PL233616B1 - Preparat do paznokci, dloni i stop oraz sposob wytwarzania tego preparatu - Google Patents
Preparat do paznokci, dloni i stop oraz sposob wytwarzania tego preparatu Download PDFInfo
- Publication number
- PL233616B1 PL233616B1 PL422524A PL42252417A PL233616B1 PL 233616 B1 PL233616 B1 PL 233616B1 PL 422524 A PL422524 A PL 422524A PL 42252417 A PL42252417 A PL 42252417A PL 233616 B1 PL233616 B1 PL 233616B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- weight
- mixture
- mixer
- deionized water
- amount
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P17/00—Drugs for dermatological disorders
- A61P17/06—Antipsoriatics
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K35/00—Medicinal preparations containing materials or reaction products thereof with undetermined constitution
- A61K35/12—Materials from mammals; Compositions comprising non-specified tissues or cells; Compositions comprising non-embryonic stem cells; Genetically modified cells
- A61K35/20—Milk; Whey; Colostrum
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K36/00—Medicinal preparations of undetermined constitution containing material from algae, lichens, fungi or plants, or derivatives thereof, e.g. traditional herbal medicines
- A61K36/18—Magnoliophyta (angiosperms)
- A61K36/185—Magnoliopsida (dicotyledons)
- A61K36/54—Lauraceae (Laurel family), e.g. cinnamon or sassafras
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K36/00—Medicinal preparations of undetermined constitution containing material from algae, lichens, fungi or plants, or derivatives thereof, e.g. traditional herbal medicines
- A61K36/18—Magnoliophyta (angiosperms)
- A61K36/185—Magnoliopsida (dicotyledons)
- A61K36/72—Rhamnaceae (Buckthorn family), e.g. buckthorn, chewstick or umbrella-tree
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K9/00—Medicinal preparations characterised by special physical form
- A61K9/10—Dispersions; Emulsions
- A61K9/107—Emulsions ; Emulsion preconcentrates; Micelles
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Natural Medicines & Medicinal Plants (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Public Health (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Biotechnology (AREA)
- Medical Informatics (AREA)
- Mycology (AREA)
- Microbiology (AREA)
- Botany (AREA)
- Alternative & Traditional Medicine (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Dermatology (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Dispersion Chemistry (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Cell Biology (AREA)
- Developmental Biology & Embryology (AREA)
- Immunology (AREA)
- Virology (AREA)
- Zoology (AREA)
- Cosmetics (AREA)
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp oraz sposób wytwarzania tego preparatu.
Szczególnym obszarem wykorzystania wieloskładnikowego preparatu do regenerowania paznokci dłoni i stóp według wynalazku jest leczenie i regenerowanie zaatakowanych przez onycholizę paznokci dłoni i stóp, a także leczenie paznokci zaatakowanych przez inne choroby powodujące ich łuszczycę.
Występująca często ciężka choroba paznokci nie zawsze wynika z ciężkiej łuszczycy skóry, zaś rodzaj zmian w obrębie paznokci nie zawsze jest powiązany z konkretnym rozkładem zmia n na skórze. Objawy kliniczne łuszczycy można odnieść do lokalizacji stanu chorobowego w obszarze struktur naskórkowych paznokcia. Główne cechy paznokci związane z łuszczycą to według częstości występowania:
1) nadżerki:
nadżerki stanowią punktowe wgłębienia, zazwyczaj niewielkie i płytkie, o różnej wielkości, głębokości i kształcie. Tworzą się one w ogniskach łuszczycowych w części tylnej macierzy (obszaru, w którym powstaje paznokieć). Większość nadżerek ma charakter powierzchowny, zaś jeśli są rozległe, mogą powodować znaczne nieprawidłowości barwy i struktury oraz mogą prowadzić do łamliwości paznokcia. W sensie histologicznym nadżerki stanowią defekt w warstwie powierzchniowej płytki paznokciowej, zaś kiedy postęp łuszczycy jest większy, nadżerka może się powiększyć i utworzyć otwór w płytce paznokciowej.
2) przebarwienie paznokcia:
typowym obrazem jest leukonychia (białe plamki na paznokciu), jeśli stan chorobowy dotyczy macierzy paznokcia, lub przebarwienie barwy łososiowej, jeśli zajęte jest łożysko paznokcia. Łuszczyca w obrębie łożyska paznokcia powoduje powstawanie owalnych, oleistych plamek różnej wielkości, barwy łososiowej.
3) onycholiza:
to utrata anatomicznej integralności pomiędzy płytką paznokciową palców rąk lub stóp, a leżącym pod nią łożyskiem paznokcia. Onycholiza objawia się nieregularną granicą pomiędzy różową częścią płytki paznokciowej, a jej białym wolnym brzegiem w momencie jej odchylenia od łożyska paznokcia. Stan ten następuje głównie wtedy, kiedy w obszarze pod płytką paznokciową, przyśrodkowo lub po stronie bocznej występują oleiste plamki. Paznokieć, na którym występuje onycholiza, ma zabarwienie żółtawe wskutek wpływu powietrza oraz nagromadzenia łusek pod powierzchnią paznokcia.
4) hiperkeratoza podpaznokciowa:
jest to zgrubienie tkanek pod płytką paznokciową. Objawem tego stanu jest nagromadzenie łusek; wynika on ze zmiany składu keratyny w przebiegu łuszczycy obejmującej łożysko paznokcia.
5) nieprawidłowości w obrębie płytki paznokciowej:
obejmują szeregi poprzecznych bruzd, w szczególności na kciukach; przypominają wtedy bruzdy Beau. Inne często występujące nieprawidłowości to wzdłużne wypukłości na paznokciu z guzkami przypominającymi kropelki stopionego wosku.
6) linijne wybroczyny podpaznokciowe:
7) występują na paznokciach u dłoni u 42% pacjentów z łuszczycą cierpiących na chorobę paznokci oraz u 6% na paznokciach u stóp. Ich postać odzwierciedla przebieg naczyń włosowatych w łożysku paznokcia oraz wzrost i łamliwość tych naczyń włosowatych w przebiegu czynnej łuszczycy.
Przyczyna odwarstwiania paznokci w wielu przypadkach pozostaje niejasna. Wiadomym jest, że prawidłowo ukształtowane łożysko paznokcia nie posiada warstwy ziarnistej komórek naskórka występujących jako keratynocyty. Każdy proces zakłócający powstawanie i formowanie się łożyska paznokcia w tym także łuszczyca może przyczynić się do wykształcenia w jego obrębie warstwy ziarnistej, czego konsekwencją jest onycholiza. Wziąwszy pod uwagę przyczynę leżącą u podłoża tego objawu, onycholizę możemy podzielić na onycholizę pierwotną czyli idiopatyczną o nieznanej przyczynie i na onycholizę wtórną.
