SK278302B6 - Tranversally punched shaped piece with longitudinal through slots - Google Patents

Tranversally punched shaped piece with longitudinal through slots Download PDF

Info

Publication number
SK278302B6
SK278302B6 SK6071-90A SK607190A SK278302B6 SK 278302 B6 SK278302 B6 SK 278302B6 SK 607190 A SK607190 A SK 607190A SK 278302 B6 SK278302 B6 SK 278302B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
slots
fitting
rows
building
row
Prior art date
Application number
SK6071-90A
Other languages
English (en)
Other versions
SK607190A3 (en
Inventor
Gerhard Koch
Original Assignee
Gerhard Koch
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=3540223&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=SK278302(B6) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Gerhard Koch filed Critical Gerhard Koch
Publication of SK607190A3 publication Critical patent/SK607190A3/sk
Publication of SK278302B6 publication Critical patent/SK278302B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04BGENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
    • E04B2/00Walls, e.g. partitions, for buildings; Wall construction with regard to insulation; Connections specially adapted to walls
    • E04B2/02Walls, e.g. partitions, for buildings; Wall construction with regard to insulation; Connections specially adapted to walls built-up from layers of building elements
    • E04B2/14Walls having cavities in, but not between, the elements, i.e. each cavity being enclosed by at least four sides forming part of one single element

