SK168388A3 - Method of one-grade elimination of solvent from solution of elastomer polymer - Google Patents

Method of one-grade elimination of solvent from solution of elastomer polymer Download PDF

Info

Publication number
SK168388A3
SK168388A3 SK1683-88A SK168388A SK168388A3 SK 168388 A3 SK168388 A3 SK 168388A3 SK 168388 A SK168388 A SK 168388A SK 168388 A3 SK168388 A3 SK 168388A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
solvent
polymer
solution
elastomeric polymer
pressure
Prior art date
Application number
SK1683-88A
Other languages
English (en)
Other versions
SK277890B6 (en
Inventor
Jean Marie M G Naveau
Original Assignee
Labofina Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=19730887&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=SK168388(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Labofina Sa filed Critical Labofina Sa
Publication of SK277890B6 publication Critical patent/SK277890B6/sk
Publication of SK168388A3 publication Critical patent/SK168388A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F6/00Post-polymerisation treatments
    • C08F6/06Treatment of polymer solutions
    • C08F6/10Removal of volatile materials, e.g. solvents
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08CTREATMENT OR CHEMICAL MODIFICATION OF RUBBERS
    • C08C2/00Treatment of rubber solutions
    • C08C2/06Wining of rubber from solutions

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Heat Treatment Of Steel (AREA)
  • Manufacture Of Porous Articles, And Recovery And Treatment Of Waste Products (AREA)
  • Separation, Recovery Or Treatment Of Waste Materials Containing Plastics (AREA)

