UA107810U - Кузов вантажного транспортного засобу з шиберним бортом - Google Patents

Кузов вантажного транспортного засобу з шиберним бортом Download PDF

Info

Publication number
UA107810U
UA107810U UAU201512076U UAU201512076U UA107810U UA 107810 U UA107810 U UA 107810U UA U201512076 U UAU201512076 U UA U201512076U UA U201512076 U UAU201512076 U UA U201512076U UA 107810 U UA107810 U UA 107810U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rear side
sides
cargo
vehicle
proposed
Prior art date
Application number
UAU201512076U
Other languages
English (en)
Inventor
Вячеслав Іванович Іваненко
Original Assignee
Вячеслав Іванович Іваненко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вячеслав Іванович Іваненко filed Critical Вячеслав Іванович Іваненко
Priority to UAU201512076U priority Critical patent/UA107810U/uk
Publication of UA107810U publication Critical patent/UA107810U/uk

Links

Landscapes

  • Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)

Abstract

Кузов вантажного транспортного засобу має днище, передній та бічні нерухомі борти та задній рухомий борт. Задній борт розташований у зустрічно спрямованих вертикальних пазах, виконаних на задніх торцях бічних бортів кузова, а задній торець днища кузова має сходинку для спирання на неї заднього борту у закритому стані, причому задній борт приводиться до руху (відкриття/закриття) за допомогою парі вертикальних гідроциліндрів, встановлених на бокових бортах поряд з заднім бортом зовні кузова вантажного транспортного засобу.

