PL241852B1 - Moduł ściany mobilnej i ściana mobilna - Google Patents

Moduł ściany mobilnej i ściana mobilna Download PDF

Info

Publication number
PL241852B1
PL241852B1 PL425225A PL42522518A PL241852B1 PL 241852 B1 PL241852 B1 PL 241852B1 PL 425225 A PL425225 A PL 425225A PL 42522518 A PL42522518 A PL 42522518A PL 241852 B1 PL241852 B1 PL 241852B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
module
vertical
profile
horizontal
profiles
Prior art date
Application number
PL425225A
Other languages
English (en)
Other versions
PL425225A1 (pl
Inventor
Andrzej Jankowski
Original Assignee
Andrzej Jankowski
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Andrzej Jankowski filed Critical Andrzej Jankowski
Priority to PL425225A priority Critical patent/PL241852B1/pl
Publication of PL425225A1 publication Critical patent/PL425225A1/pl
Publication of PL241852B1 publication Critical patent/PL241852B1/pl

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)

Abstract

Moduł ściany mobilnej, w którym konstrukcja ramy z profili wypełniona jest materiałem dźwiękochłonnym, z dwustronną okładziną zewnętrzną, posiadający dwie uszczelniające belki poziome, górną i dolną, charakteryzuje się tym, że rama modułu wykonana jest z profili pionowych (1 i 2) oraz profilu poziomego (3) ukształtowanych w ten sposób, że stanowią równocześnie kanały rozprowadzające (9) przeznaczone do rozprowadzania sprężonego powietrza do elastycznych membran (4) dolnej i górnej umieszczonych w dolnej i górnej belce poziomej (5), przy czym kanały rozprowadzające (9) są połączone z elastycznymi membranami (4) za pomocą zaworów (7), zaś w narożnikach modułu kanały zasilające (9) są wyposażone w łączniki uszczelniające (10), a w pionowej krawędzi modułu znajduje się co najmniej jeden zawór napełniania i opróżniania, zaś, belki poziome (5) są połączone z krawędziami pionowymi modułu za pomocą sprężyn odciągających (13).

