SI9420026A - Self-diagnostic system for cellular-transceeiver systems - Google Patents

Self-diagnostic system for cellular-transceeiver systems Download PDF

Info

Publication number
SI9420026A
SI9420026A SI9420026A SI9420026A SI9420026A SI 9420026 A SI9420026 A SI 9420026A SI 9420026 A SI9420026 A SI 9420026A SI 9420026 A SI9420026 A SI 9420026A SI 9420026 A SI9420026 A SI 9420026A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
cell
interface unit
cellular
unit
transceiver
Prior art date
Application number
SI9420026A
Other languages
English (en)
Inventor
Luis R Ortiz
Alexis Torres
Original Assignee
Telular Int Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Telular Int Inc filed Critical Telular Int Inc
Publication of SI9420026A publication Critical patent/SI9420026A/sl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W24/00Supervisory, monitoring or testing arrangements
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W84/00Network topologies
    • H04W84/02Hierarchically pre-organised networks, e.g. paging networks, cellular networks, WLAN [Wireless Local Area Network] or WLL [Wireless Local Loop]
    • H04W84/10Small scale networks; Flat hierarchical networks
    • H04W84/14WLL [Wireless Local Loop]; RLL [Radio Local Loop]

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Transceivers (AREA)
  • Monitoring And Testing Of Transmission In General (AREA)
  • Radar Systems Or Details Thereof (AREA)
  • Maintenance And Management Of Digital Transmission (AREA)
  • Telephone Function (AREA)
  • Circuits Of Receivers In General (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Reduction Or Emphasis Of Bandwidth Of Signals (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Measurement Of Velocity Or Position Using Acoustic Or Ultrasonic Waves (AREA)

