CZ226594A3 - Process for preparing derivatives of imidazopyridine - Google Patents

Process for preparing derivatives of imidazopyridine Download PDF

Info

Publication number
CZ226594A3
CZ226594A3 CZ942265A CZ226594A CZ226594A3 CZ 226594 A3 CZ226594 A3 CZ 226594A3 CZ 942265 A CZ942265 A CZ 942265A CZ 226594 A CZ226594 A CZ 226594A CZ 226594 A3 CZ226594 A3 CZ 226594A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
formula
aryl
alkyl
hydrogen
process according
Prior art date
Application number
CZ942265A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerhard Dr Stucky
Rene Dr Imwinkelried
Original Assignee
Lonza Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lonza Ag filed Critical Lonza Ag
Publication of CZ226594A3 publication Critical patent/CZ226594A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D471/00Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00
    • C07D471/02Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00 in which the condensed system contains two hetero rings
    • C07D471/04Ortho-condensed systems

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)

Description

ι
Způsob přípravy derivátů lmidazopyridEnů : ~ ' i ' i T
Oblast techniky ' ' ---!
Vynález se týká nového způsobu přípravy derivátů lmidazopyridinu obecného vzorce I
kde Rt znamená alkylovou. cykloalkylovou, arylovou nebo aralkylovou skupinu nebo znamená heterocyklický zbytek,
R2 a R*i jsou stel né nebo rozdílné a znamená vodík, hydroxyskupinu, kyanoskupinu. alkylovou, cykloalkylovou, arylovou nebo aralkylovou skupinu nebo znamená alkanoylovou nebo alkoxykarbonylovou skupinu a
R3 znamená vodík, alkylovou, arylovou nebo aralkylovou skupinu nebo atom halogenu.
Dosavadní stav techniky
Uvedené sloučeniny se používají jako meziprodukty pro výrobu antagonistů angioterisinu II CJ.Med.Chem. 1991,34.2919-2922) .
V citované literatuře se popisuje, že lze lmidazopyridiny získat redukcí 2-amino-3-nitropyridinů a následující kondenzací s odpovídající alifatickou karboxylovou kyselinou.
Výchozí produkty 2-amino-3-nitropyrldlny jsou však naproti tomu obtížně dostupné, protože nitrace odpovídáJících aminopyridlnů neprobíhá polohově selektivně;
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je tedy vyvinout způsob, který poskytne imldazopyrldlny obecného vzorce I jednoduchým a v průmyslovém měřítku použitelným postupem.
Úkol se řeší způsobem podle nároku 1.
Pojmy použité pro jednotlivé zbytky Ri až R7 a X nají následující význam.
Pod označením alkylová skupina se rozumí alkylová skupina s přímým nebo rozvětveným řetězcem s účelně 1 až 6 atomy uhlíku, výhodně s 1 až 4 atomy uhlíku.
Jako příklad lze jmenovat methylovou, ethylovou, n-propylovou. 1-propylovou. n-butylovou nebo t-butylovou skupinu.
Pod označením cykloa1 kýlová skupina se účelně rozumí C3-Cecykloalkylová skupina, jako například cyklopropylová, cyklobutylová, cyklop.enty lová nebo cyklohexy lová skupina.
Označení aryl zahrnuje karbocyklické aromáty, účelně fenyl nebo naftyl a označení aralkyl znamená arylem substituovanou alkylovou skupinu, účelně fenylem susbstituovanou CigCe-alkylovou sku p fňú.zv1ástě benzyl.. . ... . .
- Pod alkanoylovou skupinou se účelně rozumí CCi-Ce)-alkanoylová skupina, výhodně acetyl.
Alkoxy znamená účelně . (Ci-Ce)-alkoxy. výhodně methoxy nebo ethoxy.
Pod heterocyklickýra zbytkem se účelně rozumí pěti- nebo šestičlenný heterocyklus s dusíkem a/nebo kyslíkem a/nebo sírou jako heteroatomem.
Pod uvedený pojem rovněž patří kondenzované kruhy heterocykl0 mezi sebou nebo heterocyklů s karbocykllckými systémy.
Jako příklady pro pětlčlenné heterocykly lze jmenovat furany, thiofeny. pyrroly. Indoly, pyrazoly. lraidazoly, oxazoly, lsoxazoly, thiazoly nebo trlazoly.