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest moduł ściany mobilnej i ściana mobilna.
Znane są ściany mobilne służące do okresowego przegradzania pomieszczeń w zależności od bieżących potrzeb. Znajdują zastosowanie zwłaszcza w przestrzeniach użytkowych, takich jak np. biura, powierzchnie handlowe, wystawowe, do zmiany wielkości poszczególnych pomieszczeń lub do wydzielania sal konferencyjnych itp.
Znane ściany mobilne są wykonane z modułów o różnej szerokości i o wysokości odpowiadającej warunkom pomieszczenia. Moduły są prostokątne, zbudowane z ram z pionowych i poziomych profili stalowo-aluminiowych, wypełnienia dźwiękochłonnego oraz są dwustronnie wykończone okładziną zewnętrzną, np. płytą laminowaną, fornirowaną, metalową. Moduły są zawieszone przy pomocy wózków jezdnych w torze zamocowanym do stropu pomieszczenia, a czasem także w torze zagłębionym w podłodze. Zawieszenie na wózkach umożliwia przesuw modułów do miejsca parkowania lub rozstawienia modułów. Rozwiązanie takie jest przykładowo znane z opisu polskiego patentu PL184832, w którym ujawniono ścianę przesuwną, składającą się z pojedynczych, osadzonych przez zawieszenie elementów drzwi i ścian przesuwanych w trwale zamocowanej do sufitu szynie jezdnej w formie skrzynkowej z odgałęzianymi rozwidleniami. Zakończenia pojedynczych elementów drzwi i ścian w obszarze bliskim podłogi oraz toru jezdnego są wolne i posiadają profil przypodłogowy. W profilu przypodłogowym znajduje się urządzenie ryglujące, którego elementy zamocowane są zarówno w przynajmniej dwóch elementach drzwi i/albo ściany, jak również w podłodze.
Ściany mobilne powinny zapewnić izolację akustyczną wydzielonych pomieszczeń. Cel ten realizowany jest przez staranny dobór wypełnienia dźwiękochłonnego modułowych paneli ścian. Jest to jednak niewystarczające, ponieważ pomiędzy modułami, a także przy podłodze i torze jezdnym pozostają wąskie szczeliny. Problem ten rozwiązuje się za pomocą systemu uszczelek i listew. Każdy moduł składający się na mobilną ścianę na pionowych krawędziach jest wyposażony w uszczelki, a na poziomych krawędziach, zarówno na dole, przy podłodze, jak i na górze, przy torze jezdnym posiada poziome belki uszczelniające zakrywające szczeliny. Belki te spełniają również rolę stabilizatora uniemożliwiając kołysanie się modułów.
Pomiędzy końcowym modułem ściany mobilnej a ścianą dzielonego pomieszczenia pozostaje zawsze szczelina montażowa. Szczelina ta jest maskowana za pomocą belki pionowej, wysuwanej z modułu brzegowego lub z konstrukcji przymocowanej do ściany pomieszczenia, zwanej układem teleskopowym.
Poziome i pionowe belki maskujące szczeliny są elementami ruchomymi, wysuwanymi poza obrys modułu lub układu teleskopowego po ustaleniu położenia ściany mobilnej. W celu wysunięcia poziomych belek stosuje się układy mechaniczne, takie jak np. śrubowe, pantografowe, przekładnie zębatkowe itp. Układy wysuwające belki poziome są uruchamiane ręcznie. Stosowane są również napędy siłownikami elektrycznymi. Ta sama zasada dotyczy pionowej belki zamykającej szczelinę na końcu ściany.
Przykładowo, układ mechaniczny uruchamiania poziomych belek modułu ściany przesuwanej jest znany z opisu polskiego wzoru użytkowego nr W. 118955. Mechanizm znany tego opisu składa się z umieszczonego wewnątrz modułu elementu rurowego stalowego z osadzonym gniazdem na korbę. Na obu końcach elementu rurowego znajduje się zaczep na stalową linkę, która w narożach modułu ściany zamocowana jest na stałe do zaczepu lub jest zamocowana na krążkach linowych. Zaczep jest przymocowany na stałe do belek poziomych. Do aluminiowej konstrukcji modułu ściany i poziomych belek są przymocowane na stałe siłowniki, a z jednej strony elementu rurowego znajduje się blokada.
W panelu ściennym znanym z opisu patentowego EP0725192 przewidziane jest uruchamianie belek maskujących szczeliny za pomocą układu pneumatycznego. Górny i dolny element uszczelniający współpracują z elementami mechanicznymi za pomocą dwuczęściowego łącznika prętowego umieszczonego w korpusie modułu ściennego. Element ścienny zawiera ponadto działające poziomo, uruchamiane pneumatycznie urządzenia tłokowo-cylindrowe i ręcznie obsługiwany zawór sterujący. Sprężone powietrze jest dostarczane do elementu ściennego przez pneumatyczny element łączący umieszczony w pionowej krawędzi bocznej elementu ściennego. Ręczny zawór sterujący kieruje sprężone powietrze z pneumatycznego elementu sprzęgającego do urządzeń tłokowo-cylindrowych, aby popchnąć przesuwny panel zakończenia poprzecznie w kierunku i do nieruchomej ściany pomieszczenia. W tym rozwiązaniu pneumatyczny przewód dla sprężonego powietrza przebiega poprzecznie przez panel ścienny. Wynalazek ujawniony w EP0725192 dotyczy także ruchomej ścianki działowej
PL 241 852 B1 zawierającej oddzielne panele, z których każdy jest ruchomo podtrzymywany na torze wsporczym zamontowanym na suficie pomieszczenia, przy czym każdy panel ma co najmniej jeden element uszczelniający.
Układy mechanicznego wysuwania belek mają wady. Na układ taki składa się wiele elementów, które są umiejscowione wewnątrz modułu i mają istotny wkład w jego masę. Pojedynczy moduł ściany mobilnej ma zazwyczaj powierzchnię około 3 m2 i waży około 120 kg, co sprawia, że manewrowanie tak ciężkim elementem jest trudne. Ważne jest zatem dążenie do obniżenia masy modułu. Ponadto układ mechaniczny wpuszczony w warstwę izolacji dźwiękochłonnej modułu obniża efektywność tłumienia dźwięku, przez co parametry akustyczne ściany stają się niezadowalające. Kolejną niedogodnością jest to, że elementy układu mechanicznego muszą być montowane podczas wytwarzania modułów, co istotnie powiększa liczbę części złożeniowych i wpływa na poziom skomplikowania i koszt procesu technologicznego wytwarzania modułów.
