PL225589B1 - Platforma sadownicza - Google Patents
Platforma sadowniczaInfo
- Publication number
- PL225589B1 PL225589B1 PL405628A PL40562813A PL225589B1 PL 225589 B1 PL225589 B1 PL 225589B1 PL 405628 A PL405628 A PL 405628A PL 40562813 A PL40562813 A PL 40562813A PL 225589 B1 PL225589 B1 PL 225589B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- platform
- orchard
- working
- brackets
- frame
- Prior art date
Links
Landscapes
- Agricultural Machines (AREA)
- Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
- Harvesting Machines For Specific Crops (AREA)
- Catching Or Destruction (AREA)
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest platforma sadownicza, przeznaczona szczególnie do zbioru owoców w sadach oraz do prowadzenia prac agrotechnicznych i pielęgnacyjnych, zwłaszcza w sadach, ale także w uprawach leśnych.
Zbiór owoców w dużych sadach owocowych stanowi poważny problem ze względu na spiętrzenie prac w krótkim czasie. Problemem tym jest szczególnie transport owoców zebranych z drzewek do chłodni, miejsca przechowywania lub dalszego przerobu, czy sprzedaży. Dotyczy to zwłaszcza transportu jabłek w znormalizowanych paletach skrzyniowych wewnątrz sadu, jak i poza nim. Palety prz yczyniają się do sprawnego zebrania owoców z drzew, lecz wymagają szybkiego ich wywiezienia z sadu.
Do tego celu wykorzystuje się wiele rozmaitych środków transportu, zarówno uniwersalnych, jak i specjalistycznych przygotowanych do wykonania określonych prac transportowych.
Jednym z nich jest ciągnik rolniczy wyposażony w podnośnik widłowy zawieszony z przodu ciągnika, jak i przymocowany do tylnego układu zawieszania długi element widłowy. W ten sposób można transportować do trzech palet, ponieważ większa ilość palet skrzyniowych mogłaby stwarzać niebezpieczeństwo.
Znany jest również z opisu polskiego wzoru użytkowego nr 57 648 wózek do transportu owoców w paletach skrzyniowych w sadzie, zbudowany z płaskiej ramy o kształcie prostokątnym, zaopatrzonej wzdłuż podłużnej osi symetrii w wewnętrzny pręt osiowy, na przedłużeniu którego z jednej strony ramy przyspawany jest do poprzecznego pręta ramy dyszel z uchem z otworem. Z drugiej strony przyspawany jest dyszel z widełkami z otworami w widełkach. Od spodu do pręta osiowego i prętów podłużnych ramy zamocowane są wsporniki trapezowe, do których mocowane są na wałku koła pneum atyczne.
Znany jest również ze zgłoszenia wzoru użytkowego nr 110 861 wózek transportowy, zwłaszcza do transportu palet skrzyniowych z owocami. Wózek, według tego wzoru użytkowego, zawiera prost okątną ramę z zamocowanymi kołami jezdnymi. Do ramy umocowany jest dyszel przedni oraz po przeciwnej stronie wspornik osi, do którego mocowany jest dyszel tylny.
Innym znanym rozwiązaniem jest opisany w zgłoszeniu wzoru użytkowego nr 112 485 wózek, zwłaszcza do transportu palet skrzyniowych. Wózek ten zawiera ramę z profili metalowych osadzoną na kołach jezdnych w jednej osi, posiada platformy ładownicze, pomiędzy którymi umieszczone są koła jezdne.
Znany jest też, z polskiego opisu zgłoszeniowego wynalazku nr 344 943, wózek sadowniczy, mający ramę i zamocowany do niej przedni skrętny kołowy zestaw z dyszlem, mający ramę z dwóch prostokątnych pomostów, z których przedni pomost usytuowany jest między osiami zestawów kołowych a tylny pomost za tylnym zestawem kołowym. Wózek ten w przedniej części ramy ma ukształt owanie żurawiowego prostokątnego wysięgnika, w którego końcówce jest obrotowo zamocowany pionowy wspornik przedniego skrętnego zestawu.
W ostatnim czasie coraz większego znaczenia przy zbiorze owoców w sadzie nabierają platformy sadownicze, które ze względu na zmienny w trakcie pracy poziom podłogi, albo wysuwane podesty robocze, z których dokonuje się zbioru owoców, pozwalają na szybki zbiór z różnych partii drzew owocowych a także pozwalają na wywiezienie owoców w paletach skrzyniowych z sadu.
