PL375887A1 - Składany segmentowy regał ekspozycyjny - Google Patents

Składany segmentowy regał ekspozycyjny

Info

Publication number
PL375887A1
PL375887A1 PL375887A PL37588705A PL375887A1 PL 375887 A1 PL375887 A1 PL 375887A1 PL 375887 A PL375887 A PL 375887A PL 37588705 A PL37588705 A PL 37588705A PL 375887 A1 PL375887 A1 PL 375887A1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
shelf
ribbed
hanging brackets
double
rectangular
Prior art date
Application number
PL375887A
Other languages
English (en)
Inventor
Janusz Kopton
Original Assignee
Jowix Triomet Sp Z Oo
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jowix Triomet Sp Z Oo filed Critical Jowix Triomet Sp Z Oo
Priority to PL375887A priority Critical patent/PL375887A1/pl
Publication of PL375887A1 publication Critical patent/PL375887A1/pl

Links

Description

Składany segmentowy regał ekspozycyjny
Przedmiotem wynalazku jest składany segmentowy regał ekspozycyjny stosowany jako element ciągów regałowych szczególnie w sieciach handlowych i dystrybucyjnych, a także w biurach i w magazynach.
Znana jest z polskiego opisu patentowego nr PL 188207 półka regałowa do nasadzania na konsole regałowe, charakteryzująca się tym, że ma dno, posiadające ścianę, umieszczoną na pierwszej krawędzi dna i wystającą z płaszczyzny dna, oraz żeberko, które wystając z płaszczyzny dna, pierwszym odcinkiem częściowo przebiega wzdłuż pierwszej krawędzi dna, łączy się z drugą krawędzią dna i jednoczęściowo przebiega dalej z drugim odcinkiem częściowym wzdłuż krawędzi tego dna. Korzystnie półka regałowa po tej samej stronie dna, ku której jest również skierowane żeberko, ma żebro usztywniające przebiegające ponad dnem i sięgające do żeberka z pozostawieniem małej szczeliny. W krawędziach bocznych profili kątowych istnieją wytłoczenia, które od dolnej strony półki regałowej są widoczne jako małe wybrzuszenia na wewnętrznej krawędzi profilów kątowych. Przy nasadzaniu półki regałowej na konsole regałowe, te wybrzuszenia wchodzą w wybrania górnej krawędzi konsoli i ustalają ją przed wysunięciem do tyłu lub przodu.
Opublikowana jest w polskim zgłoszeniu wynalazku nr P - 360611 półka sklepowa, składająca się z wsporników zawieszonych w otworach kolumn regałowych na zębach. Półka została zbudowana z panelu przedniego 2 i tylnego, które zostały tak uformowane, że można je oprzeć na wspornikach. Półka zbudowana jest tak, że zagięcie utworzone w tyle panelu przedniego jest osadzone w rynience panelu tylniego, w ten sposób, że ścianka dolna panelu styka się ze ścianką dna rynienki panelu drugiego, zaś ścianka panelu pierwszego opiera się o ściankę rynienki panelu drugiego. Z kolei powierzchnie obydwu paneli są do siebie równoległe i tworzą jedną płaszczyznę. W polskim opisie zgłoszenia wynalazku nr P - 360103 ujawniono konstrukcję podpory regału w szczególności regału sklepowego, która składa się z kolumny z usytuowanymi na jej czołowej powierzchni otworami perforacyjnymi z czopami. W dolnej części kolumny znajdują się w przybliżeniu prostokątne otwory, a pomiędzy tymi otworami znajduje się okrągły otwór. Wspornik podpory regału składa się z dwóch elementów kształtowych tworzących profil zamknięty. Węzeł konstrukcyjny łączy dolną część kolumny z końcówką wspornika. Poprzez element mocujący znajdujący się na ramieniu umieszczonego wewnątrz kolumny elementu węzłowego. Korzystnie w elemencie węzłowym mocowaniami są gwintowane otwory, natomiast elementem łączącym jest śruba. Z publikacji EP 1075809 znany jest słupek regałowy, który składa się z kolumny, stopy i elementu zabezpieczającego. Kolumna ma przekrój prostokątny i co najmniej na dwóch przeciwległych bokach zaopatrzona jest w rzędy otworów w kształcie litery H. Stopa składa się z poziomej poprzeczki, która na swej górnej krawędzi jest zaopatrzona w elementy kształtowe do zawieszania półek lub innych elementów regału, elementu mocującego zaopatrzonego w hak do zawieszania w otworach kolumny.
