PL206551B1 - Urządzenie śrubowe do regulacji wysokości rusztów torowych - Google Patents

Urządzenie śrubowe do regulacji wysokości rusztów torowych

Info

Publication number
PL206551B1
PL206551B1 PL376215A PL37621503A PL206551B1 PL 206551 B1 PL206551 B1 PL 206551B1 PL 376215 A PL376215 A PL 376215A PL 37621503 A PL37621503 A PL 37621503A PL 206551 B1 PL206551 B1 PL 206551B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
screw
screw device
horizontal
height adjustment
plate
Prior art date
Application number
PL376215A
Other languages
English (en)
Other versions
PL376215A1 (pl
Inventor
Heinz-Peter Wirtz
Arnold Pieringer
Original Assignee
Rail One Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE2003116143 external-priority patent/DE10316143B4/de
Application filed by Rail One Gmbh filed Critical Rail One Gmbh
Publication of PL376215A1 publication Critical patent/PL376215A1/pl
Publication of PL206551B1 publication Critical patent/PL206551B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/40Means or arrangements for temporarily supporting laid tracks, or rails or sleepers in the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B1/00Ballastway; Other means for supporting the sleepers or the track; Drainage of the ballastway
    • E01B1/002Ballastless track, e.g. concrete slab trackway, or with asphalt layers
    • E01B1/004Ballastless track, e.g. concrete slab trackway, or with asphalt layers with prefabricated elements embedded in fresh concrete or asphalt
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/04Lifting or levelling of tracks
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2204/00Characteristics of the track and its foundations
    • E01B2204/06Height or lateral adjustment means or positioning means for slabs, sleepers or rails

