PL237735B1 - Sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych oraz układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych - Google Patents

Sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych oraz układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych Download PDF

Info

Publication number
PL237735B1
PL237735B1 PL424069A PL42406917A PL237735B1 PL 237735 B1 PL237735 B1 PL 237735B1 PL 424069 A PL424069 A PL 424069A PL 42406917 A PL42406917 A PL 42406917A PL 237735 B1 PL237735 B1 PL 237735B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
thermolysis
gas
reactor
waste
hydrocarbons
Prior art date
Application number
PL424069A
Other languages
English (en)
Other versions
PL424069A1 (pl
Inventor
Zbigniew Miazga
Zbigniew Miazga
Original Assignee
Miazga Zbigniew Przed Produkcyjno Handlowo Uslugowe Polblume
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Miazga Zbigniew Przed Produkcyjno Handlowo Uslugowe Polblume filed Critical Miazga Zbigniew Przed Produkcyjno Handlowo Uslugowe Polblume
Priority to PL424069A priority Critical patent/PL237735B1/pl
Publication of PL424069A1 publication Critical patent/PL424069A1/pl
Publication of PL237735B1 publication Critical patent/PL237735B1/pl

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/141Feedstock
    • Y02P20/143Feedstock the feedstock being recycled material, e.g. plastics

