UA123259C2 - Перемикальний пристрій для регулювального трансформатора, зокрема преселектор - Google Patents

Перемикальний пристрій для регулювального трансформатора, зокрема преселектор Download PDF

Info

Publication number
UA123259C2
UA123259C2 UAA201701973A UAA201701973A UA123259C2 UA 123259 C2 UA123259 C2 UA 123259C2 UA A201701973 A UAA201701973 A UA A201701973A UA A201701973 A UAA201701973 A UA A201701973A UA 123259 C2 UA123259 C2 UA 123259C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
contact
switching device
winding
connecting terminal
switching
Prior art date
Application number
UAA201701973A
Other languages
English (en)
Inventor
Едуард Церр
Эдуард Цэрр
Андреас Штоккер
Морітц Бенглер
Моритц Бенглер
Маркус Цінтль
Маркус ЦИНТЛЬ
Мартін Панкофер
Мартин ПАНКОФЕР
Владімір Бауер
Владимир БАУЭР
Бенедікт Іттлінгер
Бенедикт ИТТЛИНГЕР
Герхард Боймль
Себастіан Рекопф
Себастиан Рекопф
Original Assignee
Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх
Машиненфабрик Райнхаузен Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх, Машиненфабрик Райнхаузен Гмбх filed Critical Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх
Publication of UA123259C2 publication Critical patent/UA123259C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01FMAGNETS; INDUCTANCES; TRANSFORMERS; SELECTION OF MATERIALS FOR THEIR MAGNETIC PROPERTIES
    • H01F29/00Variable transformers or inductances not covered by group H01F21/00
    • H01F29/02Variable transformers or inductances not covered by group H01F21/00 with tappings on coil or winding; with provision for rearrangement or interconnection of windings
    • H01F29/04Variable transformers or inductances not covered by group H01F21/00 with tappings on coil or winding; with provision for rearrangement or interconnection of windings having provision for tap-changing without interrupting the load current
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H3/00Mechanisms for operating contacts
    • H01H3/02Operating parts, i.e. for operating driving mechanism by a mechanical force external to the switch
    • H01H3/04Levers
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0038Tap change devices making use of vacuum switches
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0044Casings; Mountings; Disposition in transformer housing

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • High-Tension Arc-Extinguishing Switches Without Spraying Means (AREA)
  • Driving Mechanisms And Operating Circuits Of Arc-Extinguishing High-Tension Switches (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Slide Switches (AREA)
  • Keying Circuit Devices (AREA)

Abstract

Перемикальний пристрій (1), зокрема преселектор, для регулювального трансформатора (4), що містить першу обмотку (2) і другу обмотку (3) з першим і другим відводами (3.3, 3.4), який містить першу приєднувальну клему (2.1), виконану з можливістю з'єднання з першою обмоткою (2), другу приєднувальну клему (3.1), виконану з можливістю з'єднання з першим відводом (3.3), третю приєднувальну клему (3.2), виконану з можливістю з'єднання з другим відводом (3.4), перший, другий, третій і четвертий нерухомі контакти (5.1, 5.2, 5.3, 5.4), вакуумний перемикальний елемент (6), перший рухомий контакт (7), виконаний із можливістю контактування на вибір із першим або другим нерухомим контактами (5.1, 5.2), другий рухомий контакт (8), виконаний із можливістю контактування на вибір із третім або четвертим нерухомим контактом (5.3, 5.4), причому другий і четвертий нерухомі контакти (5.2, 5.4) з'єднані з другою приєднувальною клемою (3.1), перший і третій нерухомі контакти (5.1, 5.3) з'єднані з третьою приєднувальною клемою (3.2), перший рухомий контакт (7) через вакуумний перемикальний елемент (6) з'єднаний із першою приєднувальною клемою (2.1), другий рухомий контакт (8) з'єднаний із першою приєднувальною клемою (2.1).