Znany jest z opisu patentowego US 2002178976 układ wspornika do wykonywania półek, który w widoku z boku ma kształt trójkąta prostokątnego, którego krótsza przyprostokątna wyposażona jest w zęby hakowe. Dłuższa przyprostokątna krawędź wspornika tworzy płaszczyznę wspierającą. Natomiast krawędź stanowiąca przeciwprostokątną wspornika wyposażona jest w kanał, w którym umieszczony jest element ustalający wystający ponad płaszczyznę wspierającą w celu zazębienia się półki na płaszczyźnie wspierającej.
Ujawniony jest w opisie wzoru przemysłowego Rp - 6217 wspornik półek regałowych, z którego część wsporcza posiada obrys zbliżony kształtem do trapezu. W tylnej części znajdują się uformowane charakterystyczne zęby hakowe. Krawędź wspornika ma wybrania, a najkrótsza krawędź wyposażona jest w zęby. Część wsporcza rozszerza się w kierunku krawędzi wyposażonej w zęby hakowe, a najkrótsza przednia krawędź części wsporczej jest nachylona do krawędzi dolnej pod kątem ostrym.
Dotychczasowe konstrukcje składanych segmentowych regałów ekspozycyjnych cechują się skomplikowaną budową która powoduje stosunkowo dużą masę w stosunku do nośności, co ma znaczny wpływ na koszty ich wytwarzania oraz decyduje o ich ostatecznej funkcjonalności w trakcie transportu, montażu i podczas użytkowania.
Celem wynalazku jest uproszczenie budowy poszczególnych węzłów konstrukcyjnych składanego segmentu regałowego, w celu zwiększeniu jego obciążenia nominalnego oraz stateczności podłużnej i poprzecznej, przy jednoczesnym poprawie jego cech funkcjonalnych i użytkowych.
Składany segmentowy regał ekspozycyjny według wynalazku charakteryzuje się tym, że złożony jest co najmniej z dwóch słupków regałowych, których pionowe kolumny w osi symetrii mają prostokątne otwory z występami na przeciwległych krótszych krawędziach w kształcie trójkątów skierowanych do siebie swymi wierzchołkami W dolnej części pionowe kolumny wyposażone są w zespoły wspornikowe składające się z poziomej belki, w której górna i dolna płaszczyzna ma dwa rzędy podwójnych otworów gniazdowych, w których osadzone są rozłącznie uniwersalne wsporniki, a na nich posadowiony blat dolnej półki lub inne elementy wyposażenia regałów, takie jak kosze, szafki itp.. Z kolei, uniwersalny wspornik ma kształt zbliżony do litery „T” i składa się z pionowego elementu kotwiącego i poziomego elementu wsporczego, który ma w środkowym fragmencie 4 prostokątne gniazdo, a na swym dłuższym końcu ogranicznik. Powyżej w otworach pionowych kolumn osadzone są rozłącznie dwurowkowe wsporniki wiszące z blatem dwużebrowej półki i/lub jednorowkowe wsporniki wiszące z blatem jednożebrowej półki i/lub gładkie wsporniki wiszące z blatem bez żebrowej półki.
Przednia i tylna ścianka blatu dolnej półki uformowana jest w postaci belki wzdłużnej o przekroju poprzecznym w kształcie ceownika, natomiast ścianki boczne wygięte są pod kątem prostym w kształcie litery „L”. Z kolei, narożniki półki dolnej mają wycięcie, którego głębokość w płaszczyźnie poziomej jest nieco mniejsza od długości ogranicznika, a szerokość powstałej szczeliny jest nieco większa od grubości uniwersalnego wspornika. Ponadto blat dolnej półki wyposażony jest w dwa skrajne żebra wzmacniające wykonane z pionowo usytuowanych płaskowników połączonych trwale ze ściankami bocznymi i dolną płaszczyzną blatu dolnej półki.
Skrajne żebra wzmacniające na swych końcach mają wcięcia 0 szerokości nieco większej od grubości uniwersalnych wsporników, natomiast wysokość pozostałej części skrajnych żeber wzmacniających pomiędzy wycięciem, a blatem półki dolnej ma wymiar równy głębokości prostokątnych gniazd. Natomiast odległości skrajnych żeber wzmacniających od krawędzi belki wzdłużnej oraz odległości usytuowania otworów gniazdowych 1 prostokątnych gniazd w uniwersalnych wspornikach są tak dobrane, że skrajne żebra wzmacniające swymi wycięciami swobodnie osadzone są w prostokątnych gniazdach.
