CZ278276B6 - Process of a single-stage removal of a solvent from an elastomeric polymer solution - Google Patents
Process of a single-stage removal of a solvent from an elastomeric polymer solution Download PDFInfo
- Publication number
- CZ278276B6 CZ278276B6 CS881683A CS168388A CZ278276B6 CZ 278276 B6 CZ278276 B6 CZ 278276B6 CS 881683 A CS881683 A CS 881683A CS 168388 A CS168388 A CS 168388A CZ 278276 B6 CZ278276 B6 CZ 278276B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- solvent
- polymer
- solution
- elastomeric polymer
- screw
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08F—MACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
- C08F6/00—Post-polymerisation treatments
- C08F6/06—Treatment of polymer solutions
- C08F6/10—Removal of volatile materials, e.g. solvents
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08C—TREATMENT OR CHEMICAL MODIFICATION OF RUBBERS
- C08C2/00—Treatment of rubber solutions
- C08C2/06—Wining of rubber from solutions
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Polymers & Plastics (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
- Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
- Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
- Manufacture Of Porous Articles, And Recovery And Treatment Of Waste Products (AREA)
- Separation, Recovery Or Treatment Of Waste Materials Containing Plastics (AREA)
- Laminated Bodies (AREA)
- Heat Treatment Of Steel (AREA)
Description
Vynález se týká způsobu odstraňování rozpouštědla z roztoku polymerů, zvláště způsobu odstraňování rozpouštědla z roztoku elastomerního polymeru, který má obsah polymeru alespoň 20 % hmotnostních. ·
Dosavadní stav techniky
Zpracování roztoků polymerů za účelém odstranění rozpouštědla a získání granulí polymeru má obvykle dva stupně. V prvním stupni se odstraňuje větší část rozpouštědla za vzniku relativně viskózního roztoku, který se vede do odplyňovacího zařízení, obsahujícího jeden nebo dva nekonečné šneky a několik otvorů, uspořádaných na obvodu šneku, k unikání opatřeného rozpouštědla.
První stupeň může být prováděn buď v reaktoru nebo rovněž nakonec ve šneku. V obou případech jsou problémy, které vznikají, spojeny nejen s kontrolou toku mezi systémy, používanými v obou stupních, ale také s přenosem roztoku polymeru mezi oběma systémy/ zejména tehdy, jsou-li zpracovávány vysoce viskózní roztoky elastomerních polymerů.
U dvoustupňových systémů je také pozorována špatná tepelná stabilita vznikajícího polymeru s ohledem na mnoho mrtvých zón, které se vytvářejí na šneku (šnecích), a dlouhou dobu zdržení polymeru ve vytlačovacím zařízení.
Kromě toho, jsou-li roztoky elastomerních polymerů kaučukovitého typu zpracovávány v běžných zařízeních s granulací pod vodou, je v místě trysky pozorováno síťování kaučuku. To je způsobeno vysokou teplotou, vznikající v důsledku poklesu tlaku před tryskou při granulací ťohoto typu.
Existuje rovněž požadavek zpracovávat tyto roztoky elastomerních polymerů tak, aby se dosáhlo co nejnižšího obsahu těkavých sloučenin; avšak při obvyklých dvoustupňových procesech to znamená snížení zbytkového obsahu na přibližně 0,5 % hmotnostních s ohledem na malou velikost šneku, používaného ve druhém stupni.
Je tedy žádoucí najít postup odstraňování rozpouštědla z roztoků elastomerních polymerů kaučukového nebo nekaučukového charakteru v jednom stupni, kterým by bylo možno dosáhnout obsahu zbytkových těkavých sloučenin nižšího než 0,1 % hmotnostních.
Podle tohoto vynálezu znamená Strmin elastomerní polymer polymer, z něhož alespoň 15 % hmotnostních je tvořeno elastomerem a zbytek je tvořen termoplastickou pryskyřicí.
L.
