PL223971B1 - Zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką - Google Patents

Zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką

Info

Publication number
PL223971B1
PL223971B1 PL403893A PL40389313A PL223971B1 PL 223971 B1 PL223971 B1 PL 223971B1 PL 403893 A PL403893 A PL 403893A PL 40389313 A PL40389313 A PL 40389313A PL 223971 B1 PL223971 B1 PL 223971B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bottle
straw
drink
false bottom
bottles
Prior art date
Application number
PL403893A
Other languages
English (en)
Other versions
PL403893A1 (pl
Inventor
Jan Zarębski
Original Assignee
Zarębska Teresa Nata
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zarębska Teresa Nata filed Critical Zarębska Teresa Nata
Priority to PL403893A priority Critical patent/PL223971B1/pl
Priority to EP14752674.3A priority patent/EP2996962B1/en
Priority to PCT/PL2014/050024 priority patent/WO2014185800A1/en
Priority to ES14752674.3T priority patent/ES2650289T3/es
Publication of PL403893A1 publication Critical patent/PL403893A1/pl
Publication of PL223971B1 publication Critical patent/PL223971B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D77/00Packages formed by enclosing articles or materials in preformed containers, e.g. boxes, cartons, sacks or bags
    • B65D77/22Details
    • B65D77/24Inserts or accessories added or incorporated during filling of containers
    • B65D77/28Cards, coupons, or drinking straws
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D81/00Containers, packaging elements, or packages, for contents presenting particular transport or storage problems, or adapted to be used for non-packaging purposes after removal of contents
    • B65D81/32Containers, packaging elements, or packages, for contents presenting particular transport or storage problems, or adapted to be used for non-packaging purposes after removal of contents for packaging two or more different materials which must be maintained separate prior to use in admixture
    • B65D81/3205Separate rigid or semi-rigid containers joined to each other at their external surfaces

