SK111394A3 - Method of preparation of imidazopyridine derivatives - Google Patents

Method of preparation of imidazopyridine derivatives Download PDF

Info

Publication number
SK111394A3
SK111394A3 SK1113-94A SK111394A SK111394A3 SK 111394 A3 SK111394 A3 SK 111394A3 SK 111394 A SK111394 A SK 111394A SK 111394 A3 SK111394 A3 SK 111394A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
formula
aryl
alkyl
hydrogen
defined above
Prior art date
Application number
SK1113-94A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerhard Stucky
Rene Imwinkelried
Original Assignee
Lonza Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lonza Ag filed Critical Lonza Ag
Publication of SK111394A3 publication Critical patent/SK111394A3/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D471/00Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00
    • C07D471/02Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00 in which the condensed system contains two hetero rings
    • C07D471/04Ortho-condensed systems

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)

Description

Spôsob prípravy derivátov imidazopyridínu.
Oblasť techniky
Vynález sa týka nového spôsobu prípravy derivátov imidazopyridínu všeobecného vzorca I
kde Ri znamená alkylovú, cykloalkylová, arylovú alebo aralkylovú skupinu alebo znamená heterocyklický zvyšok.
Rz a R4 sú rovnaké alebo rôzne a znamenajú vodík, hydroxyskupinu, kyanoskupinu, alkylovú, cykloalkylová, arylovú alebo aralkylovú skupinu alebo znamenajú alkanoylovú alebo alkoxykarbonylovú skupinu a
R3 znamená vodík, alkylovú, arylovú alebo aralkylovú skupinu alebo atóm halogénu.
DoterajSí stav techniky
Uvedené zlúčeniny sa používajú ako medziprodukty pre výrobu antagonistov angiotensinu II (J.Med.Chem.1991, 34,
2919 - 2922).
V uvedenej literatúre sa popisuje, že imidazopyridíny sa môžu získať redukciou 2-amino-3-nitropyridínov a nasledujúcou kondenzáciou so zodpovedajúcou alifatickou karboxylovou kyselinou.
Vzniknuté produkty 2-amino-3-nitropyridíny sú však naproti tomu ťažko dostupné, pretože nitrácia zodpovedajúcich aminopyridínov neprebieha polohovo selektívne.
Podstata vynálezu z
Úlohou vynálezu je teda vyvinúť spôsob, ktorý poskytne imidazopyridíny všeobecného vzorca I jednoduchým a v priemyslovom meradle použiteľným postupom.
2.
Úloha sa rieši spôsobom podľa nároku 1.
Pojmy použité pre jednotlivé zvyšky Bi až R? a X majú nasledujúci význam.*
Pod označením alkylová skupina sa rozumie alkylová skupina s priamym alebo rozvetvením reťazcom účelne s 1 až 6 atómami uhlíka, výhodne s 1 až 4 atómami.uhlíka.
Ako príklad sa môže menovať metylová, etylová, n-propylová, i-propylová, n-butylová alebo t-butylová skupina.
Pod označením cykloalkylová skupina sa účelovo rozumie C3-Cs-cykloalkýlová skupina, ako napríklad cyklopropylová, cyklobutylová, cyklopentylová alebo cyklohexylová skupina.
