PL221454B1 - Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych - Google Patents
Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowychInfo
- Publication number
- PL221454B1 PL221454B1 PL403059A PL40305912A PL221454B1 PL 221454 B1 PL221454 B1 PL 221454B1 PL 403059 A PL403059 A PL 403059A PL 40305912 A PL40305912 A PL 40305912A PL 221454 B1 PL221454 B1 PL 221454B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- plate
- suspension device
- support
- end plate
- tube bundle
- Prior art date
Links
Classifications
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F22—STEAM GENERATION
- F22B—METHODS OF STEAM GENERATION; STEAM BOILERS
- F22B37/00—Component parts or details of steam boilers
- F22B37/02—Component parts or details of steam boilers applicable to more than one kind or type of steam boiler
- F22B37/10—Water tubes; Accessories therefor
- F22B37/20—Supporting arrangements, e.g. for securing water-tube sets
- F22B37/205—Supporting and spacing arrangements for tubes of a tube bundle
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F28—HEAT EXCHANGE IN GENERAL
- F28F—DETAILS OF HEAT-EXCHANGE AND HEAT-TRANSFER APPARATUS, OF GENERAL APPLICATION
- F28F9/00—Casings; Header boxes; Auxiliary supports for elements; Auxiliary members within casings
- F28F9/007—Auxiliary supports for elements
- F28F9/013—Auxiliary supports for elements for tubes or tube-assemblies
- F28F9/0131—Auxiliary supports for elements for tubes or tube-assemblies formed by plates
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F24—HEATING; RANGES; VENTILATING
- F24H—FLUID HEATERS, e.g. WATER OR AIR HEATERS, HAVING HEAT-GENERATING MEANS, e.g. HEAT PUMPS, IN GENERAL
- F24H9/00—Details
- F24H9/14—Arrangements for connecting different sections, e.g. in water heaters
- F24H9/146—Connecting elements of a heat exchanger
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Thermal Sciences (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Supports For Pipes And Cables (AREA)
Description
Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy urządzenia wieszakowego, w szczególności urządzenia wieszakowego do zespołu rur kotłowych.
Na fig. 1 przedstawiono schemat konstrukcyjny urządzenia wieszakowego do zespołu rur kotłowych znanego w obecnym stanie techniki. Urządzenie wieszakowe zawiera zespół rur 1', stalowe płyty mocujące 2', płytę końcową 31' i pręt wieszakowy 7' przy czym obydwa końce stalowych płyt mocujących 2' zawieszone są z wykorzystaniem ramowej konstrukcji płyty końcowej 31', ciężar zespołu rur 1' przenoszony jest po obydwu końcach na płytę końcową 31', stalowe płyty mocujące 2' i płyta końcowa 31' są ze sobą bezpośrednio zespawane, zaś pręt wieszakowy 7' przenosi ciężar płyty końcowej 31' na konstrukcję nośną, na przykład stalową ramę, dzięki czemu zapewnione jest zawieszenie zespołu rur 1'. Konstrukcja przeznaczona do zawieszenia zespołu rur 1' posiada pewne wymagania dotyczące przestrzeni przy jej obydwu końcach, co stwarza pewne trudności podczas rozmieszczania innych zespołów rur 1', jak również innych elementów. Jeżeli występuje duże przemieszczenie zespołu rur 1', przy obydwu końcach górnego pręta wieszakowego 7' wymagane jest zastosowanie sprężyn, co powoduje zwiększenie kosztów. Konstrukcja posiada również pewne wymagania dotyczące przestrzeni między punktem podnoszenia a stalową ramą, ponieważ pręt wieszakowy 7' może łatwo kolidować z innymi elementami. W przypadku wystąpienia odkształcenia termicznego w płaszczyźnie zespołu rur 1' w spawanym połączeniu między stalowymi płytami 2' a płytą końcową 3' występują duże naprężenia.
W niniejszym wynalazku udostępniono urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych, które umożliwia proste zawieszenie zespołu rur, zapewniając dobre warunki do rozszerzania się zespołu rur na skutek działania naprężeń, uniknięcie kolidowania urządzenia z innym elementami, wyeliminowanie wieszaka sprężynowego oraz zaoszczędzenie kosztów wytwarzania.