Pomiędzy skrajnymi żebrami wzmacniającymi usytuowane jest żebro środkowe, którego wysokość jest równa wysokości ścianek bocznych, zaś dolna płaszczyzna żebra środkowego spoczywa bezpośrednio na górnej płaszczyźnie poziomej belki zespołu wspornikowego. Z kolei, ograniczniki uniwersalnego wspornika usytuowane są w wycięciu naroża blatu dolnej półki, tworząc łagodnie zaokrąglone narożniki.
Belki wzdłużne blatów dolnej półki wyposażone są w perforację w postaci szeregu otworów przeznaczonych do osadzania uniwersalnych przegród.
Dwurowkowe wsporniki wiszące, jednorowkowe wsporniki wiszące oraz gładkie wsporniki wiszące, wyposażone są w głowicę mocującą składającą się 5 z haka wewnętrznego i z trzech zewnętrznych wgłębień ustalających, a w górnej płaszczyźnie części wysięgnikowej mają wybranie o wysokości równej grubości blatu półki dwużebrowej, półki jednożebrowej lub półki bez żebrowej. Ponadto wybranie w częściach wysięgnikowych zakończone jest ogranicznikami końcowym, natomiast górna płaszczyzna części wysięgnikowej w wybraniu ma dwa prostokątne rowki, z kolei część wysięgnikowa w wybraniu ma jeden prostokątny rowek.
Przednia i tylna ścianka blatu dwużebrowej półki, jednożebrowej półki i bezżebrowej półki uformowana jest w postaci belki wzdłużnej o przekroju poprzecznym w kształcie ceownika, natomiast ścianki boczne wygięte są pod kątem prostym w kształcie litery „L”, z kolei narożniki wszystkich półek mają wycięcie, którego głębokość w płaszczyźnie poziomej jest nieco mniejsza od długości ogranicznika końcowego, a szerokość powstałej szczeliny jest nieco większa od grubości dwurowkowych wsporników wiszących, jednorowkowych wsporników wiszących oraz gładkich wsporników wiszących. Ponadto blat dwużebrowej półki, wyposażony jest w dwa żebra wzmacniające wykonane z pionowo usytuowanych płaskowników połączonych trwale ze ściankami bocznymi i z jej dolną płaszczyzną natomiast blat jednożebrowej półki wyposażony jest w jedno żebro wzmacniające wykonane z pionowo usytuowanego płaskownika połączonego trwale ze ściankami bocznymi i z jej dolną płaszczyzną.
Blaty dwużebrowej półki oraz jednożebrowej półki lub bezżebrowej półki osadzone są odpowiednio na wspornikach wiszących dwurowkowych, wspornikach wiszących jednorowkowych oraz wspornikach wiszących gładkich poprzez usytuowanie wycięć żeber wzmacniających w prostokątnych rowkach. Z kolei, wystające ograniczniki końcowe części wysięgnikowych dwurowkowych wsporników wiszących, jednorowkowych wsporników wiszących lub gładkich wsporników wiszących usytuowane są w wycięciu naroża blatu dwużebrowej półki, jednożebrowej półki lub bezżebrowej półki tworząc łagodnie zaokrąglone narożniki.
Ponadto ich belki wzdłużne mogą być wyposażone w perforację w postaci szeregu otworów do osadzania przegród uniwersalnych. 7 fig.6 - fragment słupka regałowego i połączenia blatu dolnej półki w widoku perspektywicznym w stanie rozłożonym, fig.7 - wspornik uniwersalny blatu dolnej półki w widoku z boku, fig.8 - wspornik uniwersalny blatu dolnej półki w widoku z góry, fig. 9 - blat dolnej półki w widoku z dołu, fig. 9a - szczegół „a” blatu dolnej półki z fig. 9, fig.10 - blat dolnej półki w przekroju A - A z fig.9, fig.11 - blat dolnej półki w przekroju B - B z fig.9, fig.11a - szczegół „b” blatu dolnej półki z fig.11, fig. 12 - perforację kolumny słupka regałowego, fig. 13 - fragment kolumny słupka regałowego z osadzonym jednorowkowym wspornikiem wiszącym i blatem jednożebrowej półki w widoku perspektywicznym, ukazującym dodatkowo liniami przerywanymi elementy niewidoczne, fig. 14 - fragment kolumny słupka