Wyżej opisane problemy zostały rozwiązane przez zastosowanie pneumatycznego systemu wysuwania uszczelniających belek wykorzystującego sprężone powietrze przesyłane kanałami wewnątrz ramy modułu.
Moduł ściany mobilnej według wynalazku stanowi konstrukcja prostokątnej ramy z profili pionowych i poziomych. Konstrukcja ta wypełniona jest materiałem dźwiękochłonnym i posiada dwustronną okładzinę zewnętrzną. Wewnątrz profili poziomych są usytuowane przesuwnie uszczelniające belki poziome uruchamiane pneumatycznie. Profile pionowe są wyposażone w co najmniej jeden zawór napełniania i opróżniania. Moduł ściany mobilnej według wynalazku charakteryzuje się tym, że profile pionowe ramy oraz profile poziome ramy są puste wewnątrz, a w ich wewnętrznej przestrzeni znajdują się kanały przelotowe do rozprowadzania sprężonego powietrza, zaś w belkach poziomych znajdują się elastyczne membrany połączone z kanałami przelotowymi za pomocą zaworów, zaś w narożnikach modułu kanały przelotowe są wyposażone w łączniki uszczelniające, zaś belki poziome są połączone z krawędziami pionowymi modułu za pomocą sprężyn odciągających.
Ściana mobilna według wynalazku składa się z co najmniej jednego modułu opisanego powyżej, pionowego profilu końcowego oraz naściennego układu teleskopowego. W korpusie układu teleskopowego jest zamocowany trwale profil pionowy z kanałem zasilającym sprężonym powietrzem, a w tym profilu znajduje się zamocowana przesuwnie w kierunku ściany mobilnej maskująca belka pionowa składająca się z profilu uszczelniającego i okładzin. Wewnątrz belki pionowej znajduje się co najmniej jedna elastyczna membrana połączona zaworem z kanałem zasilającym w profilu pionowym wyposażonym w zawór napełniający. Profil pionowy z kanałem zasilającym jest połączony z profilem uszczelniającym za pomocą sprężyn odciągających. Profil pionowy końcowy jest pusty wewnątrz, w jego wewnętrznej pustej przestrzeni znajduje się kanał doprowadzający sprężone powietrze i jest wyposażony w zawór napełniania.
Elastyczne membrany umieszczone w belkach poziomych modułów lub w belce pionowej układu teleskopowego pełnią rolę siłowników pneumatycznych. Napełnianie membran powietrzem powoduje ich rozprężanie i wysuw belek uszczelniających. Powietrze jest doprowadzane do membran przez kanały rozprowadzające w profilach modułu i układu teleskopowego. W celu zapewnienia szczelności układu w narożnikach modułu umieszczono łączniki uszczelniające. Zawór napełniania i opróżniania może być jednym zaworem zintegrowanym lub mogą być to dwa niezależne zawory. Do wspomagania powrotu belek uszczelniających do położenia wyjściowego zastosowano sprężyny odciągające połączone z ramą modułu.
Moduł ściany mobilnej według wynalazku, w którym zastosowano pneumatyczny system wysuwu belek poziomych z przesyłem powietrza wewnątrz profili ramy ma prostą konstrukcję o znacznie mniejszej liczbie elementów, niż w przypadku układów mechanicznych. Dzięki temu uzyskano zmniejszenie masy modułu i obniżono pracochłonność jego wykonania. W układach mechanicznych konieczne było pozostawienie wolnych przestrzeni, aby zapewnić swobodny ruch mechanizmów napędu belek uszczelniających, podczas gdy w module według wynalazku warstwa wypełnienia dźwiękochłonnego pozostaje nienaruszona. Ze względu na fakt, że żaden z elementów systemu wysuwu nie jest umieszczony we wnętrzu modułu istotnie poprawiła się efektywność izolacji akustycznej. Moduł według wynalazku pozwala także na płynną regulację siły docisku belek poziomych do podłogi i toru górnego poprzez zmianę ciśnienia w układzie pneumatycznym.
W konstrukcji ściany mobilnej poszczególne moduły łączą się ze sobą zaworami zasilającymi, dzięki czemu powietrze do systemu może być podawane z jednego źródła (agregatu zasilającego) do całej ściany. W dotychczasowych rozwiązaniach półautomatycznych wysuw poziomych belek
PL 241 852 B1 uszczelniających realizowany jest siłownikami elektrycznymi umieszczonymi w każdym module, zatem każdy z tych modułów musi być wyposażony w instalację elektryczną oraz styki łączące poszczególne moduły ze źródłem prądu. Ponadto w modułach z zasilaniem elektrycznym do odblokowania wsunięcia belek uszczelniających w przypadku zaniku zasilania konieczne jest awaryjne źródło zasilania np. akumulator, natomiast w rozwiązaniu według wynalazku do podniesienia belek służy zawór opróżniania oraz sprężyny odciągające. Odblokowanie układu przez wsunięcie belek poziomych jest w tym przypadku szybkie i niezależne od połączenia układu ze źródłem prądu.
Na ścianę mobilną według wynalazku składają się moduły zgodne z wynalazkiem oraz układ teleskopowy, który jest również wyposażony w membranę. Cała ściana mobilna jest w takim przypadku skonstruowana z wykorzystaniem systemu pneumatycznego napędu poszczególnych elementów. Korzyści omówione wyżej w odniesieniu do modułu według wynalazku odnoszą się także do układu teleskopowego stanowiącego element ściany mobilnej. Układ ten może być zbudowany ze znacznie mniejszej liczby części, niż tradycyjne układy teleskopowe i zapewnia płynną regulację siły docisku belki pionowej.
