PL65609Y1 - Nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych przedmiotów - Google Patents
Nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych przedmiotówInfo
- Publication number
- PL65609Y1 PL65609Y1 PL118385U PL11838509U PL65609Y1 PL 65609 Y1 PL65609 Y1 PL 65609Y1 PL 118385 U PL118385 U PL 118385U PL 11838509 U PL11838509 U PL 11838509U PL 65609 Y1 PL65609 Y1 PL 65609Y1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- superstructure
- base
- transport
- stack
- flat
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B61—RAILWAYS
- B61D—BODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
- B61D3/00—Wagons or vans
- B61D3/16—Wagons or vans adapted for carrying special loads
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60P—VEHICLES ADAPTED FOR LOAD TRANSPORTATION OR TO TRANSPORT, TO CARRY, OR TO COMPRISE SPECIAL LOADS OR OBJECTS
- B60P1/00—Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading
- B60P1/04—Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading with a tipping movement of load-transporting element
- B60P1/16—Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading with a tipping movement of load-transporting element actuated by fluid-operated mechanisms
- B60P1/165—Vehicles predominantly for transporting loads and modified to facilitate loading, consolidating the load, or unloading with a tipping movement of load-transporting element actuated by fluid-operated mechanisms tipping movement about a fore and aft axis
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B61—RAILWAYS
- B61D—BODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
- B61D45/00—Means or devices for securing or supporting the cargo, including protection against shocks
- B61D45/001—Devices for fixing to walls or floors
- B61D45/002—Fixing sheet metal, boxes, or the like
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Transportation (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Auxiliary Methods And Devices For Loading And Unloading (AREA)
- Handcart (AREA)
- Pallets (AREA)
Description
2 PL 65 609 Υ1
Opis wzoru
Przedmiotem wzoru jest nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych, których szerokość przekracza powierzchnię ładunkową środka transportowego.
Do przewozu wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych używane są obecnie zwykłe platformy i wagony kolejowe lub samochody ciężarowe, na których ładunek jest układany bezpośrednio na podłodze, ewentualnie na drewnianych podkładkach, przy czym poszczególne arkusze są przekładane za pomocą wkładek. Ten rodzaj transportu ograniczony jest szerokością pojazdu lub szerokością przejazdu toru kolejowego. Arkusze blach o większej szerokości można przewozić jako ładunek o przekroczonej granicy szerokości, co jednak stwarza specjalne dodatkowe wymagania w zakresie organizacji takiego transportu i z tego powodu transport ten jest tylko wyjątkowo stosowany. Również trudny jest do spełnienia wymóg zabezpieczenia ładunku przeciw zsunięciu się podczas transportu, bowiem zabezpieczenie takie jest nie tylko pracochłonne, ale wiąże się również z dodatkowymi kosztami materiału do wiązania i istotnie podwyższa koszty transportu. Z opisów patentowych czeskich o nr CZ 293 911 i CZ 297 213 oraz z publikacji zgłoszenia międzynarodowego PCT nr WO 2000/032457 znane są specjalnie skonstruowane pojazdy do przewozu różnych wielkowymiarowych materiałów, przy czym konstrukcje te umożliwiają na przykład transport tafli szkła w pozycji nachylonej. Tego rodzaju konstrukcje mają jednak bardzo ograniczone, właściwie jednozadaniowe zastosowanie i nie mogą być stosowane do przewozu innego rodzaju ładunków, zwłaszcza blach.