Landscapes

  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych w warunkach beztlenowych. Ponadto przedmiotem wynalazku jest reaktor oraz instalacja do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych.
Recykling odpadów wielomateriałowych jest utrudniony ze względu na wielość składników oraz ich wzajemne połącznie. Największe znaczenie odgrywają tu związki organiczne. Odpady takie stanowią nierozerwalne połączenia materiałów metalowych i niemetalowych (ceramika, włókno szklane, włókno węglowe, wypełniacze nieorganiczne) z materiałami organicznymi (polimery, elastomery, pianki).
Obecnie, jedynym mającym znaczenie gospodarczo rozwiązaniem jest przerób termiczny (m.in. spalanie tych odpadów w paleniskach pieców cementowych lub w blokach energetycznych). Jest to rozwiązanie nieefektywne energetycznie i powodujące powstawanie nowego strumienia trudnych do zagospodarowania odpadów w postaci żużli i popiołów. Żużel zawiera metale i składniki mineralne, których odzyskanie z tej postaci jest bardzo trudne lub praktycznie niemożliwe. Natomiast selektywna ekstrakcja metali z otrzymanego stopu jest kosztowna i trudna. Ponadto przy dużym udziale takich materiałów w paliwie energetycznym spalanym w powietrzu, należy liczyć się z powstawaniem szkodliwych emisji do atmosfery w postaci WWA oraz innych pochodnych węglowodorów aromatycznych (dioksyn, furanów, etc.).
Przykładem innowacyjnej technologii jest zaproponowana w wynalazku metoda termicznego przetworzenia materiałów wieloskładnikowych. Technologia jest unikatowa i niestosowana dotychczas w zakładach przetwarzania odpadów.
Możliwe jest przetwarzanie odpady wieloskładnikowych w procesie rozkładu termicznego prowadzonym bez dostępu tlenu, w którym otrzymuje się produkty o pożądanych właściwościach fizycznych i w formie korzystnej do ich dalszego zagospodarowania.
Zasadnicza przewaga procesu termicznej likwidacji, neutralizacji i unieszkodliwiania/utylizacji odpadów w procesie termolizy nad klasycznym spalaniem (utlenianiem) substancji organicznej polega na tym, że w hermetycznym procesie rozkładu termicznego bez dostępu tlenu nie tworzą się niezwykle toksyczne polichlorowane (bromowane) dibenzodioksyny PCDD, PBrDD i polichlorowane (bromowane) dibenzofurany PCDF, PBrDF. Dzieje się tak, ponieważ reakcje rozkładu przebiegają bez udziału tlenu, a to właśnie on jest składnikiem wymienionych substancji niebezpiecznych (jeden lub dwa mostki tlenowe łączą dwa pierścienie benzenowe z chlorem lub bromem).
Sposób według wynalazku jest przydatny do przerobu różnorodnych strumieni odpadów wielomateriałowych, takich jak materiał opakowaniowy Tetra Pa, których składa się z trzech materiałów: papieru, zapewniającego sztywność opakowania i dającego możliwość nadruku; folii aluminiowej, chroniącej produkt spożywczy w opakowaniu przed działaniem światła i tlenu, a także gwarantującej nieprzepuszczalność dla zapachów; folii wykonanej z polimeru, dopuszczonego do bezpośredniego kontaktu z żywnością (np.: polietylenu), chroniącej papier przed wilgocią i łączącej go z folią aluminiową.
Rozkład termiczny metodą termolizy polega na rozpadzie cząsteczek związków chemicznych (organicznych) na mniejsze cząsteczki (łańcuchy merowe) pod wpływem temperatury. Im słabsze jest wiązanie chemiczne w cząsteczce, tym niższa jest temperatura, w której dysocjacja termiczna zachodzi. Proces termicznego rozkładu prowadzi się w przeponowo podgrzewanym poziomym, reaktorze obrotowym. Umieszczone w reaktorze wieloskładnikowe odpady podgrzewa się do temperatury poniżej 500°C, bez dostępu powietrza i przy naturalnie wzrastającym ciśnieniu wskutek powstawania produktów gazowych.
W wyniku tak prowadzonego procesu powstają opary olejowo-gazowe, podlegające separacji w połączonym z reaktorem separatorze i w zbiornikach skraplaczy. Cyklicznie zachodzące zmiany temperatury procesu przy stałym poziomie energii cieplnej dostarczanej do reaktora, spowodowane są rodnikowo-łańcuchowym mechanizmem termolizy. Dzięki sekwencyjnie przebiegającym indukowanym procesom rozpadu na rodniki i na skutek polimeryzacji w krótkie łańcuchy węglowodorowe, podlegające następnie destylacji, tworzy się mieszanina ciekłych (oleje) i gazowych (gaz palny) węglowodorów.
Z kolei, dzięki powierzchniowemu odwodornieniu i kondensacji krótkich łańcuchów polimerów na odwodornionej przez rodniki powierzchni materiałów o uporządkowanej strukturze bipolarnej syndiotaktycznej następuje stopniowa karbonizacja materiałów organicznych. W warunkach termodynamicznych termolizy, nie ulegają one już dalszym przemianom chemicznym, tworząc struktury węgla komórkowego o różnej teksturze. Struktury te na skutek przesypywania w obracającej się komorze reaktora oraz wskutek naprężeń cieplnych wywołanych gradientem temperatur podczas końcowego schłodzenia reaktora
PL 237 735 B1 do temperatury pokojowej, ulegają częściowej destrukcji, tworząc produkt w postaci węglowego proszku lub płatków, będącego strukturalnie odmianą węgla komórkowego o teksturze predefiniowanej przez materiał organiczny, który podlegał procesowi karbonizacji.