Označenie aryl zahrňuje karbocyklické aromáty, účelne fenyl alebo naíťyl a označenie aralkyl znamená alkylovú skupinu substituovanú arylom, účelne Ci -Ce-alkylovú skupinu substituovanú íenylom najmä benzyl.
Pod alkanoylovou skupinou sa účelne rozumie (Ci —C5)alkanoy.lová skupina, výhodne acetyl.
Alkoxy znamená účelne (C\—C<5 )-alkoxy, výhodne metoxy alebo etoxy.
Pod heterocykl ickým zvyškom sa účelne rozumie päť-alebo šesťčlenný heterocyklus s dusíkom a/alebo kyslíkom a/alebo sírou ako heteroatómom.
Pod uvedený pojem rovnako patria kondenzované kruhy heterocykl ov medzi sebou alebo heterocyklov s karbocyklickymi systémami.
Ako príklady pre päťčlenné heterocykly môžeme menovať furány, tioíeny, pyrroly, indoly, pyrazoly, imidazoly, oxazoly, izoxazoly, tiazoly alebo triazoly.
Ako príklad pre šesťčlenné heterocykly sa môžu menovať pyridíny, chinolíny, izochinolíny, acridíny, pyridazíny, pyrimidíny, pyrazíny, fenazíny, puríny alebo pteridíny.
Pod pojmom halogén sa rozumie íluór, chlór, bróm alebo jód, výhodným halogénom je chlór.
Menované skupiny, zvlášť cyklické zvyšky, môžu byť jedno alebo niekoľko násobne substituované. Vhodné zvyšky sú napríklad halogén, nitro, amino, alkylamino, dialkylamino, hydroxy, alkoxy, alkyl alebo alkonoyl. Pre významy týchto ♦
zvyškov platia uvedené vysvetlenia.
Podstata spôsobu prípravy derivátov imidazopyridínov všeobecného vzorca I spočíva podľa vynálezu v tom, že sa v prvom stupni na nitril všeobecného vzorca II
Ri CN II, kde II j. má uvedený význam, pôsobí tiolom všeobecného vzorca III
R&SH III, kde Rs znamená alkyl, aryl alebo aralkyl v prítomnosti halogénvodíka za vzniku hydrohalogenidu tioimidátu všeobecného vzorca IV
NH HX
IV kde Ri a Rs majú uvedený význam a X znamená atóm halogénu. Tento prvý stupeň bol v podstate popísaný Baderom a spol. v J.Chem.Soc.1950, 2780.
Účelne sa ako nitril všeobecného vzorca II použije acetonitril, propionitril, butyronitril alebo valeronitri1.
Zvlášť výhodný nitril všeobecného vzorca II je propiov/ nitril. Dalej sa ako tiol všeobecného vzorca III výhodne použije benzylmerkaptán a ako halogénvodík sa výhodne použije chlórovodík.
V podstate môže použitý nitril slúžiť ako rozpúšťadlo.
Obyčajne sa však dodatočne použije inertné rozpúšťadlo ako napr.dioxan, tetrahydroíuran, éter, halogenovaný uhlovodík, ako naF>r. metylénchlorid alebo aromatický uhlovodík ako toluén.
Ukázalo sa, že premena sa v prvom stupni účelne uskutočňuje pri teplote medzi O°C a teplotou miestnosti.
Reakčná doba veľmi závisí na množstve halogénovodíka.
Najlepšie výsledky sa dosiahnu v rozmedzí od 2 do 3 ekvivalentov halogénovodíka na ekvivalent tiolu všeobecného vzorca
III /
Vzniknutý tioimidát všeobecného vzorca IV sa môže izolovať v odbore používaným spôsobom, s výhodou sa však priamo ďalej mení pomocou aminoacetonitrilu na amidín všeobecného vzorca V
