UA119565U - Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату - Google Patents

Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату Download PDF

Info

Publication number
UA119565U
UA119565U UAU201704086U UAU201704086U UA119565U UA 119565 U UA119565 U UA 119565U UA U201704086 U UAU201704086 U UA U201704086U UA U201704086 U UAU201704086 U UA U201704086U UA 119565 U UA119565 U UA 119565U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gonadotropin
activity
hormon
sucrose
lysine
Prior art date
Application number
UAU201704086U
Other languages
English (en)
Inventor
Юрій Іванович Сливчук
Іван Іванович Гевкан
Оксана Всеволодівна Штапенко
Василь Ярославович Сирватка
Original Assignee
Інститут Біології Тварин Наан України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Біології Тварин Наан України filed Critical Інститут Біології Тварин Наан України
Priority to UAU201704086U priority Critical patent/UA119565U/uk
Publication of UA119565U publication Critical patent/UA119565U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Abstract

Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату здійснюють додаванням до розчину сахарози для стабілізації гонадотропіну. При цьому додатково додають лізин.

Description

Корисна модель належить до галузі ветеринарної медицини, зокрема до ветеринарної фармакології, а саме - до стабілізації активності гонадотропіну в розчиненому стані. Спосіб також може використовуватися при виробництві гонадотропних препаратів.
Відомий сухий гонадотропін МО 93/11788, Арріїєа Везєвагсп бувієтве АН5 Ноїдіпуд МУ, який складається з фармацевтичної композиції, що містить як стабілізатор лише сахарозу.
Недоліком способу є застосування дороговартісного ліофільного сушіння гонадотропіну і необхідність перед застосуванням використання розчинників для ін'єкцій.
Відомий також ліофілізований гонадотропін 448146 (АК?о МУ), стабілізований тільки лимонною кислотою, недоліком якого є те, що зберігання такої композиції впродовж тривалого часу не забезпечує достатньої стабілізації активності гонадотропіну і вимагає розчинення перед застосуванням.
Відомим є спосіб стабілізації рідких композицій рекомбінантного гонадотропіну-ХГЛ цукрами, зокрема манітом у фосфатному буфері при рН 7, описаний в У/О 96/29095, Арріїєд Везвагсп
Зузієте АН Ноїдіпд МУ. Недоліком способу є застосування як стабілізатора лише одного з цукрів - маніту. Спосіб не включає використання інших цукрів та амінокислот, що не забезпечує збереження активності гонадотропіну.
Відомий спосіб стабілізації у рідкому стабілізованому стані рекомбінантного людського хоріонічного гонадотропіну трегалозою та метіоніном УУО2008150080, Бопа А РНапт Со Цю.
Недоліком способу є те, що не використовуються як стабілізатори інші цукри та амінокислоти, які мають кращу стабілізаційну здатність та збереженням активності ХГЛ в розчиненому стані.
Найближчим аналогом до заявленого способу є спосіб стабілізації розчиненого рекомбінантного фолікулостимулюючого гонадотропіну ЕР 1285665 А1 сахарозою, цитратом натрію, Оі-метіоніном при рН 7. Недоліком цього способу в порівнянні з заявленим є застосування стабілізуючої композиції сахарози та метіоніну і невикористання інших композицій, і зокрема, такої композиції як сахарози та лізину.
Заявлений спосіб усуває недоліки прототипу і завдяки використанню як стабілізатора композиції сахарози та лізину, розчинених у фосфатному буфері при рН 7,34, забезпечує збереження активності розчиненого хоріонічного гормону людини за умов довготривалого зберігання.
В основу корисної моделі поставлено задачу визначити оптимальні співвідношення стабілізуючих речовин, що дасть можливість зберегти активність хоріонічного гормону людини в рідкій формі та значно здешевити виробництво гормонів шляхом усунення процесу ліофільного сушіння препарату.
Технічний результат досягається додаванням до розчиненого у фосфатному буфері при рН 7,34 хоріонічного гомону людини відповідних концентрацій вуглеводів та амінокислот, і зокрема композиції сахарози та лізину, що забезпечує тривале збереження активності гонадотропіну у рідкій формі препарату.
При проведенні патентно-інформаційного пошуку виявлене технічне рішення, в якому є ряд суттєвих ознак, спільних із заявленим способом стабілізації розчиненого рекомбінантного фолікулостимулюючого гонадотропіну ЕР 1285665 А1 сахарозою, цитратом натрію, 0ОІі- метіоніном при рН 7. Проте зберігання хоріонічного гормону людини в такій композиції не забезпечує достатньої стабілізації активності гонадотропінів впродовж тривалого зберігання.
Однак, даних суттєвих ознак недостатньо для одержання технічного результату заявленого рішення. Технічних рішень, які б за сукупністю ознак співпадали із заявленим способом у достатній патентній і науково-технічній інформації не виявлено. Це дозволяє зробити висновок про відповідність заявленого технічного рішення критерію корисної моделі "Новизна".
У джерелах патентної і науково-технічної інформації не знайдено технічних рішень, в яких би були описані відомості про ознаки, що відрізняють заявлений спосіб від прототипу і забезпечують досягнення технічного результату: стабілізація рідких форм гонадотропіну з метою збереження його активності в препаратах рідких форм впродовж тривалого зберігання.
Корисна модель може бути використана у біотехнологічних центрах та тваринницьких господарствах різних організаційних і правових форм власності для корекції репродуктивної функції у корів. Спосіб відповідає критерію "промислова придатність".
Отже, заявлене технічне рішення є новим та промислово придатним, тобто відповідає всім умовам патентної спроможності корисної моделі відповідно до статті 7 розділу П Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" (Мо 1771 - ПІ, 2000 р.).