Poza zbiorem owoców, platformy sadownicze są wykorzystywane przy innych pracach w sadzie, takich jak prace agrotechniczne, czy pielęgnacyjne.
Platformy sadownicze produkowane są w różnych wykonaniach zależnie od przeznaczenia. Oprócz platform o zmiennej wysokości podłogi, znane są również platformy, w których poziom podłogi jest stały a odpowiednio dobrana wysokość umożliwia stworzenie pod podłogą miejsca ładunkowego.
Podstawową znaną forma platformy sadowniczej jest platforma stanowiąca podest, będący ramą z profili metalowych z barierami ochronnymi i podestami roboczymi po obu stronach podestu dla obsługi drzew owocowych z dwóch rzędów drzew po obu stronach międzyrzędzia.
Inna znana platforma sadownicza jest osadzona na ramie z profili metalowych i posiada po obu stronach osi wzdłużnej podesty robocze o regulowanej szerokości. Platforma ta ma również bariery ochronne, zabezpieczające obsługę przed wypadkiem i chroniącą przed upadkiem z wysokości. Regulowana szerokość podestów roboczych jest szczególnie potrzebna, aby ułatwić ustawienie wypełnionych owocami palet skrzyniowych w przestrzeni pomiędzy podestami roboczymi. W tym celu również bariery ochronne są przestawiane z pozycji wychylonej na zewnątrz platformy sadowniczej do
PL 225 589 B1 pozycji przestawionej do wewnątrz platformy, co jest możliwe dzięki osadzeniu barier ochronnych obrotowo względem ramy platformy sadowniczej.
Platformy sadownicze służą zatem do wyniesienia ekipy zbierającej owoce na odpowiednią w ysokość w celu zerwania owoców i wypełnienia owocami palet skrzyniowych, stanowiących podstawowy środek do gromadzenia i wywozu owoców z sadu. Dobrze jest zatem, jeśli platforma sadownicza pozwala również na wywiezienie palet skrzyniowych z owocami z sadu.
Celem wynalazku jest uniknięcie utrudnień związanych z pracami w sadzie, a także zwiększenie rodzajów urządzeń do prac w nowoczesnym sadzie oraz opracowanie specjalnego środka do zbioru i transportu owoców.
Platforma sadownicza, według wynalazku, zawiera ramę z profili metalowych oraz podesty r obocze. Platforma sadownicza wyposażona jest w bariery ochronne. Rama platformy sadowniczej wyposażona jest we wsporniki podestów, rozprzestrzeniające się od ramy poprzecznie do osi podłużnej platformy sadowniczej i podpierające podesty robocze. Podesty robocze zawieszone są swoją wewnętrzną krawędzią, od strony ramy, obrotowo we wspornikach podestów, przy czym wsporniki podestów na swych zewnętrznych końcach posiadają ograniczniki, a do zewnętrznych krawędzi podestów roboczych zamocowane są elementy blokujące, współdziałające z ogranicznikami na wspornikach podestów.
Korzystnie jest, kiedy elementy blokujące utworzone są z, biegnącego przez całą długość podestu roboczego, drążka osadzonego obrotowo w rurowych prowadnikach, utwierdzonych do zewnętrznej krawędzi podestów roboczych, przy czym przy wewnętrznych wspornikach podestów, to jest wspornikach podestów znajdujących się pomiędzy dwoma innymi wspornikami podestów, prowadniki występują w parach. Obok prowadników na drążku osadzone są nieobrotowo blokady obracające się wraz z drążkiem względem rurowych prowadników ruchem ograniczonym wspornikami podestów, a pomiędzy wspornikami podestów na roboczym drążku osadzone są uchwyty.
Korzystnie jest też, kiedy drążek, osadzony obrotowo w rurowych prowadnikach utwierdzonych do zewnętrznej krawędzi podestów roboczych, ma przekrój kwadratu, którego zewnętrzna przekątna jest zasadniczo równa średnicy wewnętrznej rurowych prowadników, przy czym blokada osadzona jest na drążku swą częścią prowadzącą która ma kształt rury kwadratowej o wewnętrznych wymiarach w przekroju poprzecznym zasadniczo równych wymiarom zewnętrznym przekroju drążka.