Podstata vynálezu
Předmětem vynálezu je způsob jednostupňového odstraňování rozpouštědla z roztoku elastomerního polymeru, vybraného z homopolymerů butadienu a isoprenu a kopolymerů vinylaromátů a konju góvaných dienů, v nichž je frakce konjugovaného dienu hydrogenována apod., zvláště blokových kopolymerů styren-butadien a styren-isopren, obsahujícího alespoň 20 % tohoto elastomerního polymeru, při němž se do plnicí násypky nekonečného šneku přivádí roztok elastomerního polymeru, zahřátý předem na teplotu mezi 150 a- 200 °C, za tlaku vyššího než je tlak varu rozpouštědla, v plnicí zóně se sníží tlak, v důsledku čehož se odstraní 80 až 95 % rozpouštědla, přičemž odplyňováním roztoku protiproudně k pohybu polymeru je roztok elastomerního polymeru posunován vpřed, načež . se znovu ohřeje na teplotu 150 až 200 ’C, zbytek rozpouštědla se odstraní dalším odplyněním roztoku postupujícího vpřed, přičemž, 'je-li to vhodné, se mezi různými ventilačními zónami vstřikuje množství vody, k představující 0,5 až 2 % hmotnosti polymeru k urychlení odstraňování rozpouštědla, načež se pasta elastomerního polymeru, zbavená rozpouštědla vede do trysky a řeže se.
Způsob podle vynálezu se provádí tak, že se roztok elastomerního polymeru vede do plnicí násypky nekonečného šneku. Dosahuje se jím obsahu zbytkových těkavých sloučenin nižšího než 0,1 % hmotnostních.
Elastomerní polymery, které jsou zpracovávány podle vynálezu, mohou být kaučukového nebo termoplastického charakteru. Za tímto účelem je možno zpracovávat butadienové a isprenové polymery nebo ve většině případů kopolymery kaučukového charakteru, sestávající z vinylaromatických monomerů a konjugovaných dienů, jako jsou například kopolymery styrenu s butadienem nebo styrenu s isoprenem, ve kterých podíl monomerního konjugovaného dienu je alespoň 15 % hmotnostních. V případě, že se postup podle vynálezu aplikuje na elastomerní polymery termoplastického charakteru, jsou to ve většině případů blokové kopolymery styrenu s konjugovaným dienem, které mají vysoký obsah styrenu. Je pochopitelné, že způsob podle vynálezu se vztahuje rovněž na elastomerní· polymery typu blokového kopolymeru vinylaromát/konjugovaný dien, ve kterých je frakce konjugovaného dienu částečně nebo úplně hydrogenována.
Tyto polymery se vyrábějí polymreací odpovídajících výchozích monomerů v roztoku. Polymery nebo kopolymery jsou ve formě roztoku v polymeračním-rozpouštědle, ve většině případů v parafinických, cykloparafinických nebo aromatických uhlovodících. Jako příklady vhodných rozpouštědel je možno uvést zejména cyklohexan, pentan, hexan, cyklopentan (sic), isooktan, benzen, toluen nebo směsi hexanu s cyklohexanem. Obsah polymeru v roztoku činí obecně mezi 20 a 60 % hmotnostními.
Přihlašovatel nyní zjistil, že je možno provádět odstraňování rozpouštědla do zbytkového obsahu rozpouštědla, rovného nebo nižšího než 0,1 %, provádí-li se zpracování roztoku polymeru v jednom stupni.
Přihlašovatel rovněž zjistil, že je nutno odstranit většinu rozpouštědla, tj. 80 až 95 %, ventilačním otvorem, situovaným za zadní částí plnicí násypky.
Neočekávaně bylo zjištěno, že takovýmto postupem nejenže polymerní pasta pokračuje ve volném pohybu s nekonečným šnekem,
-2— ale rozpouštědlo je snadno odstraňováno, poněvadž jeho průchodu do zadní části šneku není nijak bráněno.