regałowego z osadzonym jednorowkowym wspornikiem wiszącym i blatem półki w przekroju bocznym A - A z fig. 13, fig. 15 - fragment kolumny słupka regałowego z osadzonym dwurowkowym wspornikiem wiszącym i blatem dwużebrowej półki z uniwersalnymi przegrodami w widoku bocznym, fig. 16 - fragment kolumny słupka regałowego z osadzonym jednorowkowym wspornikiem wiszącym i blatem jednożebrowej półki w widoku perspektywicznym w stanie rozłożonym, fig.17 - dwurowkowy wspornik wiszący w widoku bocznym, fig.18 - jednorowkowy wspornik wiszący w widoku bocznym, fig.19 - gładki wspornik wiszący w widoku bocznym, fig. 20 - blat dwużebrowej półki w widoku z dołu, fig.20a - szczegół „c” blatu półki dwużebrowej z fig.20, fig.21 - blat dwu żebrowej półki w przekroju A - A z fig.20, fig.22 - blat dwu żebrowej półki w przekroju B - B z fig.20, fig.22a - szczegół „d” blatu półki dwużebrowej z fig.22, fig.23 - fragment narożnika półki stanowiącego połączenie blatu półki i wspornika uniwersalnego lub wspornika wiszącego w widoku perspektywicznym.
Składany segmentowy regał ekspozycyjny złożony jest ze słupków regałowych 1 składających się z pionowych kolumn 2 oraz usytuowanych w ich dolnej części zespołów wspornikowych 3, w których osadzone są uniwersalne wsporniki 4 w kształcie litery „T”, a na nich blat dolnej półki 5. Słupki regałowe 1 połączone są ze sobą płytami czołowymi 6. Pionowe kolumny 2 wykonane są z profilu zamkniętego o przekroju prostokątnym. Na czołowej płaszczyźnie pionowych kolumn 2 w osi ich symetrii usytuowane są prostokątne otwory 2ą, których dolne i górne krawędzie wyposażone są w występy 2b w kształcie trójkątów skierowanych do siebie swymi wierzchołkami. Występy 2b dzielą prostokątny otwór 2a na dwa równe obszary 2ę i 2d. Z kolei, w obszarach 2ę i 2d prostokątnych otworów 2ą osadzone są rozłącznie dwurowkowe wsporniki wiszące 7, a na nich blat dwużebrowej półki 8, nad nimi jednorowkowe wsporniki wiszące 9 z nałożonym blatem jednożebrowej półki 10, a powyżej gładkie wsporniki wiszące 11 z nałożonym blatem bezżebrowej półki 12. Poziomy zespół wspornikowy 3 składa się z belki 13 o przekroju prostokątnym, połączonej trwale z pionową kolumną 2 oraz z przednią nogą 14. Dolne płaszczyzny poziomej belki 13 i przedniej nogi 14 wyposażone są w regulowane nóżki 15. Górna i dolna płaszczyzna belki 13 zespołu wspornikowego 3 wyposażona jest w dwa rzędy podwójnych otworów gniazdowych 16, w których osadzone są pionowe elementy kotwiące 4a uniwersalnych wsporników 4. Z kolei, górna płaszczyzna poziomego elementu wsporczego 4b ma prostokątne gniazdo 4ę, a na swym dłuższym końcu ogranicznik 4d. Blat dolnej półki 5 ma kształt prostokąta i wykonany jest z jednego arkusza blachy. Przednia i tylna ścianka blatu dolnej półki 5 uformowana jest w postaci belki wzdłużnej 5a o przekroju poprzecznym w kształcie ceownika, natomiast ścianki boczne 5b wygięte są pod kątem prostym w kształcie litery L. Ponadto naroża blatu półki dolnej 5 mają wycięcie 5ę, którego głębokość y, w płaszczyźnie poziomej, jest nieco mniejsza od długości b ogranicznika 4d, a szerokość powstałej szczeliny x jest nieco większa od grubości ą uniwersalnego wspornika 4. W dolnym fragmencie blat dolnej półki 5 wyposażony jest w dwa skrajne żebra wzmacniające 5d wykonane z pionowo usytuowanych płaskowników połączonych trwale ze ściankami bocznymi 5b i dolną płaszczyzną blatu dolnej półki 5. Skrajne żebra wzmacniające 5d na swych końcach mają wcięcia 5e o szerokości ę nieco 9 większej od grubości a uniwersalnych wsporników 4. Natomiast wysokość d pozostałej części skrajnych żeber wzmacniających 5d pomiędzy wycięciem 5e, a blatem półki dolnej 5 ma wymiar równy głębokości h prostokątnych gniazd 4ę. Natomiast odległości skrajnych żeber wzmacniających 5d od krawędzi belki wzdłużnej 5a oraz odległości usytuowania