Korzystnie jest również, kiedy rama platformy sadowniczej wyposażona jest w cztery wsporniki podestów po każdej stronie tak, że podest roboczy podzielony jest na trzy odcinki sprzężone ze sobą zewnętrzną krawędzią podestu roboczego.
Korzystnie jest także, kiedy bariery ochronne stanowią obrotowo osadzone w ramie platformy sadowniczej wsporniki bariery połączone uchwytem wzdłużnym.
Jest korzystnie, kiedy uchwyt wzdłużny zaopatrzony jest w łączniki teleskopowe, osadzone górną częścią obrotowo na uchwycie wzdłużnym a dolną częścią we wspornikach łączników, w które zaopatrzone są wsporniki podestów.
Jest też korzystnie, kiedy przestrzeń ładunkowa znajduje się pomiędzy podestami roboczymi na tym samym poziomie.
Jest również korzystnie, kiedy platforma sadownicza osadzona jest na wózku sadowniczym.
Jest także korzystnie, kiedy platforma sadownicza zaopatrzona jest we własny układ jezdny jedno albo wieloosiowy.
Przedmiot wynalazku przedstawiony jest na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia platformę sadowniczą w widoku z boku z rozłożonymi podestami roboczymi, fig. 2 - platformę sadowniczą w widoku z boku ze złożonymi podestami roboczymi, fig. 3 - platformę sadowniczą z rozłożonymi podestami roboczymi, osadzoną na wózku sadowniczym w widoku z boku, fig. 4 - platformę sadowniczą ze złożonymi podestami roboczymi osadzoną na wózku sadowniczym w widoku z boku, fig. 5 - fragment platformy sadowniczej ukazujący mechanizm blokowania podestów roboczych, fig. 6a, fig. 6b, fig. 6c, fig. 6d, fig. 6e, fig. 6f, fig. 6g i fig. 6h - kolejne fazy składania i rozkładania podestów roboczych.
Jak pokazano na fig. 1 i fig. 2 w przykładzie wykonania, platforma sadownicza 1, służąca do zbioru owoców w sadach, posiada zbudowaną z profili metalowych ramę 2. W ramie 2 platformy sadowniczej 1 umieszczone są podesty robocze 3, a zewnętrzną szerokość platformy sadowniczej 1 można zmieniać w celu zapewnienia lepszego dostępu do przestrzeni ładunkowej 5 znajdującej się pomiędzy podestami roboczymi 3. Zmiana szerokości zewnętrznej platformy sadowniczej 1 następuje poprzez opuszczenie podestów roboczych 3.
PL 225 589 B1
Platforma sadownicza 1 posiada, odchodzące po obu stronach ramy 2, prostopadle do osi wzdłużnej platformy sadowniczej 1, wsporniki podestów 6. W tym przykładzie wykonania jest osiem wsporników podestów 6, po cztery na każdą stronę platformy sadowniczej 1, przy czym po każdej stronie platformy sadowniczej 1 od ramy 2 odchodzą dwa zewnętrzne wsporniki podestów 6 oraz dwa wewnętrzne wsporniki podestów 6. Zewnętrzne wsporniki podestów 6 są skrajnymi wspornikami w stosunku do platformy sadowniczej 1. Do wsporników podestów 6 zamocowane są obrotowo swoimi wewnętrznymi krawędziami podesty robocze 3. Wsporniki podestów 6 na swoich zewnętrznych końcach zaopatrzone są w ograniczniki 7. Zadaniem ograniczników 7 jest utrzymywanie podestów roboczych 3 w położeniu pracy, czyli w położeniu poziomym, ale również umożliwienie opuszczenia pod estów roboczych 3 w określonych okolicznościach po odpowiednim zadziałaniu elementów blokujących 8, w jakie wyposażone są zewnętrzne krawędzie podestów roboczych 3, co zostanie bardziej szczegółowo opisane w dalszej części.