Moduły według wynalazku mogą być stosowane razem z pneumatycznym układem teleskopowym w celu zbudowania ściany mobilnej według wynalazku, ale mogą być także stosowane razem z tradycyjnym układem teleskopowym.
Ważną zaletą modułu według wynalazku jest także to, że ma on identyczną konstrukcję zarówno w przypadku przeznaczenia do obsługi manualnej, jak i półautomatycznej. Trzeba także wspomnieć o tym, że kanał zasilający wewnątrz ramy panelu zwiększa dodatkowo sztywność konstrukcji.
Moduł ściany mobilnej według wynalazku został bliżej przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: Fig. 1 przedstawia przekrój podłużny modułu, Fig. 2 przedstawia przekrój poziomy A-A modułu, Fig. 3 przedstawia przekrój poziomy B-B modułu, Fig. 4 przedstawia przekrój poziomy C-C układu teleskopowego wysuwu belki pionowej z wsuniętą belką pionową, Fig. 5 przedstawia przekrój poziomy C-C układu teleskopowego wysuwu belki pionowej z wysuniętą belką pionową, Fig. 6 przedstawia przekrój pionowy układu teleskopowego, a Fig. 7 przedstawia schemat ściany mobilnej.
Moduł ściany mobilnej w przykładzie wykonania posiada ramę z profili 1, 2 i 3a, 3b. Profil 1 jest profilem pionowym z piórem, profil 2 jest profilem pionowym z wpustem, a profile 3a i 3b są profilami poziomymi. Wszystkie profile 1, 2, 3a i 3b są puste wewnątrz, a w pustej przestrzeni wewnętrznej tych profili znajdują się kanały przelotowe 9 przeznaczone do rozprowadzania sprężonego powietrza do elastycznych membran 4, dolnej i górnej. Membrany 4 są umieszczone w belkach poziomych 5a i 5b, górnej i dolnej, które są usytuowane przesuwnie w profilach poziomych 3a i 3b. Kanały przelotowe 9 są połączone za pomocą zaworów 7 z elastycznymi membranami 4. W narożnikach modułu kanały przelotowe 9 są wyposażone w łączniki uszczelniające 10. W pionowej krawędzi modułu znajduje się zawór napełniania 11 i zawór opróżniania i bezpieczeństwa 12. Belki poziome 5a i 5b są połączone z krawędziami pionowymi modułu za pomocą sprężyn odciągających 13. Na górnej i dolnej belce poziomej 5a i 5b znajdują się nakładki z materiału elastycznego 6, zapewniające dokładne przyleganie belek uszczelniających do ewentualnych nierówności podłogi i toru. Moduł jest wypełniony materiałem dźwiękochłonnym 14 i posiada zewnętrzne okładziny 15. Profile pionowe są wyposażone w uszczelki 16.
Belki poziome 5a i 5b są pozycjonowane w osi modułu za pomocą wkładek ślizgowych 8. Wkładki 8 eliminują luz pomiędzy belkami uszczelniającymi 5a i 5b, a profilem ramy panelu, zapewniają płynny przesuw belek 5a i 5b w ramie. Wkładki 8 wykonane są z tworzywa sztucznego o właściwościach ślizgowych.
W przypadku zestawiania ściany mobilnej poszczególne moduły łączy się ze sobą tak, aby zawory zasilające 11 były połączone, a kanały przelotowe 9 tworzyły połączoną przestrzeń zasilaną powietrzem za pomocą sprężarki 26 połączonej z profilem modułu końcowego 27. Po zestawieniu wszystkich modułów uruchamia się układ teleskopowy 28, składający się z przymocowanego do ściany pomieszczenia korpusu 17 z umocowanym trwale profilem pionowym 18 z kanałem zasilającym sprężonym powietrzem. W profilu znajduje się zamocowana przesuwnie w kierunku ściany mobilnej maskująca belka pionowa, składająca się z profilu uszczelniającego 19 i okładzin 20. Wewnątrz belki pionowej jest umieszczona elastyczna membrana 22 połączona zaworem 7 z kanałem zasilającym 18 wyposażonym w zawór napełniający 23. Profil pionowy 18 jest połączony z profilem uszczelniającym 19 za pomocą sprężyn odciągających 13. Belka pionowa jest pozycjonowana w osi modułu za pomocą wkładek ślizgowych 21. Kanał zasilający w profilu pionowym 18 teleskopu jest wyposażo
PL 241 852 B1 ny w zaślepki 24. Zasada działania w przypadku maskującej belki pionowej jest taka sama, jak w przypadku pojedynczego modułu. Sprężone powietrze dostarczane kanałem przelotowym 9 jest przez zawór 7 wprowadzane do membrany 22, której rozszerzanie się powoduje przesuw maskującej belki pionowej, składającej się z profilu uszczelniającego 19 i okładzin 20.
Ścianę mobilną według wynalazku można obsługiwać z jednej zabudowanej na stałe sprężarki 26 albo przy pomocy ręcznej sprężarki akumulatorowej (nie pokazanej na rysunku). W przypadku, gdy ściana mobilna według wynalazku jest obsługiwania ze stałej sprężarki 26 uruchamia się tę sprężarkę i dosuwa się pierwszy moduł do profilu końcowego 27 ściany mobilnej, łącząc zawór zasilający 11 modułu z zaworem 11 w profilu końcowym 27. W wyniku połączenia zaworów 11 następuje napełnienie kanałów przelotowych 9 w module oraz membran elastycznych 4 wysuwających belki poziome 5 górną i dolną. Te same czynności powtarza się dla kolejnych modułów tworzących ścianę mobilną. W przypadku, gdy ściana jest obsługiwana z ręcznej sprężarki akumulatorowej instalację pneumatyczną modułu napełnia się po ustawieniu modułu we właściwym dla niego miejscu. W takim przypadku końcowy profil naścienny 27 nie musi być wyposażony w zawór napełniania. Odblokowanie uszczelnienia następuje po wciśnięciu zaworu opróżniania 12, w wyniku czego sprężyny odciągające 13 odsuwają belki poziome 5 od podłogi i toru jezdnego.
Obsługa układu teleskopowego odbywa się na takiej samej zasadzie, jak obsługa ściany mobilnej, ze sprężarki zabudowanej na stałe lub ręcznej sprężarki akumulatorowej.