Description

Spôsob jednostupňového odstraňovania rozpúšťadla z roztoku z* elastomerného polyméru
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu odstraňovania rozpúšťadla z roztoku polymérov, obzvlášť spôsobu odstraňovania rozpúšťadla z roztoku elastomerného polyméru, ktorý má obsah polyméru aspoň 20% hmotnpstných·.
Doterajší stav techniky a dlhu dobu Okrem kaučukového granuláciou
Spracovanie roztokov polymérov za účelom odstránenia rozpúšťadla a získania granulí polymérov má zvyčajne dva stupne. V prvom stupni sa odstraňuje väčšia časť rozpúšťadla za vzniku relatívne viskózneho roztoku, ktorý sa vedie do odplyňovacieho. zariadenia, obsahujúceho jednu alebo dve nekonečné . skrut-kovnice a niekolko otvorov, usporiadaných na obvode -sJ^rutkovni-ce, K unikanieŕ odpareného rozpúšťadla.
Prvý stupeň môže byť prevádzaný buď v reaktore, alebo >áú/ 1:0 vij/' rovnako nakoniec v sk-rutkovnie-i-. V oboch prípadoch sú problémy, ktoré vznikajú, spojené nielen s kontrolou toku medzi systémami používanými v oboch stupňoch, ale tiež s prenosom roztoku polyméru medzi oboma systémami, najmä vtedy, ak sú spracované vysoko viskózne roztoky elastomerných polymérov.
U dvojstupňových systémov je tiež pozorovaná zlá tepelná stabilita vznikajúceho polyméru s ohladom na mnoho, mŕtvych zon, ktoré sa vytvárajú na ékrutkovni-ei—( skr-utkovn-iciach ), zdržania,polyméru vo vytlačovacom zariadení, toho, ak sú roztoky elastome'rných polymérov typu spracovávané v bežných zariadeniach s pod vodou, je v mieste trysky· pozorované sieťovanie kaučuku. To je spôsobené vysokou teplotou vznikajúcou v dôsledku poklesu tlaku pred -trýskou. pri granulácii tohto typu.
Existuje rovnako požiadavka spracovávať tieto roztoky elastomérných polymérov tak, aby sa dosiah/ol čo najnižšieho' obsahu prchavých zlúčenín;javšak pri zvyčajných dvojstupňových procesoch to znamená zníženie zvyškového obsahu na približne , , , r£iž.’-/í
0,5% hmotnostných-- s ohladom na malú velkost sXr-utkoýn-ice používanej v druhom stupni.
Je teda žiadúce nájsť postup odstraňovania rozpúšťadla z roztoku elastomérných polymérov kaučukového alebo nekaučukového charakteru v jednom stupni, ktorým by bolo možné dosiahnuť obsah zvyškových prchavých zlúčenín nižších než 0,1% hmotnostných-.
S
Podlá tohto vynálezu znamená termín elastomerný polymér polymér, z ktorého aspoň 15% hmotnostných- je tvorených elastomérom a zvyšok je tvorený termoplastickou •p-ryskyriecu-.
Podstata vynálezu
Predmetom vynálezu je spôsob jednostupňového odstraňovania rozpúšťadla z roztoku elastomérného polyméru, 7Č vybraného z homopolymérov butadiénu a izoprénu a kopolymérov vinylaromátov a konjugovaných diénov, v ktorých je frakcia konjugovaného diénu hydrogenovaná a pod., obzvlášť blokových kopolymérov styren-butadien a styren-izoprén, -obsahujúeehoaspoň 20% tohto elastomérného polyméru, pri ktorom sa do plniacej násypky nekonečnej s-Ŕr-utkovhice- privádza roztok elastomérného polyméru, zohriaty dopredu na teplotu medzi 150 aú200 C, par’ tlaku vyššieho než je tlak varu rozpúšťadla, v plniacej zóne sa zníži tlak, v dôsledku čoho sa odstráni 80 až 95% rozpúšťadla, pričom odplyňovaním roztoku proti prúdu X pohybu polyméru je roztok elastomérného polyméru posúvaný dopredu, pričom sa znovu ohreje na teplotu 150 až 200°C, zvyšok rozpúšťadla sa odstráni ďalším odplynením
ŕ., roztoku.'postupujúceho dopredu, pričom, ak je to vhodné sa medzi rôznymi ventilačnými zónami vstrekuje množstvo vody pohybujúce sa medzi 0,5 a/ 2% hmotnosti 'poryméru X urýchlenia , i ~ y odstraňovania rozpustadla, pričom sa . pasta elastomerného í,:
polyméru zbavená rozpúšťadla vedie do trysky- a reže sa.
Spôsob podlá vynálezu sa prevádza tak, že sa roztok elastomerného polyméru vedie do plniacej násypky nekonečnej '7 -m r ŕ1/.
skŕutkovrtice. Dosahuje sa niti obsahú zvyškových prchavých zlúčenín nižšieho než 0,1% hmotnpst-nýeh-.
Elastomerné polyméry, ktoré sú spracované podlá vynálezu, môžu byt kaučukového alebo termoplastického charakteru. Za týmto účelom je možné spracovávať butadiénové a izoprénové polyméry alebo vo väčšine prípadov kopolyméry kaučukového charakteru pozostávajúce z vinylaromatických monomérov a konjugovaných diénov, ako sú napríklad kopolyméry s . ' y styrenu s butadiénom alebo styrenu s izoprenom, v ktorých podiel monomerného konjugovaného dienu je aspoň 15% hmotnp&tnýeh. V prípade, že sa postup podlá vynálezu aplikuje na elastomerné polyméry termoplastického charakteru, sú to vo väčšine prípadov blokové kopolyméry styrenu s konjugovaným diénom, ktoré majú vysoký obsah styrenu. Je pochopitelné, že spôsob podlá vynálezu sa vzťahuje rovnako na elastomerné polyméry typu blokového kopolyméru vinylaromát/konjugovaný dien, v ktorých je frakcia konjugovaného dienu čiastočne alebo úplne hydrogenované.