Description

перший і третій нерухомі контакти (5.1, 5.3) з'єднані з третьою приєднувальною клемою (3.2), перший рухомий контакт (7) через вакуумний перемикальний елемент (6) з'єднаний із першою приєднувальною клемою (2.1), другий рухомий контакт (8) з'єднаний із першою приєднувальною клемою (2.1). жд ; ши З о. ; "-| 57 КБ зз к Я одеклівкнй | зи 4 ш і я Що т си ши ши: ФИ 13 ще У шк ши - у С 53 да за
Я» чн, ява
Винахід стосується перемикального пристрою для регулювального трансформатора для з'єднання на вибір першої та другої обмоток регулювального трансформатора і, зокрема, преселектора.
Преселектори, які можуть бути виконані в формі реверсора, селектора ступенів для грубого регулювання або багатопозиційного селектора ступенів для грубого регулювання, взагалі застосовують у силовому ступеневому перемикачі для регулювального трансформатора, що містить основну і регулювальну обмотки, для розширення діапазону регулювання регулювального трансформатора, називаного також ступеневим трансформатором. Реверсори дозволяють приєднувати регулювальні обмотки до основної обмотки на вибір в однаковому або в протилежному напрямку з нею. Селектори ступенів для грубого регулювання дозволяють на вибір з'єднувати або не з'єднувати більшу частину основної обмотки, так звану обмотку грубого регулювання або ступінь грубого регулювання, з регулювальною обмоткою, тобто шунтувати обмотку грубого регулювання.
Як ступенева обмотка регулювального трансформатора, так і ступінь грубого регулювання в процесі їх перемикання реверсором або селектором ступенів для грубого регулювання короткочасно гальванічно відокремлюють від основної обмотки. При цьому вони отримують електричний потенціал, який складається з напруг сусідніх обмоток, а також ємностей зв'язку з цими обмотками та заземленими деталями. Утворювані таким чином різниці напруг почасти є значними; вони навантажують розривний проміжок контактів преселектора, які розмикаються, і, при відповідно високому значенні, можуть призвести до неприпустимих розрядів. Подібні розряди, називані також електричними дугами, спричиняють газоутворення в ізолювальному маслі силового ступеневого перемикача. Це є небажаним ефектом, до того ж при зростанні системної напруги кількість утворюваних небажаних газів збільшується.
У публікації ОЕ 102009025358 Аї! описаний ступеневий перемикач, оснащений преселектором для безрозривного перемикання різних відводів регулювальної обмотки ступеневого трансформатора. Преселектор містить два нерухомих контакти преселектора і може бути виконаний у формі реверсора або селектора ступенів для грубого регулювання.
Один нерухомий контакт преселектора електрично з'єднаний із початком регулювальної обмотки, а другий нерухомий контакт преселектора з'єднаний з кінцем регулювальної обмотки.
Передбачений рухомий контакт, базовий вивід якого електрично з'єднаний з основною обмоткою ступеневого трансформатора, і який на вибір підключає один із нерухомих контактів преселектора. Рухомий контакт виконаний із можливістю переміщення в поздовжньому напрямку та містить герметично ізольовану від навколишнього простору перемикальну камеру, в якій розміщені контактні елементи, також виконані з можливістю поздовжнього переміщення.
При перемиканні на один із нерухомих контактів преселектора контактні елементи замикаються проти дії пружини, проте, під час перемикання між нерухомими контактами преселектора вони розімкнені. Недоліком цього відомого ступеневого перемикача є те, що розміщення, приведення в дію та зберігання перемикальної камери потребують значних конструктивних витрат і великого конструктивного простору.
Задачею винаходу є розроблення перемикального пристрою для регулювального трансформатора, який має просту конструкцію і потребує невеликого конструктивного простору.
Цю задачу вирішено предметами незалежних пунктів формули винаходу. Переважні та вдосконалені форми виконання винаходу описані в залежних пунктах формули винаходу.
Далі формулювання типу "А з'єднане з В" охоплює значення "А безпосередньо електропровідно з'єднане з В" і "А опосередковано, тобто через С, електропровідно з'єднане з
В", а формулювання типу "А підключене до В" має значення "А безпосередньо електропровідно з'єднане з В".
Згідно з винаходом запропонований перемикальний пристрій для регулювального трансформатора, що містить першу обмотку і другу обмотку з першим і другим відводами, який містить - першу приєднувальну клему, виконану з можливістю з'єднання з першою обмоткою; - другу приєднувальну клему, виконану з можливістю з'єднання з першим відводом; - третю приєднувальну клему, виконану з можливістю з'єднання з другим відводом; - перший, другий, третій і четвертий нерухомі контакти; - вакуумний перемикальний елемент; - перший рухомий контакт, виконаний з можливістю контактування на вибір із першим або другим нерухомим контактом; - другий рухомий контакт, виконаний з можливістю контактування на вибір із третім або четвертим нерухомим контактом; причому бо - другий і четвертий нерухомі контакти з'єднані з другою приєднувальною клемою;