Description

TELULAR INTERNATIONAL INC.
Samodiagnostičen sistem za sisteme s celičnimi oddajno-sprejemnimi enotami
Del opisa tega patentnega dokumenta vsebuje material, ki je podvržen avtorskopravnemu varstvu. Avtorsko-pravni lastnik nima nič proti faksimilnemu razmnoževanju patentnega dokumenta ali patentnega opisa s strani kogarkoli v obsegu, kot se nahaja v patentnem spisu ali v zabeležkah ameriškega patentnega urada, sicer pa rezervira vse možne avtorske pravice.
Predloženi izum se nanaša na samodiagnostičen sistem za preskušanje vseh funkcij celičnega oddajno-sprejemnega sistema. Predloženi izum je posebno pomemben za celičen vmesniški sistem, kot je opisan v patentih US 4,658,096 in US 4,737,975, ki sta s tem tukaj vključena kot referenci. V sistemih teh patentov vmesniška enota povezuje standarden telefonski aparat, faksimilni aparat, modem ali druge komunikacijske priprave s celično ali celični podobno oddajno-sprejemno enoto, pri čemer vmesniška enota skrbi za normalno delovanje komunikacijske naprave s pomočjo radijske oddajno-sprejemne enote. Vmesniška enota lahko tudi pretvori DTMF, t.j. dvotonsko večfrekvenčno generirane tone, izbirnih signalov ali pulzne izbirne signale v digitalen format za prenos do radijske oddajno-sprejemne enote, pri čemer se lahko uporabljeno izbrano številko lahko uporabi, da se kliče to številko preko radijskega sistema s pomočjo oddajno-sprejemne enote. Sistem po izumu preizkuša na pravilno delovanje vseh funkcij adapterske vmesniške enote kot tudi vseh značilnosti, kot so izhodna moč radijske oddajno-sprejemne enote, ki sejo lahko spremeni bodisi s signali iz oddajno-sprejemne enote ali od radijske mreže, ali pa frekvenca, pri kateri se uporablja oddajno-sprejemno enoto in ki se jo lahko selektivno spreminja bodisi z oddajno-sprejemno enoto ali s celično mrežo.
Diagnostičen in testimi sistem predloženega izuma se lahko uporablja v poljubnem sistemu, ki je podoben celičnemu sistemu, kot so čisti celičen sistem ali sistemi, ki so podobni celičnim, kot so ISDN sistem in drugi osebni komunikacijski sistemi, kjer je predvidena celični podobna adapterska ali vmesniška enota za pretvarjanje DTMF ali pulzne vrste izbirnih signalov v digitalen format za prenos do celični podobne oddajno-sprejemne enote, kije pridružena sistemu, kije podoben celičnemu sistemu.
Znano je, kako se zagotovi diagnostično in testno opremo za celotne celične sisteme. Prav tako je znano, kako se zagotovi aparatumo enoto, ki testira samo sebe. Le-ta je opisana v patentu US 5,016,269 (Rogers), kije s tem tukaj vključena kot referenca in ki opisuje celico za klice v sili na celičen telefon. Ta patent opisuje samodiagnostične postopke, ki jih klicna celica izvaja sama. Klicna celica po tem patentu obsega samodiagnostiko in centralni postaji preko celične mreže periodično poroča o stanju točk, ki jih je preizkusila. Rogers opisuje celičen aparat in oddajno-sprejemno enoto ter pridružen samodiagnostičen sistem za preizkušanje sistema in za poročanje centralni postaji. Ta patent pa ne opisuje opazovanja in samodiagnostične funkcije DTMF konverterja, kakršnega se uporablja v zgoraj omenjenih patentih US 4,658,096 in 4,737,975, niti Rogers ne opisuje iniciacije tona povratnega klica od centralnega urada, da se preveri pravilno delovanje sistema.
Vrste sistemov, ki so podobni celičnim, poleg preprostih celičnih sistemov, v katerih se lahko uporablja predloženi izum, so tiste vrste, ki se na splošno nanašajo na brezžične digitalne osebne komunikacijske sisteme, ki imajo množico inteligentnih baznih postaj in inteligentnih prenosnih terminalov z aparati, od katerih vsak ima vnaprej določeno radijsko celično pokrivano področje, in bolj podrobno na digitalne radijske celične, radijsko telefonske in osebne komunikacijske sisteme (PCS), ki imajo popoln ISDN vmesnik, s čimer se omogoči neposredno vzajemno povezovanje in komutiranje PCS klicnega prometa preko ISDN vmesnika in javne komutirane telefonske mreže ali poljubne komutirane mreže, pri čemer ima osebni komunikacijski sistem prenos glasu, podatkov in slike ali poljubne njihove kombinacije in dvosmerno popolno dupleksno vhodno in izhodno klicno zmogljivost in popolno obratuje in je kompatibilen s poljubno izbranim modulacijskim pristopom in je predaja zveze po medceličnem protokolu zagotovljena s porazdeljeno logiko, ki je implementirana v programski opremi, ki se nahaja v inteligentnih prenosnih terminalih s slušalko, inteligentnih baznih postajah in v javni komutirani telefonski mreži (ali poljubni komutirani mreži), kije opremljena z bazo nadzornih podatkov za PCS usluge.
Naraščajoča razpoložljivost mobilnih in prenosnih komunikacij v zadnjem desetletju sprošča poslovni svet in zasebne uporabnike fizično omejitev v celoti ožičene telekomunikacijske mreže. Predvsem celični komunikacijski sistemi skupaj z osebnim klicanjem (paging) in drugimi komplementarnimi uslugami so sedaj prvič telekomunikacijskim uslugam prinesli resnično gibljivost. Znatni tehnični napredki v mobilnih in prenosnih tehnologijah kot tudi v novih tehnologijah, kot so digitalen prenos z ozirom na brezžične telekomunikacije, so bistveno razširili število in vrste brezžičnih telekomunikacijskih uslug, ki uporabljajo radijski spekter in ki se jih lahko naredi dostopne uporabnikom. Te obetavne usluge vključujejo, niso pa omejene na zmogljive oblike celične telefonske službe, zmogljive digitalne brezžične telefonske službe, prenosne faksimilne usluge, brezžičen centreks, brezžične usluge centrale za privatne veje in usluge brezžične mreže za lokalno področje in se jih lahko uporablja preko obstoječe javne komutirane mreže ah preko alternativni lokalnih ožičenih mrež, kot so televizijski kabelski sistemi. Digitalni osebni komunikacijski sistemi lahko kot taki obstojajo neodvisno in v povezavi z lokalnimi ožičenimi mrežami in zapolnjujejo vrzeli, ki obstoje v sedanjih komunikacijskih sistemih in tudi tvorijo nove trge, od katerih mnogi še niso bili opredeljeni. Prihod PCS bo imel velik vpliv na bodoči razvoj in konfiguracijo vseh telekomunikacijskih mrež, s tem da bodo bistveno izboljšale njihovo fleksibilnost in funkcionalnost. Ponudniki PCS-ον bodo torej imeli veliko zmožnost, da dosežejo in služijo obstoječim in mnogim trgom nacionalno na ekonomičen in odziven način.
Zahteve po osebnih komunikacijah v Združenih državah Amerike se hitro spreminjajo, kot narašča zahteva po trenutnih komunikacijah zaradi povečane mobilnosti uporabnika. Ena izmed prednosti PCS-ον, je v tem, da bo potrebna ena sama komunikacijska priprava, da se doseže kogarkoli in kadarkoli ter kjerkoli. PCS bodo omogočili povečano mobilnost in fleksibilnost uporabnika, ker ta pristop rešuje osnoven problem: biti v stalnih stikih z uporabnikom. PCS radijske zveze bodo omogočile uporabnikom, da ne bodo zamujali pomembnih klicov, kot bodo tudi zmanjšali čas in izdatek za povratne klice. PCS kombinira funkcionalnost tehnologij radia in javne komutirane telefonske mreže (PSTN) in infrastrukture in bo prilagodil polno dupleksne zmogljivosti (dvosmerni dohodni in odhodni klici) in predajo zveze med radijskimi celicami, kar bo omogočilo uporabnikom, da se prosto gibljejo od ene radijske celice do druge, ne da bi prekinili uporabniški poziv. Pomembno je zapomniti si, da je bila stalno naraščajoča zahteva za novimi PCS uslugami in tehnologijami za številne in včasih nekompatibilne uporabe, npr. centrale za radijske privatne veje, manjši in lažji prenosni celični telefoni, prenosne telefaks priprave, večkanalni brezžični telefoni in dodatne usluge, ki se nanašajo na olajšanje kontaktiranja določenega posameznega uporabnika (in ne kontaktiranje določene postaje). Sedanja radijska oprema in povezane službe, ki se jih sedaj ponuja (t.j. brezžični telefoni, radijsko osebno klicanje in celični radio) ne morejo v celoti zadovoljiti potreb po teh novih PCS uslugah. Brezžični telefoni se npr. uporabljajo doma ali v uradu in okolici, delujejo le na zelo malo kanalih (nekako 10), ki so stisnjeni, in so omejeni na uporabo v neposredni bližini njihove prirejene bazne postaje. Radijske usluge za osebno klicanje so le enosmerne in imajo omejene zmogljivosti. Celične in specializirane mobilne radijske usluge ne morejo ustreči celotnemu razponu pričakovanih zahtev po PCS. Sčasoma bo PCS imel standardizirano opremo s skupnimi moduli v strojni opremi, kar bo imelo za posledico izboljšano zanesljivost v prirejeni opremi, ki bo tudi manj ranljiva na prehodno interferenco od zunanjih izvirov, bo imela avtomatsko registracijo klicev, avtomatsko posredovanje klicev, govorno pošto, zmožnost faksiranja, preproste značilnosti sledenja, prenos podatkov na daljavo, povečane usluge pri zaščiti privatnosti (identifikacija pozivnika), povečano življenjsko dobo baterije in skupne protokole. Da bi se najbolje zadovoljilo tem zahtevam trga, obstoji potreba po vpeljavi digitalnega PCS. Brezžičen PCS lahko morebiti izloči potrebno po stavbi, po kateri so razpeljane žice za komuniciranje. Na splošno bo PCS omogočil komunikacijsko opremo z dodatnimi značilnostmi. Digitalen PCS bo omogočil izboljšave v tehnični komunikacijski opremi, sistemih in v izvedbi.
Predloženi izum se zato lahko uporablja v tistih ISDN ali drugih PC sistemih, kjer je predviden adapter celične vrste ali vmesniška plošča, ki omogoča uporabo standardnega telefonskega inštrumenta na žice v tem sistemu ah druge komunikacijske priprave, s tem da se bo spremenilo njihove DTMF ali pulzne signale v digitalen format, ki se ga lahko pošlje PCS oddajno-sprejemni enoti, ali s tem da se bo zagotovilo druge funkcije, ki so lahko specifične za sistem. V namenskih alarmnih sistemih, kjer se le izhodne klice izvede z radijsko oddajno-sprejemno postajo, vmesniški enoti npr. ni treba zagotoviti tvorjenja poziva, tvorjenja signala zasedenosti in podobno. Alternativno pa v tistih sistemih, kjer se zahteva le vstopne klice, vmesniški enoti ni treba pretvoriti izbranih DTMF ali pulznih signalov v digitalen format. Takšen PCS celični adapter tudi zagotavlja vse druge zahtevane funkcije, kot je tvorjenje znaka centrale, znak poziva ipd., kot celična vmesniška plošča, ki je opisana v patentih US 4,658,096 in 4,737,975.
Zato je prvenstveno naloga predloženega izuma v tem, da zagotovi samodiagnostičen sistem za preverjanje vseh funkcij celičnega oddajno-sprejemnega sistema, ki ima celično vmesniško enoto, ki povezuje telefonski aparat na žični vod ali drugo komunikacijsko pripravo s celično oddajno-sprejemno enoto ali z enoto, kije podobno celični, kot je PCS ali ISDN oddajno-sprejemna enota, pri čemer vmesniška enota pretvarja DTMF ali pulzne signale centrale v digitalen format za prenos celični ali celični podobni oddajno-sprejemni enoti, pri čemer se lahko izbrano številko, stvorjeno na telefonskem inštrumentu na žične povezave ali na njegovem ekvivalentu, uporabi, da se kliče številko preko celičnega ali celičnemu podobnega sistema. Predloženi izum ne le nadzira in preverja primemo delovanje celične ali celični podobne oddajno-sprejemne enote in prirejene napajalne enote ter podobnega, ampak bo tudi nadziral in preverjal celično ali celični podobno vmesniško enoto.
Aparat po izumu za testiranje se lahko priključi na vmesniško enoto, ki povezuje komunikacijsko pripravo z radijsko oddajno-sprejemno enoto, da bodisi kliče ah sprejema klice preko radijske oddajno-sprejemne enote, pri čemer ima aparat za testiranje svojo lastno diagnostiko za nadziranje in poročanje o pravilnem delovanju vmesniške enote.