Jako příklad pro šestičlenné heterocykly.se mohou jmenovat pyridiny, chlnoliny, lsochinollny, acridiny, pyridaziny. pyrimldiny, pyrazlny, fenaziny, purlny nebo pteridiny.
Pod pojmem halogen se rozumí fluor, chlor brom nebo jod.
výhodným halogenem je chlor.
Jmenované skupiny, zvlášt cyklické zbytky. mohou být
jědnoduše nebo několikanásobně substituovány. Vhodné zbytky jsou
například halogen, nitro, amino, alky lamí no, dlaiky lamino, hydroxy, alkoxy, alkyl nebo alkanoyl. Pro významy těchto zbytků platí uvedená vysvětlení.
Podstata způsobu přípravy derivátů lmldazopyrídinů obecného vzorec I spočívá podle vynálezu v tom. že se v prvním stupni na ni trii obecného vzorce II
RiCN II.
kde Ri má uvedený význam, působí thlolem obecného vzorce III «
RsSH III.
kde Rs znamená alkyl, aryl nebo aralkyl, v přítomnosti halogenovodíku za vzniku hydrohalogenidu thlolmldátu obecného vzorce IV SRg
IV
NH HX kde Ri a Rs mají uvedený význam a X znamená atom halogenu.
Tento první stupen byl v podstatě popsán Bader a spol- v J.chem. Soc.1950. 2780.
Účelně se jako nitril obecného vzorce II použije aceton i tri 1., propionltri1, butyronltril nebo valeronltri 1.
Zvláště výhodný nitril obecného vzorce II je propionltri1 Dále se jako thiol obecného vzorce III výhodně použije benzylmerkaptan a jako halogenovodík se výhodně použije chlorovodík.
V podstatě může použitý nitril sloužit jako rozpouštědlo. Zpravidla se však dodatečně použije inertní rozpouštědlo, jako například dloxan, tetrahydrofuran. ether,. halogenovaný uhlovodík, jako například methyleiíchlorld nebo aromatický uhlovodík jako toluen.
Ukázalo se, že se přeměna v prvním stupni účelně provádí při teplotě mezi 0 °C a teplotou místnosti.
Reakční doba značně závisí na množství halogenovodíku. Nej lepší výsledky se dosáhnou v rozmezí od 2 do 3 ekvivalentů halogenovodíku na ekvivalent thiolu obecného vzorce III.
Vzniklý thloimldát obecného vzorce IV se může izolovat v • - oboru užívaným způsobem. s výhodou, se však,přímo dále přeměňuje s aminoacetonltri lem na amidin obecného vzorce V
ΜΗ
NH HX CN kdé. Ri a X má uvedený význam.
.Aminoacetonitri1 se výhodně právě přímo před reakcí uvolní z odpovídající soli aminoacetontrilu, jako například z hydrochloridu nebo hydrosulfátu Jejich přeměnou pomocí báze. například s amoniakem- Ubvykle se reakce provádí v rozpouštědle použitém v předešlém stupni.
Reakční teplota je účelně mezi 0 °C a teplotou zpětného toku použitého rozpouštědla,
Vzniklý amldln obecného vzorce V se může po ukončení reakce odebrat z reakční směsi v oboru známým způsobem, v případě amidinu^obecného vzorce V s Ri=et.hyl_a X=C1 .například^ fí ltracf .V. posledním stupni se araidln obecného vzorce V v přítomnosti báze cyklizuje s 1.3-dikarbonylovou sloučeninou obecného «
vzorce VI
O
O
VI kde Rg má uvedený význam a Re a R7 jsou stejné nebo rozdílné a znamenají vodík, alkyl, aryl. aralkyl. alkoxy nebo alkoxykarbonyl za vzniku konečného produktuVhodné 1,3-dlkarbonylové sloučeniny s Rs a R7alkyl jsou alkandiony jako například 2.4-pentandion ťacety1 aceton). 3.5-heptandíon. 4.6-nonandion nebo 3-methyl-2,4-pentandion <2-methylacety laceto.n) s R3“methyl.
Zástupci sloučenin s Realkyl a R7ealkoxy jsou estery kyseliny a1kanoy1octové, jako například methylester kyseliny acetoctové nebo ethylester kyseliny acetoctové.
Účelně se také používají malonestery s Re a R7“alkoxy, jako
L ' například methylester kyseliny malonové a ethylester kyseliny malonové.
Vhodné sloučeniny obecného vzorce VI s Re a R7=vodík jsou malondlaldehyd, popřípadě 2-substituované malondlaldehydy.
Další vhodní zástupci sloučenin obecného vzorce VI s Re a R7«alkoxykarbony lem jsou dimethylester 2.4-dioxopentandikysellny nebo diethylester 2,4-dioxopentandikysellny s Re a R7=meUioxykarbonyl a ethoxykarbony1.
Jako báze se mohou použít anorganické nebo organické báze.