Description

Корисна модель належить до транспортних засобів для вантажних перевезень, а саме, до кузовів звичайних та самоскидних транспортних засобів, кузовів причепів, напівпричепів, візків різного призначення, залізничних вагонів та піввагонів тощо, і може бути використана при їх виготовленні, модернізації та капітальному ремонті.
Відомий кузов вантажного транспортного засобу, який має днище з підігнутою догори на певний кут задньою частиною, передній та бічні стаціонарні (нерухомі) борти |див. пат. України
Мо 24050 з класів АО1С 3/06, ВбОР 1/04 опублікований 31.08.1998 року в Бюл. Мо 4).
Основним технічним недоліком відомого кузова є відсутність в ньому заднього борту. Коли днище кузова при кінці виконано під кутом ("на підйом"), це не дозволяє його завантажити повністю, хоча б до рівня висоти бокових бортів, оскільки він (вантаж) буде просто висипатися з кузова.
Відомий також кузов вантажного транспортного засобу, який має днище та борти, один з яких виконаний поворотним відносно днища кузова, завдяки прикріпленню його до днища шарнірно. При цьому верхні консольні (вільні) краї поворотного борту з'єднані з відповідними верхніми краями суміжних неповоротних бортів за допомогою розтяжок, які обмежують поворот цього борту на кут не більш за 30" |див. пат. Російської федерації Мо 2463771 з класу АОТО 91/00 опублікований 20.10.2012 рокуЇ.
Основним конструктивним недоліком відомого технічного рішення є неможливість розташування поворотного борту у одній площині з днищем кузова через обмеження, які чинять розтяжки. Оскільки у відкритому стані поворотний борт завжди залишається під кутом до днища, щоб повністю вивантажити такий кузов, його треба нахиляти на дуже великий кут, майже вертикально, оскільки не повністю відкритий поворотний борт заважатиме зсуву вантажу з кузова.
Найбільш близьким за своєю суттю та ефекту, що досягається, і який приймається за прототип, є кузов вантажного транспортного засобу, який має днище, передній та бічні стаціонарні (нерухомі) борти та задній поворотний (рухомий) борт, верхні кути якого шарнірно з'єднані з верхніми кутами суміжних стаціонарних бортів див. пат. України Мо 30499 з класу
ВбОР 1/24 опублікований 15.11.2000 року у Бюл. Мо 61.
Перевагою такої кінематичної схеми шарнірного кріплення поворотного борта до кузова є те,
Зо що він може самостійно (самовільно) відкриватися при нахиленні кузова та не заважатиме пересуванню вантажу уздовж кузова при його вивантаженні, а також, під дією сил гравітації, автоматично повертається у вихідний стан при опусканні кузова на раму.
Проте, основним конструктивним недоліком відомого технічного рішення є те, що такий поворотний борт не дозволяє щільно закривати кузов ззаду (навіть, коли кузов новий), що, при транспортуванні сипких вантажів, наприклад, зернового матеріалу, приводить до їх часткової втрати через висипання у щілини поміж бортом та кузовом. На практиці, ці щілини кожного разу затикають підручники засобами, найчастіше, тканинними прокладками, або по контуру борту прикріплюють прокладки, які швидко зношуються через динамічне навантаження на кузов (коливання кузова) під час руху транспортного засобу, що створює певні незручності, ненадійно, вимушує витрачати певний час.
В основу корисної моделі поставлена задача подальшого вдосконалення конструкції кузова вантажного транспортного засобу шляхом утворення щільного замкового з'єднання між заднім рухомим бортом та днищем і боковими бортами для запобігання самовільного висипання сипучих вантажів з кузова за рахунок принципової зміни кінематичної схеми з'єднання рухомого заднього борту з кузовом транспортного засобу та механізму його відкриття/закриття.
Рішення поставленої задачі досягається тим, що кузов вантажного транспортного засобу, який має днище, передній та бічні нерухомі борти та задній рухомий борт, згідно з пропозицією, задній борт розташований у зустрічно спрямованих вертикальних пазах, виконаних на задніх торцях бічних бортів кузова, а задній торець днища кузова має сходинку для спирання на неї заднього борту у закритому стані, причому задній борт приводиться до руху (відкриття/закриття) за допомогою парі вертикальних гідроциліндрів, встановлених на бокових бортах поряд з заднім бортом зовні кузова вантажного транспортного засобу.
Завдяки розташуванню заднього рухомого борту біля торця кузова робить його повномірним і дозволяє його заповнювати повністю до рівня всіх чотирьох бортів.
Завдяки розташуванню заднього борту у зустрічно спрямованих вертикальних пазах дозволяє його пересувати по пазах вертикально, відчиняючи чи закриваючи задній борт повністю чи частково, тобто задній борт набуває шиберної конструкції, а вертикальні пази разом зі сходинкою на днищі, в свою чергу, дозволяють отримати замкове з'єднання між заднім бортом та кузовом, запобігаючи висипанню сипучих вантажів при їх перевезенні без додаткового ущільнення зазорів (через відсутність таких), які мають місце у кузовах зі звичайними задніми поворотними бортами.
Завдяки розташуванню гідроциліндрів вертикально біля заднього борту, максимально зменшується згинальний момент, тому з'являється можливість використовувати гідроциліндри меншої потужності та розмірів, а отже, й ваги, розташовувати їх компактно, не виходячи за габарити кузова.
Такі пропоновані конструктивні зміни дозволяють, загалом розширити технічні характеристики кузова, збільшити його вантажність, а також зберігати від втрат сипучі вантажі (наприклад, зерно, насіння різних сільськогосподарських культур) при транспортуванні через запобігання можливості його висипання у щілини у кузові через відсутність таких.
Отже, уся сукупність запропонованих суттєвих ознак, отриманих завдяки внесенню відповідних конструктивних змін у кузов вантажного транспортного засобу, дозволяють разом досягти певного технічного результату, сформульованого у постановці задачі.
Подальша сутність запропонованого технічного рішення пояснюється спільно з ілюстративним матеріалом, на якому зображено наступне: фіг. 1 - загальний вигляд запропонованого кузова вантажного транспортного засобу (на прикладі тракторного напівпричепа) з відкритим (піднятим) заднім бортом шиберної конструкції; фіг. 2 - те ж саме, з закритим (опущеним) заднім бортом.
Пояснення суті пропозиції розкрито на прикладі тракторного напівпричепа, хоча вид кузова вантажного транспортного засобу ніякої ролі не грає - сутність пропозиції від цього не змінюється.
Запропонований кузов вантажного транспортного засобу містить днище 1, нерухомі передній борт 2 та бічні борти 3. Рухомий задній борт 4 розташований у зустрічно спрямованих вертикальних пазах 5, виконаних на задніх торцях бічних бортів З кузова, по яких задній борт 4 може переміщуватися у вертикальному напрямі. Задній торець днища 1 кузова має сходинку 6, на яку спирається задній борт 4 у закритому стані. Сходинка б та вертикальні пази 5 разом утворюють замкове з'єднання, яке надійне та щільно закриває порожнину кузова. Задній борт 4 приводиться до руху (відкриття/закриття) за допомогою парі вертикальних гідроциліндрів 7, встановлених на бічних бортах З поряд з заднім бортом 4 зовні кузова вантажного
