PL65439Y1 - Kaseta rolety - Google Patents

Kaseta rolety

Info

Publication number
PL65439Y1
PL65439Y1 PL117554U PL11755408U PL65439Y1 PL 65439 Y1 PL65439 Y1 PL 65439Y1 PL 117554 U PL117554 U PL 117554U PL 11755408 U PL11755408 U PL 11755408U PL 65439 Y1 PL65439 Y1 PL 65439Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
roller shutter
profile
cassette
roller
shutter cassette
Prior art date
Application number
PL117554U
Other languages
English (en)
Other versions
PL117554U1 (pl
Inventor
Arnold Erber
Original Assignee
Kunststoffwerk Katzbach Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=39564419&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL65439(Y1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Kunststoffwerk Katzbach Gmbh & Co Kg filed Critical Kunststoffwerk Katzbach Gmbh & Co Kg
Publication of PL117554U1 publication Critical patent/PL117554U1/pl
Publication of PL65439Y1 publication Critical patent/PL65439Y1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E06DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
    • E06BFIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
    • E06B9/00Screening or protective devices for wall or similar openings, with or without operating or securing mechanisms; Closures of similar construction
    • E06B9/02Shutters, movable grilles, or other safety closing devices, e.g. against burglary
    • E06B9/08Roll-type closures
    • E06B9/11Roller shutters
    • E06B9/17Parts or details of roller shutters, e.g. suspension devices, shutter boxes, wicket doors, ventilation openings
    • E06B9/17007Shutter boxes; Details or component parts thereof

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Operating, Guiding And Securing Of Roll- Type Closing Members (AREA)
  • Advancing Webs (AREA)
  • Feeding And Guiding Record Carriers (AREA)
  • Registering, Tensioning, Guiding Webs, And Rollers Therefor (AREA)

