UA122649C2 - Душовий пристрій з душовою лійкою, яка утримується за допомогою магнітів - Google Patents

Душовий пристрій з душовою лійкою, яка утримується за допомогою магнітів Download PDF

Info

Publication number
UA122649C2
UA122649C2 UAA202000376A UAA202000376A UA122649C2 UA 122649 C2 UA122649 C2 UA 122649C2 UA A202000376 A UAA202000376 A UA A202000376A UA A202000376 A UAA202000376 A UA A202000376A UA 122649 C2 UA122649 C2 UA 122649C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shower device
partition wall
holding element
shower
fact
Prior art date
Application number
UAA202000376A
Other languages
English (en)
Inventor
Крістіан Льош
Кристиан ЛЁШ
Original Assignee
В Унд Л Шальтанлаген Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by В Унд Л Шальтанлаген Гмбх filed Critical В Унд Л Шальтанлаген Гмбх
Publication of UA122649C2 publication Critical patent/UA122649C2/uk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03CDOMESTIC PLUMBING INSTALLATIONS FOR FRESH WATER OR WASTE WATER; SINKS
    • E03C1/00Domestic plumbing installations for fresh water or waste water; Sinks
    • E03C1/02Plumbing installations for fresh water
    • E03C1/06Devices for suspending or supporting the supply pipe or supply hose of a shower-bath
    • E03C1/063Devices for suspending or supporting the supply pipe or supply hose of a shower-bath with reciprocating mechanisms
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03CDOMESTIC PLUMBING INSTALLATIONS FOR FRESH WATER OR WASTE WATER; SINKS
    • E03C1/00Domestic plumbing installations for fresh water or waste water; Sinks
    • E03C1/02Plumbing installations for fresh water
    • E03C1/06Devices for suspending or supporting the supply pipe or supply hose of a shower-bath
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03CDOMESTIC PLUMBING INSTALLATIONS FOR FRESH WATER OR WASTE WATER; SINKS
    • E03C1/00Domestic plumbing installations for fresh water or waste water; Sinks
    • E03C1/02Plumbing installations for fresh water
    • E03C1/06Devices for suspending or supporting the supply pipe or supply hose of a shower-bath
    • E03C1/066Devices for suspending or supporting the supply pipe or supply hose of a shower-bath allowing height adjustment of shower head

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Bathtubs, Showers, And Their Attachments (AREA)
  • Nozzles (AREA)

Abstract

Група винаходів стосується душового пристрою та способу його роботи. Пристрій містить функціональний елемент, зокрема душову лійку. Вказаний функціональний елемент з'єднаний з першим утримуючим елементом, який розташований на першій стороні розділової стінки та утримується на ній магнітним чином. На зворотному боці розділової стінки розташований другий утримуючий елемент. Між першим утримуючим елементом і другим утримуючим елементом утворена магнітна сила, необхідна для утримання функціонального елемента на розділовій стінці. Другий утримуючий механізм закріплений на механізмі переміщення, виконаному з можливістю переміщення за допомогою системи керування, так що передбачена можливість зміни позиції функціонального елемента по вертикалі і/або горизонталі за рахунок відповідного переміщення другого утримуючого елемента. При цьому зазначена система керування з'єднана з датчиком, за допомогою якого передбачена можливість безконтактного обстеження ділянки перед першою стороною розділової стінки. Відповідно до способу роботи душового пристрою, датчик виявляє користувача, який знаходиться у душовому пристрої. Заявлена група винаходів забезпечує удосконалення конструкції та роботи відомого душового пристрою.