í 2.í\.·
Tieto polyméry sa vyrábajú polymeráciou zodpovedajúcich základných monomérov v roztoku. Polyméry alebo kopolyméry sú vo forme roztoku v polymeréčnom rozpúšťadle, vo väčšine prípadov v parafinických, cykloparafinických alebo aromatických uhľovodíkoch. Ako príklady vhodných rozpúšťadiel je možné uviesť najmä cyklohexan, pentan, hexan, cyklopentan (sic), izooktán, benzén, toluén alebo zmesi hexánu s cyklohexánom. Obsah polyméru v roztoku je spravidla medzi 20 a 60% hmotnpetnými-. . , (
-Pri-hiasova-te-ϊ—tera z--—z-i-st-i-l, že je možné prevádzať odstraňovanie rozpúšťadla do zvyškového obsahu rozpúšťadla tikw /C / . 1 rovného alebo nižšieho než 0,1%, ak sa prevádza spracovanie ύ
roztoku polyméru v jednom stupni.
-Pr-ihl-asovatei tiez^zistil·?, že je nutné odstrániť väčšinu rozpúšťadla, t.j. 80 až 95%, ventilačným otvorom, situovaným za zadnou časťou plniacej násypky.
Neočakávane bolo zistené, že takýmto postupom nielen že polymérna pasta pokračuje vo voínom pohybe s nekonečnou •sk-rutkovni-eou-, ale rozpúšťadlo je lahko . (odstraňované nakolko
2, í J K [/'íy jeho priechodu do zadnej časti skrutkovnice- nie je vôbec bľ&J r/í’ w i/ z-abraŕ^ý-áné.
Táto zadná ventilácia je dosahovaná predhriatím roztokov na 150 až 200°C a znížením tlaku v plniacej zóne nekonečnej
2./Ijl/i/W'K, v
-sferutkovh-i-Ge. - Toto znižovanie tlaku je regulované prostredníctvom regulačného ventilu, umiestneného v plniacom 2_ -í, v i potrubí nekonečnej -skrutkovnice^
Efektom tohto odstránenia rozpúšťadla je podstatné zníženie teploty roztoku polyméru.
Prihlasovatel zistil, že za účelom dosiahnutia dobrej účinnosti odstránenia rozpúšťadla v nasledujúcich ventilačných zónach je nutné roztok polyméru znovu ohriať na
150 až 200°C, pričom tepelný vstup je vytvorený buď zahriatím
7—o valca skrutkoyn-ice - na teplotu med-z-i .180 a^ 250 C, alebo , 7. A'j'Zl ťTJ b’ *·-, vybavením -skrutkovnice- komponentami/' y-ývod zujucimi strihové sily, alebo kombináciou rôznych prostriedkov.
Bolo zistené, že ak sa roztok polyméru neohreje opäť na dostatočnú teplotu, potom nie je možné dosiahnúť hladinu zvyškového obsahu rádovo 0,1%.
Zvyškové rozpúšťadlo sa postupne odstraňuje v
i) OS ŕu, ŕ.c-1 £4 jednotlivých ventilačných zónach spolu s -dopredným pohybom
Z i'l/i polymérnej pasty v .skrutkovnici.
Tieto zóny sú zvyčajne pod tlakom, ktorý je nižší, alebo z* rovnaký ako atmosférický tlak. Vákuum stúpa spolu s postupom roztoku polyméru v -skrutkovnici a mení sa od atmosférického tlaku do približne 500 Pa na konci sk-rutkovnice. Týchto odplyňovacích zón je zvyčajne 3 až 5 v závislosti na množstve odstraňovaného rozpúšťadla.
- Medzi jednotlivými odplyňovacími zónami môžu byť vytvorené zásoby vody ľk podporeniu odstraňovania rozpúšťadla.
* Množstvo vody, zavádzané do polymérnej pasty, je zvyčajne
0,5 až 2% hmotnpstné-, ve—vztabu—k polyméru.
Ako bolo vyššie uvedené, je v odplyňovacích zónach odlišný tlak, a aby .sa . zabránilo odsávaniu, sú medzi ?- ä, 'j i to v u, odplyňovacími zónami ekr-utk-ov'n-iee zvyčajne používané tesniace elementy. Sú zvyčajne tvorené lavotočivými závitmi. Komponent tohto typu je tiež umiestnený za miestami, ktorými sa privádza voda, pretože súčasne umožňuje dokonalé premiešanie.
ľ i4^*
-Prihlasovate-1 tiež1' neočakávane zistil·», že podmienky granulácie sú velmi dôležité. V zvyčajných podvodných granulátoroch je totiž pokles tlaku príliš vysoký a je pozorované sieťovanie, čo je, velmi nepríjemné, i 7
-Pr-ih-l-a sova tel-- .zistil, že pri , použití takého typu granulátoru, ktorý umožňuje,, aby tr-yska bola inštalovaná tesne za nekonečnou -s-k-r-ubkovnieou-, je možne zredukovať mŕtve r zóny a znížiť pokles tlaku*· tak, aby teplota produktu zostala pod teplotou sieťovania polyméru. Rovnako nie je nutné rezať polymér pod vodou, čo predstavuje nepochybnú výhodu postupu podlá vynálezu.
-Pri-hiasovatel- dalej r zistil·?, že k dobrému odstráneniu nestálych zložiek je nutné, aby rýchlosť otáčania skŕu-tkovhice bola 100 až 300 min-1 (sic). Zvyčajne je táto rýchlosť, medzi 150 a 250 min- .
Spôsobom podía vynálezu sa jednostupňovo úspešne odstraňuje veíké množstvo rozpúšťadla z roztokov elastomerných polymérov, napriek tomu nedochádza k blokovaniu alebo upchaniu skrutkovnice.
Je pochopiteíné, že vynález sa vzťahuje obzvlášť na spracovanie roztokov elastomerných polymérov, ale tiež môže byť aplikovaný na akýkoívek typ polyméru, ktorý je vo forme roztoku v rozpúšťadle.
rAaC ^'7 l -t
-~g—ggOb podía vynálezu je popísaný v súvislosti s pripojeným výkresom, znázorňujúcim vytlačovací stroj -préodstraňovanie rozpúšťadla z roztoku polyméru, obsahujúceho aspoň 20% polyméru.
Roztok polyméru sa vedie do plniacej násypky 10 vytlačovacieho stroja 12., obsahujúceho dvojitú nekonečnú