Dla zabezpieczenia pracujących na platformie sadowniczej 1 osób jest ona wyposażona w b ariery ochronne 4, które nie tylko uniemożliwiają wypadnięcie zbieracza, ale również stanowią wygodną podporę podczas sięgania w głąb korony drzewa z owocami. Podobnie jak podesty robocze 3 są składane (opuszczane obrotowo w dół) w celu ułatwienia dostępu do przestrzeni ładunkowej 5, bariery ochronne 4 są odchylane w kierunku wnętrza platformy sadowniczej 1, co przyczynia się do polepszenia tego dostępu dla wózka widłowego ze skrzynią paletową wypełnioną owocami.
Podesty robocze 3 są zawieszone swoją wewnętrzną krawędzią od strony osi podłużnej platformy sadowniczej 1, czyli od strony ramy 2 obrotowo we wspornikach podestów 6 i mogą się obracać z położenia poziomego, kiedy są przystosowane do pracy, do położenia pionowego, kiedy są przystosowane do transportu albo załadunku. Wsporniki podestów 6 współpracują z elementami blokującymi 8, umieszczonymi na zewnętrznej krawędzi podestów roboczych 3 w ten sposób, że w zależności od położenia części składowych elementów blokujących 8, podesty robocze 3 są utrzymywane w pozycji poziomej albo mogą być opuszczone do pozycji pionowej.
W skład części stanowiących elementy blokujące 8 wchodzą drążki 9, przebiegające wzdłuż obu podestów roboczych 3 pokazanych w tym przykładzie wykonania platformy sadowniczej 1. Drążki 9 osadzone są obrotowo w prowadnikach 10, mających postać rury i utwierdzonych do zewnętrznych krawędzi podestów roboczych 3. Bardziej szczegółowo przedstawiono to na fig. 5, która pokazuje fragment platformy sadowniczej 1 w okolicy jednego z wewnętrznych wsporników podestów 6. Jak można zauważyć na fig. 5, na drążku 9 umieszczone są dwa prowadniki 10 symetrycznie rozłożone po obu stronach wewnętrznego wspornika podestu 6. Wewnętrzny wspornik podestu 6 to taki wspornik, który znajduje się pomiędzy dwoma innymi wspornikami podestów 6. Prowadniki 10 są na stałe przytwierdzone do zewnętrznej krawędzi podestów roboczych 3 i maja postać okrągłej rury, wewnątrz której przebiega drążek 9, mający przekrój kwadratowy. Przekątna kwadratowego przekroju drążka 9 ma taki wymiar, że odpowiada on średnicy wewnętrznej prowadnika 10, oczywiście z zapewnieniem odpowiedniego luzu, umożliwiającego obracanie się drążka 9 w prowadnikach 10. Pomiędzy prowadnikami 10, na drążku 9, osadzona jest blokada 11 zakończona częścią prowadzącą 13. Blokada 11 ma postać zasadniczo prostokątnego występu odchodzącego od części prowadzącej 13. Część prowadząca 13 ma postać rury kwadratowej, której wewnętrzne wymiary odpowiadają zewnętrznym w ymiarom prostokątnego przekroju drążka 9. Jest to konieczne, aby blokada 11 mogła obracać się razem z drążkiem 9.
Występ blokady 11 współpracuje z ogranicznikiem 7, umieszczonym na zewnętrznym końcu wspornika podestu 6, w celu zapewnienia stabilnej pozycji pracy, czyli pozycji poziomej podestów roboczych 3. Elementy blokujące 8 zaś umożliwiają zarówno przestawienie podestów roboczych 3 do pozycji transportu i załadunku, jak również do pozycji pracy.
Do operowania podestami roboczymi 3 względem platformy sadowniczej 1 służą uchwyty 12 osadzone nieobrotowo na drążku 9. Podobnie jak część prowadząca 13, uchwyt 12 ma część rurową w postaci rury kwadratowej o takim przekroju, że współpracuje on z przekrojem drążka 9 tak, że kiedy chwyta się za uchwyt 12 i obraca do góry to drążek 9 obraca się również.
Na figurach 6a, fig. 6b, fig. 6c, fig. 6d, fig. 6e, fig. 6f, fig. 6g i fig. 6h pokazano kolejne fazy działania elementów blokujących 8 przy składaniu i rozkładaniu podestów roboczych 3.