PL 233 616 B1
Onycholiza pierwotna często obserwowana jest u osób nadgorliwie i uporczywie poddających się zabiegom kosmetycznym na paznokciach takich jak manicure, środki nawilżające, czy stosując rozpuszczalniki zawarte w kosmetykach. Podobnie onycholizę pierwotną częściej spotyka się u osób z nadmiernie długimi paznokciami, u których nawet najmniejszy uraz może być przyczyną tego stanu.
Z kolei onycholiza wtórna najczęściej jest spowodowana: schorzeniami dermatologicznymi - łuszczycą, grzybicą paznokci, zespołem Reitera (reaktywnym zapaleniem stawów), nadmierną potliwością, pęcherzycą zwykłą, pelagrą, trądem, kiłą itd; niektórymi lekami: antybiotykami - cefalorydyną, chloramfenikolem, doksycykliną; chemioterapeutykami - adriamycyną, bleomycyną, 5-fluorouracylem, mitoksantronem, docetakselem, paklitakselem; innymi - kaptoprylem, retinoidami, diuretykami tiazydowymi; schorzeniami ogólnoustrojowymi - chorobami tarczycy (przebiegającymi z nadczynnością lub niedoczynnością gruczołu tarczycowego), zespołem żółtych paznokci, rakiem płuca, szpiczakiem mnogim, twardziną układową, niedokrwistością z niedoboru żelaza, cukrzycą oraz chorobami naczyń obwodowych.
Stosowanie znanych z wcześniejszego stanu techniki różnego rodzaju preparatów przeciwgrzybicznych i innych jest mało przydatne do zapobiegania chorobowego procesu oddzielania się płytki paznokciowej od łożyska paznokcia.
Z międzynarodowego zgłoszenia numer WO 98/16251 znana jest kompozycja do leczenia schorzeń paznokci, takich jak zakażenia bakteryjne, infekcje wywołane przez nieznane substancje, zakażenia łuszczycą oraz inne schorzenia zapalne paznokci. Kompozycja ta zawiera nośnik związków aktywnych, taki jak na przykład kwas tłuszczowy, jego ester, czy też glikol polipropylenowy, oraz związki aktywne takie jak środki przeciwgrzybiczne np. flukonazol, antybiotyki, substancje antyseptyczne czy kostykosterydy, oraz inne dodatki wspomagające. Takie kompozycje sporządza się w postaci nalewek, emulsji, roztworów, maści, kremów czy past.
Z europejskiego opisu patentowego nr EP 0913154 znany jest lakier do paznokci przeznaczony do leczenia łuszczycy paznokciowej. Lakier zawiera substancję aktywną taką jak kortykosteryd będący silnym środkiem przeciwzapalnym, oraz kwas salicylowy i inne dodatki.
Z europejskiego opisu patentowego EP 1680076 znane są farmaceutyczne i kosmetyczne kompozycje do leczenia paznokci zawierające związki o ogólnym wzorze R-O-Ri, gdzie R oznacza resztę alkilową o łańcuchu prostym lub rozgałęzionym z 5-8 atomami węgla, natomiast Ri oznacza grupę formylową lub octanową, które mają zdolność do penetracji przez skeratynizowaną substancję paznokcia i sąsiadującą skórę ale ponadto posiadają zdolność transportowania zarówno terapeutycznych substancji czynnych, jak przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, antyseptyki i kortykosteroidy jak i substancji odpowiednich do pielęgnacji paznokci takich jak substancje odżywcze i odbudowujące.
Z europejskiego opisu patentowego EP 2117565 znane jest zastosowanie chitozanu, pochodnej chitozanu lub ich dopuszczalnej fizjologicznie soli do wytwarzania leku lub wyrobu medycznego, lub artykułu higienicznego, lub kosmetyku, w postaci lakieru do paznokci, użytecznego do leczenia miejscowego chorób zapalnych paznokci, takich jak łuszczyca, liszaj płaski oraz atopowe zapalenie skóry.
We wcześniejszym stanie techniki brak jest zadawalającego środka, stosowanego do miejscowego leczenia chorób paznokci lub miejscowej pielęgnacji paznokci, który zawiera nośnik zapewniający transport, wymaganej do trwałego sukcesu terapii, ilości substancji czynnej przez paznokieć do położonego pod nim łożyska paznokcia i do korzenia paznokcia (macierzy).
Celem niniejszego wynalazku jest opracowanie preparatu wieloskładnikowego do stosowania w kompozycji, która podczas opisanego kombinacyjnego miejscowo/układowego leczenia grzybic paznokci, w tym leczenia onycholizy nie wykazuje wad znanych z wcześniejszego stanu techniki.
Nieoczekiwanie okazało się, że do penetracji paznokci dłoni i stóp oraz do skutecznego leczenia infekcji powodujących choroby zapalne paznokci, a zwłaszcza do skutecznego leczenia onycholizy, zdolne są naturalne białka takie jak: immunoglobulina, laktoferyna, lizozym, czy laktoperoksydaza zawarte w liofilizowanym colostrum tłuszczowym. Istotnym składnikiem liofilizowanego colostrum tłuszczowego o handlowej nazwie colostrum śmietankowe jest tłuszcz pochodzący z siary bydlęcej bogatej w ponad 250 związków w wysokim stężeniu - niespotykanym w żadnym innym produkcie pochodnia naturalnego.
Wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp według wynalazku zawiera:
2,00% do 8,00% wagowych substancji aktywnej w postaci liofilizowanego colostrum tłuszczowego o zawartości 30% do 50% tłuszczu z siary bydlęcej; korzystnie tłuszczem z siary bydlęcej jest siara mleka krowicy. Nazwa handlowa colostrum tłuszczowego to Colostrum Śmietankowe;
PL 233 616 B1 oraz jako emulgatory, emolienty, antyoksydanty, składniki kondycjonujące, zagęstniki i inne niezbędne substancje takie jak:
3,00% do 5,00% wagowych emulgatora w postaci mieszaniny zawierającej 50% do 70% wagowych oleinianu cetylostearylu i 30% do 50% wagowych oliwianu sorbitolu. Nazwa handlowa tego emulgatora to Olivem 1000; wagowych emolientu w postaci skwalanu z oliwek;
wagowych emulgatora w postaci stearynianu glicerolu. Nazwa handlowa tego emulgatora to Cutina GMS V;
wagowych emolientu w postaci tristearynianu glicerolu (stearyna). Nazwa handlowa tego emolientu to Crodamol GTIS;
wagowych emolientu w postaci oleju z awokado; wagowych emolientu w postaci oleju z rokitnika;
2,00% do 4,50%
0,30% do 0,70%
1,70% do 2,20%
2,50% do 3,50%
0,15% do 0,25%
0,60% do 1,00% wagowych zagęstnika w postaci poliakrylanu sodu. Nazwa handlowa tego zagęstnika to Cosmedia SP;
0,05% do 1,50% wagowych antyoksydantu stanowiącego mieszaninę 69% wagowych glikolu polietylenowego z 24% wagowymi witaminy E, z 5% wagowymi palmitynianu askorbylu, z 1% wagowym kwasu askorbinowego i z 1% wagowym kwasu cytrynowego. Nazwa handlowa antyoksydantu to Oxynex K liquid;
0,50% do 2,00% wagowych antyoksydantu stanowiącego octan witaminy E;
2,00% do 5,00% wagowych składnika kondycjonującego stanowiącego glikol pentylenowy. Nazwa handlowa tego składnika kondycjonującego to Hydrolite 5;
3,00% do 6,00% wagowych składnika kondycjonującego stanowiącego propanediol. Nazwa handlowa tego składnika kondycjonującego to Zemea;
0,05% do 1,00% wagowych zagęstnika w postaci polisacharydu gumy ksantanowej;
0,10% do 0,50% wagowych substancji chelatującej stanowiącej wersenian disodowy;
0,50% do 1,50% wagowych układu konserwującego stanowiącego mieszaninę 90% wagowych fenoksyetanolu z 10% wagowymi etyloheksylogliceryny. Nazwa handlowa tego układu konserwującego to Euxyl PE 9010;
0,10% do 0,40% wagowych kompozycji zapachowej zawierającej parfum z limonene z dodatkiem linalool. Nazwa handlowa kompozycji zapachowej to Babynours Natflor RS27147/03;
jako uzupełnienie do 100% wagowych wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp zawiera rozpuszczalnik w postaci wody dejonizowanej.
Formuła wieloskładnikowego preparatu do regenerowania paznokci dłoni i stóp jest oparta na emulsjach ciekłokrystalicznych, dzięki czemu przenikanie składników aktywnych jest skuteczne ze względu na ich lamelarną strukturę. Wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp zawiera skwalan z oliwek oraz cenne oleje takie jak olej rokitnikowy i olej awokado, które znane są ze swoich regenerujących właściwości.
Liofilizowane colostrum tłuszczowe zawiera przynajmniej 30% do 50% tłuszczu pochodzącego z młodziwia, czyli z siary bydlęcej pozyskanej nie później niż dwie godziny od zakończenia porodu. Liofilizowane colostrum tłuszczowe jest podstawowym komponentem wieloskładnikowego preparatu do regenerowania paznokci dłoni i stóp, zwłaszcza paznokci zaatakowanych przez ochynolizę. Największą wartość w colostrum tłuszczowym stanowią zawarte w nim białka takie jak: immunoglobuliny, laktoferyna, lizozym, czy też laktoperoksydaza. Substancje te wykazują silne właściwości antybakteryjne przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Siara bydlęca zawiera również tłuszcze, węglowodany, czynniki wzrostu i pochodne kwasów nukleinowych, a także łatwo przyswajalny wapień. Colostrum tłuszczowe odznacza się także wysoką zawartością witamin z grupy B oraz A, D i E.
Korzystnie wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp według wynalazku zawiera:
5,00% wagowych substancji aktywnej w postaci liofilizowanego colostrum tłuszczowego o zawartości 30% do 50% tłuszczu z siary bydlęcej. Korzystnie zawartość tłuszczu z siary bydlęcej wynosi 40% i korzystnie siarą bydlęcą jest siara mleka krowicy. Nazwa handlowa colostrum tłuszczowego to Colostrum Śmietankowe;
PL 233 616 B1
4,00%
3,00%
0,50%
2,00%
3,00%
0,20%
0,80%
0,05%
1,00%
5,00%
6,00%
0,05%
0,10%
1,00%
0,20% wagowych emulgatora w postaci mieszaniny 50% do 70% wagowych oleinianu cetylostearylu z 30% do 50% wagowych oliwianem sorbitolu. Nazwa handlowa tego emulgatora to Olivem 1000;
wagowych emolientu w postaci skwalanu z oliwek;
wagowych emulgatora w postaci stearynianu glicerolu. Nazwa handlowa tego emulgatora to Cutina GMS V;
wagowych emolientu w postaci tristearynianu glicerolu (stearyna). Nazwa handlowa tego emolientu to Crodamol GTIS;
wagowych emolientu w postaci oleju z awokado; wagowych emolientu w postaci oleju z rokitnika;
wagowych zagęstnika w postaci poliakrylanu sodu. Nazwa handlowa tego zagęstnika to Cosmedia SP;
wagowych antyoksydantu stanowiącego mieszaninę 69% wagowych glikolu polietylenowego z 24% wagowymi witaminy E, z 5% wagowymi palmitynianu askorbylu, z 1% wagowym kwasu askorbinowego i z 1% wagowym kwasu cytrynowego. Nazwa handlowa antyoksydantu to Oxynex K liquid;
wagowych antyoksydantu w postaci octanu witaminy E;
wagowych składnika kondycjonującego w postaci glikolu pentylenowego. Nazwa handlowa tego składnika kondycjonującego to Hydrolite 5;
wagowych składnika kondycjonującego w postaci propanediolu. Nazwa handlowa tego składnika kondycjonującego to Zemea;
wagowych zagęstnika w postaci polisacharydu gumy ksantanowej; wagowych substancji chelatującej w postaci wersenianu disodowego;
wagowych układu konserwującego stanowiącego mieszaninę 90% wagowych fenoksyetanolu z 10% wagowymi etyloheksylogliceryny. Nazwa handlowa tego układu konserwującego to Euxyl PE 9010, wagowych kompozycji zapachowej zawierającej parfum z limonene z dodatkiem linalool. Nazwa handlowa tej kompozycji zapachowej to Babynours Natflor RS27147/03;
oraz do 100% wagowych rozpuszczalnika uzupełniającego stanowiącego wodę dejonizowaną. Sposób wytwarzania wieloskładnikowego preparatu do regenerowania paznokci dłoni i stóp według wynalazku, polega na przygotowaniu w pojemniku z mieszadłem gorącej fazy olejowej preparatu. Komponenty stanowiące w recepturze preparatu fazę olejową odważa się zgodnie z wynalazkiem w % wagowych. Mieszanie i podgrzewanie komponentów fazy olejowej do temperatury 80°C prowadzi się w pojemniku z mieszadłem. Do pojemnika z mieszadłem dozuje się odważone komponenty fazy olejowej w ilości:
2,00% do 5,00%
2,00% do 4,50%
2,50% do 3,50%
1,70% do 2,20% po czym uruchamia się mieszadło oraz system podgrzewania pojemnika.