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka priečne dierovanej stavebnej tvarovky so zvislo prebiehajúcimi štrbinami, ktoré sú v pôdoryse usporiadané do radov prebiehajúcich vedľa seba.
Doterajší stav techniky
Pri týchto dosiaľ známych priečne dierovaných tehlách, blokoch a tvarovkách sa hlavná pozornosť venovala zlepšeniu hodnoty tepelného odporu, čo sa dosahovalo zvyšovaním podielu celkového prierezu vyľahčovacích štrbín na priereze stavebného bloku alebo tvarovky.
Pomer dĺžok vyľahčovacích štrbín k vzájomnému odstupu jednotlivých radov štrbín sa pri týchto známych stavebných blokoch a tvarovkách pohybuje často nad 10:1. Tým sa síce dosahuje dobrá tepelná izolácia, ovšem súčasne sa podstatne znižuje pevnosť a nosnosť stavebného bloku, a najmä sa zhoršujú zvukovoizolačné schopnosti.
Pre výpočet tlmenia zvuku v stavebných dielcoch sa využíva takzvaný Bergerov hmotový zákon, podľa ktorého je hodnota Rw zvukového útlmu funkciou hmotnosti steny na jednotku plochy, vyjadrenej v kg/m2. Pritom platí nasledujúci vzťah:
Rw = 32.4 lg(m') - 26 [dB] kde m' je hmotnosť steny na jednotku plochy v kg/m2.
Pritom sa ďalej ukazuje, že teoreticky stanovené hodnoty Rw zvukového útlmu silne závisia od geometrie usporiadania sústavy vyľahčovacích štrbín, pričom odchýlky vyvolané týmto rôznym geometrickým usporiadaním dosahujú pri rovnakej hmotnosti steny na jednotku plochy až 15 dB.
Podstata vynálezu
Úlohou vynálezu je vyriešiť priečne dierovanú tvarovku tohto druhu, ktorá by sa pri zachovaní vysokej nosnosti a dobrých tepelnoizolačných schopností vyznačovala vysokou mierou tlmenia zvuku.
Táto úloha je vyriešená priečne dierovanou tvarovkou podľa vynálezu, ktorého podstata je založená na tom, že pomer maximálnych dĺžok štrbín, meraných v smere radu podlhovastých štrbín, k minimálnemu odstupu medzi dvoma susediacimi radmi podlhovastých štrbín je od 1 : 1 do 6 : 1 a súčet minimálnych odstupov medzi susednými štrbinami v jednom rade týchto štrbín a odstupov od okrajov tvarovky sa rovná 12 % až 18 % šírky tvarovky v smere radov štrbín.
Pri mnohých pokusoch sa ukázalo, že zachovanie týchto vzájomných pomerov rôznych hodnôt tvarovky predstavuje veľmi dobrý kompromis vzhľadom na požiadavky na tepelný odpor tvarovky, a tým sa vytvára stavebná tvarovka, ktorá má vynikajúce vlastnosti z hľadiska tepelného odporu, ako aj z hľadiska tlmenia hluku.
Ukázalo sa tiež, že pre tlmenie a pohlcovanie hluku má podstatný význam pomer medzi dĺžkami priečnych štrbín a odstupmi medzi štrbinami dvoch susedných radov, pričom pre zvýšenie tepelného odporu má význam podiel spojovacích mostíkov medzi susednými štrbinami jedného radu na celkovej šírke stavebnej tvarovky.
Najmä v tejto oblasti tlmenia hluku sa pokusmi preukázal výrazný účinok geometrických parametrov tvarovky, ktorý podstatne prekračuje dosahované účinky dosiaľ známych opatrení na zvýšenie schopnosti 5 zvukového útlmu.
Pozoruhodné pritom je, že voľbou geometrických parametrov podľa vynálezu sa vôbec neznižuje tepelnoizolačná schopnosť a nosnosť stavebnej tvarovky.
Podľa výhodného konkrétneho uskutočnenia vyná10 lezu má byť pomer maximálnych dĺžok štrbín, meraných v smere radov štrbín, k minimálnemu odstupu dvoch susedných štrbín, patriacich do dvoch susedných radov štrbín, 3 : 1 až 5 : la súčet minimálnych odstupov medzi susednými štrbinami v jednom rade a od15 stupov krajných štrbín od okraja stavebnej tvarovky je 13,5 % až 14,5 % celkovej šírky stavebnej tvarovky v smere radov štrbín. Pri týchto zúžených rozsahoch vzájomných vzťahov sa dosahujú optimálne vlastnosti stavebných tvaroviek.
V inom konkrétnom uskutočnení vynálezu majú priečne priechodné štrbiny pravouholníkový alebo kosodížnikový prierez so zaoblenými rohmi, poprípade v inom uskutočnení môžu mať tiež oválny alebo elipsovitý prierez.