otworów gniazdowych 16 prostokątnych gniazd 4ę w uniwersalnych wspornikach 4 są tak dobrane, że skrajne żebra wzmacniające 5d osadzane są swymi wycięciami 5ę swobodnie w prostokątnych gniazdach 4ę, co zapewnia całkowitą stabilizację blatu półki dolnej 5 w pozycji poziomej. Pomiędzy żebrami wzmacniającymi 5d usytuowane jest żebro środkowe 5f, którego wysokość jest równa wysokości ścianek bocznych 5b. Dolna płaszczyzna żebra środkowego 5f po montażu blatu dolnej półki 5 spoczywa bezpośrednio na górnej płaszczyźnie belki 13 zespołu wspornikowego 3. Z kolei, ograniczniki 4d uniwersalnego wspornika 4 wypełniają prostokątne wycięcie 5ę naroża blatu dolnej półki 5 tworząc łagodnie zaokrąglone narożniki 17 pozbawione ostrych elementów. Ponadto belki wzdłużne 5a blatów dolnej półki 5 mogą być wyposażone w perforację w postaci szeregu otworów 5g przeznaczonych do osadzania uniwersalnych przegród 18.
Dwurowkowe wsporniki wiszące 7, jednorowkowe wsporniki wiszące 9 oraz gładkie wsporniki wiszące 1_1 mają taką samą głowicę mocującą 19 składającą się z haka wewnętrznego 19ą i z trzech zewnętrznych wgłębień ustalających 19b , a w górnej płaszczyźnie części wysięgnikowej 7a, 9ą i 11a mają wybranie 20 o wysokości równej grubości blatu półki dwużebrowej 8, półki jednożebrowej 10 lub półki bezżebrowej 12. Wybranie 20 w częściach wysięgnikowych 7a, 9a i 11ą zakończone jest ogranicznikami końcowymi 21 o kształcie i wymiarach odpowiadających ogranicznika 4d wspornika uniwersalnego 4. Natomiast górna płaszczyzna części wysięgnikowej 7ą w wybraniu 20 ma dwa prostokątne rowki 22, z kolei część wysięgnikowa 9a w wybraniu 20 ma jeden prostokątny rowek 22. Blaty dwużebrowej półki 8, jednożebrowej półki 10 lub bezżebrowej półki 12 mają taka samą konstrukcję jak blat dolnej półki 5 i osadzone są odpowiednio na wspornikach wiszących dwurowkowych 7, wspornikach wiszących jednorowkowych 9 oraz wspornikach wiszących gładkich ϋ i stabilizowane poprzez osadzenie żeber wzmacniających 23 swoimi wcięciami 23a w prostokątnych rowkach 22, 10 co zapewnia całkowitą stabilizację blatu dwużebrowej półki 8, blatu jednożebrowej półki 10 i blatu bezżebrowej półki 12 zarówno w pozycji poziomej jak i pochylonej. Przednia i tylna ścianka blatu dwużebrowej półki 8, jednożebrowej półki 10 i bezżebrowej półki 12 uformowana jest w postaci belki wzdłużnej 24 o przekroju poprzecznym w kształcie ceownika, natomiast ścianki boczne 24b wygięte są pod kątem prostym w kształcie litery „L”. Narożniki wszystkich półek mają wycięcie 25, którego głębokość w płaszczyźnie poziomej, jest nieco mniejsza od długości b ogranicznika końcowego 21, a szerokość powstałej szczeliny x, jest nieco większa od grubości dwurowkowych wsporników wiszących 7, jednorowkowych wsporników wiszących 9 oraz gładkich wsporników wiszących 11 Ponadto blat dwużebrowej półki 8, wyposażony jest w dwa żebra wzmacniające 23 wykonane z pionowo usytuowanych płaskowników połączonych trwale ze ściankami bocznymi 24b i z jej dolną płaszczyzną. Z kolei, blat jednożebrowej półki 10 wyposażony jest w jedno żebro wzmacniające 23 wykonane z pionowo usytuowanego płaskownika połączonego trwale ze ściankami bocznymi 24b i z jej dolną płaszczyzną. Natomiast wystające ograniczniki końcowe 21 części wysięgnikowych 7a, 9ą i lOą dwurowkowych wsporników wiszących 7, jednorowkowych wsporników wiszących 9 lub gładkich wsporników wiszących 11 wypełniają wycięcia naroży 25 blatu dwużebrowej półki 8, jednożebrowej półki 10 lub bezżebrowej półki 12 tworząc łagodnie zaokrąglone narożniki 26 pozbawione ostrych elementów, ponadto ich belki wzdłużne 24 mogą być wyposażone w perforację w postaci szeregu otworów 27 do osadzania przegród uniwersalnych 18. Regał ekspozycyjny wyposażony jest ponadto w osłonę dolną przednią 28, osłony dolne boczne 29 i w osłonę górną 30.