Aparat za testiranje izmenično povezuje diagnostiko z vmesniško enoto, ki simulira funkcije, ki jih izvaja komunikacijska priprava, kot so telefon na žice, faksimilna priprava, modem ipd., da v ustrezni vmesniški enoti tvori ustrezne odgovore v vmesniški enoti, da se določi, ali vmesniška enota deluje pravilno.
Aparat za testiranje bo tudi stvoril signal dvignjeno vmesniški enoti kot tudi zaznal prisotnost signala centrale, ki ga stvori vmesniška enota kot odgovor na signal dvignjeno.
Aparat za testiranje bo tudi stvoril veliki DTMF signal in poslal ta signal vmesniški enoti kot tudi zaznal, da je vmesniška enota oddala DTMF signal kot odgovor na stvoijeni DTMF signal.
Aparat za testiranje bo tudi stvoril signal položeno vmesniški enoti kot tudi signal dvignjeno vmesniški enoti, medtem ko ta vmesniška enota stvori svoj pozivni signal, da se določi, da vmesniška enota pravilno prekine pozivni signal, potem ko se odgovori na dohoden telefonski klic. Aparat za testiranje tudi tvori odhoden telefonski klic preko telefonske mreže, kadar se omenjeno vmesniško poveže z oddajno-sprejemno enoto, in nazaj oddajno-sprejemni enoti, pri čemer je diagnostika povzroči, da oddajno-sprejemna enota izvede telefonski klic sam sebi, pri čemer diagnostika zazna tvorjenje signala zasedeno z oddajno-sprejemne postaje kot odgovor na telefonski poziv.
Izum bo laže razumljiv ob sklicevanju na priloženo risbo, na kateri sl. 1A in IB prikazujeta splošen diagram poteka za korake, ki so vključeni, da se izvede samotestiranje po izumu;
sl. 2 prikazuje diagram poteka, ki prikazuje korake, ki so vključeni v podprogam samotestiranja po izumu za stanje dvignjeno;
sl. 3 prikazuje diagram poteka, ki prikazuje korake, ki so vključeni v podprogram samotestiranja po izumu za tvorjenje znaka centrale;
sl. 4 prikazuje diagram poteka, ki prikazuje korake, ki so vključeni v podprogram samotestiranja po izumu za tvorjenje DTMF znaka;
sl. 5A do 5C prikazujejo diagram poteka za korake, ki so vključeni v podprogram samotestiranja po izumu za tvorjenje poziva;
sl. 6 prikazuje diagram poteka, ki prikazuje korake, ki so vključeni v podprogram samotestiranja po izumu za postopek pozivno-odzivnega postopka;
sl. 7A in 7B prikazujeta diagram poteka, ki prikazuje korake, ki so vključeni v podprogram po izumu za testiranje poziva, ki preverja pravilno zaznavanje poziva in odziv na dohoden poziv;
sl. 8A in 8B prikazujeta podprogram po izumu za tvorjenje napakovne kode;
sl. 9 prikazuje diagram poteka, ki prikazuje program po izumu za resetiranje;
sl. 10 prikazuje blokovni diagram sistema po izumu;
sl. 11 do 14 prikazujejo shematične prikaze, ki prikazujejo različna vezja, ki se jih uporablja za testiranje celične ali celični podobne vmesniške enote in oddajnosprejemne enote, s tem da se simulira dogodke, ki jih je treba testirati.
Samodiagnostičen vzdrževalni sistem po predloženem izumu je namenjen uporabi v celičnih ali celičnim podobnih vmesniških ploščah in sistemih, kot so tisti, ki so opisani v patentih US 4,658,096 in 4,737,975. Razen tega se samodiagnostičen vzdrževalni sistem po predloženem izumu lahko uporablja skupaj z drugimi radijskimi oddajno-sprejemnimi sistemi, kot je IMTS, kjer je predvidena brezžična povezava med bazno postajo in matično postajo in je oddajno-sprejemna postaja povezana z ploščo adapterske vmesniške enote, kakršna je opisana v patentih US 4,658,096 in 4,737,975 kot primer, ki omogoča povezavo in normalno delovanje inštrumenta komunikacijske vrste, kot je telefon na žice, faksimilna priprava, modem ipd., z radijsko oddajno-sprejemno enoto. Vmesniška enota zagotavlja razne funkcije v odvisnosti od njene nameravane uporabe. V namenskih alarmnih sistemih, npr., kjer se z radijsko oddajno-sprejemno postajo opravi le odhodne klice, vmesniški enoti ni treba zagotoviti tvorjenja poziva, tvorjenja signala zasedeno in podobnih signalov komunikacijski pripravi. V takšnih sistemih, kjer se zahteva le dohodne klice, alternativno vmesniški enoti ni treba pretvarjati izbranih DTMF ali pulznih signalov v digitalen format. Z izumom je zagotovljena programska oprema, ki komunicira z mikroprocesorjem celične vmesniške plošče ali druge vmesniške plošče radijske oddajno-sprejemne postaje, ki je opisana v patentih US 4,658,096 in 4,737,975, pri čemer pa se to programsko opremo lahko aktivira bodisi ročno ali avtomatsko, da se aktivira samodiagnostično vmesniško ploščo po izumu, katere programska oprema diagnosticira pravilno delovanje vseh sistemov programske opreme in strojne opreme, ki so vključeni v celotnem sistemu teh prej omenjenih patentov. Vsako posamezno točko se lahko preskusi. Na vmesniški plošči se npr. preizkusi DTMF pretvornik, priključi se štirilinijski vmesnik na dvožično povezavo, preizkusi se programsko opremo znaka zasedeno, kot se tudi preizkusi vse druge vidike delovanja vmesnika. Dodatko se preizkusi oddajno-sprejemno enoto, preizkusi se baterijo kot tudi katerikoli drugi vidik vmesnika. Vzdrževalni sistem po izumu lahko izvede poziv preko celične ali celični podobne mreže z vnaprej določeni telefonski številki centralne postaje ali bazne postaje, pri čemer bo ta centralna postaja nato poslala nazaj povratek poziva ali pa bo pozvala obravnavano številko vmesniškega sistema, da dobi signal zasedeno. To se bo razumelo kot test. Po izumu se bo prav tako poslalo drugo telefonsko številko preko celičnega ali celičnemu podobnega sistema, da kliče isto ali drugo centralno postajo, tako da lahko ta pošlje nazaj precizen ton 1000 Hz, pri čemer bo programska oprema predloženega izuma primerjala ta 1000 Hz ton s svojo vnaprej določeno konfiguracijo, da bo določila, ali obstoji linijska povezava in/ali celični ali celičnemu podoben sistem deluje pravilno. To je posebno koristen sistem, ker omogoča končnemu uporabniku, da aktivira telefon v trenutku, ko uporabnik misli, da gre za težave s telefonom. Ta test bo nato telefonski družbi povedal, ali gre oz. ne gre za napako pri centralnem uradu celičnega sistema oz. ali je težava pri bazni enoti končnega uporabnika.
Po izumu obstojita dva različna modula. Prvi je vezje za daljinsko vzdrževanje in drugi je vezje za daljinsko tarifiranje. Vezje za daljinsko vzdrževanje tvori večkraten test, kot je spodaj podrobno razloženo, ki vključuje tvoijenje telefonskega poziva vnaprej določeni številki. Vezje bo poročalo o rezultatih testa tej določeni številki. Razen tega lahko vezje pokliče svojo lastno številko, da se zagotovi, da sprejem in oddaja enote delujeta, s tem ko se sprejme signal zasedeno. Te nabore testov lahko sproži naročnik, s tem da pritisne tipko, ki je nameščena ob strani enote. Ko se pritisne tipko, bo utripala svetleča dioda blizu tipke in označevala, da poteka testiranje. Če svetleča dioda ob koncu testa še vedno sveti, to pomeni, da gre za težavo pri enoti. Ta test na splošno traja le kvečjemu 40 sekund. Po drugi strani, če pa dioda neha utripati in ugasne, pomeni to, da je bil test uspešen in je enota primerno pripravljena za delovanje v tistih točkah, v katerih je bila med testom preverjena. Programska oprema in strojna oprema opcijsko poskrbita, da se test lahko izvede z zunanje številke, in sicer ob pogoju, da prenosna sredstva to omogočajo, to se pravi, da oddajno-sprejemna enota deluje, tako da lahko sprejme telefonsko številko.
Drugo vezje obstoji v naslednjem: uporablja tarifirni signal iz celičnega ali celičnemu podobnega sistema in tvori ustrezne tarifirne impulze za standarden namizni telefon ali javni telefon. Priprava tolmači dohoden signal iz celičnega ah celičnemu podobnega sistema in ne potrebuje kakršnekoli lokalne tarife. Deluje na podoben način za tvoijenje dolgih tonov. Lahko se ga uporablja pri kateremkoli celičnem ah celičnemu podobnem sistemu, ki lahko pošilja tarifne signale.
Uporabnik lahko sproži zaporedje operacijskega testiranja, s tem da pritisne na samodiagnostično tipko. Ko je sproženo, se nadzor nad vmesniško ploščo prenese na samodiagnostičen glavni podprogram modula za daljinsko vzdrževanje, da izvaja samotestiranje.
Sliki 1A in IB prikazujeta podprogram DO TEST ali samodiagnostičen glavni podprogram. Izvede se določeno število pozivov različnim testnim postopkom. Po vsakem postopku se preveri napakovno zastavico. V primeri kakršnekoli napake se potek testa zaustavi. Nato se kodira stanje in rezultat se uporabniku prikaže s pomočjo štirih svetlečih diod, kot je opisano v nadaljnjem.
Sklicujoč se na korak 1 na sl. 1A, se zaporedje operacijskega testiranja začne z inicializacijo variabel in zastavic. V koraku 2 program prikliče podprogram HOOK TEST. V podprogramu HOOK TEST se uporabniški telefon odklopi od TIP & RING linij, medtem ko se na njegovo mesto poveže modul za daljinsko vzdrževanje, ki bo podobno opisan v nadaljnjem, in sicer z vmesniško ploščo, kakršna je opisana v patentih US 4,658,096 in US 4,737,975, da se izvede priprava za testiranje. Korak 3 preveri, ali so bile zaznane kakšne napake v programu HOOK TEST. Če se je ugotovilo kakšno napako, se zaporedje testa zaustavi in program preide h koraku 14 na sl. IB. Če pa ni bila zaznana nobena napaka, program prikliče v koraku 4 testni podprogram DIAL TONE TEST. Korak 5 preveri, ali je prisotna napaka v znaku centrale. Če je bila ugotovljena kakršnakoli napaka, se potek testiranja zaustavi in program nadaljuje s korakom 14 na sl. IB. Če pa ni bila odkrita napaka, program prikliče naslednji test, in sicer v koraku 6 podprogram DTMF TEST. Program nadaljuje pri koraku 7 na sl. IB, kjer se preveri vsak podprogram DTMF TONE. Če je bila ugotovljena kakršnakoli napaka, se potek testiranja zaustavi in program nadaljuje s korakom 14. Če pa ni bila odkrita napaka, program prikliče nadaljnji test in sicer v koraku 8 podprogram RING TEST. Korak 9 preveri, ali je prisotna napaka pri pozivu. Če je bila odkrita kakršnakoli napaka, se potek testa zaustavi in program nadaljuje s korakom 14. Če pa ni bila odkrita napaka, program pokliče naslednji test in sicer podprogram RING ANSWER TEST v koraku 10. Korak 11 preveri, ali je prisotna kakšna pozivno-odzivna napaka. Če je bila najdena kakšna napaka, se testno zaporedje ustavi in program nadaljuje pri koraku 14. Če pa ni bila odkrita napaka, program pokliče naslednji test in sicer v koraku 12 podprogram MAKE CALLTEST. Korak 13 preveri, ali je prisotna kakšna pozivna napaka. Če je najdena kakršnakoli napaka, se zaporedje testiranja ustavi in program nadaljuje pri koraku
14. Če pa ni bila odkrita napaka, program pokliče naslednji test in sicer v koraku 15 podprogram FIN SELF TEST. Če je bila med izvajanjem tega podprograma odkrita kakršnakoli napaka, program preskoči h koraku 14. V koraku 14 program pokliče podprogram ERROR ACC. Končno se testni potek konča, potem ko korak 15 izbriše vse variable in zastavice in vrne nadzor nazaj telefonskemu aparatu in se povrnejo normalne operacije vmesnika.
Nadaljnje razlage sl. 2 do 9 ustrezajo in podrobno opijujejo posamezne testne podprograme, ki so bili omenjeni zgoraj.
