SK9722000A3 - Method for cooling melamine - Google Patents

Method for cooling melamine Download PDF

Info

Publication number
SK9722000A3
SK9722000A3 SK972-2000A SK9722000A SK9722000A3 SK 9722000 A3 SK9722000 A3 SK 9722000A3 SK 9722000 A SK9722000 A SK 9722000A SK 9722000 A3 SK9722000 A3 SK 9722000A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
melamine
solid
pressure
liquid
ammonia
Prior art date
Application number
SK972-2000A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerhard Coufal
Original Assignee
Agrolinz Melamin Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Agrolinz Melamin Gmbh filed Critical Agrolinz Melamin Gmbh
Publication of SK9722000A3 publication Critical patent/SK9722000A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D251/00Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings
    • C07D251/02Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings
    • C07D251/12Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D251/26Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with only hetero atoms directly attached to ring carbon atoms
    • C07D251/40Nitrogen atoms
    • C07D251/54Three nitrogen atoms
    • C07D251/56Preparation of melamine
    • C07D251/60Preparation of melamine from urea or from carbon dioxide and ammonia

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Phenolic Resins Or Amino Resins (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Chemical And Physical Treatments For Wood And The Like (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu ochladzovania tekutého melamínu zmiešaním s pevným melamínom.
Doterajší stav techniky
Z literatúry je už známe množstvo postupov výroby melamínu (Ullmann's Encyclopaedia of Industrial Chemistry, 5th Edition, Vol. A-16 str. 174-179). Všetky technicky významné postupy vychádzajú z močoviny, ktorá prechádza na melamín, amoniak a CO2 buď pri vysokom tlaku a nekatalytickou cestou alebo pri nízkom tlaku a s použitím katalyzátora.
Pri nízkotlakovom spôsobe je výsledným produktom plynný melamín, pri vysokotlakovom spôsobe v zásade tekutý melamín. Vznikajúci plynný melamín sa spolu s vedľajšími produktmi, plynným CO2 a NH3, odvádza cez roztavenú močovinu, pričom odpadové plyny sa ochladzujú, melamín sa rozpúšťa v močovine, ktorá sa tým zahrieva a privádza sa tiež do reaktora, kde sa syntetizuje melamín. Plynný melamín sa tiež vyrába vysokotlakovým spôsobom podľa WO 95/01345 (Kemira), pričom sa získaná melamínová tavenina odparuje.
Veľkým problémom pri ochladzovaní a tuhnutí melamínu je nutnosť prekonať rozdiel teplôt viac ako 300 °C, pričom sa môžu vytvárať vedľajšie produkty. Bežnou metódou ochladzovania je hasenie („kalenie“) vodou alebo vodnou parou, po ktorej sa často musí uskutočňovať rekryštalizácia, aby sa odstránili rôzne vedľajšie produkty. Pokiaľ sa chladí plynom, teda plynným amoniakom, je treba použiť a v obehu udržiavať veľký objem plynu. Pokiaľ sa chladí tekutým amoniakom napr. podľa US-4,565,867, využije sa síce na chladenie odparené teplo amoniaku, je však stále treba privádzať do obehu veľké množstvo plynu a ešte ho stále znovu stláčať.
Nečakane bol objavený jednoduchý postup, pri ktorom je vznik vedľajších produktov potlačený, nie je potrebný veľký objem plynu a plyn nie je potrebné znovu skvapalňovať.
Predmetom vynálezu je teda postup ochladzovania tekutého melamínu zmiešaním s pevným melamínom alebo pevnými inertnými látkami alebo zo zmesou pevného melamínu a pevných inertných látok.