- перший і третій нерухомі контакти з'єднані з третьою приєднувальною клемою; - перший рухомий контакт через вакуумний перемикальний елемент з'єднаний із першою приєднувальною клемою; - другий рухомий контакт з'єднаний із першою приєднувальною клемою.
Запропонований перемикальний пристрій завдяки застосуванню вакуумного перемикального елемента в поєднанні з рухомими і нерухомими контактами дозволяє реалізувати особливо просту і компактну конструкцію. Завдяки відокремленню вакуумних перемикальних елементів від рухомих і нерухомих контактів забезпечується можливість їх розміщення незалежно один від одного і, таким чином, якнайкращого використання наявного конструктивного простору. Вакуумний перемикальний елемент перешкоджає також утворенню газів в ізолювальному маслі. Розімкнений вакуумний перемикальний елемент підвищує діелектричну пробивну міцність і перешкоджає утворенню електричної дуги між рухомими і нерухомими контактами.
Запропонований перемикальний пристрій може бути залежно від потреби виконаний будь- яким чином і містити або не містити, наприклад, принаймні один додатковий вакуумний перемикальний елемент. Переважно вакуумний перемикальний елемент встановлюють стаціонарно або нерухомо, зокрема відносно рухомих контактів, завдяки чому забезпечується можливість реалізації особливо компактної конструкції перемикального пристрою. Для приведення вакуумного перемикального елемента в дію потреби в його переміщенні немає.
Переважно, наприклад, для трифазного регулювального трансформатора, три запропонованих перемикальних пристрої розміщують один над одним, причому рухомі контакти і вакуумні перемикальні елементи всіх перемикальних пристроїв приводять у дію спільним перемикальним валом.
Переважно перший рухомий контакт, перший нерухомий контакт і другий нерухомий контакт розміщені в діелектричному засобі або у повітрі, або у гексафториді сірки (ЗЕб6), або в ізолювальному маслі, і/або утворені механічним перемикачем із нейтральним положенням, який, зокрема, не містить вакуумний перемикальний елемент і напівпровідниковий перемикальний елемент.
Переважно другий рухомий контакт, третій нерухомий контакт і четвертий нерухомий
Зо контакт розміщені в діелектричному засобі або у повітрі, або у гексафториді сірки (5Е6), або в ізолювальному маслі, і/або утворені механічним перемикачем із нейтральним положенням, який, зокрема, не містить вакуумний перемикальний елемент і напівпровідниковий перемикальний елемент.
Може бути передбачено, що - вакуумний перемикальний елемент встановлений стаціонарно між верхнім тримачем і нижнім тримачем на принаймні одному контактному стрижні.
Може бути передбачено, що - у верхньому тримачі встановлений перекидний важіль для розмикання і замикання вакуумного перемикального елемента.
Може бути передбачено, що - рухомі контакти встановлені на перемикальному валу паралельно один одному з можливістю обертання; - рухомі контакти виконують обертальний рух при обертанні перемикального вала.
Може бути передбачено, що - кулачковий диск встановлений на перемикальному валу; - кулачковий диск виконує обертальний рух при обертанні перемикального вала; - кулачковий диск механічно взаємодіє з перекидним важелем у верхньому тримачі та розмикає або замикає вакуумний перемикальний елемент.
Може бути передбачено, що - кожен рухомий контакт має корпус із контактними пальцями, які першим кінцем механічно і електропровідно з'єднані з підпорядкованим відповідному рухомому контакту відвідним кільцем, а другим кінцем на вибір можуть бути з'єднані з відповідним нерухомим контактом.
Може бути передбачено, що - перший відвід і другий відвід розміщені кожен на відповідному кінці другої обмотки.
Може бути передбачено, що перемикальний пристрій містить - четверту приєднувальну клему, яка може бути з'єднана з третім відводом другої обмотки між першим і другим відводами; - резистор, з'єднаний із четвертою приєднувальною клемою.
Четверта приєднувальна клема може бути, наприклад, через резистор з'єднана з масою або з потенціалом землі, або з відводом регулювального трансформатора. Своєю чергою, відвід може бути з'єднаний, наприклад, із масою або потенціалом землі.
Може бути передбачено, що перемикальний пристрій містить - від'єднувач, який послідовно з резистором з'єднаний із четвертою приєднувальною клемою, і/або вакуумний перемикальний елемент, який послідовно з резистором з'єднаний із четвертою приєднувальною клемою.
Може бути передбачено, що перемикальний пристрій виконаний у формі преселектора і, зокрема, реверсора або селектора ступенів для грубого регулювання.