W celu osiągnięcia celu wynalazku został on zrealizowany z wykorzystaniem następującego rozwiązania technicznego:
Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych zawiera zespół rur i parę stalowych płyt mocujących, przy czym zespół rur umieszczony jest między parą stalowych płyt mocujących i połączony ze stalowymi płytami mocującymi z wykorzystaniem zintegrowanego elementu, gdzie
- urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych charakteryzuje się ponadto tym, że zawiera ponadto urządzenie wieszakowe do płyty końcowej i urządzenie wieszakowe do rur podtrzymujących,
- urządzenie wieszakowe do płyty końcowej zawiera płytę końcową i podporę płyty końcowej znajdującą się na płycie końcowej,
- urządzenie wieszakowe do rur podtrzymujących zawiera rury podtrzymujące i podporę rur podtrzymujących umieszczoną między rurami podtrzymującymi,
- jeden z końców stalowych płyt mocujących umieszczony jest na urządzeniu wieszakowym do płyty końcowej, zaś drugi koniec umieszczony jest na urządzeniu wieszakowym do rur podtrzymujących.
Obydwa końce stalowych płyt mocujących mogą być umieszczone na urządzeniu wieszakowym do rur podtrzymujących, po jego obydwu stronach.
Urządzenie wieszakowe do płyty końcowej zawiera płytę mocującą i płytę podtrzymującą, przy czym płyta mocująca umieszczona jest na płycie końcowej, stalowe płyty mocujące połączone są z płytą podtrzymującą, zaś płyta podtrzymująca umieszczona jest na płycie mocującej.
Płyta mocująca zawiera górną płytę mocującą i dolną płytę mocującą, przy czym górna płyta mocująca i dolna płyta mocująca umieszczone są naprzeciw siebie na płycie końcowej w pewnej odległości od siebie.
Płyta podtrzymująca posiada kształt litery T, który dostosowany jest do górnej i dolnej płyty mocującej.
Stykowe końce płyty podtrzymującej i dolnej płyty mocującej posiadają łukowe powierzchnie.
Podpora rur podtrzymujących zawiera belkę podtrzymującą i zintegrowane elementy rur podtrzymujących, przy czym belka podtrzymująca umieszczona jest między rurami podtrzymującymi z wykorzystaniem zintegrowanych elementów rur podtrzymujących.
Powierzchnia nośna belki podtrzymującej posiada rowek, przy czym w rowku umieszczone są stalowe płyty mocujące.
PL 221 454 B1
Urządzenie posiada ponadto pierwsze uszczelnienie, przy czym pierwsze uszczelnienie umieszczone jest na dolnej powierzchni stalowych płyt mocujących, gdzie pierwsze uszczelnienie wykonane jest z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję.
Urządzenie posiada ponadto drugie uszczelnienie, przy czym drugie uszczelnienie umieszczone jest na górnej powierzchni rowka, gdzie drugie uszczelnienie wykonane jest z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję.
W porównaniu do rozwiązań znanych w obecnym stanie techniki, urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według wynalazku posiada następujące zalety:
Ponieważ w wynalazku wykorzystywane są rury podtrzymujące, zespół rur znajdujący się z boku rury podtrzymującej zajmuje niewielką przestrzeń, co zapewnia uniknięcie możliwości jego kolidowania z innymi elementami i jest korzystne z punktu widzenia rozmieszczania kolejnych zespołów rur i innych elementów.
W niniejszym wynalazku stalowe płyty mocujące i płyta podtrzymująca są zespawane ze sobą, zaś dolna powierzchnia końcowa płyty podtrzymującej ma postać powierzchni łukowej, dzięki czemu nawet w przypadku, gdy podczas użytkowania występuje pewne wybrzuszanie się w płaszczyźnie zespołu rur, przy połączeniu nie występują duże naprężenia.
W niniejszym wynalazku między górną płytą mocującą a górną powierzchnią końcową płyty podtrzymującej zachowana jest szczelina, dzięki czemu różnica między rozszerzaniem się zespołu rur i płyty końcowej może być kompensowana przez zmianę położenia płyt mocujących względem płyty podtrzymującej.
W niniejszym wynalazku w belce podtrzymującej znajduje się rowek, co zapewnia kompensowanie różnicy między rozszerzaniem się zespołu rur i rury podtrzymującej.
W niniejszym wynalazku między stalowymi płytami mocującymi a belką podtrzymującą umieszczone jest uszczelnienie wykonane z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję, co jest korzystne, biorąc pod uwagę przemieszczenia zespołu rur i stalowych płyt mocujących względem rury podtrzymującej i zmniejszenie działającego na stalowe płyty mocujące naprężenia powodującego wybrzuszanie.