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie śrubowe do regulacji wysokości i ustawiania torów kolejowych na podtorzu z chwytającym szyny od spodu wysięgnikiem poprzecznym zamocowanym na wydłużonej nakrętce prowadzonej w sposób umożliwiający regulację wysokości na śrubie do regulacji wysokości.
Przy regulacji wysokości i ustawianiu rusztów torowych dla stałych nawierzchni kolejowych niezbędne jest nie tylko umieszczenie szyn na właściwej wysokości, lecz także niezbędne jest przewidzenie odpowiednich przechyłek toru na łukach, do czego nieodzowna jest również zdolność rusztu torowego do przechylania. Dlatego w urządzeniu do regulowania wysokości i okresowego podpierania szyn znanym z niemieckiego opisu zgłoszeniowego nr DE 197 39 671 C2 jest przewidziane, że szyny są podparte na szczęce podpierającej w ten sposób, że gdy ruszt torowy jest podniesiony wyżej z jednej strony niż z drugiej, jak to ma miejsce na łukach toru, mogą się one odpowiednio przechylić na swoim podparciu. Jednakże istnieje przy tym niebezpieczeństwo obsuwania się na bok i przede wszystkim przewidziane tam urządzenie do regulacji wysokości z przesuwnymi względem siebie klinami nie jest przydatne, także do dokonania przestawienia w kierunku poziomym niezbędnego przy ustawianiu rusztów torowych, gdyż każde przesunięcie w kierunku poziomym jednego z klinów podpierających wraz z szyną oznaczałoby jednocześnie zmianę wysokości położenia.
Przy regulacji wysokości rusztów torowych bardzo przydatne okazują się urządzenia śrubowe, jednak dotychczas zasadniczo były niezbędne dwie całkowicie niezależne śruby do regulacji wysokości i do przesuwania w kierunku poziomym i przy czym śruba do przestawiania w kierunku poziomym przy dużych drogach przestawiania niosła ze sobą ryzyko przechylenia się śruby pionowej i tym samym niebezpieczeństwo przewrócenia się toru.
Celem wynalazku jest ukształtowanie w ten sposób urządzenia śrubowego do regulacji wysokości i ustawiania szyn, w szczególności rusztów torowych dla stałych nawierzchni kolejowych, że możliwe jest łatwiejsze i niezawodne ich przesuwanie zarówno w kierunku pionowym, jak i w kierunku poziomym, bez powodującego zakłócenia ich oddziaływania na siebie.
W celu zrealizowania tego celu wedł ug wynalazku przewidziano, ż e wysię gnik poprzeczny jest wykonany jako wychylna wokół poziomej osi płyta ze śrubą poziomą umieszczona na wydłużonej nakrętce, na której sanki zaopatrzone w urządzenie z uchwytem zaciskającym dla stopki szyny są przesuwalne za pomocą drugiego urządzenia śrubowego w kierunku poprzecznym do śruby do regulacji wysokości.
Dzięki wykonaniu według wynalazku śruba do regulacji poprzecznej nie oddziałuje już na śrubę do regulacji wysokości, tak że śruba do regulacji wysokości nie jest już, jak dotychczas, odchylana z jej położenia pionowego, gdy odbywa się uzupełniające przestawienie rusztu szynowego w kierunku poziomym. Jednocześnie płyta ze śrubą poziomą umieszczona wychylnie na wydłużonej nakrętce tworzy podparcie dla szyny, którą można ustawić pod każdym kątem pożądanym na przechyłkach toru na łukach.
W wykonaniu wynalazku moż e być przewidziane, że sanki skł adają się z pł yty ż ebrowej z hakiem zaciskającym zaopatrzonej w szyny prowadzące obejmujące płytę ze śrubą poziomą i z powszechnie stosowanego zacisku śrubowego dla stopki szyny. Dzięki temu uzyskuje się bardzo proste niezawodne zamocowanie szyny, które jednocześnie umożliwia bardzo proste urządzenie do regulacji poziomej.
Według następnej cechy przedłożonego wynalazku może być przewidziane, że śruba pozioma przeprowadzona przez koziołek wsporczy jest sztywno zamocowana, w szczególności przyspawana do sanek, która jest przestawna wzdłuż swojej osi podłużnej za pomocą nakrętek do przestawiania przylegających z obu stron do koziołka wsporczego.
Ponadto w ramach wynalazku mieści się jeszcze rozwiązanie polegające na tym, że poziomy przegub obrotowy płyty ze śrubą poziomą daje się unieruchomić, co niesie ze sobą dużą korzyść, mianowicie że przy wstrząsach lub innych siłach działających z boku na ruszt torowy urządzenie podpierające nie może się przewrócić.