Description

Винахід належить до душового пристрою, який містить функціональний елемент, зокрема душову лійку, при цьому вказаний функціональний елемент з'єднаний з першим утримуючим елементом, який розташований на першій стороні розділової стінки та утримується на ній магнітним чином, причому на зворотному боці розділової стінки розташований другий утримуючий елемент, при цьому між першим утримуючим елементом і другим утримуючим елементом утворена магнітна сила, необхідна для утримання функціонального елемента на розділовій стінці, при цьому другий утримуючий елемент закріплений на механізмі переміщення і встановлений з можливістю переміщення за допомогою вказаного механізму переміщення, при цьому механізм переміщення виконаний з можливістю переміщення за допомогою системи керування, так що передбачена можливість зміни позиції функціонального елемента по вертикалі і/або горизонталі за рахунок відповідного переміщення другого утримуючого елемента. Винахід належить також до способу переміщення функціонального елемента душового пристрою.
Дана заявка основана на опублікованій міжнародній патентній заявці РСТ/ЕР2017/ 51995 заявника. Всі описані в ній ознаки та переваги, роз'яснені в кожному випадку потрібно розглядати як частину даної заявки.
Крім того, винахід належить до додаткового удосконалення душового пристрою, відомого з опублікованої заявки РСТ/ЕР2017/051995, при використанні функціонального елемента. Інший аспект винаходу належить до підвищення гнучкості душового пристрою в частині його форми.
Таким чином, задачею даного винаходу є подальші удосконалення душового пристрою, розкритого в заявці РСТ/ЕР2017/051995, або пропозиція альтернативних варіантів здійснення розкритих в ній ознак.
Удосконалення представлене в пункті 1 формули винаходу у вигляді зазначеного душового пристрою. Особливо переважні варіанти здійснення душового пристрою відповідно до винаходу розкриті в залежних пунктах формули винаходу. Основна ідея, на якій оснований варіант здійснення винаходу, розкритий в пунктах 3-5 формули винаходу, може бути реалізована незалежно від варіанта здійснення згідно з пунктом 1 формули винаходу. Інший варіант здійснення душового пристрою, основна ідея якого також додатково або незалежно до основної ідеї удосконалень, описаних у цій заявці, може бути використана для душового пристрою згідно
Зо з РСТ/ЕР2017/051995, розкритий в пунктах 6 та 7 формули винаходу. Спосіб роботи душового пристрою, вказаний в пункті 8 формули винаходу, а також його переважні варіанти здійснення можуть бути використані окремо для кожної з основних ідей.
Одна з суттєвих основних ідей винаходу полягає в тому, що система керування механізмом переміщення з'єднана з датчиком, за допомогою якого може бути безконтактно обстежена ділянка перед першою стороною розділової стінки. Це дозволяє виявляти користувачів, які входять у душовий пристрій або знаходяться в ньому.
Виявлення користувача, який знаходиться у душовому пристрої, дозволяє зробити окремі функції душового пристрою залежними від цього. Так, наприклад, внаслідок такого виявлення засоби керування душовим пристроєм, наприклад, панель або сенсорна панель, можуть включатися або відключатися. Крім того, може перемикатися запірний клапан, який запобігає подачі води до виявлення користувача. Такий запірний клапан може також припиняти подачу води, якщо буде виявлено, що користувач залишив мокру зону душового пристрою.
Виявлення може здійснюватися за допомогою одного або декількох пасивних датчиків, наприклад, інфрачервоних датчиків. Зазначені один або декілька датчиків можуть бути встановлені в мокрій зоні душового пристрою або також з протилежного боку від розділової стінки. Якщо датчики розташовані в мокрій зоні, необхідно, щоб вони були виконані у водостійкому або бризкозахищеному виконанні. У випадку розташування з протилежного боку від розділової стінки необхідно, щоб матеріал розділової стінки не перешкоджав виявленню користувача.
Переважно, щоб датчик був забезпечений сканером. Зворотне розсіювання променя сканера забезпечує особливо точне виявлення користувача датчиком.
Особливо переважно, щоб датчик виявляв, щонайменше, частину контуру тіла користувача.
Це дозволяє душовому пристрою не тільки виявляти присутність користувача як таку, але також і встановлювати точне місце розташування користувача або позицію частин його тіла. Завдяки цьому, можна налаштовувати позицію функціонального елемента відносно тіла користувача або визначеної частини його тіла.
Якщо функціональним елементом є душова лійка, її можна позиціонувати за допомогою механізму переміщення таким чином, щоб вода, яка виходить з душової лійки, потрапляла на тіло або на визначену частину тіла користувача. Крім того, душова лійка може бути 60 позиціонована таким чином, щоб вона знаходилася на визначеній відстані від тіла або від будь-
якої частини тіла користувача. Особливо переважно мати можливість горизонтального і/або вертикального переміщення душової лійки за допомогою механізму переміщення. Це дозволяє не тільки позиціонувати душову лійку, але і переміщати водяні струмені з рухомої душової лійки уздовж тіла або окремих частин тіла користувача.
Засіб керування функціями душового пристрою переважно виконаний з можливістю виклику процесів переміщення другого утримуючого елемента. Завдяки цьому, можна попередньо встановити і, відповідно, вибрати, процес переміщення функціонального елемента уздовж всього тіла або визначених частин тіла користувача.
Процес переміщення другого утримуючого елемента переважно адаптують до визначеної датчиком зміни позиції користувача, який знаходиться у душовому пристрої. Визначення переміщення можна здійснювати, зокрема, шляхом багаторазового визначення позиції тіла або окремих частин тіла користувача. Таким чином, система керування змінює своє положення, щоб йти за рухом користувача або частини його тіла і, відповідно, адаптувати переміщення функціонального елемента.