Na figurze 6a ukazana jest pozycja robocza podestów roboczych 3. Blokada 11 osadzona obrotowo względem podestu roboczego 3, a nieobrotowo względem drążka 9, jest oparta o ogranicznik 7, umieszczony na sztywno na zewnętrznym końcu wspornika podestu 6 oraz o krawędź zewnętrzną podestu roboczego 3. W tym położeniu elementów blokujących 8 podest roboczy 3 jest umieszczony
PL 225 589 B1 w pozycji poziomej i jest gotowy do zbiórki owoców. Zbieracze mogą stać na nim bez obawy, ponieważ blokada 11 opiera się o ogranicznik 7 wspornika podestu 6 a podest roboczy 3 opiera się o blokadę 11.
W momencie, kiedy zachodzi potrzeba złożenia podestu roboczego 3 do pozycji załadunku i transportu ,osoba obsługująca chwyta za uchwyt 12 i zaczyna unosić go do góry, obracając od dołu ku górze drążek 9. Ta sytuacja jest pokazana na fig. 6b, gdzie widać, jak na zasadzie dźwigni, podest roboczy 3 jest unoszony występem blokady 11. Dalsze unoszenie uchwytu 12 przez osobę obsługującą powoduje dalszy obrót drążka 9 i połączonej z nim na sztywno blokady 11.
Ten etap pokazany jest na fig. 6c. Widać tu, że w pewnym momencie występ blokady 11 mija ogranicznik 7, ale ze względu na siłę przekazywaną przez osobę obsługującą na uchwyt 12, blokada 11 jest w pozycji odległej od ogranicznika 7, umieszczonego na wsporniku podestu 6.
Teraz osoba obsługująca może opuszczać podest roboczy 3 trzymając za uchwyt 12. Jest to pokazane na fig. 6d. Ze względu na to, że osoba obsługująca wywiera siłę na drążek 9 za pośrednictwem uchwytu 12, blokada 11 pozostaje odchylona i może minąć ogranicznik 7 podczas ruchu podestu roboczego 3 w dół.
Po minięciu przez blokadę 11 ogranicznika 7 można swobodnie opuścić podest roboczy 3 do pozycji pionowej, co nastąpi na zasadzie siły ciężkości. Położenie transportowo załadunkowe podestu roboczego 3 ukazuje fig. 6e.
Jeśli teraz zajdzie konieczność ustawienia podestu roboczego 3 w pozycji pracy, czyli w pozycji poziomej, osoba obsługująca chwyta za zewnętrzną krawędź podestu roboczego 3 (nie za uchwyt 12) i unosi go ruchem obrotowym względem wsporników podestu 6 do góry. Na fig. 6f pokazany jest etap unoszenia podestu w momencie, kiedy blokada 11 znajduje się tuż pod ogranicznikiem 7.
Dalsze unoszenie podestu roboczego 3 pokazane jest na fig. 6g. Blokada 11 zostaje odchylona od ogranicznika 7, ponieważ nie działają na nie siły, które by to uniemożliwiły. Blokada 11 mija ogranicznik 7 i na zasadzie siły ciężkości albo pod wpływem działania typowej sprężyny odchyla się w kierunku podestu roboczego 11. W tym przykładzie wykonania drążek 9 wyposażony jest faktycznie w sprężynę wspomagającą, która nie jest pokazana na rysunku. Taka sprężyna działa w ogólnie znany sposób i powoduje skręcanie drążka 9 zawsze w jednym kierunku przeciwnie do ruchu drążka 9 podczas mijania przez blokadę 11 ogranicznika 7.
Na figurze 6h pokazany jest etap, w którym blokada 11 minęła ogranicznik 7 i została odchylona w kierunku podestu roboczego 3. Teraz można opuścić podest roboczy 3. Po opuszczeniu podestu roboczego 3 nastąpi zablokowanie blokady 11 na ograniczniku 7 i podest roboczy 3 będzie gotowy do pracy. Podest roboczy 3 przejdzie do pozycji ukazanej na fig. 6a.