Для реалізації заявленої корисної моделі: 1. Отримують сирець хоріонічного гормону людини. 2. Визначають активність отриманого гонадотропіну. бо 3. Розчиняють гонадотропін фосфатносольовим буфером.
4. Розділялють отриманий базовий розчин гонадотропіну на окремі зразки з однаковою активністю в ньому гонадотропіну. 5. До кожного із зразків, як стабілізатор добавляють у відповідних концентраціях на одиницю об'єму цукри та амінокислоти окремо і в сукупності. Доводять до однакового рівня об'єм кожного зразка фосфатносольовим розчином. 6. Зразки зберігають в термостаті за температури 40 "с. 7. Визначають впродовж двомісячного зберігання зразків кожних 2 тижні концентрацію загального (ХГляДВ-ХГл) і вільного (ВД-ХГл) електро- та імуно- хемолюмінісцентними методами за різницею (ХГляр-ХГл)-(В-ХГл).
Описаний вище алгоритм дозволяє з високим рівнем інформативності та достовірності проводити дослідження з визначення впливу стабілізуючих компонентів (цукрів та амінокислот) на збереження активності гонадотропіну впродовж тривалого зберігання у рідкому виді.
Приклад конкретного виконання
Для оцінки впливу складників композицій на стабільність активності гонадотропіну, готують різні зразки хоріонічного гормону людини (ХГл), які містять 250 мМоО/см? з різними наповнювачами: сахароза, маніт, гліцин, метіонін, лізин, сахароза з лізином, маніт з лізином. Усі зразки готують розчиненням складників композиції у фосфатносольовому буфері при рН 734.
Зразки хоріонічного гормону людини зберігають за 40 "С і визначають їх активність на електро- та імуно- хемолюмінісцентному аналізаторі з фіксованим проміжком у часі. У Таблиці 1,2 ї З представлені результати активності ХГл у присутності різних композицій за умов зберігання впродовж двох, чотирьох, шести і восьми тижнів.
Ефективність заявленого способу і його переваги в порівнянні з прототипом підтверджено науковими дослідженнями, результати яких наведені нижче.
Таблиця 1
Динаміка активності гонадотропіну в розчиненому вигляді за дії цукрів, як стабілізатора впродовж 2 місяців зберігання за температури 40 "С й Титр. ОЇ теоретична
Стабілізатор | стабілізатора й . . . .
Контроль | - | 2500 | 5284 | 5088 | 3498 | 3402
Встановлено, що сахароза є ефективним стабілізуючим агентом проти денатурації гонадотропіну. Результати показують, що найстабільнішими серед тестованих зразків є зразки, які містять сахарозу, тобто композиції з вмістом 50-75 мг/мл сахарози.
Інші стабілізуючі речовини, які використовуються у складниках цієї корисної моделі,
Зо включають амінокислоти І -лізин, І -гліцин або І -метіонін в різних концентраціях.
Таблиця 2
Динаміка активності гонадотропіну в розчиненому вигляді за дії амінокислот, як стабілізатора впродовж 2 місяців зберігання за температури 40 "С й ТИР ОЇ теоретична
Стабілізатор | стабілізатора й . . . .
Контроль. | - | 2500 | 42,86 | 3994 | 4727 | 3684
При встановленні стабілізуючого впливу амінокислот на активність гонадотропіну виявилося, що ефективним стабілізуючим агентом проти денатурації гонадотропіну є І -лізин.
У наступному прикладі як стабілізатора гонадотропіну виступають композиції цукрів та амінокислот в тих концентраціях, які проявили вищий стабілізуючий ефект в попередніх прикладах.
Таблиця З
Динаміка активності гонадотропіну в розчиненому вигляді за дії різних композицій цукрів та амінокислот як стабілізаторів впродовж 2 місяців зберігання за температури 40 "С й Тит теоретична
Стабілізатор стабілізатора : . . . .
Контроль | - | 2500 | 4286 | 3994 | 4727 | 3684
В цьому випадку найкращий стабілізуючий ефект спостерігається у зразках з вмістом 10 мг
І -лізину та 50-75 - мг сахарози.
Наступний приклад побудований на порівнянні зміни активності зберігання кращих зразків сахарози та І! -лізину, як стабілізатора за різних температурних умов зберігання (табл. 4).
Таблиця 4
Динаміка активності гонадотропіну в розчиненому вигляді за дії композиції сахарози та І! - лізину як стабілізатора впродовж 2 місяців за різних температур зберігання ; зберігання о о температури 40 С температури температури 2-47 адні/// | 7777/7869. Ї7771111111717811 11111111
З наведеного прикладу видно, що активність гонадотропіну в розчиненому вигляді за дії як стабілізатора композиції сахарози та І-лізину на другий тиждень зберігання є найвищою в зразках, які зберігалися в термостаті. Однак, на четвертий тиждень активність знижується в усіх серіях зразків найвиразніше у зразках, які зберігалися в термостаті. На шостий - восьмий тиждень зберігання розчиненого гонадотропіну в холодильнику за температури (2-37 активність його виявилася найвищою і становила майже 80 95 у порівнянні до активності яка була до початку досліджень. Ця активність перевищувала відповідну активність у зразках, які зберігалися за кімнатної температури майже на 15 95 і на 40 95 вона була вищою за активність у зразках, які зберігалися в термостаті.
Отже, додавання до розчину у фосфатному буфері при рН 7,34 хоріонічного гормону стабілізаторів композиції сахарози та Іі-лізину забезпечує 8095 збереження активності гонадотропіну впродовж тривалого зберігання.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату, який здійснюють додаванням до розчину сахарози для стабілізації гонадотропіну, який відрізняється тим, що додатково додають лізин.
UAU201704086U 2017-04-24 2017-04-24 Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату UA119565U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201704086U UA119565U (uk) 2017-04-24 2017-04-24 Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201704086U UA119565U (uk) 2017-04-24 2017-04-24 Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119565U true UA119565U (uk) 2017-09-25