W niniejszym wynalazku wykorzystywane są zintegrowane elementy rur podtrzymujących, przy czym zintegrowane elementy rur podtrzymujących wykorzystywane są do umieszczenia belki podtrzymującej między rurami podtrzymującymi, co zapewnia uniknięcie bezpośredniego spawania belki podtrzymującej do rury podtrzymującej.
Dzięki wykorzystaniu w niniejszym wynalazku rury podtrzymującej do zawieszenia zespołu rur, wyeliminowano niezależne i złożone prętowe urządzenie wieszakowe oraz ograniczono wymagania związane z górną przestrzenią zawieszenia.
Krótki opis rysunków:
Fig. 1 przedstawia schemat konstrukcji urządzenia wieszakowego do zespołu rur kotłowych znanego w obecnym stanie techniki;
Fig. 2 przedstawia schemat konstrukcji urządzenia wieszakowego do zespołu rur kotłowych według wynalazku;
Fig. 3 przedstawia rzut główny podpory płyty końcowej urządzenia wieszakowego do zespołu rur kotłowych według wynalazku;
Fig. 4 przedstawia widok z lewej strony podpory płyty końcowej urządzenia wieszakowego do zespołu rur kotłowych według wynalazku;
Fig. 5 przedstawia rzut główny podpory rur podtrzymujących urządzenia wieszakowego do zespołu rur kotłowych według wynalazku; i
Fig. 6 przedstawia widok z lewej strony podpory rur podtrzymujących urządzenia wieszakowego do zespołu rur kotłowych według wynalazku.
Wynalazek opisano szczegółowo w odniesieniu do jego korzystnego wykonania przedstawionego na fig. 2 do fig. 6.
Tak jak to przedstawiono na fig. 2, urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych zawiera zespół rur 1, parę stalowych płyt mocujących 2, urządzenie wieszakowe do płyty końcowej 3, podporę rur podtrzymujących 4 i pręt wieszakowy 7, gdzie urządzenie wieszakowe do płyty końcowej 3 zawiera płytę końcową 31 i podporę płyty końcowej 32 umieszczoną pionowo na płycie końcowej 31; urządzenie wieszakowe do rur podtrzymujących 4 zawiera rury podtrzymujące 41 i podporę rur podtrzymujących 42 znajdującą się między rurami podtrzymującymi 41; jeden z końców stalowych płyt mocujących 2 umieszczony jest na końcu urządzenia wieszakowego do płyty
PL 221 454 B1 końcowej 3, drugi z końców umieszczony jest na urządzeniu wieszakowym do rur podtrzymujących 4 oraz obydwa końce stalowych płyt mocujących 2 mogą być umieszczone na urządzeniu wieszakowym do rur podtrzymujących 4, przy czym w jednym z wykonań wynalazku jeden z końców stalowych płyt mocujących 2 umieszczony jest na końcu urządzenia wieszakowego do płyty końcowej 3, drugi z końców umieszczony jest na urządzeniu wieszakowym do rur podtrzymujących 4, zaś na płycie końcowej 31 umieszczony jest pręt wieszakowy 7.
Tak jak to przedstawiono na fig. 3 i fig. 4, podpora płyty końcowej 32 zawiera płytę mocującą 321 i płytę podtrzymującą 322 w kształcie litery T, przy czym płyta mocująca 321 zawiera górną płytę mocującą 321a i dolną płytę mocującą 321b, górna płyta mocująca 321a i dolna płyta mocująca 321b umieszczone są naprzeciw siebie na płycie końcowej 31 w pewnej odległości od siebie, zaś stalowe płyty mocujące 2 połączone są ze sobą z wykorzystaniem płyty podtrzymującej 322 i umieszczone na płycie mocującej 321 z wykorzystaniem płyty podtrzymującej 322. Stykowe końce płyty podtrzymującej 322 i dolnej płyty mocującej 321b posiadają łukowe powierzchnie. Płyta podtrzymująca 322 umieszczona jest między górną płytą mocującą 321a a dolną płytą mocującą 321b i posiada kształt dostosowany do par płyt mocujących 321.