Tlak vo vytlačovacom stroji a rýchlosť podávania sa reguluje regulačným ventilom 16.
Vytlačovací stroj obsahuje zadnú ventilačnú zónu 18, ktorou sa odstraňuje väčšia časť rozpúšťadla. Pasta polyméru
2.A/ 1/ ť i/ ty je posunovaná dopredu prostredníctvom nekonečnej -sk-rutko-vn-i-ce14. odstráneniu1. zvyšku rozpúšťadla je vo vytlačovacom stroji 12 usporiadaných niekoíko ventilačných zón 20. Medzi ventilačnými zónami môžu byť tiež umiestnené prostriedky 22 X k z., s, n a./ zavadzaniu kvapaliny, zvyčajne vody -pre- ulahčenie odstránenia rozpúšťadla.
Pasta polyméru, zbavená týmto spôsobom rozpúšťadla, prechadza t-r-yskou-· 24 a je rezana na granule v granulátore 26.
Ďalej su pre lepšiu ilustráciu uvedene príklady prevedenia, ktoré však neobmedzujú rozsah vynálezu.
ľ’n kJírfs'y cvic /z); 'q ·/ ,- 'k
Príklad 1
Po prevedenej roztokovej polymerácii butadiénu a styrenu sa získa cyklohexaznový roztok, obsahujúci 38% hviezdicového z z- e. * kopolyméru styren-butadien, obsahujúceho 40% styrenu.
Tento roztok sa pri teplote 170°C privádza rýchlosťou kg/h do plniacej násypky dvojitej -skrutkov-hice ( typ WP
- ZSK-57 ). Tlak sa reguluje pomocou ventilu umiestneného v plniacom potrubí. Tento vytlačovací stroj má za zadnou časťou • plniacej násypky umiestnenú jednu ventilačnú zónu. _a tri ventilačné zóny umiestnené pred touto násypkou. Trysk-a a nekonečnou granulátor su usporiadane bezprostredne za 1· Í-Í’vvtia-J.·'
-s kru tko vn i-c ou-.
Používajú sa tieto prevádzkové podmienky:
Vákuum vo ventilačných zónach:
zadná zóna 80 kPa
1.predná zóna 80 kPa
2.predná zóna 8 kPa
3.predná zóna 1 kPa
rýchlosť otáčania: 230 min
Pred poslednými dvoma ventilačnými zónami vstrekovanie vody v -pomere- 1% -vcd-y, vztahujuce sa sa prevádza k hmotnosti polyméru.
Rozpúšťadlo sa získava v množstve 92% v zadnej zóne, 3% v prvej a druhej prednej zóne (sic) a 2% v konečnej zóne. Konečný obsah prchavých látok je 0,1% hmotnest-ných·.
Tlak pred granuláciou je 1,5 MPa a teplota materiálu pred granuláciou je 195°C.
Polymér je granulovaný dokonale bez nutnosti použitia ···..
rezania pod vodou. í
Príklad 2 z
Po prevedenej roztokovej polymera.cii butadiénu a styrenu / sa získa cyklohexanový roztok, obsahujúci 38% blokového ' s ¢.. x kopolyméru styren-butadien, obsahujúceho 75% styrenu.
Tento roztok sa pri teplote 165°C privádza rýchlosťou 80 kg/h do plniacej násypky dvojskrut-kovnicového- vytlačovacieho stroja (typ WP ZSK-57). Tlak sa reguluje pomocou ventilu umiestneného v plniacom potrubí. Tento vytlačovací stroj má za zadnou časťou plniacej násypky umiestnenú jednu ventilačnú zónu a tri ventilačné zóny umiestnené pred touto násypkou. Tr^&fea· a granulátor sú usporiadané bezprostredne za ?_ ·,’ i Ί-0 \J čn<A,’ nekonečnou sk-ru-tkovni-eou-.
Používajú sa tieto prevádzkové podmienky:
Vákuum vo ventilačných zónach:
zadná zóna 80 kPa
1.predná zóna 80 kPa
2.predná zóna 8 kPa
3.predná zóna 700 Pa
rýchlosť otáčania: 270 min
Pred poslednými dvoma ventilačnými zónami sa prevádza vstrekovanie vody v pomere- 1% vody, vztahujuce sa k' hmotnosti.
polyméru.
Rozpúšťadlo sa získava v množstve 89% v zadnej zóne, 3% a 6% v prvej a druhej prednej zóne a 2% v konečnej zóne.
Konečný obsah prchavých látok je 0,1% hmotnpstných.
Tlak pred granuláciou je 1,5 MPa a teplota materiálu pred granuláciou je 192°C. Polymér je granulov^ný dokonale bez nutnosti použitia rezania pod vodou.
Príklad 3
Ι2ΛΖ
Po prevedenej roztokovej polymerácii izoprénu a styrenu sa získa cyklohexanový roztok, obsahujúci 38% blokového z* _ kopolyméru styren-izoprén, obsahujúceho 15% styrenu.
Tento roztok sa pri teplote _160°C privádza rýchlosťou 50 •αΛ-V'v Jrw ’slcl-Ó ho kg/h do plniacej násypky dvo j&krutkovn-icoveh©- vytlačovacieho stroja ( typ WP ZSK-57 ). Tlak sa reguluje pomocou ventilu umiestneného v plniacom potrubí. Tento vytlačovací stroj má za zadnou častou plniacej násypky umiestnenú jednu ventilačnú z^nu a tri ventilačné zóny umiestnené pred touto násypkou. Tryská· a granulátor sú usporiadané bezprostredne za nekonečnou -skrufekovnicou.
Používajú sa tieto prevádzkové podmienky:
Vákuum vo ventilačných zónach:
zadná zóna 80 kPa
1.predná zóna 60 kPa
2.predná zóna 6 kPa
3.predná zóna 900 Pa
rýchlosť otáčania: 220min“
Pred poslednými dvoma ventilačnými zónami sa prevádza -b «p ',9 S*-'·''-y , ŕí/-·-7 vstrekovanie vody v -pomere- 1% vody, vztahujuce sa x hmotnosti' polyméru.
Rozpúšťadlo sa získava v množstve 89% v zadnej zóne, 4% a 6% v prvej a druhej prednej zóne (sic) a 1% v konečnej zóne. Konečný obsah prchavých látok je 0,1% hmotnostných.
Tlak pred granuláciou je 800 kPa a teplota materiálu pred granuláciou je 180°C.
Polymér je granulovaný dokonale bez nutnosti použitia - rezania pod vodou. ŕ