W efekcie procesu termicznego otrzymuje się mieszaninę węglowodorów, wypływających z reaktora po odpowiednim schłodzeniu w postaci frakcji ciekłych węglowodorów i mieszaniny gazów palnych. W reaktorze pozostaje frakcja stała, złożona z karbonizatu (węgiel komórkowy) oraz złomu metalowego, składników ceramicznych i związków chemicznych, wchodzących w skład materiałów poddanych termolizie. Ciekłe i gazowe produkty o dużym potencjale energetycznym będą wykorzystane do podgrzewanie procesu, co dodatkowo obniży koszt przerobu. Do zalet procesu termolizy odpadów należy również zaliczyć niewielkie zanieczyszczenie powietrza oraz zredukowanie objętości odpadów, nawet o 90%.
Z opisu zgłoszenia patentowego PL408123 znany jest proces termolizy bez dostępu powietrza odpadów elastomerowych, zwłaszcza opon, z odprowadzanie gazów poprocesowych z rozkładu termicznego do układu separacji produktów frakcji gazowej i ciekłej, przy czym rozkład termiczny prowadzi się w ogrzewanym przeponowo reaktorze o poziomej osi obrotu z ruchomym złożem w temperaturze 320-400°C i pod ciśnieniem do 0,5 bara, przy czym do reaktora przy załadunku odpadów dodaje się najcięższą frakcję ciekłą z układu separacji produktów w ilości od 0,2 do 0,5% masy odpadów oraz taką sama ilość wody.
Znany z opisu PL212812 jest również układ oraz sposób do prowadzenia termolizy odpadowych tworzyw sztucznych z ciągłym usuwaniem produktów karbonizacji i pozostałości poreakcyjnych procesu. Układ charakteryzuje się tym, że za układem do podawania surowca usytuowana jest wytłaczarka, za którą umieszczony jest główny reaktor termolizy, wyposażony w mieszadło podwójne, połączony z zewnętrzną pętlą cyrkulacyjną, zawierającą podgrzewacz przepływowy pompę cyrkulacyjną i zawór trójdrożny. Sposób charakteryzuje się tym, że tworzywo podawane jest do reaktora termolizy, gdzie w temperaturze od 350°C do 450°C, przy obrotach mieszadła w zakresie 30 do 1500 obrotów/min, prowadzona jest termoliza, następnie uplastycznione tworzywo w ilości od 4 do 10 m3/godzinę jest pompowane do przepływowego podgrzewacza, o mocy grzania 60 do 120 KW, skąd przy regulowanej temperaturze pracy układu mieszaninę reakcyjną par i cieczy wprowadza się z powrotem do reaktora, przy czym pary produktów reakcji w sposób ciągły odprowadzane są z reaktora i kondensowane w dalszej części układu, produkty uboczne reakcji zawracane są do reaktora głównego termolizy, zaś pozostałości po termolizie odbierane są, w sposób ciągły przez wymiennik ciepła, w zbiorniku pozostałości za pomocą zaworu trójdrożnego umieszczonego przed przepływowym podgrzewaczem.
Z opisu PL218781 znany jest sposób wytwarzania wysokowartościowych produktów węglowodorowych z odpadowych tworzyw sztucznych i układ do tego sposobu. Sposób wytwarzania, w atmosferze gazu obojętnego, w którym odpady podaje się w sposób ciągły do wytłaczarki i uplastycznia, a następnie depolimeryzuje w reaktorze termolizy, zaś pary produktów depolimeryzacji kierowane są do układu wstępnego rozdziału, w którym następuje ich wstępne rozdzielenie, według wynalazku charakteryzuje się tym, że otrzymane frakcje poddawane są hydrorafinacji i następnie kierowane do węzła wtórnego rozdziału oraz węzła dodatkowych operacji wykańczalniczych. Układ charakteryzuje się tym, że za układem wstępnego rozdziału produktów znajduje się układ hydrorafinacji, następnie węzeł wtórnego rozdziału i węzeł operacji wykańczalniczych.
Celem wynalazku było opracowanie technologii odzysku folii cienkościennej z opakowań wielomateriałowych, które obecnie były kierowane do spalarni i do cementowni jako paliwo energetyczne. Opracowano technologię przetwarzania różnego typu polimerów, w tym polipropylenu i polietylenu w płynne węglowodory, które mogą być dalej destylowane na związki chemiczne jak etylen, benzen, ksylen, i inne. Jest to technologia uzyskiwania karbonizatu lub węgla aktywnego z opakowań zawierających papier.
Istotą wynalazku jest sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych w warunkach beztlenowych charakteryzujący się tym, odpady wieloskładnikowe poddawane są rozdrobnieniu do frakcji o wielkości od 20mm x 20mm do frakcji 20mm x 150mm a następnie podawane są do przeponowo podgrzewanego, poziomego, reaktora obrotowego, w którym prowadzona jest termoliza w temperaturze od 200C do 350°C pod ciśnieniem od 0,1 MPa do 0,25 MPa, przez ok 2,5 godzin następnie w temperaturze 350°C przez kolejną 1 godzinę, następnie gaz procesowy poddawany jest kondensacji w dalszej części układu, w temperaturze gazu wchodzącego na skraplacze, która wynosi co najmniej 250°C do 350°C, gdzie następuje wydzielanie węglowodorów pochodzące z termolizy papieru i polipropylenu węglowodory nie skroplone w skraplaczach wędrują na filtr gazowy i zbiorniki gazowe,
