SK50242006A3 - Spôsob prípravy hexametyléndiamínu a aminokapronitrilu z adiponitrilu, keď hexametyléndiamín obsahuje menej ako 200 ppm tetrahydroazepínu - Google Patents

Spôsob prípravy hexametyléndiamínu a aminokapronitrilu z adiponitrilu, keď hexametyléndiamín obsahuje menej ako 200 ppm tetrahydroazepínu Download PDF

Info

Publication number
SK50242006A3
SK50242006A3 SK5024-2006A SK50242006A SK50242006A3 SK 50242006 A3 SK50242006 A3 SK 50242006A3 SK 50242006 A SK50242006 A SK 50242006A SK 50242006 A3 SK50242006 A3 SK 50242006A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
hmd
tha
hydrogenation
adn
acn
Prior art date
Application number
SK5024-2006A
Other languages
English (en)
Inventor
Alan M. Allgeier
John J. Ostermaier
Original Assignee
Invista Technologies S. A. R. L.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=34274388&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=SK50242006(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Invista Technologies S. A. R. L. filed Critical Invista Technologies S. A. R. L.
Publication of SK50242006A3 publication Critical patent/SK50242006A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C209/00Preparation of compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton
    • C07C209/44Preparation of compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton by reduction of carboxylic acids or esters thereof in presence of ammonia or amines, or by reduction of nitriles, carboxylic acid amides, imines or imino-ethers
    • C07C209/48Preparation of compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton by reduction of carboxylic acids or esters thereof in presence of ammonia or amines, or by reduction of nitriles, carboxylic acid amides, imines or imino-ethers by reduction of nitriles
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C209/00Preparation of compounds containing amino groups bound to a carbon skeleton
    • C07C209/82Purification; Separation; Stabilisation; Use of additives
    • C07C209/84Purification
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C253/00Preparation of carboxylic acid nitriles
    • C07C253/30Preparation of carboxylic acid nitriles by reactions not involving the formation of cyano groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Polyamides (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