Claims (4)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob jednostupňového odstraňovania rozpúšťadla z y Uk·;' ic roztoku elastomerného polyméru; rvybraného- z homopolymérov butadiénu a izoprénu a kopolymérov vinylaromátov a konjugovaných dienov, v ktorých je frakcia konjugovaného dieňu hydrogénovaná, obzvlášť blokových kopolymérov y / styren-butadien a styren-izopren, obsahujúceho aspoň 20% tohto elastomerného polyméru, vyznačujúci© sa tým, že do v k ***./ '«, plniacej násypky nekonečnej -s’k-rutk-óvnice- sa privádza roztok elastomerného,..polyméru, zohriaty dopredu na teplotu m^ďzi 150 j „ p r.' , a>200uC, tlaku vyššieho než je tlak varu rozpúšťadla, v plniacej zóne sa zníži tlak, v dôsledku čoho sa odstráni 80 až 95% rozpúšťadla, pričom odplyňovaním roztoku proti prúdu / X pohybu polyméru je roztok elastomerneho polyméru posunovaný dopredu, -pričom· sa znovu ohreje na teplotu 150 az 200 C, zvyšok rozpúšťadla sa odstráni d’aíším odplynením roztoku postupujúceho dopredu, pričom, ak je to možne-, sá medzi t SO rôznymi ventilačnými zónami'^'vstrekuje množstvo vody. medzi i/lCu ¢,
    0,5 a 2% hmotnosti polyméru χ urýchleniu odstránenia rozpúšťadla, pričom- sa pasta elastomerného polyméru zbavená rozpúšťadla vedie do -fe-rýs-k-y- a reze sa.
  2. 2. Spôsob podlá nároku 1 vyznačujúci sa tým, že roztok polyméru, ktorý je zbavený 80 až 95% rozpúšťadla, je podrobený opakovanému ohriatiu zohriatím valca -s-Ŕruťk-oýnice na teplotu medzi 180 a 250°C a/alebo zavedením komponentov, &·/?>·*'<·· ,\/j fcwt, vyvodzujúcich strihové sily, do sk-rutkovnice-.
  3. 3. Spôsob podlá ktoréhokolvek z nárokov I5 alebo 2χ vyznačujúci sa tým, ze absolútny tlak v -skrutkovnici sa š postupom roztoku polyméru postupne znižuje z atmosférického tlaku až na 500 Pa.
  4. 4. Spôsob podlá ktoréhokolvek z nárokov l·- až 3y j- í'*-' i/ ί tX) u *’.**ν^/ vyznačujúci sa tým, že skrufekovn-ica sa otáča rýchlosťou medzi v _ η — Ί
    100 a^300 min , výhodne medzi 150 a2250 min .
SK1683-88A 1987-03-16 1988-03-15 Method of one-grade elimination of solvent from solution of elastomer polymer SK168388A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LU86810A LU86810A1 (fr) 1987-03-16 1987-03-16 Procede pour enlever le solvant d'une solution de polymere