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Packages (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką przeznaczony do napojów z żelowymi kulkami smakowymi, dystrybuowanych w handlu detalicznym.
Napoje z żelowymi kulkami smakowymi, znane jako „bubble drink, zyskały w ostatnich latach dużą popularność. Stanowią one zazwyczaj napoje na bazie herbaty ze specjalnymi dodatkami sm akowymi w postaci kuleczek otoczonych powłoką żelową, zwanymi „tapioki. Kuleczki te, umieszczone na dnie napoju, wysysa się wraz z napojem za pomocą słomki z dostosowaną średnicą otworu do średnicy kulek, a następnie rozgryza w ustach. Tworzy to wyjątkowe połączenie smaku, atrakcyjne szczególnie dla dzieci i młodzieży, dzięki możliwości dowolnego komponowania różnych smaków i oryginalnej formie napoju. W klasycznej formie napój z żelowymi kuleczkami, przygotowywany w kawiarniach, należy spożywać nie później niż w ciągu 30 minut od połączenia kuleczek z napojem, gdyż po tym czasie powłoka żelowa ulega zmiękczeniu i zawartość kuleczek żelowych rozpuści się w napoju, co obniży jego atrakcyjność. Specyficzna forma kulek żelowych uniemożliwia sprzedaż napoju wraz z zanurzonymi kulkami w sklepach detalicznych i jest dostępna jedynie w kawiarniach. Poszukiwane są opakowania, które umożliwią sprzedaż napoju wraz z osobno zapakowanymi kulkami, które łączyłoby się z napojem bezpośrednio przed konsumpcją. Opakowanie to powinno posiadać również odpowiedniej średnicy i długości słomkę, tak by umożliwić w ysysanie kulek wraz z napojem z dna pojemnika.
Ze zgłoszenia patentowego nr US 2012/0 298 676 znany jest pojemnik na napoje sportowe lub jedzenie, który posiada dodatkową przestrzeń na sprzedawane dodatkowe akcesoria. W żadnej z realizacji wynalazku nie jest przewidziane miejsce na słomkę, przez którą możliwa jest konsumpcja napoju z żelowymi kulkami smakowymi.
Z kolei zgłoszenie patentowe nr US 2004/0 226 904 ujawnia pojemnik na napój w formie butelki. Butelka posiada na ściance wgłębienie na dodatkowy pojemnik, w którym może być umieszczana przekąska. W ten sposób do klienta dostarczany jest napój wraz z przekąską w jednym opakowaniu. Wgłębienie opakowania na napój zmniejsza pojemność butelki, przez co zmniejsza się ilość możliwego do dostarczenia napoju. Ponadto, butelka nie przewiduje miejsca na słomkę.
Opis ochronny wzoru przemysłowego nr PL 19 044 ujawnia butelkę z niespodzianką, która jest napełniona napojami dla dzieci. Butelka z niespodzianką w dolnej części korpusu posiada wgłębienie zakryte od zewnętrznej strony otwieranym i zamykanym zatrzaskowe denkiem z wgłębieniem. Po osadzeniu denka w korpusie butelki tworzy się przestrzeń na elementy zabawkowe - niespodzianki. Cała butelka w obrocie handlowym pokryta jest folią termokurczliwą zrywaną przed otwarciem denka korpusu butelki. Taka konstrukcja butelki nie przewiduje jednak miejsca na specjalną słomkę do napoju z żelowymi kulkami smakowymi.
Zgłoszenie patentowe nr US 2012/0 145 571 przedstawia butelkę plastikową, która na ściance posiada wgłębienie tworzące przestrzeń do umieszczenia w niej słomki. Wgłębienie skonstruowane jest w taki sposób, by pozwalało na całkowite schowanie słomki tak, aby nie wystawała ona poza o brys butelki. Taka konstrukcja zabezpiecza przed uszkodzeniem słomki podczas transportu w opak owaniach zbiorczych. Przytoczone rozwiązanie nie posiada natomiast drugiego pojemnika, w którym możliwe byłoby dostarczanie żelowych kulek napoju. Ponadto, długość słomki nie jest wystarczająca by sięgnąć dna butelki, co jest niezbędne do prawidłowej konsumpcji napoju z żelowymi kulkami sm akowymi.
Opis patentowy nr US 3 332 567 przedstawia pojemnik na napój w formie kubka lub butelki zawierający wgłębienie na słomkę. W przypadku kubka wgłębienie na słomkę prowadzone jest wzdłuż ścianki bocznej pojemnika oraz przez denko. Umieszczana we wgłębieniu słomka posiada fragment schowany wzdłuż ścianki pojemnika oraz fragment umieszczony we wgłębieniu w denku. Na połączeniu wgłębienia w ściance bocznej i denku słomka jest wygięta pod kątem 90°. Konstrukcja taka pozwala na dołączenie słomki dłuższej od głębokości pojemnika, nie wystającej poza obrys pojemnika, co zmniejsza ryzyko jej uszkodzenia podczas transportu w opakowaniach zbiorczych. Pojemnik jednak nie posiada przestrzeni na dostarczenie składników napoju w postaci żelowych kulek smakowych. Wygięcie słomki pod kątem 90° przeszkadza w swobodnym zasysaniu kulek żelowych z dna napoju.
Problemem technicznym do rozwiązania pozostaje zaproponowanie takiej konstrukcji zestawu pojemnika na napój z żelowymi kulkami smakowymi, nadającego się do dystrybucji w handlu detalic znym, który posiadałby osobną przestrzeń na kulki żelowe, dostarczany byłby ze słomką o odpowiedniej średnicy, przy czym słomka umieszczana byłaby w butelce w taki sposób, że podczas transportu
PL 223 971 B1 w opakowaniu zbiorczym nie ulegałaby uszkodzeniu i posiadałaby odpowiednią długość przy zachowaniu prostoliniowej budowy bez zagięć i perforacji. Nieoczekiwanie wspomniane problemy rozwiązał prezentowany wynalazek.