W trakcie podgrzewania faza olejowa poddawana jest procesowi ciągłego mieszania. Gdy temperatura mieszanej fazy olejowej osiągnie wartość około 70°C-78°C, do fazy olejowej dodaje się odważone w % wagowych kolejne komponenty takie jak:
oleju z rokitnika; octanu witaminy E; poliakrylanu sodu; antyoksydantu będącego mieszaniną glikolu polietylenowego, witaminy E, palmitynianu askorbylu, kwasu askorbinowego i kwasu cytrynowego.
W tym samym czasie do nagrzanego wcześniej do temperatury około 75°C mieszalnika wlewa się ogrzaną wcześniej do temperatury 75°C-80°C wodę dejonizowaną w ilości 95% całkowitej ilości wody dejonizowanej wynikającej ze składu ilościowego komponentów. Następnie do mieszalnika z podgrzaną wodą dejonizowaną dodaje się odważone w % wagowych kolejne komponenty w ilości:
0,10% do 0,50% substancji chelatującej w postaci wersenianu disodowego mieszaniny oleinianu cetylostearylu z oliwianem sorbitolu; skwalanu z oliwek;
oleju z awokado;
emulgatora w postaci stearynianu glicerolu,
0,15% do 0,25%
0,50% do 2,00%
0,60% do 1,00%
0,05% do 1,50% oraz
3,00% do 6,00% składnika kondycjonującego w postaci propanediolu.
PL 233 616 B1
Po dodaniu tych składników uruchamia się mieszadło mieszalnika ustawiając jego prędkość korzystnie na 30 obrotów na minutę i jednocześnie uruchamia się system podgrzewania mieszalnika. Mieszaninę w mieszalniku podgrzewa się do temperatury 80°C. Pod koniec podgrzewania, gdy mieszanina osiągnie temperaturę w wysokości około 75°C, do ciągle mieszanej i podgrzewanej mieszaniny dodaje się kolejny składnik kondycjonujący w postaci glikolu pentylenowego w ilości 2,00% do 5,00% wagowych. Następnie pojemnik z mieszadłem zawierający podgrzaną do temperatury 80°C fazę olejową z zagęstnikiem i z emolientem łączy się szczelnym przewodem rurowym z mieszalnikiem zawierającym mieszaninę podgrzanej do temperatury 80°C wody dejonizowanej ze składnikami kondycjonującymi i z substancją chelatującą. Następnie uruchamia się podłączoną do mieszalnika pompę próżniową uzyskując wewnątrz mieszalnika podciśnienie o wartości wynoszącej od -0,02 MPa do -0,06 MPa. Korzystnie wartość podciśnienia wewnątrz mieszalnika utrzymuje się na poziomie -0,04 MPa. Wartość podciśnienia wynosząca -0,02 MPa do -0,06 MPa pozwala zassać do mieszalnika z wodą dejonizującą i dodanymi komponentami całość fazy olejowej z pojemnika z mieszadłem. Po połączeniu mieszaniny zawierającej wodę dejonizującą, składniki kondycjonujące i substancję chelatującą z zassaną z mieszalnika mieszaniną fazy olejowej, miesza się te mieszaniny ze sobą jeszcze przez 2 minuty. Następnie na okres wynoszący 5 minut uruchamia się homogenizator obracający się korzystnie z prędkością 2000 obrotów na minutę. Po procesie homogenizacji powstałą mieszaninę wraz z mieszadłem chłodzi się do temperatury około 60°C.
Do osobnego naczynia wlewa się 1,70% do 2,20% wagowych emolientu w postaci tristearynianu glicerolu, do którego dodaje się 0,05% do 1,00% wagowych zagęstnika w postaci proszku gumy ksantanowej, poddając te komponenty procesowi mieszania. W trakcie procesu mieszania gumy ksantanowej z trystearynianem glicerolu tworzy się dyspersja, będąca zawiesiną gumy ksantanowej w płynnym emoliencie.
Dyspersja lub układ dyspersyjny gumy ksantanowej z tristearynianem glicerolu, to zawiesina złożona z dwóch faz, z których jedną fazę stanowi silnie rozdrobniona guma ksantanowa, która jest rozproszona w fazie drugiej, czyli w trystearynianie glicerolu o charakterze ciągłym, zwanym ośrodkiem dyspersyjnym.
Tak przygotowaną dyspersję dodaje się do mieszaniny ochłodzonej do temperatury około 60°C, po czym mieszaninę poddaje się kolejnemu procesowi homogenizacji przez okres 2 minut i przy prędkości mieszadła wynoszącej korzystnie 2000 obrotów na minutę. Po zakończeniu procesu homogenizacji mieszaninę miesza się przez okres 10 minut przy prędkości mieszadła wynoszącej korzystnie 60 obrotów na minutę. Następnie mieszaninę wraz z mieszadłem chłodzi się do temperatury około 40°C.
W osobnym naczyniu, w pozostałej ilości wody dejonizowanej wynoszącej 5% wagowych całkowitej ilości wody dejonizowanej wynikającej ze składu ilościowego komponentów, rozpuszcza się colostrum tłuszczowe i dodaje się do mieszaniny ochłodzonej do około 40°C i ponownie poddaje się mieszaninę procesowi mieszania przez okres 10 minut przy prędkości mieszadła wynoszącej korzystnie 40 obrotów na minutę. Następnie mieszaninę wraz z mieszadłem chłodzi się do temperatury około 30°C. Do schłodzonej do około 30°C mieszaniny dodaje się 0,50% do 1,50% wagowych układu konserwującego stanowiącego mieszaninę fenoksyetanolu z etyloheksylogliceryną oraz 0,10% do 0,40% wagowych kompozycji zapachowej zawierającej parfum z limonene z dodatkiem linaloolu i całość mieszaniny ponownie poddaje się procesowi mieszania przy prędkości mieszadła wynoszącej korzystnie 40 obrotów na minutę. W trakcie procesu mieszania i dalszego schładzania mieszaniny do temperatury otoczenia wynoszącej około 20°C, w mieszaninie oznacza się wartość pH mieszaniny. Odczyn pH mieszaniny stanowiącej wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp wynosi 6,0 do 6,5. Jeżeli po przeprowadzonym pomiarze odczyn ten posiada wartość poniżej 6,0, mieszaninę w mieszalniku poddaje się procesowi neutralizacji poprzez dodanie 20% roztworu wodorotlenku sodu w ilości pozwalającej na osiągnięcie wartości odczynu pH wynoszącego od 6,0 do 6,5. Po dodaniu neutralizatora mieszaninę w mieszalniku ponownie poddaje się procesowi homogenizacji poprzez uruchomienie homogenizatora ustawionego korzystnie na prędkość 1500 obrotów na minutę przez okres około 30 sekund, po czym następuje ponowne sprawdzanie wartości odczynnika pH.