Aby umożliwić prostszą budowę urządzenia śrubowego według wynalazku po betonowaniu, w udoskonaleniu wynalazku moż e być przewidziane, ż e hak zaciskają cy jest zdejmowalny nad pł ytą żebrową, w szczególności w ten sposób, że hak zaciskający jest utworzony przez śrubę dla nakładki dociskowej obejmującej stopkę szyny. Ta zdolność do zdejmowania haka zaciskającego w połączeniu z rozłączalnym zamocowaniem drugiego urządzenia śrubowego zarówno na sankach, jak i na płycie
PL 206 551 B1 śruby do przesuwania poziomego umożliwia łatwe wyciągnięcie urządzenia podpierającego, podczas gdy nieruchomy hak wymaga, żeby przede wszystkim było możliwe opuszczenie wokół występu tego haka.
W wypadku wykonania drugiego urządzenia śrubowego w ten sposób, że nie wystaje ono nad dnem stopki szyny, rozłączalność mogłaby być nieuwzględniona, gdyż jest ona przewidziana wyłącznie w tym celu, aby urządzenie podpierające według wynalazku można było wyciągnąć bez opuszczania poniżej stopki szyny, gdy została ona zabetonowana.
Długość wspomnianej wydłużonej nakrętki, która jest prowadzona na śrubie do regulacji wysokości jest dobrana w ten sposób, że zapewniona jest wystarczająca sztywność podparcia, w wyniku czego jest korzystne, gdy wydłużona nakrętka w dużym stopniu obejmuje śrubę do regulacji wysokości i umożliwia tylko dostateczny luz dla zazwyczaj wymaganych dróg przestawiania.
Według następnej cechy przedłożonego wynalazku dla śrub do regulacji wysokości mogą być przewidziane szyny podpierające przylegające po zamocowaniu do podtorza toru kolejowego, które umożliwiają łatwe ślizganie się w kierunku podłużnym dolnych końców śrub do regulacji wysokości, tak że w ten sposób mogą być kompensowane różnice w wydłużeniach przy dłuższych okresach podparcia.
Szczególnie celowe okazało się, gdy szyny podpierające są ustawionymi przeciwnie do siebie szynami kątowymi ze stojącymi ramionami do przylegania dla śrub do regulacji wysokości, które zapobiegają odsuwaniu się śrub w kierunku poprzecznym. Przy tym ustawione przeciwnie do siebie oznacza, że albo obydwie szyny kątowe mają skierowane swoje otwory na zewnątrz, albo obydwie mają skierowane swoje otwory do wewnątrz. Ponadto mogłyby być zastosowane również szyny w kształ cie litery U. Jeś li chodzi o ś ruby do regulacji wysokości przylegają one wtedy po stronie wewnętrznej/lub po stronie zewnętrznej do ramion do przylegania.
Następne korzyści, cechy i szczegóły dotyczące wynalazku wynikają z poniższego opisu jednego przykładu wykonania oraz z rysunku.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok urządzenia śrubowego według wynalazku z podpartą na nim szyną nieprzedstawionego rusztu torowego w położeniu wychylonym, jakie występuje w przechyłce toru na łukach, fig. 2 - w powię kszeniu widok przegubu wychylnego dla pł yty ze ś rubą poziomą w kierunku strzał ki II na fig. 1, fig. 3 - przekrój wzdłuż linii III - III na fig. 1, fig. 4 - przekrój płyty ze śrubą poziomą, fig. 5 - widok odpowiadający fig. 1 zmodyfikowanego urządzenia śrubowego ze zdejmowalnym hakiem dla stopki szyny i zmienionym wykonaniem przegubu wychylnego, fig. 6 - widok z góry układu według fig. 5 bez szyny, fig. 7 - widok fig. 5 w kierunku strzałki VII na fig. 5 i fig. 8 - widok z zewnątrz w kierunku strzałki VIII na fig. 5.
Na fig. 1 przy oznaczeniu odsyłającym 1 widać wierzchnią stronę podtorza toru, nad którym można zauważyć stalowe pręty zbrojeniowe 2, które zostają zatopione podczas późniejszego zalewania. Na podtorzu 1 opiera się śruba do regulacji wysokości 3, na której jest prowadzona wydłużona nakrętka 4. Dzięki obracaniu śruby, na przykład za pomocą łba sześciokątnego 5 uzyskuje się regulację wysokości tej wydłużonej nakrętki, na której za pomocą urządzenia przegubowego 6 jest zamocowana płyta ze śrubą poziomą 7. Na tej płycie ze śrubą poziomą są umieszczone przesuwalne w kierunku poprzecznym sanki 8, składające się z płyty żebrowej 9 z hakiem zaciskającym 10 i powszechnie stosowanego zacisku śrubowego dla stopki szyny 11 służącego do zamocowania stopki 12 szyny 13. Szyna 13 jest szyną rusztu torowego z niepokazanymi podkładami łączącymi szyny, przy czym urządzenia śrubowe według wynalazku są umieszczone w odstępach wzdłuż pierwszej i drugiej szyny. Do wyrównywania położenia rusztu torowego w kierunku poziomym służy śruba pozioma 14, która jest zamocowana na płycie żebrowej, w przedstawionym przykładzie wykonania jest przyspawana przy oznaczeniu odsyłającym 15 i która przechodzi przez koziołek wsporczy 16 płyty ze śrubą poziomą. Za pomocą nakrętek do przestawiania 17 na śrubie poziomej 14 możliwe jest przestawienie śruby poziomej 14 w kierunku podłużnym, a więc w pożądanym poziomym kierunku przestawienia poprzecznego rusztu torowego w ten sposób, że to przestawienie poprzeczne nie ma jakiegokolwiek wpływu na położenie śruby do regulacji wysokości 3.