Ako pevné inertné látky je možné prednostne použiť kovové alebo sklenené čiastočky, napr. guľôčky alebo tyčinky z ocele, najmä nehrdzavejúcej, z oceľových alebo titánových zliatin. Ďalej je tiež možné dodatočne ochladzovať privádzaním chladného tekutého alebo plynného NH3, resp. pomocnými chladiacimi prvkami a výmenníkmi.
Na premiešanie tekutého melamínu s pevným melamínom je možné použiť tak pevný melamín v tekutom melamíne, ako aj tekutý melamín v pevnom melamíne, alebo nechať jednotlivé zložky reagovať v chladiacom reaktore („quencher“). Pritom sa dáva prednosť tomu, aby bol tekutý melamín pri zmiešaní zbavený pôsobenia tlaku. Ako výhodné sa tiež ukazuje dodatočne privádzať pri zmiešavaní NH3. Melamín sa ochladzuje prednostne pod teplotu topenia.
Tekutý melamín, ktorý sa má ochladiť, je treba udržiavať pod určitým pretlakom amoniaku, napr. od 1 do 1000 bar. Pretože tekutý melamín obsahuje v závislosti od tlaku a teploty rôzne vedľajšie produkty, ako melam, melem, melón, ureidomelamín, ammelín alebo ammelid alebo má sklon k odštepovaniu NH3i je lepšie ho udržiavať pod pretlakom amoniaku. Čím vyšší je pretlak, tým menší je obsah vedľajších produktov. V závislosti od použitého postupu výroby melamínu je výhodné udržiavať tekutý melamín, ktorý sa má ochladiť, v pretlaku amoniaku od asi 40 do 1000 bar, výhodne asi 40 až 400 bar, najvýhodnejšie od 60 do 300 bar.
Ochladzovanie tekutého melamínu môže prebiehať napríklad tak, že sa do tekutého melamínu pod určitým pretlakom amoniaku privádza pevný melamín. Pevný melamín sa po pridaní a miešaní s taveninou ohreje, pričom tavenina sa ochladí. Pretlak amoniaku nad taveninou pritom môže zostať nezmenený, môže sa zvyšovať alebo znižovať. Pri kontinuálnom postupe má prednosť udržiavanie približne stáleho pretlaku.
Teplota taveniny, resp. vzniknutej zmesi, pritom môže byť prípadne s pomocou dodatočného chladenia znižovaná až pod teplotu tuhnutia melamínu, takže vznikne čistý pevný melamín šetrnou cestou. Vytvorený pevný melamín môže byť prípadne udržiavaný ešte nejaký čas pod pretlakom amoniaku, ktorý sa potom odstráni.
Je však tiež možné teplotu ochladzovaného tekutého melamínu znížiť až na teplotu tuhnutia alebo tesne nad ňu (teplota tuhnutia pritom závisí od pretlaku amoniaku), pričom je možné k pevnému melamínu privádzať tiež amoniak, a to v tekutom, plynnom alebo nadkritickorn stave, aby sa tekutý melamín, ktorý pri nižších teplotách môže absorbovať viac amoniaku, amoniakom nasýtil. Tento postup môže byť použitý nsipr. aj vtedy, ak má byť tekutá melamínová tavenina nasýtená NH3 zbavená pôsobenia tlaku podľa WO 97/20826 a stuhnutá.
Uprednostňovaná možnosť ochladenia tekutého melamínu pomocou pevného melamínu spočíva v ochladení až pod teplotu tuhnutia.
Pritom je možné miešať zložky zmesi pri zachovaní existujúceho tlaku, pri zvýšenom tlaku alebo naopak pri zníženom tlaku. Uprednostňovaný variant je miešanie pri zníženom tlaku.
Pritom je možné vkladať pevný melamín do tekutého alebo tekutý melamín do pevného, prípadne do reaktora vkladať súčasne obidve zložky.
Uprednostňovaná realizácia predpokladá vloženie pevného melamínu do zásobníka a dodatočné pridávanie tekutého melamínu, prednostne pri zníženom tlaku. Zvláštna prednosť je daná miešaním vo vírivom lôžku.