Визначений рух користувача душового пристрою переважно служить як сигнал, який керує визначеними функціями душового пристрою. Такий сигнал може являти собою визначений рух частини тіла, наприклад, визначений рух кисті руки або передпліччя, при виявленні якого відбувається зміна програми або зміна поточної програми. Такі рухи можуть бути заздалегідь введені в систему керування або засвоєні нею в результаті тренувань.
В одному особливо переважному варіанті здійснення перший утримуючий елемент і другий утримуючий елемент містять магніти, які виконані багатополюсними на їхньому боці, повернутому до розділової стінки. Цей варіант здійснення та його описане переважне вдосконалення можуть використовуватися незалежно від описаних вище ознак. Основна ідея, яка лежить в їх основі, полягає в тому, що багатополюсні магніти відкривають множину нових можливостей для переміщення функціонального елемента.
Для того щоб забезпечити надійне утримання першого утримуючого елемента на розділовій стінці, переважно, щоб магніт першого утримуючого елемента і магніт другого утримуючого елемента на їхньому боці, повернутому до розділової стінки, мали однакову кількість магнітних полюсів, які переважно мають також однакову структуру. В одному особливо простому варіанті здійснення обидва магніти на їхньому боці, повернутому до розділової стінки, Є двополюсними.
Багатополюсність призводить до того, що перший утримуючий елемент утримується на розділовій стінці тільки у визначеній орієнтації, а саме, при комплементарному розташуванні полюсів магнітів першого і другого утримуючого елемента.
Переважне удосконалення цієї основної ідеї відрізняється тим, що магніт другого утримуючого елемента або другий утримуючий елемент встановлений з можливістю повороту та з'єднаний з поворотним механізмом. Поворот багатополюсного магніту в другому утримуючому елементі або поворот другого утримуючого елемента із закріпленим в ньому багатополюсним магнітом спричиняє поворот полюса відносно полюсів магніту першого утримуючого елемента. Діючі при цьому магнітні сили призводять до повороту першого утримуючого елемента в тому самому напрямку.
Оскільки перший утримуючий елемент може не тільки переміщатися уздовж розділової стінки, але також і повертатися, для утримуваного ним функціонального елемента відкриваються нові можливості застосування.
Якщо функціональний елемент являє собою душову лійку, він може бути, таким чином, повернутий на визначений кут або приведений в обертання. Це викликає одноразову або тривалу зміну кута нахилу водяного струменя, що виходить з душової лійки. Зміна орієнтації водяного струменя, який виходить з душової лійки, яка виникає завдяки цьому, дозволяє спрямовувати його на тіло або на визначені частини тіла користувача душового пристрою з різних напрямків, включаючи, наприклад, напрямок збоку або знизу.
Можливість зміни в широких межах орієнтації водяного струменя є перевагою, зокрема, в тому випадку, якщо душова лійка виконана у вигляді масажної насадки.
В одному особливо переважному варіанті здійснення поворотний механізм містить двигун, зокрема, електродвигун, який з'єднаний з магнітом другого утримуючого елемента або з другим утримуючим елементом. Це з'єднання може являти собою безпосередню передачу, проте, поворот може також опосередковано передаватися на магніт або на другий утримуючий елемент, наприклад, за допомогою зубчастого колеса або зубчастого ременя. Такий додатковий двигун може бути легко вбудований в лінійну систему. Особлива перевага цієї конструкції полягає в тому, що двигун, який забезпечує поворот, не повинен бути розташований в мокрій зоні душового пристрою і захищений проміжною розділовою стінкою. Таким чином, для двигуна бо не потрібне спеціальне виконання, що передбачає розміщення в мокрій зоні.
В іншому особливо переважному варіанті здійснення розділова стінка, щонайменше, частково вигнута і переважно, щонайменше, по суті, утворює дугу окружності. Цей варіант здійснення і його описане переважне вдосконалення можуть використовуватися також незалежно від описаних вище ознак. Вони утворюють ще одну основну ідею винаходу.
Такий варіант здійснення дозволяє реалізувати процеси переміщення функціонального елемента, які включають в себе горизонтальні і/або вертикальні переміщення або обертання, а саме, реалізувати переміщення утримуючого елемента уздовж зазначеної дуги окружності і, таким чином, ще краще охоплювати тіло або частину тіла користувача душового пристрою.
Особлива перевага забезпечується, якщо лінійна система, що лежить в основі механізму переміщення, також направляється по колу. Це спрощує здійснення направленого переміщення другого утримуючого елемента уздовж дуги окружності.
Дуга окружності розділової стінки переважно охоплює кут, який перевищує 90", зокрема, який перевищує 180". Чим більше величина цього кута, тим більша частина тіла користувача, який знаходиться у душовому пристрої, може бути доступна для водяного струменя. При достатньо великій величині кута тіло користувача, який знаходиться у душовому пристрої, може бути доступним для водяного струменя з усіх боків.
Відповідні основні ідеї цього винаходу, окремо або в комбінації одна з одною, дозволяють повністю автоматизувати полив користувача душовими струменями. При цьому може бути реалізована множина програм для душа. Так, наприклад, можна поливати душовими струменями тільки тіло без голови, все тіло цілком, тільки один бік тіла теплим, холодним, слабким, сильним струменем, за допомогою масажної насадки або душової головки.
При цьому особлива перевага полягає в тому, що користувач з обмеженими руховими можливостями, який, наприклад, сидить на стільці у душовому пристрої, має можливість зрошувати водою всі частини тіла.