Sklicujoč se na sl. 2, podprogram HOOKTEST v koraku 2 s sl. 1A začne inicializacijo varijabel in zastavic v koraku 16. V koraku 17 program izbriše izhod svetlečih diod. V koraku 18 se uporabniški telefon odklopi od TIP & RING linij vmesniške plošče, medtem ko se v koraku 19 modul za daljinsko vzdrževanje po izumu poveže namesto telefona. Korak 20 predstavlja časovni zamik, da se omogoči dovolj reakcijskega časa za takšno povezavo. V koraku 21 modul za daljinsko vzdrževanje po izumu simulira in tvori znak dvignjeno. Korak 22 je časovni zamik, da se omogoči dovolj časa za dvig. V koraku 23 program preveri stanje vilic vmesniške plošče, ki je bila sedaj priključena na modul za daljinsko vzdrževanje. Korak 24 preveri, ali gre za stanje dvignjeno. Če se stanja dvignjeno ne zazna, program nadaljuje do koraka 25, kjer se nastavi zastavico ERRORFLAG in se MAIN FLAG ERROR nastavi na 1. Če pa ni bila zaznana nikakršna napaka, program nadaljuje do koraka 26, kjer se sproži znak centrale za naslednji test, ki je prikazan na sl. 3. Končno se ta podprogram konča in program se povrne na glavni podprogram DO TEST s sl. 1A in IB.
Sklicujoč se na sl. 3, se izvajanje podprograma DIALTEST začne z inicializacijo variabel in zastavic v koraku 27. Korak 28 je časoven zamik, da se omogoči dovolj časa za pravilen znak centrale. Korak 29 preverja znak centrale. Če gre pri znaku centrale za napako, program nadaljuje do koraka 30, kjer se zastavico ERROR FLAG nastavi in zastavico MAIN FLAG ERROR se nastavi na 3. Če pa ni bila zaznana nobena napaka, program nadaljuje do koraka 31, kjer se program vrne do koraka 29 in preverja znak centale vsaj 711 milisekund. Potem ko ni bila odkrita nobena napaka, potem ko je minilo 711 milisekund, se ta podprogram konča in program se vrne na glavni podprogram DO TEST s sl. 1A in IB.
Sklicujoč se na sl. 4, se podprogram DTMF TEST, ki preverja, ali gre pri vmesniški plošči za pravilno DTMF pretvorbo v digitalne podatke, začne pri koraku 32, s tem da dezaktivira znak centrale od predhodnega podprogramskega testa. Korak 33 nastavi prvi DTMF ton na 0. V koraku 34 modul za daljinsko vzdrževanje odda DTMF ton, ki ustreza tej vrednosti. Korak 35 je časovni zamik, da se omogoči dovolj časa, da se vključi ton. Korak 36 dezaktivira DTMF ton. Korak 37 je časovni zamik, da se omogoči vmesniku, da zazna DTMF tonski pulz. V koraku 38 vmesnik zazna ton. Korak 39 preveri sprejeti DTMF ton. Če odposlani DTMF ton ni enak DTMF tonu, ki je bil sprejet, ali pa ni bil sprejet nikakršen DTMF ton, potem program nadaljuje do koraka 40, kjer se postavi zastavico ERROR FLAG, in MAIN FLAG ERROR se nastavi na 4. Če pa so DTMF toni enaki, program nadaljuje do kraka 41 in izbere se naslednjo DTMF številko. V koraku 42 program verificira, da so bili vsi DTMF toni preizkušeni; sicer se program povrne, da testira naslednjo številko. Ko so bili testirani vsi DTMF toni, podprogram konča in program se vrne na glavni podprogram, ki se imenuje DO TEST, s sl. 1A in IB.
Sklicujoč se na sliki 5A in 5B, je prikazan podprogram RING TEST. Ta podprogram testira včasovanje dveh pulzov poziva, ki ga stvori pozivno vezje vmesniške plošče. Sklicujoč se na sl. 5, se program začne z inicializacijo variabel in zastavic v koraku 43. V koraku 44 modul za daljinsko vzdrževanje tvori signal položeno. Korak 45 pomeni časovni zamik, da se omogoči vmesniku, da zazna signal položeno. V koraku 46 se naravna vmesnik, da se domneva, dohoden signal nastaja; vmesniška plošča bo zato tvorila svoje pozivno zaporedje. Namen korakov 47 do 53 je v tem, da se prevreri, da se poziv začne v nadaljnjih dveh sekundah in da se ne zazna signala dvignjeno. V koraku 47 se zbriše časovni interval. Korak 48 preveija stanje dvignjeno. Če se zazna stanje dvignjeno, potem se test zaustavi in program preskoči na korak 49 na sl. 5C, da se indicira napako. Ko pa se zazna stanje položeno, program nadaljuje do koraka 51, kjer modul za daljinsko vzdrževanje preverja, ali je poziv aktiven. Korak 52 se testira, ali se je poziv začel. Če se je poziv začel, program nadaljuje do koraka 54 na sl. 5B. Če pa se poziv še ni začel, program preveija časovni interval v koraku 53. Če preteklo manj kot dve sekundi, se program nadaljuje z vračanjem na korak 48, dokler se ne začne poziv. Če pa se je iztekel dvosekundni časovni interval, se test konča in program skoči na korak 49 na sl. 5 C, da se prikaže napako. Sklicujoč se na sl. 5B, je korak 54 časovni zamik. Namen korakov od koraka 55 do koraka 59 je, da se preveri, da bo poziv trajal 1,3 sekunde in da stanje dvignjeno ni bilo zaznano. V koraku 55 se časovni interval zbriše. Korak 56 preverja, ali je prisotno stanje položeno. Če se zazna stanje dvignjeno, se test zaustavi in program skoči na korak 49 v sl. 5C, da se prikaže napako. Če pa se zazna stanje položeno, program nadaljuje do koraka 57, kjer modul za daljinsko vzdrževanje preveri, ali je poziv aktiven. Korak 58 testira, ali je bil poziv zaustavljen. Če je bil poziv zaustavljen, program nadaljuje do koraka 49 v sl. 5B. Če pa poziv še ni bil zaustavljen, program preverja časovni interval v koraku 59. Če je časovni interval krajši od 1,3 sekunde, program nadaljuje povratek do koraka 56, dokler se poziv ne konča. Če pa se je čas iztekel, se testiranje ustavi in program skoči na korak 49 na sl. 5C. Naloga korakov 60 do 62 je, da preverijo, da poziv ne bo trajal dalj kot 2,5 sekund. V koraku 60 modul za daljinsko vzdrževanje preverja, ali je poziv aktiven.
Korak 61 preverja, ali se je poziv zaustavil. Če se je zaustavil, program skoči na korak 63 na sl. 5C. Če pa se poziv še ni zaustavil, program preverja časoven interval v koraku 62. Če je časovni interval krajši od 2,5 sekund, potem program nadaljuje povratek do koraka 60, dokler se poziv ne ustavi. Če pa je čas minil, potem se test konča in program skoči na korak 49 na sl. 5 C.
Kot je prikazano na sl. 5C je namen korakov od koraka 63 do koraka 65, da se preveri, da ni bilo zaznano nikakršno stanje dvignjeno v času 2 sekund. V koraku 63 se zbriše časovni interval. Korak 64 preizkusi, ali je prisotno stanje položeno. Če se zazna stanje dvignjeno, se test prekine in program nadaljuje v koraku 49 z indikacijo napake. Če pa se ne zazna stanja dvignjeno, program preveri časovni interval v koraku 65. Če je časovni interval krajši od 2 sekund, program nadaljuje s povratkom na korak 64, dokler se ne začne poziv. Če pa se je čas iztekel, potem program nadaljuje s korakom 66, kjer program preveri, v koliko ciklih je ta podprogram testiral poziv. Če je bil poziv testiran le v enem ciklu, program nadaljuje v koraku 67, kjer se nastavi zastavico, ki se ji pravi RING SECOND. Nato se program povrne do koraka 47, da se drugič testira poziv. Če pa je bil poziv testiran dvakrat, se podprogram konča in program se vrne na glavni podprogram, ki se imenuje DO TEST. Če je bila zaznavna kakršnakoli napaka med katerim koli delom podprograma RING TEST, program skoči na korak 49. Korak 49 zbriše dohoden pozivni status; zato se pozivni potek konča. Nato program nadaljuje v koraku 50, kjer se nastavi zastvico ERROR FLAG in MAIN FLAG ERROR se nastavi na 5. Nato se podprogram konča in program se povrne na glavni podprogram, ki se imenuje DO TEST.
Sl. 6 prikazuje podprogram RING ANSWER TEST. Ta podprogram testira odgovor vmesniške plošče, ko se stanje dvignjeno predstavi vmesniški plošči med pozivnim ciklom, ko se telefon odzove na dohoden klic. Naloga korakov od koraka 68 do koraka 69 je, da preverijo, da se bo poziv začel znotraj naslednjih 2 sekund in da se ne zazna stanja dvignjeno. V koraku 68 se zbriše časovni interval. Korak 69 testira, ali je prisotno stanje položeno. Če se zazna stanje dvignjeno, potem se test zaustavi in program skoči na korak 73. Če pa se zazna stanje položeno, progam nadaljuje z aktivnim pozivom. Korak 71 testira, ali se je poziv začel. Če se je poziv začel, progam nadaljuje do koraka 74. Če pa se poziv še ni začel, program preverja časovni interval v koraku 72. Če je ta krajši od 2 sekund, potem se program vrne na korak 69 in počaka, da se začne poziv. Če pa je minil dvosekundni časovni interval, se test konča in program skoči na korak 73. V koraku 74 modul za daljinsko vzdrževanje stvori signal dvignjeno. Korak 75 pomeni časovni zamik, ki omogoča vmesni korak 74, in modul za daljinsko vzdrževanje stvori signal dvignjeno. Korak 75 predstavlja časovni zamik, ki omogoči vmesniški plošči, da zazna signal dvignjeno. V koraku 76 vmesnik preverja stanje vilic. Če se ne zazna signala dvignjeno v koraku 77, potem se test zaustavi in program skoči na korak 73. Če pa vmesniška plošča zazna signal dvignjeno, program nadaljuje v koraku 78. Če je bila med katerimkoli delom podprograma RING ANSWER TEST zaznana napaka, potem program skoči na korak 73, kjer se nastavi zastavico ERROR FLAG in MAIN FLAG ERROR se nastavi na 6. Nato program nadaljuje v koraku 78. V koraku 78 se status dohodnega klica zbriše; zato bo vmesniška plošča zaustavila pozivni potek. Nato se podprogram končna in program se povrne na glavni program, ki se imenuje DO TEST.
Na sl. 7Ain 7B je prikazan podprogram CALLTEST. Ta podprogram testira celično ali celični podobno oddajno-sprejemno enoto, ki je povezana z vmesniško ploščo, s tem da najprej preverja napajanje in nato tvori poziv svoji lastni telefonski številki. Korak 79 na sl. 7A preverja, ah je oddajno-sprejemna enota priključena. Če ni priključena, se zastavico MAIN1 FLAG ERROR nastavi na 1 v koraku 81 in nato program skoči na korak 93 na sl. 7B. Če pa je priključena, potem program nadaljuje do koraka 82, kjer vmesniška plošča zahteva in dobi telefonsko številko, ki je pripisana oddajno-sprejemni enoti. Korak 83 je časovni zamik, da se omogoči reakcijski čas oddajno-sprejemni enoti. V koraku 84 vmesniška plošča stvori telefonski poziv sama sebi. Korak 85 je časovni zamik, da se omogoči čas za povezavo med celično in celični podobno mrežo in oddajno-sprejemno enoto. V koraku 86 vmesniška plošča zahteva od oddajno-sprejemne enote stanje IN USE. Korak 87 preverja stanje poziva. Če stanje ni IN USE, se MAIN1 FLAG ERROR nastavi na 4 v koraku 88 in nato program skoči na korak 93 na sl. 7B. Če pa je oddajno-sprejemna enota IN USE, potem program nadaljuje do koraka 89 na sl. 7B. Na sl. 7B modul za daljinsko vzdrževanje v koraku 89 preveri signal zasedeno. Če se v koraku 90 zazna signal zasedeno, potem program skoči do koraka 93 za indikacijo, da vse deluje pravilno. Če pa se signala zasedeno ne zazna, potem program nadaljuje do koraka 91, kjer se preveri časovni interval. Če je časovni interval krajši od 18,2 sekunde, se program potem povrne do koraka 86. To omogoča več časa celični ali celični podobni mreži, da vrne odgovor zasedeno. Če pa se je ta čas iztekel, potem program program nadaljuje do koraka 92, kjer se MAIN1FLAG ERROR nastavi na 3. V koraku 93 vmesniška plošča odda znak END konca poziva oddajno-sprejemni enoti. Nato modul za daljinsko vzdrževanje v koraku 94 vmesniški plošči sporoči signal položeno. Končno se podprogram konča in program se vrne na glavni podprogram DO TEST.