Na počiatku reakcie sa do reaktora s vírivou vrstvou vloží pevný melamín alebo cudzí materiál vo forme pevnej inertnej látky alebo zmes pevného melamínu a pevnej inertnej látky a použije sa na vytvorenie vírivej vrstvy. Ako pevná inertná látka sa použijú prednostne vírivé telieska z kovov alebo skla, napr. guľôčky alebo tyčinky z ocele, najmä nehrdzavejúcej, z oceľových alebo titánových zliatin. Vírivé lôžko sa udržuje prívodom plynu, ktorým je prednostne amoniak. Teplota vo vírivom reaktore leží pod teplotou topenia melamínu. Dýzami sa vstrekuje tekutý melamín. Jemne rozptýlený tekutý melamín vytvára vrstvu nad čiastočkami pevného melamínu a inertnej látky a umožňuje ich rast a tuhne. Pohybom a trením čiastočiek vo vírivom lôžku sa melamín z čiastočiek priebežne otiera, resp. opadáva. Väčšie a teda ťažšie kúsky melamínu sa odstraňujú pomocou odstredivého odlučovača, len čo dosiahnu požadovanú veľkosť zŕn. Pevný studený melamín môže byť jednak v malom množstve priebežne privádzaný, aby sa na ňom mohol tekutý melamín zrážať a tuhnúť, jednak v závislosti od vyhotovenia reaktora s vírivou vrstvou a od okamžitých podmienok vo vírivej vrstve sa vytvárajú už v priestore plynu pevné čiastočky melamínu, ktoré slúžia ako kryštalizačné jadrá a poťahujú sa tekutým melamínom, ktorý ďalej tuhne. V takom prípade nie je nutné pridávať zvonku skoro žiadny pevný melamín.
Ochladzovanie pevných čiastočiek melamínu a inertnej látky vo vírivom lôžku a tým tiež nastavenie žiadanej teploty vo vírivom lôžku je možné realizovať rôznymi spôsobmi, napr. pomocou vstavaných chladiacich prvkov, prívodom pevného chladného melamínu, prípadne vypúšťaním a po ochladení vonku opätovným privádzaním častíc inertnej látky do vírivého lôžka, privádzaním chladného tekutého alebo plynného NH3, vďaka teplote a množstve plynu, ktorým sa udržiava vírivá vrstva a vďaka entalpii odparovania amoniaku obsiahnutého v tekutom melamíne.
Časť tohto amoniaku na ochladenie a udržiavanie vírivej vrstvy cirkuluje. Amoniak je prednostne pred návratom do vírivej vrstvy ochladený a prípadne skvapalnený. Druhá časť uvoľneného amoniaku môže byť podľa tlaku, ktorý je vo vírivom lôžku, privádzaná v kvapalnej alebo plynnej forme späť do procesu melamín/močovina. Tu sa ukazuje najväčšia výhoda postupu podľa vynálezu, a to že na udržanie vírivého lôžka nie je treba ešte ďalší plyn prípadne amoniak okrem toho, ktorý vznikol z procesu melamín/močovina.
Teplota udržiavaná vo vírivom lôžku môže podľa zvoleného postupu kolísať v širokom rozmedzí medzi laboratórnou teplotou a teplotou tesne pod teplotou topenia melamínu, ktorá je závislá od tlaku. Je napríklad približne 100 až 340 °C, výhodne približne 200 až 340 °C, najvýhodnejšie približne 280 až 320 °C.
Tlak v reaktore s vírivou vrstvou môže podľa zvoleného postupu kolísať tiež v širokom rozmedzí. Môže mať hodnotu niečo cez 1 bar až po výšku tlaku chladnúcej melamínovej taveniny.
Zvyčajne sa tlak v reaktore s vírivou vrstvou pohybuje medzi približne
1,5 až 100 bar, výhodne medzi približne 1,5 bar až 50 bar, najvýhodnejšie medzi približne 5 až 25 bar. Pri tlaku vyššom ako je približne 13 bar je možné nadbytočný plynný NH3 ľahko skvapalniť a vrátiť ho späť k syntéze močoviny a melamínu.