Jako organická báze se pro cykllzacl účelně použije alkoholát alkalického kovu, jako například ethanolát sodný nebo draselný, methanolát sodný nebo draselný nebo t-butylát draselný v odpovídajícím alkoholu nebo Lrlalkylamin. jako například triethylamin.
Jako anorganická báze se účelně použijí hydroxidy alkalických kovů v nižším alifatickém alkoholu, jako například NaOH nebo . KCIH v methanolu nebo vodě, ale také uhličitany nebo hydrogenuh1lčitány alkalických kovů nebo kovů alkalických zemin.
Výběr rozpouštědla není zvlášt podstatný. Dobré výsledky jsou s nižšími alifatickými alkoholy, jako methanol nebo ethanol, ale také s aromatickými uhlovodíky, jako je například toluen.
Reakce probíhá účelně mezi teplotou místnosti a teplotou zpětného toku toho kterého rozpouštědla. výhodně mezi 50 °C a teplotou zpětného toku rozpouštědla.
Po skončení reakce lze lmldazopyridin oddělit z reakční směsi obvyklým způsobem.
Příklady provedeni vynálezu
Příklad 1
a) Způsob přípravy hydrochloridu S-benzyIproplothloamidu
K roztoku 50.2 g (0,4 mol) benzylraerkaptanu a 24.2 g (0,44 mol) propioni trilu ve 100 ml dloxanu se při 10 °C přivádí 43 g (1.2 mol: 3 ekv.) plynného chlorovodíku. Po ukončení přivádění (ca 1 hod.) se směs zahřeje na teplotu místnosti. Po 2.5 hod. se část dloxanu a přebytečný chlorovodík odčerpá s vakuem, přičemž vypadne produkt. Produkt se filtruje, promyje trochou etheru a suší ve vakuu. Získá se 82.1 g bílého v nadpisu jmenovaného
- 6 produktu (výtěžek 95 .30 .
iH-NMR (CDC13. 300 MHz)=5 1,4 (t,3H);
2.95 Cq.2H)
4.25 (s,2H)
7.3-7.5 Cm.511)
12.2 (široké s,lH)
13,1 (široké g,lHi
b) Způsob přípravy hydrochloridu (l-iminopropylanilno)-acetonltrllu
Suspenze 81,5 g CO,38 mol) produktu z příkladu la v 300 ml dioxanu se ochladí na ca 10 °C a smíchá se s 23,8 g (0,42 mol) aminoacetonítrilu (uvolněný amoniakem z hydrochloridu aminoacetonitrilu). Po dvou hod, při této' teplotě se produkt f-il-truje. promyje etherem a suší ve vakuu. Získá se 52,2 g bílého v nadpisu jmenovaného produktu (výtěžek 93 fc).
Fp= 92-93 °c /teplota tání/ 1H-NMR (DMSO, 400 MIÍzí^S 1,2 (t.3H)
2.5 (g,2H)
4.6 (s.2H)
9.6 (s. lín , 10,0 Cs.lH)
10.6 (s.lH)
c) Způsob přípravy, hydrochloridu ( í-lminopropylami no )-acetonitrllu
K roztoku 12,4 g (0.1 mol) benzylmerkaptanu a 6,1 g (0,11 mol) propionltri lu v 25 ml dioxanu se při se při 10 °C přivádí
7.3 g (0,2 mol) chlorovodíku. Po ukončení přivádění se směs míchá 17 hod. pří teplotě místnosti. Přebytečný chlorovodík se odčerpá ve vakuu. Ke vzniklé suspenzi se při teplotě místnosti přikape 6,16 g (0.11 mol) aminoacetonítrilu (uvolněný amoniakem z hydrochloridu) a míchá se 2 hod. při této teplotě. Vzniklý pevný produkt se filtruje, promyje se etherem suší ve vakuu.
Získá se 11 g bílého v nadpisu jmenovaného produktu (výtěžek * vztažený na proptonitril je 75 £)
d) Způsob přípravy 2-ethy 1-5.7-diraetliy 1-3H-ínidazo[4,5-b] pyridinu
K roztku 35,4 g (0.24 mol) produktu z příkladu lc ve 150 ml • ethanolu se při 0 °C přikape 150 ml 1,6M roztoku natriumethanoj latu v ethanolu (odpovídá 0,24 mol flaOEt). Pak se přidá 240 g (2,4 mol: 10 ekv.) acetylacetonu a reakční směs se pomalu za_ hřeje na 130 °C. Přitom se oddestlluje voda a ethanol. Po půl hodině při teplotě zpětného toku se směs ochladí na teplotu místnosti, smíchá s 500 ml vody a 500 ml etyhlesteru kyseliny octové a fáze se oddělí. Organická fáze se suší s MgSCM a zahustí na rotačním odparováku. Získaný zbytek se překrystalizuje z ethylesteru kyseliny octové. Získá se 25.5 g (60 %) mírně nažloutlého v nadpisu jmenovaného produktu.
Fp: 148.8-150.4 °c /teplota tání/ iH-NMR (400 MHz v CD30D):$ 1.4 (t.3H)
2.55 (s.6H)
2.9 (q.2H)
6.9 (s.lH)
Průmyslová využitelnost
Uvedné sloučeniny se používají jako meziprodukty pro výrobu ántagonistů anglotensinu II.