Przedmiotem wynalazku jest zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką posiadający w dolnej części korpusu butelki wgłębienie zakryte od zewnętrznej strony denkiem, stanowiącym drugie dno, przy czym denko zawiera przestrzeń dla pojemnika z dodatkowymi rozpuszczalnymi składnikami napoju, zaś butelka posiada pionowe zagłębienie biegnące przez całą wysokość jej powierzchni cylindrycznej dla słomki o pewnej średnicy, przy czym zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką jest zabezpieczony folią termokurczliwą posiadającą perforację i/lub taśmę łączącą na całym obwodzie na wysokości połączenia butelki z denkiem.
Zestaw charakteryzuje się tym, że denko posiada od wewnętrznej strony kieszeń obwodową dla części słomki, przy czym suma głębokości tejże kieszeni oraz długości pionowego zagłębienia jest większa od całkowitej długości słomki większej od głębokości butelki.
Zestaw butelki ze słomką i podwójnym dnem według wynalazku dzięki swej konstrukcji pozwala na dostarczanie napoju ze stałymi, rozpuszczalnymi dodatkami smakowymi w postaci kulek żelowych. Drugie dno mieści pojemnik z kulkami żelowymi, które wprowadza się do napoju bezpoś rednio przed konsumpcją. Znajdujące się na ściance bocznej butelki zagłębienie oraz kieszeń obwodowa, usyt uowana od wewnętrznej strony drugiego dna, są dostosowane do słomki o średnicy odpowiadającej średnicy kulek żelowych. Zagłębienie rozciągające się wzdłuż butelki i kieszeń obwodowa denka umożliwiają umieszczenie prostoliniowej słomki dłuższej od głębokości butelki, co pozwala na sięgnięcie dna butelki podczas konsumpcji. Ponadto, słomka nie wystaje poza obrys butelki w dostarczanym zestawie, co niweluje ryzyko jej zniszczenia podczas transportu w opakowaniu zbiorczym.
Przykładową realizację wynalazku przedstawiono na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia zestaw butelki ze słomką i drugim dnem w widoku z przodu, fig. 2 przedstawia przekrój zestawu butelk i ze słomką i drugim dnem w widoku z boku, fig. 3 przedstawia zestaw butelki ze słomką i drugim dnem pokrytą folią termokurczliwą w widoku z przodu, natomiast fig. 4 przedstawia zestaw butelki ze słomką i drugim dnem pokrytą folią termokurczliwą w rzucie izometrycznym.
P r z y k ł a d
Zestaw butelki 1 ze słomka 3 i denkiem 2, w realizacji wynalazku przedstawionej na fig. 1, 2, 3 oraz 4, został wykonany z tworzywa PET i posiadał kształt cylindryczny z pionowym zagłębieniem 4 biegnącym przez całą wysokość powierzchni części cylindrycznej butelki 1. Zagłębienie 4 przeznaczone było dla umieszczenia w nim słomki 3 o odpowiedniej grubości. Górna część butelki 1 zakończona była szeroką szyjką o średnicy 38 mm. W dolnej części butelki 1 znajdował się rowek biegnący po obwodzie butelki 1, zaś denko butelki 1 posiadało półkuliste wgłębienie skierowane do wnętrza butelki 1. Taka konstrukcja powodowała, że butelka 1 pomimo elastycznej powłoki i bardzo cienkich ścianek, wykonanych z tworzywa PET technologią rozdmuchu, posiadała stosunkowo sztywne dno. Dzięki temu, mimo małej ilości zużytego surowca PET do jej wykonania, butelka 1 stała stabilnie i jednocześnie była odpowiednio przygotowana do połączenia jej z denkiem 2 wykonanym z tworzywa sztucznego. Denko 2 zaprojektowane i wykonane było tak, że w części górnej miało wypustkę biegnącą po wewnętrznej części obwodu. W denku 2 na obwodzie w części wewnętrznej znajdowała się oddzielona ścianką kieszeń obwodowa 5, w której schowana była końcowa część słomki 3 umies zczona w pionowym zagłębieniu 4 części cylindrycznej butelki 1. Rowek w dolnej zewnętrznej części butelki 1 i wypustka w górnej wewnętrznej części denka 2 posiadały taką konstrukcję, że po przyłożeniu denka 2 do butelki 1 zatrzaskiwało się ono i w ten sposób powstawał zestaw butelki 1 ze słomką 3 i denkiem 2. Zatrzask wykonany był w taki sposób, że denko 2 łatwo się zdejmowało z butelki 1.
W denku 2 umieszczony został pojemnik na atrakcyjne dodatki smakowe w postaci soków, esencji, galaretek, itp. zawartych w kuleczkach otoczonych żelem. Dla zabezpieczenia zawartości denka 2 przed przypadkowym, niepożądanym otwarciem, cała butelka 1 ze słomką 3 i denkiem 2 była pokryta folią termokurczliwą 7 zapewniającą dodatkowe zabezpieczenie przed niekontrolowanym odpadnięciem denka 2. Dla pełnej skuteczności takiego zabezpieczenia folią termokurczliwą 7, butelka 1 z denkiem 2 zwężała się od miejsca połączenia butelki 1 i denka 2 aż do podstawy butelki.
Aby umożliwić zdjęcie denka 2 z butelki 1, folia termokurczliwa 7 w miejscu połączenia butelki 1 i denka 2 była perforowana lub złączona taśmą łączącą na całym obwodzie. Zdjęcie taśmy łączącej lub przerwanie perforacji na folii 7 ułatwiło zdjęcie denka 2 w celu wyjęcia z niego pojemniczka z żelowymi kuleczkami.
PL 223 971 B1
Taka konstrukcja, dzięki denku 2, posiadająca pojemnik na żelowe kulki smakowe dodawane do napoju bezpośrednio przed konsumpcją, umożliwiła wprowadzenie tego napoju do obrotu handlowego w sklepach. Konstrukcja butelki 1 zapewniła niewystawanie słomki 3 poza obrys butelki 1, co zabezpieczyło ją przed uszkodzeniem podczas transportu w opakowaniach zbiorczych. Dzięki kieszeni obwodowej 5 na słomkę 3, znajdującej się w denku 2, słomka 3 posiadała odpowiednią długość pozwalającą na wydobywanie kulek żelowych z dna butelki 1. Zagłębienie 4 w butelce 1 i kieszeń 5 w denku 2 pozwoliły na umieszczenie słomki 3 o odpowiedniej średnicy i długości, z prostoliniową budową pozbawioną zagięć i perforacji.