Claims (2)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Moduł ściany mobilnej, w którym konstrukcja prostokątnej ramy z profili pionowych (1) i (2) i poziomych (3a) i (3b) wypełniona jest materiałem dźwiękochłonnym (14), z dwustronną okładziną zewnętrzną (15), posiadający uszczelniające belki poziome górną (5a) i dolną (5b), usytuowane przesuwnie wewnątrz profili poziomych (3a) i (3b) i uruchamiane pneumatycznie, przy czym profile pionowe są wyposażone w co najmniej jeden zawór napełniania i opróżniania, znamienny tym, że profile pionowe (1) i (2) ramy oraz profile poziome (3a) i (3b) ramy są puste wewnątrz, a w ich wewnętrznej przestrzeni znajdują się kanały przelotowe (9) do rozprowadzania sprężonego powietrza, zaś w belkach poziomych (5a) i (5b) znajdują się elastyczne membrany (4) połączone z kanałami przelotowymi (9) za pomocą zaworów (7), zaś w narożnikach modułu kanały przelotowe (9) są wyposażone w łączniki uszczelniające (10), zaś belki poziome (5a) i (5b) są połączone z krawędziami pionowymi modułu za pomocą sprężyn odciągających (13).
  2. 2. Ściana mobilna składająca się z co najmniej jednego modułu, pionowego profilu końcowego oraz naściennego układu teleskopowego, znamienna tym, że w korpusie (17) układu teleskopowego jest zamocowany trwale profil pionowy (18) z kanałem (9) zasilającym sprężonym powietrzem, a w tym profilu znajduje się zamocowana przesuwnie w kierunku ściany mobilnej maskująca belka pionowa składająca się z profilu uszczelniającego (19) i okładzin (20), zaś wewnątrz belki pionowej znajduje się co najmniej jedna elastyczna membrana (22) połączona zaworem (7) z kanałem zasilającym w profilu (18) wyposażonym w zawór napełniający (23), przy czym profil pionowy (18) z kanałem zasilającym jest połączony z profilem uszczelniającym (19) za pomocą sprężyn odciągających (13).
PL425225A 2018-04-13 2018-04-13 Moduł ściany mobilnej i ściana mobilna PL241852B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL425225A PL241852B1 (pl) 2018-04-13 2018-04-13 Moduł ściany mobilnej i ściana mobilna