Jak to można zauważyć w szczególności na fig. 4, z boku na płycie żebrowej 9 są zamocowane szyny prowadzące 18 obejmujące płytę ze śrubą poziomą 7, które w przedstawionym przykładzie wykonania składają się z dwóch części połączonych ze sobą śrubami. Tworzą one właściwe prowadzenie dla sanek.
PL 206 551 B1
Płyta ze śrubą poziomą 7 jest przyspawana do dwóch tulei 19, które są osadzone na sworzniu tworzącym oś obrotu 20 przegubu wychylnego 6. Między tymi tulejami znajduje się następna tuleja 21, która jest zespawana z wydłużoną nakrętką 4 na wrzecionie 3. Do tulei 19 i 21 są przyspawane płyty, które są zaopatrzone w podłużne otwory 24, tak że może odbywać się określone wychylenie, jakie jest niezbędne do wychylenia płyty ze śrubą poziomą przy przechyłkach rusztu torowego na łukach. Gwintowany trzpień 25 za pomocą swojego łba 26 i nakrętki 27 umożliwia blokadę zaciskową względem siebie płyt 22 i 23 w ten sposób, że przegub wychylny 6 jest wtedy unieruchomiony. To unieruchomienie przegubu wychylnego po dokonanym ustawieniu ma tę zdecydowaną zaletę, że w wypadku działania bocznych sił na ruszt torowy nie może się on przewrócić. Alternatywnie, w celu tego unieruchomienia, mógłby oczywiście być zastosowany naprężacz szybkomocujący.
Na fig. 5 do fig. 8 przedstawiają drugi wariant wykonania urządzenia śrubowego według wynalazku, które różni się od urządzenia śrubowego pokazanego na fig. 1 do fig. 4 z dwóch zasadniczych powodów. Przede wszystkim hak 10 płyty żebrowej 9 jest zastąpiony śrubą 10a, która dociska nakładkę dociskową 10b do stopki szyny 12. Umożliwia to zdjęcie haka utworzonego z tych dwóch części 10a i 10b, przy czym może być przewidziana jeszcze jedna dolna podkładka 10c, która jednak musi być trochę niższa niż wysokość stopki szyny 12, tak że po zabetonowaniu ustawionego rusztu torowego płyta żebrowa 9 z pozostałymi częściami urządzenia śrubowego może być łatwo wyciągnięta w lewą stronę w ten sposób, że wcześniej musiałoby nastąpić opuszczenie o wysokość występu haka 10, jak w wariancie wykonania według fig. 1 do fig. 4. Odpowiednio do tej zdolności do zdejmowania haka 10a, 10b, 10c także drugie urządzenie śrubowe ze śrubą poziomą 14 powinno być zamocowane na sankach 8 rozłącznie nie tylko z płytą żebrową 9, lecz także rozłącznie za pomocą śruby 28 na płycie ze śrubą poziomą 7.
Ponadto zamiast umieszczonych w odstępie płyt 23 z tulejami pośrednimi i członami podpierającymi przewidziana jest część w postaci pełnego bloku 23a, która jest osadzona wychylnie między ściankami 22 w sposób umożliwiający unieruchomienie za pomocą trzpienia gwintowanego 25 z jego łbem 26 i nakrętką 27.
Przy oznaczeniu odsyłającym 30 widoczna jest szyna kątowa, której poziome ramię 31 jest zamocowane na podtorzu toru, podczas gdy stojące ramię 32 tworzy powierzchnię przylegania dla śruby do regulacji wysokości 3. Po lewej i prawej stronie rusztu torowego te szyny kątowe są umieszczone odwrotnie, tak że stojące ramię przylega do wewnętrznej strony śruby do regulacji wysokości 3. Stojące ramię nie dopuszcza do przesunięcia urządzenia podpierającego w kierunku poziomym w lewo lub w prawo, podczas gdy z drugiej strony poziome ramię tworzy szynę podpierającą dla baryłkowatego dolnego zakończenia śruby do regulacji wysokości 3, tak że może ono lepiej ślizgać się w kierunku osi toru kolejowego, gdy występujące duże różnice temperatur i odpowiednie wydłużenia szyn wymagają takiego przesunięcia podczas okresu podpierania. Eliminuje to skomplikowane urządzenia do przestawiania wzdłużnego na poszczególnych urządzeniach śrubowych, jak to do tej pory było przewidziane w stanie techniki.