Далі форми виконання винаходу пояснюються докладніше на прикладах із посиланням на додані креслення. Проте, окремі ознаки, які випливають із цього, не обмежуються окремими формами виконання, а можуть бути пов'язані і/або скомбіновані з описаними вище окремими ознаками і/або з окремими ознаками інших форм виконання. Подробиці наведені на кресленнях лише для пояснення, а не для обмеження. Позиційні позначення у пунктах формули винаходу жодною мірою не обмежують обсяг правової охорони винаходу, а лише відповідають зображеним на кресленнях формам виконання винаходу.
На кресленнях зображено:
Фіг. 1 Регулювальний трансформатор із силовим ступеневим перемикачем, який містить силовий перемикач і селектор, а також відповідний винаходові перемикальний пристрій;
Фіг. 2а-д Схеми першої форми виконання перемикального пристрою, а також процесу перемикання перемикального пристрою;
Фіг. З Зображення в ізометричній проекції переважної форми виконання перемикального пристрою згідно з фіг. 2а-д у формі конструкції для однієї фази;
Фіг. 4 Інше зображення в ізометричній проекції перемикального пристрою згідно з фіг. 3;
Фіг. 5Ба-а Схеми другої, третьої, четвертої і п'ятої форм виконання перемикального пристрою;
Фіг. 6 Схема шостої форми виконання перемикального пристрою;
Фіг. 7 Схема сьомої форми виконання перемикального пристрою.
На фіг 1 схематично зображений приклад форми виконання регулювального
Зо трансформатора 4, що містить сторону вищої напруги або первинну сторону з першою і другою обмотками 2, 3, сторону нижчої напруги або вторинну сторону 40 і силовий ступеневий перемикач 46 із силовим перемикачем 45, селектором 47 і відповідним винаходові перемикальним пристроєм 1. Регулювальний трансформатор 4 розміщений у корпусі 42 трансформатора. За допомогою силового ступеневого перемикача 46, встановленого у внутрішній порожнині 44 корпусу 42 трансформатора, можна підключати різні відводи 13 (див. фіг. 2) регулювального трансформатора 4. Для забезпечення можливості належної реалізації принципу дії регулювального трансформатора 4 силовий ступеневий перемикач 46 має безперешкодно виконувати необхідну послідовність перемикань. Силовий ступеневий перемикач 46 вдається всередину корпусу 42 трансформатора, який залежно від типу регулювального трансформатора 4 може бути заповнений маслом. Силовий ступеневий перемикач 46 у даному випадку містить, наприклад, силовий перемикач 45 і селектор 47, проте, може бути виконаний також у формі навантажувального селектора.
Силовий ступеневий перемикач 46 за допомогою системи важелів приводять у дію моторним приводом 48, який закріплений на зовнішній стінці 43 корпусу 42 трансформатора.
Проте, моторний привід 48 може бути встановлений також безпосередньо на кришці 41, тобто на головці силового ступеневого перемикача 46.
Для кожної фази регулювальний трансформатор 4 зазвичай містить принаймні одну першу обмотку 2 і другу обмотку 3, які можуть бути електрично з'єднані між собою перемикальним пристроєм 1, який може бути виконаний у формі реверсора або селектора ступенів для грубого регулювання, що далі деталізовано описано з посиланням на фіг. 2.
На фіг. 2а схематично зображена перша форма виконання перемикального пристрою 1 для силового ступеневого перемикача 46. Перемикальний пристрій 1 містить три приєднувальних клеми 2.1, 3.1, 3.2, причому перша приєднувальна клема 2.1 з'єднана з першою обмоткою 2, друга приєднувальна клема 3.1 з'єднана з першим відводом 3.3 другої обмотки 3, а третя приєднувальна клема 3.3 з'єднана із другим відводом 3.4 другої обмотки 3. Перший і другий відводи 3.3, 3.4 приєднані кожен до відповідного кінця другої обмотки 3.
У цій формі виконання перша обмотка 2 виконана у формі основної обмотки, друга обмотка
З виконана в формі регулювальної обмотки, а перемикальний пристрій 1 виконує функцію реверсора.
Окрім цього, перемикальний пристрій 1 містить чотири нерухомих контакти 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, стаціонарний вакуумний перемикальний елемент 6, а також два рухомих контакти 7, 8. Другий і четвертий нерухомі контакти 5.2, 5.4 електропровідно з'єднані з другою приєднувальною клемою 3.1. Перший і третій нерухомі контакти 5.1, 5.3 електропровідно з'єднані з третьою приєднувальною клемою 3.2.
Перший рухомий контакт 7 через вакуумний перемикальний елемент 6 електропровідно з'єднаний із першою приєднувальною клемою 2.1. Другий рухомий контакт 8 електропровідно з'єднаний безпосередньо із першою приєднувальною клемою 2.1. Перший рухомий контакт 7 може бути на вибір з'єднаний чи введений у контакт із першим або другим нерухомими контактами 5.1, 5.2. Другий рухомий контакт 8 може бути на вибір з'єднаний чи введений у контакт із третім або четвертим нерухомими контактами 5.3, 5.4.
У зображеному на фіг. 2а положенні перемикального пристрою 1 перша обмотка 2 електропровідно з'єднана з другою приєднувальною клемою 3.2, по-перше, через вакуумний перемикальний елемент б, перший рухомий контакт 7 і перший нерухомий контакт 5.1 і, по- друге, паралельно цьому - через другий рухомий контакт 8 і третій нерухомий контакт 5.3.