Gotowy wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp przelewa się do zbiornika przejściowego, a następnie poddaje się procesowi konfekcjonowania.
Zaletą wieloskładnikowego preparatu do regenerowania paznokci dłoni i stóp jest trwała regeneracja łożyska płytki paznokciowej, a tym samym zanik onycholizy, jej uelastycznienie, właściwe odżywienie tkanki paznokci, pobudzenie do wzrostu płytki paznokciowej oraz przywrócenie właściwego kolorytu paznokciom, na które jest nakładany wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci.
PL 233 616 B1
Wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp oraz sposób wytwarzania tego preparatu został ujawniony w przykładzie wykonania.
P r z y k ł a d
Przygotowano 100 kilogramowy zestaw z następujących komponentów:
5,00 kg liofilizowanego proszku substancji aktywnej w postaci colostrum tłuszczowego o nazwie handlowej Colostrum Śmietankowe o zawartości 40% tłuszczu z siary bydlęcej;
4.00 kg mieszaniny oleinianu cetylostearylu z oliwianem sorbitolu;
3,00 kg skwalanu z oliwek;
0,50 kg stearynianu glicerolu;
2,00 kg tristearynianu glicerolu (stearyny);
3,00 kg oleju z awokado;
0,20 kg oleju z rokitnika;
0,80 kg poliakrylan sodu;
0,05 kg antyoksydantu stanowiącego mieszaninę glikolu polietylenowego, witaminy E, palmitynianu askorbylu, kwasu askorbinowego i kwasu cytrynowego;
1,00 kg octanu witaminy E;
5,00 kg glikolu pentylowego;
6,00 kg propanediolu;
0,05 kg polisacharydu gumy ksantanowej;
0,10 kg wersenianu disodowego;
1,00 kg układu konserwującego stanowiącego mieszaninę fenoksyetanolu i etyloheksylogliceryny;
0,20 kg kompozycji zapachowej stanowiącej mieszaninę parfum z limonene i linaloolemu.
68,10 kg wody dejonizującej - jako dopełnienie do 100,00 kg. Ta ilość wody dejonizowanej została podzielona na dwie części:
64,70 kg stanowiące 95% wagowych jej odważonej ilości oraz
3,40 kg stanowiące 5% wagowych jej odważonej ilości.
Do topielnika o pojemności 100 litrów wlano 10,00 kg odważonych wcześniej składników fazy olejowej składającej się z mieszaniny oleinianu cetylostearylu z oliwianem sorbitolu ze skwalanu z oliwek i z oleju z awokado. Uruchomiono mieszadło ustawiając jego prędkość na 30 obrotów na minutę. Topielnik wraz z fazą olejową podgrzewano przez okres 40 minut do uzyskania 80°C. Pod koniec mieszania i podgrzewania fazy olejowej, kiedy jej temperatura wynosiła 75°C dodano do fazy olejowej 2,05 kg wcześniej naważonych kolejnych komponentów takich jak olej z rokitnika, octan witaminy E, poliakrylan sodu oraz antyoksydantu stanowiącego mieszaninę glikolu polietylenowego z witaminą E, z palmitynianem askorbylu, z kwasem askorbinowym i z kwasem cytrynowym. Całość mieszano przez 2 minuty mieszadłem ustawionym na 10 obrotów na minutę.
Następnie włączono termę, w której podgrzano 64,7 kg wody dejonizowanej do temperatury 78°C oraz uruchomiono system podgrzewania mieszalnika i nagrzano mieszalnik do temperatury 75°C.
Do podgrzanego mieszalnika typu A6 HM 65-005 Firmy VAKUMIX o pojemności 150 litrów wlano 64,70 kg wody dejonizowanej podgrzanej do temperatury 78°C oraz dodano 6,10 kg wcześniej naważonego wersenianu disodu i propanediolu. Po dodaniu wody dejonizowanej oraz 6,10 kg kolejnych komponentów temperatura mieszaniny wewnątrz mieszalnika obniżyła się do 73°C. Następnie zostało uruchomione mieszadło ustawione na 30 obrotów na minutę oraz uruchomiono system podgrzewania mieszalnika i podgrzewano mieszalnik do osiągnięcia temperatury o wartości 80°C. Gdy w trakcie podgrzewania temperatura mieszanej wody dejonizowanej z dodanymi komponentami osiągnęła 75°C dodano do mieszaniny składnik kondycjonujący w postaci glikolu pentylenowego w ilości 5,00 kg i dalej mieszano i podgrzewano wodę dejonizowaną z dodanymi komponentami.
Po uzyskaniu przez mieszaninę temperatury wynoszącej 80°C, przy ciągłym mieszaniu mieszaniny w mieszalniku, połączono mieszalnik z topielnikiem dodatkowym szczelnym przewodem rurowym pozwalającym na przepływ mediów. Następnie została uruchomiona pompa próżniowa, która w mieszalniku wytworzyła podciśnienia na poziomie -0,4 MPa.
Uzyskane w mieszalniku podciśnienie przez szczelny przewód rurowy zassało z topielnika do mieszalnika podgrzaną fazę olejową z innymi komponentami. Po połączeniu podgrzanej fazy olejowej z podgrzaną wodą dejonizowaną mieszanina ta była jeszcze mieszana przez okres dwóch minut, po
PL 233 616 B1 czym mieszadło zostało wyłączone. Następnie na okres 5 minut został uruchomiony w mieszalniku homogenizator ustawiony na 2000 obrotów na minutę. Po zakończeniu procesu homogenizacji ochłodzono mieszalnik wraz z mieszaniną do temperatury 60°C. Czas chłodzenia wynosił 10 minut.
W osobnym naczyniu o pojemności 3 litrów przygotowano dyspersję 0,05 kg gumy ksantanowej zmieszanej w 2,00 kg tristearynianu glicerolu.