Naloga potekov na sl. 8A in 8B je, da se stvori ERROR CODE od predhodno opisanih zastavic napak, tako da se lahko rezultate pozneje sporoči s pomočjo svetlečih diod. Kot je prikazano na sl. 8A, se podprogram začne s tem, da preveija vrednost ene izmed zastavic napake in sicer MAIN FLAG ERROR. Korak 95 preverja, ali je MAIN FLAG ERROR enak 1 ali HOOK SLIC ERROR. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 1 v koraku 96 in se nato program povrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, potem program nadaljuje v koraku 97. Korak 97 preverja, ali je MAIN FLAG ERROR enak 2 ali pozivni napaki. Če je res, potem se ERROR CODE nastavi 2 v koraku 98 in nato se program vrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, program nadaljuje v koraku 99. Korak 99 preveri, ali je MAIN FLAG ERROR enak 3 ali napaki znaka centrale. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 3 v koraku 100 in se nato program vrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, program nadaljuje v koraku 101. Korak 101 preverja, ali je MAIN FLAG ERROR enak 4 ali napaki DTMF tona. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 4 v koraku 102 in nato se program povrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, program nadaljuje v koraku 103. Korak 103 preveija, ali je MAIN FLAG ERROR enak 5 ali napaki v detekciji poziva. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 5 v koraku 104 in nato se program vrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, program nadaljuje v koraku 105. Korak 105 preveri, ali je MAIN FLAG ERROR enak 6 ali napaki pozivno-odzivnega postopka. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 6 v koraku 106 in nato se program povrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, program skoči na korak 107 na sl. 8B. Na sl. 8B začne podprogram preveijati vrednost druge zastavice napake in sicer MAIN1-FLAG ERROR. Korak 107 preveri, ali je MAIN1-FLAG ERROR enak 1 ali napaki napajanja radijskega dela. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 7 v koraku 108 in nato se program vrne v glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, potem program nadaljuje v koraku 109. Korak 109 preveri, ali MAIN1-FLAG ERROR enak 2 ali napaki poziva. Če je resnično, potem se ERROR CODE nastavi na 8 v koraku 110 in nato se program vrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, program nadaljuje v koraku 111. Korak 111 preverja, ali je MAIN1-FLAG ERROR enak 3 ali napaki v signalu zasedeno. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 9 v koraku 112 in se nato program vrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, potem program nadaljuje v koraku 113. Korak 113 preverja, ali je MAIN1-FLAG ERROR enak 4 ali napaki IN USE. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 10 v koraku 114 in nato se program povrne na glavni podprogram DO TEST. Če pa je neresnično, potem program nadaljuje v koraku 115. Korak 115 preverja, ali je MAIN1-FLAG ERROR enak 5 ali napaki 1000 Hz. Če je resnično, se ERROR CODE nastavi na 11 v koraku 116. Če pa je neresnično, se program vrne na glavni podprogram DO TEST.
Na sl. 9 je prikazan podprogram FIN SELF, katerega namen je resetirati vmesniško ploščo na njeno normalno delovanje in prikazati konec testa s štirikratnim utripanjem svetlečih diod. Podprogram se začne s korakom 117, kjer modul za daljinsko upravljanje stvori signal položeno. V koraku 118 se zbriše vse variable in zastavice napak. Korak 119 odklopi vse svetleče diode. Korak 120 predstavlja časovni zamik. Korak 121 vključi vse svetleče diode. Korak 122 predstavlja časovni zamik. Korak 123 omogoča povratek programa na korak 119, tako da se svetenje izvede štirikrat. Končno korak 124 ugasne svetleče diode in nato se program vrne na glavni podprogram DO TEST s sl. 1A in IB.
V nadaljnjem je podan opis delovanja izuma, opiraje se na sl. 15, čemur sledi opis posazmenih vezij, ki se jih uporablja za izvajanje zgoraj opisanega samotestiranja, čemur sledi računalniški program za izvajanje operacij.
Na sl. 10 je prikazan blokovni diagram modula za daljinsko vzdrževanje, ki je na splošno označen z referenčno oznako 10. Vezje modula 10 za daljinsko vzdrževanje je nameščeno v celičnem ali celičnemu podobnem adapterskem sistemu, kakršen je opisan v patentih US 4,658,096 in 4,737,975 in je izveden tako, da sproži postopek avtomatskega testiranja z opreme telefonskega naročnika s pritiskom na tipko ali z avtomatskim testiranjem v intervalih približno 12 ur v skladu z diagrami poteka s sl. 1A do 9, kot je bilo zgoraj podrobno opisano. Končen rezultat tega samotestiranja bo uporabniku na razpolago preko oranžno obarvanega svetlobnega indikatorja svetleče diode -, ki je nameščena v desni steni celičnega ali celičnemu podobnega adapteija. Vezje modula 10 za daljinsko vzdrževanje je zmožno poročanja rezultatov testa oddaljenemu servisnemu centru. To poročilo se izvede s pomočjo avtomatskega klica na prirejeno številko za servisni center. Ta funkcija zahteva, daje servisni center opremljen s strojno opremo in s programsko opremo, ki sta potrebni, da se vzpostavi komunikacijo in da se tolmači sprejeta poročila. Samodiagnostičen test po izumu preveri pravilno delovanje celičnega in celičnemu podobnega adapteija, ki vključuje komponente, kot so: osnovna vezja, vmesniške karte, podatkovni kabel med radijskim delom in vmesnikom, prenosno linijo, anteno, celično ali celični podobno oddajno-sprejemno enoto, vezje za plačilo pristojbine in napajalni vir. Vezje za daljinsko vzdrževanje je bilo izoblikovano, da kliče isto številko, ki je prirejena adapterski oddajno-sprejemni enoti, kjer se test izvaja. Samodiagnostično vezje je programirano tako, da zazna signal zasedeno ali signal zamašitve linije kot indikacije, daje bil poziv dan in da prenosno vezje deluje pravilno.
Vezje modula 10 za daljinsko vzdrževanje je izoblikovano tako, da se ga uporablja v celični ali celični podobni adapterski enoti, da se preveri, da le-ta deluje pravilno in ni potrebno na mesto, kjer je nameščena, poslati tehnično osebje. Vezje modula 10 za daljinsko vzdrževanje se napaja neposredno iz celične ali celični podobne vmesniške plošče. Zmogljivo vezje za daljinsko vzdrževanje ni avtonomno vezje. Njegovo delovanje je odvisno od krmilnih signalov, ki jih sprejema od preizkuševalca, ki je pri celični ali celični podobni vmesniški plošči. Preizkuševalec primerja rezultate testov s parametri sistemskega operacijskega programa. Samodiagnostično vezje v vezju modula 10 za daljinsko vzdrževanje izvaja naslednje teste: napake pri odzivu (napačna številka) - ta test se izvaja na dva različna načina; napetost poziva - vezje tvori poziv in zaznava prisotnost napetosti poziva, ki jo tvori vmesniška kartica; odziv na poziv - preverja, da se poziv prekine, ko pride do odziva; znak centrale - preverja prisotnost znaka centrale; MFTD delovanje - zagotavlja da vmesniška kartica pravilno zaznava sprejem MFTD tonov (mnogofrekvenčen tonski detektor); test oddajno-sprejemne enote; test sprejemnega vezja; test vezja oddajno-sprejemne enote; test vezja za plačilo pristojbine - preverja frekvenčno karakteristiko stvorjenih pulzov pri 12 kHz; napajanje oddajno-sprejemne enote; delovanje napajalnega sistema. Ti testi so bili zgoraj podrobno opisani v opisu diagramov poteka na sl. 1A do 9.
Vezje modula 10 za daljinsko vzdrževanje je povezano z običajno celično ali celični podobno vmesniško kartico z vtičnim konektorjem z 20 mesti. Testni podprogram se sproži s pomožjo ročnega stikala, ki je nameščeno na desni strani adapterske škatle. Potem ko se ugotovi odstopanje od normalnosti pri delovanju telefona, npr. se ne sliši znaka centrale, potem ko se je izbralo oddajnik, naročnik nadaljuje do adapterske škatle in pritisne testno tipko, ki je primerno označena. Nato vezje modula 10 za daljinsko upravljanje prekine priključitev naročniškega telefona na celično ali celični podobno vmesniško ploščo in izvede zaporedje samodiagnostičnih testov, kot je bilo zgoraj opisano. Vezje modula 10 za daljinsko upravljanje je programirano tudi, da sproži testni podprogram avtomatično v intervalih okoli 12 ur od trenutka, ko je bila celična ali celični podobna vmesniška plošča vključena. Kadar se test sproži avtomatično, se ne stvori zaporedje odhodnega testnega poziva. S pomočjo nadaljnjega razvoja se lahko zagonsko funkcijo samodiagnostičnega testa sproži iz oddaljenega centra. Ta funkcija za daljinsko vzdrževanje prinaša modifikacijo operacijski programski opremi vmesniške plošče in ima pomožen razvoj za strojno opremo in programsko oprema centra za daljinsko vzdrževanje. Potem ko se sproži podprogram za samotestiranje, bo utripal oranžno obarvan svetlobni indikator, npr. svetleča dioda, da bo naročniku sporočal, da se opravlja test. V opozorilnem utripanju so presledki ene sekunde med vsakim izmed testov, ki ga izvaja vezje. Celoten test bo trajal približno 40 sekund. Potem ko se test konča, se uspeh testa prikaže s svetlobnim indikatorjem, ki ostane vklopljen. V tem primeru bi se obstoječi problem nanašal na kabliranje ali na telefonski aparat, ki je priključen na celično ali celični podobno vmesniško ploščo. Potem ko svetlobni indikator ostane vklopljen neprekinjeno, se celična ali celični podobna vmesniška plošča povrne v svoje normalne delovne pogoje. Potem ko se določi prekinitev celične ali celični podobne vmesniške plošče s pomočjo testov, bo svetlobni indikator ugasnil nejasno. To pove uporabniku, da obstoji prekinitev v celičnem ali celičnemu podobnem adapteiju. Ko je enkrat testni podprogram zaključen, se celična ah celični podobna vmesniška plošča vrne v svoje normalne delovne pogoje, ne glede na to, kakšna prekinitev je bila zaznana. Uporabnik lahko še nadalje uporablja adapter celo z obstoječimi omejitvami zaradi zaznane prekinitve.
Indikator s štirimi svetili, svetlečimi diodami, v vezju celične ali celični podobne vmesniške plošče bo uporabljen, da se identificira zaznano prekinitev. Ta predstavitev pomaga serviserju, ki dobi vpogled v notranjost škatle, da določi naravo možne prekinitve. Kombinacija vključenih in izključenih svetlečih diod bo identificiralo primarno zaznavo prekinitev v testu. Ta kombinacija bo svetila 60 sekund po končanju testa. Spisek kod za možne prekinitve, nakazanih s svetlečimi diodami celične ali celični podobne vmesniške plošče je podan spodaj.
Po tem ko se konča samotestiranje, se inicira poziv centru za daljinsko vzdrževanje, če se je zaznalo prekinitev. Brž ko se vzpostavi povezava, se sporoči zaznano prekinitev. Ta funkcija za daljinsko vzdrževanje bo omogočila vzpostavitev podatkovne baze za vsako enoto. Če je bil test sprožen ročno s pomočjo tipke, bo popolni rezultat končanega testa, ne glede na to ah so bile zaznane prekinitve, sporočen centru za daljinsko vzdrževanje.
V nadaljnjem je podan izpis kod, kot jih ponazarja vrsta svetlečih diod:
4.10 KODE NAPAK
Vrsta naoake sv.d. 5 sv.d. 4 sv.d. 3 sv.d. 2
Ni prekinitev izkl. izkl. izkl. izkl.
Napaka zanke izkl. izkl. izkl. vkl.
Napaka zanke izkl. izkl. vkl. izkl.
Znak centrale izkl. izkl. vkl. vkl.
MFTD detektor izkl. vkl. izkl. izkl.
Detektor poziva izkl. vkl. vkl. vkl.
Odziv na poziv izkl. vkl. vkl. izkl.
Napajanje odd. sprej. e. izkl. vkl. vkl. vkl.
Oddajnik (poziv) vkl. izkl. izkl. vkl.
Sprejemnik (zaseden) vkl. izkl. izkl. izkl.
Detekcija tona pri 12 kHz vkl. izkl. vkl. vkl.
Napajanje vkl. izkl. vkl. izkl.
Ni storitve vkl. vkl. vkl. vkl.
Oddajniško vezje vkl. vkl. vkl. izkl.
Nedoločeno vkl. vkl. izkl. vkl.
Nedoločeno vkl. vkl. izkl. izkl.