Claims (6)

  1. P AT ENTQVÉ NÁRO KY
    1. Způsobu přípravy derivátů Imidazopyridlnu obecného vzorce I kde Rt znamená alkylovou. cykloalkylovou. arylovou nebo aralkylovou skupinu nebo znamená heterocyklleky zbytek,
    R2 a R4 jsou stejné nebo rozdílné a znamená vodík, hydroxyskupinu. kyanoskuplnu, alkylovou, cykloalkylovou, aryio____ vou nebo ara1ky1ovou^skupínu nebo ^znamená al kanoy lovou nebo alkoxykarbonylovou skupinu a
    R3 znamená vodík, alkylovou. arylovou nebo sralkylovou skupinu nebo atom halogenu. vyznačující se se, tím, že/na nltril obecného vzorce XI
    RiCN kde Ri má uvedený význam, působí thiolem.obecného vzorce. IIIr
    R5SH
    III.
    kde Rs znamená alkyl, aryl nebo aralkyl vodíku za vzniku hydrohalogenldu vzorce IV v přítomnosti halogenothloimldátu obecného
    NH HX kde Ri a Rs mají uvedený význam a X znamená atom halogenu, ten se nechá reagovat s aminoacetonltri lem na amidln obecného vzorce V !?
    *' kde Ri a X mají uvedený význam a nakonec se v přítomnosti báze uzavře kruh s 1.3-dikarbonylovou sloučeninou obecného vzorce VI kde R3 má uvedený význam a Re a R? jsou stejné nebo rozdílné a znamenají vodík nebo alkyl, aryl. aralkyl, alkoxy nebo alkoxykarbonyl za vzniku konečného produktu obecného vzorce I.
    »
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím »
    že se hydrohalogenld thloiraidátu obecného vzorce IV nelzoluj ♦
  3. 3. Způsob podle nároku 1. vyznačující se tím že se reakce za vzniku hydrolia logenldu thiolmldátu obecného vzorce IV provádí v přítomnosti chlorovodíku při reakčních teplotách mezi 0 °C a teplotou místnosti popřípadě za přidání inertního rozpouštědla.
  4. 4. Způsob podle jednoho z nároků 1 až 3. vyznačujíc se tím, že se reakce za vzniku amldlnu obecného vzorce V provádí při teplotách mezí 0 °C a teplotou zpětného toku použitého rozpouštědla.
  5. 5. Způsob podle jednoho z nároků 1 až 4. vyznačujíc s e tím, že se Jako báze pro uzavření kruhu použije anorganická nebo organická báze.
  6. 6. Způsob podle nároku 5, vyznačující se tím, že se· jako báze pro uzavření kruhu použije alkoholát alka.i,· llckého kovu. nebo hydroxid alkalického kovu v nízkém alifatickém alkoholu7. Způsob podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující s e tím. že se uzavření kruhu provádí při teplotách mezi 0 °C a teplotou zpětného toku popřípadě v přítomnosti Inertního rozpouštědla.
    -8. - Způsob podle jednoho-z.nároků..1 a^č.u s e tím, že se araínoacetoni.tri 1. uvolní ze soli aminoacetonitrilu pomocí báze.
CZ942265A 1993-09-17 1994-09-16 Process for preparing derivatives of imidazopyridine CZ226594A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH281593 1993-09-17
CN94116221A CN1045087C (zh) 1993-09-17 1994-09-19 咪唑并吡啶类衍生物的制备方法