Do kolejowych przewozów wielkowymiarowych arkuszy blachy o szerokości do 5,5 m i ciężarze wielu ton wykorzystuje się specjalnie skonstruowane wagony z platformą ładunkową nachyloną pod kątem około 50°. Załadunek i rozładunek tych wagonów w nachylonym położeniu zestawów arkuszy blach jest jednak bardzo uciążliwy i wymaga specjalnych urządzeń, którymi zwykle nie dysponują użytkownicy, wskutek czego są one bardzo rzadko stosowane, zaś transport przy ich użyciu jest bardzo kosztowny, a ponadto ograniczony zarówno masą załadunkową, jak i asortymentem przewożonych blach. Wykorzystywane są również wagony ze specjalnym podwoziem wyposażonym w stojaki o przekroju trapezowym o hydraulicznie zmienianym kącie nachylenia powierzchni podporowej. Zestawy arkuszy blachy są ładowane na te wagony za pomocą dźwigów bramowych w położeniu poziomym, zaś po zabezpieczeniu ładunku przed zsunięciem są nachylane do położenia przewozowego. Jednakże wykorzystanie tego rodzaju specjalnych wagonów, nadających się wyłącznie do przewozu określonego asortymentu towarów, obniża efektywność transportu. Z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych AP nr US 1 994 717 znane jest kolejowe urządzenie do transportowania i układania zespołu rozjazdu kolejowego, składającego się z zespolonych ze sobą podkładów i szyn o dużym gabarycie i ciężarze. Zespół rozjazdu jest transportowany wagonem wyposażonym w nachyloną ramę, podpierającą zespół rozjazdu. Przed ładowaniem na wagon zostają do zespołu rozjazdu przymocowane dźwigary pomocnicze zaopatrzone w rolki. Rama jest zaopatrzona we wciągarki, które wraz z dźwigarami pomocniczymi unoszą i wciągają rozjazd na ramę oraz kontrolują jego opuszczanie. W odmianie wykonania umieszczona na wagonie płaska rama, wyposażona w zespół napędowy, jest przymocowana obrotowo do płyty wagonu i może się nachylać na jedną albo na drugą stronę. W tym wykonaniu umieszczona na wagonie nachylona rama jest wyposażona w obrotowe belki, odchylane na zewnątrz dokoła przegubów, obracane za pomocą wciągarek w położenie, w którym zespół rozjazdu przylega do ramy. Z austriackiego opisu patentowego AT 104 717 znany jest wagon kolejowy złożony z umieszczonych na jego końcach wózków szynowych połączonych ramą pojazdu z przymocowaną do nich platformą transportową, na której osadza się rozjazd kolejowy ze zwrotnicą. Obracanie platformy transportowej między jej położeniem poziomym i położeniem nachylonym, nawet w przybliżeniu pionowym, dokoła usytuowanej wzdłuż pojazdu osi obrotu, jest dokonywane za pomocą siłowników. Siłowniki są przymocowane przegubowo do ramy pojazdu.
Platforma ładunkowa jest wyposażona w przesuwane wzdłuż wagonu haki wsporcze, służące do przymocowania transportowanego rozjazdu i zwrotnicy, oraz w usytuowane w kierunku podłużnym wagonu listwy wsporcze, po których są one przesuwane.
Listwy wsporcze mają w przekroju postać teówek i są na swych końcach zaopatrzone w ograniczniki. 3 PL 65 609 Υ1
Między obróconą w kierunku do góry platformą ładunkową i ramą wagonu są umieszczone w czasie transportowania rozjazdu pręty blokujące odciążające siłowniki.
Celem wzoru jest opracowanie konstrukcji takiej nadbudowy środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych, która nadawałaby się do zabudowy zarówno na zwykłych platformach kolejowych, jak i przyczepach lub platformach transportu drogowego, i umożliwiałaby kontenerowy przewóz tych przedmiotów.
Cel ten realizuje nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych według wzoru, która charakteryzuje się tym, że składa się z podstawy mocowanej do podłogi środka transportowego, na przykład platformy kolejowej, i składającej się z dwóch dolnych belek nośnych, połączonych za pomocą podpór poprzecznych z górną belką nośną i zaopatrzonych w zespół otworów służących do mocowania podstawy do podłogi środka transportowego, zwłaszcza platformy kolejowej. Górna belka nośna podstawy jest zaopatrzona w występy, korzystnie w kształcie trapezów, połączone ze sobą za pomocą osi stanowiącej oś obrotu połączonej obrotowo z tą podstawą płaskiej kratownicy podporowej, połączonej obrotowo i osadzonej na osi równoległej do toru ruchu środka transportowego, a służącej do zamocowania przewożonego stosu arkuszy blachy względnie stosu płyt szklanych i złożonej z dwóch równoległych podłużnie, połączonych za pomocą trzech poprzecznie. Środkowa poprzecznica jest przy tym zaopatrzona na swym środku w tuleję, osadzaną na osi obrotu przymocowanej do podstawy nadbudowy.
