PL204474B1 - Zagroda dla inwentarza żywego oraz sposób zatrzymywania ruchu taśmy zamkniętej stanowiącej podłogę zagrody dla inwentarza żywego - Google Patents

Zagroda dla inwentarza żywego oraz sposób zatrzymywania ruchu taśmy zamkniętej stanowiącej podłogę zagrody dla inwentarza żywego

Info

Publication number
PL204474B1
PL204474B1 PL360897A PL36089701A PL204474B1 PL 204474 B1 PL204474 B1 PL 204474B1 PL 360897 A PL360897 A PL 360897A PL 36089701 A PL36089701 A PL 36089701A PL 204474 B1 PL204474 B1 PL 204474B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
movement
belt
closed
sensor unit
periods
Prior art date
Application number
PL360897A
Other languages
English (en)
Other versions
PL360897A1 (pl
Inventor
Tommy Lindvall
Original Assignee
Tommy Lindvall
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tommy Lindvall filed Critical Tommy Lindvall
Publication of PL360897A1 publication Critical patent/PL360897A1/pl
Publication of PL204474B1 publication Critical patent/PL204474B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K1/00Housing animals; Equipment therefor
    • A01K1/01Removal of dung or urine, e.g. from stables
    • A01K1/0135Removal of dung or urine, e.g. from stables by means of conveyor belts

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Housing For Livestock And Birds (AREA)
  • Feeding And Watering For Cattle Raising And Animal Husbandry (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Burglar Alarm Systems (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)
  • Structure Of Belt Conveyors (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Geophysics And Detection Of Objects (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest zagroda dla inwentarza żywego oraz sposób zatrzymywania ruchu taśmy zamkniętej stanowiącej podłogę zagrody dla inwentarza żywego, która to podłoga w postaci taśmy zamkniętej, na której stoją zwierzęta, porusza się w sposób przerywany.
Zagroda dla inwentarza żywego służąca do przetrzymywania inwentarza żywego znana jest w istnieją cym stanie techniki ze szwedzkiego opisu patentowego SE 9604750-1 (508 770). Zagroda dla inwentarza żywego według tego opisu wyposażona jest w taśmę zamkniętą poruszającą się w sposób przerywany w kierunku wzdłuż nym zagrody. Taś ma d ź wiga cał y ciężar zwierz ą t i sł u ż y jako podłoga zagrody. W rozwiązaniu tym, podłoga „wymieniana” jest w regularnych odstępach czasu. Nawóz usuwany jest wówczas z taśmy na jej końcu wylotowym w tym samym czasie, kiedy taśma bez nawozu posuwa się naprzód od końca wlotowego taśmy. Według tego rozwiązania, na końcu wylotowym taśmy może zostać umieszczona oczyszczarka taśmy, a na końcu wlotowym taśmy może być usytuowana czerparka. Nawóz przenoszony jest z taśmy, poprzez poziomą szczelinę pomiędzy końcem taśmy na końcu zagrody, w dół na śliską powierzchnię, z której sprężone powietrze wciska ten nawóz do kanału nawozowego. Szczelina jest dostatecznie szeroka dla pomieszczenia kończyny zwierzęcia, przez co chroni się takie zwierzęta przed wyrządzeniu sobie krzywdy w wyniku stąpnięcia poza koniec taśmy, kiedy taśma znajduje się w ruchu. Jednak tego rodzaju konstrukcja jest stosunkowo złożona i w związku z tym kosztowna. Zagroda nie jest też przewidziana dla zwierząt o grubych kończynach, jako że kończyny takie mogłyby ulec zakleszczeniu w szczelinie.
Celem przedmiotowego wynalazku jest uzyskanie uproszczonego urządzenia do zagrody dla inwentarza żywego wyżej wymienionego rodzaju, pozwalającego na efektywne usuwanie nawozu na końcu wylotowym taśmy, przewidzianego dla inwentarza żywego zarówno z cienkimi, jak i długimi kończynami i eliminującego ryzyko zakleszczania się kończyn zwierzęcych pomiędzy płytą końcową takiej zagrody a taśmą, podczas ruchu tej taśmy.