PL 237 735 B1 a następnie wędrują na palniki gazowe zasilając układ reaktora, przy czym w trakcie procesu odzyskuje się aluminium, które wydzielane jest w postaci folii aluminiowej i dalej poddawane jest procesowi oczyszczania; natomiast węglowodory płynne w postaci trzech faz ciekłych: lekkiej, średniej i ciężkiej poddawane są destylacji, w wyniku której uzyskuje się frakcje zawierające wydzielone węglowodory; pozostały gaz poprocesowy poddawany jest skropleniu i oczyszczeniu podawany jest na palniki do ogrzewania reaktora.
Korzystnie, termoliza prowadzona jest w atmosferze azotu.
Korzystnie wydajność odzyskiwania aluminium wynosi 6-12% wagowych.
Kolejnym przedmiotem wynalazku jest układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych w warunkach beztlenowych zawierający reaktor termolityczny ogrzewany przeponowo, w postaci walca o poziomej osi obrotu, wyposażony w układ do podawania surowca, oraz napęd oraz układ odprowadzania gazów odpadowych z procesów termolizy zakończony kominem wyposażonym w filtr węglowy znamienny tym, że reaktor termolityczny połączony jest za pomocą rurociągu ze skraplaczami podzielonymi co najmniej na trzy różne sekcje, przy czym każda z nich połączona jest z indywidualnym zbiornikiem frakcyjnym, które stanowią zbiornik, zbiornik i zbiornik, które następnie połączone są ze zbiornikiem magazynującym; w dalszej części układu znajdują się filtr gazowy oraz zbiorniki gazowe.
Korzystnie, układ wyposażony jest w oraz chłodnicę sprężarkową i w chłodnicę powietrzną.
Korzystnie, układ zawiera zbiornik z paliwem.
Sposób zagospodarowania odpadów według wynalazku przyczyni się do redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Pozyskanie surowców wtórnych z odpadów wielomateriałowych (odzysk materiałowy) pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania i wydobycia surowców naturalnych, co powinno przyczynić się do zmniejszenia degradacji środowiska naturalnego.
Wynalazek został bliżej przedstawiony w przykładach wykonania i na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schemat układu do prowadzenia procesu termolizy wraz z układem zagospodarowania gazów procesowych.
P r z y k ł a d 1
Do reaktora załadowywane są odpady wieloskładnikowe w postaci opakowań wielomateriałowych, które poddano rozdrobnieniu do frakcji o wielkości od 20mm x 20mm, po czym uruchamia się reaktor oraz ogrzewanie reaktora poprzez zapalenie palników. Proces termolizy prowadzony jest bez katalizatora, w temperaturze od 200°C do 350°C pod ciśnieniem od 0,1 MPa do 0,25 MPa, przez ok 2,5 godzin następnie w temperaturze 350°C przez kolejną 1 godzinę. Gazy procesowe uzyskiwane w procesie termolizy prowadzonym w atmosferze azotu przemieszczają się w kierunku skraplaczy, gdzie poddawane są procesowi kondensacji w temperaturze 20-27°C. Skraplacze podzielone są co najmniej na trzy różne sekcje, w których wydzielane są kolejne frakcje temperaturowe, po czym każda z nich zbierana jest w indywidualnym zbiorniku frakcyjnym, a następnie magazynowane w zbiorniku magazynującym. Pozostałe gazy jako gazy poprocesowe po skropleniu i oczyszczeniu są podawane na palniki do ogrzewania reaktora termolitycznego.
W wyniku procesu według wynalazku uzyskuje się aluminium, które jest separowane w postaci folii aluminiowej i dalej poddawane jest procesowi oczyszczania; węglowodory płynne (trzy fazy roztworu: lekka, średnia i ciężka) poddawane są destylacji, w wyniku której uzyskuje się frakcje zawierające wydzielone węglowodory.
W wyniku termolizy 10 ton odpadów wieloskładnikowych uzyskuje się frakcje odbierane w temperaturze od 250-350°C i są to karbolizat, olej procesowy, gaz, aluminium w ilości od 6 do 12%, oraz para wodna.
P r z y k ł a d 2
Układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych w warunkach beztlenowych zawiera reaktor termolityczny 1 ogrzewany przeponowo, w postaci walca o poziomej osi obrotu, który umieszczony nad piecem grzewczym 2 wyposażonym w palniki gazowe i olejowe 3. Reaktor zawiera również układ do podawania surowca, który stanowią 2 kruszarki oraz taśmociągi lub podajniki ślimakowe. Reaktor termolityczny 1 wyposażony jest w napęd 4 oraz układ odprowadzania gazów odpadowych z procesów termolizy zakończony kominem wyposażonym w filtr węglowy 16 zawierający węgiel aktywny. Reaktor termolityczny 1 połączony jest za pomocą rurociągu ze skraplaczami 5 podzielonymi co najmniej na trzy różne sekcje, przy czym każda z nich połączona jest z indywidualnym zbiornikiem frakcyjnym (zbiorniki 6, 7 i 8), które następnie połączone są ze zbiornikiem magazynującym 14.
PL 237 735 B1
W dalszej części układu znajdują się filtr gazowy 10 oraz zbiorniki gazowe 11, w których węglowodory nie skroplone w skraplaczach 5 są oczyszczane. Chłodnica sprężarkowa 12 oraz w chłodnica powietrzna 13 służą do chłodzenia płynu chłodniczego stosowanego do chłodzenia skraplaczy 5. Gazy kompresowane są pod ciśnieniem od 5 do 15 atm, przy czym następuje kompresja gazu od 30 do 60 razy. Temperatura na skraplaczach 5 jest stała wynosi 20-27°C.
Zbiornik z paliwem 15, które służy przechowywania paliwa niezbędnego do uruchomienia procesu.