Description

2 PL 65 439 Υ1
Opis wzoru
Wzór użytkowy dotyczy kasety rolety.
Znane kasety rolety służą do osłony pustej przestrzeni, do której wkładany jest zmontowany pancerz rolety nawinięty na wał. Alternatywnie w pustą przestrzeń może zostać włożona żaluzja. Pancerz rolety lub żaluzja są nawijane na wał. Kaseta rolety zawiera korpus i profil zamykający od dołu przynajmniej część kasety rolety. Kasety rolet mogą być wbudowywane w różny sposób. Tradycyjnie kaseta rolety znajduje się nad oknem lub drzwiami jako kaseta wbudowana w nadproże osłonięta od zewnątrz tynkiem lub warstwą klinkieru. Znane są także kasety rolet montowane jako kasety nasadzane na ramie nad oknem lub drzwiami. Ponieważ w praktyce wykorzystuje się okna i drzwi o różnych wymiarach, to występuje problem dobrania dla każdego rozmiaru pasującej kasety rolety.
Tym samym celem wzoru użytkowego jest zapewnienie kasety rolety, którą można elastycznie dostosować do różnych sytuacji związanych z wbudowywaniem. W celu osiągnięcia tego celu zgodnie z wzorem użytkowym kaseta rolety, w której umieszczany jest nawijany na wał pancerz rolety lub żaluzja, zawierająca korpus i profil zamykający częściowo dolną część kasety rolety charakteryzuje się tym, że profil znajduje się po jej stronie wewnętrznej.
Przekrój profilu może mieć mniej więcej kształt klina. W szczególnym przykładzie profil jest wklęsły od strony wewnętrznej.
Profil, a zwłaszcza także kaseta rolety, mogą być wykonane z materiału termoizolacyjnego, na przykład styropianu. W szczególnym przykładzie usytuowany wewnątrz odcinek korpusu kasety rolety posiada wgłębienie ustalające dla odpowiednio ukształtowanego profilu, a zwłaszcza posiada co najmniej jeden stopień, a zwłaszcza kilka stopni, które są łączone lub są połączone kształtowo z odpowiednio ukształtowanymi stopniami profilu.
Profil może posiadać po jego stronie skierowanej do korpusu kasety rolety z jednej strony, a najlepiej z dwóch stron, co najmniej jeden, a zwłaszcza kilka odcinków o zmniejszonym przekroju, służące jako zadane miejsce przełomu.
Usytuowany wewnątrz odcinek korpusu kasety rolety i profil mogą być połączone ze sobą przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej.
Profil może mieć w swojej dolnej części wgłębienie dla dolnego profilu usztywniającego.
Wgłębienie może posiadać występy z jednej lub dwóch stron w kierunku wzdłużnym profilu, które zwłaszcza mają kształt występów.
Na powierzchni kasety i/lub na jednej lub obydwóch powierzchniach bocznych jest ukształtowane profilowanie, zwłaszcza w kształcie rowków, a w górnej części korpusu może być ukształtowane górne wgłębienie na profil usztywniający. W szczególnym przykładzie po stronie przeciwnej do otworu w tylnej części kasety rolety umieszczona jest kształtka w formie prostopadłościanu.
Pusta przestrzeń otoczona przez korpus kasety rolety i profil może być wyłożona wyprofilowanym elementem.
Wyprofilowany element może być wykonany z metalu, stopu metalu lub tworzywa sztucznego.
Wyprofilowany element może składać się z dwóch segmentów, przy czym pierwszy segment przykrywa wnętrze korpusu kasety rolety, a drugi segment przykrywa profil.
Wzór użytkowy opiera się na pomyśle, aby profil tworzący zamknięcie kasety rolety od dołu był wytwarzany oddzielnie od kasety rolety tak, że w wyniku zastosowania różnych profili lub dopasowania profilu możliwe będzie dostosowanie się do danej sytuacji związanej z wbudowywaniem.
Preferuje się szczególnie takie ukształtowanie profilu, aby po swojej stronie wewnętrznej był on wklęsły. Przekrój pustej przestrzeni w kasecie rolety może mieć kształt segmentów kołowych, w wyniku czego wklęsła powierzchnia profilu będzie się dobrze z nim łączyła.