NH HX CN kde Βχ a X má uvedený význam.
Aminoacetonitril sa výhodne práve priamo pred reakciou uvoľní zo zodpovedajúcej soli aminoacetonitrilu, ako napríklad z hydrochloridu alebo hydrosulíátu ich premenou pomocou zásady, napríklad s amoniakom. Obvykle sa reakcia uskutočňuje v rozpúšťadle použitom v predchádzajúcom stupni.
Reakčná teplota je účelne medzi O°C a teplotou zpätného toku použitého rozpúšťadla.
Vzniknutý ajnidín všeobecného vzorca V sa môže po skončení reakcie izolovať z reakčnej zmesi v odbore známym spôsobom, v prípade amidínu všeobecného vzorca V v ktorom Bi je etyl a X je Cl napríklad filtráciou.
V poslednom stupni sa amidín všeobecného vzorca V v
pritemnosti zásady cyklizuje s 1,3-dikarbonylovou zlúčeninou
všeobecného vzorca VI
Rs
ΊΙ VI
O II o
kde Rb má uvedený význam a Re a R? su rovnaké alebo rôzne a znamenajú vodík, alkyl, aryl, aralkyl, alkoxy alebo alkoxykarbonyl za vzniku konečného produktu.
Vhodné 1,3-dikarbonylové zlúčeniny s Rs a =alkyl sú alkandiony ako napríklad 2,4-pentandion (acetylacetón),3,5-heptandion, 4,6-nonandion alebo 3-mety1-2,4-pentandion ( 2-mety lacety lacetón) s R3=metyl.
Ako zlúčeniny s R6=alkyl a R? =alkoxy sú to estery kyseliny alkanoyloctovej, ako napríklad metylester kyseliny acetoctovej alebo etylester kyseliny acetoctovej.
Účelne sa tiež používajú malonestery s R5 R?=alkoxy, ako napríklad metylester kyseliny malonovej a etylester kyseliny malonovej.
Vhodné zlúčeniny všeobecného vzorca VI s R5 a R? =vodík sú malondialdehyd, poprípade 2-substituované malondialdehydy.
Ďalší vhodní zástupe! zlúčenín všeobecného vzorca VI
S R5 a R?=alkoxykarbonylom sú dimetylester2,4—dioxopentandikyseliny alebo dietylester 2,4-dioxopentandikyseliny s R5 a R7 =metpxykarbonyl a etoxykaronyl.
Ako zásady sa môžu použiť anorganické alebo organické zásady.
Účelne sa pre cyklizáciu ako organická zásada použije alkoholát alkalického kovu, ako napríklad etanolát sodný alebo draselný, metanolát sodný alebo draselný, alebo t-butylát draselný v zodpovedajúcom alkohole alebo trialkylamín ako napríklad trietylainín.
Ako anorganické zásady sa účelne použijú hydroxidy alkalických kovov v nižšom alifatickom alkohole, ako napríklad NaOH alebo KOH v metanole alebo vo vode, ale aj uhličitany alebo hydrogénuhličitany alkalických kovov lebo alkalických zemín.
Výber rozpúšťadla nie je zvlášť podstatný. Dobré výsledky Ba môžu obdržať s nižšími alifatickými alkoholmi, ako metanol lebo etanol ale aj s aromatickými uhlovodíkmi, ako napríklad s toluénom.
Reakcia prebieha účelne medzi teplotou miestnosti a teplotou spätného chodu toho ktorého rozpúšťadla, výhodne medzi 50°C a teplotou spätného toku rozpúšťadla.
Po skončení reakcie sa imidapyridín môže oddeliť z reakčnej zmesi obvyklým spôsobom.