Zaporedje samotestiranja je naslednje. Prvo dejanje, ki ga izvede vezje za daljinsko vzdrževanje, je odklopitev naročnikove priprave. Nato se simulira pogoj odziv na naročnikov telefon. V tem pogoju se lahko preveri pravilno detekcijo zapiranja zanke in se tako stvori znak centrale. Nato se lahko preveri pravilno tvorjenje znaka centrale znotraj minimalne frekvence in nivojskega intervala. Nato se začne testiranje mnogofrekvenčnega tonskega detektorja v MFTD. Ta obstoji v tem, da samodiagnostična kartica v vezju modula za daljinsko vzdrževanje tvori celotno zaporedje 16 MFTD tonov in ga pošlje konvencionalni celični ali celični podobni vmesniški plošči celičnega ali celičnemu podobnega adapteija in preveri, da so ti toni bili pravilo zaznani. Nato se izvede testiranje, da se preveri pravilno delovanje pozivnega generatorja. Stvori se pozivni tok in se preveri njegovo frekvenco in njegov znotraj vzpostavljenega minimalnega intervala. Nato se ponovno simulira pogoj od19 živa telefona ali odziva na poziv, da se preveri funkcijo odzivnega vezja, ki naj bi se dezaktivirala, preden se odzove na klic. Naslednji test zaznava zmožnost vezja za plačilo pristojbine, da stvori pulze pri 12 kHz znotraj minimalnega frekvenčnega in nivojskega obsega za primer celičnih ali celičnim podobnih javnih telefonov na adapter. Pulze, ki jih stvori kartica za plačilo pristojbine, bodo zaznani z natančnim pulznim detektorjem v vezju modula 10 za daljinsko vzdrževanje na način, kije dobro poznan. Za celične ali celičnim podobne adapterske sisteme, ki nimajo modula za plačilu pristojbine, se konektor J1.3 celične ali celični podobne vmesniške kartice izoblikuje tako, da je odstranjen mostiček. Mostiček bo vgrajen v tistih enotah, ki imajo vgrajen modul za plačilo pristojbine.
Naslednji preverjajo delovanje celične ah celični podobne oddajno-sprejemne enote. Najprej se preveri napajanje oddajno-sprejemne enote. Ta test se izvede s pomočjo detekcije enosmerne napetosti +12 V, ki se jo odvzame od podatkovnega konektorja oddajno-sprejemne enote. Drugič, preveri se oddajno-sprejemno enoto, ali je v stanju, da zagotavlja uslugo celičnega ali celičnemu podobnega dostopa, za kar je indikacija signal ni usluge. Prisotnost signala ni usluge bo razpoznana kot prekinitev. Ta pogoj lahko povzroči napaka v okrovu in ne ravno prekinitev celične ali celični podobne-oddajno sprejemne enote. Nadalje se stvori poziv preko celične ali celični podobne mreže na številko, ki jo ima naročnik. Funkcija oddajnosprejemne enote se preveri na ta način, pri Čemer se od sistema sprejme signal zasedeno, ker kliče sama. V primeru, da najde zamašeno mrežo, bo oddajnosprejemna enota obveščena o pogoju pot zasedena. Oddajno-sprejemna enota nato stvori znak zamašitve (zasedenosti). Ta ton se tolmači kot pravo funkcijo oddajnosprejemne enote prav tako kot signal zasedeno. Ta test se izvede le, kadar se podprogram sproži ročno s pomočjo tipke. Tega testa se ne izvaja v enotah, v katerih se postopek sproža avtomatično. Napetost napajalnega sistema se prav tako preverja. Če je napetost manj kot 13,5 V enosmerne napetosti, se zazna prekinitev napajanja.
Na sl. 10 je glavni modul 10 za daljinsko vzdrževanje priključen na standarden celičen ali celičnemu podoben adapter ali vmesniško ploščo 14. V modulu za daljinsko vzdrževanje je več posameznih vezij, ki se jih uporablja za izvajanje samodiagnostičnih testov, kot je bilo opisano zgoraj. Ta vezja so: detektor 16 signala zasedeno, ki se ga uporablja med testiranjem pravilnega sprejema poziva, ki ga odda modul za daljinsko vzdrževanje med samotestiranjem povratnega poziva, ki je bilo opisano zgoraj v povezavi s sl. 7A; 12.000 cikelsko detektorsko vezje 18, ki se uporablja za testiranje plačila pristojbine, ki spreminja frekvenčno karakteristiko pulzov, ki so stvoijeni pri 12 kHz; MFTD generatorsko vezje 20, ki tvori DTMF signale, ki jih pretvori celična ali celični podobna vmesniška kartica, kot je bilo opisano v povezavi s sl. 4; detektorsko vezje 22 pozivnega signala, ki se uporablja za zaznavanje pozivnega signala, ki ga stvori celična ali celični podobna adapterska vmesniška plošča med testiranjem poziva in pozivno-odzivni podprogrami, ki so bili opisani zgoraj v povezavi s slikami 5A do 6; vezje 24 za zaznavanje znaka centrale, ki zaznava primerno tvorjenje poziva centrale s celično ali celični podobno adaptersko vmesniško ploščo 14, kot je bilo opisano zgoraj v povezavi s sl. 3; detektorsko vezje 28 napetosti za testiranje napajanja oddajno-sprejemne enote in celotnega sistema; in enota 30 za nadzor daljinskega vzdrževanja, ki je nadzorna enota in ki se jo prav tako uporablja za pozivanje in poročanje centralni postaji o rezultatih samotestiranja. Dejanska konfiguracija vsakega izmed zgoraj omenjenih vezij je prikazana na sl. 11 do 14, ki so v nadaljem podrobno opisane.
Na sl. 11 do 14 so sedaj prikazana hardverdska vezja za izvajanje simulacije testov, ki so bili opisani zgoraj, med celotnim postopkom samotestiranja. Na sl. 11 je prikazano vezje modula 10 za daljinsko vzdrževanje. Del sheme s sl. 11, ki je označen z A prikazuje mesto, kjer je vezje za daljinsko vzdrževanje priključeno na linije TIP & RING konvencionalne celične ali celični podobne adapterske vmesniške plošče. Rele, ki je označen z RELY1 se uporablja za odklopitev uporabniškega telefona kot celičnega ali celičnemu podobnega vmesnika med operacijskim testom vzdrževanja. Namesto tega je vezje za daljinsko vzdrževanje priključeno na TIP & RING, da se izvaja teste. Ko se signal ENABLE-TEST nastavi na visok nivo, je tranzistor Q3 doveden v zasičenje in nato napaja RELY1, ki povezuje vezje za vzdrževanje na TIP & RING. Del sheme na sl. 11, ki je označena z B, prikazuje vilični konektor pri uporabniškem telefonu, kjer se lahko uporabnikov telefon priključi na ploščo na dva možna načina. JI je dvoterminalni konektor od Pl normalnega RJ11 podnožja telefonske vrste.
Predel sheme na sl. 11, ki je označen z C, je avdio vmesniško vezje, ki se uporablja kot vmesnik med TIP & RING linijami in avdiom. Tl je prilagodilni transformator za telefon. Njegova funkcija je v tem, da vzdržuje podobne izmenične in enosmerne tokovne karakteristike telefona, medtem kot dopušča avdio signalom, da so sprejeti in oddani. Zenerjevi diodi Dl in D2 se uporablja, da se odreže vsak signal z napetostjo, ki je višja od +/- 4,5 V. Prav tako je vključen optoizolator SSR1, ki v povezavi s tranzistorjem Q4 omogoča mezanizem, da se sklene TIP & RING vezje.
Ko se signal CONN-LOOP nastavi na visok nivo, je tranzistor Q4 prisiljen v zasičenje, ki nato napaja SSR1 in sklene vezje ter izvaja zasedeno.
Del sheme na sl. 11 je označen z D in predstavlja vezje za detekcijo poziva, ki vsebuje dva glavna dela: U2, ki je integrirano vezje za detekcijo poziva, in U9 z optoizolatorjem, ki zagotavlja izhod s primernim CMOS signalnim nivojem. Tok je zagotovljen med nožico 4 in nožico 7 v U2 kot izhodni signal, kadar je pozivna napetost prisotna na TIP & RING linijah. Ta tok se nato pretvori z optoizolatoijem U9, kar nato zagotovi aktiven nizek signal na I/O.
Del sheme na sl. 11, ki je označen z E, prikazuje detektor toka v zanki, ki obsega optoizolator, ki se ga uporablja, da se zazna tok zanke. Ko se test aktivira - signal za ENABLE-TEST je visokemu nivoju v delu A - in se stvori dvignjeno (signal CONN-LOOP je visokega nivoja v delu C), linije TIP & RING preidejo v zaključen krog in zagotovijo tok zasedeno. Ta tok se nato pretvori z U17 v aktiven nizek signal na I/O.
Del sheme na sl. 11, kije označen z F, je vhodno-izhodno avdio vezje, ki ga sestavlja 1/4 od Ul, z integriranim vezjem izveden operacijski ojačevalnik. Glavna funkcija tega vezja je, da izolira in predojači dohodne avdio signale. Izhod tega vezja se imenuje AUDIO-IN. Tudi v tem delu se DTMF izhod, ki ga stvori vezje za daljinsko vzdrževanje po izumu, pošlje na TIP & RING linije. Ta DTMF signal je označen kot TONE-OUT.
Na sl. 12 je del sheme s sl. 12 označen kot G in je DTMF tonski generator, kije sestavljena iz U4, DTMF tonskega generatorja in 1/4 od Ul, ki se uporablja kot izhodni ojačevalnik. Da se stvori DTMF ton, se najprej 4 bitno kodo dovede do vhodnih nožič, ki so označene DTMFO-OUT, DTMF1-0UT, DTMF2-OUT in DTMF4-OUT v U4. Ohrani se 4 bitno kodo in se signal za aktiviranje, ki je označen 'DTMF-OUT', spremeni od nizkega na visok nivo, s čimer se omogoči, da se stvori ton. Audio je izhod pri 'TONE-OUT, potem ko je bil avdio signal ojačen z U1:C. Da se zaustavi ton, se signal DTMF-OUT povrne na nizek nivo.
Del sheme na sl. 12, ki je označen z H, so vhodno-izhodna vrata, integrirano vezje I/O vrat, ki je označeno z U8. To integrirano vezje uporablja mikrokrmilnik celične ah celični podobne vmesniške plošče, da bere vhodne podatke in krmili ves izhod modula za daljinsko vzdrževanje. Vrata A in C so vhodna vrata, medtem ko so vrata
B izhodna vrata. Spojnik J4 je selektor za avtomatski periodičen test z možnimi izbori 12 ali 24 ur. J5 se uporablja kot aktivator za poziv za avtomatski odziv.
Predela, ki sta na shemi sl. 12 označena z 1.1 in 1.2, sta konektoija za napajanje, prenos podatkov in krmiljenja in vsebujeta J2, 2 krat 10 moški čelni konektor, ki se ga uporablja, da se dovede napajanje, kot tudi da se in sprejme podatke na I/O vratih. Prav tako vključuje štirinožični čelni konektor za zunanjo svetlečo diodo, ki se jo uporablja, da se prikaže status testa, in zunanjo tipko, ki so jo uporablja, da se ročno aktivira testiranje. Del sheme na sl. 12 je označen z J in je regulator napajanja in ima U7, 5 voltni nastavitveni regulator, ki dovaja napetost, ki je potrebna za digitalna vezja.
Modul 10 za daljinsko vzdrževanje obsega šest detektorjev za posamezne tone, ki se jih uporablja za testiranje sprejemne avdio poti, frekvence in časovnega zaporedja in časovne kadence tonov ROH, centrale, zasedenosti in zamašitve. Vsak izmed tonskih detektorjev je sestavljen iz operacijskega ojačevalnika in detektorskega vezja za posamezen ton. Vhod operacijskega ojačevalnika je povezan z linijo AVDIO-IN. Frekvenca detekcije je nastavljena z uporom, kije nameščen med nožicama 5 in 6, in s kondenzatorjem, kije nameščen med nožico 6 in maso. Ko se veljavljen ton ujema s programiranim tonom s pomočjo RC, preide izhodna nožiča tonskega detektorja od visokega na nizki nivo.
Del K na sl. 12 prikazuje detektorsko vezje znaka centrale. Kadar je prisoten veljaven znak centrale na vhodu U3, je linija 'DLAL-DETECT prisiljena, da preide na nizek nivo. Predel L prikazuje detektoijsko vezje tona zasedeno. Kadar je prisoten veljaven ton zasedeno na vhodu od U6, je linija BUSY-DETECT prisiljena preiti na nizek nivo.
Odsek M s sl. 13 prikazuje detektorsko vezje za 400 Hz ton. Kadar je prisoten veljaven ton 400 Hz na vhodu od U14, se linijo 400-DETECT prisili, da preide na nizek nivo.
Odsek N s sl. 14 prikazuje detektorsko vezje 800 Hz tona. Kadar je prisoten veljavno 800 Hz ton na vhodu od U13, je linija 800-DETECT prisiljena na nizek nivo. Odsek O prikazuje detektorsko vezje za 1020 Hz ton. Kadar je prisoten veljaven 1020 Hz ton na vhodu od U16, je 1020-DETECT linija prisiljena na nizek nivo. Odsek P prikazuje detektorsko vezje za 12 kHz ton. Kadar je prisoten 12 kHz ton na vhodu od U12, se linijo 12kHz-DETECT prisili na nizek nivo.
Odsek Q s sl. 13 prikazuje DTMF tonski dekodimik, kije sestavljen iz Ull, DTMF tonskega detektorja in 1/4 Ul, ki je uporabljen kot vhodni predojačevalnik. Kadar je veljavni DTMF ton prisoten na vhodni nožiči IN- je krmilna linija DTMF-STROBE prisiljena na nizek nivo, medtem ko integrirano vezje dekodira. Potem ko je bil ton dekodiran, je štiribitna koda oddana nožicam, ki so označene DTMFO-IN, DTMF1-IN, DTMF2-IN in DTMF4-IN v Ull. Krmilna linija DTMFSTROBE se na ponovno povrne na visok nivo. Odsek R je monitor izmeničnega toka in ima U10, 4,5 V podnapetostni detektor. Upora R17 in R33 tvorita napetostni delilnik, ki bo dovedel U10 do tega, da bo zaznal napetost pod 13 V namesto 4,5 V. Vezje deluje ob privzetku, da je napetost 14 V prisotna na vhodu modula za daljinsko vzdrževanje, ko napajalna napetost dospe od napajalnika. Če pride do napake pri izmeničnem napajanju, napetost pade na napetost baterijske rezerve, ki ne presega 13 V. Vezje bo zaznalo padec in U10 bo prisilil linijo, ki je označena ACDETECT na nizek nivo.