На фіг. 25 зображений перший крок перемикання перемикального пристрою 1, згідно з фіг. 2а. При цьому спочатку відбувається від'єднання другого рухомого контакту 8 від третього нерухомого контакту 5.3, в результаті чого перша обмотка 2 з'єднана з другою приєднувальною клемою 3.2 другої обмотки З лише через вакуумний перемикальний елемент 6, перший рухомий контакт 7 і перший нерухомий контакт 5.1.
На фіг 2с зображений другий крок, на якому відбувається розмикання вакуумного перемикального елемента 6, внаслідок чого електропровідного з'єднання між першою і другою обмотками 2, З немає.
На фіг. 24 зображений третій крок, на якому відбувається від'єднання першого рухомого контакту 7 від першого нерухомого контакту 5.1.
На фіг. 2е зображений четвертий крок, на якому відбувається підключення першого рухомого контакту 7 до другого нерухомого контакту 5.3.
На фіг. 27 зображений п'ятий крок, на якому відбувається замикання вакуумного перемикального елемента 6, внаслідок чого перша обмотка 2 через вакуумний перемикальний
Зо елемент б, перший рухомий контакт 7 і другий нерухомий контакт 5.2 електропровідно з'єднана з першою приєднувальною клемою 3.1.
На фіг. 29 зображений шостий крок, на якому відбувається підключення другого рухомого контакту 8 до четвертого нерухомого контакту 5.4, внаслідок чого перша обмотка 2 електропровідно з'єднана з першою приєднувальною клемою 3.1, по-перше, через вакуумний перемикальний елемент 6, перший рухомий контакт 7 і другий нерухомий контакт 5.2 і, по-друге, паралельно до цього - через другий рухомий контакт 8 і четвертий нерухомий контакт 5.4.
Перемикання в протилежному напрямку відбувається аналогічно у зворотній послідовності.
На фіг. З і 4 схематично зображена переважна форма виконання перемикального пристрою 1 згідно з фіг. 2а-д у формі конструкції для однієї фази.
У цій формі виконання перемикальний пристрій 1 містить множину орієнтованих вертикально контактних стрижнів 20, які встановлені навколо вертикального перемикального вала 21. Вакуумний перемикальний елемент б при цьому нерухомо або стаціонарно встановлений паралельно контактним стрижням 20, тобто вертикально між верхнім тримачем 22 і нижнім тримачем 23. Обидва тримачі 22, 23 закріплені на, принаймні, одному контактному стрижні 20.
На перемикальному валу 21 встановлені перше відвідне кільце 24 і друге відвідне кільце 25.
Обидна відвідних кільця 24, 25 встановлені з можливістю відносного переміщення між ними і перемикальним валом 21. При цьому відвідні кільця 24, 25 закріплені нерухомо, а перемикальний вал 21 встановлений з можливістю обертання між двома положеннями навколо власної осі.
Друге відвідне кільце 25 лінією 26 електропровідно з'єднане з вакуумним перемикальним елементом 6. Лінія 26 фіксує друге відвідне кільце 25. Перший рухомий контакт 7 закріплений на перемикальному валу 21 і при обертанні перемикального вала 21 утворює електропровідне з'єднання між другим відвідним кільцем 25 і на вибір або першим нерухомим контактом 5.1, або другим нерухомим контактом 5.2.
Перше відвідне кільце 24 лінією 27 електропровідно з'єднане безпосередньо з першою приєднувальною клемою 2.1. Лінія 27 фіксує перше відвідне кільце 24. Другий рухомий контакт 8 також закріплений на перемикальному валу 21 і при обертанні перемикального вала 21 утворює електропровідне з'єднання між першим відвідним кільцем 24 і на вибір або третім бо нерухомим контактом 5.3, або четвертим нерухомим контактом 5.4.
Під час обертання перемикального вала 21 обидва відвідних кільця 24, 25 залишаються в нерухомому положенні і не обертаються разом із перемикальним валом 21.
Перший і другий рухомі контакти 7, 8 встановлені горизонтально на перемикальному валу 21 переважно паралельно один одному. В процесі перемикання рухомі контакти 7, 8 виконують обертальний рух і при цьому здійснюють підключення нерухомих контактів 5.1-5.4. При цьому другий і четвертий нерухомі контакти 5.2, 5.4 встановлені один над одним на контактному стрижні 20 і електропровідно з'єднані лінією 29. Перший і третій нерухомі контакти 5.1, 5.3 закріплені на сусідньому контактному стрижні 20 і також електропровідно з'єднані лінією 28.
Третій і четвертий нерухомі контакти 5.3, 5.4 виконані кожен таким чином, що при обертанні перемикального вала 21 другий рухомий контакт 8 першим від'єднується від відповідного нерухомого контакту 5.3, 5.4, в той час як перший рухомий контакт 7 здійснює паралельне переміщення, проте, довше залишається підключеним до першого чи другого нерухомих контактів 5.1, 5.2. Кожен рухомий контакт 7, 8 містить корпус 50 і встановлені в ньому, з пружним обпиранням, контактні пальці 51, які простягаються від першого кінця 52 до другого кінця 53 крізь внутрішню камеру 50 корпусу. Між першим кінцем 52 контактних пальців 51 і відповідним відвідним кільцем 24, 25 в процесі обертання перемикального вала 21 постійно забезпечується механічний контакт. Другий кінець 53 контактних пальців 51 також введений у механічний контакт із відповідними нерухомими контактами 5.1-5.4 чи виведений із контакту з ними.