Je rovnako možné, aby mal prierez priečnych priechodných štrbín tvar plochých rovnoramenných trojuholníkov so zaoblenými rohmi, ktorých základňa prebieha v pozdĺžnom smere jednotlivých radov štrbín.
Jednotlivé štrbiny trojuholníkového prierezu môžu 30 byť podľa ďalšieho výhodného uskutočnenia v jednom rade štrbín orientované striedavo na opačné strany.
Všetkými týmito konkrétnymi uskutočneniami stavebnej tvarovky podľa vynálezu je dosiahnuté už zmienené zlepšenie zvukovoizolačných vlastností tvarovky, 35 a pritom sa neznížil tepelný odpor alebo nosnosť tvarovky.
Hodnoty tepelného odporu, zvyšujúce tepelnoizolačné schopnosti tvarovky, je možné ešte zvýšiť, ak podľa ďalšieho výhodného význaku vynálezu je najme40 nej jeden z radov priečnych štrbín zakrivený súmerne podľa pozdĺžnej osi tvarovky, alebo ak prebieha najmenej jeden rad štrbín súmerne v sklone podľa pozdĺžnej osi stavebnej tvarovky, pričom štrbina, ktorú pretína pozdĺžna os stavebnej tvarovky, je v tomto 45 mieste kríženia lomená.
Týmto riešením vzniká súmerné a vysoko únosné usporiadanie, najmä ak sú zakrivené, prípadne v sklone prebiehajúce rady umiestnené v oblasti predných koncov stavebnej tvarovky, pričom v oblasti každého z 50 týchto čelných koncov majú byť rady štrbín zakrivené alebo lomené v opačnom smere.
Vo všetkých týchto konkrétnych uskutočneniach môžu byť priečne štrbiny umiestnené vo dvoch susedných radoch vzájomne predsadene, pričom krajné štr55 biny každého druhého radu majú polovičnú dĺžku oproti normálnej dĺžke štrbín.
Všetky uvedené výhodné výsledky môžu dosiahnuť stavebné tvarovky alebo bloky z bežných materiálov, ako je betón alebo plynobetón, poprípade materiál pre 60 vápennopieskové tvárnice, pričom najlepšie výsledky dosahujú stavebné tvarovky z pálenej hliny.
Prehľad obrázkov na výkrese
Príklady uskutočnenia stavebnej tvarovky podľa vynálezu sú zobrazené na výkrese, kde znázorňujú
SK 278302 Β6 obr. 1 pôdorysný pohľad na priečne dierovanú stavebnú tvarovku v prvom príklade uskutočnenia, obr. 2 pôdorysný pohľad na štvrtinu dierovanej stavebnej tvarovky v druhom príklade uskutočnenia a obr. 3 pôdorysné pohľady na ďalšie možné uskutočnenia priečne dierovanej tvarovky', zobrazujúce vždy štvrtinu tvarovky.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Obr. 1 znázorňuje priečne dierovanú stavebnú tvarovku 1, ktorá má šírku Báje vyrobená z ľubovoľného materiálu, používaného na výrobu takých tvaroviek, napríklad z vypaľovanej hliny, betónu, plynobetónu alebo podobných materiálov, pričom jej priečny prierez v podstate zodpovedá bežným stavebným tvarovkám tohto typu.
Priečne dierovaná stavebná tvarovka 1 je vybavená sústavou podlhovastých štrbín orientovaných zvislo 2, prechádzajúcich celou výškou tvarovky 1 kolmo na jej úložné plochy, ktoré majú dĺžku L a sú usporiadané do radov 3, prebiehajúcich kolmo na pozdĺžnu os stavebnej tvarovky 1 a sú usporiadané v smere tejto pozdĺžnej osi za sebou.
Štrbiny 2 majú v tomto prvom príklade uskutočnenia pravouholníkový prierez so zaoblenými rohmi.
Za dĺžku L štrbiny 2 sa v tomto opise stále považuje maximálna dĺžka štrbiny 2, meraná v jej najdlhšom mieste v smere radov 3 štrbín 2.
Štrbiny 2 jedného radu 3 sú tak od seba, ako aj od okraja stavebnej tvarovky 1 oddelené plnými mostíkmi a sú od seba alebo od okraja stavebnej tvarovky usporiadané v odstupe X, ktorý vždy vyjadruje najmenšiu vzdialenosť medzi dvoma susednými štrbinami 2, poprípade medzi koncom krajnej štrbiny 2 a okrajom stavebnej tvarovky 1, meranou v smere radov 3 štrbín 2. Od seba sú v podstate rovnako veľké, zatiaľ čo odstupy X krajných štrbín 2 od okrajov stavebnej tvarovky 1 môžu byť volené podľa požiadaviek výrobného procesu a môžu sa od týchto základných veľkostí vzájomných odstupov X štrbín 2 odlišovať.
Všetky susedné štrbiny 2 dvoch rôznych radov 3 sú umiestnené v odstupe D od seba, ktorý predstavuje najmenší odstup medzi týmito dvoma štrbinami 2.