Claims (1)

  1. Zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką posiadający w dolnej części korpusu butelki (1) wgłębienie zakryte od zewnętrznej strony denkiem (2), stanowiącym drugie dno, przy czym denko (2) zawiera przestrzeń (6) dla pojemnika z dodatkowymi rozpuszczalnymi składnikami napoju, zaś butelka (1) posiada pionowe zagłębienie (4) biegnące przez całą wysokość jej powierzchni cylindrycznej dla słomki (3) o średnicy (d), przy czym zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką jest zabezpieczony folią termokurczliwą (7) posiadającą perforację i/lub taśmę łączącą na całym obwodzie na wys okości połączenia butelki (1) z denkiem (2), znamienny tym, że denko (2) posiada od wewnętrznej strony kieszeń obwodową (5) dla części słomki (3), przy czym suma głębokości tejże kieszeni oraz długości pionowego zagłębienia(4) jest większa od całkowitej długości słomki (3) większej od głębokości butelki (1).
PL403893A 2013-05-15 2013-05-15 Zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką PL223971B1 (pl)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL403893A PL223971B1 (pl) 2013-05-15 2013-05-15 Zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką
EP14752674.3A EP2996962B1 (en) 2013-05-15 2014-05-13 Set comprising bottle with straw and false bottom and method for making a drink with gel flavour balls using it
PCT/PL2014/050024 WO2014185800A1 (en) 2013-05-15 2014-05-13 Set comprising bottle with straw and false bottom and method for making a drink with gel flavour balls using it
ES14752674.3T ES2650289T3 (es) 2013-05-15 2014-05-13 Conjunto que comprende una botella con pajita y falso fondo y método para preparar una bebida con bolas aromatizantes de gel que la usan