Wykonanie z materiału termoizolacyjnego pozwala na oszczędność energii, gdyż materiał ten wyróżnia się bardzo niską przewodnością ciepła, w wyniku czego przy niskich temperaturach na zewnątrz unika się utraty ciepła i analogicznie przy wysokich temperaturach na zewnątrz unika się niepożądanego przenikania ciepła do wnętrza budynku.
Element ustalający na wewnętrznym odcinku kasety, taki jak na przykład jeden stopień, a najlepiej kilka stopni, dla odpowiednio skonstruowanego profilu ułatwia montaż kasety rolety, poprzez połączenie ich kształtowo z odpowiednio uformowanymi stopniami profilu. Alternatywnie przewidziano inne formy z występami i/lub zagłębieniami, które wchodzą w siebie łącząc się kształtowo. 3 PL 65 439 Υ1 W celu dopasowania profilu do różnych sytuacji związanych z wbudowywaniem można przewidzieć, że profil posiada po jego stronie skierowanej do korpusu kasety rolety z jednej strony, a najlepiej z dwóch stron, co najmniej jeden, a najlepiej kilka odcinków o zmniejszonym przekroju, służące jako zadane miejsce przełomu. W tych zadanych miejscach przełomu profil może zostać podzielony, a tym samym skrócony, w celu dostosowania go do różnych sytuacji związanych z wbudowywaniem. W zależności od położenia zadanego miejsca przełomu zmienia się wielkość otworu przelotowego dla pancerza rolety lub żaluzji w dolnej części korpusu kasety rolety. W celu uproszczenia montażu leżący po stronie wewnętrznej odcinek korpusu kasety rolety 1 profil mogą zostać połączone lub są połączone ze sobą przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej. W przypadku kasety rolety według wzoru użytkowego profil może posiadać w swojej dolnej części wgłębienie i profil usztywniający, do którego mocowane jest okno lub drzwi. Wgłębienie może posiadać występy z jednej lub dwóch stron w kierunku wzdłużnym profilu, które mogą mieć przede wszystkim kształt występów. Występy te zapewniają połączenie profilu z profilem usztywniającym.
Zgodna z wzorem użytkowym kaseta rolety może posiadać w swojej górnej części i/lub na jednej lub obydwóch płaszczyznach bocznych profilowanie, najlepiej w formie rowków. W wyniku tego powierzchnia ulega powiększeniu i powstaje dobre połączenie między powierzchniami wyprofilowanymi i przylegającymi elementami konstrukcyjnymi.
Zgodna z wzorem użytkowym kaseta rolety może mieć w swojej górnej części wgłębienie na profil usztywniający. Profil usztywniający jest wciskany i wytwarza niezbędną sztywność, przede wszystkim w przypadku długich kaset rolet.
Możliwe są także modyfikacje kasety rolety, w której po stronie przeciwnej do otworu w tylnej części kasety rolety jest usytuowana kształtka o formie prostopadłościanu. Po wykonaniu montażu kształtka ta znajduje się między korpusem kasety rolety i budynkiem.
Kształtki o różnej szerokości umożliwiają dopasowanie się do różnych sytuacji związanych z wbudowywaniem. W przypadku zgodnej z wzorem użytkowym kasety rolety preferuje się szczególnie przykrycie wyprofilowanym elementem pustej przestrzeni otoczonej przez korpus kasety rolety i profil. Ten wyprofilowany element, działający jak zbrojenie, nadaje kasecie rolety podwyższoną stabilność. Profil ten może być wykonany przede wszystkim z metalu, stopu metali lub tworzywa sztucznego. Można także przewidzieć, że ten wyprofilowany element jest dwuczęściowy, a pierwszy jego segment przykrywa wnętrze korpusu kasety rolety, a drugi segment przykrywa profil. Wyprofilowany element jest dostosowany do odpowiednich wymiarów kasety rolety i dzięki temu nie musi być przycinany.