Tato zadní ventilace je dosahována předehřátím roztoků na 150 až 200 °C a snížením tlaku v plnicí zóně nekonečného šneku. Toto snižování tlaku je regulováno prostřednictvím regulačního ventilu, umístěného v plnicím potrubí nekonečného šneku.
Efektem tohoto odstranění rozpouštědla je podstatné snížení teploty roztoku polymeru.
Přihlašovatel zjistil, že za účelem dosažení dobré účinnosti odstranění rozpouštědla v následujících ventilačních zónách je nutno roztok polymeru znovu ohřát na 150 až 200 C, přičemž tepelný vstup je vytvořen bud zahřátím válce šneku na teplotu mezi 180 a 250 °C, nebo vybavením šneku komponenty, vyvozujícími střihové síly, a nebo kombinací různých prostředků.
Bylo zjištěno, že jestliže se roztok polymeru neohřeje znovu na dostatečnou teplotu, pak není možno dosáhnout hladin zbytkového obsahu řádu 0,1%.
Zbytkové rozpouštědlo se postupně odstraňuje v jednotlivých ventilačních zónách spolu s dopředným pohybem polymerní pasty ve šneku.
Tyto zóny jsou obvykle pod tlakem, který je nižší nebo rovný atmosférickému tlaku. Vakuum stoupá spolu s postupem roztoku polymeru ve šneku a mění se od atmosférického tlaku do přibližně 500 Pa na konci šneku. Těchto odplyňovacích zón je obvykle 3 až 5 v závislosti na množství odstraňovaného rozpouštědla.
Mezi jednotlivými odplyňovacími zónami mohou být vytvořeny zásoby vody k podpoření odstraňování rozpouštědla. Množství vody, zaváděné do polymerní pasty, je obecné 0,5 až 2 % hmotnostní, vztaženo na polymer.
Jak bylo výše uvedeno, je v odplyňovacích zónách odlišný tlak, a aby se zabránilo odsávání, jsou mezi odplyňovacími zónami šneku obvykle používány těsnicí elementy. Jsou obecně tvořeny levotočivými závity. Komponent tohoto typu je rovněž umístěn za místy, kterými se přivádí voda, poněvadž současně umožňuje dokonalé promíchání.
Přihlašovatel rovněž neočekávaně zjistil, že podmínky granulace jsou velmi důležité. V obvyklých podvodních granulátorech je totiž pokles tlaku příliš vysoký a je pozorováno síťování, což je velmi nepříjemné.
Přihlašovatel zjistil, že při použití takového typu granulátoru, který umožňuje, aby tryska byla instalována těsně za nekonečným šnekem, jé možno zredukovat mrtvé zóny a snížit pokles tlaku tak, aby teplota produktu zůstala pod teplotou síťování polymeru. Rovněž není nutno řezat polymer pod vodou, což představuje nepochybnou výhodou postupu podle vynálezu.
Přihlašovatel dále zjistil, že k dobrému odstranění těkavých složek je nutno, aby rychlost otáčení šneku byla 100 až 300
-3CZ 278276 B6 min“1. Obecně je tato rychlost mezi 150 a 250 min”1.
Způsobem podle vynálezu se jednostupňově úspěšně odstraňují velká množství rozpouštědla z roztoků elastomerních polymerů, aniž by docházelo k blokování nebo ucpání šneku.
Je pochopitelné, že vynález se vztahuje zvláště na zpracování roztoků elastomerních polymerů, ale že může být rovněž aplikován na jakýkoli typ polymeru, který je ve formě roztoku v rozpouštědle.
Způsob podle vynálezu je popsán v souvislosti s připojeným výkresem, znázorňujícím vytlačovací stroj pro -odstraňování rozpouštědla z roztoku polymeru, obsahujícího alespoň 20 % polymeru.
Roztok polymeru se vede do plnicí násypky 10 vytlačovacího stroje 12, obsahujícího dvojitý nekonenčný šnek 14.
Tlak ve vytlačovacím stroji a rychlost podávání se reguluje regulačním ventilem 16.