Príklady uskutočnenia vynálezu
-t
Príklad 1
a) Spôsob prípravy hydrochloridu S—benzylpropiotioamidu
K roztoku 50,2 g (0,4 mol) benzylmerkaptanu a 24,2 g (0,44 mol) propionitrilu v 100 ml dioxanu sa pri 10°C privádza 43 g (1,2 mol; 3 ekv.) plynného chlorovodíka.Po skončení privádzania (ca 1 hod.) sa zmes zahreje na teplotu miestnosti . Po 2,5 hod.sa časť dioxanu a prebytočný chlorovodík vákuovo odstráni, pričom vypadne produkt. Produkt Ba filtruje, premyje trochou éteru a suäí vo vákuu. Získa sa 82,1 g bieleho v nadpise uvedeného produktu (výťažok 95 %).
i Η-ΝΜΉ (CDCla , 300 MHz) :<S
1,4
2,95
4,25
7,3-7,5
12,2
13,1 (t.3H), (g.2H) (s.2H) (m.5H) (br.s.1H) (br.s.1H)
b) Spôsob prípravy hydrochloridu (1—iminopropylamino)—acetoni- tri lu
Suspenzia 81,5 g (0,38 mol) produktu z príkladu la v 300 ml dioxanu sa ochladí na cca 10°C a zmieSa sa s 23,8 g (0,42 mol) aminoacetonitrilu (uvoľnený amoniakom z hydrochloridu aminoacetonitrilu). Po dvoch hodinách pri tejto teplote sa produkt odfiltruje, premyje éterom a suéí vo vákuu. Získa sa 52,2 g bieleho v nadpise uvedeného produktu (výťažok 9335).
Fp :92-93° C iH-NMB (DMSO, 400 MHz) -<S
1,2 (t.3H)
2,5 (q.2H)
4,6 (s.2H)
9,6 (s.1H)
10,0 (S.1H)
10, 6 (s.1H)
c) Spôsob prípravy hydrochloridu (1—iminopropylamino)—acetoni— <
trií u
K roztoku 12,4 g (0,1 mol) benzylmerkaptanu a 6,1 g (0,11 mol) propionitrilu v 25 ml dioxanu sa pri 10°C privádza 7,3 g (0,2 mol) chlórovodíka. Po ukončení privádzania sa zmes mieSa 17 hod. pri teplote miestnosti. Prebytočný chlórovodík sa vákuovo odstráni. K vzniknutej suspenzii sa pri teplote miestnosti prikvapká 6,16 g (0,11 mol) aminoacetonitrilu (uvoľnený amoniakom z hydrochloridu) a mieša sa 2 hod. pri tejto teplote. Vzniknutý pevný produkt sa filtruje, premyje s éterom, suôí vo vákuu. Získa sa 11 g bieleho v nadpise uvedeného produktu (výťažok vztiahnutý na propionitril je 75 ^).
d) Spôsob prípravy 2-ety1—5,7-dimetyl-3H-imidazo[4,5~b]pyridínu
K roztoku 35,4 g (0,24 mol) produktu z príkladu lc v 150 mletalonu sa pri 0°C prikvapká 150 ml 1,6M roztoku natri umetanolátu v etanole ( zodpovedá 0,24 mol NaOEt). Potom sa pridá 240 g (2,4 πιοΙ,ΙΟ ekv. ) acetylacetónu a reakčná zmes sa pomaly zahreje na 130°C. Pritom sa oddesťiluje voda a etanol. Po pol hodine pri teplote zpäťného toku sa zmes ochladí na teplotu miestnosti, zmieša sa s 500 ml vody a 500 ml etylesteru kyseliny octovej a fáze sa oddelia. 01— ganická fáza sa suSÍ s MgSO.i a na rotačnom odparováku sa zahustí. Získaný zvyšok sa prekryštalizuje z etylesteru kyseliny octovej. Získa sa 25,5 g (60 %) mierne nažltlého v nadpise uvedeného produktu.
Fp: 148,8-150,4° C
1 H-NMR (400 MHz v CD3 OD) 1,4 (t.3H)
2,55 (s.6H)
2,9 (q. 211)
6,9 (s.lH)
Priemyselná využiteľnosť
Uvedené zlúčeniny sa používajú ako medziprodukty pre výrobu antagonistov angiotensinu II.
VVWZ-qtj·