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ226594A3 true CZ226594A3 (en) 1995-04-12

Family

ID=36940453

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ942265A CZ226594A3 (en) 1993-09-17 1994-09-16 Process for preparing derivatives of imidazopyridine

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5446159A (cs)
EP (1) EP0645388B1 (cs)
JP (1) JPH07179464A (cs)
CN (2) CN1105996A (cs)
AT (1) ATE148701T1 (cs)
AU (1) AU680024B2 (cs)
BR (1) BR9403573A (cs)
CA (1) CA2131134A1 (cs)
CZ (1) CZ226594A3 (cs)
DE (1) DE59401759D1 (cs)
DK (1) DK0645388T3 (cs)
ES (1) ES2097594T3 (cs)
GR (1) GR3022501T3 (cs)
HU (1) HU215605B (cs)
IL (1) IL110995A (cs)
PL (1) PL305066A1 (cs)
SI (1) SI0645388T1 (cs)
SK (1) SK111394A3 (cs)
TR (1) TR27818A (cs)
ZA (1) ZA947188B (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6112186A (en) * 1995-06-30 2000-08-29 Microsoft Corporation Distributed system for facilitating exchange of user information and opinion using automated collaborative filtering
US6049777A (en) * 1995-06-30 2000-04-11 Microsoft Corporation Computer-implemented collaborative filtering based method for recommending an item to a user
US6092049A (en) * 1995-06-30 2000-07-18 Microsoft Corporation Method and apparatus for efficiently recommending items using automated collaborative filtering and feature-guided automated collaborative filtering
NZ502642A (en) * 1997-07-03 2002-06-28 Du Pont Pharm Co Imidazopyrimidines and imidazopyridines for the treatment of neurological disorders
US6162804A (en) * 1997-09-26 2000-12-19 Merck & Co., Inc. Tyrosine kinase inhibitors
US6465484B1 (en) 1997-09-26 2002-10-15 Merck & Co., Inc. Angiogenesis inhibitors
US6124463A (en) * 1998-07-02 2000-09-26 Dupont Pharmaceuticals Benzimidazoles as corticotropin release factor antagonists
US6365589B1 (en) 1998-07-02 2002-04-02 Bristol-Myers Squibb Pharma Company Imidazo-pyridines, -pyridazines, and -triazines as corticotropin releasing factor antagonists
EP1109555A4 (en) * 1998-08-31 2001-11-21 Merck & Co Inc NEW ANGIOGENIC INHIBITORS

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4097525A (en) * 1976-07-23 1978-06-27 Pfizer Inc. Aromatic amidines as antiviral agents in animals
DE3324115A1 (de) * 1983-07-05 1985-01-17 Dr. Karl Thomae Gmbh, 7950 Biberach Neue imidazole, ihre herstellung und diese verbindungen enthaltende arzneimittel
FR2643903A1 (fr) * 1989-03-03 1990-09-07 Union Pharma Scient Appl Nouveaux derives de benzimidazole, leurs procedes de preparation, intermediaires de synthese, compositions pharmaceutiques les contenant, utiles notamment pour le traitement des maladies cardiovasculaires, et des ulceres duodenaux
US5223499A (en) * 1989-05-30 1993-06-29 Merck & Co., Inc. 6-amino substituted imidazo[4,5-bipyridines as angiotensin II antagonists
US5240938A (en) * 1991-02-13 1993-08-31 Merck & Co., Inc. Angiotensin II antagonists incorporating a substituted pyridoimidazolyl ring
US5066654A (en) * 1990-10-22 1991-11-19 A. H. Robins Company, Incorporated 2-aryl-3-heterocyclicmethyl-3H-imidazo[4,5-b]pyridines as anxiolytics and anticonvulsants
US5128327A (en) * 1991-03-25 1992-07-07 Merck & Co., Inc. Angiotensin II antagonists incorporating a nitrogen containing six membered ring heterocycle