Vyltačovací stroj obsahuje zadní ventilační zónu 18., kterou se odstraňuje větší část rozpouštědla. Pasta polymeru je posunována dopředu prostřednictvím nekonečných šneků 14. K odstranění zbytku rozpouštědla je ve vytlačovacím stroji 12 uspořádáno několik ventilačních zón 20. Mezi ventilačními zónami mohou být rovněž umístěny prostředky 22 k zavádění kapaliny, obvykle vody, pro usnadnění odstranění rozpouštědla.
Pasta polymeru, zbavená tímto způsobem rozpouštědla, prochází tryskou 24 a je řezána na granule v granulátoru 26.
Dále jsou pro lepší ilustraci uvedeny příklady provedení, které však neomezují rozsah vynálezu.
Příklad 1
Po provedené roztokové polymeraci butadienu a styrenu se získá cyklohexanový roztok, obsahující 38 % hvězdicového kopolymeru styren-butadien, obsahujícího 40 % styrenu.
Tento roztok se při teplotě 170 ’C přivádí rychlostí 75 kg/h do plnicí násypky dvojitého šneku (typ WP ZSK-57). Tlak se reguluje pomocí ventilu, umístěného v plnicím potrubí. Tento vytlačovací stroj má za zadní částí plnicí násypky umístěnu jednu ventilační zónu a tři ventilační zóny, umístěné před touto násypkou. Tryska a granulátor jsou uspořádány bezprostředně za nekonečným šnekem.
Používají se tyto provozní podmínky:
Vakuum ve ventilačních zónách:
zadní zóna
1. přední zóna
2. přední zóna kPa kPa kPa
3. přední zóna 1 kPa rychlost otáčení: 230 min-1
Před posledními dvěma ventilačními zónami se provádí vstřikování vody v objemu 1 % vody, vztaženo na hmotnost polymeru .
Rozpouštědlo se získává v množství 92 % v zadní zóně, 3 % v první a druhé přední zóně (sic) a 2 % v konečné zóně. Konečný obsah.těkavých látek je 0,1 % hmotnostní.
Tlak před granulací je 1,5 MPa a teplota materiálu před granulací je 195 °C.
Polymer je granulován dokonale bez nutnosti použití řezání pod vodou.
Příklad 2
Po provedené roztokové polymeraci butadienu a styrenu se získá cyklohexanový roztok, obsahující 38 % blokového kopolymerů styren-butadien, obsahujícího 75 % styrenu.
Tento roztok se při teplotě 165 °C přivádí rychlostí 80 kg/h do plnicí násypky dvoj šnekového vytlačovacího stroje (typ WP ZSK-57). Tlak se reguluje pomocí ventilu, umístěného v plnicím potrubí. Tento vytlačovací stroj má za zadní částí plnicí násypky umístěnu jednu ventilační zónu a tři ventilační zóny, umístěné před touto násypkou. Tryska a granulátor jsou uspořádány bezprostředně za nekonečným šnekem.
Používají se tyto provozní podmínky:
Vakuum ve ventilačních zónách:
. zadní zóna
1. přední zóna
2. přední zóna
3. přední zóna rychlost otáčení:
kPa kPa kPa
700 Pa
270 min
Před posledními kování vody v objemu dvěma ventilačními zónami se provádí vstři1 % vody, vztaženo na hmotnost polymeru.
Rozpouštědlo se získává v množství 89 % v zadní zóně, 3 6 % v první a druhé přední zóně a 2 % v konečné zóně. Konečný obsah těkavých látek je 0,1 % hmotnostní.
Tlak před granulací je 1,5 MPa a teplota materiálu před granulací je 192 eC. Polymer je granulován dokonale bez nutnosti použití řezání pod vodou.
-5CZ 278276 B6
Příklad 3
Po provedené roztokové polymerací isoprenu a styrenu se získá cyklohexanový roztok, obsahující 38 % blokového kopolymeru styren-isopren, obsahujícího 15 % styrenu.