Przedmiot wzoru użytkowego jest ukazany na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia kasetę rolety według wzoru użytkowego; fig. 2 - kasetę rolety z fig. 1 w widoku perspektywicznym; fig. 3 - kasetę rolety w przekroju według drugiego wariantu wzoru użytkowego; fig. 4 - kasetę rolety z fig. 3 w widoku perspektywicznym; fig. 5 - kasetę rolety w przekroju według trzeciego wariantu wzoru użytkowego; fig. 6 - kasetę rolety z fig. 5 w widoku perspektywicznym; fig. 7 - odcinek profilu w przekroju; fig. 8 -odcinek profilu z fig. 7 w widoku perspektywicznym; fig. 9 - kasetę rolety z elementami dobudowywa-nymi, w przekroju; fig. 10 - kasetę rolety w stanie wbudowanym; fig. 11 - kasetę rolety z żaluzją wstanie wbudowanym; fig. 12 do 14 - część końcową prawidłowo wbudowanej kasety rolety; fig. 15 -gwóźdź ze styropianu; fig. 16 - kasetę rolety z gwoździami ze styropianu, w widoku perspektywicznym; fig. 17 - kasetę rolety w przekroju według następnego wariantu wzoru użytkowego; fig. 18 - przekrój pierwszego odcinka profilu kasety z fig. 17, i fig. 19 - przekrój drugiego odcinka profilu kasety z fig. 17.
Fig. 1 pokazuje pierwszą kasetę rolety 1 według wzoru użytkowego, w przekroju. Kaseta rolety 1 ma podstawową formę o kształcie prostopadłościanu, w jej wnętrzu uformowana jest pusta przestrzeń 2 służąca do włożenia pancerza rolety lub żaluzji. Część pustej przestrzeni 2 ma kształt segmentów kolistych lub kształt rury, a w części skierowanej w stanie wbudowanym w kierunku przeciwnym do budynku znajduje się prosta ścianka czołowa 3. Ścianka czołowa 3 i korpus 4 kasety rolety są wykonane z materiału termoizolacyjnego jako zintegrowany element konstrukcyjny, na przykład korpus 4 kasety rolety wykonany jest ze styropianu. W dolnej części korpusu 4 kasety rolety umieszczony jest profil 5, którego podstawowa forma ma kształt klina. Na stronie skierowanej do pustej przestrzeni 2 profil 5 ma kształt wklęsły, a w dolnej części znajduje się wgłębienie 6 dla ramy okiennej i/lub ramy drzwi. Między profilem 5 i ścianką czołową 3 uformowany jest otwór na pancerz rolety. Profil 5 i korpus 4 kasety rolety są wytwarzane jako oddzielne elementy konstrukcyjne, a następnie są one łączone ze sobą. W górnej części korpusu 4 kasety rolety jest uformowane wgłębienie 7 dla profilu usztywniającego. 4 PL 65 439 Υ1
Fig. 2 pokazuje widok kasety rolety z fig. 1 w widoku perspektywicznym. Na stronie zewnętrznej 8 kaseta rolety 1 posiada przebiegające pionowo profilowanie w kształcie rowków. Podobne profilowanie w kształcie rowków 9 przebiegające wzdłuż kasety rolety 1 występuje na górnej powierzchni.
Fig. 3 i 4 pokazują modyfikację kasety rolety w przekroju i w widoku perspektywicznym. Identyczne elementy konstrukcyjne są przy tym oznaczone takimi samymi odsyłaczami.
Kaseta rolety 10 pokazana na fig. 3 posiada podobną konstrukcję, jak kaseta rolety 1 z fig. 1,2, ale strefa korpusu 11 kasety rolety znajdująca się po stronie przeciwnej od ścianki czołowej 3 jest jednak szersza niż w pierwszym przykładzie konstrukcji. Część profilu 5 znajdującego się w pustej przestrzeni 2 odpowiada elementowi przedstawionemu w pierwszym przykładzie konstrukcji. Jak to pokazano na fig. 3 profil 5 posiada odcinek mocujący 12, który ma mniej więcej kształt prostopadłościanu i który jest wkładany do odpowiedniego wgłębienia ustalającego 13 w korpusie 11 kasety rolety i tam mocowany. Odcinek mocujący 12 korpusu 11 kasety rolety jest przy tym dłuższy niż w pierwszym przykładzie konstrukcji. Profil 5 i korpus 11 kasety rolety są połączone ze sobą przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej lub w podobny sposób. Pokazane na fig. 4 profilowanie powierzchni zewnętrznych odpowiada profilowaniu z pierwszego przykładu konstrukcji.