Зо транспортного засобу. До того ж, спирання заднього борта 4 на сходинку 6 дозволяє повністю розвантажити гідроциліндри 7.
Кузов традиційно встановлений стаціонарно або шарнірно (для самоскидів) на раму 8 з колесами 9. У останньому випадку, під кузовом розташований гідравлічний пристрій (не показаний через загальновідомість) будь-якої відомої конструкції (значення не має) нахилу кузова.
Запропонований кузов вантажного транспортного засобу з заднім бортом 4 шиберної конструкції працює в такий спосіб.
Перед завантаженням кузова вантажем задній борт 4 за допомогою гідроциліндрів 7 опускають по вертикальним пазам 5 донизу та спирають на сходинку 6, формуючи щільно замкнений зі всіх боків об'єм кузова, що дозволяє його повністю наповнити вантажем, який підлягає транспортуванню. Вантаж, наприклад, зерно, транспортують до місця вивантаження.
При цьому сипкий вантаж не втрачається завдяки тому, що вертикальні пази 5 та сходинка 6 утворюють замкове з'єднання. Далі, за допомогою гідроциліндрів 7 задній борт 4 підводять до верху (подібно висуванню шиберної заслінки), утворюючи щілину (отвір) між заднім бортом 4 та днищем 1 кузовом потрібного розміру. У цей отвір висипається зерно скільки потрібно, утворюючи купу. Якщо при цьому транспортний засіб буде рухатися, вантаж буде висипатися рівним шаром. Це важливо, якщо у якості вантажу використані, наприклад, овочі чи насіння, зерно, які потребують підсушування перед тривалим зберіганням. У разі потреби, кузов підіймають (нахиляють) за допомогою гідравлічного приводу. Після вивантаження вантажу, за допомогою гідроциліндрів 7 задній борт 4 опускають донизу.
Оскільки задній борт 4 пересувається по пазах 5 тільки вертикально, кузов можна в притулок підвести до будь-якого отвору, через який завантажується/вивантажується кузов.
Задній борт 4, піднятий догори, цьому не заважатиме.
Зрозуміло, таким заднім бортом 4 шиберної конструкції може бути обладнаний кузов будь- якого вантажного транспортного засобу, навіть, залізничні вагони та напіввагони.
Суттєва відмінність запропонованого технічного рішення від раніше відомих, полягає у зміні принципу відкриття заднього борту 4 - з поворотного на пересувний вертикально, а також використання замкового з'єднання між елементами кузова та заднім бортом 4 що дозволило запропонованому кузову вантажного транспортного засобу надбати нові технічно-функціональні бо властивості, збільшити корисний об'єм порожнини кузова, підвищити безпечність обслуговування, запобігти втрачанню сипкого вантажу, а також розширити область використання такого кузова. Жодний з відомих кузовів вантажних транспортних засобів не може володіти вказаними властивостями, оскільки не містять у своєму складі всієї сукупності суттєвих ознак, притаманних запропонованому технічному рішенню.
Запропоноване технічне рішення перевірене на практиці. Кузов вантажного транспортного засобу не містить у своєму складі деталі чи вузли, які можливо було б відтворити на сучасному етапі розвитку науки і техніки, зокрема, в галузі виробництва транспортних засобів, з чого виходить, що пропозиція промислово придатна. У відомих джерелах патентної документації та науково-технічної інформації не виявлено подібних кузовів, причепів, напівпричепів для перевезення вантажів із вказаними відмінними суттєвими ознаками та перевагами, а отже, запропоноване технічне рішення відповідає критерію новизна, а тому вважається таким, що може одержати правовий захист.
До технічних переваг запропонованого технічного рішення, у порівнянні з прототипом, можна віднести наступне: - розширення технічних та функціональних кузова можливостей за рахунок зміни принципу відкриття/закриття заднього борту; - зберігання сипких вантажів за рахунок використання замкового з'єднання між заднім бортом та кузовом; - підвищення безпечності обслуговування за рахунок автоматизації зміни просторового положення заднього борта.
Соціальний ефект від використання запропонованого технічного рішення, у порівнянні з прототипом, отримують за рахунок підвищення безпечності та скорочення часу обслуговування кузова транспортного засобу.
Економічний ефект від використання запропонованого технічного рішення, у порівнянні з прототипом, отримують за рахунок зберігання від втрат сипких вантажів, наприклад, зберігання врожаю.
Після опису запропонованого кузова вантажного транспортного засобу, фахівцям у даній галузі знань повинно бути наочним, що все вищеописане є лише ілюстративним, а не обмежувальним, будучи представленим даним прикладом. Численні можливі модифікації
Зо елементів пересувного заднього борту кузова, зокрема, зміна форми, конструкції, приводу її пересування, можуть змінюватися в залежності від конкретних умов експлуатації, та, зрозуміло, знаходяться в межах об'єму одного із звичайних і природних підходів в даній галузі знань і розглядаються такими, що знаходяться в межах об'єму запропонованого технічного рішення.
Квінтесенцією запропонованого технічного рішення є те, що кузов оснащений вертикальним заднім бортом шиберної конструкції, і саме ця обставина дозволила надати запропонованому кузову будь-якого вантажного транспортного засобу перераховані вище й інші переваги. Зміна принципу відкриття заднього борту кузова та утворення замкового механізму на якийсь інші, неминуче обмежить спектр переваг, перерахованих вище, і не може вважатися новими технічними рішеннями в даній області знань, оскільки інші, подібні описаному кузову з пересувним заднім бортом, вже не вимагатимуть ніякого творчого підходу від конструкторів та дослідників, і не можуть вважатися результатами їх творчої діяльності, або новими об'єктами інтелектуальної власності, що відповідають чинному законодавству у сфері інтелектуальної власності і підпадають під об'єкти, відповідними для захисту охоронними документами.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Кузов вантажного транспортного засобу, який має днище, передній та бічні нерухомі борти та задній рухомий борт, який відрізняється тим, що задній борт розташований у зустрічно спрямованих вертикальних пазах, виконаних на задніх торцях бічних бортів кузова, а задній торець днища кузова має сходинку для спирання на неї заднього борту у закритому стані, причому задній борт приводиться до руху (відкриття/закриття) за допомогою парі вертикальних гідроциліндрів, встановлених на бокових бортах поряд з заднім бортом зовні кузова вантажного транспортного засобу.
    т ЯК | | ! ! в и | З ї 7
    Фе. 1 з ) ча тт ! ї / Щі 7б)/ сн и ай «ріг.
UAU201512076U 2015-12-07 2015-12-07 Кузов вантажного транспортного засобу з шиберним бортом UA107810U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201512076U UA107810U (uk) 2015-12-07 2015-12-07 Кузов вантажного транспортного засобу з шиберним бортом