Tlak NH3 nad ochladzovanou melamínovou taveninou sa tiež môže pohybovať v širokom rozmedzí. Najčastejšie je na úrovni tlaku melamínovej syntézy prebiehajúcej v reaktore. Môže byť omnoho vyšší, pokiaľ na melamínovú syntézu nadväzuje zrenie (aging). Tlak potom môže dosahovať až hodnotu 1000 bar alebo až ekonomicky a materiálovo účelné a možné hranice. Pri vstupe melamínovej taveniny do reaktora s vírivou vrstvou sa zníži na úroveň tlaku v reaktore, pričom sa tekutý melamín ochladzuje a tuhne.
V zásade sa môže teplota ochladzovaného tekutého melamínu pohybovať v značnom rozmedzí. Leží nad teplotou topenia, ktorá je závislá od momentálneho tlaku amoniaku v oblasti do približne 450 °C, výhodne do približne 370 °C, najvýhodnejšie do približne 350 °C. Čím vyšší je tlak amoniaku a čím nižšia je teplota melamínovej taveniny, o to viac amoniaku melamín obsahuje a o to nižšia je teplota topenia. Pri tlaku amoniaku 300 bar je napríklad teplota topenia 300 °C, pri tlaku 1 bar je 354 °C. Je teda tiež možné mať pri teplote 300 °C k dispozícii tekutý melamín, presnejšie povedané zmes tekutého melamínu a amoniaku a znižovať tlak, pokiaľ je dostatočne vysoký.
Obzvlášť výhodné je znižovať tlak pri teplote, ktorá nie je podstatne vyššia, ako momentálna teplota topenia melamínu a miešať s tuhým melamínom. Toto ochladenie na teplotu tesne nad teplotou topenia melamínu prebehne prednostne za pridania chladného tekutého alebo plynného nadkritického amoniaku. Amoniak obsiahnutý v tekutom melamíne prispieva pri nasledujúcom znižovaní tlaku k jeho ochladzovaniu a pôsobí proti uvoľnenej entalpii topenia pri stuhnutí melamínu.
V prípade, že je pridávaný tuhý melamín, môže mať teplota tuhého melamínu ľubovoľnú hodnotu pod teplotou topenia, pričom vyšší rozdiel teplôt medzi pevným a ochladzovaným tekutým melamínom má vyšší chladiaci efekt. Výhodne môžu byť príslušné melamínové častice znova vrátené do reaktora s vibračnou vrstvou a môžu tam slúžiť ako kryštalizačné jadrá.
Ďalšia možnosť riadenia teploty spočíva vo vstrekovaní kvapalného amoniaku.
Teplota získaného tuhého melamínu môže mať ľubovoľnú hodnotu pod teplotou topenia melamínu, výhodne leží pod približne 320 °C, najvýhodnejšie pod približne 300 °C. Tuhý melamín, ktorý je možné podľa potreby ešte pod tlakom amoniaku ďalej tepelne upraviť (temperovať), sa potom ľubovoľným spôsobom zbaví pôsobenia tlaku a ochladí na teplotu miestnosti. Pri temperovaní sa na už stuhnutý melamín nechá nejaký čas pôsobiť teplota tesne pod teplotou topenia, ktorej hodnota závisí od momentálneho tlaku amoniaku, napríklad počas 1 minúty až 20 hodín pri tlaku amoniaku približne do 5 do 1000 bar a teplote okolo 100 °C, výhodne okolo 200 °C až pod teplotu topenia závisiacej od momentálneho tlaku amoniaku.
Postup podľa vynálezu sa prednostne používa v spojitosti so syntézou melamínu z močoviny, predovšetkým v spojitosti so syntézou pri pôsobení tlaku.
Príklad 1
V pilotnom zariadení je melamín získaný z reaktora výrobného zariadenia pomocou reaktívnych plynov (off-plynov) CO2/NH3 oddelený v separátore, v nadväzujúcej reakčnej nádobe pomocou 100 kg amoniaku/hod a pod tlakom 100 bar stripovaný a vedený do dozrievacieho zásobníka. Pôsobením tlaku NH3 250 bar a teploty 330 °C sa melamínová tavenina nasýti NH3 a nechá jednu hodinu odpočinúť. Z dozrievacieho zásobníka je potom rozprašovaná melamínová tavenina rýchlosťou cca 11 kg/hod do melamínového vibračného lôžka. Vibračné lôžko je udržiavané pomocou plynného NH3 pri tlaku 25 bar a teplote 300 °C. Pevný melamín je vylučovaný, zbavený tlaku a ochladený na laboratórnu teplotu .

