PL230808B1 - Ogrodzenie metalowe siatkowe - Google Patents
Ogrodzenie metalowe siatkoweInfo
- Publication number
- PL230808B1 PL230808B1 PL398764A PL39876412A PL230808B1 PL 230808 B1 PL230808 B1 PL 230808B1 PL 398764 A PL398764 A PL 398764A PL 39876412 A PL39876412 A PL 39876412A PL 230808 B1 PL230808 B1 PL 230808B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- post
- mesh
- spans
- adjacent
- pressure
- Prior art date
Links
Landscapes
- Fencing (AREA)
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest ogrodzenie metalowe siatkowe zawierające przęsła zgrzewane z prętów tworzących prostokątną siatkę. Rozwiązanie według wynalazku znajduje zastosowanie w ogrodzeniach posesji.
Stan techniki. Znane są ogrodzenia mające przęsła zgrzewane z prętów, tworzących prostokątną siatkę, w których siatka mocowana jest do słupków, w formie rury prostokątnej. Siatka mocowana jest za pośrednictwem śrub hakowych przechodzących na wylot przez dwie ścianki słupka, z nakrętką umieszczoną po drugiej stronie tego słupka. Znany jest także słupek ogrodzeniowy według polskiego opisu patentowego nr 207997, w którym nakrętka śruby hakowej, mocującej siatkę, umieszczona jest wewnątrz rury. Słupek ten ma powiększony otwór w ściance przeciwległej do powierzchni przylegania siatki, aby umożliwić wprowadzenie do jego wnętrza klucza nasadowego dla dokręcenia nakrętki.
Istota rozwiązania. Ogrodzenie metalowe siatkowe, składa się ze słupków ogrodzeniowych, oraz przylegających do tych słupków i na nich zamocowanych, przęseł siatki wykonanych z krzyżujących się prętów poziomych i pionowych. Słupki ogrodzeniowe mają powierzchnię płaską co najmniej od strony przylegających do nich przęseł siatki, mocowanych do słupka ogrodzeniowego uchwytami dociskowymi, wykonanymi z tworzywa sztucznego, przylegającymi do płaskiej powierzchni słupka ogrodzeniowego, do której przylegają także przęsła siatki. Każdy uchwyt dociskowy przytwierdzony jest do słupka łącznikiem gwintowym, którym zwłaszcza jest wkręt samogwintujący, korzystnie samowiercący, z powiększoną średnicą odsądzenia pod jego łbem. Słupki ogrodzeniowe w szczególności są kształtownikami metalowymi zwłaszcza giętymi, o przekroju zamkniętym, w szczególności przekroju prostokątnym. Wynalazek nie zawęża się do słupków tylko metalowych, mogą być także inne słupki, na przykład drewniane albo betonowe, bądź będące połączeniem betonu i co najmniej z jednej strony elementów zewnętrznych metalowych.
Krzyżujące się pręty przęsła siatki, poziome i pionowe, łączone są zgrzewaniem, przy czym siatka korzystnie ma trójkątne przetłoczenia w swoich pionowych prętach. Uchwyt dociskowy posiada, od strony przylegającej do słupka, co najmniej jedno wybranie dociskowe, dopasowane swą szerokością oraz głębokością do kształtu i rozmiaru pręta poziomego siatki. Uchwyt dociskowy może także mieć dwa wybrania dociskowe, usytuowane od strony przylegającej do słupka. Każde z tych dwóch wybrań ma inny zestaw szerokości i głębokości, które dopasowane są do kształtów i rozmiarów dwóch typowych prętów poziomych siatki.
Uchwyt dociskowy, oprócz wybrania dociskowego posiada również wybranie szerokie, usytuowane po stronie uchwytu przylegającej do słupka, poprzecznie względem wybrania dociskowego. Wymiary wybrania szerokiego pozwalają zmieścić w nim dwa usytuowane obok siebie skrajne pręty pionowe sąsiednich przęseł siatki, z luzem dla łącznika gwintowego przytwierdzającego uchwyt dociskowy do słupka. Korzystnie szerokość tego wybrania jest większa od sumy szerokości pionowych prętów siatki lub średnic tych prętów i średnicy łącznika gwintowego, co pozwala uzyskać dodatkowy luz montażowy. Głębokość wybrania szerokiego w uchwycie dociskowym jest nieco większa od grubości lub średnicy, pionowych prętów siatki.
Ogrodzenie według wynalazku może alternatywnie mieć przęsła siatki, w których zamiast trójkątnych przetłoczeń w prętach pionowych są podwójne pręty poziome, przylegające z obu stron do prostych prętów pionowych i połączone z nimi zgrzewaniem punktowym. W tym przypadku wybrania w uchwycie dociskowym są odpowiednio głębsze. Wybrania dociskowe mają głębokość będącą sumą średnic dwóch prętów poziomych i pręta pionowego, a wybranie szerokie ma głębokość będącą sumą średnic pręta poziomego i pręta pionowego tej siatki.
Uchwyt dociskowy, od strony przeciwległej względem powierzchni przylegającej do słupka, ma gniazdo dla łba łącznika gwintowego, przytwierdzającego ten uchwyt dociskowy do słupka ogrodzeniowego, a w gnieździe tym jest metalowa podkładka, umieszczona pod łbem łącznika gwintowego. Otwór w podkładce jest owalny, co pozwala dostosować usytuowanie łącznika gwintowego do położenia pionowego pręta siatki, tak aby uniknąć ich kolizji. Gniazdo dla łba łącznika gwintowego zamknięte jest zaślepką, korzystnie osadzoną wciskowo w tym gnieździe. Zewnętrzna powierzchnia zaślepki, po jej umieszczeniu w gnieździe łącznika gwintowego staje się fragmentem jednolitej powierzchni zewnętrznej uchwytu dociskowego.
Słupek ogrodzenia, będący metalowym kształtownikiem zamknięty jest od góry pokrywą nasadzaną na ten słupek. Pokrywa ma pionową ściankę biegnącą wzdłuż jej krawędzi, która otacza górny
PL 230 808 Β1 odcinek słupka. Korzystnie pokrywa ma zaczepy dla przęsła siatki, na których to zaczepach siatka zawieszona jest swym najwyżej usytuowanym prętem poziomym.
Ogrodzenie według wynalazku może także mieć inną odmianę siatki, która zamiast trójkątnych przetłoczeń ma podwójne pręty poziome, usytuowane parami po obu stronach prętów pionowych i połączone z nim zgrzewaniem, z obu stron pręta pionowego. Dla tej siatki uchwyt dociskowy ma głębsze wybrania dociskowe oraz głębsze wybranie szerokie. Głębokość wybrania dociskowego jest równa sumie średnic dwóch prętów poziomych oraz pręta pionowego. Głębokość wybrania szerokiego jest równa sumie średnic prętów pionowego i poziomego, albo nieco większa od tej sumy.
Ogrodzenie według wynalazku może być montowane w kilku wariantach.
W pierwszym wariancie wynalazku dwa sąsiednie przęsła siatki przylegają do tego samego słupka, na którym przęsła te są łączone. Uchwyty dociskowe obejmują skrajne pionowe pręty obu przęseł, a obydwa pręty te mieszcząsię w wybraniu szerokim uchwytu dociskowego. Pręty poziome każdego z dwóch przęseł wchodzą do wybrania dociskowego, każdy z nich na odcinku pomiędzy wybraniem szerokim a powierzchnią boczną uchwytu dociskowego. Między skrajnymi pionowymi prętami sąsiednich przęseł ogrodzenia jest luz równy co najmniej średnicy łącznika gwintowego, przytwierdzającego uchwyt dociskowy do słupka.
W drugim wariancie wynalazku sąsiednie przęsła siatki połączone są spinkami zagiętymi i zaciśniętymi na skrajnych pionowych prętach obu tych przęseł. Miejsce łączenia przęseł siatki usytuowane jest poza słupkiem ogrodzenia. Do słupka ogrodzeniowego przęsło siatki przylega swymi poziomymi prętami, które przechodzą przez wybranie dociskowe przytwierdzonego do słupka uchwytu dociskowego, na jego odcinkach po obu stronach wybrania szerokiego. Jeśli na odcinku przylegania poziomego pręta siatki do słupka znajduje się również pionowy pręt siatki, usytuowany jest on w wybraniu szerokim uchwytu dociskowego. Jeżeli położenie pręta pionowego wypadnie dokładnie w środku wybrania szerokiego, łącznik gwintowy mocujący uchwyt dociskowy do słupka przesuwa się w owalnym otworze podkładki, umieszczając go obok pręta pionowego siatki.
W trzecim wariancie wynalazku, miejsce połączenia sąsiednich przęseł siatki usytuowane jest poza słupkiem ogrodzenia. Przęsła siatki połączone są zespołami dwóch identycznych łubków, nałożonych na skrajne pionowe pręty obu przęseł. Każda para łubków ściśnięta jest zespołem łącznika gwintowego z nakrętką. Korzystnie łącznik gwintowy jest śrubą z łbem okrągłym oraz kwadratowym podsadzeniem pod łbem. Podsadzenie umieszczone jest w kwadratowym otworze w łubku, co zabezpiecza śrubę przed obrotem. Nakrętka jest zrywalna, skutkiem czego po jej dokręceniu odrywa się sześciokątną część tej nakrętki, a na gwincie pozostaje tylko okrągła część nakrętki, bez elementów powierzchni możliwych do uchwycenia kluczem do nakrętek. Skutkiem tego połączenie śrubowe łubków staje się nierozłączne. Zamocowanie siatki do słupków jest identyczne jak w drugim wariancie wynalazku.
Korzystne skutki stosowania wynalazku. Ogrodzenie metalowe siatkowe według wynalazku, dzięki zastosowaniu uchwytów dociskowych mocowanych łącznikami gwintowymi samowiercącymi można wykonywać szybciej niż ogrodzenia znane ze stanu techniki, gdyż nie wymagają wcześniejszego przygotowywania otworów dla łączników mocujących siatkę. Ponadto możliwość regulacji położenia łącznika gwintowego samowiercącego w owalnym otworze podkładki w uchwycie dociskowym, pozwala kompensować niedokładności w ustawieniu i fundamentowaniu słupków ogrodzeniowych.
Przykłady realizacji wynalazku uwidocznione są jako różne konfiguracje mocowania na słupku i łączenia przęseł siatek ogrodzeniowych mających lokalne niepłaskie fragmenty, będące przetłoczeniami prętów tej siatki. Przykłady wynalazku zilustrowane są na rysunku, którego figury przedstawiają :
Fig. 1 - Słupek ogrodzenia z łączonymi na nim przęsłami siatki - w widoku aksonometrycznym rozstrzelonym.
Fig. 2 - Słupek ogrodzenia z przęsłem siatki - w przekroju pionowym (dotyczy wszystkich przykładów realizacji).
Fig. 3 - Słupek ogrodzenia z łączonymi na nim przęsłami siatki - w przekroju poziomym.
Fig. 4 - Słupek z jednym przęsłem siatki - w przekroju poziomym (figura wspólna dla przykładów 2 i 3).
Fig. 5 - Słupek ogrodzenia z jednym przęsłem siatki - w widoku aksonometrycznym rozstrzelonym (figura wspólna dla przykładów 2 i 3).
Fig. 6 - Połączenie przęseł siatki spinką - w widoku aksonometrycznym.
Fig. 7 - Połączenie przęseł siatki spinką - w przekroju poziomym.
Fig. 8 - Połączenie przęseł siatki łubkami - w widoku aksonometrycznym rozstrzelonym.
Fig. 9 - Połączenie przęseł siatki łubkami - w przekroju poziomym.
PL 230 808 Β1
Przykład 1. Słupek 1 ogrodzenia jest rurą o przekroju prostokątnym. Łączone na tym słupku dwa sąsiednie przęsła siatki 2 usytuowane są tak, iż pręty skrajne 21 tych przęseł mieszczą się w obszarze szerokości słupka 1. Pionowe pręty skrajne 21 połączone są z prętami poziomymi 22, z którymi połączone są też pionowe pręty wewnętrzne 23, tworząc siatkę o oczkach prostokątnych. Wszystkie pręty 21,22, 23 mają przekrój okrągły i łączone są zgrzewaniem punktowym. Pionowe pręty skrajne 21 oraz pionowe pręty wewnętrzne 23 mają trójkątne przetłoczenia 24, zaś pręty poziome usytuowane są także przy wierzchołkach tych przetłoczeń. Przęsła siatki 2 przylegają do słupka 1 końcowymi odcinkami prętów poziomych 22, z wyjątkiem prętów umieszczonych przy wierzchołku przetłoczeń 24. Przęsła siatki 2 przytwierdzone są do słupka 1 uchwytami dociskowymi 3, wykonanymi z tworzywa sztucznego, mocującymi jednocześnie pręty obydwu przęseł. Liczbę tych uchwytów na słupku dobiera się zależnie od wysokości przęsła siatki.
Uchwyt dociskowy 3 od jego strony przylegającej do słupka 1 ma wybranie dociskowe większe 31, oraz wybranie dociskowe mniejsze 32, obydwa 5 przeznaczone dla prętów poziomych 22 przęsła siatki o średnicach odpowiednio 5 albo 4 milimetry. W przykładzie realizacji pokazanym na rysunku fig. 2 wykorzystywane jest wybranie dociskowe większe 31, natomiast wybranie dociskowe mniejsze 32 pozostaje puste. Uchwyt dociskowy ma także wybranie szerokie 33, w którym mieszczą się dwa pionowe pręty skrajne 21 należące do obu przęseł siatki 2, łączonych na słupku 1.
Uchwyt dociskowy 3 przytwierdzony jest do słupka 1 łącznikiem gwintowym samowiercącym 4. Łącznik ten, oprócz odcinka samogwintującego 41 ma na swym trzpieniu odcinek wiercący 42, który w trakcie wkręcania wykonuje otwór pod gwint, zaś w otworze tym przy dalszym wkręcaniu odcinek samogwintujący 41 nacina gwint w ściance słupka 1. Uchwyt dociskowy 3 po stronie przeciwległej do słupka ma gniazdo 34 dla łba 43 łącznika gwintowego 4. Sześciokątny łeb 43 łącznika gwintowego ma powiększone okrągłe podsadzenie, którym łeb 43 opiera się na metalowej podkładce 5 z owalnym otworem oraz owalnym zarysem zewnętrznym, przy czym dłuższe osie tych owali usytuowane są poziomo. Łączone na słupku 1 przęsła 2 siatki są odsunięte od siebie tak, iż pomiędzy ich pionowymi prętami skrajnymi 21 jest luz, umożliwiający przejście między tymi prętami łącznika gwintowego 4 przytwierdzającego uchwyt dociskowy 3 do słupka 1. Gniazdo 34 dla łba 43 łącznika gwintowego oraz podkładki 5 w uchwycie dociskowym 3 zamknięte jest zaślepką 35.
Słupek 1 zamknięty jest od góry pokrywą 6, nasadzaną na niego. Pokrywa, oprócz swej ścianki poziomej, ma pionową ściankę 61 biegnącą dookoła wzdłuż krawędzi tej pokrywy, która otacza wszystkie cztery ścianki słupka 1 na jego górnym odcinku. Pokrywa 6 ma także zaczepy 62 dla przęsła siatki, na których przęsło siatki 2 zawieszone jest swoim najwyżej usytuowanym prętem poziomym 22. Zaczepy te ułatwiają ustawienie przęsła 2 względem słupków 1 na czas montażu ogrodzenia.
Przykład 2. Słupek 1 ogrodzenia jest rurą o przekroju prostokątnym, zaś przęsło siatki 2 przylega do tego słupka swymi prętami poziomymi 22, na ich odcinku połączonym z pionowymi prętami wewnętrznymi 23, które mają trójkątne przetłoczenia 24, a przy ich wierzchołkach też są pręty poziome 22, lecz 5 te nie przylegają do słupka. Przęsło siatki 2 przytwierdzone jest do słupka 1 za pomocą uchwytów dociskowych 3, z tworzywa sztucznego, w liczbie dobranej zależnie od wysokości przęsła siatki, które w tym przykładzie realizacji wynalazku mocują tylko jedno przęsło. Pionowe pręty skrajne 23, a tym samym łączenie sąsiednich przęseł 2, znajdują się poza słupkiem.
Uchwyt dociskowy 3, o budowie identycznej jak w pierwszym przykładzie realizacji, ma wybranie dociskowe większe 31 oraz wybranie dociskowe mniejsze 32, dla prętów poziomych 22 przęsła siatki. W niniejszym przykładzie wykorzystywane jest wybranie większe 31, natomiast mniejsze pozostaje puste (rysunek - fig. 2). W wybraniu szerokim 33 uchwytu dociskowego, usytuowany jest jeden pionowy pręt wewnętrzny 23 przęsła siatki 2. Uchwyt dociskowy 3 przytwierdzony jest do słupka 1 łącznikiem gwintowym samowiercącym 4, jak w pierwszym przykładzie realizacji. Łącznik gwintowy samowiercący 4 umieszczony jest obok pionowego pręta wewnętrznego 23 przęsła siatki, po jego lewej bądź prawej stronie, zależnie od usytuowania tego pręta względem słupka, 20 a możliwość ustawiania położeń łączników gwintowych 4 wynika z luzu istniejącego w owalnym otworze w podkładce 5 pod łbem 43 łącznika (rysunek - fig. 4 i 5). Gniazdo 34 dla łba 43 łącznika gwintowego i podkładki 5 w uchwycie dociskowym 3 zamknięte jest zaślepką 35, a słupek 1 zamknięty jest od góry pokrywą 6, identycznie jak w pierwszym przykładzie realizacji.
Pionowe pręty skrajne 21 dwóch sąsiednich przęseł 2 siatki ogrodzeniowej, znajdujące się poza słupkiem, połączone są spinkami 7, zaciskanymi na tych prętach. Spinka przed założeniem na łączone pręty ma kształt zbliżony do litery „W” (rysunek - fig. 6), a po założeniu spinki 7 na łączone pionowe pręty skrajne 21 obu przęseł, końce 71 tej spinki zaciska się specjalnymi kleszczami, tak iż zawijają się
PL 230 808 Β1 one na okrągłych prętach łączonych przęseł (rysunek - fig. 7). Liczbę spinek łączących każdą parę przęseł dobiera się zależnie od wysokości przęsła siatki.
Przykład 3. Słupek 1 ogrodzenia jest rurą o przekroju prostokątnym, a przęsło siatki 2 jest zamocowane do niego identyczne, jak w drugim przykładzie realizacji wynalazku (rysunek - fig. 2, 4 i 5). Pionowe pręty skrajne 21 dwóch sąsiednich przęseł 2 siatki ogrodzeniowej, znajdujące się poza słupkiem, połączone są zespołami dwóch identycznych łubków 8, nałożonych na skrajne pionowe pręty obu przęseł. Każda para łubków 8 ściśnięta jest zespołem łącznika gwintowego, który jest śrubą 81 z kwadratowym odsądzeniem pod łbem, współpracującą z nakrętką zrywalną 82. Łubek 8 na jednym swym zagiętym końcu ma wycięcie 83, a na drugim zagiętym końcu ma zwężenie 84 o odpowiadających sobie szerokościach, co ułatwia ustalenie pozycji obu części względem siebie. W środku łubka jest kwadratowy otwór 85, w którym umieszcza się odsądzenie pod łbem śruby 81, zabezpieczając ją przed obrotem. W nakrętce zrywalnej 82 po jej dokręceniu oraz dalszym obróceniu kluczem odrywa się sześciokątna część tej nakrętki, a na gwincie pozostaje tylko część okrągła, bez elementów powierzchni możliwych do uchwycenia kluczem do nakrętek. Skutkiem tego połączenie łubków 8 staje się nierozłączne.
Claims (12)
- Zastrzeżenia patentowe1. Ogrodzenie metalowe siatkowe, składające się ze słupków ogrodzeniowych, oraz przęseł siatki przylegających do tych słupków i na nich zamocowanych, w którym przęsła siatki wykonane są z krzyżujących się prętów poziomych i pionowych, połączonych korzystnie zgrzewaniem, w szczególności z przęseł mających trójkątne przetłoczenia w swych pionowych prętach, a słupki mają powierzchnię płaską co najmniej od strony przylegającego do niego przęsła siatki, korzystnie są kształtownikami metalowymi, zwłaszcza giętymi o przekroju zamkniętym, w szczególności prostokątnym, znamienne tym, że przęsło siatki (2) mocowane jest do słupka (1) przylegającymi do niego uchwytami dociskowymi (3), wykonanymi z tworzywa sztucznego, mającymi od strony przylegającej do słupka co najmniej jedno wybranie dociskowe (31, 32), dopasowane swą szerokością i głębokością do kształtu i rozmiaru pręta poziomego (22) siatki, a uchwyt dociskowy (3) przytwierdzony jest do słupka łącznikiem gwintowym (4).
- 2. Ogrodzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że łącznik gwintowy (4), przytwierdzający uchwyt dociskowy (3) do słupka (1), jest łącznikiem samogwintującym, korzystnie samowiercącym.
- 3. Ogrodzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że uchwyt dociskowy (3) od strony przylegającej do słupka (1), ma wybranie szerokie (33), usytuowane poprzecznie do wybrania dociskowego (31, 32), mieszczące co najmniej dwa, usytuowane obok siebie skrajne pręty pionowe (21) sąsiednich przęseł siatki (2), z luzem dla łącznika gwintowego (4), przytwierdzającego uchwyt dociskowy do słupka.
- 4. Ogrodzenie według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienne tym, że uchwyt dociskowy (1), od strony przylegającej do słupka ma dwa wybrania dociskowe (31, 32), każde z nich o innym zestawie szerokości i głębokości, dopasowane do kształtów i rozmiarów dwóch typowych prętów poziomych (22) siatki.
- 5. Ogrodzenie według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienne tym, że uchwyt dociskowy (3), od strony przeciwległej względem powierzchni przylegającej do słupka (1), ma gniazdo (34) dla łba (41) łącznika gwintowego (4).
- 6. Ogrodzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że w gnieździe (34) uchwytu dociskowego (3) jest metalowa podkładka (5) z owalnym otworem, usytuowana pod łbem (41) łącznika gwintowego (4).
- 7. Ogrodzenie według zastrz. 5 albo 6, znamienne tym, że gniazdo (34) dla łba łącznika gwintowego zamknięte jest zaślepką (35), korzystnie osadzoną z wciskiem w tym gnieździe.
- 8. Ogrodzenie według jednego spośród zastrz. od 1 do 7, znamienne tym, że słupek (1) zakończony jest pokrywą (6), która korzystnie ma zaczepy (62) dla siatki.
- 9. Ogrodzenie według jednego spośród zastrz. od 1 do 8, znamienne tym, że dwa sąsiednie przęsła (2) siatki przylegają do tego samego słupka (1), a uchwyty dociskowe (3) obejmują skrajne pionowe pręty (21) obu przęseł.PL 230 808 Β1
- 10. Ogrodzenie według jednego spośród zastrz. od 1 do 8, znamienne tym, że dwa sąsiednie przęsła (2) siatki połączone są spinkami (7) zagiętymi i zaciśniętymi na skrajnych pionowych prętach obu tych przęseł.
- 11. Ogrodzenie według jednego spośród zastrz. od 1 do 8, znamienne tym, że dwa sąsiednie przęsła (2) siatki połączone są zespołami łubków (8) nałożonych na skrajne pionowe pręty (21) obu tych przęseł, a każda para łubków (8) ściśnięta jest zespołem łącznika gwintowego (81) z nakrętką (82).
- 12. Ogrodzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że łącznik gwintowy (81) jest śrubą z łbem okrągłym i kwadratowym podsadzeniem pod łbem, osadzonym w kwadratowym otworze (85) łubka (8), a nakrętka (82) jest zrywalna.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL398764A PL230808B1 (pl) | 2012-04-06 | 2012-04-06 | Ogrodzenie metalowe siatkowe |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL398764A PL230808B1 (pl) | 2012-04-06 | 2012-04-06 | Ogrodzenie metalowe siatkowe |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL398764A1 PL398764A1 (pl) | 2013-10-14 |
PL230808B1 true PL230808B1 (pl) | 2018-12-31 |
Family
ID=49304539
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL398764A PL230808B1 (pl) | 2012-04-06 | 2012-04-06 | Ogrodzenie metalowe siatkowe |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL230808B1 (pl) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
PL70884Y1 (pl) * | 2017-07-14 | 2019-07-31 | Pylko Andrzej Agis | Ogrodzenie |
-
2012
- 2012-04-06 PL PL398764A patent/PL230808B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL398764A1 (pl) | 2013-10-14 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US9409220B2 (en) | Exercise equipment, connector or anchor, and method of making same | |
PT2484922T (pt) | Parafuso de fixação por ancoragem, dispositivo de ancoragem, porca de ligação e porca de aperto por agregação | |
US20180106283A1 (en) | Connector for concrete barriers | |
WO2017144046A1 (de) | Tragvorrichtung aus metall zum aufhängen eines hängegerüsts oder einer anderen hängekonstruktion | |
WO2015068710A1 (ja) | 連結構造 | |
US9879444B2 (en) | Post support device | |
ES2295387T3 (es) | Sistema, elemento de sujecion y contraelemento para unir elementos de perfil. | |
PL230808B1 (pl) | Ogrodzenie metalowe siatkowe | |
JP6148099B2 (ja) | 天井落下防止構造およびその施工方法 | |
US4793580A (en) | Wireway suspension system with braced support leg construction | |
US20070080334A1 (en) | Engineered fence system | |
DE102019122106B3 (de) | Zaunerweiterungsvorrichtung | |
KR101230030B1 (ko) | 울타리용 메시 연결고정구 | |
JP3547823B2 (ja) | 角締め用金具 | |
KR20090006264U (ko) | 비계용 클램프어셈블리 | |
JP5227145B2 (ja) | 横桟の接続構造 | |
DE102007028255B4 (de) | Haltevorrichtung für durch Gebäude- oder Raumabdeckungen hindurchreichende Leitungen, wie Schornsteine | |
JP4420290B2 (ja) | 横桟取付金具及び防護柵 | |
EP4116519B1 (en) | Clamp and method | |
KR200285283Y1 (ko) | 거푸집 고정장치 | |
KR200294982Y1 (ko) | 파이프 결속장치 | |
CN212527557U (zh) | 一种螺母紧固工具 | |
JP6888856B1 (ja) | 転落防止装置、及び転落防止方法 | |
PL231302B1 (pl) | Słupek ogrodzeniowy zamknięty oraz kształtownik słupka ogrodzeniowego | |
JP5816909B2 (ja) | アンカー接続治具 |