Tento roztok se při teplotě 160 ’C přivádí rychlostí 50 kg/h do plnicí násypky dvojšnekového vytlačovacího stroje (typ WP ZSK-57). Tlak se reguluje pomocí ventilu, umístěného v plnicím potrubí. Tento vytlačovací stroj má za zadní částí plnicí násypky umístěnu jednu ventilační zónu a tři ventilační zóny, umístěné před touto násypkou. Tryska a granulátor jsou uspořádány bezprostředně za nekonečným šnekem.
Používají se tyto provozní podmínky:
Vakuum ve ventilačních zónách:
zadní zóna | 80 kPa |
1. přední zóna | 60 kPa |
2. přední zóna | 6 kPa |
3. přední zóna | 900 Pa |
rychlost otáčení: | 220 min-1 |
Před posledními dvěma ventilačními zónami se provádí vstřikování vody v objemu 1 % vody, vztaženo na hmotnost polymeru.
Rozpouštědlo se získává v množství 89 % v zadní zóně, 4 % a 6 % v první a druhé přední zóně a 1 % v konečné zóně. Konečný obsah těkavých látek je 0,1 % hmotnostní.
Tlak před granulací je 800 kPa a teplota materiálu před granulací je 180 ’C.
Polymer je granulován dokonale bez nutnosti použití řezání pod vodou.
Claims (4)
1. Způsob jednostupňového odstraňování rozpouštědla z roztoku elastomerního polymeru, vybraného z homopolymerů butadienu a isoprenu. a kopolymerů vinylaromátů a konjugovaných dienů, v nichž je frakce konjugovaného dienu hydrogenována, zvláště blokových kopolymerů styren-butadien a styren-isopren, obsahujícího alespoň 20 % tohoto elastomerního polymeru, vyznačující se tím, že do plnicí násypky nekonečného šneku se přivádí roztok elastomerního polymeru, zahřátý předem na teplotu mezi 150 a 200 °C, za tlaku vyššího než je tlak varu rozpouštědla, v plnicí zóně se sníží tlak, v důsledku čehož se odstraní 80 až 95 % rozpouštědla, přičemž odplyňováním roztoku protiproudně k pohybu polymeru je roztok elastomerního polymeru posunován vpřed, načež se znovu ohřeje na teplotu 150 až 200 °C, zbytek rozpouštědla se odstraní dalším odplyněním roztoku postupujícího vpřed, přičemž, je-li to vhodné, se mezi různými ventilačními zónami vstřikuje množství vody, představující 0,5 až 2 % hmotnosti polymeru, k urychlení odstraňování rozpouštědla, načež se pasta elastomerního polymeru, zbavená rozpouštědla, vede do trysky a řeže se.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že roztok polymeru, který je zbaven 80 až 95 % rozpouštědla, je podroben opětnému ohřátí zahřátím válce šneku na teplotu mezi 180 a 250 °C a/nebo zavedením komponentů, vyvozujících střihové síly, do šneku.
3. Způsob podle kteréhokoli z nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že absolutní tlak ve šneku se s postupem roztoku polymeru postupně snižuje z atmosférického tlaku až na 500 Pa.