Claims (12)

  1. 375887^ Zastrzeżenia patentowe 1. Składany segmentowy regał ekspozycyjny zestawiony z pionowych kolumn z perforowanymi otworami, w których osadzone są rozłącznie wsporniki wiszące, a na nich blaty półek oraz z usytuowanych w dolnej części pionowych kolumn zespołów wspornikowych i posadowionych na nich blatów półek dolnych znamienny tym, że złożony jest co najmniej z dwóch słupków regałowych (1), których pionowe kolumny (2) w osi symetrii mają prostokątne otwory (2a) z występami (2b) na przeciwległych krótszych krawędziach w kształcie trójkątów skierowanych do siebie swymi wierzchołkami, z kolei w dolnej części pionowe kolumny (2) wyposażone są w zespoły wspornikowe (3) składające się z poziomej belki (13), w której górna i dolna płaszczyzna ma dwa rzędy podwójnych otworów gniazdowych (16), w których osadzone są rozłącznie uniwersalne wsporniki (4), a na nich posadowiony blat dolnej półki (5) lub inne elementy wyposażenia regałów, przy czym uniwersalny wspornik (4) ma kształt zbliżony do litery „T” i składa się z pionowego elementu kotwiącego (4ą) i poziomego elementu wsporczego (4b), który ma w środkowym fragmencie prostokątne gniazdo (4ę), a na swym dłuższym końcu ogranicznik (4d), natomiast powyżej w otworach (2a) pionowych kolumn (2) osadzone są rozłącznie dwurowkowe wsporniki wiszące (7) z blatem dwużebrowej półki (8) i/lub jednorowkowe wsporniki wiszące (9) z blatem jednożebrowej półki (10) i/lub gładkie wsporniki wiszące (11.) z blatem bezżebrowej półki (12). 2
  2. 2. Regał według zastrz.1 znamienny tym, że przednia i tylna ścianka blatu dolnej półki (5) uformowana jest w postaci belki wzdłużnej (5a) o przekroju poprzecznym w kształcie ceownika, natomiast ścianki boczne (5b) wygięte są pod kątem prostym w kształcie litery „L”, natomiast narożniki blatu dolnej półki (5) mają wycięcie (5ę), którego głębokość (y), w płaszczyźnie poziomej, jest nieco mniejsza od długości (b) ogranicznika (4d), a szerokość powstałej szczeliny (x) jest nieco większa od grubości (ą) uniwersalnego wspornika (4), ponadto blat półki dolnej (5) wyposażony jest w dwa skrajne żebra wzmacniające (5d) wykonane z pionowo usytuowanych płaskowników połączonych trwale ze ściankami bocznymi (5b) i dolną płaszczyzną blatu dolnej półki (5).
  3. 3. Regał według zastrz. 2znamienny tym, że skrajne żebra wzmacniające (5d) na swych końcach mają wcięcia (5e) o szerokości nieco większej od grubości (ą) uniwersalnych wsporników (4), natomiast wysokość pozostałej części skrajnych żeber wzmacniających (5d) pomiędzy wycięciem (5e), a blatem dolnej półki (5) ma wymiar równy głębokości (h) prostokątnych gniazd (4c). z kolei odległości skrajnych żeber wzmacniających (5d) od krawędzi belki wzdłużnej (5a) oraz odległości usytuowania otworów gniazdowych (16) i prostokątnych gniazd (4ę) w uniwersalnych wspornikach (4) są tak dobrane, że skrajne żebra wzmacniające (5d) swymi wycięciami (5e) swobodnie osadzone są w prostokątnych gniazdach (4c).
  4. 4. Regał według zastrz. 2 albo 3znamienny tym, że pomiędzy skrajnymi żebrami wzmacniającymi (5d) usytuowane jest żebro środkowe (5f), którego wysokość jest równa wysokości ścianek bocznych (5b), zaś dolna płaszczyzna żebra środkowego (5f) spoczywa bezpośrednio na górnej płaszczyźnie poziomej belki (13) zespołu wspornikowego (3).
  5. 5. Regał według zastrz. 4 znamienny tym, że ograniczniki (4d) uniwersalnego wspornika (4) usytuowane są w wycięciu (5ę) naroża blatu dolnej półki (5) tworząc łagodnie zaokrąglone narożniki (17). 3