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob prípravy derivátov imidazopyridínu všeobecného vzorca I kde Ri znamená alkylovú, cykloalkylová, arylová alebo aralkylovú skupinu alebo znamená heterocyklický zvyšok.
    & a Ri sú rovnaké alebo rôzne a znamená vodík, hydroxyskupinu, kyanoskupinu, alkylová, cykloalkylová, arylová, alebo ara1kýlová skupinu alebo znamená alkanoylová alebo alkoxykarbonylová skupinu a
    Ra znamená vodík , alkylová, arylová alebo aralkylovú skupinu alebo atóm halogénu, vyznačuj áci sa tým, že sa na nitril všeobecného vzorca II
    Bi CN II.
    kde Bi má uvedený význam,pôsobí tiolom všeobecného vzorca III
    Ife SH III.
    kde Bs znamená alkyl, aryl alebo aralkyl, v prítomnosti halogén vodíka za vzniku hydrohalogenidu tioimidátu všeobecného vzorca IV Ri
    SRg
    NH HX
    IV.
    kde Bi a Bs majú uvedený význam a X znamená atóm halogénu, a ten sa nechá reagovať s aminoacetonitrilom na amidín vSeobecného vzorca V
    NH HX CN kde Bi a X majú uvedený význam a nakoniec sa v prítomnosti zásady uzavrie okruh s 1,3—dikarbonylovou zlúčeninou všeobecného vzorca VI kde Ba má uvedený význam a Be α B? sú rovnaké alebo rOzne a f
    znamenajú vodík alebo alkyl, aryl, aralkyl, alkoxy alebo alkoxy karbony.l za vzniku konečného produktu >, všeobecného vzorca I
  2. 2. Spôsob podľa nároku 1. vyznačujúci sa tým, ! a že sa hydrohalogenid tioimidátu všeobecného vzorca IV ne~ ! izoluje.
    í ;
  3. 3. Spôsob podľa nároku 1. vyznačujúci sa tým, i že sa reakcia za vzniku hydrohalogenidu tioimidátu všeoS becného vzorca IV uskutočňuje v prítomnosti chlorovodíka
    Ί pri reakčných teplotách medzi 0°C a teplotou miestnosti poprípade za pridania inertného rozpúšťadla.
    I .!
  4. 4. Spôsob podľa jedného z nárekov 1 až 3.vyznač u j úc i j s a t ý m, že sa reakcia za vzniku amidínu všeobecného ; vzorca V uskutočňuje pri teplotách medzi O°C a teplotou spätného toku použitého rozpúšťadla.
  5. 5. Spôsob podľa jedného z nárokov 1 až 4. vyznačuj úci sa t ý m , že sa ako zásada pre uzavretie kruhu použije anorganická alebo organická, zásada.
  6. 6. Spôsob podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že sa ako zásada pre uzavretie okruhu použije alkoholát alkalického kovu, alebo hydroxid alkalického kovu v nízkom aliíatickom alkohole.
  7. 7. Spôsob podľa jedného z nárokov 1 až 6, vyznačujúci sa tým, že sa uzavrenie kruhu uskutočňuje pri teplotách medzi O°C a teplotou zpätného toku poprípade v prítomnosti interného rozpúšťadla.
  8. 8. Spôsob podľa jedného z nároku 1 až 7, vyznačuj úc i sa tým, že sa aminoacetoni trií uvoľní zo soli aminoaceto— nitrilu pomocou zásady.
SK1113-94A 1993-09-17 1994-09-16 Method of preparation of imidazopyridine derivatives SK111394A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH281593 1993-09-17
CN94116221A CN1045087C (zh) 1993-09-17 1994-09-19 咪唑并吡啶类衍生物的制备方法