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL425225A PL241852B1 (pl) 2018-04-13 2018-04-13 Moduł ściany mobilnej i ściana mobilna

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL425225A1 PL425225A1 (pl) 2019-10-21
PL241852B1 true PL241852B1 (pl) 2022-12-12

Family

ID=68238656

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL425225A PL241852B1 (pl) 2018-04-13 2018-04-13 Moduł ściany mobilnej i ściana mobilna

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL241852B1 (pl)

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE8805402U1 (de) * 1988-04-23 1988-07-21 Recker, Theo, 5170 Jülich Dichtelement mit pneumatischem Dichtungssystem zum Verschluß von Maueröffnungen gegen Wassereinbruch bei Hochwasser
EP0629752B1 (de) * 1993-05-25 1996-08-14 Rosconi Ag Mobile Trennwand
DE19844028A1 (de) * 1998-09-25 2000-03-30 Preform Raumgliederungssysteme Trennwand
PL118955U1 (pl) * 2010-04-22 2011-10-24 Mariusz Smit Mechanizm do uruchamiania rozpieraczy modułu ściany przesuwnej

Also Published As

Publication number Publication date
PL425225A1 (pl) 2019-10-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2006299202B2 (en) Mobile partition
AU2006299200B2 (en) Mobile partition
EP0097475B1 (en) Transportable pre-fabricated building structure
RU2083772C1 (ru) Транспортабельная трансформируемая строительная конструкция
CN201313619Y (zh) 预制模块化整体舱室单元房间
RU2007101903A (ru) Система сборных стеновых конструкций для кабины летательного аппарата
KR20090013757A (ko) 선박용 파티션 모듈
CN113047476B (zh) 一种防火隔断装置及其使用方法
PL241852B1 (pl) Moduł ściany mobilnej i ściana mobilna
EP0360585A2 (en) Railway carriage and assembly method therefor
US6247272B1 (en) Curved door assembly for workstation
EP1698754A1 (en) Fixture assembly for the building industry and method for the installation thereof
US20150361703A1 (en) Wind resistant door assembly
EP2386467A2 (en) Method for manufacturing a frame structure of a utility vehicle and corresponding frame structure
GB2415444A (en) Building comprising detachable modules
RO201500009U1 (ro) Perete despărţitor uşor manevrabil
CN217205631U (zh) 一种变压器内置的变电站
CN217001106U (zh) 一种变电站用模块化预制舱及变电站
SK8432Y1 (sk) Ľahká mobilná priečka s pružnými pneumatickými prvkami
CN103378547A (zh) 用于联接至少两个中压柜的装置以及配电操作台
CN219794345U (zh) 一种针对幕墙玻璃室内安装的固定组件
CN216921557U (zh) 一种变压器外置的变电站
KR960001440B1 (ko) 선박 또는 해상 건축물의 주거공간용 벽 구조체
JP3917795B2 (ja) 展示場建物及びその設営方法
JP2626446B2 (ja) ガラス支持構造