Claims (11)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Душовий пристрій, який містить функціональний елемент, зокрема душову лійку, при цьому вказаний функціональний елемент з'єднаний з першим утримуючим елементом, який Зо розташований на першій стороні розділової стінки та утримується на ній магнітним чином, причому на зворотному боці розділової стінки розташований другий утримуючий елемент, при цьому між першим утримуючим елементом і другим утримуючим елементом утворена магнітна сила, необхідна для утримання функціонального елемента на розділовій стінці, причому другий утримуючий механізм закріплений на механізмі переміщення, виконаному з можливістю переміщення за допомогою системи керування, так що передбачена можливість зміни позиції функціонального елемента по вертикалі і/або горизонталі за рахунок відповідного переміщення другого утримуючого елемента, який відрізняється тим, що зазначена система керування з'єднана з датчиком, за допомогою якого передбачена можливість безконтактного обстеження ділянки перед першою стороною розділової стінки.
2. Душовий пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що вказаний датчик забезпечений сканером.
3. Душовий пристрій за п. 1 або п. 2, який відрізняється тим, що перший утримуючий елемент і другий утримуючий елемент містять магніти, які виконані багатополюсними на їхньому боці, повернутому до розділової стінки.
4. Душовий пристрій за одним з пп. 1-3, який відрізняється тим, що магніт другого утримуючого елемента або другий утримуючий елемент встановлений з можливістю повороту та з'єднаний з поворотним механізмом.
5. Душовий пристрій за п. 4, який відрізняється тим, що зазначений поворотний механізм містить двигун, зокрема електродвигун, який з'єднаний з магнітом другого утримуючого елемента або з другим утримуючим елементом.
6. Душовий пристрій за одним з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що розділова стінка щонайменше частково вигнута і переважно, щонайменше по суті, утворює дугу окружності.
7. Душовий пристрій за п. 6, який відрізняється тим, що перший і другий утримуючі елементи мають вигин на їхньому боці, повернутому до розділової стінки, так що вони щонайменше, по суті, прилягають до вигнутої розділової стінки.
8. Спосіб роботи душового пристрою за одним з пп. 1-7, який відрізняється тим, що датчик виявляє користувача, який знаходиться у душовому пристрої.
9. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що датчик виявляє щонайменше частину контуру (516) користувача.
10. Спосіб за п. 8 або п. 9, який відрізняється тим, що засіб керування функціями душового пристрою виконаний з можливістю виклику процесів переміщення другого утримуючого елемента.
11. Спосіб за одним з пп. 8-10, який відрізняється тим, що процес переміщення другого утримуючого елемента адаптують до визначеної датчиком зміни позиції користувача, який знаходиться у душовому пристрої.
UAA202000376A 2017-07-07 2018-07-03 Душовий пристрій з душовою лійкою, яка утримується за допомогою магнітів UA122649C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102017115312.8A DE102017115312A1 (de) 2017-07-07 2017-07-07 Duschvorrichtung mit einem Funktionselement
PCT/EP2018/067993 WO2019007982A1 (de) 2017-07-07 2018-07-03 Duschvorrichtung mit einem duschkopf, der über magnete gehalten wird