Tak jak to przedstawiono na fig. 5 i fig. 6, podpora rur podtrzymujących 42 zawiera belkę podtrzymującą 421, przy czym belka podtrzymująca 421 umieszczona jest między rurami podtrzymującymi 41 z wykorzystaniem zintegrowanych elementów rur podtrzymujących 422. Powierzchnia nośna belki podtrzymującej 421 posiada rowek 4211, przy czym w rowku 4211 umieszczone są stalowe płyty mocujące 2. Między stalowymi płytami mocującymi 2 a rowkiem 4211 umieszczone jest pierwsze uszczelnienie 5 wykonane z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję, zaś drugie uszczelnienie 6 wykonane z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję umieszczone jest na górnej powierzchni rowka 4211. Zintegrowane elementy rur podtrzymujących 422 posiadają kształt cylindryczny, zaś średnice ich rur dostosowane są do średnic rur podtrzymujących 41.
Tak jak to przedstawiono na fig. 2 do fig. 6, podczas wykorzystywania wynalazku spawane są ze sobą stalowe elementy mocujące 6 i zintegrowane elementy zespołu rur 1, spawane są ze sobą jedne z końców stalowych płyt mocujących 2 i płyta podtrzymująca 322, płyta podtrzymująca 322 umieszczana jest w górnej płycie mocującej 321a i dolnej płycie mocującej 321b, zaś dolna płyta mocująca 321b umieszczana jest odpowiednio na płycie końcowej 31. Płyta podtrzymująca 322 posiada kształt litery T dostosowany do płyty mocującej 321 i zapewniający łatwe ograniczenie przemieszczeń płyty podtrzymującej 322 z wykorzystaniem płyty mocującej 321, stykowe końce płyty podtrzymującej 322 i dolnej płyty mocującej 321b posiadają łukowe powierzchnie, gdzie promień R może stanowić jednokrotność, 1,5-krotność, dwukrotność, 2,5-krotność itd. grubości płyty podtrzymującej 322, zaś podczas określania promienia R korzystne jest zapewnienie takiej wartości promienia R, by płyta podtrzymująca 322 obracała się na dolnej płycie mocującej 321b oraz zapewniona była wystarczająca powierzchnia styku między płytą mocującą 321 a płytą podtrzymującą 322, by wartość naprężenia mieściła się w dopuszczalnym zakresie. Między płytą mocującą 321 a płytą podtrzymującą 322 znajduje się szczelina o rozmiarach uzależnionych od potrzeb.
Między stalową płytą mocującą 2 a rowkiem 4211 wykonanym w belce podtrzymującej 421 umieszczone jest pierwsze uszczelnienie 5 wykonane z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję, zaś drugie uszczelnienie 6 wykonane z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję umieszczone jest na powierzchni rowka 4211 wykonanego w belce podtrzymującej. W przypadku wystąpienia różnicy między rozszerzaniem się zespołu rur 1 i rur podtrzymujących 41 zespół rur 1 może przemieszczać się względem rur podtrzymujących 41 bez przemieszczeń odkształcających zespół rur 1, które powodują powstawanie odpowiadających im naprężeń. Rozmiar rowka 4211 wykonanego w belce podtrzymującej 421 oraz rozmiar i kierunek rozciągania się szczeliny dylatacyjnej stalowych płyt mocujących 2 mogą również zostać określone w zależności od bieżących potrzeb. Równocześnie możliwe jest ograniczenie zakresu przemieszczeń zespołu rur 1 z wykorzystaniem rowka 4211, co ma na celu uniknięcie występowania zbyt dużych przemieszczeń zespołu rur 1. Zintegrowane elementy rur podtrzymujących i rury podtrzymujące 41 wytwarzane są razem ze sobą w zakładzie produkcyjnym, zaś bezpośredniego zespawania ze sobą wymagają wyłącznie belka podtrzymująca 421 i zintegrowane elementy rur podtrzymujących 41, co umożliwia uniknięcie bezpośredniego spawania rur podtrzymujących 41 i zapewnienie wyższej jakości konstrukcji. W celu zakończenia operacji wieszania zespołu rur 1, na płycie końcowej 31 umieszczany jest pręt wieszakowy 7, zaś rury podtrzymujące 41 łączone są z innymi elementami konstrukcyjnymi.
PL 221 454 B1
Podsumowując, urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych udostępnione w niniejszym wynalazku umożliwia łatwe zawieszenie zespołu rur 1, zapewniając dobre możliwości rozszerzania się zespołu rur na skutek działania naprężeń, uniknięcie kolidowania z innymi elementami, wyeliminowanie wieszaka sprężynowego i obniżenie kosztów produkcji.
Niniejszy wynalazek opisano szczegółowo w odniesieniu do jego korzystnego wykonania, należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wynalazek nie jest ograniczony do tego wykonania. Dla specjalistów w tej dziedzinie widoczne jest, że w obrębie wynalazku możliwe jest wprowadzanie różnych zmian i modyfikacji. Zakres wynalazku jest zatem ograniczony wyłącznie przez załączone zastrzeżenia patentowe.