Doterajší stav techniky
Pokiaľ sa uskutočňuje hydrogenácia adiponitrilu (ADN) s cielom vyrobiť celkom hydrogenovaný produkt, hexametyléndiamín (HMD), alebo čiastočne hydrogenovaný produkt, epsilónamínokapronitril (ACN), dochádza nevyhnutelne na vznik určitých vedľajších produktov, vrátane určitých imínov. Imíny predstavujú problém na ďalšie spracovanie HMD a ACN na Nylon 6,6, resp. a Nylon 6, pretože imíny dávajú nylonom nežiaduce zafabenie a môžu obmedzovať molekulovú hmotnosť, ktorú môžu nylonové polyméry dosiahnuť. (Väčšinou sú pre nylon vysoké molekulové hmotnosti výhodné.) Najbežnejším problémovým imínom pri ADN hydrogenácii je tetrahydroazepín (THA). Je možné použiť buď plynový chromatograf na meranie THA, alebo polarograf na meranie všetkých takzvaných polarograficky redukovateľných prímesí (PRI) v meranej vzorke, pričom hlavný komponent PRI je THA. Polarografické meranie bude spravidla o trochu vyššie ako chromatografické meranie, pretože polarograf meria polarograficky redukovateľné prímesi odlišné od THA.
Koncepčne, je možné predpokladať, že výroba HMD uskutočňovaná tak, že sa molekuly ADN môžu pozvoľna pohybovať cez hydrogenačný reaktor nízkou priestorovou rýchlosťou, poskytne pre vodík dostatok času pre reakciu s ADN, pri ktorej sa obidve nitrilové skupiny ADN prevedú na amínové skupiny. Naopak, pokiaľ sa ADN nechá cez hydrogenačný reaktor prechádzať rýchlo, to je pri vyššej priestorovej rýchlosti, a pokial sa teda skráti čas, počas ktorý môže vodík reagovať s ADN, potom bude surový reakčný produkt obsahovať celkom hydrogenovaný produkt, HMD, čiastočne hydrogenovaný produkt, ACN, tiež nezreagovaný ADN. Reakcia uskutočňovaná druhým opísaným spôsobom spravidla označovaná ako „čiastočná hydrogenácia, by umožnila použitie hydrogenačného reaktora na prípravu medziproduktov pre dva typy nylonov: ACN pre Nylon 6 a HMD pre Nylon 6,6. Je známe, že pokiaľ sa uskutoční čiastočná hydrogenácia, potom bude hladina PRI (najmä THA) vyššia ako pokiaľ sa uskutoční úplná hydrogenácia. Pri predĺženej reakčnej dobe, ktorá je daná úplnou hydrogenáciou, môže THA reagovať s vodíkom a previesť dvojnú väzbu THA uhlík-dusík na jednoduchú väzbu uhlík-dusík, čo vedie na vznik produktu označovaného ako hexametylénimín (HMI), pravdepodobne klamavo pomenovaného, pretože jeho molekulová štruktúra nesplňuje jednu z definícií pre imín, konkrétne prítomnosť dvojnej väzby uhlík-dusík.
Nevyhnutnou súčasťou spôsobu čiastočnej hydrogenácie je odstránenie PRI (najmä THA) zo surového ADN hydrogenačného produktu pred polymeráciou.
V doterajšom stave techniky sú opísané rôzne prístupy na toto odstraňovanie, vrátane rôznych destilácií, ktoré môžu samostatne izolovať nezreagované ADN, ACN a HMD.
Ale tieto destilácie majú tendenciu ponechávať PRI (najmä THA) v ACN frakcii, ktorá je výsledkom destilácie. Niektorí výskumní pracovníci navrhli hydrogenáciu PRI v ACN frakcie (pozri patent US 6 153 748), ale tento prístup vytvára možnosť ďalšej hydrogenácie ACN na HMD, čím redukuje výťažok požadovaného ACN a vytvára nutnosť ďalších destilácií, ktoré izolujú ACN z HMD.
Ďalší navrhujú separáciu elektrochemickou redukciou.
Komerčne životaschopný spôsob čiastočnej hydrogenácie musí byť schopný produkovať HMD, ktorý obsahuje nízke hladiny THA, spravidla menej ako 200 ppm, výhodne menej ako 100 ppm.
Podstata vynálezu
Vynález je možné teda definovať ako spôsob koprodukcie HMD a ACN z ADN, pričom HMD obsahuje menej ako 200 ppm THA a uvedený spôsob zahŕňa nasledujúce kroky:
(1) uvedenie ADN a vodíka do kontaktu za prítomnosti hydrogenačného katalyzátora za vzniku reakčného produktu, ktorý obsahuje HMD, ACN, THA a nezreagovaný ADN;
(2) destilovanie reakčného produktu za vzniku destilátu, ktorý obsahuje HMD a THA;
(3) uvedenie destilátu do kontaktu s prítomnosti hydrogenačného katalyzátora, čím hydrogenačný produkt, ktorý obsahuje HMD a uvedený hydrogenačný produkt obsahuje menej ako a vodíkom za sa poskytne HMI, pričom 200 ppm THA;
(4) destilovanie hydrogenačného produktu za vzniku finálneho destilátu, ktorý obsahuje HMI, a destilačných zvyškov, ktoré obsahujú HMD, ktorý obsahuje menej ako 200 ppm THA a je v podstate zbavený HMI.
Opis obrázkov na výkresoch
Výkres pozostáva z jedného obrázku ukazujúceho blokový diagram ilustrujúci spôsob podľa vynálezu.
Podrobný opis vynálezu
Pokiaľ ide o obrázok 1, tento schematicky znázorňuje zariadenie 10 na uskutočňovanie jedného uskutočnenia spôsobu podľa vynálezu. Prúd 12 obsahujúci ADN, ACN, HMD, a THA, to je produkt čiastočnej hydrogenácie ADN, sa zavádza do destilačnej kolóny 14 majúcej výtlačný tlak menší ako približne 13,3 kPa. Kolóna výhodne obsahuje štruktúrovanú náplň.
Čiastočnú hydrogenáciu je možné uskutočňovať za prítomnosti amoniakového rozpúšťadla. Pokiaľ sa také rozpúšťadlo použije, potom by malo byť odstránené z produktu čiastočnej hydrogenácie pred zavedením tohto produktu do destilačnej kolóny 14. Odstránenie amoniakového rozpúšťadla je možné uskutočňovať za použitia stripovacej kolóny (nie je znázornená), v prípade amoniaku sa rozpúšťadlo bude odstraňovať ako hlavová frakcia a destilačné zvyšky sa budú zavádzať do destilačnej kolóny 14.