Окрім цього, на перемикальному валу 21 встановлений кулачковий диск 30, який при обертанні перемикального вала 21 також здійснює обертальний рух. Кулачковий диск 30 при здійсненні обертального руху взаємодіє з перекидним важільним пристроєм 31, за допомогою якого відбувається розмикання чи замикання вакуумного перемикального елемента 6.
Перемикальний пристрій 1 виконаний таким чином, що завдяки встановленню рухомих контактів 7, 8, нерухомих контактів 5.1-5.4 і кулачкового диску 30 на перемикальному валу 21 може бути здійснене перемикання згідно з фіг. 2а-29.
На фіг. Ба схематично зображена друга форма виконання перемикального пристрою 1. Ця форма виконання схожа з першою формою виконання, тому далі насамперед докладніше пояснюються лише розбіжності між ними.
Зо У цій формі виконання перемикальний пристрій 1 містить четверту приєднувальну клему 3.6, яка може бути з'єднана з третім відводом 3.5 другої обмотки З між першим відводом 3.3 і другим відводом 3.4, переважно посередині. До четвертої приєднувальної клеми 3.6 підключений електропровідно з'єднаний із потенціалом 9 землі резистор 10. Він виконує роль полярного резистора при перемиканні перемикального пристрою 1.
На фіг. 55 схематично зображена третя форма виконання перемикального пристрою 1. Ця форма виконання схожа з другою формою виконання, тому далі насамперед докладніше пояснюються лише розбіжності між ними.
У цій формі виконання між потенціалом 9 землі і резистором 10 включений від'єднувач 11, за допомогою якого резистор 10 можна електрично від'єднувати від потенціалу 9 землі.
Від'єднувач 11 перед приведенням у дію обох рухомих контактів 7, 8 замикається і розмикається після здійснення перемикання рухомих контактів 7, 8.
На фіг. 5с схематично зображена четверта форма виконання перемикального пристрою 1.
Ця форма виконання схожа з третьою формою виконання, тому далі насамперед докладніше пояснюються лише розбіжності між ними.
У цій формі виконання між потенціалом 9 землі і від'єднувачем 11 включений вакуумний перемикальний елемент 12, за допомогою якого резистор 10 може бути електрично від'єднаний від потенціалу 9 землі перед приведенням у дію від'єднувача 11. Розміщення чи послідовність включення резистора 10, від'єднувача 11 і вакуумного перемикального елемента 12 між четвертою приєднувальною клемою 3.6 і потенціалом 9 землі може бути здійснене будь-яким чином. Вакуумний перемикальний елемент 12 замикається після замикання від'єднувача 11, тобто перед приведенням у дію рухомих контактів 7, 8. Вакуумний перемикальний елемент 12 розмикається перед розмиканням від'єднувача 11, тобто після приведення в дію рухомих контактів 7, 8.
На фіг. за схематично зображена п'ята форма виконання перемикального пристрою 1. Ця форма виконання схожа з четвертою формою виконання, тому далі насамперед докладніше пояснюються лише розбіжності між ними.
У цій формі виконання від'єднувач 11 не застосовують, тому між потенціалом 9 землі і резистором 10 розміщений лише вакуумний перемикальний елемент 12.
На фіг. 6 схематично зображена шоста форма виконання перемикального пристрою 1. Ця форма виконання схожа з першою формою виконання, тому далі насамперед докладніше пояснюються лише розбіжності між ними.
У цій формі виконання перша обмотка 2 виконана в формі регулювальної обмотки, а друга обмотка З виконана у формі основної обмотки, і другий відвід 3.4, наприклад, розміщений у нижній третині другої обмотки 3, причому частину між відводами 3.3 і 3.4 називають обмоткою 54 грубого регулювання або ступенем 54 грубого регулювання. Перемикальний пристрій 1 виконує функцію селектора ступенів для грубого регулювання. Проте, другий відвід 3.4 може бути розміщений також у будь-якому іншому місці другої обмотки 3.
На фіг. 7 схематично зображена сьома форма виконання перемикального пристрою 1. Ця форма виконання схожа з шостою формою виконання, тому далі насамперед докладніше пояснюються лише розбіжності між ними.
У цій формі виконання перемикальний пристрій 1 містить четверту приєднувальну клему 3.6, яка може бути з'єднана з третім відводом 3.5 другої обмотки З між першим відводом 3.3 і другим відводом 3.4, переважно посередині. До четвертої приєднувальної клеми 3.6, аналогічно п'ятій формі виконання, підключена електропровідно з'єднана з потенціалом 9 землі послідовна схема із резистора 10, від'єднувача 11 і вакуумного перемикального елемента 12. Резистор 10 виконує роль полярного резистора при перемиканні перемикального пристрою 1. Залежно від потреби, від'єднувач 11 і/або вакуумний перемикальний елемент 12 також можна не застосовувати.
Позиційні позначення
11111116 |Вакуумнийперемикальнийелемент/:/:К«КУ:С:(:; ;я:/:С(ЄСФ-2гС/З 11111008 11111111 |Другийрухомийконтактпозїї//://ССССССС:ГСС(//СУ"«С 11101791 |Потенцалземлі/:/Л3///:(КЯОИЇ/С:«///С/("-