Dyspersja ta została dodana do ochłodzonej do temperatury 60°C mieszaniny w mieszalniku, a całość mieszaniny z dyspersją została poddana powtórnemu procesowi homogenizacji przez okres 2 minut homogenizatorem ustawionym na 2000 obrotów na minutę.
Po zakończonym procesie powtórnej homogenizacji mieszanina w mieszalniku została poddana procesowi mieszania mieszadłem ustawionym na 60 obrotów na minutę w czasie 10 minut.
Następnie wymieszaną mieszaninę wraz z mieszalnikiem poddano kolejnemu procesowi chłodzenia do temperatury 40°C.
Do osobnego naczynia o pojemności 5 litrów wlano pozostałą ilość 3,40 kg wody dejonizowanej, w której rozpuszczono 5,00 kg colostrum tłuszczowego w postaci proszku liofilizowanego o zawartości 40% tłuszczu z siary bydlęcej. Za pomocą bagietki mieszano w naczyniu wodę dejonizowaną do czasu całkowitego rozpuszczenia w niej colostrum tłuszczowego.
Rozpuszczone w wodzie dejonizowanej colostrum tłuszczowe, o zawartości 40% tłuszczu z siary bydlęcej, zostało dodane do mieszaniny ochłodzonej do temperatury 40°C. Następnie mieszanina w mieszalniku została poddana procesowi mieszania w czasie 30 minut mieszadłem ustawionym na 40 obrotów na minutę.
Następnie wymieszana mieszanina wraz z mieszalnikiem została poddana procesowi chłodzenia do temperatury 30°C. Czas chłodzenia wynosił 10 minut.
Do ochłodzonej do 30°C mieszaniny w mieszalniku dodano mieszaninę fenoksyetanolu z etyloheksylogliceryny oraz kompozycje zapachowe w ilości 1,20 kg i całość wieloskładnikowego preparatu poddano procesowi mieszania. Prędkość mieszadła była ustawiona na 40 obrotów na minutę. Pod koniec procesu mieszania oznaczono wartość odczynu pH.
Uzyskano wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp, który został poddany podstawowej ocenie, którą zestawiono w tabeli 1.
PL 233 616 Β1
Tabela 1
Wymagania fizyko-chemiczne wytworzonego wieloskładnikowego preparatu do regenerowania zaatakowanych przez onycholizę paznokci dłoni i stóp
Lp. | Cechy | Wymagania | Metody badań |
1. | Wygląd | Jednorodna, gładka emulsja bez zanieczyszczeń mechanicznych | Organoleptycznie |
2. | Barwa | od jasno żółtej do pomarańczowej/ zgodna z przyjętym wzorcem | |
3. | Zapach | Przyj emny, charakterystyczny dla zastosowanej kompozycji zapachowej | |
4 . | pH w temp. 20°C ±1°C | 6, 3 | Bezpośrednio w masie |
5. | Gęstość w temp. 20°C ±1°C [g/cm3] | 0,995 | Piknometrycznie |
6. | Stabilność w temp. +40°C±5°C przez 24h | całkowita | Wirówka: obroty 5000 obr/min, czas 10 min |
7. | Stabilność w temp. -4°C±5°C przez 24h | całkowita | |
8. | Wymagania mikrobiologiczne | Zgodne z PN EN ΙΞΟ17516 |
Uzyskany wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp został następnie przelany do zdezynfekowanego pojemnika, z którego był konfekcjonowany do opakowań handlowych.
Claims (8)
- Zastrzeżenia patentowe1.
- 2.
- 3.Wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp, który zawiera emulgatory, emolienty, antyoksydanty, składniki kondycjonujące, zagęstniki i kompozycje zapachowe oraz wodę dejonizowaną znamienny tym, że zawiera:2,00% do 8,00% wagowych substancji aktywnej w postaci liofilizowanego colostrum tłuszczowego o zawartości 30% do 50% tłuszczu z siary bydlęcej;3,00% do 5,00% wagowych emulgatora w postaci mieszaniny oleinianu cetylostearylu z oliwianem sorbitolu;wagowych emolientu w postaci skwalanu z oliwek; wagowych emulgatora w postaci stearynianu glicerolu;wagowych emolientu w postaci tristearynianu glicerolu (stearyna); wagowych emolientu w postaci oleju z awokado;wagowych emolientu w postaci oleju z rokitnika;2,00% do 5,00%3,00% do 6,00%0,05% do 1,00%0,10% do 0,50%0,50% do 1,50%2,00% do 4,50%0,30% do 0,70%1,70% do 2,20%2,50% do 3,50%0,15% do 0,25%0,60% do 1,00% wagowych zagęstnika w postaci poliakrylanu sodu;0,05% do 1,50% wagowych antyoksydantu stanowiącego mieszaninę 69% wagowych glikolu polietylenowego z 24% wagowymi witaminy E, z 5% wagowymi palmitynianu askorbylu, z 1% wagowym kwasu askorbinowego i z 1% wagowym kwasu cytrynowego, wagowych składnika kondycjonującego glikolu pentylenowego, wagowych składnika kondycjonującego propanediol;wagowych zagęstnika polisacharydu gumy ksantanowej; wagowych substancji chelatującej wersenianu disodowego;wagowych układu konserwującego w mieszance zawierającej 90% wagowych fenoksyetanolu i 10% wagowych etyloheksylogliceryny;wagowych kompozycji zapachowej zawierającej parfum z limonene z dodatkiem linalool;0,10% do 0,40% oraz woda dejonizowana jako uzupełnienie do 100% wagowych.Preparat według zastrz. 1, znamienny tym, że tłuszczem z siary bydlęcej jest siara mleka krowicy.Preparat według zastrz. 1, znamienny tym, że zawiera:5,00% wagowych substancji aktywnej w postaci liofilizowanego colostrum tłuszczowego o zawartości 30% do 50% tłuszczu z siary bydlęcej;
- 4,00% wagowych emulgatora w postaci mieszaniny oleinianu cetylostearylu z oliwianem sorbitolu;3,00% wagowych emolientu w postaci skwalanu z oliwek;0,50% wagowych emulgatora w postaci stearynianu glicerolu;2,00% wagowych emolientu w postaci tristearynianu glicerolu;3,00% wagowych emolientu w postaci oleju z awokado;0,20% wagowych emolientu w postaci oleju z rokitnika;0,80% wagowych zagęstnika w postaci poliakrylanu sodu;0,05% wagowych antyoksydantu w mieszaninie glikolu polietylenowego z witaminą E, z palmitynianem askorbylu, z kwasem askorbinowym i z kwasem cytrynowym;1,00% wagowych antyoksydantu w postaci octanu witaminy E;
- 5,00% wagowych składnika kondycjonującego w postaci glikolu pentylenowego;