Destilačná kolóna 14 produkuje destilačné zvyšky 16, ktoré obsahujú ADN, a destilát, ktorý obsahuje ACN, HMD a THA.
Destilát 18 sa zavádza do druhej destilačnej kolóny 20 majúcej výtlačný tlak menší ako približne 53,2 kPa, výhodne menší ako približne 39,9 kPa, najvýhodnejšie menší ako približne 26,6 kPa. Kolóna výhodne obsahuje štruktúrovanú náplň. Destilačná kolóna 20 produkuje destilačné zvyšky 22, ktoré obsahujú ACN, a destilát 24, ktorý obsahuje THA a HMD.
Destilát 24 sa zavádza, spoločne s vodíkom 26, do hydrogenačného reaktora 28, v ktorom je prítomný hydrogenačný katalyzátor (nie je znázornený). THA a vodík budú reagovať v reaktore 28, pričom dôjde na prevedenie THA na HMI.
Reakčný produkt 30 reaktora 28 sa zavádza do tretej destilačnej kolóny 32 pri atmosférickom výtlačnom tlaku za vzniku destilátu 34, ktorý obsahuje HMI, a destilačných zvyškov 36, ktoré obsahujú HMD.
Základom hydrogenačného katalyzátora môžu byť prvky skupín prechodných kovov periodickej tabulky, ako napríklad Ni, Co, Rh, Pd, a Pt. Rovnako by mali pracovať aj železné katalyzátory. Ale ruténium nepracuje príliš dobre. Výhodnými katalyzátormi sú Raneyho nikel a Raneyho kobalt. Promočné prvky pridávané do katalyzátora môžu zvyšovať výkon. Príklady vhodných promotorov sú lítium, sodík, draslík, horčík, vápnik, titán, molybdén, chróm, železo, palládium, platina, meď, hliník a kremík. V doterajšom stave techniky existuje celý rad známych spôsobov na prípravu katalyzátorov, a veľa katalyzátorov je komerčne dostupných. Katalyzátory môžu byť nanesené na nosnom materiáli, akým je napríklad uhlík, oxid hlinitý alebo oxid kremičitý, alebo môžu byť ponúkané bez nosného materiálu, napríklad vo forme katalyzátorov tzv. Raneyho typu alebo redukovaných kovových oxidov, ktorých obsah je tvorený len kovom.
Hydrogenačnú reakciu je možné uskutočňovať pri rôznych teplotách od 50 °C do 180 °C. Voľba teploty závisí na katalyzátore. Velmi dobré výsledky sa dosahujú pri 80 °C až 90 °C s katalyzátormi na báze Raneyho niklu.
Hydrogenačnú reakciu je možné uskutočňovať pri rôznych tlakoch od 1,825 MPa do 34,5 MPa, ale z ekonomického hľadiska je priaznivé použitie nižších tlakov, napríklad 2,86 MPa až 7,0 MPa. Reakciu je možné uskutočňovať bez rozpúšťadiel. Možné sú rôzne konfigurácie reaktora, vrátane vsádzkového miešaného tankového reaktora a reaktora s vrstvou výplne.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Nasledujúci príklad sa odlišuje od uskutočnenia podľa vynálezu znázorneného na výkrese v tom, že sa nepoužili dve destilačné kolóny na výrobu zmesi HMD a THA, ktorá sa podrobila hydrogenácii za vzniku zmesi HMD a HMI s nízkym obsahom THA. V tomto príklade, ktorý je možné považovať za ilustráciu alternatívneho uskutočnenia vynálezu, sa použila jediná destilačná kolóna (za stripovaciu kolónou pre izoláciu amoniaku) za vzniku destilátu, ktorý obsahoval zmes HMD a THA, a odvádzal· sa bočný prúd, ktorý obsahoval najmä na ACN bohatú zmes ACN a HMD. ACN a HMD je možné z tejto zmesi separovať jednoduchou destiláciou, ktorá izoluje v podstate čistý ACN materiál.
ADN sa čiastočne hydrogenoval za prítomnosti hydrogenačného katalyzátora za vzniku reakčného produktu obsahujúceho 1000 ppm THA, 39,3 % HMD, 24,2 % ACN a 24,4 % nezreagovaného ADN. Reakčný produkt sa zaviedol do stripovacej kolóny s cieľom odstrániť rozpustený amoniak. Stripovacia kolóna obsahovala 10 stôp Koch/Glitch BX náplne priamo nad varičom a 25 poschodí Oldershaw nad BX náplňou. Chladič sa nachádza v hornej časti kolóny nad poschodiami Oldershaw. Destilačné zvyšky zo stripovacej kolóny obsahovali reakčný produkt. Frakcia odoberaná z hlavy stripovacej kolóny obsahovala amoniak.
Destilačné zvyšky zo stripovacej kolóny sa zaviedli do spodnej časti destilačnej kolóny umiestnenej analogicky ako stripovacia kolóna. Výtlačný tlak kolóny sa udržiaval na tlaku 6,65 kPa a teplota destilačných zvyškov bola 204 °C. Zmes 84 % ACN a 15 % HMD sa odvádzala ako bočný tok medzi BX náplňou a Oldershaw sekciami. Destilačné zvyšky boli tvorené 93,5 % ADN s 4,5 % ACN a približne 0,65 % vysoko vriacich podielov. Destilát obsahoval 98 % HMD, 1150 ppm THA, 0,15 % ACN a 1,15 % HMI (analýza plošných percent plynového chromatogramu). Tento destilát sa použil na následné hydrogenačné reakcie.
Destilát sa analyzoval plynovou chromatografiou za použitia kalibrovanej metódy, a ukázalo sa, že obsahuje 0,73 % HMI (odlišná analytická metóda, ako aká bola opísaná vyššie) a 1300 ppm THA. Tento destilát (50g) sa zaviedol do lOOcm3 tlakovej nádoby s 2 g suspenzie Raney Ni 2400 (W. R. Grace Co.). Reaktor sa prepláchol dusíkom, otestoval na pretekanie a potom plnil vodíkom do tlaku približne 621 kPa a ohrial na 90 °C, pričom v tomto okamžiku sa tlak zvýšil na 3447 kPa. Po 180 minútach sa z reaktora odobrala vzorka a analyzovala plynovou chromatografiou. Vzorka obsahovala 0,86 % HMI a 84 ppm THA.
Táto vzorka sa nasledovne zaviedla do štandardnej destilačnej kolóny pracujúcej pri atmosférickom tlaku, z ktorej sa odoberal HMI ako destilát a HMD s nízkym obsahom THA ako destilačné zvyšky.