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122649C2 true UA122649C2 (uk) 2020-12-10

Family

ID=62952042

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202000376A UA122649C2 (uk) 2017-07-07 2018-07-03 Душовий пристрій з душовою лійкою, яка утримується за допомогою магнітів

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP3649299B1 (uk)
DE (1) DE102017115312A1 (uk)
ES (1) ES2900205T3 (uk)
HR (1) HRP20211936T1 (uk)
PT (1) PT3649299T (uk)
RU (1) RU2727475C1 (uk)
SA (1) SA520410985B1 (uk)
UA (1) UA122649C2 (uk)
WO (1) WO2019007982A1 (uk)

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102005011294A1 (de) * 2005-03-04 2006-09-07 Hansgrohe Ag Brauseeinrichtung
NL1028853C1 (nl) * 2005-04-24 2006-10-27 Johannus Hendrik Francis Horst Bond douchekop.
DE102007011601A1 (de) * 2007-03-02 2008-09-04 Hansgrohe Ag Handbrause und Brausekombination mit einer derartigen Handbrause und mit einer Haltefläche
GB0715624D0 (en) * 2007-08-08 2007-09-19 Kohler Daryl Ltd Magnetically repositionable showerhead mounting
DE202008002951U1 (de) * 2008-03-01 2008-05-21 Gerloff, Michael, Dr. Vorrichtung zur Halterung einer Handbrause an der Wand eines Gebäudes
KR100981918B1 (ko) * 2010-01-22 2010-09-14 주식회사 성현테크 샤워기 헤드 승강장치
DE202013102982U1 (de) * 2013-04-09 2014-07-14 Glabete Gmbh Magnetischer Systembaukasten und Ausstattungsserie
DE102016101784A1 (de) * 2016-02-02 2017-08-03 W & L Schaltanlagen Gmbh Duschvorrichtung mit einem Funktionselement

Also Published As

Publication number Publication date
WO2019007982A1 (de) 2019-01-10
RU2727475C1 (ru) 2020-07-21
HRP20211936T1 (hr) 2022-03-18
DE102017115312A1 (de) 2019-01-10
EP3649299A1 (de) 2020-05-13
PT3649299T (pt) 2021-12-06
EP3649299B1 (de) 2021-09-15
SA520410985B1 (ar) 2022-10-27
ES2900205T3 (es) 2022-03-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2212006T3 (es) Disposicion para controlar aparatos electricamente activables.
ES2289023T3 (es) Procedimiento para lavar material de lavado.
CN107940058B (zh) 水栓装置
JP2008035875A5 (uk)
US20080259056A1 (en) User interface for controlling a bathroom plumbing fixture
TR201903321T4 (tr) Bi̇r ayarlama düzeneği̇ne sahi̇p olan ev aleti̇
RU2014114508A (ru) Способ открывания открывающейся части автотранспортного средства
JP2008110068A5 (uk)
JP6401467B2 (ja) 椅子型マッサージ機
US8835814B2 (en) Domestic appliance device
UA122649C2 (uk) Душовий пристрій з душовою лійкою, яка утримується за допомогою магнітів
JP6278169B1 (ja) 電動車いす
CN107567520A (zh) 电子控制的卫浴配件
US6148453A (en) Swinging shower apparatus
ES2549356T3 (es) Procedimiento de control del desplazamiento de un elemento móvil de un panel de mando de un aparato electrodoméstico y aparato electrodoméstico asociado
CN205779803U (zh) 一种新型电风扇
JPH0662971A (ja) シャワーヘッド位置調整装置
KR101851992B1 (ko) 광테라피 기능을 갖는 샤워기 헤드
JP2005237967A (ja) 電動機式位置調整装置を備えた家具
US3385290A (en) Massaging device
CN206935594U (zh) 一种智能微波感应出水器
CN219595172U (zh) 按摩机芯和颈部按摩仪
TR201619294A2 (tr) Bi̇r temi̇zli̇k donanimi
CN211606508U (zh) 一种调节装置以及厨房电器
JP7390046B2 (ja) 入浴装置