Fig. 5 i 6 pokazują kolejny przykład konstrukcji kasety rolety w przekroju i w widoku perspektywicznym.
Zgodnie z przedstawionym wcześniej przykładem konstrukcji kaseta rolety 14 posiada profil 5 z odcinkiem mocującym 12. Po stronie przeciwnej do otworu 15 umieszczona jest kształtka w formie prostopadłościanu 16 w celu dopasowywania korpusu kasety rolety 14 do określonych sytuacji związanych z wbudowywaniem. Kształtka 16 zamyka korpus kasety rolety 14 w części górnej i w części dolnej leżąc w jednej płaszczyźnie z odpowiednimi powierzchniami i może mieć różną szerokość. W przedstawionym tu przykładzie konstrukcji korpus kasety rolety 14 i kształtka 16 stanowią oddzielne elementy konstrukcyjne, które są połączone ze sobą, ale można również przewidzieć, że kształtka i korpus kasety rolety będą stanowiły jeden element konstrukcyjny. Jak to widać na fig. 6 korpus kasety rolety posiada profilowanie na części górnej.
Fig. 7 i 8 pokazują profil 5 w przekroju i w widoku perspektywicznym.
Jak to pokazano na fig. 7, profil 5 posiada wiele odcinków o zmniejszonym przekroju, które w przedstawionym tu przykładzie konstrukcji mają kształt karbów 17,18. Długość odcinka mocującego 12 może zostać tym samym dostosowana do sytuacji związanej z wbudowywaniem poprzez oddzielenie końca odcinka mocującego 12 na karbach 17, 18. W ten sposób położenie odcinka profilu 5 mającego kształt klina lub wklęsłego może zostać dopasowane w sposób względny do pustej przestrzeni 2 i wyregulowane. Tym samym dla różnych korpusów kasety rolety potrzebny jest tylko jeden profil, który można indywidualnie dostosować.
Fig. 9 pokazuje w przekroju kasetę rolety z elementami dobudowywanymi. Jak to pokazano na fig. 9 kaseta rolety 10 składa się z korpusu 11 kasety rolety połączonego przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej z profilem 5 osadzonym we wgłębieniu ustalającym 13 korpusu 11 kasety rolety. W dolnej części profilu 5 osadzany jest dolny profil usztywniający 19 we wgłębieniu 20. Na ściance czołowej 3 mocowana jest przednia szyna natynkowa 21. W podobny sposób na przeciwnej stronie mocowana jest tylna szyna natynkowa 22. Na górnej części korpusu 11 kasety rolety może zostać osadzony górny profil usztywniający 23 we wgłębieniu 24.
Na fig. 10 przedstawiona jest kaseta rolety w stanie wbudowanym. Pod dolnym profilem usztywniającym 19 profilu 5 znajduje się okno składające się z ramy okiennej 25 i skrzydeł 26. Między dolnym profilem usztywniającym 19 i górną stroną ramy okiennej 25 znajduje się uszczelka 27.
Fig. 11 pokazuje kasetę rolety z żaluzją w stanie wbudowanym. W przypadku kasety rolety pokazanej na fig. 11 we wnętrzu pustej przestrzeni 2 znajduje się silnik elektryczny 29 zamocowany na wsporniku 28 napędzający wał, za pomocą którego lamele 30 żaluzji poruszające się po szynie prowadzącej 31 mogą być poruszane w górę lub w dół.
Na fig. 12, 13 i 14 przedstawione są części końcowe 32 kasety rolety. Części końcowe 32 służą jako boczne zamknięcie przestrzeni rolety w kasecie rolety i zawierają łożyska rolety lub też silnik napędowy. Jako wzmocnienie części końcowe posiadają blachę perforowaną 33 wykonaną z ocynkowanej stali. Część końcowa 32 ma podstawową formę o kształcie prostokąta, a lekko podwyższony odcinek 34 jest lekko stożkowy w celu łatwego wprowadzania i mocowania w kasecie rolety. Mocowanie odbywa się przez wciśnięcie gwoździ ze styropianu 35, z których jeden jest pokazany na fig. 15. Gwoździe ze styropianu 35 służą jako kołki wtykowe łączone ze stropem betonowym.