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK111394A3 true SK111394A3 (en) 1995-06-07

Family

ID=36940453

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1113-94A SK111394A3 (en) 1993-09-17 1994-09-16 Method of preparation of imidazopyridine derivatives

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5446159A (sk)
EP (1) EP0645388B1 (sk)
JP (1) JPH07179464A (sk)
CN (2) CN1105996A (sk)
AT (1) ATE148701T1 (sk)
AU (1) AU680024B2 (sk)
BR (1) BR9403573A (sk)
CA (1) CA2131134A1 (sk)
CZ (1) CZ226594A3 (sk)
DE (1) DE59401759D1 (sk)
DK (1) DK0645388T3 (sk)
ES (1) ES2097594T3 (sk)
GR (1) GR3022501T3 (sk)
HU (1) HU215605B (sk)
IL (1) IL110995A (sk)
PL (1) PL305066A1 (sk)
SI (1) SI0645388T1 (sk)
SK (1) SK111394A3 (sk)
TR (1) TR27818A (sk)
ZA (1) ZA947188B (sk)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6092049A (en) * 1995-06-30 2000-07-18 Microsoft Corporation Method and apparatus for efficiently recommending items using automated collaborative filtering and feature-guided automated collaborative filtering
US6049777A (en) * 1995-06-30 2000-04-11 Microsoft Corporation Computer-implemented collaborative filtering based method for recommending an item to a user
US6112186A (en) * 1995-06-30 2000-08-29 Microsoft Corporation Distributed system for facilitating exchange of user information and opinion using automated collaborative filtering
BR9810508A (pt) 1997-07-03 2000-09-05 Du Pont Pharm Co Composto, composição farmacêutica e método de tratamento de uma desordem
US6465484B1 (en) 1997-09-26 2002-10-15 Merck & Co., Inc. Angiogenesis inhibitors
US6162804A (en) * 1997-09-26 2000-12-19 Merck & Co., Inc. Tyrosine kinase inhibitors
US6365589B1 (en) 1998-07-02 2002-04-02 Bristol-Myers Squibb Pharma Company Imidazo-pyridines, -pyridazines, and -triazines as corticotropin releasing factor antagonists
US6124463A (en) * 1998-07-02 2000-09-26 Dupont Pharmaceuticals Benzimidazoles as corticotropin release factor antagonists
AU760020B2 (en) * 1998-08-31 2003-05-08 Merck & Co., Inc. Novel angiogenesis inhibitors

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4097525A (en) * 1976-07-23 1978-06-27 Pfizer Inc. Aromatic amidines as antiviral agents in animals
DE3324115A1 (de) * 1983-07-05 1985-01-17 Dr. Karl Thomae Gmbh, 7950 Biberach Neue imidazole, ihre herstellung und diese verbindungen enthaltende arzneimittel
FR2643903A1 (fr) * 1989-03-03 1990-09-07 Union Pharma Scient Appl Nouveaux derives de benzimidazole, leurs procedes de preparation, intermediaires de synthese, compositions pharmaceutiques les contenant, utiles notamment pour le traitement des maladies cardiovasculaires, et des ulceres duodenaux
US5223499A (en) * 1989-05-30 1993-06-29 Merck & Co., Inc. 6-amino substituted imidazo[4,5-bipyridines as angiotensin II antagonists
US5240938A (en) * 1991-02-13 1993-08-31 Merck & Co., Inc. Angiotensin II antagonists incorporating a substituted pyridoimidazolyl ring
US5066654A (en) * 1990-10-22 1991-11-19 A. H. Robins Company, Incorporated 2-aryl-3-heterocyclicmethyl-3H-imidazo[4,5-b]pyridines as anxiolytics and anticonvulsants
US5128327A (en) * 1991-03-25 1992-07-07 Merck & Co., Inc. Angiotensin II antagonists incorporating a nitrogen containing six membered ring heterocycle