Podstawa nadbudowy według wzoru ma w przekroju kształt równoramiennego trójkąta.
Wewnątrz podstawy nadbudowy umieszczone jest korzystnie urządzenie do nachylania płaskiej kratownicy podporowej, złożone z hydraulicznych względnie z pneumatycznych cylindrów oraz osadzonych w nich tłoków, których tłoczyska są połączone z poprzecznicami płaskiej kratownicy podporowej.
Poprzecznice płaskiej kratownicy podporowej są korzystnie zaopatrzone w wysuwne ramiona, wyposażone w układ równoległych otworów do ich unieruchamiania w wysuniętym położeniu.
Wysuwane ramiona są korzystnie zaopatrzone na swych końcach w występy zakończone hakowymi końcówkami.
Nadbudowa według wzoru jest korzystnie wyposażona w pasy zabezpieczające, obejmujące występy wysuwanych ramion poprzecznie oraz otaczające od góry przewożony stos arkuszy blachy względnie płyt szklanych, przy czym jeden koniec tego pasa zabezpieczającego jest zamocowany w nawijaku umieszczonym w dolnej części poprzecznicy płaskiej kratownicy podporowej.
Podłużnice płaskiej kratownicy podporowej są korzystnie zaopatrzone przynajmniej na jednym końcu w zderzaki ograniczające przewożony stos arkuszy blachy względnie płyt szklanych.
Nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych według wzoru może być zamontowana na każdej powierzchni transportowej, na przykład wagonu kolejowego, samochodu ciężarowego lub kontenera i nie wymaga wykonywania jakichkolwiek czynności adaptacyjnych. Konstrukcja nadbudowy nie narusza przy tym właściwej konstrukcji środka transportu, umożliwiając łatwy zarówno załadunek, jak i wyładunek wielkowymiarowych stosów oraz ich skuteczne zabezpieczenie transportowe.
Nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych według wzoru jest uwidoczniona na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia całą nadbudowę według wzoru w widoku perspektywicznym z góry, fig. 2 - tę samą nadbudowę w widoku perspektywicznym od dołu, fig. 3 - podstawę nadbudowy w widoku perspektywicznym z góry, fig. 4 - płaską kratownicę podporową w widoku perspektywicznym z góry, fig. 5 - płaską kratownicę podporową nadbudowy wraz z umocowanym na niej stosem arkuszy blach w przekroju poprzecznym, fig. 6 - wysuwne ramię poprzeczne płaskiej kratownicy podporowej w widoku perspektywicznym od przodu, fig. 7 - to samo wysuwne ramię w widoku perspektywicznym od tyłu, fig. 8 - nadbudowę według wzoru wraz z zamocowanym na niej stosem arkuszy blach, osadzoną na platformie kolejowej, w widoku wzdłuż osi toru kolejowego, fig. 9 - nadbudowę według wzoru wyposażoną w dodatkowe urządzenie do nachylania płaskiej kratownicy podporowej, fig. 10 - trójdzielną wielkopowierzch-niową nadbudowę umieszczoną na platformie kolejowej, w widoku perspektywicznym, a fig. 11 - zestaw dwóch płaskich kratownic podporowych osadzonych na platformie kolejowej, w widoku perspektywicznym.
Nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych według wzoru składa się z dwóch podstawowych zespołów, a mianowicie: z podstawy 1 oraz z osadzonej i zamocowanej na niej płaskiej kratownicy podporowej 2.