Claims (5)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Перемикальний пристрій (1), зокрема преселектор, для регулювального трансформатора (4), що містить першу обмотку (2) і другу обмотку (3) з першим і другим відводами (3.3, 3.4), який містить - першу приєднувальну клему (2.1), виконану з можливістю з'єднання з першою обмоткою (2), - другу приєднувальну клему (3.1), виконану з можливістю з'єднання з першим відводом (3.3), - третю приєднувальну клему (3.2), виконану з можливістю з'єднання з другим відводом (3.4), - перший, другий, третій і четвертий нерухомі контакти (5.1, 5.2, 5.3, 5.4), - вакуумний перемикальний елемент (б),
- перший рухомий контакт (7), виконаний з можливістю контактування на вибір із першим або другим нерухомими контактами (5.1, 5.2), - другий рухомий контакт (8), виконаний з можливістю контактування на вибір із третім або четвертим нерухомими контактами (5.3, 5.4), при цьому - другий і четвертий нерухомі контакти (5.2, 5.4) з'єднані з другою приєднувальною клемою (3.1), - перший і третій нерухомі контакти (5.1, 5.3) з'єднані з третьою приєднувальною клемою (3.2), - перший рухомий контакт (7) через вакуумний перемикальний елемент (6) з'єднаний із першою приєднувальною клемою (2.1), - другий рухомий контакт (8) з'єднаний із першою приєднувальною клемою (2.1), - вакуумний перемикальний елемент (б) є встановленим так, щоб бути в стаціонарному або нерухомому положенні відносно першого та другого рухомих контактів (7, 8).
2. Перемикальний пристрій (1) за п. 1, який відрізняється тим, що - вакуумний перемикальний елемент (6) є встановленим в стаціонарному положенні між верхнім тримачем (22) і нижнім тримачем (23) на принаймні одному контактному стрижні (20).
3. Перемикальний пристрій (1) за попереднім пунктом, який відрізняється тим, що - на верхньому тримачі (22) встановлений перекидний важіль (31) з можливістю розмикання та замикання вакуумного перемикального елемента (6).
4. Перемикальний пристрій (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що - рухомі контакти (7, 8) встановлені на перемикальному валу (21) паралельно один до одного, - перемикальний вал (21) встановлений із можливістю обертання, - рухомі контакти (7, 8) здійснюють обертальний рух при обертанні перемикального вала (21).
5. Перемикальний пристрій (1) за попереднім пунктом, який відрізняється тим, що - кулачковий диск (30) встановлений на перемикальному валу (21), - кулачковий диск (30) здійснює обертальний рух при обертанні перемикального вала (21), - кулачковий диск (30) механічно взаємодіє з перекидним важелем (31) у верхньому тримачі (22) і розмикає або замикає вакуумний перемикальний елемент (б).
6. Перемикальний пристрій (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що - кожен рухомий контакт (7, 8) містить корпус (50) із контактними пальцями (51), які першим Зо кінцем (52) механічно та електропровідно з'єднані з відвідним кільцем (24, 25), пов'язаним з відповідними рухомими контактами (7, 8), і другим кінцем (53) може бути з'єднаним на вибір із відповідним нерухомим контактом (5.1, 5.2, 5.3, 5.4).
7. Перемикальний пристрій (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що - перший відвід (3.3) і другий відвід (3.4) розміщені кожен на відповідному кінці другої обмотки
(3).
8. Перемикальний пристрій (1) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що включає - четверту приєднувальну клему (3.6), виконану з можливістю з'єднання з третім відводом (3.5) другої обмотки (3) між першим відводом (3.3) і другим відводом (3.4), та - резистор (10), з'єднаний із четвертою приєднувальною клемою (3.6).
9. Перемикальний пристрій (1) за попереднім пунктом, який відрізняється тим, що включає - від'єднувач (11), послідовно з резистором (10), з'єднаний із четвертою приєднувальною клемою (3.6), або вакуумний перемикальний елемент (12), послідовно з резистором (10), з'єднаний із четвертою приєднувальною клемою (3.6).
10. Перемикальний пристрій за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що є виконаним у формі преселектора, реверсора або селектора для грубого регулювання.
45 і сн ток пи ЩЕ ад ник ван нн вежі як і ! Е дв- че і я Мини 437 ; 48 Фіг 4 ще Ша Е : нших що | т 1 не и ще М ШИНУ. че Їм НК У Е Ше сен ши ге Дні 0 З б ше ай : они чи і п и о Ще В ет і йо я (д фон М о З вд І 3.4 чи З "у «й
ФІГ. за ї 24 я й Ше | хе май 9 ши а і і з д і й . Н - А Шин Скит і 5; КО. св є Й- й ко і фрорння -83 про Де ШИ Ше я ШИ Еш Не ! ве дет / й й : З фе о миши и сла " м і уня
«Г.В 3 Я 4 2 а 4 п і в і. М ше ИН жк яю І ! ! І 4 З 6 -- й ие 1 1 р вай : н--х -45 Ж -- і їз : у і ще ГЕ ВИШ І : 13 те шия Шк в В-Н жи ши ее Косий т ше мн ни 53 да З "
НГ. бе с вчання, ї рі ; : І ї ож Б сен се рт І 1 ч ' тд мер г ЕЕ як І ке 3 й 5 З о зак ее х і Же в- 6 ї нні З о и А ; Ба ва а За
Фіг. за 52 ще кеш ШЕ як шив ши ОН 1-13. гиллдлілц і І ще зі ; ен КИ їх ннфвіреннну щ деож і о і; ой ІЗ В зе виго шк яй г пе КЕ з ; Кошеня ШЕ Й сдет Бонь нд З в--7Х ши ун пери ун зом й тт 34 ва ЗЕ І
ЗІГ. се
5.2 в. я ! 1 ; ; 21 З 4 4 тех, ! ї -і й 4 Я І! Ї. ря ел дллл Ройінілнвичіной війну д ! Шк: - і ши ше: шт Шини сон веж З ати - ЦІ КТЕ 33000. ТЕ за ВА -т тлу Я 13 Н : ; я. н «и Ге З т о- чи З ат к й - й ш лету ан Її: ! де - я з я що 3 5Ба З
ФГ. «віг. о ЕЕ ЕЕ, НИ
Я Я. В З нн о 2-5 ви я Кеш НК ши! ЦП Ерсжесуєвитх пе я- г ЩЕ НЕ КІ ІЗ І Не ав ОА 53 сення нн о с І ни ние ДЕ НЕ роках присшу 5? сн вра ВВ Но А на Ж й ь М 23 тк й я Тата кет БІ би Вейн ва Я ов; 5а зв в р
UAA201701973A 2014-09-04 2015-08-21 Перемикальний пристрій для регулювального трансформатора, зокрема преселектор UA123259C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102014112763.3A DE102014112763A1 (de) 2014-09-04 2014-09-04 Schaltanordnung für einen Regeltransformator, insbesondere Vorwähler
PCT/EP2015/069240 WO2016034438A1 (de) 2014-09-04 2015-08-21 Schaltanordnung für einen regeltransformator, insbesondere vorwähler