Claims (6)

1. Sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych w warunkach beztlenowych znamienny tym, że odpady wieloskładnikowe poddawane są rozdrobnieniu do frakcji o wielkości od 20mm x 20mm do frakcji 20mm x 150mm a następnie podawane są do przeponowo podgrzewanego, poziomego, reaktora obrotowego, w którym prowadzona jest termoliza w temperaturze od 200°C do 350°C pod ciśnieniem od 0,1 MPa do 0,25 MPa, przez ok. 2,5 godzin następnie w temperaturze 350°C przez kolejną 1 godzinę, następnie gaz procesowy poddawany jest kondensacji w dalszej części układu, w temperaturze gazu wchodzącego na skraplacze, która wynosi co najmniej 250°C do 350°C, gdzie następuje wydzielanie węglowodorów pochodzące z termolizy papieru i polipropylenu węglowodory nie skroplone w skraplaczach wędrują na filtr gazowy (10) i zbiorniki gazowe (11), a następnie wędrują na palniki gazowe (3) zasilając układ reaktora, przy czym w trakcie procesu odzyskuje się aluminium, które wydzielane jest w postaci folii aluminiowej i dalej poddawane jest procesowi oczyszczania; natomiast węglowodory płynne w postaci trzech faz ciekłych: lekkiej, średniej i ciężkiej poddawane są destylacji, w wyniku której uzyskuje się frakcje zawierające wydzielone węglowodory; pozostały gaz poprocesowy poddawany jest skropleniu i oczyszczeniu podawany jest na palniki do ogrzewania reaktora.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że termoliza prowadzona jest w atmosferze azotu.
3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że wydajność odzyskiwania aluminium wynosi 6-12% wagowych.
4. Układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych w warunkach beztlenowych zawierający reaktor termolityczny ogrzewany przeponowo, w postaci walca o poziomej osi obrotu, wyposażony w układ do podawania surowca, oraz napęd oraz układ odprowadzania gazów odpadowych z procesów termolizy zakończony kominem wyposażonym w filtr węglowy, znamienny tym, że reaktor termolityczny (1) połączony jest za pomocą rurociągu ze skraplaczami (5) podzielonymi co najmniej na trzy różne sekcje, przy czym każda z nich połączona jest z indywidualnym zbiornikiem frakcyjnym, które stanowią zbiornik (6), zbiornik (7) i zbiornik (8), które następnie połączone są ze zbiornikiem magazynującym (14); w dalszej części układu znajdują się filtr gazowy (10) oraz zbiorniki gazowe (11).
5. Układ według zastrz. 4, znamienny tym, że wyposażony jest w oraz chłodnicę sprężarkową (12) i w chłodnicę powietrzną (13).
6. Układ według zastrz. 4, znamienny tym, że zawiera zbiornik z paliwem (15).
PL424069A 2017-12-28 2017-12-28 Sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych oraz układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych PL237735B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL424069A PL237735B1 (pl) 2017-12-28 2017-12-28 Sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych oraz układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL424069A PL237735B1 (pl) 2017-12-28 2017-12-28 Sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych oraz układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL424069A1 PL424069A1 (pl) 2019-07-01
PL237735B1 true PL237735B1 (pl) 2021-05-17