Claims (7)
- 4 PL 65 609 Υ1 Podstawa 1 składa się z dwóch równoległych dolnych belek nośnych H połączonych za pomocą poprzecznych podpór 13 z górną belką nośną 12, przy czym w przekroju poprzecznym podstawa ma postać trójkąta równoramiennego, przy czym obydwie dolne belki nośne H są ze sobą połączone za pomocą poprzecznie. Końce dolnych belek nośnych V\_ są zaopatrzone w otwory przelotowe 111 (fig. 2), służące do połączenia z podłogą 31 względem platformy 3. Ponadto, we wnętrzu podstawy 1 jest korzystnie osadzone urządzenie 4 do nachylania płaskiej kratownicy podporowej 2. Urządzenie 4 jest wyposażone w mechanizm hydrauliczny względnie pneumatyczny 41 z cylindrami 42 oraz toczyskami 43 połączonymi z podłużnicami 22 płaskiej kratownicy podporowej 2. Płaska kratownica podporowa 2 składa się z dwóch równoległych podłużnie 22, połączonych wzajemnie za pomocą trzech poprzecznie 21. Środkowa poprzecznica 21 jest zaopatrzona w swym środku w tuleję 211 (fig. 5), służącą do obrotowego osadzenia kratownicy 2 na osiach zamocowanych w trapezowych występach 121 górnej belki nośnej 12 podstawy 1 Końce podłużnicy 22 płaskiej kratownicy podporowej 2 są zaopatrzone z jednej strony w zderzaki 231. z drugiej zaś w zwężające się końcówki 23. Natomiast poprzecznice 21_ kratownicy 2 są zaopatrzone w osadzone wewnątrz nich wysuwane ramiona 24, zakończone występami 241 z hakowymi końcówkami 242. Wysuwne ramiona 24 poprzecznie 21 są zaopatrzone w zespół równoległych otworów 25, umożliwiających przełknięcie kołków w celu unieruchomienia tych ramion 24 w nastawionym położeniu. Każda z poprzecznie £1 jest ponadto wyposażona w pas zabezpieczający 261 (fig. 4 i 5), obejmujący od góry stos arkuszy blach 5 1 nawiniętych na nawijak 262 przymocowany do dolnej powierzchni płaskiej kratownicy podporowej 2 (fig. 5). Nawijak 262 umożliwia regulację napięcia pasów zabezpieczających 261. Pas zabezpieczający 261 stanowi zabezpieczenie 26 przed wysunięciem się górnych arkuszy blach ze stosu 5. Transport wielkowymiarowych stosów 5 arkuszy blach za pomocą nadbudowy według wzoru odbywa się w sposób następujący. Podstawę 1 nadbudowy umieszcza się na górnej powierzchni podłogi 31 platformy kolejowej 3, a następnie mocuje się dolne belki nośne H podstawy 1 do tej podłogi za pomocą śrub przełkniętych przez otwory 111 w dolnych belkach nośnych V\_. Następnie ustawia się płaską kratownicę podporową 2 dokładnie w płaszczyźnie poziomej i unieruchamia się podstawę 1 za pomocą trzpieni 32 przełkniętych przez odpowiednie występy podłogi 31 platformy kolejowej 3, po czym za pomocą dźwigu układa się na kratownicy 2 stos 5 arkuszy blachy. W celu zabezpieczenia stosu 5 przed zsunięciem przesuwa się wysuwne ramiona 24 poprzecznie 21_ kratownicy 2 tak, aby ich hakowe końcówki 242 otaczały obrzeże stosu 5, przy czym powierzchnia występów 241 tych ramion 24 winna dokładnie przylegać do bocznej powierzchni stosu 5 arkuszy blachy. Następnie zabezpiecza się stos 5 przed zsunięciem górnych arkuszy przez założenie i dociągnięcie pasa zabezpieczającego 261 za pomocą nawijaka 262. Po zamocowaniu stosu 5 nachyla się płaską kratownicę podporową 2 