Claims (16)

  1. 5 PL 65 439 Υ1 Fig. 16 pokazuje kasetę rolety 36 z gwoździami ze styropianu 35 wtykanymi pionowo od wewnątrz na zewnątrz przez górną część kasety rolety 36 i mocujące ją do stropu betonowego. Fig. 17 pokazuje kolejny przykład konstrukcji kasety rolety 1, zgodnej mniej więcej z kasetą rolety pokazaną na fig. 3. Dodatkowo pusta przestrzeń 2 otoczona korpusem 11 kasety rolety i profilem 5 wyłożona jest wyprofilowanym elementem 37. W przedstawionym tu przykładzie konstrukcji wyprofilowany element 37 wykonany jest z metalu, ale może on być wykonany także z tworzywa sztucznego. Wyprofilowany element 37 składa się z dwóch części i obejmuje pierwszy segment 38 zamykający wnętrze korpusu 11 kasety rolety. Ponadto wyprofilowany element 37 zawiera drugi segment 39 przykrywający profil 5 przy pustej przestrzeni 2. Wyprofilowany element 37 zwiększa usztywnienie kasety rolety 1 chroniąc jednocześnie korpus 11 kasety rolety przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Dolne ramię 40 drugiego segmentu 39 wystaje poza profil 5 i służy jednocześnie jako odbój okna lub drzwi podczas montażu. Zastrzeżenia ochronne 1. Kaseta rolety, w której umieszczany jest nawijany na wał pancerz rolety lub żaluzja, zawierająca korpus i profil zamykający częściowo dolną część kasety rolety, znamienna tym, że profil (5) jest połączony kształtowo i/lub siłowo z zapewnieniem rozłączenia tego połączenia z częścią kasety rolety (1,10) znajdującą się po jej stronie wewnętrznej.
  2. 2. Kaseta rolety według zastrz. 1, znamienna tym, że przekrój profilu (5) ma mniej więcej kształt klina.
  3. 3. Kaseta rolety według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że profil (5) jest wklęsły od strony wewnętrznej.
  4. 4. Kaseta rolety według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że profil (5), a zwłaszcza także kaseta rolety (1, 10), wykonane są z materiału termoizolacyjnego.
  5. 5. Kaseta rolety według zastrz. 4, znamienna tym, że profil (5), a zwłaszcza także kaseta rolety (1, 1 0), wykonane są ze styropianu.
  6. 6. Kaseta rolety według zastrz. 1, znamienna tym, że usytuowany wewnątrz odcinek korpusu (4, 11) kasety rolety posiada wgłębienie ustalające (13) dla odpowiednio ukształtowanego profilu (5).
  7. 7. Kaseta rolety według zastrz. 6, znamienna tym, że usytuowany wewnątrz odcinek korpusu (4, 11) kasety rolety posiada co najmniej jeden stopień, a zwłaszcza kilka stopni, które są łączone lub są połączone kształtowo z odpowiednio ukształtowanymi stopniami profilu (5).
  8. 8. Kaseta rolety według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, znamienna tym, że profil (5) posiada po jego stronie skierowanej do korpusu (4, 11) kasety rolety z jednej strony, a najlepiej z dwóch stron, co najmniej jeden, a zwłaszcza kilka odcinków o zmniejszonym przekroju, służące jako zadane miejsce przełomu.
  9. 9. Kaseta rolety według zastrz. 8, znamienna tym, że usytuowany wewnątrz odcinek korpusu (4,11) kasety rolety i profil (5) połączone są ze sobą przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej.
  10. 10. Kaseta rolety według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, znamienna tym, że profil (5) ma w swojej dolnej części wgłębienie (6, 20) dla dolnego profilu usztywniającego (19).
  11. 11. Kaseta rolety według zastrz. 10, znamienna tym, że wgłębienie (6) posiada występy z jednej lub dwóch stron w kierunku wzdłużnym profilu, które zwłaszcza mają kształt występów.
  12. 12. Kaseta rolety według zastrz. 1, znamienna tym, że na jej powierzchni i/lub na jednej lub obydwóch powierzchniach bocznych jest ukształtowane profilowanie, zwłaszcza w kształcie rowków (8, 9).
  13. 13. Kaseta rolety według zastrz. 1, znamienna tym, że w górnej części korpusu jest ukształtowane górne wgłębienie (7, 24) na profil usztywniający.
  14. 14. Kaseta rolety według zastrz. 1, znamienna tym, że po stronie przeciwnej do otworu (15) w tylnej części kasety rolety (4, 10) umieszczona jest kształtka w formie prostopadłościanu (16).
  15. 15. Kaseta rolety według zastrz. 1, znamienna tym, że pusta przestrzeń otoczona przez korpus (11) kasety rolety i profil (5) jest wyłożona wyprofilowanym elementem (37).
  16. 16. Kaseta rolety według zastrz. 15, znamienna tym, że wyprofilowany element (37) wykonany jest z metalu, stopu metalu lub tworzywa sztucznego.
PL117554U 2008-03-05 2008-06-26 Kaseta rolety PL65439Y1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE200820003147 DE202008003147U1 (de) 2008-03-05 2008-03-05 Rollladenkasten