Claims (10)
- Zastrzeżenia patentowe1. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych zawierające zespół rur (1), parę stalowych płyt mocujących (2), przy czym zespół rur (1) umieszczony jest między parą stalowych płyt mocujących (2) i połączony ze stalowymi płytami mocującymi (2) z wykorzystaniem zintegrowanych elementów, znamienne tym, że- urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych zawiera ponadto urządzenie wieszakowe do płyty końcowej (3) i urządzenie wieszakowe do rur podtrzymujących (4);- urządzenie wieszakowe do płyty końcowej (3) zawiera płytę końcową (31) i podporę płyty końcowej (32) znajdującą się na płycie końcowej (31);- podpora płyty końcowej (32) zawiera płytę mocującą (321) i płytę podtrzymującą (322), i stalowe płyty mocujące (2) połączone są z płytą podtrzymującą (322);- urządzenie wieszakowe do rur podtrzymujących (4) zawiera rury podtrzymujące (41) i podporę rur podtrzymujących (42) umieszczoną między rurami podtrzymującymi (41); i- jedne z końców stalowych płyt mocujących (2) umieszczone są na urządzeniu wieszakowym do płyty końcowej (3), zaś drugie końce umieszczone są na urządzeniu wieszakowym do rur podtrzymujących (4).
- 2. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że jedne z końców stalowych płyt mocujących (2) umieszczone są na urządzeniu wieszakowym do rur podtrzymujących (4) zamiast na urządzeniu wieszakowym do płyty końcowej (3), tak, że obydwa końce stalowych płyt mocujących (2) umieszczone są na urządzeniu wieszakowym do rur podtrzymujących (4) znajdującym się po obydwu stronach.
- 3. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że płyta mocująca (321) umieszczona jest na płycie końcowej (31), zaś płyta podtrzymująca (322) umieszczona jest na płycie mocującej (321).
- 4. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 3, znamienne tym, że płyta mocująca (321) zawiera górną płytę mocującą (321a) i dolną płytę mocującą (321b), przy czym górna płyta mocująca (321a) i dolna płyta mocująca (321b) umieszczone są naprzeciw siebie na płycie końcowej (31) w pewnej odległości od siebie.
- 5. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 3, znamienne tym, że płyta podtrzymująca (322) posiada kształt litery T, który dostosowany jest do górnej i dolnej płyty mocującej (321a i 321b).
- 6. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 3, znamienne tym, że stykowe końce płyty podtrzymującej (322) i dolnej płyty mocującej (321b) posiadają łukowe powierzchnie.
- 7. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że podpora rur podtrzymujących (42) zawiera belkę podtrzymującą (421) i zintegrowane elementy rur podtrzymujących (422), przy czym belka podtrzymująca (421) umieszczona jest między rurami podtrzymującymi (41) z wykorzystaniem zintegrowanych elementów rur podtrzymujących (422).
- 8. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 7, znamienne tym, że powierzchnia nośna belki podtrzymującej (421) posiada rowek (4211), przy czym w rowku (4211) umieszczone są stalowe płyty mocujące (2).