Claims (43)

  1. PATENTNI ZAHTEVKI
    1. Celičen ali celičnemu podoben oddajno-sprejemni aparat, ki obsega celično ali celični podobno oddajno-sprejemno enoto, celično ali celični podobno vmesniško enoto in standarden, telefonu podoben aparat na žice, ki je povezan z omenjeno celično ali celični podobno oddajno-sprejemno enoto, pri čemer vmesniška enota pretvarja DTMF izbirne signale ali izbirne signale pulznega tipa v digitalen format za pošiljanje omenjeni celični ali celični podobni oddajno-sprejemni enoti, pri čemer se izbrano številko, izoblikovano na telefonu na žice, lahko uporabi, da se kliče številko preko celičnega ali celičnemu podobnega sistema, označen s tem, da obsega samodiagnostično sredstvo za nadziranje in poročanje o pravilnem delovanju celične ali celični podobne oddajno-sprejemne enote in omenjene celične ali celični podobne vmesniške enote, da obsega sredstvo za alternativno povezavo omenjenega avtodiagnostičnega sredstva z omenjeno celično ali celični podobno vmesniško enoto, da obsega sredstvo za alternativno povezavo omenjenega samodiagnostičnega sredstva, ki obsega sredstvo za prekinitev povezave omenjenega standardnega, telefonu podobnega aparata na žice od omenjene celične ali celični podobne vmesniške enote, ko se omenjeno samodiagnostično sredstvo poveže z omenjeno celično ali celični podobno vmesniško enoto, da obsega samodiagnostično srestvo, ki obsega sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja omenjeni standarden, telefonskemu podoben aparat na žice, za generiranje za omenjeni celični ali celični podobnim vmesniški enoti ustreznih odgovorov v tej celični ali celični podobni vmesniški enoti, da se ugotovi, ali omenjena celična ali celični podobna vmesniška enota deluje pravilno.
  2. 2. Celičen oddajno-sprejemen aparat po zahtevku 1, označen s tem, da sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja omenjeni standarden, telefonu podoben aparat na žice, obsega sredstvo za tvorjenje signala zasedeno za omenjeno celično ali celični podobno vmesniško enoto.
  3. 3. Celičen oddajno-sprejemen aparat po zahtevku 2, označen s tem, da omenjeno samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje prisotnosti signala znaka centrale, ki ga stvori omenjena celična ali celični podobna vmesniška enota kot odgovor na tvorjenje signala zasedeno.
  4. 4. Celičen oddajno-sprejemen aparat po zahtevku 1, označen s tem, da sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja standarden, telefonu podoben aparat na žice, obsega sredstvo za tvorjenje DTMF signala in pošiljanje signala omenjeni celični ali celični podobni vmesniški enoti.
  5. 5. Celičen oddajno-sprejemen aparat po zahtevku 4, označen s tem, da samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje DTMF signalnega izhoda z celično ali celični podobno vmesniško enoto kot odgovor na DTMF signal, ki ga je stvorilo sredstvo za tvorjenje DTMF signala.
  6. 6. Celičen oddajno-sprejemen aparat po zahtevku 1, označen s tem, da sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja omenjeni standarden, telefonu podoben aparat na žice, obsega sredstvo za tvorjenje signala položeno omenjeni celični ali celični podobni vmesniški enoti.
  7. 7. Celičen oddajno-sprejemen aparat po zahtevku 6, označen s tem, da samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za simuliranje prisotnosti dohodnega telefonskega poziva omenjeni oddajno-sprejemni enoti, da se povzroči, da omenjena celična ali celični podobna vmesniška enota aktivira svoj pozivni generator in da samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje s tem stvorjenega pozivnega signala.
  8. 8. Celičen oddajno-sprejemen aparat po zahtevku 7, označen s tem, da srestvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja standarden, telefonu podoben aparat na žice, obsega sredstvo za tvorjenje signala zasedeno omenjeni celični ali celični podobni vmesniški enoti, medtem ko omenjena celična ali celični podobna vmesniška enota tvori svoj pozivni signal, da se ugotovi, ali celična ali celični podobna vmesniška enota pravilno odklopi pozivni signal po odzivu na dohoden telefonski poziv.
  9. 9. Celičen oddajno-sprejemen aparat po zahtevku 1, označen s tem, da omenjeno samodiagnostično sredstvo obsega srestvo za tvorjenje odhodnega telefonskega poziva preko omenjene celične ali celični podobne vmesniške enote in oddajno-sprejemne enote preko celičnega ali celičnemu podobnega telefonskega sistema ter nazaj do omenjene celične ali celični podobne oddajno-sprejemne enote, da samodiagnostično sredstvo nadalje obsega sredstvo za zaznavanje tvorjenja signala zasedeno s celično ali celični podobno oddajno-sprejemno enoto kot odgovor na omenjeni telefonski poziv, da sredstvo za tvorjenje odhodnega telefonskega poziva, ki kliče telefonsko številko, ki je bila prirejena omenjeni oddajno-sprejemni enoti, s katero je operativno povezano.
  10. 10. Testni aparat za testiranje pravilnega delovanja celične ali celični podobne vmesniske enote, pri čemer se to celično ali celični podobno vmesniško enoto lahko poveže s telefonom na žice ali telefonu podobnim inštrumentom, pri čemer ta celična ali celični podobna vmesniška enota lahko pretvarja DTMF signale ali izbirne signale pulznega tipa od telefonskega inštrumenta na žice, kije priključen nanjo, v digitalen podatkovni format za pošiljanje digitalnih podatkov celični ali celični podobni oddajno-sprejemni enoti, označen s tem, da obsega diagnostično sredstvo za nadziranje in poročanje o pravilnem delovanju celične ali celični podobne vmesniske enote.
  11. 11. Testni aparat po zahtevku 10, označen s tem, da omenjeni testni aparat nadalje obsega srestvo za alternativno priključitev omenjenega diagnostičnega sredstva na celično ali celični podobno vmesniško enoto, da diagnostično sredstvo obsega sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja standarden, telefonu podobnen inštrument na žice, za tvorjenje v omenjeni celični ali celični podobni vmesniški enoti ustreznega odgovora v celični ali celični podobni vmesniški enoti, da se določi, ali celična ali celični podobna vmesniška enota deluje pravilno.
  12. 12. Testni aparat po zahtevku 11, označen s tem, da omenjeno sredstvo za alternativno priključitev omenjenega diagnostičnega sredstva obsega sredstvo, ki lahko prekine povezavo standardnega telefonu podobnega inštrumenta na žice od celične ali celični podobne vmesniške enote, ko se omenjeno diagnostično sredstvo priklopi na omenjeno celično ali celični podobno vmesniško enoto.
  13. 13. Testni aparat po zahtevku 11, označen s tem, da sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja standarden, telefonu podoben inštrument na žice, obsega sredstvo za tvorjenje signala dvignjeno v celični ali celični podobni vmesniški enoti.
  14. 14. Testni aparat po zahtevku 13, označen s tem, da diagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje prisotnosti signala znaka centrale, ki ga stvori celična ali celični podobno vmesniška enota kot odgovor na tvorjenje signala dvignjeno.
  15. 15. Testni aparat po zahtevku 11, označen s tem, da sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja omenjeni standarden, telefonu podoben inštrument na žice, obsega sredstvo za tvorjenje DTMF signala in za pošiljanje signala omenjeni celični ali celični podobni vmesniški enoti.
  16. 16. Testni aparat po zahtevku 15, označen s tem, da omenjeno diagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje DTMF signalnega izhoda celične ali celični podobne vmesniške enote kot odgovor na DTMF signal, ki ga je stvorilo omenjeno sredstvo za tvorjenje DTMF signala.
  17. 17. Testni aparat po zahtevku 15, označen s tem, da sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja standarden, telefonu podoben inštrument na žice, obsega sredstvo za tvorjenje signala položeno celični ali celični podobni vmesniški enoti.
  18. 18. Testni aparat po zahtevku 10, označen s tem, da diagnostično sredstvo obsega sredstvo za simuliranje prisotnosti dohodnega telefonskega poziva oddajnosprejemni enoti, da se povzroči, da celična ali celični podobna vmesniška enota aktivira svoj pozivni generator, da diagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje njegovega pozivnega signala.
  19. 19. Testni aparat po zahtevku 18, označen s tem, da diagnostično srestvo nadalje obsega sredstvo za tvorjenje signala dvignjeno celični ali celični podobni vmesniški enoti, medtem ko celična ali celični podobna vmesniška enota tvori svoj pozivni signal, da se ugotovi, ali celična ali celični podobna vmesniška enota pravilno odklopi pozivni signal, potem ko se odzove na dohoden telefonski poziv.
  20. 20. Testni aparat po zahtevku 10, označen s tem, da diagnostično sredstvo obsega sredstvo za tvorjenje izhodnega telefonskega poziva preko celične ali celični podobne telefonske mreže, kadar je celična ali celični podobna vmesniška enota povezana z oddajno-sprejemno enoto, in nazaj celični ali celični podobni oddajno-sprejemni enoti, pri čemer diagnostično sredstvo, povzroči da celično ali celični podobna oddajno-sprejemna enota izvede telefonski poziv sama sebi, da diagnostično sredstvo nadalje obsega sredstvo za zaznavanje tvorjenja signala zasedeno s strani celične ali celični podobne oddajno-sprejemne enot kot odgovor na omenjeni telefonski poziv, da sredstvo za tvorjenje odhodnega telefonskega poziva, ki poziva telefonsko številko, ki je bila prirejena oddajno-sprejemni enoti, ki je povezana z celično ali celični podobno vmesniško enoto.
  21. 21. Postopek za testitiranje pravilnega delovanja celične ali celični podobne vmesniške enote s pomočjo diagnostične enote, pri čemer je celična ali celični podobna vmesniška enota lahko povezana s telefonom na žice ali s telefonu podobnim inštrumentom na žice, pri čemer celična ali celični podobna vmesniška enota, ki je sposobna pretvarjati DTMF signale ali izbirne signale pulznega tipa od telefonskega inštrumenta na žice, kije priključen nanjo, v digitalen podatkovni format za pošiljanje digitalnih podatkov celični ali celični podobni oddajno-sprejemni enoti, označen s tem, da obsega (a) nadziranje in poročanje o funkcijah, ki jih je opravila celična ali celični podobna vmesniška enota.
  22. 22. Postopek po zahtevku 21, označen s tem, da korak (a) obsega (b) alternativno povezavo omenjene diagnostične enote z omenjeno celično ali celični podobno vmesniško enoto, (c) simuliranje funkcij, ki jih izvaja standarden, telefonu podoben inštrument na žice, za tvorjenje v omenjeni celični ali celični podobni vmesniški enoti, ustreznih odgovorov na celični ali celični podobni vmesniški enoti, da se določi, ali celična ali celični podobna vmesniška enota deluje pravilno.
  23. 23. Postopek po zahtevku 22, označen s tem, da korak (b) obsega prekinitev povezave standardnega, telefonu podobnega inštrumenta na žice od celične ali celični podobne vmesniške enote, ko se na celično ali celični podobno vmesniško enoto priključi diagnostična enota.
  24. 24. Postopek po zahtevku 22, označen s tem, da korak (c) obsega tvorjenje signala dvignjeno za celično ali celični podobno vmesniško enoto.
  25. 25. Postopek po zahtevku 24, označen s tem, da nadalje obsega zaznavanje prisotnosti signala znaka centrale, ki ga stvori celično ali celični podobno vmesniška enota kot odgovor na tvorjenje signala dvignjeno.
  26. 26. Postopek po zahtevku 22, označen s tem. da korak (c) obsega tvorjenje DTMF signala in pošiljanje signala celični ali celični podobni vmesniški enot.
  27. 27. Postopek po zahtevku 26, označen s tem, da obsega zaznavanje DTMF signalnega izhoda s celične ali celični podobne vmesniške enote kot odgovor na stvorjeni DTMF signal.
  28. 28. Postopek po zahtevku 26, označen s tem, da korak (c) obsega tvorjenje signala položeno za celično ali celični podobno vmesniško enoto.
  29. 29. Postopek po zahtevku 21, označen s tem, da korak (a) obsega simuliranje prisotnosti dohodnega telefonskega poziva oddajno-sprejemni enoti, da se povzroči, da celična ali celični podobna vmesniška enota aktivira svoj pozivni generator, in zaznavanje pozivnega signala, ki ga le-ta stvori.
  30. 30. Postopek po zahtevku 29, označen s tem, da korak (a) nadalje obsega tvorjenje signala dvignjeno za celično ali celični podobno vmesniško enoto, medtem ko celična ali celični podobna vmesniška enota tvori svoj pozivni signal, da se ugotovi, ali celična ali celični podobna vmesniška enota pravilno odklaplja pozivni signal, potem ko seje odzvala na dohoden telefonski poziv.
  31. 31. Postopek po zahtevku 21, označen s tem, da korak (a) obsega tvorjenje odhodnega telefonskega poziva preko celične ali celični podobne telefonske mreže, ko je celična ali celični podobna vmesniška enota povezana z oddajno-sprejemno enoto, in nazaj celični ali celični podobni oddajno-sprejemni enoti in da ta korak tvorjenja odhodnega telefonskega poziva povzroči, da celična ali celični podobna oddajno-sprejemna enota izvede telefonski poziv sama sebi, in da nadalje obsega zaznavanje generiranja signala zasedeno s strani celične ali celični podobne oddajno-sprejemne enote kot odgovor na omenjeni telefonski poziv.
  32. 32. Radijski oddajno-sprejemni aparat, ki obsega radijsko oddajno-sprejemno enoto, vmesniško enoto in komunikacijsko pripravo, ki je povezana z omenjeno radijsko oddajno-sprejemno enoto, pri čemer vmesniška enota operativno povezuje komunikacijsko pripravo z radijsko oddajno-sprejemno enoto bodisi za pozivanje ali sprejemanje pozivov preko radijske oddajno-sprejemne postaje, označen s tem, da obsega samodiagnostiČno sredstvo za nadziranje in poročanje o pravilnem delovanju radijske oddajno-sprejemne enote in vmesniške enote, da obsega sredstvo za alternativno povezovanje samodiagnostičnega srestva z vmesniško enoto, da obsega sredstvo za alternativno povezovanje samodiagnostičnega sredstva, ki obsega sredstvo za prekinitev povezave omenjene komunikacijske priprave z vmesniško enoto, ko je samodiagnostiČno sredstvo priklopljeno na vmesniško enoto, da samodiagnostiČno sredstvo obsega sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja komunikacijska priprava, za tvorjenje v vmesniški enoti ustreznih odgovorov v tej vmesniški enoti, da se določi, ali vmesniška enota deluje pravilno.
  33. 33. Celičen oddajno-sprejemni aparat po zahtevku 32, označen s tem, da sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja komunikacijska priprava, obsega sredstvo za tvorjenje signala dvignjeno za vmesniški enoto.
  34. 34. Celičen oddajno-sprejemni aparat po zahtevku 33, označen s tem, da samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje prisotnosti signala znaka centrale, ki ga stvori vmesniška enota kot odgovor na tvorjenje signala dvignjeno.
  35. 35. Celičen oddajno-sprejemni aparat po zahtevku 32, označen s tem, da sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja komunikacijska priprava, obsega sredstvo za tvorjenje DTMF signala in pošiljanje tega signala vmesniški enoti.
  36. 36. Celičen oddajno-sprejemni aparat po zahtevku 35, označen s tem, da samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje DTMF signalnega izhoda vmesniške enote kot odgovor na DTMF signal, ki ga je stvorilo sredstvo za tvorjenje DTMF signala.
  37. 37. Celičen oddajno-sprejemni aparat po zahtevku 32, označen s tem, da samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za simuliranje prisotnosti dohodnega telefonskega poziva omenjeni oddajno-sprejemni enoti, da se povzroči, da vmesniška enota aktivira svoj pozivni generator, in da omenjeno samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za zaznavanje pozivnega signala, ki ga stvori le-ta.
  38. 38. Celičen oddajno-sprejemni aparat po zahtevku 32, označen s tem, da samodiagnostično sredstvo obsega sredstvo za tvorjenje odhodnega telefonskega poziva preko vmesniške enote in oddajno-sprejemne enote, preko radijskega telefonskega sistema, s katerim je oddajno-sprejemna enota povezana, in nazaj omenjeni-oddajno sprejemni enoti, da samodiagnostično sredstvo nadalje obsega sredstvo za zaznavanje tvorjenja signala zasedeno v oddajno-sprejemni enoti kot odgovor na telefonski poziv, da sredstvo za tvorjenje odhodnega telefonskega poziva, ki kliče telefonsko številko, ki je bila prirejena omenjeni oddajno-sprejemeni enoti, s katero je operativno povezana.
  39. 39. Testni aparat za testiranje pravilnega delovanja vmesniške enote, ki se jo lahko poveže s komunikacijsko pripravo za operativno spajanje komunikacijske priprave z radijsko oddajno-sprejemno postajo bodisi za pozivanje ali sprejemanje pozivov preko radijske oddajno-sprejemne enote, označen s tem, da obsega diagnostično sredstvo za nadziranje in poročanje o pravilnem delovanju omenjene vmesniške enote.
  40. 40. Testni aparat po zahtevku 39, označen s tem, da obsega sredstvo za alternativno povezovanje diagnostičnega sredstva z vmesniško enoto, da diagnostično sredstvo obsega sredstvo za simuliranje funkcij, ki jih izvaja komunikacijska priprava za tvorjenje ustreznih odgovorov, da se določi, ali vmesniška enota deluje pravilno.
  41. 41. Postopek za testiranje pravilnega delovanja vmesniške enote s pomočjo diagnostične enote, pri čemer je lahko vmesniška enota priključena med komunikacijsko pripravo in radijsko oddajno-sprejemno enoto, tako da lahko komunikacijska priprava izvede odhoden poziv ali sprejme dohoden poziv s pomočjo radijske oddajno-sprejemne enote, označen s tem, da korak (a) obsega nadziranje in poročanje o funkcijah, kijih izvaja omenjena vmesniška enota.
  42. 42. Postopek po zahtevku 41, označen s tem, da korak (a) obsega korak (b) alternativne priključitve diagnostične enote na vmesniško enoto, korak (c) simuliranja funkcij, ki jih izvaja komunikacijska priprava za tvorjenje ustreznih odgovorov v omenjeni vmesniški enoti, da se ugotovi, ali vmesniška enota deluje pravilno.
  43. 43. Postopek po zahtevku 42, označen s tem, da korak (b) obsega prekinitev priključitve komunikacijske priprave od vmesniške enote, ko je diagnostična enota povezana z vmesniško enoto.
SI9420026A 1993-03-25 1994-03-02 Self-diagnostic system for cellular-transceeiver systems SI9420026A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US3762793A 1993-03-25 1993-03-25