za pomocą hydraulicznego lub pneumatycznego urządzenia 4 w położenie nachylone, dogodne do transportu. Nadbudowa według wzoru jest przeznaczona zarówno dla platform kolejowych, jak i platform kołowych ruchu drogowego, i służy do przewozu płaskich wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych, mocowanych do płaskiej kratownicy podporowej nadbudowy, którą następnie nachyla się do położenia dogodnego do transportu tak, aby obrzeża przewożonego, nachylonego przedmiotu nie wystawały poza obrys platformy środka transportowego. Zastrzeżenia ochronne 1. Nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych stosów arkuszy blach względnie płyt szklanych, których szerokość przekracza powierzchnię ładunkową środka transportowego, znamienna tym, że składa się z podstawy (1) mocowanej do podłogi środka transportowego, na przykład platformy kolejowej (3), i składającej się z dwóch dolnych belek nośnych (11). połączonych za pomocą podpór poprzecznych (13) z górną belką nośną (12) i zaopatrzonych w zespół otworów (111) służących do mocowania podstawy (1) do podłogi (31) środka transportowego, zwłaszcza platformy kolejowej (3), przy czym górna belka nośna (12) podstawy (1) jest zaopatrzona w występy (121). korzystnie w kształcie trapezów, połączone ze sobą za pomocą osi stanowiącej oś obrotu połączonej obrotowo z tą podstawą (1) płaskiej kratownicy podporowej (2), połączonej obrotowo i osadzonej na osi równoległej do toru ruchu środka transportowego, a służącej do zamocowania 5 PL 65 609 Υ1 przewożonego stosu (5) arkuszy blachy względnie stosu płyt szklanych i złożonej z dwóch równoległych podłużnie (22), połączonych za pomocą trzech poprzecznie (£1), przy czym jej środkowa ρο-przecznica (21) jest zaopatrzona na swym środku w tuleję (211). osadzaną na osi obrotu przymocowanej do podstawy (1) nadbudowy.
- 2. Nadbudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że jej podstawa (1) ma w przekroju kształt równoramiennego trójkąta.
- 3. Nadbudowa według zastrz. 1, znamienna tym, że wewnątrz jej podstawy (1) umieszczone jest urządzenie (4) do nachylania płaskiej kratownicy podporowej (2), złożone z hydraulicznych względnie z pneumatycznych cylindrów (42) oraz osadzonych w nich tłoków, których tłoczyska (43) są połączone z poprzecznicami (21) płaskiej kratownicy podporowej (2).
- 4. Nadbudowa według zastrz. 2, znamienna tym, że poprzecznice (£1) płaskiej kratownicy podporowej (£) są wyposażone w wysuwne ramiona (£4), zaopatrzone w układ równoległych otworów (25) do ich unieruchamiania w wysuniętym położeniu.
- 5. Nadbudowa według zastrz. 4, znamienna tym, że jej wysuwane ramiona (£4) są zaopatrzone na swych końcach w występy (241) zakończone hakowymi końcówkami (242).
- 6. Nadbudowa według zastrz. 5, znamienna tym, że jest wyposażona w pasy zabezpieczające (261), obejmujące występy (241) wysuwanych ramion (24) poprzecznie (£1) oraz otaczające od góry przewożony stos (5) arkuszy blachy względnie płyt szklanych, przy czym jeden koniec tego pasa zabezpieczającego (261) jest zamocowany w nawijaku (262) umieszczonym w dolnej części poprzeczni-cy (£1) płaskiej kratownicy podporowej (£).