Claims (11)

1. Urządzenie śrubowe do regulacji wysokości i ustawiania torów kolejowych na podtorzu, z chwytającym szynę od spodu wysięgnikiem poprzecznym zamocowanym na wydłużonej nakrętce prowadzonej w sposób umożliwiający regulację wysokości na śrubie do regulacji wysokości, znamienne tym, że wysięgnik poprzeczny jest wykonany jako osadzona wychylnie wokół poziomej osi (20) na wydłużonej nakrętce (4) płyta ze śrubą poziomą (7), na której sanki (8) zaopatrzone w urządzenie z uchwytem zaciskającym dla stopki szyny (12) są przesuwalne w kierunku poprzecznym do śruby do regulacji wysokości (3) za pomocą drugiego urządzenia śrubowego (14, 16, 17).
2. Urządzenie śrubowe według zastrz. 1, znamienne tym, że sanki (8) składają się z płyty żebrowej (9) z hakiem zaciskającym (10) zaopatrzonej w szyny prowadzące (18) obejmujące płytę ze śrubą poziomą (7) i z powszechnie stosowanego zacisku śrubowego dla stopki szyny (11).
3. Urządzenie śrubowe według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że śruba pozioma (14) przeprowadzona przez koziołek wsporczy (16) na płycie ze śrubą poziomą (7) jest sztywno zamocowana na sankach (8, 18), która jest przestawna wzdłuż swojej osi podłużnej za pomocą nakrętek do przestawiania (17) przylegających po obu stronach do koziołka wsporczego (16).
PL 206 551 B1
4. Urządzenie śrubowe według zastrz. 3, znamienne tym, że hak zaciskający (10a, 10b, 10c) jest zdejmowalny nad płytą żebrową (8).
5. Urządzenie śrubowe według zastrz. 4, znamienne tym, że hak zaciskający jest utworzony przez śrubę (10a) dla nakładki dociskowej (10b) obejmującej stopkę szyny (12).
6. Urządzenie śrubowe według zastrz. 4 albo 5, znamienne tym, że drugie urządzenie śrubowe (14, 28) jest zamocowane rozłącznie zarówno na sankach (8), jak i na płycie ze śrubą poziomą (7).
7. Urządzenie śrubowe według jednego z zastrz. 1 do 6, znamienne tym, ze poziomy przegub wychylny (6) płyty ze śrubą poziomą (7) daje się unieruchomić.
8. Urządzenie śrubowe według jednego z zastrz. 1 do 7, znamienne tym, że wydłużona nakrętka (4) w celu zwiększenia sztywności w dużym stopniu obejmuje śrubę do regulacji wysokości (3).
9. Urządzenie śrubowe według jednego z zastrz. 1 do 8, znamienne tym, że przez szyny podpierające (31) dla śrub do regulacji wysokości (3) są zamocowane w ten sposób, że przylegają do podtorza toru kolejowego.
10. Urządzenie śrubowe według zastrz. 9, znamienne tym, że szyny podpierające (31) są skierowanymi przeciw sobie szynami kątowymi (30) ze stojącymi ramionami do przylegania (32) dla śrub do regulacji wysokości (3) lub profilami w kształcie litery U.
11. Urządzenie śrubowe według jednego z zastrz. 1 do 10, znamienne tym, że ustawiany kąt wychylenia wokół osi poziomej przegubu (6) jest nastawny bezstopniowo.
PL376215A 2003-01-21 2003-11-15 Urządzenie śrubowe do regulacji wysokości rusztów torowych PL206551B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10302021 2003-01-21
DE2003116143 DE10316143B4 (de) 2003-01-21 2003-04-09 Spindelvorrichtung zur Höhenverstellung von Gleisrosten