  6. 6. Regał według zastrz. 2 znamienny tym, że belki wzdłużne (5ą) blatów dolnej półki (5) wyposażone są w perforację w postaci szeregu otworów (5g) przeznaczonych do osadzania uniwersalnych przegród (18).
  7. 7. Regał według zastrz. 1 albo 3znamienny tym, że dwurowkowe wsporniki wiszące (7), jednorowkowe wsporniki wiszące (9) oraz gładkie wsporniki wiszące (H) wyposażone są w głowicę mocującą (19) składającą się z haka wewnętrznego (19a) i z trzech zewnętrznych wgłębień ustalających (19b), a w górnej płaszczyźnie części wysięgnikowej (7ą), (9a) i (11a) mają wybranie (20) o wysokości równej grubości blatu półki dwużebrowej (8), półki jednożebrowej (10) lub półki bezżebrowej (12), ponadto wybranie (20) w częściach wysięgnikowych (Za), (9a) i (11a) zakończone jest ogranicznikami końcowymi (21), natomiast górna płaszczyzna części wysięgnikowej (7§) w wybraniu (20) ma dwa prostokątne rowki (22), z kolei część wysięgnikowa (9a) w wybraniu (20) ma jeden prostokątny rowek (22).
  8. 8. Regał według zastrz. 7 znamienny tym, że przednia i tylna ścianka blatu dwużebrowej półki (8), jednożebrowej półki (10) i bez żebrowej półki (12) uformowana jest w postaci belki wzdłużnej (24) o przekroju poprzecznym w kształcie ceownika, natomiast ścianki boczne (24b) wygięte są pod kątem prostym w kształcie litery „L”, natomiast narożniki wszystkich półek mają wycięcie (25), którego głębokość (yj, w płaszczyźnie poziomej, jest nieco mniejsza od długości (b) ogranicznika końcowego (21), a szerokość powstałej szczeliny (x) jest nieco większa od grubości (ą) dwurowkowych wsporników wiszących (7), jednorowkowych wsporników wiszących (9) oraz gładkich wsporników wiszących (H), ponadto blat dwużebrowej półki (8), wyposażony jest w dwa żebra wzmacniające (8a) wykonane z pionowo usytuowanych płaskowników połączonych trwale ze ściankami bocznymi (24b) i z jej dolną płaszczyzną natomiast blat jednożebrowej półki (10) wyposażony jest w jedno żebro wzmacniające 4 (lOą) wykonane z pionowo usytuowanego płaskownika połączonego trwale ze ściankami bocznymi (24b) i z jej dolną płaszczyzną.
  9. 9. Regał według zastrz. 8znamienny tym, że blaty dwużebrowej półki (8) oraz jednożebrowej półki (10) lub bezżebrowej półki (12) osadzone są odpowiednio na wspornikach wiszących dwurowkowych (7), wspornikach wiszących jednorowkowych (9) oraz wspornikach wiszących gładkich (H) poprzez usytuowanie wycięć (23ą) żeber wzmacniających (23) w prostokątnych rowkach (22).
  10. 10. Regał według zastrz. 9 znamienny tym, że wystające ograniczniki końcowe (21) części wysięgnikowych (7a), (9ą) i (lOa) dwurowkowych wsporników wiszących (7), jednorowkowych wsporników wiszących (9) lub gładkich wsporników wiszących (H) usytuowane są w wycięciach naroży (25) blatu dwużebrowej półki (8), jednożebrowej półki (10) lub bezżebrowej półki (12) tworząc łagodnie zaokrąglone narożniki (26).
  11. 11. Regał według zastrz. 8 z n a m i e η n y t y m, że ich belki wzdłużne (24) wyposażone są w perforację w postaci szeregu otworów (27) do osadzania przegród uniwersalnych (18).
  12. 12. Regał według zastrz. Iznamienny tym, że wyposażony jest w osłonę dolną przednią (28). osłony dolne boczne (29), osłonę górną (30) oraz płyty czołowe (6) usytuowane pomiędzy poszczególnymi półkami.
PL375887A 2005-06-24 2005-06-24 Składany segmentowy regał ekspozycyjny PL375887A1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL375887A PL375887A1 (pl) 2005-06-24 2005-06-24 Składany segmentowy regał ekspozycyjny