Family

ID=67105529

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL424069A PL237735B1 (pl) 2017-12-28 2017-12-28 Sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych oraz układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL237735B1 (pl)

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI753581A (pl) * 1975-02-10 1976-08-11 Deco Ind
PL210734B1 (pl) * 2006-10-02 2012-02-29 Zbigniew Pabian Dynamiczna destylarka
PL209828B1 (pl) * 2007-11-30 2011-10-31 Przedsiębiorstwo Ekonaks Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sposób przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych, zwłaszcza poliolefinowych i urządzenie do przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych, zwłaszcza poliolefinowych
PL221831B1 (pl) * 2012-06-21 2016-06-30 Jodkowski Wiesław Helioterm Sposób przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych, zwłaszcza poliolefinowych oraz urządzenie do przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych, zwłaszcza poliolefinowych

Also Published As

Publication number Publication date
PL424069A1 (pl) 2019-07-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2015512972A (ja) 2段階分割帯域熱分解装置
JP5144020B2 (ja) 廃棄物の油化方法
RU2392543C2 (ru) Способ и устройство переработки бытовых и промышленных органических отходов
JP6924305B2 (ja)
EP2997110B1 (en) A method and a system for processing plastic waste
TWI830098B (zh) 使塑膠廢料解聚合之方法
EP2609146B1 (en) Process for termical degradation of pvc and other wastes containing halogen-containing polymer waste
WO2013057735A1 (en) "process and plant for conversion of segregated or unsegregated carbonaceous homogeneous and non- homogeneous waste feed into hydrocarbon fuels"
EP3031881A1 (en) Method of pyrolytic processing of polymer waste from the recycling of food packaging and a system for carrying out such method
KR20220101617A (ko) 중합체를 생성물로 전환하는 방법 및 장치
ES2971344T3 (es) Instalación para la producción y método de producción de aceite, gas y residuo carbonoso para un negro de carbón a partir de elastómeros, especialmente residuos de caucho, en el proceso de pirólisis continua
US8414743B2 (en) Method and device for thermally disintegrating a starting material using foreign particles
JP5478130B2 (ja) 石油化学製品廃棄物の油化装置
PL237735B1 (pl) Sposób prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych oraz układ do prowadzenia procesu termolizy odpadów wieloskładnikowych
KR101307395B1 (ko) 재생 중질유, 재생 탄소화합물을 이용한 합성고분자 폐기물 열분해 유화 시스템 및 그 방법
CN116064064A (zh) 一种热解回收废塑料的方法及系统
KR100531501B1 (ko) 폐합성수지 유화장치
WO2021185387A2 (en) Method of electricity production through tyre pyrolysis
JP2005306974A (ja) プラスチック油化装置及び方法
EP3369798B1 (en) Method of tyre recycling
CA2576355C (en) Treatment of waste using three temperature stages within one chamber
JPH1160796A (ja) 廃棄プラスチックの処理方法及び装置
JPH10195451A (ja) 廃プラスチックの溶融・熱分解方法、その溶融・熱分解 槽及び廃プラスチックの油化方法
KR20130138055A (ko) 음식물쓰레기를 이용한 고형연료의 제조시스템
LT5679B (lt) Organinių medžiagų terminio perdirbimo būdas ir įrenginys