V tomto prvom príklade uskutočnenia prebiehajú štrbiny 2 v oblasti oboch predných koncov stavebnej tvarovky 1 v zakrivenom tvare, súmernom podľa pozdĺžnej osi stavebnej tvarovky 1, zatiaľ čo v strednej časti stavebnej tvarovky medzi oboma jej prednými oblasťami sú jednotlivé rady 3 štrbín 2 priame.
Zakrivenie týchto krajných radov 3 štrbín 2 je pritom na jednom prednom konci stavebnej tvarovky 1 opačné vzhľadom na zakrivenie radov 3 štrbín 2 na druhom prednom konci stavebnej tvarovky 1.
Priečne dierovaná stavebná tvarovka 1 podľa vynálezu je ďalej vybavená na svojich dotykových stenách zvyčajnými vybraniami 5. Štrbiny 2' usporiadané v oblasti okolo týchto vybraní 5 majú kratšiu dĺžku o hĺbku vybrania 5 oproti ostatným štrbinám 2 stavebnej tvarovky 1.
Pomer dĺžky L štrbín 2 k vzájomnému minimálnemu odstupu D medzi susednými štrbinami 2 patriacimi do dvoch susedných radov 3 znamená pri zobrazenom príklade uskutočnenia 4:1. Súčet všetkých odstupov X medzi susednými štrbinami 2, meraných v smere radu 3 štrbín 2, a tiež medzi krajnou štrbinou 2 a okrajom stavebnej tvarovky 2 je v tomto príklade uskutočnenia 13,6 % celkovej šírky B stavebnej tvarovky 1.
Podľa výsledkov urobených skúšok je ovšem tiež možné, aby sa pomer medzi maximálnou dĺžkou L štrbín 2, meranou v smere radov 3 štrbín 2, k minimálnemu odstupu D štrbín 2 v dvoch susedných radoch 3 pohyboval v rozsahu od 1 : 1 do 6 : 1, najmä od 3 : 1 do 5 : 1, pričom súčet minimálnych odstupov X medzi susednými štrbinami v jednom rade 3 a medzi krajnou štrbinou 2 a okrajom stavebnej tvarovky 1 sa má pohybovať v rozsahu od 12 % do 18 %, najmä od 13,5 % do 14,5 % celkovej šírky B stavebnej tvarovky 1, merané v smere radov 3 tvarovky 1.
Iba v týchto rozsahoch vzťahov medzi štrbinami 2 stavebnej tvarovky 1 je možné dosiahnuť prekvapujúce zvýšenie zvukovoizolačných a tlmiacich vlastností stavebných tvaroviek 1 pri súčasnom zachovaní tepelnoizolačných vlastností a nosnosti, a pevnosti stavebnej tvarovky 1.
Obr. 2 zobrazuje druhý príklad uskutočnenia stavebnej tvarovky 1 podľa vynálezu, vybavenej štrbinami trojuholníkového prierezu so zaoblenými rohmi. Štrbiny 2 v susedných radoch sú voči sebe predsadené, pričom vždy krajná štrbina 2 každého druhého radu 3 má šírku polovičnú oproti šírke ostatných štrbín 2 radu
3.
Základným geometrickým tvarom týchto štrbín 2 je plochý rovnoramenný trojuholník, ktorého základňa prebieha v smere radov 3. Štrbiny 2 uložené v jednom rade 3 za sebou môžu byť orientované tiež striedavo na opačné strany.
Obr. 3 konečne zobrazuje niekoľko ďalších možných foriem priečne dierovanej stavebnej tvarovky 1 podľa vynálezu, ktorá môže byť vybavená napríklad eliptickými štrbinami v symetricky predsadenom usporiadaní (obr 3a), kosodížnikovými štrbinami v predsadenom usporiadaní (obr. 3b), pravouholnikovými štrbinami so zaoblenými rohmi, usporiadanými v jednotlivých susedných radoch 3 proti sebe, pričom tieto rady sú sklonené (obr. 3c), alebo pravouholnikovými štrbinami bez zaoblených rohov, usporiadaných proti sebe v susedných radoch 3 (obr. 3d) alebo usporiadaných v susedných radoch 3 navzájom predsadene (obr. 3e).
Sklonené rady 3 štrbín z obr. 3 c prebiehajú vo vzájomne opačnom sklone v oblasti predných stien stavebnej tvarovky 1, zatiaľ čo v strednej oblasti stavebnej tvarovky 1 prebiehajú rady 3 štrbín v priamke a kolmo na pozdĺžnu os stavebnej tvarovky 1.
Príklady uskutočnenia stavebnej tvarovky 1 podľa vynálezu, zobrazenej na výkresoch, predstavujú iba niektoré z možných uskutočnení a rôznych kombinácií tvarov štrbín a usporiadania ich radov; pre dosiahnutie predpokladaného účinku je podstatné iba to, aby pomer dĺžok štrbín k odstupu susedných štrbín, prislúchajúcich do dvoch susedných radov, bol v rozsahu od 1 : 1 do 6 : 1, a aby súčet všetkých odstupov X susedných štrbín v jednom rade bol od 12 % do 18 % celkovej šírky stavebnej tvarovky.