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201512076U UA107810U (uk) 2015-12-07 2015-12-07 Кузов вантажного транспортного засобу з шиберним бортом

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA107810U true UA107810U (uk) 2016-06-24

Family

ID=56562052

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201512076U UA107810U (uk) 2015-12-07 2015-12-07 Кузов вантажного транспортного засобу з шиберним бортом

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA107810U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7111907B2 (en) Side dump trailer for particulate material
US4372601A (en) Air drag reducing tail gate
CA1235722A (en) Gull wing door trailer
CN101837755B (zh) 自卸车
CN112918360A (zh) 一种新型翼开启自卸半挂车及其自卸方法
US2611640A (en) Cargo trailer
US6382731B1 (en) Load hauling vehicle with sidewall raising and lowering mechanism
CN219544590U (zh) 一种框架内侧翻的自卸车厢
US3901552A (en) Granular-floor supported cargo hauling trailer apparatus
US2770490A (en) Multiple body dumping truck trailer
CN200977885Y (zh) 一种机动车自卸式货厢
UA107810U (uk) Кузов вантажного транспортного засобу з шиберним бортом
CN208498347U (zh) 一种铰接式自卸车货箱后挡板及铰接式自卸车
US3712491A (en) Dual purpose dump and transport vehicle
CN217374283U (zh) 一种带固定底架和边梁的活动底板式车厢结构
KR102195801B1 (ko) 탑재형 농산물 덤프 운반대
CN214929237U (zh) 一种新型翼开启自卸半挂车
CN103204093A (zh) 底板和侧板联动的双向侧翻式自卸车车箱
CN103386916B (zh) 大举升角侧翻自卸车车箱
US3830543A (en) Dump vehicle
CN217649343U (zh) 一种甩箱式活动底板自卸集装箱
CN202439598U (zh) 底板和侧板联动的双向侧翻式自卸车车箱
US3540607A (en) Conveyance with an extendable platform
CN221090617U (zh) 用于货箱的尾门机构、货箱及车辆
CN203681361U (zh) 一种步进推送式自卸车