Zgodnie z wynalazkiem, zagroda dla inwentarza żywego posiadająca końce w postaci boku wlotowego i boku wylotowego oraz boki długie, do stałego ograniczania swobody ruchu przetrzymywanych w niej zwierząt, która to zagroda posiada ponadto ruchomą taśmę zamkniętą stanowiącą całkowitą powierzchnię, na której stoją zwierzęta, przesuwną od boku wlotowego w kierunku boku wylotowego, na którym płyta boku wylotowego tworzy szczelinę pomiędzy częścią górną taśmy zamkniętej a dolną belką poprzeczną pł yty tego boku wylotowego, charakteryzuje się tym, ż e posiada zespół czujnikowy zamontowany na swoim boku wylotowym, przez który przechodzi taśma zamknięta, a który to zespół czujnikowy połączony jest z komputerem, do którego, w przypadku zadziałania zespołu czujnikowego, kierowany jest od niego sygnał powodujący, w przypadku przekroczenia określonej wartości, odcięcie zasilania i przestój w ruchu taśmy zamkniętej.
Korzystnie, zespół czujnikowy wyposażony jest w urządzenie regulacyjne do nastawiania pionowej odległości pomiędzy tym zespołem czujnikowym a górną powierzchnią części górnej taśmy zamkniętej.
Korzystnie, zespół czujnikowy składa się ze styku dotykowego obracającego się dokoła osi leżącej w płaszczyźnie równoległej do taśmy zamkniętej.
Korzystnie, oś, dokoła której obraca się styk dotykowy, położona jest powyżej górnej powierzchni części górnej taśmy zamykającej na najniżej położonej belce poprzecznej płyty boku wylotowego.
Korzystnie, styk dotykowy zespołu czujnikowego ustawiony jest do zadziałania przez głównie siłę poziomą w ruchu zatrzymującym taśmy zamkniętej.
Korzystnie, droga przesuwu taśmy zamkniętej między bokiem wlotowym i bokiem wylotowym podzielona jest na odcinki odpowiadające cyklom obejmującym okresy ruchu i okresy przestoju.
Z kolei sposób zatrzymywania ruchu taśmy zamkniętej stanowiącej podłogę zagrody dla inwentarza żywego, charakteryzuje się tym, że doprowadza się do zadziałania zespołu czujnikowego, kiedy zwierzę znajduje się w obszarze ograniczonym zagrody dla inwentarza żywego, a następnie kieruje się sygnał z zespołu czujnikowego do komputera, w którym sygnał ten poddaje się przetwarzaniu i porównaniu z sygnałem minimalnym odpowiadającym minimalnemu zadziałaniu zespołu czujnikowego, przy czym w przypadku przekroczenia wartości odpowiadającej temu minimalnemu zadziałaniu, komputer powoduje odcięcie zasilania i przestój w ruchu taśmy zamkniętej.
PL 204 474 B1
Korzystnie, wznawia się po przestoju ruch taśmy zamkniętej, kiedy zwierzę ponownie znajduje się na zewnątrz obszaru ograniczonego, przy czym przestój ten kończy się natychmiast albo po dodaniu okresu przestoju do punktu w czasie w celu jego przerwania.
Korzystnie, ruch taśmy zamkniętej prowadzi się w cyklach składających się z okresów ruchu i z okresów przestoju.
Korzystnie, bieżący okres ruchu taśmy zamkniętej kontynuuje się od punktu, w którym ruch ten został przerwany po przestoju.
Korzystnie, pozostałą część bieżącego okresu ruchu przekształca się w czas przestoju, który trwa aż do następnego kolejnego okresu przestoju.
Korzystnie, bieżący okres ruchu taśmy zamkniętej rozpoczyna się ponownie natychmiast po przestoju.
Korzystnie, cykl posuwa się naprzód w czasie o wielkość odpowiadającą czasowi trwania stanu spoczynku.