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL376215A1 PL376215A1 (pl) 2005-12-27
PL206551B1 true PL206551B1 (pl) 2010-08-31

Family

ID=32773143

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL376215A PL206551B1 (pl) 2003-01-21 2003-11-15 Urządzenie śrubowe do regulacji wysokości rusztów torowych

Country Status (18)

Country Link
US (1) US7500617B2 (pl)
EP (1) EP1585862B1 (pl)
JP (1) JP4014009B2 (pl)
KR (1) KR100704943B1 (pl)
AT (1) ATE328156T1 (pl)
AU (1) AU2003279391B2 (pl)
BR (1) BR0306932A (pl)
CA (1) CA2504962C (pl)
DE (1) DE50303624D1 (pl)
DK (1) DK1585862T3 (pl)
ES (1) ES2261984T3 (pl)
MX (1) MXPA05007642A (pl)
NO (1) NO20043187L (pl)
PL (1) PL206551B1 (pl)
PT (1) PT1585862E (pl)
RU (1) RU2291241C2 (pl)
TW (1) TWI263721B (pl)
WO (1) WO2004065692A1 (pl)

Cited By (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103835198A (zh) * 2014-02-22 2014-06-04 冯世英 顶升式轨枕临时支撑器的制造方法
CN103835197A (zh) * 2014-02-22 2014-06-04 冯世英 顶升式轨枕临时支撑器
CN103835199A (zh) * 2014-02-22 2014-06-04 冯世英 立柱式轨枕临时支撑器的制造方法
CN103835200A (zh) * 2014-02-22 2014-06-04 冯世英 立柱式轨枕临时支撑器