Claims (4)

1. Spôsob koprodukcie HMD a AON z ADN, kde HMD obsahuje menej ako 200 ppm THA, vyznačujúci sa tým, že obsahuje nasledujúce kroky:
(1) uvedenie ADN a vodíka do kontaktu za prítomnosti hydrogenačného katalyzátora za vzniku reakčného produktu, ktorý obsahuje HMD, ACN, THA a nezreagovaný ADN;
(2) destilovanie reakčného produktu za vzniku destilátu, ktorý obsahuje HMD a THA;
(3) uvedenie destilátu do kontaktu s prítomnosti hydrogenačného katalyzátora, čím hydrogenačný produkt, ktorý obsahuje HMD a uvedený hydrogenační produkt obsahuje menej ako a
vodíkom za sa poskytne HMI, pričom 200 ppm THA;
(4) destilovanie hydrogenačného produktu za vzniku finálneho destilátu, ktorý obsahuje HMI, a destilačných zvyškov, ktoré obsahujú HMD, ktorý obsahuje menej ako 200 ppm THA a je v podstate zbavený HMI.
2. Spôsob podľa nároku 1 vyznačujúci sa tým, že sa ako hydrogenačný katalyzátor v kroku (3) použije Raneyho nikel alebo Raneyho kobalt.
SK5024-2006A 2003-09-15 2004-09-15 Spôsob prípravy hexametyléndiamínu a aminokapronitrilu z adiponitrilu, keď hexametyléndiamín obsahuje menej ako 200 ppm tetrahydroazepínu SK50242006A3 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US10/663,479 US7060819B2 (en) 2003-09-15 2003-09-15 Process for producing hexamethylenediamine and aminocapronitrile from adiponitrile, wherein the hexamethylenediamine contains less than 100 ppm tetrahydroazepine
PCT/US2004/030257 WO2005028418A1 (en) 2003-09-15 2004-09-15 Process for producing hexamethylenediamine and aminocapronitrile from adiponitrile, wherein the hexamethylenediamine contains less than 200 ppm tetrahydroazepine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK50242006A3 true SK50242006A3 (sk) 2006-10-05