Jak pokazano na fig. 1, fig. 2 fig. 3 i fig. 4 bariery ochronne 4 są utworzone przez wsporniki bariery 14 osadzone obrotowo w ramie 2 platformy sadowniczej 1. Wsporniki bariery 14 połączone są w swoich górnych końcach uchwytem wzdłużnym 15. Bariery ochronne 4 mogą przemieszczać się kątowo względem ramy 2 platformy sadowniczej 1 od pozycji zewnętrznej (pozycji pracy), co pokazane jest na fig. 1 i fig. 3, do pozycji wewnętrznej (pozycji załadunku i transportu), co pokazane jest na fig. 2 i fig. 4. Pomiędzy wspornikami bariery 14 do uchwytu wzdłużnego 15 zamocowane są obrotowo górną częścią na tulejach łączniki teleskopowe 16. Dolne części łączników teleskopowych 16 zam ocowane są we wspornikach łączników 17, w które zaopatrzone są wsporniki podestów 6. W tych wspornikach łączników 17, łączniki teleskopowe 16 mogą obracać się względem wsporników podestów 6. Ponieważ osie obrotu wsporników bariery 14 i łączników teleskopowych 16 nie pokrywają się łączniki teleskopowe 16 muszą mieć możliwość wydłużania się i skracania. Jest to realizowane przez budowę łączników teleskopowych 16 w postaci dwóch rur, z których jedna wchodzi w drugą.
Jak pokazano na fig. 1, fig. 2 fig. 3 i fig. 4, pomiędzy podestami roboczymi 3 w ramie 2 platformy sadowniczej 1 utworzona jest przestrzeń ładunkowa 5, gdzie można ustawiać palety skrzyniowe na owoce i wywozić je z sadu. Przestrzeń ładunkowa 5 jest utworzona pomiędzy podestami roboczymi 3 na tym samym poziomie co podesty robocze.
Platforma sadownicza 1 jest, w tym przykładzie wykonania, osadzona na wózku sadowniczym 18 rozłącznie, co powoduje, że można ją zdemontować kiedy nie jest potrzebna do prac w sadzie. Ocz ywiście wymaga to dostosowania platformy sadowniczej 1 do konkretnego wózka 18. Platforma sadownicza 1 może być w innym wykonaniu wyposażona we własny układ jezdny i to zarówno jedno osiowy jaki wieloosiowy.
Jest oczywiste, że wynalazek został przedstawiony w niniejszym opisie jedynie przykładowo i możliwe są różne realizacje tego wynalazku bez odchodzenia od jego istoty.
Claims (9)
1. Platforma sadownicza, zawierająca ramę z profili metalowych, podesty robocze i bariery ochronne, przy czym rama platformy wyposażona jest we wsporniki podestów, rozprzestrzeniające się od ramy poprzecznie do osi podłużnej platformy sadowniczej i podpierające podesty robocze, znamienna tym, że podesty robocze (3) zawieszone są swoją wewnętrzną krawędzią, od strony ramy (2), obrotowo we wspornikach podestów (6), przy czym wsporniki podestów (6) na swych zewnętrznych końcach posiadają ograniczniki (7) a do zewnętrznych krawędzi podestów roboczych (3) zamocowane są elementy blokujące (8), współdziałające z ogranicznikami (7) na wspornikach podestów (6).
2. Platforma według zastrz. 1, znamienna tym, że elementy blokujące (8) utworzone są z biegnącego przez całą długość podestu roboczego (3) drążka (9), osadzonego obrotowo w prowadnikach (10) utwierdzonych do zewnętrznej krawędzi podestów roboczych (3), przy czym przy wewnętr znych wspornikach podestów (6), to jest wspornikach podestów (6) znajdujących się pomiędzy dwoma innymi wspornikami podestów (6), prowadniki (10) występują w parach a obok prowadników (10) na drążku (9) osadzone są nieobrotowo blokady (11) obracające się wraz z drążkiem (9) względem rurowych prowadników (10) ruchem ograniczonym wspornikami podestów (6), przy czym na drążku (9), pomiędzy wspornikami podestów (6), osadzone są uchwyty (12).
3. Platforma według zastrz. 2, znamienna tym, że drążek (9), osadzony obrotowo w prowadnikach (10), mających postać rury, utwierdzonych do zewnętrznej krawędzi podestów roboczych (3), ma przekrój kwadratu, którego zewnętrzna przekątna jest zasadniczo równa średnicy wewnętrznej prowadników (10), przy czym blokada (11) osadzona jest na drążku (9) swą częścią prowadzącą (13), która ma kształt rury kwadratowej o wewnętrznych wymiarach w przekroju poprzecznym zasadniczo równych wymiarom zewnętrznym przekroju drążka (9).