Families Citing this family (29)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2005116338A1 (de) * 2004-04-29 2005-12-08 Deutsche Gleis- Und Tiefbau Gmbh Vorrichtung zur justierung eines gleisrostes und weichen
DE102005013736A1 (de) * 2005-03-22 2006-09-28 Max Bögl Bauunternehmung Gmbh & Co.Kg Gleisanlage und Betonplatte einer Festen Fahrbahn
JP4774278B2 (ja) * 2005-11-09 2011-09-14 保線機器整備株式会社 軌条のジャッキアップ装置
KR100660007B1 (ko) * 2006-03-20 2006-12-20 주식회사 한국종합기술 철도 레일 고정 구조
KR100956008B1 (ko) * 2008-03-13 2010-05-04 한국철도기술연구원 자기부상철도용 궤도 시공을 위한 레일 임시 고정 장치
KR100870087B1 (ko) * 2008-05-30 2008-11-24 박병희 레일 조립 받침대
KR100956009B1 (ko) * 2010-02-12 2010-05-04 한국철도기술연구원 자기부상철도용 궤도의 용이한 시공을 위한 레일 임시 고정 장치
KR100956010B1 (ko) * 2010-02-12 2010-05-04 한국철도기술연구원 자기부상철도용 궤도 시공시 레일의 임시고정을 위한 레일 임시 고정 장치
ES2387965B1 (es) * 2010-11-16 2013-08-09 Alejandro Óscar Álvarez-Stein Maso Traviesa provisional recuperable.
KR101114443B1 (ko) * 2011-03-23 2012-02-24 강남훈 보조궤광을 이용한 콘크리트 직결궤도 시공방법
US8720157B1 (en) 2011-05-31 2014-05-13 Astro Engineering & Manufacturing, Inc. Rail gauge leveling tie
EP2748375B1 (de) * 2011-08-26 2017-04-19 RTE Technologie GmbH Heberichtsystem
US8480008B1 (en) * 2011-11-15 2013-07-09 Jim Arnold Rail controller mounting apparatus
KR101434911B1 (ko) * 2012-11-01 2014-08-29 화성궤도 주식회사 매립형 궤도를 구성하는 레일의 선형설정을 위한 레일 조립대
KR101272858B1 (ko) * 2012-11-13 2013-06-10 김성우 파워레일 지지 브라켓 인서트 설치용 매립 지그
EP2740842B1 (de) * 2012-12-07 2017-09-27 Sonneville AG Verfahren zum Umbau eines Schottergleises in eine feste Fahrbahn
CN103213887A (zh) * 2013-04-26 2013-07-24 苏州富士电梯有限公司 一种铰链式张紧装置固定件
CN103243621B (zh) * 2013-05-12 2015-05-20 中国十七冶集团有限公司 有轨电车槽型钢轨调整用一体式钢轨支撑架的安装方法
CN103325596A (zh) * 2013-07-03 2013-09-25 安徽省电力公司安庆供电公司 升降式刀闸操动机构水平度及水平四向调节承载平台
CN103325597A (zh) * 2013-07-03 2013-09-25 安徽省电力公司安庆供电公司 升降式刀闸操动机构四向调节承载平台
CN103325593A (zh) * 2013-07-03 2013-09-25 安徽省电力公司安庆供电公司 一种刀闸操动机构水平度及水平四向调节承载平台
JP5980739B2 (ja) * 2013-07-29 2016-08-31 保線機器整備株式会社 レール転倒防止装置
JP6382686B2 (ja) * 2014-11-06 2018-08-29 株式会社山田精密製作所 レール仮置き台
GB201610661D0 (en) * 2016-06-17 2016-08-03 Gantry Railing Ltd Rail Fastening Device
IT201600100058A1 (it) * 2016-10-05 2018-04-05 Srt Soc A Responsabilita Limitata Con Socio Unico Dispositivo per il posizionamento di rotaie
DE202019102034U1 (de) 2019-04-09 2020-07-10 Alois Schranz Metall & Maschinenbau Ausrichtvorrichtung zum Ausrichten von Schienen im Gleisbau
DE102020103477A1 (de) 2020-02-11 2021-08-12 Deutsche Bahn Aktiengesellschaft Hilfsvorrichtung für das Bohren eines Loches in eine Gleisschwelle
AU2021310686A1 (en) * 2020-07-15 2023-03-02 Martinus Rail Pty Ltd Slab track adjustment plate and method of installation
AT18005U1 (de) * 2022-05-05 2023-10-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Vorrichtung zum Verlagern eines vorpositioniert auf einem Boden aufgelagerten Infrastrukturbauteils, insbesondere einer Gleistragplatte, in eine Zielanordnung, Kombination, System und Verfahren

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US948496A (en) * 1909-01-21 1910-02-08 Lawrence H Johnson Railway-tie rod.
US1370537A (en) * 1920-10-19 1921-03-08 Heumann Henry Fread Extension-rail clamp
US2664113A (en) * 1951-06-14 1953-12-29 Livermore Corp H F Letoff drive rod arm
US3066869A (en) * 1962-01-03 1962-12-04 Kasle Steel Corp Railway crossing guard block
US4783001A (en) * 1987-09-08 1988-11-08 Joseph Subrick Universal non-spreading railroad track haulage tie assembly
US5150835A (en) * 1990-10-10 1992-09-29 Akio Yamamoto Rail support adjusting and fastening device
FR2691484B1 (fr) * 1992-05-22 1994-07-29 Vanotti Gerard Procede de construction d'une voie ferree dans du beton.
DE19508107C1 (de) * 1995-03-08 1996-11-14 Pfleiderer Verkehrstechnik Verfahren und Vorrichtung zum Aufbau einer festen Schienenfahrbahn
DE19739671C2 (de) * 1997-09-10 2001-01-25 Bahnbau Wels Gmbh Wels Vorrichtung zum Höhenverstellen und temporären Abstützen von Schienen auf einem Stützkörper
DE19837360C2 (de) * 1998-08-18 2002-02-21 Pfleiderer Infrastrukturt Gmbh Einbauverfahren für eine feste Schienenfahrbahn
DE10010779A1 (de) 2000-03-04 2001-10-04 Bahnbau Wels Gmbh Wels Feste Fahrbahn für schienengebundene Fahrzeuge
DE10107116A1 (de) 2001-02-14 2002-10-24 Schreck Mieves Gmbh Ausrichteinrichtung und Verfahren zum Ausrichten und Einstellen der Soll-Einbaulage eines vormontierten Gleisrostes in ein schotterloses Oberbausystem in Trogbauweise