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9420026A true SI9420026A (en) 1996-06-30

Family

ID=21895376

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9420026A SI9420026A (en) 1993-03-25 1994-03-02 Self-diagnostic system for cellular-transceeiver systems

Country Status (34)

Country Link
EP (1) EP0691058B1 (sl)
JP (1) JPH08510872A (sl)
CN (1) CN1064808C (sl)
AT (1) ATE162036T1 (sl)
AU (1) AU674406B2 (sl)
BG (1) BG100027A (sl)
BR (1) BR9405970A (sl)
CA (1) CA2154789C (sl)
CZ (1) CZ287151B6 (sl)
DE (1) DE69407773T2 (sl)
DK (1) DK0691058T3 (sl)
EC (1) ECSP941059A (sl)
EE (1) EE9400437A (sl)
ES (1) ES2080708T3 (sl)
FI (1) FI954509A0 (sl)
GR (1) GR3026552T3 (sl)
HK (1) HK1002642A1 (sl)
HU (1) HU216556B (sl)
IL (1) IL108809A (sl)
LT (1) LT3323B (sl)
LV (1) LV11510A (sl)
MD (1) MD940289A (sl)
MY (1) MY110488A (sl)
NO (1) NO953791D0 (sl)
NZ (1) NZ263661A (sl)
OA (1) OA10229A (sl)
PE (1) PE12695A1 (sl)
PL (2) PL174142B1 (sl)
SI (1) SI9420026A (sl)
SK (1) SK118995A3 (sl)
TR (1) TR28486A (sl)
UY (1) UY23744A1 (sl)
WO (1) WO1994022255A1 (sl)
ZA (1) ZA941880B (sl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI102124B (fi) 1996-03-07 1998-10-15 Nokia Telecommunications Oy Tilaajaliittymän kaukotestaus johdottoman tilaajaliittymän toteutettav assa radiojärjestelmässä
US6349199B1 (en) 1998-02-12 2002-02-19 Ericsson Inc. Reliable continuously operating fixed cellular terminal
DE19953640A1 (de) * 1999-11-09 2001-05-10 Deutsche Telekom Ag Verfahren zum telekommunikationsgestützten Schutz und Auffinden von Lebewesen
CN100407839C (zh) * 2004-12-17 2008-07-30 中兴通讯股份有限公司 移动电话通讯的自动测试方法及移动电话自动呼叫器

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5989043A (ja) * 1982-11-12 1984-05-23 Hitachi Ltd 移動電話装置保守診断方式
US4658096A (en) * 1984-09-18 1987-04-14 Metrofone, Inc. System for interfacing a standard telephone set with a radio transceiver
US4737975A (en) 1984-09-18 1988-04-12 Metrofone, Inc. Programmable system for interfacing a standard telephone set with a radio transceiver
US4788711A (en) * 1985-11-25 1988-11-29 Cellular Communications Corporation Apparatus and method for a cellular freeway emergency telephone service
US5020135A (en) * 1987-03-27 1991-05-28 Teletec Corporation Computerized multistandard, field-convertible, multiregional/multiservice, remote controllable, remote programmable mobile two-way radio system with digital serial bus link, built-in programmer and autodiagnostics
GB8823408D0 (en) * 1988-10-05 1988-11-09 Smith Myer Electronic test equipment
US5095500A (en) * 1989-12-07 1992-03-10 Motorola, Inc. Cellular radiotelephone diagnostic system
US5073919A (en) * 1990-10-10 1991-12-17 Teradyne, Inc. Automatically testing telephone lines

Also Published As

Publication number Publication date
ECSP941059A (es) 1994-11-16
EP0691058A1 (en) 1996-01-10
CZ287151B6 (en) 2000-09-13
LV11510A (lv) 1996-08-20
HK1002642A1 (en) 1998-09-04
SK118995A3 (en) 1998-05-06
CA2154789A1 (en) 1994-09-29
MY110488A (en) 1998-06-30
CN1064808C (zh) 2001-04-18
AU674406B2 (en) 1996-12-19
PL174142B1 (pl) 1998-06-30
NO953791L (no) 1995-09-25
AU6443194A (en) 1994-10-11
TR28486A (tr) 1996-09-02
IL108809A (en) 1997-02-18
UY23744A1 (es) 1994-08-17
PL173533B1 (pl) 1998-03-31
BR9405970A (pt) 1995-12-12
OA10229A (en) 1997-10-07
LTIP1901A (en) 1995-01-31
JPH08510872A (ja) 1996-11-12
CZ240895A3 (en) 1997-06-11
NZ263661A (en) 1996-07-26
ES2080708T3 (es) 1998-05-01
MD940289A (ro) 1995-09-30
EE9400437A (et) 1996-06-17
FI954509A (fi) 1995-09-22
HU216556B (hu) 1999-07-28
NO953791D0 (no) 1995-09-25
PE12695A1 (es) 1995-05-31
WO1994022255A1 (en) 1994-09-29
DK0691058T3 (da) 1998-09-07
EP0691058A4 (en) 1996-07-03
PL310775A1 (en) 1996-01-08
CA2154789C (en) 1999-04-20
BG100027A (en) 1996-09-30
ES2080708T1 (es) 1996-02-16
DE69407773T2 (de) 1998-06-18
LT3323B (en) 1995-06-26
ZA941880B (en) 1994-11-01
ATE162036T1 (de) 1998-01-15
EP0691058B1 (en) 1998-01-07
HU9502752D0 (en) 1995-11-28
CN1119898A (zh) 1996-04-03
HUT73125A (en) 1996-06-28
FI954509A0 (fi) 1995-09-22
IL108809A0 (en) 1994-06-24
DE69407773D1 (de) 1998-02-12
GR3026552T3 (en) 1998-07-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5469494A (en) Self-diagnostic system for cellular-transceiver systems
US5966428A (en) Self diagnostic system for cellular-transceiver systems with remote-reporting capabilities
US5859894A (en) Self-diagnostic system for cellular-transceiver systems with remote-reporting capabilities
US5146486A (en) Cellular network data transmission system
WO1993026114A1 (en) Cellular network data transmission system
EP1038386B1 (en) Method and apparatus for reporting status information in a fixed wireless terminal
SI9420026A (en) Self-diagnostic system for cellular-transceeiver systems
US4187414A (en) Circuit arrangement for an interference data alarm system in communication facilities, particularly in telephone equipment
US5115462A (en) Remotely controlled apparatus for conditioning telephone line exclusive of metallic DC bypass pair
JP2008306762A (ja) 通信ネットワーク
JPS6068499A (ja) 非常通報応答システム
KR900007594B1 (ko) 정보교신장치의 초기데이터 설정장치
JPS6318855A (ja) 通信用端末装置の遠隔保守・運用方式
JPS6326945B2 (sl)
JPH02235472A (ja) 公衆電話網による非電話系端末のデータ転送方法とその端末付加装置
MXPA99006957A (en) Telephone line monitoring device
JPH0761105B2 (ja) 加入者用保安器
JPH0318790B2 (sl)
JPS6326946B2 (sl)
JPH05160903A (ja) 加入者回線試験方式
JPS5880955A (ja) 課金パルス試験方式