- 9. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że zawiera ponadto pierwsze uszczelnienie (5), przy czym pierwsze uszczelnienie (5) umieszczone jest na dolnej powierzchni stalowych płyt mocujących (2), gdzie pierwsze uszczelnienie (5) wykonane jest z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję.PL 221 454 B1
- 10. Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych według zastrzeżenia 8, znamienne tym, że zawiera ponadto drugie uszczelnienie (6), przy czym drugie uszczelnienie (6) umieszczone jest na górnej powierzchni rowka (4211), gdzie drugie uszczelnienie (6) wykonane jest z gładkiego materiału odpornego na zużycie i korozję.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CN 201110077449 CN102393008B (zh) | 2011-03-30 | 2011-03-30 | 一种锅炉管排悬吊装置 |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL403059A1 PL403059A1 (pl) | 2014-01-20 |
PL221454B1 true PL221454B1 (pl) | 2016-04-29 |
Family
ID=45860367
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL403059A PL221454B1 (pl) | 2011-03-30 | 2012-02-16 | Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych |
Country Status (3)
Country | Link |
---|---|
CN (1) | CN102393008B (pl) |
PL (1) | PL221454B1 (pl) |
WO (1) | WO2012129993A1 (pl) |
Families Citing this family (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CN103350947B (zh) * | 2013-07-18 | 2015-04-08 | 中国五冶集团有限公司 | 锅炉受热面管排专用吊装系统和吊装方法 |
CN104501129A (zh) * | 2014-12-23 | 2015-04-08 | 哈尔滨锅炉厂有限责任公司 | 滑动型生根梁装置 |
CN110345465A (zh) * | 2019-08-05 | 2019-10-18 | 上海锅炉厂有限公司 | 一种换热器管箱中的管屏支吊结构 |
Family Cites Families (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
NL110827C (pl) * | 1957-11-08 | |||
US3301226A (en) * | 1965-07-27 | 1967-01-31 | Combustion Eng | Support for roof tubes of a fluid heater |
JPH1089610A (ja) * | 1996-09-12 | 1998-04-10 | Ishikawajima Harima Heavy Ind Co Ltd | 吊下ループパネルの支持構造 |
JPH1128626A (ja) * | 1997-07-08 | 1999-02-02 | Mitsubishi Heavy Ind Ltd | チューブ整列装置 |
FR2780150B1 (fr) * | 1998-06-18 | 2000-08-04 | Alsthom Gec | Berceau de suspension pour supporter un echangeur pendentif |
CN201206832Y (zh) * | 2008-04-09 | 2009-03-11 | 山东玲珑橡胶有限公司 | 循环流化床锅炉热器管 |
CN101788140B (zh) * | 2009-12-28 | 2012-03-21 | 上海锅炉厂有限公司 | 一种用于蛇形管屏的悬吊管悬吊结构 |
CN202032555U (zh) * | 2011-03-30 | 2011-11-09 | 上海锅炉厂有限公司 | 一种锅炉管排悬吊装置 |
-
2011
- 2011-03-30 CN CN 201110077449 patent/CN102393008B/zh active Active
-
2012
- 2012-02-16 PL PL403059A patent/PL221454B1/pl unknown
- 2012-02-16 WO PCT/CN2012/071220 patent/WO2012129993A1/zh active Application Filing
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2012129993A1 (zh) | 2012-10-04 |
CN102393008B (zh) | 2013-08-21 |
PL403059A1 (pl) | 2014-01-20 |
CN102393008A (zh) | 2012-03-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP6172632B2 (ja) | ボイラ火炉内の作業足場用主梁構造、作業足場用主梁搬送装置、及び作業足場の設置方法 | |
PL221454B1 (pl) | Urządzenie wieszakowe do zespołu rur kotłowych | |
JP2009035942A (ja) | 天井用補強金具とそれを用いた吊り天井 | |
CN112081364A (zh) | 悬挑梁固定结构、悬挑体系以及悬挑梁的安装方法 | |
EP2944599B1 (en) | Hoisting and handling apparatus | |
CN102380734B (zh) | 一种多功能焊接架 | |
CN106642063B (zh) | 一种新型的过热器吊装装置 | |
CN212404782U (zh) | 一种栈桥钢梁上吊架装置 | |
CN210600461U (zh) | 一种装配式抗震支吊架 | |
JP6481869B2 (ja) | 複数の配管吊下支持具からなる配管の吊下支持構造 | |
CN213236327U (zh) | 一种八字型可调节管托 | |
CN210716527U (zh) | 简易薄板减振联合支架 | |
JP6805085B2 (ja) | 弾塑性エレメント及びそれを備えたサイスミックタイ、ならびにボイラの支持構造体 | |
CN216407952U (zh) | 一种重型管子吊架 | |
JP6454897B1 (ja) | 複数の配管吊下支持具を具備する配管の吊下支持構造 | |
JP6550615B2 (ja) | 複数の配管吊下支持具を具備する配管の吊下支持構造 | |
JP6454896B1 (ja) | 複数の配管吊下支持具を具備する配管の吊下支持構造 | |
JP2023083635A (ja) | ブレース下部取付具 | |
CN220655864U (zh) | 一种医用吊桥固定架 | |
CN110469721A (zh) | 一种装配式抗震支吊架 | |
JP2023083636A (ja) | ブレース下部取付具 | |
JP2021042535A (ja) | ボイラ火炉内の作業足場設置構造 | |
CN220370783U (zh) | 脱硝催化剂的安装结构 | |
CN211083101U (zh) | 一种多层管道抗震支架 | |
JP2019074148A (ja) | 複数の配管吊下支持具を具備する配管の吊下支持構造 |