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK277890B6 SK277890B6 (en) 1995-06-07
SK168388A3 true SK168388A3 (en) 1995-06-07

Family

ID=19730887

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1683-88A SK168388A3 (en) 1987-03-16 1988-03-15 Method of one-grade elimination of solvent from solution of elastomer polymer

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0283460B1 (sk)
JP (1) JPH0796568B2 (sk)
KR (1) KR960003931B1 (sk)
CN (1) CN1034124C (sk)
AT (1) ATE111109T1 (sk)
CA (1) CA1321852C (sk)
CZ (1) CZ278276B6 (sk)
DE (1) DE3851352T2 (sk)
ES (1) ES2058336T3 (sk)
FI (1) FI89067C (sk)
LU (1) LU86810A1 (sk)
NO (1) NO169129C (sk)
RU (1) RU2013427C1 (sk)
SK (1) SK168388A3 (sk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2309698B (en) * 1996-01-31 2000-04-05 Chi Mei Corp Process for removing volatile components from low molecular weight copolymer solutions
US7981991B2 (en) * 2007-04-20 2011-07-19 Exxonmobil Chemical Patents Inc. Separation of polymer slurries
US9512240B2 (en) * 2008-09-19 2016-12-06 Lanxess International Sa Process for the production of water and solvent-free polymers
IT1391942B1 (it) * 2008-11-14 2012-02-02 Polimeri Europa Spa Procedimento per l'ottenimento di un elastomero in fase solida a partire dalla sua soluzione polimerica
CN101693767B (zh) * 2009-09-25 2012-09-05 博爱新开源制药股份有限公司 可溶性高分子聚合物的脱挥方法及其装置
RU2596824C2 (ru) * 2010-03-24 2016-09-10 Ланксесс Интернасьональ Са Способ производства галобутиловых каучуков, не содержащих воду и растворитель
JP5644338B2 (ja) 2010-03-31 2014-12-24 住友化学株式会社 熱可塑性ポリマー材料の製造方法
JPWO2013125628A1 (ja) * 2012-02-23 2015-07-30 Jsr株式会社 樹脂組成物、及び水添共役ジエンブロック共重合体の製造方法
MY170483A (en) 2013-01-16 2019-08-07 Asahi Kasei Chemicals Corp Method for producing polymer
ES2883108T3 (es) * 2017-06-19 2021-12-07 Ineos Styrolution Group Gmbh Método para el procesamiento de copolímeros de bloques de vinilo aromático/dieno que tienen buenas propiedades organolépticas