Claims (16)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Postup ochladzovania kvapalného melamínu pomocou zmiešania s tuhým melamínom alebo pevnými inertnými látkami alebo zmesou tuhého melamínu s pevnými inertnými látkami.
  2. 2. Postup podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že kvapalný melamín je pod tlakom NH3 od 1 do 1000 bar.
  3. 3. Postup podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že v priebehu miešania je privádzaný NH3.
  4. 4. Postup podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že ochladzovanie prebieha až pod teplotu topenia melamínu.
  5. 5. Postup podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že kvapalný melamín je pri zmiešaní zbavený pôsobenia tlaku.
  6. 6. Postup podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že kvapalný melamín je pred ochladzovaním nasýtený NH3.
  7. 7. Postup podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že kvapalný melamín je pri zmiešaní zbavený pôsobenia tlaku a ochladený na teplotu pod teplotou topenia melamínu.
  8. 8. Postup podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že pevné inertné látky pozostávajú z kovových alebo sklenených častíc.
  9. 9. Postup podľa jedného z nárokov 1-8, vyznačujúci sa tým, že ku zmiešaniu dochádza vo vibračnom lôžku.
  10. 10. Postup podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že teplota vo vibračnom lôžku je približne 100 až 340 °C.
  11. 11. Postup podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že tlak vo vibračnom lôžku je približne 1,5 až 100 bar.
  12. 12. Postup podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že vibračné lôžko je tvorené pevným melamínom.
  13. 13. Postup podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že vibračné lôžko je tvorené pevným melamínom a pevnými inertnými látkami.
  14. 14. Postup podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že vibračné lôžko je udržiavané pomocou plynu, prednostne amoniaku.
  15. 15. Postup podľa jedného z nárokov 1 až 14, vyznačujúci sa tým, že tekutý melamín je ochladený na teplotu pod teplotou topenia a v nadväznosti na to je ponechaný na približne 1 min až 20 hod pod pôsobením amoniaku pri tlaku približne 5 až 1000 bar a teplote približne 100 °C až pod teplotu topenia.
  16. 16. Postup podľa jedného z nárokov 1 až 15, vyznačujúci sa tým, že je uskutočňovaný v nadväznosti na syntézu melamínu z močoviny, ktorá je uskutočňovaná pod tlakom.
SK972-2000A 1998-01-30 1999-01-20 Method for cooling melamine SK9722000A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT15998 1998-01-30
PCT/EP1999/000353 WO1999038852A1 (de) 1998-01-30 1999-01-20 Verfahren zum abkühlen von melamin