Family

ID=59894476

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201704086U UA119565U (uk) 2017-04-24 2017-04-24 Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA119565U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10357535B2 (en) Daptomycin formulations and uses thereof
ES2636680T3 (es) Preparación liofilizada de toxina botulínica
JP3031570B2 (ja) 安定化されたゴナドトロピンを含有する調製品
BRPI0616300A2 (pt) formulaÇço aquosa de hfsh
EP3102184B1 (en) Stable peptide formulations and methods for preparation
BR112013023062B1 (pt) Solução estável para a injeção parenteral e método de fabricação da mesma
BR112020003862A2 (pt) formulações de daptomicina.
CN108379561B (zh) 一种聚乙二醇化尿酸氧化酶冻干粉剂及其制备方法
EA039003B1 (ru) Фармацевтическая композиция для парентерального введения, содержащая карглумовую кислоту
JP3714951B2 (ja) Il−6含有薬剤組成物
JP2015078177A (ja) 室温保存用凍結乾燥製剤
CN1638788A (zh) 稳定的白蛋白制剂
JP6063064B2 (ja) 安定したノカチアシン凍結乾燥製剤
EP3156071A1 (en) Stable aqueous adalimumab preparation
UA119565U (uk) Спосіб стабілізації хоріонічного гормону людини у рідкій формі препарату
CN103505723A (zh) 狂犬疫苗冻干制剂的制备方法
CN103040765B (zh) 含三磷酸腺苷二钠的药物组合物及其制备方法
CN104906053B (zh) 注射用重组人粒细胞刺激因子冻干粉针剂
CN104069074A (zh) 一种注射用奥拉西坦及其制备方法
JP2018516239A (ja) タンパク質の安定化
CN108635333A (zh) 一种盐酸沃尼妙林冻干粉针剂及其制备方法
KR20130128658A (ko) 데옥시콜린산 또는 그의 염을 포함하는 조성물 및 효소의 안정화 방법
WO2015056613A1 (ja) 安定化されたポリペプチド水性製剤
WO2024094896A1 (en) Anti-fungal composition
JP2024518821A (ja) テトロドトキシン液体製剤