Publication number
PL449959A1
PL449959A1 PL449959A PL44995924A PL449959A1 PL 449959 A1 PL449959 A1 PL 449959A1 PL 449959 A PL449959 A PL 449959A PL 44995924 A PL44995924 A PL 44995924A PL 449959 A1 PL449959 A1 PL 449959A1
printing
producing
sls
rpm
particle size
Prior art date
Application number
PL449959A
Publication date
Priority to PL449959A priority Critical patent/PL449959A1/pl
Publication of PL449959A1 publication Critical patent/PL449959A1/pl
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
Abstract
Przedmiotem zgłoszenia jest sposób wytwarzania biodegradowalnego materiału na bazie skrobi do druku 3D w technologii SLS, charakteryzujący się tym, że mieszaninę skrobi nawilgaca się do zawartości wody od 15% do 30%, kondycjonuje się do 24 godzin, poddaje procesowi ekstruzji przy obrotach podajnika od 30 do 200 obr./min, stopniu sprężenia ślimaka od 2:1 do 4:1; obrotach ślimaka od 80 do 160 obr./min, średnicy dyszy w zakresie od 2 do 5 mm, w temperaturze pierwszej strefy ekstrudera od 40°C do 80°C, środkowych stref ekstrudera od 45°C do 100°C oraz końcowej strefy ekstrudera od 55°C do 180°C, przy czym otrzymany granulat rozdrabnia się do wielkości cząstek o średnicy maksymalnie do 0,1 mm, przesiewa przez sito o wielkości oczek 0,1 mm. Otrzymany sposobem proszek o wielkości cząstek do 0,1 mm umieszcza się w zbiorniku drukarki pracującej w technologii druku 3D SLS i poddaje drukowaniu w zakresie temperatur od 150°C do 170°C.