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Priečne dierovaná tvarovka s podlhovastými priechodnými štrbinami, usporiadanými v pôdoryse do radov, prebiehajúcimi vedľa seba, vyznačujúca sa tým, že pomer maximálnej dĺžky (L) štrbín (2), meraný v smere radov (3) štrbín (2), k minimálnemu odstupu (D) dvoch susedných štrbín (2), patriacich do dvoch susedných radov (3), je 1 : 1 až 6 : 1 a súčet minimálnych odstupov (X) dvoch susedných štrbín (2) v jednom rade (3), meraný v smere radu (3) a krajnej štrbiny (2) od okraja stavebnej tvarovky (1) je 12 % až 18 % šírky (B) stavebnej tvarovky (1) v smere radov (3) štrbín (2).
  2. 2. Priečne dierovaná tvarovka podľa nároku 1, v y značujúca sa tým, že pomer maximálnej dĺžky (L) štrbín (2), meraný v smere radov (3) štrbín (2), k minimálnemu odstupu (D) dvoch susedných štrbín (2) , patriacich do dvoch susedných radov (3), je 3 : 1 až 5: 1.
  3. 3. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 1 a 2, vyznačujúca sa tým, že súčet minimálnych odstupov (X) dvoch susedných štrbín (2) v jednom rade (3), meraný v jednom rade (3), a krajnej štrbiny (2) od okraja stavebnej tvarovky (1) je 13,5 % až 14,5 % šírky (B) stavebnej tvarovky (1) v smere radov (3) štrbín (2).
  4. 4. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 1 až 3, vyznačujúca sa tým, že štrbiny (2) majú pravouholníkový alebo kosodížnikový prierez, najmä so zaoblenými rohmi.
  5. 5. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 1 až 3, vyznačujúca sa tým, že štrbiny (2) majú oválny alebo elipsovitý prierez.
  6. 6. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 1 až 3, vyznačujúca sa tým, že štrbiny (2) majú v priereze tvar plochých rovnoramenných trojuholníkov so zaoblenými rohmi, ktorých základňa je uložená v smere osi radu (3) štrbín (2).
  7. 7. Priečne dierovaná tvarovka podľa nároku 6, v y značujúca sa tým, že štrbiny (2) s trojuholníkovým prierezom uložené v jednom rade za sebou, sú orientované striedavo na opačné strany.
  8. 8. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 1 až 7, vyznačujúca sa tým, že najmenej jeden z radov (3) štrbín (2) je zakrivený súmerne podľa pozdĺžnej osi stavebnej tvarovky (1).
  9. 9. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 1 až 7, vyznačujúca sa tým, že najmenej jeden z radov (3) štrbín (2) je sklonený súmerne podľa pozdĺžnej osi stavebnej tvarovky (1), pričom štrbina (2) pretínajúca pozdĺžnu os stavebnej tvarovky (1) je v oblasti tejto pozdĺžnej osi lomená.
  10. 10. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 8 a 9, vyznačujúca sa tým, že zakrivené alebo sklonené rady (3) štrbín (2) sú usporiadané v oblastiach oboch predných koncov stavbnej tvarovky (1) a radu (3) umiestnenom v oblastiach vzájomne protiľahlých koncov stavebnej tvarovky (1) a sú vzájomne opačne zakrivené alebo sklonené.
  11. 11. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 1 až 10, vyznačujúca sa tým, že štrbiny (2) v dvoch vedľa seba umiestnených radoch (3) sú usporiadané vzájomne predsadene, pričom krajné štrbiny (2) každého druhého radu (3) majú dĺžku rovnú polovici dĺžky (L) ostatných štrbín (2).
  12. 12. Priečne dierovaná tvarovka podľa nárokov 1 až
    11, vyznačujúca sa tým, že je vápennopiesková, betónová alebo plynobetónová, poprípade z pálenej hliny.
SK6071-90A 1989-12-07 1990-12-06 Tranversally punched shaped piece with longitudinal through slots SK278302B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0278389A AT402213B (de) 1989-12-07 1989-12-07 Hochlochbaustein mit länglichen, durchgehenden durchbrechungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK607190A3 SK607190A3 (en) 1996-09-04
SK278302B6 true SK278302B6 (en) 1996-09-04