Family

ID=34274388

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK5024-2006A SK50242006A3 (sk) 2003-09-15 2004-09-15 Spôsob prípravy hexametyléndiamínu a aminokapronitrilu z adiponitrilu, keď hexametyléndiamín obsahuje menej ako 200 ppm tetrahydroazepínu

Country Status (15)

Country Link
US (1) US7060819B2 (sk)
EP (1) EP1697298B1 (sk)
JP (1) JP2007505912A (sk)
KR (1) KR101072079B1 (sk)
CN (1) CN100361961C (sk)
AT (1) ATE414688T1 (sk)
BR (1) BRPI0413941A (sk)
CA (1) CA2538726A1 (sk)
CZ (1) CZ2006152A3 (sk)
DE (1) DE602004017902D1 (sk)
ES (1) ES2315709T3 (sk)
MX (1) MXPA06002720A (sk)
PL (1) PL379862A1 (sk)
SK (1) SK50242006A3 (sk)
WO (1) WO2005028418A1 (sk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2922207B1 (fr) * 2007-10-11 2009-12-04 Rhodia Operations Procede de purification d'hexamethylene diamine
HUE027861T2 (en) * 2007-11-14 2016-11-28 Covestro Deutschland Ag Preparation of pale isocyanates
US8167490B2 (en) 2009-04-22 2012-05-01 Reynolds Consumer Products Inc. Multilayer stretchy drawstring

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5192399A (en) * 1991-01-30 1993-03-09 E. I. Du Pont De Nemours And Company Purification of aminonitriles or diamines
US6300487B1 (en) * 1996-03-19 2001-10-09 Cell Therapuetics, Inc. Mammalian lysophosphatidic acid acyltransferase
DE19704613A1 (de) * 1997-02-07 1998-08-13 Basf Ag Verfahren zur Abtrennung von 6-Aminocapronsäurenitril aus Mischungen, die 6-Aminocapronsäurenitril und ein Imin enthalten
DE19704614A1 (de) * 1997-02-07 1998-08-13 Basf Ag Verfahren zur Abtrennnung eines Imins aus einer Mischung enthaltend ein Amin und ein Imin
DE19704615A1 (de) * 1997-02-07 1998-08-13 Basf Ag Verfahren zur Hydrierung von Verbindungen aus der Gruppe der Imine oder Enamine
DE19809686A1 (de) * 1998-03-06 1999-09-09 Basf Ag Verfahren zur Hydrierung von aliphatischen alpha, omega-Dinitrilen
DE19812427A1 (de) 1998-03-20 1999-09-23 Basf Ag Verfahren zur Abtrennung eines Azepin-Derivats aus einer Mischung enthaltend ein Amin und ein Azepin-Derivat
DE19830598A1 (de) * 1998-07-09 2000-01-13 Basf Ag Verfahren zur Reduzierung des Gehalts an einem ungesättigten cyclischen Imin in einer Mischung enthaltend Hexamethylendiamin und dieses Imin
DE19839338A1 (de) * 1998-08-28 2000-03-02 Basf Ag Verbessertes Verfahren zur gleizeitigen Herstellung von 6-Aminocapronitril und Hexamethylendiamin
DE10010825A1 (de) * 2000-03-08 2001-09-13 Basf Ag Verfahren zur Abtrennung eines Azepin-Derivats aus einer Mischung enthaltend ein Amin und ein Azepin-Derivat
US6248926B1 (en) * 2000-10-26 2001-06-19 E. I. Du Pont De Nemours And Company Recovery of hexamethylenediamine (HMD) with low polarographically reducible impurities (PRI) from mixtures of HMD, aminocapronitirle and PRI
FR2856682B1 (fr) 2003-06-27 2005-08-26 Rhodia Polyamide Intermediates Procede de purification de diamines