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL117554U1 PL117554U1 (pl) 2009-09-14
PL65439Y1 true PL65439Y1 (pl) 2011-06-30

Family

ID=39564419

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL117554U PL65439Y1 (pl) 2008-03-05 2008-06-26 Kaseta rolety

Country Status (5)

Country Link
AT (1) AT10536U1 (pl)
CZ (1) CZ18866U1 (pl)
DE (2) DE202008003147U1 (pl)
IT (1) ITMI20080249U1 (pl)
PL (1) PL65439Y1 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202009007568U1 (de) * 2009-05-27 2010-07-15 Ziegler, Hans Rollladenkasten
EP2412914B1 (de) * 2010-07-30 2013-12-18 Kunststoffwerk Katzbach GmbH & Co. KG Rollladenkasten
DE202012100033U1 (de) 2012-01-05 2012-02-08 Alulux Beckhoff Gmbh & Co. Kg Aufsatzrollladen
EP3412859B1 (de) * 2018-01-17 2020-05-27 B. Growe GmbH Rollladenkasten
EP3910203B1 (de) * 2020-05-11 2022-08-24 Roma Kg Befestigungsanker und wickelwelleneinhausung

Also Published As

Publication number Publication date
ITMI20080249U1 (it) 2009-09-06
DE202009002913U1 (de) 2009-05-20
DE202008003147U1 (de) 2008-06-26
AT10536U1 (de) 2009-05-15
CZ18866U1 (cs) 2008-09-08
PL117554U1 (pl) 2009-09-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL65439Y1 (pl) Kaseta rolety
EP2479369A1 (en) Prefabricated window frame unit comprising an insulating surround and integrated sill
PL219804B1 (pl) Rama okienna z tworzywa sztucznego oraz sposób wytwarzania ramy okiennej z tworzywa sztucznego
EP2597245B1 (en) Appliance members for a window and corresponding screening assembly
US20070193701A1 (en) Rolling hurricane and security shutter
EP3363985B1 (en) Roller shutter with lateral guides
JP4928371B2 (ja) 建具周囲の排水構造
KR20100096460A (ko) 구조가 개선된 창호
GB2291455A (en) Fitting window and door frames
EP3779086B1 (en) A skylight window
SK19802000A3 (sk) Stĺpik ovládacích vrát a ovládacie vráta
JP4759501B2 (ja) 建具
KR100586194B1 (ko) 건축물 출입문 구조
EP2216489B1 (en) Multifunctional guiding profile
ES2458939T3 (es) Dispositivo obturador con reserva para la dilatación de los carriles de un cajón-túnel, de persiana enrollable y cajón-túnel equipado con tales dispositivos
JP6474254B2 (ja) 浸水防止構造
EP3859093A1 (en) An adapter frame for installing a skylight window, a system comprising a sky-light window and a method of installing a skylight window using an adapter frame
EP3995664A1 (en) Assembly of a screen device and a securing profile for securing a screen casing of this screen device
JP4969190B2 (ja) シャッターの固定構造
CN216767114U (zh) 高保温性能和高抗风压性能的门窗框架
ES1242247Y1 (es) Dispositivo de fijación de un cajón de persiana en el hueco de la construcción.
PL71813Y1 (pl) Zespół okienny, zwłaszcza do okna balkonowego
CN214273455U (zh) 一种具有隔热功能的金属百叶窗
KR101038251B1 (ko) 창틀의 중간프레임 구조
JP4452151B2 (ja) 枠装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPU Decisions on the lapse of rights of protection of utility model

Effective date: 20130626