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL375887A PL375887A1 (pl) 2005-06-24 2005-06-24 Składany segmentowy regał ekspozycyjny

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL375887A1 true PL375887A1 (pl) 2006-12-27

Family

ID=40561548

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL375887A PL375887A1 (pl) 2005-06-24 2005-06-24 Składany segmentowy regał ekspozycyjny

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL375887A1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2873353A2 (en) 2013-11-19 2015-05-20 Plexiform Display Sp. z o.o. Sp.K. Foldable rack, especially for exhibition purposes

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2873353A2 (en) 2013-11-19 2015-05-20 Plexiform Display Sp. z o.o. Sp.K. Foldable rack, especially for exhibition purposes

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3363323B1 (en) Cantilever shelving system
US5655740A (en) Shelving support system
US6161709A (en) Suspended shelf mounting system
US20080006595A1 (en) Anti-sway mechanism for a modular shelving and display system
US7784626B2 (en) Wall hanging system
US7832573B2 (en) Self-supporting suspension device and method for assembling thereof
US7104411B2 (en) System for detachable suspension of shelves, drawers or the like
PL195895B1 (pl) Układ wspornika półek
JP4592747B2 (ja) 物体の収納・保管用シェルフシステム
EP2104443B1 (en) Self-supporting suspension device and method for assembling thereof
JP7247205B2 (ja) 棚用モジュール式構造
JP2009195677A (ja) 少なくとも1つの垂直支柱とこの垂直支柱に取り付けられる1次支持部材とを有する商品展示用の棚
PL375887A1 (pl) Składany segmentowy regał ekspozycyjny
EP0063861A1 (en) Storage systems
KR102186586B1 (ko) 무볼트 프레임가구
US20140314474A1 (en) Furniture unit
US3487790A (en) Knockdown shelving
KR101614834B1 (ko) 장식 가구용 접이식 패널
CA1081661A (en) Wall unit
RU2337599C2 (ru) Стеллажная система для складирования и архивирования предметов
CZ297567B6 (cs) Regál
JP4388507B2 (ja) 収納棚
PL10231S2 (pl) Pólka ekspozycyjnego regalu skladanego
EP3556262B1 (en) Modular metal shelving unit for displaying goods
RU2348338C2 (ru) Круглая стойка с промежуточной соединительной рейкой

Legal Events

Date Code Title Description
VOID Decisions declaring the decisions on the grant of the patents lapsed