- 7. Nadbudowa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że podłużnice (22) jej płaskiej kratownicy podporowej (£) są zaopatrzone przynajmniej na jednym końcu w zderzaki (231) ograniczające przewożony stos (5) arkuszy blachy względnie piyt szklanych.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CZ20080795A CZ2008795A3 (cs) | 2008-12-10 | 2008-12-10 | Nástavba dopravních prostredku pro prepravu plochých velkorozmerových predmetu |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL118385U1 PL118385U1 (pl) | 2010-06-21 |
PL65609Y1 true PL65609Y1 (pl) | 2011-09-30 |
Family
ID=40719887
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL118385U PL65609Y1 (pl) | 2008-12-10 | 2009-07-28 | Nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych przedmiotów |
Country Status (4)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ2008795A3 (pl) |
DE (1) | DE202009004415U1 (pl) |
PL (1) | PL65609Y1 (pl) |
SK (1) | SK5360Y1 (pl) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE202015008630U1 (de) * | 2015-11-18 | 2016-02-24 | Charlotte Wilking | Anhänger mit geringem Gewicht und ausgezeichneter Ladungssicherheit im Verkehr zur lagesicheren Beförderung von Fertiggaragen |
AT521070B1 (de) * | 2018-03-21 | 2019-12-15 | Rail Cargo Austria Ag | Schnittstelle zur Verbindung eines Fahrzeugaufbaus mit einem Untergestell |
US10688904B2 (en) | 2018-04-05 | 2020-06-23 | Miles A. Reitnouer | Anti-torsion structure for an A-frame hauling trailer |
CN110481582A (zh) * | 2019-09-19 | 2019-11-22 | 中车眉山车辆有限公司 | 一种钢板铁路运输装置 |
CN115071539B (zh) * | 2022-06-01 | 2024-06-07 | 中交一公局集团有限公司 | 预制梁用车辆运输装置及其控制方法 |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE19855733C2 (de) | 1998-12-03 | 2002-04-11 | Orthaus Fahrzeugwerk | Transportfahrzeug in Form eines Niederflurwagens oder eines Tiefladers |
CZ2005436A3 (cs) | 2005-07-04 | 2006-10-11 | VÚKV a.s. | Nízkopodlazní clánkové kolejové vozidlo, zejména tramvajové |
-
2008
- 2008-12-10 CZ CZ20080795A patent/CZ2008795A3/cs unknown
-
2009
- 2009-03-20 SK SK50018-2009U patent/SK5360Y1/sk unknown
- 2009-03-30 DE DE202009004415U patent/DE202009004415U1/de not_active Expired - Lifetime
- 2009-07-28 PL PL118385U patent/PL65609Y1/pl not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL118385U1 (pl) | 2010-06-21 |
SK5360Y1 (en) | 2010-02-08 |
CZ2008795A3 (cs) | 2010-06-23 |
SK500182009U1 (en) | 2009-08-06 |
DE202009004415U1 (de) | 2009-06-04 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US7377398B2 (en) | Portable knockdown trolley hoist | |
US10583847B2 (en) | Raisable carrying device | |
AU2011290544B2 (en) | Removable frame systems for vehicle shipping | |
US5096362A (en) | Ramp | |
JP3307956B2 (ja) | コンテナおよび鉄道貨車のための鉄道ターミナル | |
US3467268A (en) | Apparatus for handling and transport of heavy bulky containers | |
US10214395B2 (en) | Gantry assembly and a system for replacing single or double railway bridges | |
PL65609Y1 (pl) | Nadbudowa środków transportowych do przewozu płaskich wielkowymiarowych przedmiotów | |
CZ262697A3 (cs) | Přívěs | |
JP6446050B2 (ja) | 自己推進平台型台車 | |
US3182610A (en) | Freight carrying apparatus | |
US3848917A (en) | Apparatus for transporting flat glass and the like | |
US7204665B2 (en) | Support structure apparatus and method | |
CZ292926B6 (cs) | Železniční nákladní vůz | |
CZ293911B6 (cs) | Dopravní vozidlo pro dopravu předmětů s velkými rozměry | |
US7631916B1 (en) | Tilting truck rack | |
US5032044A (en) | Light weight stowable front wheel seats for hauling large semistacked highway trucks in railroad cars of extraordinary height | |
US4640528A (en) | Torsion-absorbing highway semitrailer | |
KR0139700Y1 (ko) | 화물차량의 덤핑장치 | |
RU2789089C1 (ru) | Прицепная часть путеукладчика | |
RU2772762C9 (ru) | Средство крепления многооборотное для перевозки автомобильных полуприцепов на вагонах-платформах | |
PL169861B1 (pl) | Platforma kolejowa do kombinowanego transportu ladunków PL | |
US20230033845A1 (en) | Deployable rack for loading and transportation of flat glass | |
US2091090A (en) | Transportation method and means | |
EP1034105B1 (en) | Rail transport unit for transporting palletised or high volume loads |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPU | Decisions on the lapse of rights of protection of utility model |
Effective date: 20120728 |