4. Platforma według zastrz. 1, znamienna tym, że rama (2) platformy sadowniczej (1) wyposażona jest w cztery wsporniki podestów (6) po każdej stronie tak, że podest roboczy (3) podzielony jest na trzy odcinki sprzężone ze sobą zewnętrzną krawędzią podestu roboczego (3).
5. Platforma według zastrz. 1, znamienna tym, że bariery ochronne (4) stanowią obrotowo osadzone w ramie (2) platformy sadowniczej (1) wsporniki bariery (14), połączone uchwytem wzdłużnym (15).
6. Platforma według zastrz. 5, znamienna tym, że uchwyt wzdłużny (15) zaopatrzony jest w łączniki teleskopowe (16) osadzone górną częścią obrotowo na wzdłużnym uchwycie (15), a dolną częścią we wspornikach łączników (17), w które zaopatrzone są wsporniki podestów (6).
7. Platforma według zastrz. 1, znamienna tym, że przestrzeń ładunkowa (5) znajduje się pomiędzy podestami roboczymi (3) na tym samym poziomie.
8. Platforma według zastrz. 1, znamienna tym, że osadzona jest na wózku sadowniczym (18).
9. Platforma według zastrz. 1, znamienna tym, że zaopatrzona jest we własny układ jezdny.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL405628A PL225589B1 (pl) | 2013-10-14 | 2013-10-14 | Platforma sadownicza |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL405628A PL225589B1 (pl) | 2013-10-14 | 2013-10-14 | Platforma sadownicza |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL405628A1 PL405628A1 (pl) | 2015-04-27 |
PL225589B1 true PL225589B1 (pl) | 2017-04-28 |
Family
ID=52987729
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL405628A PL225589B1 (pl) | 2013-10-14 | 2013-10-14 | Platforma sadownicza |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL225589B1 (pl) |
-
2013
- 2013-10-14 PL PL405628A patent/PL225589B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL405628A1 (pl) | 2015-04-27 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US3282375A (en) | Mobile stand for hunters convertible to a hand cart | |
US3137250A (en) | Material handling devices | |
CN201932204U (zh) | 卷烟周转箱搬运器 | |
EP2528799B1 (de) | Plattformwagen mit von zwei seiten hochschwenkbarer plattform | |
KR101617602B1 (ko) | 휠 캠버 변화에 의한 들어올림 효과를 갖는 팔레트를 들어올리고 이동시키기 위한 수동식 롤링 디바이스 | |
EP0242096A2 (en) | Trolley base with height adjuster | |
WO2009103986A1 (en) | Upright support for gantry | |
PL225589B1 (pl) | Platforma sadownicza | |
PL225592B1 (pl) | Platforma sadownicza | |
CA1048956A (en) | Handling apparatus for goods transport containers | |
PL225588B1 (pl) | Platforma, zwłaszcza sadownicza | |
PL231276B1 (pl) | Platforma sadownicza | |
PL235049B1 (pl) | Platforma sadownicza | |
PL238749B1 (pl) | Platforma, zwłaszcza sadownicza | |
PL236449B1 (pl) | Platforma sadownicza | |
PL67957Y1 (pl) | Wózek, zwłaszcza do transportu palet skrzyniowych w sadach | |
PL232873B1 (pl) | Wózek sadowniczy pomocniczy, zwłaszcza do transportu palet skrzyniowych | |
PL234690B1 (pl) | Platforma, zwłaszcza sadownicza | |
PL232055B1 (pl) | Wózek jezdny, zwłaszcza do transportu palet skrzyniowych w sadach | |
PL220234B1 (pl) | Platforma sadownicza | |
PL214626B1 (pl) | Wózek jezdny sadowniczy, zwłaszcza do transportu palet skrzyniowych w sadach | |
PL70394Y1 (pl) | Wózek, zwłaszcza do transportu palet skrzyniowych w sadach | |
PL214625B1 (pl) | Wózek jezdny, zwłaszcza do transportu palet skrzyniowych w sadach | |
PL14346S2 (pl) | Wózek transportowy ogrodniczy | |
CH113610A (fr) | Dispositif élévateur pour la revision des véhicules dans les garages, ateliers de réparation etc. |