Also Published As

Publication number Publication date
ATE414688T1 (de) 2008-12-15
BRPI0413941A (pt) 2006-10-24
WO2005028418A1 (en) 2005-03-31
CZ2006152A3 (cs) 2006-09-13
CN1852889A (zh) 2006-10-25
EP1697298A1 (en) 2006-09-06
US7060819B2 (en) 2006-06-13
US20050059822A1 (en) 2005-03-17
EP1697298B1 (en) 2008-11-19
PL379862A1 (pl) 2006-11-27
CA2538726A1 (en) 2005-03-31
ES2315709T3 (es) 2009-04-01
KR20060090977A (ko) 2006-08-17
CN100361961C (zh) 2008-01-16
KR101072079B1 (ko) 2011-10-10
JP2007505912A (ja) 2007-03-15
DE602004017902D1 (de) 2009-01-02
MXPA06002720A (es) 2006-09-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20100111712A (ko) 에틸렌 아민의 제조 방법
KR101349407B1 (ko) 크실릴렌디아민의 제조 방법
EP0262562A2 (en) Color reduction of polyamines by mild catalytic hydrogenation
US6599398B1 (en) Recovery of adiponitrile from a mixture of adiponitrile, aminocapronitrile and hexamethylenediamine
US7465832B2 (en) Method of producing xylylenediamine
KR100527321B1 (ko) 헥사메틸렌 디아민을 함유하는 혼합물에서 이를 회수하는 방법
CA1078872A (en) Hydrogenation of terephthalonitrile
JP6071502B2 (ja) N−アルキル置換されたピロリドンの水素化による精製方法
SK50242006A3 (sk) Spôsob prípravy hexametyléndiamínu a aminokapronitrilu z adiponitrilu, keď hexametyléndiamín obsahuje menej ako 200 ppm tetrahydroazepínu
RU2430912C2 (ru) Способ получения первичных диаминов
KR20010042021A (ko) 아민 및 아제핀 유도체를 포함하는 혼합물로부터 아제핀유도체를 분리하는 방법
JP5040435B2 (ja) キシリレンジアミンの製造方法
CN102482198A (zh) 将还原性氨化反应溶剂和杂质与一种或多种脂肪族二胺分离的方法
KR101614563B1 (ko) 크실릴렌디아민의 제조 방법
CN102471231B (zh) 脂环族二胺及其制备方法
KR20000070890A (ko) 6-아미노카프로산 니트릴 및 이민을 함유하는 혼합물로부터 6-아미노카프로산 니트릴의 분리 방법
US8759580B2 (en) Method for the production of aminoalkane acid amides
JP3529163B2 (ja) ナフタレンの精製方法
WO2023196193A1 (en) One-step process of making bci
JP5811948B2 (ja) リモネンジアミンの製造方法。
JPS643862B2 (sk)
MXPA01001568A (en) Improved method for simultaneous preparation of 6-aminocapronitrile and hexamethylene diamine

Legal Events

Date Code Title Description
FB9A Suspension of patent application procedure