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL403893A PL223971B1 (pl) 2013-05-15 2013-05-15 Zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL403893A1 PL403893A1 (pl) 2014-11-24
PL223971B1 true PL223971B1 (pl) 2016-11-30

Family

ID=51898663

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL403893A PL223971B1 (pl) 2013-05-15 2013-05-15 Zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP2996962B1 (pl)
ES (1) ES2650289T3 (pl)
PL (1) PL223971B1 (pl)
WO (1) WO2014185800A1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GR1009684B (el) * 2018-12-14 2020-01-20 Νεκταριος Δημητριου Λιβιτσανης Οικολογικο συστημα καταναλωσης υγρων τροφιμων εσωτερικης διοδου και συστημα αναδευσης με αερα για παντος τυπου συσκευασιες κυπελλα και φιαλες

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3332567A (en) 1966-06-03 1967-07-25 Sr William A Pugh Container with exteriorly mounted straw
CN1159897A (zh) * 1996-03-19 1997-09-24 王玉华 一种悬浮有各种可食用的球形凝胶体的天然饮品
FR2816287A1 (fr) * 2000-11-07 2002-05-10 M5P Dispositif de conditionnement
US7225937B2 (en) 2003-05-13 2007-06-05 Schroeder Michael D Package system
CH701683A2 (de) 2009-08-24 2011-02-28 Innoprax Ag Kunststoffflasche mit Vertiefung zur Aufnahme eines Trinkhalms.
US20120298676A1 (en) 2011-05-03 2012-11-29 kristoffer cooks Containers,etc with or without multi-products and/or multi-pd's are not

Also Published As

Publication number Publication date
PL403893A1 (pl) 2014-11-24
EP2996962A1 (en) 2016-03-23
ES2650289T3 (es) 2018-01-17
EP2996962B1 (en) 2017-07-05
WO2014185800A1 (en) 2014-11-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2003501324A (ja) 液体を自動温度調節して保存する容器
US3085883A (en) Confection with prize
US20130087572A1 (en) Beverage container holder having a three-dimensional figure
PL223971B1 (pl) Zestaw butelki z podwójnym dnem i słomką
PL228046B1 (pl) Sposób wytwarzania butelki z napojem oraz zelowymi kulkami smakowymi
US20070098851A1 (en) Beverage and package for such beverage
JP3132622U (ja) ネット収納茹で卵
JP2006321540A (ja) 飲料用ボトル
WO2016123684A1 (pt) Dispositivo para misturar hermeticamente substancias armazenadas em pelo menos dois recipientes
CN101283718A (zh) 醒脑保健茶
KR20210002826U (ko) 돌출부에 거는 형태의 마케팅용 포장지
KR20210153496A (ko) 돌출부에 거는 형태의 마케팅용 포장지
KR200267735Y1 (ko) 분말이 내장된 빨대
JP3081091U (ja) プラスチック容器
KR102418026B1 (ko) 고리 형태의 제품수납부를 갖는 포장지
KR102469826B1 (ko) 고리 형태의 제품수납부를 갖는 제품 포장지
CN202414427U (zh) 冷冻饮品组合装产品的包装纸套
JP3138225U (ja) ソフトアイスクリーム菓子
KR20130073058A (ko) 컵에 장착하는 케익박스
JP3138525U (ja) 収納ボックス付容器
CN215362603U (zh) 一种用于油性食品贯穿支撑的包装盒
US11820563B1 (en) Packaging and delivery system
US10967291B1 (en) Piñata apparatus and methods of assembling the same
KR200283265Y1 (ko) 커피믹스
CN204811851U (zh) 一种硬条型果冻条