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123259C2 true UA123259C2 (uk) 2021-03-10

Family

ID=53887138

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201701973A UA123259C2 (uk) 2014-09-04 2015-08-21 Перемикальний пристрій для регулювального трансформатора, зокрема преселектор

Country Status (10)

Country Link
US (1) US10692664B2 (uk)
EP (1) EP3189534B1 (uk)
JP (1) JP6611791B2 (uk)
KR (1) KR20170048522A (uk)
CN (1) CN106716578B (uk)
BR (1) BR112017003804A2 (uk)
DE (1) DE102014112763A1 (uk)
RU (1) RU2672856C2 (uk)
UA (1) UA123259C2 (uk)
WO (1) WO2016034438A1 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP4002409A1 (en) * 2020-11-13 2022-05-25 Hitachi Energy Switzerland AG On-load tap changer

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0294653A1 (de) * 1987-06-09 1988-12-14 Siemens Aktiengesellschaft Stufenschalter für Transformatoren mit im laststromfreien Zustand betätigbarem Wender
US5191179A (en) * 1989-11-09 1993-03-02 Cooper Power Systems, Inc. Tap selector anti-arcing system
DE4237242A1 (de) * 1992-05-15 1994-05-05 Reinhausen Maschf Scheubeck Stufenschalter für einen vorzugsweise gießharzisolierten Stufentransformator
US5594223A (en) * 1993-12-07 1997-01-14 Fuji Electric Co., Ltd. Vacuum switch bulb type change over switch for on-load tap changer
DE19821775C1 (de) * 1998-05-14 1999-10-14 Reinhausen Maschf Scheubeck Lastwähler
DE19836463C1 (de) 1998-08-12 1999-10-21 Reinhausen Maschf Scheubeck Stufenschalter mit einem Vorwähler
JP4364702B2 (ja) * 2004-03-31 2009-11-18 株式会社ダイヘン 負荷時タップ切換器用真空バルブ駆動装置
EP2261935A1 (en) * 2009-06-10 2010-12-15 ABB Research Ltd. Selector switch and method of operating a selector switch
DE102009025358B4 (de) 2009-06-18 2013-06-20 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stufenschalter mit einem Vorwähler
DE102009057288B4 (de) 2009-12-01 2018-02-15 Siemens Aktiengesellschaft Umrichter für hohe Spannungen
DE102009060132B3 (de) * 2009-12-23 2011-05-12 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stufenschalter mit Polungsschalter an einem Regeltransformator
WO2012003863A1 (en) * 2010-07-06 2012-01-12 Abb Research Ltd Selector switch mechanism with compensation for position of the cam slot
BR112013024622B1 (pt) * 2011-03-25 2020-11-10 Abb Schweiz Ag trocador de tomada de carga
DE102011113718A1 (de) * 2011-09-17 2013-03-21 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter
DE102011119318B4 (de) * 2011-11-23 2014-11-27 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Stufenschalter mit Vakuumschaltröhren
CN202585150U (zh) * 2012-05-17 2012-12-05 上海华明电力设备集团有限公司 一种分接选择器动触头与静触头之间的切换结构
DE102013107550B4 (de) * 2013-07-16 2017-05-04 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Lastwähler
DE102013110652B4 (de) * 2013-09-26 2018-02-22 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Schaltanordnung mit Vorwähler

Also Published As

Publication number Publication date
EP3189534B1 (de) 2019-06-05
RU2017111029A (ru) 2018-10-04
KR20170048522A (ko) 2017-05-08
RU2017111029A3 (uk) 2018-10-04
JP2017527996A (ja) 2017-09-21
DE102014112763A1 (de) 2016-03-10
RU2672856C2 (ru) 2018-11-20
BR112017003804A2 (pt) 2018-01-23
WO2016034438A1 (de) 2016-03-10
EP3189534A1 (de) 2017-07-12
US20170236658A1 (en) 2017-08-17
US10692664B2 (en) 2020-06-23
JP6611791B2 (ja) 2019-11-27
CN106716578A (zh) 2017-05-24
CN106716578B (zh) 2019-08-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5872487B2 (ja) フリーホイール部品を備えたタップ切換器
US8947188B2 (en) Tap changer and vacuum interrupter for such a tap changer
EP1953780A1 (en) A switching device, use thereof and a method for switching
US9293273B2 (en) Tap changer with vacuum interrupters
UA70325C2 (uk) Силовий селектор
KR20140060296A (ko) 온-부하 탭 절환기
US10483879B2 (en) On-load tap changer and method of and system for operating same
US10102990B2 (en) On-load tap changer
US9640341B2 (en) On-load tap changer
UA123259C2 (uk) Перемикальний пристрій для регулювального трансформатора, зокрема преселектор
UA121963C2 (uk) Ступеневий перемикач
US20160211090A1 (en) Switching system with preselector
US20170062146A1 (en) Tap-changer switching system and method of operating same
JP4864084B2 (ja) 電気的開閉装置
EP3171373B1 (en) On-load tap changing device
JP7181304B2 (ja) タップ切換器に用いられる切換要素及びタップ切換器
JP2006019193A (ja) 開閉装置
CN105531782B (zh) 有载选择器
JP2022536704A (ja) 負荷時タップ切換器
EP3758034A1 (en) Multi-phase selector-preselector apparatus for on-load tap changer
EP3046129B1 (en) Shunt breaking system
EA017470B1 (ru) Электрический коммутационный блок
CN103380471A (zh) 分接开关
BG113217A (bg) Мощностен превключвател за стъпален регулатор на напрежение с изолирани фази
US3417217A (en) Air blast circuit breaker