4. Způsob podle kteréhokoli z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že šnek se otáčí rychlostí mezi 100 a 300 min“1, výhodně mezi 150 a 250 min”1.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LU86810A LU86810A1 (fr) | 1987-03-16 | 1987-03-16 | Procede pour enlever le solvant d'une solution de polymere |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ168388A3 CZ168388A3 (en) | 1993-08-11 |
CZ278276B6 true CZ278276B6 (en) | 1993-11-17 |
Family
ID=19730887
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS881683A CZ278276B6 (en) | 1987-03-16 | 1988-03-15 | Process of a single-stage removal of a solvent from an elastomeric polymer solution |
Country Status (14)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0283460B1 (cs) |
JP (1) | JPH0796568B2 (cs) |
KR (1) | KR960003931B1 (cs) |
CN (1) | CN1034124C (cs) |
AT (1) | ATE111109T1 (cs) |
CA (1) | CA1321852C (cs) |
CZ (1) | CZ278276B6 (cs) |
DE (1) | DE3851352T2 (cs) |
ES (1) | ES2058336T3 (cs) |
FI (1) | FI89067C (cs) |
LU (1) | LU86810A1 (cs) |
NO (1) | NO169129C (cs) |
RU (1) | RU2013427C1 (cs) |
SK (1) | SK168388A3 (cs) |
Families Citing this family (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB2309698B (en) * | 1996-01-31 | 2000-04-05 | Chi Mei Corp | Process for removing volatile components from low molecular weight copolymer solutions |
US7981991B2 (en) * | 2007-04-20 | 2011-07-19 | Exxonmobil Chemical Patents Inc. | Separation of polymer slurries |
CN102171250B (zh) * | 2008-09-19 | 2014-10-22 | 朗盛国际股份公司 | 不含水及溶剂的聚合物的生产方法 |
IT1391942B1 (it) * | 2008-11-14 | 2012-02-02 | Polimeri Europa Spa | Procedimento per l'ottenimento di un elastomero in fase solida a partire dalla sua soluzione polimerica |
CN101693767B (zh) * | 2009-09-25 | 2012-09-05 | 博爱新开源制药股份有限公司 | 可溶性高分子聚合物的脱挥方法及其装置 |
JP5685638B2 (ja) * | 2010-03-24 | 2015-03-18 | ランクセス・インターナショナル・ソシエテ・アノニム | 水および溶媒を含まないハロブチルゴムの製造方法 |
JP5644338B2 (ja) | 2010-03-31 | 2014-12-24 | 住友化学株式会社 | 熱可塑性ポリマー材料の製造方法 |
JPWO2013125628A1 (ja) * | 2012-02-23 | 2015-07-30 | Jsr株式会社 | 樹脂組成物、及び水添共役ジエンブロック共重合体の製造方法 |
US9738742B2 (en) | 2013-01-16 | 2017-08-22 | Asahi Kasei Chemicals Corporation | Method for producing polymer |
EP3642280B1 (en) | 2017-06-19 | 2021-06-09 | INEOS Styrolution Group GmbH | Method for processing vinyl aromatic/diene-block copolymers having good organoleptic properties |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3683511A (en) * | 1970-09-04 | 1972-08-15 | Firestone Tire & Rubber Co | Method of removing volatiles from an elastomer |
GB1467045A (en) * | 1973-08-15 | 1977-03-16 | Mitsubishi Rayon Co | Process for removal of volatile component form methacrylate polymer composition |
GB1459344A (en) * | 1974-06-28 | 1976-12-22 | Shell Int Research | Removing solvent from elastomers |
NL8102930A (nl) * | 1981-06-17 | 1983-01-17 | Stamicarbon | Werkwijze voor het bereiden van polymeersmelten die vrijwel vrij zijn van vluchtige bestanddelen. |
US4424341A (en) * | 1981-09-21 | 1984-01-03 | Phillips Petroleum Company | Separation of solid polymers and liquid diluent |
-
1987
- 1987-03-16 LU LU86810A patent/LU86810A1/fr unknown
-
1988
- 1988-03-02 NO NO880917A patent/NO169129C/no not_active IP Right Cessation
- 1988-03-15 RU SU884355355A patent/RU2013427C1/ru active
- 1988-03-15 JP JP63059544A patent/JPH0796568B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1988-03-15 FI FI881207A patent/FI89067C/fi not_active IP Right Cessation