- 6,00% wagowych składnika kondycjonującego w postaci propanediolu;0,05% wagowych zagęstnika polisacharydu gumy ksantanowej;0,10% wagowych substancji chelatującej w postaci wersenianu disodowego;1,00% wagowych układu konserwującego w postaci mieszaniny fenoksyetanolu z etyloheksylogliceryną;0,20% wagowych kompozycji zapachowej zawierającej parfum z limonene z dodatkiemLinalool do 100% wagowych wody dejonizowanej.4. Preparat według zastrz. 1 lub 3, znamienny tym, że colostrum tłuszczowe zawiera 40% tłuszczu z siary bydlęcej.PL 233 616 B15. Sposób wytwarzania wieloskładnikowego preparatu do regenerowania paznokci dłoni i stóp polegający na mieszaniu i podgrzewaniu fazy olejowej, na homogenizowaniu, podgrzewaniu i ochładzaniu powstałej mieszaniny, którą stanowi faza olejowa, woda dejonizowana i dodane komponenty w postaci emulgatorów, emolientów, antyoksydantów, składników kondycjonujących, zagęstników i kompozycji zapachowych znamienny tym, że polega na wymieszaniu i podgrzaniu do temperatury 80°C w pojemniku z mieszadłem odważone komponenty fazy olejowej określone w % wagowych w postaci mieszaniny oleinianu cetylostearylu z oliwianem sorbitolu; w ilości 2,00% do 5,00%, skwalanu z oliwek w ilości 2,00% do 4,50%, oleju z awokado w ilości 2,50% do 3,50% i emulgatora w postaci stearynianu glicerolu w ilości 1,70% do 2,20%, gdzie faza olejowa w trakcie podgrzewania jest poddawana procesowi ciągłego mieszania, a po osiągnięciu w trakcie podgrzewania przez fazę olejową temperatury o wartości około 70°C-78°C, do fazy olejowej dodaje się kolejne komponenty takie jak: olej z rokitnika w ilości 0,15% do 0,25% wagowych, octan witaminy E w ilości 0,50% do 2,00% wagowych, poliakrylanu sodu w ilości 0,60% do 1,00% wagowych i antyoksydant będący mieszaniną glikolu polietylenowego, witaminy E, palmitynianu askorbylu, kwasu askorbinowego i kwasu cytrynowego w ilości 0,05% do 1,50% wagowych, a całość mieszaniny w dalszym ciągu jest podgrzewana i mieszana, a w tym samym czasie do nagrzanego wcześniej do temperatury około 75°C mieszalnika wlewa się ogrzaną wcześniej do temperatury 75°C-80°C wodę dejonizowaną w ilości 95% wagowych całkowitej ilości wody dejonizowanej wynikającej ze składu ilościowego komponentów, następnie do podgrzanej wody dejonizowanej dodaje się substancję chelatującą w postaci wersenianu disodowego w ilości 0,10% do 0,50% wagowych oraz 3,00% do 6,00% wagowych składnika kondycjonującego w postaci propanediolu, po czym uruchamia się mieszadło mieszalnika ustawiając jego prędkość korzystnie na 30 obrotów na minutę i jednocześnie uruchamia się system podgrzewania mieszalnika z wodą dejonizowaną i z dodanymi komponentami do temperatury 80°C, przy czym pod koniec podgrzewania, gdy mieszanina osiągnie temperaturę około 75°C, do ciągle mieszanej i podgrzewanej mieszaniny dodaje się kolejny składnik kondycjonujący w postaci glikolu pentylenowego w ilości 2,00% do 5,00% wagowych, po czym pojemnik z mieszadłem zawierający podgrzaną fazę olejową z zagęstnikiem i z emolientem łączy się szczelnym przewodem rurowym z mieszalnikiem zawierającym mieszaninę podgrzanej wody dejonizowanej ze składnikami kondycjonującymi i z substancją chelatującą, po czym następuje uruchomienie podłączonej do mieszalnika pompy próżniowej, a wytworzone wewnątrz mieszalnika podciśnienie o wartości od -0,02 MPa do -0,06 MPa zasysa szczelnym przewodem rurowym do mieszalnika całość fazy olejowej z pojemnika z mieszadłem, po czym te połączone mieszaniny miesza się jeszcze przez 2 minuty, a następnie na 5 minut zostaje uruchomiony homogenizator obracający się korzystnie z prędkością 2000 obrotów na minutę, po czym zhomogenizowaną mieszaninę wraz z mieszadłem chłodzi się do temperatury około 60°C, a w osobnym naczyniu jest przygotowywana dyspersja zagęstnika w postaci gumy ksantanowej w ilości 0,05% do 1,00% wagowych zmieszanej z emolientem w postaci 1,70% do 2,20% wagowych tristearynianu glicerolu, którą to dyspersję dodaje się do mieszaniny ochłodzonej do temperatury około 60°C, po czym mieszaninę poddaje się kolejnemu procesowi homogenizacji przez okres 2 minut i przy prędkości mieszadła korzystnie wynoszącej 2000 obrotów na minutę, a po zakończeniu procesu homogenizacji, mieszaninę miesza się przez okres 10 minut przy prędkości mieszadła wynoszącej korzystnie 60 obrotów na minutę, po czym mieszaninę wraz z mieszadłem chłodzi się do temperatury około 40°C, natomiast w osobnym naczyniu, w pozostałej ilości wody dejonizowanej wynoszącej 5% wagowych całkowitej ilości wody dejonizowanej wynikającej ze składu ilościowego komponentów, rozpuszcza się colostrum tłuszczowe, po czym rozpuszczone colostrum tłuszczowe dodaje się do mieszaniny ochłodzonej do około 40°C i ponownie poddaje się mieszaninę procesowi mieszania przez okres 10 minut przy prędkości mieszadła wynoszącej korzystnie 40 obrotów na minutę, po czym mieszaninę wraz z mieszadłem chłodzi się do temperatury około 30°C, a do schłodzonej do około 30°C mieszaniny dodaje się 0,50% do 1,50% wagowych układu konserwującego stanowiącego mieszaninę fenoksyetanolu i etyloheksyloglicerynyl oraz 0,10% do 0,40% wagowych kompozycji zapachowych zawierających parfum z limonene z dodatkiem linaloolu i całość mieszaniny ponownie poddaje się procesowi mieszania przy prędkości mieszadła wynoszącej korzystnie 40 obrotów na minutę i procesowi dalszego schładzania mieszaniny do temperatury otoczenia wynoszącej około 20°C, a gotowyPL 233 616 B1 wieloskładnikowy preparat do regenerowania paznokci dłoni i stóp przelewa się do zdezynfekowanego zbiornika przejściowego i konfekcjonuje.6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że wartość podciśnienia wewnątrz mieszalnika utrzymuje się na poziomie -0,04 MPa.
- 7. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że w trakcie procesu mieszania przy prędkości mieszadła wynoszącej 40 obrotów na minutę i w trakcie procesu schładzania mieszaniny do temperatury otoczenia, w mieszaninie oznacza się wartość pH mieszaniny, której odczyn phy posiada wartość 6,0 do 6,5.
- 8. Sposób według zastrz. 5 lub zastrz. 7, znamienny tym, że dla regulacji wartości pH w mieszaninie do wartości 6,0 do 6,5, mieszaninę w mieszalniku poddaje się procesowi neutralizacji poprzez dodanie 20% roztworu wodorotlenku sodu w ilości pozwalającej na osiągnięcie odczynu pH do wartości wynoszącej 6,0 do 6,5, po czym mieszaninę w mieszalniku ponownie poddaje się procesowi homogenizacji homogenizatorem ustawionym na 1500 obrotów na minutę w czasie około 30 sekund.
Priority Applications (3)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL422524A PL233616B1 (pl) | 2017-08-10 | 2017-08-10 | Preparat do paznokci, dloni i stop oraz sposob wytwarzania tego preparatu |
PCT/PL2018/000072 WO2019031976A2 (en) | 2017-08-10 | 2018-07-12 | PREPARATION OF MULTIPLE INGREDIENTS FOR THE REGENERATION OF NAILS OF FINGERS AND TOES AND PREPARATION METHOD THEREOF |
EP18752879.9A EP3615048A2 (en) | 2017-08-10 | 2018-07-12 | A multi-ingredient preparation for finger and toe nail regeneration and a method of preparation thereof |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL422524A PL233616B1 (pl) | 2017-08-10 | 2017-08-10 | Preparat do paznokci, dloni i stop oraz sposob wytwarzania tego preparatu |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL422524A1 PL422524A1 (pl) | 2019-02-11 |
PL233616B1 true PL233616B1 (pl) | 2019-11-29 |
Family
ID=63165434
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL422524A PL233616B1 (pl) | 2017-08-10 | 2017-08-10 | Preparat do paznokci, dloni i stop oraz sposob wytwarzania tego preparatu |
Country Status (3)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP3615048A2 (pl) |
PL (1) | PL233616B1 (pl) |
WO (1) | WO2019031976A2 (pl) |
Family Cites Families (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AU4449497A (en) | 1996-10-16 | 1998-05-11 | Ipr-Institute For Pharmaceutical Research Ag | New carrier systems |
RO118174B1 (ro) | 1997-08-21 | 2003-03-28 | Aventis Pharma Deutschland Gmbh | Lac de unghii şi utilizarea acestuia |
CN1842316A (zh) | 2003-08-25 | 2006-10-04 | 瑞士商拜欧伊果公司 | 用于指甲护理的医药和美容配方 |
EP1958639A1 (en) | 2007-02-14 | 2008-08-20 | Polichem S.A. | Use of chitosans for the treatment of nail inflammatory diseases |
WO2010018418A1 (en) * | 2008-08-12 | 2010-02-18 | Novatech D.O.O. | Formulation based on micronized clinoptilolite as therapeutic agent providing highly bioavailable silicon |
US20140186456A1 (en) * | 2011-08-25 | 2014-07-03 | Lillian M. Day | Tripartite Bioactive Composition Providing Anti-Oxidant and Anti-Inflammatory Effects with Immune System and Stem Cell Production Enhancement |
CN104323967B (zh) * | 2014-11-14 | 2017-01-18 | 成都鹏翔生物科技有限公司 | 一种含丝茅提取物的保湿护肤乳液及其制备方法 |
CN104306310A (zh) * | 2014-11-14 | 2015-01-28 | 成都鹏翔生物科技有限公司 | 一种含梣叶提取物的滋润护肤乳液及其制备方法 |
-
2017
- 2017-08-10 PL PL422524A patent/PL233616B1/pl unknown
-
2018
- 2018-07-12 WO PCT/PL2018/000072 patent/WO2019031976A2/en unknown
- 2018-07-12 EP EP18752879.9A patent/EP3615048A2/en not_active Withdrawn
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2019031976A9 (en) | 2019-12-19 |
EP3615048A2 (en) | 2020-03-04 |
WO2019031976A2 (en) | 2019-02-14 |
PL422524A1 (pl) | 2019-02-11 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6967023B1 (en) | Pharmaceutical and cosmetic carrier or composition for topical application | |
US8512718B2 (en) | Pharmaceutical composition for topical application | |
EP2298282B1 (en) | Combination of drugs having different physical properties into single dosage form | |
JP2000319187A (ja) | 二酸化炭素経皮・経粘膜吸収用組成物 | |
JPH0231834A (ja) | エマルジョン製品およびその製造法 | |
US20240024374A1 (en) | Topical composition comprised of cod li ver oil for treating wounds and skin disorders | |
JP2016130224A (ja) | 外用組成物 | |
JP2002505272A (ja) | 乳化剤としてガラクト脂質物質からなり、導入された活性物質の持続作用を有する水中油型局所用組成物 | |
KR101460777B1 (ko) | 여드름 개선용 화장료 조성물 | |
CN103338746B (zh) | 含有多不饱和脂肪酸的组合物 | |
PL233616B1 (pl) | Preparat do paznokci, dloni i stop oraz sposob wytwarzania tego preparatu | |
JPS61204109A (ja) | 乳化型の外用組成物 | |
WO2019027006A1 (ja) | 化粧品 | |
JP2017178798A (ja) | 外用組成物 | |
JP2001500145A (ja) | 局所的使用のための製剤 | |
CN105943487A (zh) | 美白滋养凝胶 | |
CN106214538A (zh) | 山金车花痤疮霜 | |
JP7092494B2 (ja) | 油中水型乳化組成物 | |
JP5695310B2 (ja) | γ−オリザノール含有外用剤組成物 | |
JP6779730B2 (ja) | 外用組成物 | |
WO2023205207A1 (en) | Topical compositions for reducing scarring | |
JP2003063922A (ja) | 皮膚外用剤用組成物、パール化物、及び、皮膚外用剤 |