Family

ID=3540223

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK6071-90A SK278302B6 (en) 1989-12-07 1990-12-06 Tranversally punched shaped piece with longitudinal through slots

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0432130B1 (sk)
AT (2) AT402213B (sk)
CZ (1) CZ279410B6 (sk)
DE (1) DE59002930D1 (sk)
HU (1) HU213802B (sk)
SK (1) SK278302B6 (sk)
YU (1) YU48013B (sk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2947846B1 (fr) * 2009-07-10 2013-04-12 Cogestone France Sarl Bloc isolant muni d'une multitude d'alveoles de section allongee

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR752953A (fr) * 1932-07-12 1933-10-04 Perfectionnements aux moellons
CH179988A (de) * 1933-10-25 1935-10-15 Tegelbruks Aktiebolaget Walla Baustein.
US2276431A (en) * 1939-08-11 1942-03-17 Enos A Stewart Cored brick
AT195617B (de) * 1955-09-16 1958-02-25 Josef Dipl Ing Held Hohlraumstein bzw. Hohlwand
AT298012B (de) * 1970-06-19 1972-04-25 Wienerberger Baustoffind Ag Stranggepreßter Hohlziegel
AT339018B (de) * 1975-09-09 1977-09-26 Wienerberger Baustoffind Ag Stranggepresster hohlziegel
DE7707968U1 (de) * 1977-03-15 1977-06-30 Ziegel-Kontor Ulm Gmbh, 7900 Ulm Grossblockziegel
DE7926189U1 (de) * 1978-10-12 1981-01-08 Katholnigg, Roland, Ing., Innsbruck (Oesterreich) Stranggepresster hohlziegel
DE7933272U1 (de) * 1979-11-24 1980-03-06 Ziegelmundstuecksbau Braun Gmbh, 7990 Friedrichshafen Gelochter stein, insbesondere grossblockziegel
AT373011B (de) * 1981-10-30 1983-12-12 Brenner Anton Hohlblockstein
DE8317019U1 (de) * 1983-06-10 1983-12-08 Oltmanns Ziegel Und Kunststoffe Gmbh, 2905 Edewecht Hochlochziegel
DE3402541A1 (de) * 1984-01-26 1985-08-01 Ziegelmundstückbau Braun GmbH, 7990 Friedrichshafen Gelochter stein, insbesondere grossblockziegel
AT381532B (de) * 1984-08-30 1986-10-27 Batiwe Beteiligung Hohlblockstein fuer die errichtung von aufgehendem mauerwerk, sowie giessform zur herstellung des hohlblocksteines
AT400458B (de) * 1988-01-18 1996-01-25 Wienerberger Baustoffind Ag Hochlochziegel

Also Published As

Publication number Publication date
HU213802B (en) 1997-10-28
HU908125D0 (en) 1991-06-28
EP0432130B1 (de) 1993-09-29
AT402213B (de) 1997-03-25
YU231190A (sh) 1994-06-10
HUT61365A (en) 1992-12-28
SK607190A3 (en) 1996-09-04
CZ607190A3 (en) 1993-07-14
ATE95261T1 (de) 1993-10-15
ATA278389A (de) 1994-07-15
EP0432130A2 (de) 1991-06-12
YU48013B (sh) 1996-08-13
EP0432130A3 (en) 1992-03-11
CZ279410B6 (cs) 1995-04-12
DE59002930D1 (de) 1993-11-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5499478A (en) Lightweight vertically perforated brick
RU2003127019A (ru) Элементы покрытия пола из искусственного каменного материала
SE0104259D0 (sv) Skivformigt byggelement
KR930016612A (ko) 건설용 돌출 판넬 유니트
WO1991012389A1 (en) Log building element
HUT71444A (en) Cylindrical fireproof hollow block
US5941657A (en) Floor covering made up of pentagonal concrete moulded parts with joints between them
SK278302B6 (en) Tranversally punched shaped piece with longitudinal through slots
US4479777A (en) Header brick in regenerator lattice structure
AT400458B (de) Hochlochziegel
US4597238A (en) Highly insulating brick for masonry
US5678370A (en) Surface covering
KR200296105Y1 (ko) 섬유보강 투수성 콘크리트 블럭
JP4074391B2 (ja) 吸音構造体
EP0026512A2 (de) Wandbaustein
WO1992009761A1 (en) Thermally insulating building element
JPH10331117A (ja) 吸音壁構造
RU13380U1 (ru) Кирпич
AU2010101180A4 (en) A Building Element
JPS63236808A (ja) 消波壁
RU1781397C (ru) Панель ограждени
SU1735525A1 (ru) Строительный камень
EP1662060A2 (en) A soundproofing block
SI9012311A (sl) Votla opeka z veliki številom podolgovatih, kontinuiranih vdolbin
KR200305954Y1 (ko) 콘크리트용 보강재 및 이를 위한 판재