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3683511A (en) * 1970-09-04 1972-08-15 Firestone Tire & Rubber Co Method of removing volatiles from an elastomer
GB1467045A (en) * 1973-08-15 1977-03-16 Mitsubishi Rayon Co Process for removal of volatile component form methacrylate polymer composition
GB1459344A (en) * 1974-06-28 1976-12-22 Shell Int Research Removing solvent from elastomers
NL8102930A (nl) * 1981-06-17 1983-01-17 Stamicarbon Werkwijze voor het bereiden van polymeersmelten die vrijwel vrij zijn van vluchtige bestanddelen.
US4424341A (en) * 1981-09-21 1984-01-03 Phillips Petroleum Company Separation of solid polymers and liquid diluent

Also Published As

Publication number Publication date
KR880011208A (ko) 1988-10-27
NO169129B (no) 1992-02-03
DE3851352D1 (de) 1994-10-13
ES2058336T3 (es) 1994-11-01
NO169129C (no) 1992-05-13
FI881207A (fi) 1988-09-17
FI881207A0 (fi) 1988-03-15
SK277890B6 (en) 1995-06-07
CZ278276B6 (en) 1993-11-17
CZ168388A3 (en) 1993-08-11
RU2013427C1 (ru) 1994-05-30
EP0283460B1 (fr) 1994-09-07
JPH0796568B2 (ja) 1995-10-18
LU86810A1 (fr) 1988-11-17
EP0283460A2 (fr) 1988-09-21
KR960003931B1 (ko) 1996-03-23
NO880917L (no) 1988-09-19
EP0283460A3 (en) 1990-06-13
CN1035832A (zh) 1989-09-27
DE3851352T2 (de) 1995-03-30
JPS63284203A (ja) 1988-11-21
ATE111109T1 (de) 1994-09-15
FI89067C (fi) 1993-08-10
CN1034124C (zh) 1997-02-26
NO880917D0 (no) 1988-03-02
CA1321852C (en) 1993-08-31
FI89067B (fi) 1993-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK168388A3 (en) Method of one-grade elimination of solvent from solution of elastomer polymer
US4198265A (en) Method of removing volatiles from an elastomer
KR101298819B1 (ko) 무수 무용매 중합체의 제조 방법
DE4328013C1 (de) Verfahren zum Trennen eines aus mehreren Komponenten bestehenden Stoffgemisches in einem Extruder
EP0027700B1 (en) Flash-drying process for a solvent solution of a polymer or copolymer
US4110843A (en) Pressure restricting means for a liquid outlet of an extruder
EP2760658B1 (de) Vorrichtung und verfahren zur entfernung von flüchtigen bestandteilen aus polymerhaltigen medien
EP1240209A1 (de) Verfahren zur reduzierung des polymergehalts im abwasser bei der entwässerung von kunststoff/wasser-gemischen
EP2981404B1 (de) Verfahren zur entfernung von flüchtigen bestandteilen aus elastomerhaltigen medien und entgasungsvorrichtung dafür
EP2931761B1 (de) Verfahren zur degradierung von (co)polymeren in einem extruder sowie extruder zur durchführung des verfahrens
KR101486638B1 (ko) 무수 무용매 중합체의 제조 방법
DE2438927A1 (de) Verfahren zum entfernen einer fluechtigen komponente aus einer metharcrylatpolymerzusammensetzung
US3903040A (en) Preparation of polymer-in-polymerizable monomer solution
DE60306949T2 (de) Verfahren und vorrichtung zum entgasen eines polymers
JPH0938969A (ja) ポリマー溶液から溶媒を回収する方法
DE102007047837A1 (de) Herstellung von Lösungen von Vinylpolymeren in reaktiven Monomeren
EP3659773B1 (de) Verfahren und vorrichtung zur aufbereitung einer styrol-acrylnitril-schmelze
DE69630333T2 (de) Verfahren zur Herstellung eines Styrolharzes
US5807976A (en) Method for product recovery of polyolefins
CN1154378A (zh) 降低氯化聚氯乙烯加工成型温度的方法
CA2141146C (en) Method for the recovery of polyolefins
Craig Application of an enhanced flash‐tank devolatilization system to a degassing extruder
US3468868A (en) Polymer recovery process
DE2020500A1 (de) Verfahren zur stereospezifischen Polymerisation von Butadien