- 1988-03-15 KR KR1019880002708A patent/KR960003931B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1988-03-15 CZ CS881683A patent/CZ278276B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1988-03-15 SK SK1683-88A patent/SK168388A3/sk unknown
- 1988-03-15 CA CA000561485A patent/CA1321852C/en not_active Expired - Fee Related
- 1988-03-16 ES ES88870049T patent/ES2058336T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1988-03-16 CN CN88101509A patent/CN1034124C/zh not_active Expired - Lifetime
- 1988-03-16 DE DE3851352T patent/DE3851352T2/de not_active Revoked
- 1988-03-16 EP EP88870049A patent/EP0283460B1/fr not_active Revoked
- 1988-03-16 AT AT88870049T patent/ATE111109T1/de not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
JPH0796568B2 (ja) | 1995-10-18 |
FI89067C (fi) | 1993-08-10 |
CA1321852C (en) | 1993-08-31 |
KR960003931B1 (ko) | 1996-03-23 |
EP0283460B1 (fr) | 1994-09-07 |
LU86810A1 (fr) | 1988-11-17 |
NO169129B (no) | 1992-02-03 |
FI89067B (fi) | 1993-04-30 |
DE3851352T2 (de) | 1995-03-30 |
EP0283460A3 (en) | 1990-06-13 |
CN1035832A (zh) | 1989-09-27 |
SK277890B6 (en) | 1995-06-07 |
KR880011208A (ko) | 1988-10-27 |
ATE111109T1 (de) | 1994-09-15 |
FI881207A (fi) | 1988-09-17 |
NO880917L (no) | 1988-09-19 |
DE3851352D1 (de) | 1994-10-13 |
CZ168388A3 (en) | 1993-08-11 |
FI881207A0 (fi) | 1988-03-15 |
EP0283460A2 (fr) | 1988-09-21 |
ES2058336T3 (es) | 1994-11-01 |
NO169129C (no) | 1992-05-13 |
JPS63284203A (ja) | 1988-11-21 |
CN1034124C (zh) | 1997-02-26 |
RU2013427C1 (ru) | 1994-05-30 |
SK168388A3 (en) | 1995-06-07 |
NO880917D0 (no) | 1988-03-02 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US3742093A (en) | Method of separating an insoluble liquid from polymer composition | |
KR101298819B1 (ko) | 무수 무용매 중합체의 제조 방법 | |
US3683511A (en) | Method of removing volatiles from an elastomer | |
US4198265A (en) | Method of removing volatiles from an elastomer | |
US4110843A (en) | Pressure restricting means for a liquid outlet of an extruder | |
CZ278276B6 (en) | Process of a single-stage removal of a solvent from an elastomeric polymer solution | |
US5442041A (en) | Removal of volatile substances from thermoplastic resins | |
EP1240209A1 (de) | Verfahren zur reduzierung des polymergehalts im abwasser bei der entwässerung von kunststoff/wasser-gemischen | |
US6143833A (en) | Method and apparatus for producing hips using continuous polybutadiene feed | |
EP0111391A2 (en) | Polymer molecular weight reduction process | |
WO2014161997A1 (de) | Verfahren zur entfernung von flüchtigen bestandteilen aus elastomerhaltigen medien und entgasungsvorrichtungen dafür | |
EP2931761B1 (de) | Verfahren zur degradierung von (co)polymeren in einem extruder sowie extruder zur durchführung des verfahrens | |
KR20130020660A (ko) | 무수 무용매 중합체의 제조 방법 | |
IE860049L (en) | Coagulating aqueous polymer latex | |
JPS59100119A (ja) | グラフト共重合法 | |
DE2438927A1 (de) | Verfahren zum entfernen einer fluechtigen komponente aus einer metharcrylatpolymerzusammensetzung | |
US3903040A (en) | Preparation of polymer-in-polymerizable monomer solution | |
JPH0938969A (ja) | ポリマー溶液から溶媒を回収する方法 | |
DE2433005A1 (de) | Elastomere gegenstaende | |
US5807976A (en) | Method for product recovery of polyolefins | |
EP4017885A1 (en) | System and method for processing guayule rubber | |
EP0723977A1 (en) | Method for product recovery of polyolefins | |
JPH04170401A (ja) | ポリプタジエンゴムの乾燥方法 | |
JPS6323951A (ja) | ゴム変性熱可塑性樹脂の製造方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
IF00 | In force as of 2000-06-30 in czech republic | ||
MK4A | Patent expired |
Effective date: 20080315 |