Also Published As

Publication number Publication date
CA2131134A1 (en) 1995-03-18
DE59401759D1 (de) 1997-03-20
PL305066A1 (en) 1995-03-20
GR3022501T3 (en) 1997-05-31
HU9402664D0 (en) 1994-11-28
ATE148701T1 (de) 1997-02-15
DK0645388T3 (da) 1997-03-10
CN1105996A (zh) 1995-08-02
ES2097594T3 (es) 1997-04-01
TR27818A (tr) 1995-08-29
EP0645388A1 (de) 1995-03-29
IL110995A (en) 1998-02-08
AU7305794A (en) 1995-03-30
JPH07179464A (ja) 1995-07-18
BR9403573A (pt) 1995-05-16
EP0645388B1 (de) 1997-02-05
HUT68267A (en) 1995-06-28
US5446159A (en) 1995-08-29
ZA947188B (en) 1995-05-11
CZ226594A3 (en) 1995-04-12
CN1106009A (zh) 1995-08-02
HU215605B (hu) 1999-01-28
IL110995A0 (en) 1994-11-28
SI0645388T1 (sk) 1997-10-31
CN1045087C (zh) 1999-09-15
AU680024B2 (en) 1997-07-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2131680C (en) Process for preparing imidazopyridine derivatives
Santilli et al. Thieno [2, 3‐d] pyrimidines. I. A new method for the preparation of esters and amides of thieno [2, 3‐d] pyrimidine‐6‐carboxylic acids
NO20110366L (no) Forbindelser og prosesser
Thomae et al. Synthesis of substituted [1, 3] thiazolo [4, 5-b] pyridines and [1, 3] thiazolo [4, 5-d][1, 2, 3] triazines
SK111394A3 (en) Method of preparation of imidazopyridine derivatives
SK54195A3 (en) N-(2-amino-4,6-dichlorpyrimidine-5-yl) formamide and method of its production, dichloropyrimidine and method of its production
KR100535450B1 (ko) 피리미딘유도체의제조방법
Selič et al. Transformations of Ethyl 3‐{[1‐(Alkoxycarbonyl)‐2‐(dimethylamino) ethenyl] amino}‐2‐cyanoprop‐2‐enoates: Synthesis of Dialkyl 3‐Aminopyrrole‐2, 4‐dicarboxylates
Akbarzadeh et al. Synthesis of dihydrobenzo [b] pyrimido [4, 5-e][1, 4] thiazepines; derivatives of a novel ring system
EP3515893B1 (en) Process for preparing 3-fluoroalkyl-5-pyrazolecarboxylates and 3-fluoroalkyl-5-pyrazolecarboxylic acids
Matsumoto et al. Ring closure reactions of β-nitroso-, β-acyl-, and β-thiocarbamoyl-α, β-unsaturated sulfilimines. Synthesis of [1, 2, 5] oxadiazolo [3, 4-d]-, isoxazolo [3, 4-d]-, and isothiazolo [3, 4-d] pyrimidine derivatives from uracils
CA2083790C (en) Process for the production of 2-substituted 4,6-dialkoxypyrimidines
KATOH et al. Ring transformation reactions of 1-substituted 2 (1H)-pyrimidinones and related compounds with active methylene compounds
NO175527B (no) Indenderivater og fremgangsmåte ved fremstilling av disse
Morris Jr et al. New syntheses of 7‐substituted‐2‐aminothieno‐and furo [3, 2‐d] pyrimidines
Anwar et al. The behaviour of 4-alkoxy methylene-2-phenyl-4H-oxazol-5-one and 4-dimethyl amino methylene-2-phenyl-4H-oxazol-5-one toward nitrogen nucleophiles under microwave heating
Wang et al. Synthesis and properties of novel pyrazolopyrimidine derivatives containing sulfur atom
Okuda et al. Polycyclic N‐Heterocyclic Compounds. Part 84: Reaction of N‐(pyrido [3′, 2′: 4, 5] thieno [3, 2‐d] pyrimidin‐4‐yl) amidines or N‐(pyrido [2′, 3′: 4, 5] furo [3, 2‐d] pyrimidin‐4‐yl) amidines with Hydroxylamine Hydrochloride
Kujundžić et al. Synthesis of 8-Methyl-1, 2, 3, 4-tetrahydropyrido-[3, 4-d] pyrimidine-2, 4-diones
Dolzhenko et al. Synthesis of New Heterocyclic System: 1 (5) H-1, 5-Diazacycl [3.3. 2] azine-2, 4-dione
Kim et al. 7‐Deazapurines II. Syntheses and reactions of 5‐aminopyrrolo [2, 3‐d] pyrimidine‐6‐carbonitrile and related compounds
Artemov et al. Derivatives of 4-halocrotonic acids, convenient reactants in the synthesis of heterocycles.
Furuya et al. Addition of 4-ethoxyimidazoles to dimethyl acetylenedicarboxylate and transformation of the adducts to pyrimidin-5-yl acetates
Beytepe Studies on the Synthesis of 4-Oxo-2, 3, 4, 9-tetrahydrocarbazole Derivatives
Li et al. A one-pot reaction of Meldrum's acid with ethyl orthoformate and hydrazines