Also Published As

Publication number Publication date
AU680024B2 (en) 1997-07-17
EP0645388A1 (de) 1995-03-29
ES2097594T3 (es) 1997-04-01
SI0645388T1 (cs) 1997-10-31
HU215605B (hu) 1999-01-28
HU9402664D0 (en) 1994-11-28
EP0645388B1 (de) 1997-02-05
GR3022501T3 (en) 1997-05-31
AU7305794A (en) 1995-03-30
CA2131134A1 (en) 1995-03-18
ZA947188B (en) 1995-05-11
BR9403573A (pt) 1995-05-16
CN1105996A (zh) 1995-08-02
DK0645388T3 (da) 1997-03-10
CN1045087C (zh) 1999-09-15
DE59401759D1 (de) 1997-03-20
US5446159A (en) 1995-08-29
IL110995A (en) 1998-02-08
CN1106009A (zh) 1995-08-02
HUT68267A (en) 1995-06-28
PL305066A1 (en) 1995-03-20
TR27818A (tr) 1995-08-29
SK111394A3 (en) 1995-06-07
ATE148701T1 (de) 1997-02-15
JPH07179464A (ja) 1995-07-18
IL110995A0 (en) 1994-11-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU680025B2 (en) A process for preparing imidazopyridine derivatives
Santilli et al. Thieno [2, 3‐d] pyrimidines. I. A new method for the preparation of esters and amides of thieno [2, 3‐d] pyrimidine‐6‐carboxylic acids
CS259894B2 (en) Method of substituted nicotinates preparation
CZ226594A3 (en) Process for preparing derivatives of imidazopyridine
MX2011005827A (es) Proceso para fabricar derivados de acido 5-metoximetilpiridin-2,3- dicarboxilicos sustituidos.
CZ38697A3 (en) Process for preparing 4-oxoimidazolinium salts
SK54195A3 (en) N-(2-amino-4,6-dichlorpyrimidine-5-yl) formamide and method of its production, dichloropyrimidine and method of its production
Selič et al. Transformations of Ethyl 3‐{[1‐(Alkoxycarbonyl)‐2‐(dimethylamino) ethenyl] amino}‐2‐cyanoprop‐2‐enoates: Synthesis of Dialkyl 3‐Aminopyrrole‐2, 4‐dicarboxylates
NO175527B (no) Indenderivater og fremgangsmåte ved fremstilling av disse
MX2007008214A (es) Preparacion de cetoamidas.
AU746709B2 (en) Process for the preparation of heteroarylcarboxylic amides and esters
Matsumoto et al. Ring closure reactions of β-nitroso-, β-acyl-, and β-thiocarbamoyl-α, β-unsaturated sulfilimines. Synthesis of [1, 2, 5] oxadiazolo [3, 4-d]-, isoxazolo [3, 4-d]-, and isothiazolo [3, 4-d] pyrimidine derivatives from uracils
US4082762A (en) 4-(2-halophenyl)-1,2,4-triazole-3-thiol compounds
US5969136A (en) Cyclization for preparing antifolate compounds
HU212611B (en) Process for the preparation of 2-substituted 4,6-dialkoxy-pyrimidine derivatives
Taylor et al. SYiWHESIS AND STRUCTURAL CONFlRMATION OF 5.6-CYCLOPENTENO-5-DEAZAPTERIN
JPH07188180A (ja) 2−置換−5−クロロイミダゾール−4−カルブアルデヒドの製造方法
Anwar et al. The behaviour of 4-alkoxy methylene-2-phenyl-4H-oxazol-5-one and 4-dimethyl amino methylene-2-phenyl-4H-oxazol-5-one toward nitrogen nucleophiles under microwave heating
Andersen et al. Diphosphorus pentaoxide in organic synthesis, XXVII. A one‐step synthesis of thiazolo [5, 4‐d] pyrimidin‐7‐amines and purine‐6‐thiones from 5‐(acylamino)‐2‐methyl‐4‐thiazolecarboxamides
US4713461A (en) Process for producing glutaconic acid derivatives
CZ288287B6 (en) Process for preparing 5-(alkoxymethyl)-2,3-pyridine dicarboximide compounds
US4134914A (en) 1-Acyl-4-substituted phenyl thiosemicarbazides
CS224639B2 (en) Method for producing 3,6-disubstituted 4-amino-1,2,4-triazine-5-one
Khalil et al. Alkylheteroaromatic-carbonitriles as Building Blocks in Heterocyclic Synthesis: Synthesis of Ethyl 1-Substituted 5-Cyano-4-methyl-6-oxopyridine-3-carboxylates; Versatile Precursors for Polyfunctionally Substituted Isoquinolines and Pyrido (3, 4-c) pyridine
Kujundžić et al. Synthesis of 8-Methyl-1, 2, 3, 4-tetrahydropyrido-[3, 4-d] pyrimidine-2, 4-diones

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic