PL226124B1 - Skladany regal, zwlaszcza ekspozycyjny - Google Patents

Skladany regal, zwlaszcza ekspozycyjny

Info

Publication number
PL226124B1
PL226124B1 PL406133A PL40613313A PL226124B1 PL 226124 B1 PL226124 B1 PL 226124B1 PL 406133 A PL406133 A PL 406133A PL 40613313 A PL40613313 A PL 40613313A PL 226124 B1 PL226124 B1 PL 226124B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
shelf
parts
side walls
rack
plane
Prior art date
Application number
PL406133A
Other languages
English (en)
Other versions
PL406133A1 (pl
Inventor
Filip Maria Michalczewski
Original Assignee
Michalczewski Filip
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Michalczewski Filip filed Critical Michalczewski Filip
Priority to PL406133A priority Critical patent/PL226124B1/pl
Priority to EP14460085.5A priority patent/EP2873353A3/en
Publication of PL406133A1 publication Critical patent/PL406133A1/pl
Publication of PL226124B1 publication Critical patent/PL226124B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47FSPECIAL FURNITURE, FITTINGS, OR ACCESSORIES FOR SHOPS, STOREHOUSES, BARS, RESTAURANTS OR THE LIKE; PAYING COUNTERS
    • A47F5/00Show stands, hangers, or shelves characterised by their constructional features
    • A47F5/10Adjustable or foldable or dismountable display stands
    • A47F5/11Adjustable or foldable or dismountable display stands made of cardboard, paper or the like
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47BTABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
    • A47B2230/00Furniture jointing; Furniture with such jointing
    • A47B2230/0074Mortise and tenon joints or the like including some general male and female connections
    • A47B2230/0085Mutually slotted furniture joints
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47BTABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
    • A47B2230/00Furniture jointing; Furniture with such jointing
    • A47B2230/0074Mortise and tenon joints or the like including some general male and female connections
    • A47B2230/0092Furniture assembled by mutually slotted joints

Landscapes

  • Display Racks (AREA)
  • Assembled Shelves (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest składany regał, zwłaszcza ekspozycyjny dla szerokiej gamy produktów różnych branż.
Znany jest ze zgłoszenia wynalazku nr P.375887 składany segmentowy regał ekspozycyjny zestawiony z co najmniej dwóch słupków regałowych, których pionowe kolumny w osi symetrii mają prostokątne otwory z występami na przeciwległych krótszych krawędziach w kształcie trójkątów skierowanych do siebie swymi wierzchołkami, z kolei w dolnej części kolumny wyposażone są w zespoły wspornikowe składające się z poziomej belki, w której górna i dolna płaszczyzna ma dwa rzędy podwójnych otworów gniazdowych, w których osadzone są rozłącznie wsporniki a na nich posadowiony jest blat dolnej półki lub inne elementy wyposażenia regału, przy czym uniwersalny wspornik ma kształt zbliżony do litery „T” i składa się z pionowego elementu kotwiącego i poziomego elementu wsporczego, który ma w środkowym fragmencie prostokątne gniazdo a na dłuższym końcu ogranicznik, natomiast powyżej w otworach pionowych kolumn osadzone są rozłącznie dwurowkowe wsporniki wiszące z blatem dwużebrowej półki i/lub gładkie wsporniki wiszące z blatem bezżebrowej półki.
Znany jest także z opisu patentowego PL 212265 B1 składany regał ekspozycyjny do reklamowej prezentacji towarów, który składa się z jednoelementowej płyty nośnej, która po zagięciu wzdłuż pionowych linii zginania tworzy korpus o powierzchni tylnej i bokach, oraz z półek. Do powierzchni tylnej przymocowane są trwale i wahliwie wzdłuż swojej tylnej krawędzi półki. Do wewnętrznych powierzchni bocznych korpusu, na wysokości przednich krawędzi półek przymocowane są trwale elementy wsporcze, zaś do przednich krawędzi półek, z ich boków, przymocowane są elementy zaczepowe, ustalające półkę. Zagięcie płyty nośnej według poziomych linii zaginania, po wyprostowaniu jej według pionowych linii zaginania do płaszczyzny daje niewielkie gabaryty regału w postaci przygotowanej do transportu.
Z dokumentu patentowego WO2006132499, znany jest regał w szczególności ekspozycyjny, zwierający połączone rozłącznie składane elementy z co najmniej jedną półką, w których ściany boczne są połączone elementem mającym co najmniej jedną belkę poprzeczną z co najmniej dwoma wypustami, na których montowana jest półka składająca się z dwóch części zwierających poprzeczne rowki, a każda część blatu półki posiada co najmniej jedno wybranie, w którym osadzony jest odpowiedni wypust belki poprzecznej.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji regału, która pozwoli na wielokrotny i szybki jego montaż i demontaż bez użycia dodatkowych elementów złącznych oraz zapewni dużą nośność.
Składany regał, zwłaszcza ekspozycyjny, zawierający konstrukcyjne elementy nośne, wsporcze ze ścianami bocznymi i elementem łączącym oraz co najmniej jeden blat półki, połączone ze sobą rozłącznie, przy czym ściany boczne połączone są ze sobą rozłącznie poprzez element zaopatrzony w co najmniej jedną belkę poprzeczną, która posiada co najmniej dwa wypusty, na których osadzony jest rozłącznie blat półki zawierający dwie części, według wynalazku charakteryzuje się tym, że dwie części blatu półki stykające się ze sobą czołowo zaopatrzone są we wpusty oraz wypusty pasujące wzajemnie do siebie, przy czym dwie części blatu półki stykają się ze sobą poprzez wspomniane wpusty i wypusty wzdłuż belki poprzecznej, przy czym każda część blatu półki zaopatrzona jest w co najmniej jeden otwór, w którym osadzony jest odpowiedni występ belki poprzecznej.
Element poprzez który połączone są ze sobą ściany boczne połączony jest z tymi ścianami za pomocą wypustów zaczepowych wykonanych na dwóch przeciwległych bokach tego elementu w jego płaszczyźnie, przeprowadzonych na zewnętrzną stronę przyległej do niego ściany bocznej poprzez otwory wykonane w tej ścianie.
Części blatu półki połączone są rozłącznie z bocznymi ścianami za pomocą wypustów zaczepowych wykonanych na dwóch bokach tej części blatu półki w jej płaszczyźnie, przeprowadzonych na zewnętrzną stronę przyległej do niej ściany bocznej poprzez wybrania wykonane w tej ścianie.
Korzystnie ściana boczna ma ramiona w kształcie krzyża, do których przyłączone są części blatu półki.
Korzystnie części blatu półki od strony wolnych boków zaopatrzone są w listwę zabezpieczającą towar przed zsunięciem, połączoną z ramionami bocznych ścian za pomocą wypustów zaczepowych, wykonanych na dwóch bokach listwy w jej płaszczyźnie, przeprowadzonych na zewnętrzną stronę przyległych do niej ścian bocznych poprzez wybrania wykonane w ramionach tych ścian.
Dodatkowo listwa zabezpieczająca połączona jest z częścią blatu półki za pomocą występów ukształtowanych w płaszczyźnie listwy, osadzonych w otworach wykonanych w tej części blatu półki.
PL 226 124 B1
Zaletą regału jest wytrzymała konstrukcja o dużej nośności oraz wielokrotny i szybki jego montaż i demontaż.
Wynalazek przedstawiono w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia fragment elementu z poprzeczną belką oraz części blatu półki przed montażem, w rzucie aksonometrycznym, fig. 2-4 fragment elementu z poprzeczną belką oraz części blatu półki przed montażem, w widoku z góry, fig. 3 - części blatu półki osadzone na belce, w rzucie aksonometrycznym, fig. 4 części blatu półki osadzone na belce, w widoku z góry, fig. 5 - element łączący ściany boczne, w widoku z boku, fig. 6 - ścianę boczną w widoku z boku, fig. 7 do 10 - kolejne etapy montażu regału, w rzucie aksonometrycznym, fig. 11 - regał w rzucie aksonometrycznym.
Przykładowy regał posiada ściany boczne 1 posiadające po cztery zestawy ramion 2, w kształcie krzyża, co przedstawiono na fig. 6 do 11. Ściany boczne 1 połączone są ze sobą rozłącznie za pośrednictwem elementu 3 zaopatrzonego w cztery belki poprzeczne 4. Element 3 posiada kształt zbliżony do zwielokrotnionej pionowo litery „H”, co przedstawiono na fig. 5. Każda belka poprzeczna 4 posiada w środkowej części wypusty 5 do zamontowania blatu półki. Blat półki składa się z dwóch części 6a i 6b, które na linii styku ze sobą mają ukształtowane pasujące do siebie wpusty 7a i wypusty 7b, co przedstawiono na fig. 1 do 4. Wypusty 7b usytuowane w środkowej części obu części blatu półki 6a i 6b posiadają otwory 8, w których umieszczone są odpowiednie wypusty 5 belki poprzecznej 4, tak że obie części blatu półki 6a, 6b, zazębiają się wzajemnie na wpustach 7a i wypustach 7b, tworząc blat półki, co przedstawiono na fig. 3, 4, 10, 11. Części blatu półki 6a, 6b połączone są rozłącznie z bocznymi ścianami 1 za pomocą wypustów zaczepowych 9 wykonanych na dwóch bokach w pobliżu zewnętrznych naroży części blatu półki 6a, 6b, w płaszczyźnie blatu półki, w kształcie przypominającym literę „L”. Zaczepy te przeprowadzone są na zewnętrzną stronę ściany bocznej 1 poprzez wybrania 10 wykonane w ścianie bocznej 1, co przedstawiono na fig. 8 do 11. Element 3 za pośrednictwem którego połączone są ze sobą ściany boczne 1 połączony jest z tymi ścianami 1 za pomocą wypustów zaczepowych 11 wykonanych po dwóch bokach elementu 3, w jego płaszczyźnie, w kształcie przypominającym literę „L”. Zaczepy te przeprowadzone są na zewnętrzną stronę ściany bocznej 1 poprzez otwory 12 wykonane w ścianie bocznej 1, co przedstawiono na fig. 7 do 11. Części blatu półki 6a, 6b od strony wolnych boków zaopatrzone są w listwę 13 zabezpieczającą towar przed zsunięciem, połączoną z częścią blatu półki 6a, 6b poprzez występy 14 wykonane w listwie 13 i otwory 15 wykonane w częściach blatu półki 6a, 6b oraz z bocznymi ścianami 1, za pomocą wypustów zaczepowych 16 wykonanych na obu krótszych bokach listwy 13 w jej płaszczyźnie, w kształcie przypominającym literę „L”, które przeprowadzone są na zewnętrzną stronę ścian bocznych 1 poprzez wybrania 17 wykonane w ramionach 2 tych ścian, co przedstawiono na fig. 9 do 11. Górna część regału może być zwieńczona elementem 18, co przedstawiono na fig. 10, 11.
Etapy montażu regału przedstawiono na fig. 7 do 10.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Składany regał, zwłaszcza ekspozycyjny, zawierający konstrukcyjne elementy nośne, wsporcze ze ścianami bocznymi i elementem łączącym oraz co najmniej jeden blat półki, połączone ze sobą rozłącznie, przy czym ściany boczne połączone są ze sobą rozłącznie poprzez element zaopatrzony w co najmniej jedną belkę poprzeczną, która posiada co najmniej dwa wypusty, na których osadzony jest rozłącznie blat półki zawierający dwie części, znamienny tym, że dwie części (6a, 6b) blatu półki stykające się ze sobą czołowo zaopatrzone są we wpusty oraz wypusty (7a, 7b) pasujące wzajemnie do siebie, przy czym dwie części blatu półki (6a, 6b) stykają się ze sobą poprzez wspomniane wpusty i wypusty (7a, 7b) wzdłuż belki poprzecznej (4), przy czym każda część blatu półki (6a, 6b) zaopatrzona jest w co najmniej jeden otwór (8) w którym osadzony jest odpowiedni występ (5) belki poprzecznej (4).
  2. 2. Regał według zastrz. 1, znamienny tym, że element (3) poprzez który połączone są ze sobą ściany boczne (1) połączony jest z tymi ścianami za pomocą wypustów zaczepowych (11) wykonanych na dwóch przeciwległych bokach elementu (3), w jego płaszczyźnie, przeprowadzonych na zewnętrzną stronę przyległej do niego ściany bocznej (1) poprzez otwory (12) wykonane w tej ścianie.
  3. 3. Regał według zastrz. 1, znamienny tym, że części blatu półki (6a, 6b) połączone są rozłącznie z bocznymi ścianami (1) za pomocą wypustów zaczepowych (9) wykonanych na dwóch bokach
    PL 226 124 B1 części blatu półki (6a, 6b), w jej płaszczyźnie, przeprowadzonych na zewnętrzną stronę przyległej do niej ściany bocznej (1) poprzez wybrania (10) wykonane w tej ścianie.
  4. 4. Regał według zastrz. 1 do 3, znamienny tym, że ściana boczna (1) ma ramiona (2) w kształcie krzyża, do których przyłączone są części blatu półki (6a, 6b).
  5. 5. Regał według zastrz. 4, znamienny tym, że części blatu półki (6a, 6b) od strony wolnych boków zaopatrzone są w listwę (13) zabezpieczającą towar przed zsunięciem połączoną z ramionami bocznych ścian (1) za pomocą wypustów zaczepowych (16) wykonanych na dwóch bokach listwy w jej płaszczyźnie, przeprowadzonych na zewnętrzną stronę przyległych do niej ścian bocznych (1) poprzez wybrania (17) wykonane w ramionach (2) tych ścian.
  6. 6. Regał według zastrz. 5, znamienny tym, że listwa (13) zabezpieczająca towar przed zsunięciem połączona jest z częścią blatu półki (6a, 6b) za pomocą występów (14) ukształtowanych w płaszczyźnie listwy (13) osadzonych w otworach (15), wykonanych w tej części blatu półki.
PL406133A 2013-11-19 2013-11-19 Skladany regal, zwlaszcza ekspozycyjny PL226124B1 (pl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL406133A PL226124B1 (pl) 2013-11-19 2013-11-19 Skladany regal, zwlaszcza ekspozycyjny
EP14460085.5A EP2873353A3 (en) 2013-11-19 2014-11-12 Foldable rack, especially for exhibition purposes

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL406133A PL226124B1 (pl) 2013-11-19 2013-11-19 Skladany regal, zwlaszcza ekspozycyjny

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL406133A1 PL406133A1 (pl) 2015-05-25
PL226124B1 true PL226124B1 (pl) 2017-06-30

Family

ID=52006960

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL406133A PL226124B1 (pl) 2013-11-19 2013-11-19 Skladany regal, zwlaszcza ekspozycyjny

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP2873353A3 (pl)
PL (1) PL226124B1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU177730U1 (ru) * 2017-06-09 2018-03-06 Михаил Валерьевич Кириллин Демонстрационный стенд
CN109230113A (zh) * 2018-07-17 2019-01-18 无锡华美钼业有限公司 带有杀菌装置的可拆卸货架

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1162241A (en) * 1965-07-15 1969-08-20 Marler Haley Mfg Ltd Joints for Display Stands
JP2004024848A (ja) * 2003-04-17 2004-01-29 Masahiro Hayashi 組立テーブル
KR100683494B1 (ko) * 2005-06-10 2007-02-20 주식회사 에코펀 넉다운 가구
PL375887A1 (pl) 2005-06-24 2006-12-27 Jowix Triomet Sp Z Oo Składany segmentowy regał ekspozycyjny
PL212265B1 (pl) 2009-09-15 2012-09-28 Tadeusz Bocianski Składany regał ekspozycyjny
US8651298B2 (en) * 2011-09-09 2014-02-18 International Paper Co. Multi-ply laminated corrugated display rack

Also Published As

Publication number Publication date
EP2873353A3 (en) 2015-08-26
PL406133A1 (pl) 2015-05-25
EP2873353A2 (en) 2015-05-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9386855B2 (en) Storage rack and cross-bar support
US9332865B1 (en) Floor stand and counter top display unit
US7516853B1 (en) Auxiliary shelf system
US20130213918A1 (en) Shelving, Furniture, and Display Apparatus
US20130186847A1 (en) Shelving Systems
PL223509B1 (pl) Składany stojak reklamowy
PL226124B1 (pl) Skladany regal, zwlaszcza ekspozycyjny
JP2019000245A (ja) 紙製陳列棚
JP3215132U (ja) 係合構造及び、その係合構造を備えるラック
US1109765A (en) Display-stand.
PL212265B1 (pl) Składany regał ekspozycyjny
US8733573B2 (en) Receptacle formed of a folded sheet metal blank
US9232858B2 (en) Stabilizer bracket for a rack for supporting objects
JP2011045471A (ja) 商品用陳列台
JP6482055B2 (ja) 収納箱兼用ステージボックス
TWM505259U (zh) 陳列架
KR102197394B1 (ko) 연결이 용이한 상품진열대
ITUA201656567U1 (it) Espositore a mensole.
EP2677903B1 (en) Shelf arrangement
EP3756512A1 (en) Coupling element for papercraft displays
JP2011135951A (ja) 商品陳列ハンガー
CN208676815U (zh) 一种货架搁板
JP3190568U (ja) キャスター装置
US1021656A (en) Paper-rack and display device.
JP3152613U (ja) 商品陳列台