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK9722000A3 true SK9722000A3 (en) 2001-03-12

Family

ID=3483118

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK972-2000A SK9722000A3 (en) 1998-01-30 1999-01-20 Method for cooling melamine

Country Status (23)

Country Link
EP (1) EP1051409B1 (sk)
JP (1) JP2002501911A (sk)
KR (1) KR100533189B1 (sk)
CN (1) CN1126745C (sk)
AR (1) AR018050A1 (sk)
AU (1) AU748135B2 (sk)
BG (1) BG104582A (sk)
BR (1) BR9908145A (sk)
CA (1) CA2319091A1 (sk)
DE (1) DE59906590D1 (sk)
EG (1) EG21732A (sk)
ES (1) ES2209405T3 (sk)
HR (1) HRP20000506A2 (sk)
HU (1) HUP0101240A2 (sk)
ID (1) ID27154A (sk)
NO (1) NO20003524L (sk)
PL (1) PL193926B1 (sk)
RU (1) RU2225863C2 (sk)
SK (1) SK9722000A3 (sk)
TR (1) TR200002211T2 (sk)
TW (1) TW422829B (sk)
WO (1) WO1999038852A1 (sk)
ZA (1) ZA99725B (sk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100575020B1 (ko) 1998-12-23 2006-05-02 아엠이-아그로린츠 멜라민 인터내셔날 게엠베하 멜라민의 정제방법
AT410210B (de) * 2000-08-07 2003-03-25 Agrolinz Melamin Gmbh Verfahren zur herstellung von melamin
AT500297B8 (de) 2000-11-08 2007-02-15 Agrolinz Melamin Gmbh Verfahren zur reinigung von melaminhältigen ammoniak
US20030028020A1 (en) * 2001-07-27 2003-02-06 Gupta Ram B. Process for the synthesis of high purity melamine
NL1021287C2 (nl) 2002-08-15 2004-02-17 Dsm Nv Werkwijze voor het bereiden van melamine.
RU2495875C1 (ru) * 2012-10-11 2013-10-20 Открытое Акционерное Общество "Научно-Исследовательский И Проектный Институт Карбамида И Продуктов Органического Синтеза" (Оао Ниик) Способ охлаждения расплава меламина

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4565867A (en) * 1984-01-05 1986-01-21 Melamine Chemicals, Inc. Anhydrous high-pressure melamine synthesis
FI96028C (fi) * 1993-07-01 1996-04-25 Kemira Oy Menetelmä melamiinin valmistamiseksi

Also Published As

Publication number Publication date
AR018050A1 (es) 2001-10-31
AU2718099A (en) 1999-08-16
AU748135B2 (en) 2002-05-30
KR20010034429A (ko) 2001-04-25
CA2319091A1 (en) 1999-08-05
PL193926B1 (pl) 2007-04-30
RU2225863C2 (ru) 2004-03-20
BR9908145A (pt) 2000-11-28
CN1289328A (zh) 2001-03-28
NO20003524D0 (no) 2000-07-07
HUP0101240A2 (hu) 2001-08-28
ES2209405T3 (es) 2004-06-16
TW422829B (en) 2001-02-21
TR200002211T2 (tr) 2000-12-21
KR100533189B1 (ko) 2005-12-05
PL342057A1 (en) 2001-05-21
HRP20000506A2 (en) 2000-12-31
EP1051409B1 (de) 2003-08-13
ZA99725B (en) 1999-07-29
EG21732A (en) 2002-02-27
EP1051409A1 (de) 2000-11-15
DE59906590D1 (de) 2003-09-18
CN1126745C (zh) 2003-11-05
NO20003524L (no) 2000-07-07
ID27154A (id) 2001-03-08
JP2002501911A (ja) 2002-01-22
WO1999038852A1 (de) 1999-08-05
BG104582A (en) 2001-03-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR19990071932A (ko) 순수한 멜라민의 제조 방법
SK9722000A3 (en) Method for cooling melamine
US6355797B2 (en) Process for cooling melamine
AU2003256150B2 (en) Process for the preparation of melamine
EP1224176B1 (en) Process for the preparation of melamine
US6603001B1 (en) Process for preparing solid melamine
US7361217B2 (en) Method for crystallising a melamine melt
AU763504B2 (en) Process for preparing melamine
WO2003022823A1 (en) Process for obtaining crystalline melamine from melamine melt
MXPA01009270A (en) Method for producing solid melamine