Cited By (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103835198A (zh) * 2014-02-22 2014-06-04 冯世英 顶升式轨枕临时支撑器的制造方法
CN103835197A (zh) * 2014-02-22 2014-06-04 冯世英 顶升式轨枕临时支撑器
CN103835199A (zh) * 2014-02-22 2014-06-04 冯世英 立柱式轨枕临时支撑器的制造方法
CN103835200A (zh) * 2014-02-22 2014-06-04 冯世英 立柱式轨枕临时支撑器

Also Published As

Publication number Publication date
CA2504962A1 (en) 2004-08-05
PL376215A1 (pl) 2005-12-27
TWI263721B (en) 2006-10-11
EP1585862B1 (de) 2006-05-31
DK1585862T3 (da) 2006-10-02
KR100704943B1 (ko) 2007-04-09
ATE328156T1 (de) 2006-06-15
RU2291241C2 (ru) 2007-01-10
PT1585862E (pt) 2006-08-31
TW200415288A (en) 2004-08-16
WO2004065692A1 (de) 2004-08-05
EP1585862A1 (de) 2005-10-19
BR0306932A (pt) 2004-11-09
US7500617B2 (en) 2009-03-10
CA2504962C (en) 2010-02-16
US20060011792A1 (en) 2006-01-19
NO20043187L (no) 2005-08-22
AU2003279391A1 (en) 2004-08-13
KR20050087883A (ko) 2005-08-31
JP4014009B2 (ja) 2007-11-28
RU2005126417A (ru) 2006-01-27
JP2006513340A (ja) 2006-04-20
DE50303624D1 (de) 2006-07-06
AU2003279391B2 (en) 2007-09-27
ES2261984T3 (es) 2006-11-16
MXPA05007642A (es) 2005-09-30
NO20043187D0 (no) 2004-07-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL206551B1 (pl) Urządzenie śrubowe do regulacji wysokości rusztów torowych
ZA200505623B (en) Screw device for high-adjusting a track span
US8136191B2 (en) Scaffold arrangement and method for repairing the edge structure of a concrete bridge
KR100661375B1 (ko) 교량의 교좌장치 유지보수용 브라켓 구조
US20110067955A1 (en) Scaffold Element, Arrangement and Method of Use
JP2006336456A (ja) 軌道のレールを溶接するための溶接機及び方法
SK279114B6 (sk) Podbíjačka koľaje, najmä na podbíjanie výhybiek a
AU782792B2 (en) Hollow tie switch assembly
KR100571770B1 (ko) 궤도지지 장치
US4123032A (en) Arrangement for encasing steel concrete ceilings provided with trusses
KR100666382B1 (ko) 교좌장치
EP2003247A2 (en) Lateral extension device for railway tracks
KR200239870Y1 (ko) 강재빔과 레일을 이용한 p.s.c 빔 거치구조
KR100227165B1 (ko) 교량공사용 이동식비계의 가로보
JP4415658B2 (ja) 橋梁施工時における軌条受け台
WO2003025286A1 (en) Rail installation
AU2013308156B2 (en) Rail points
JPH03412Y2 (pl)
RU2139968C1 (ru) Подъемник рельсов железнодорожного пути
KR20050113229A (ko) 프리캐스트 콘크리트 슬래브의 위치를 조정하기 위한 방법,조정 장치, 및 그에 상응하는 프리캐스트 콘크리트 슬래브
KR101745548B1 (ko) 이동 가능한 교좌장치 보수용 브라켓
US1232191A (en) Portable track-reinforcement.
RU98108905A (ru) Способ монтажа каркаса надстройки при реконструкции жилого дома
JP2637377B2 (ja) 建造物の柱脚の固定に使用されるアンカーボルトの固定治具
CN116607356A (zh) 轨排框架的施工方法及轨道线路