Korzystnie, doprowadza się sygnał do komputera, który monitoruje i przetwarza sygnały z zespołu czujnikowego.
Korzystnie, doprowadza się sygnał do komputera, który monitoruje i przetwarza sygnały z zespołu czujnikowego oraz steruje czasem trwania dodanego czasu spoczynku podczas przestoju.
Korzystnie, za pomocą komputera steruje się cyklami w programie 24-godzinnym obejmującym okresy ruchu i okresy postoju o zmiennej długości.
Zaletą zagrody dla inwentarza żywego według wynalazku jest to, że jest ona wyposażona w zespół czujnikowy znajdujący się przy końcu wylotowym taśmy zamkniętej, który po zadziałaniu służy do zatrzymywania bieżącego ruchu tej taśmy. Ponadto, zespół czujnikowy jest zaprojektowany jako urządzenie obrotowe, które przekształca zasadniczo siłę poziomą w ruch obrotowy.
Inne rodzaje urządzeń czujnikowych, takich jak wiązki czy kurtyny utworzone z fal ultradźwiękowych bądź wiązki laserowe, które zostają załamane, kiedy zwierzę wchodzi w obszar ograniczony, mieszczą się w zakresie przedmiotowego wynalazku. Także urządzenia czujnikowe w postaci elementów wychwytujących ciężar, które wyczuwają obciążenie pionowe w pobliżu końca wylotowego taśmy bądź w postaci kondensatorów wyczuwających obecność zwierząt w obszarze ograniczonym, również mieszczą się w zakresie niniejszego wynalazku.
W jednym przykładzie wykonania, ruch taśmy w zagrodzie jest ciągły, ale wykonanie zagrody z ruchem taś my skł adają cym się z cyklów ruchowych jest również korzystne. Zakres wynalazku obejmuje wiele odmian w projekcie cyklów ruchowych taśmy zamkniętej oraz w sposobie, w jaki na te cykle wywierany jest wpływ, kiedy zespół czujnikowy powoduje zatrzymanie ruchu.
W proponowanym rozwiązaniu, może zostać przewidziany regulator czasowy w celu osiągnięcia wymienionych cyklów. Jako korzystny przykład wykonania, w rozwiązaniu można przewidzieć sterowanie komputerowe do monitorowania i przetwarzania sygnałów z urządzenia czujnikowego oraz do zaprogramowanego sterowania 24-godzinnego programu z cyklami o zmiennej długości okresów ruchu, okresów spoczynku i czasu trwania skumulowanych spoczynków w czasie przestojów.
Przedmiot wynalazku przestawiony jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie zagrodę dla inwentarza żywego zgodnie z przykładem wykonania według wynalazku, fig. 2 przedstawia przekrój poprzeczny przez tę zagrodę dla przykładu wykonania z fig. 1, a fig. 3a-e przedstawiają wykresy korzystnych cyklów pracy taś my przy zatrzymaniu ruchu.
Figura 1 przedstawia zagrodę dla inwentarza żywego 10 wyposażoną w boki długie 11, bok wlotowy 12 i bok wylotowy 13. Zagroda dla inwentarza żywego 10 wyposażona jest również w nastawne stopki 14, które utrzymują całą zagrodę ponad podłogą, tworząc w ten sposób przestrzeń pomiędzy podłogą a dnem zagrody. Cała podłoga zagrody, czyli powierzchnia, na której stoją zwierzęta, utworzona jest przez taśmę zamkniętą 15 biegnącą dokoła koła pasowego luźnego 16 po stronie boku wlotowego 12 taśmy i przez bęben 17 usytuowany po stronie boku wylotowego 13 tej taśmy. Poruszająca się taśma zamknięta 15 podpierana jest przez poprzeczne wałki 18 przenoszące obciążenie pionowe wywołane ciężarem zwierząt, skierowane na taśmę. Zagroda ma również ściany boczne 19 przechodzące do dołu do powierzchni taśmy zamkniętej 15. Na boku wylotowym 13 zamontowany jest zespół czujnikowy 20 w postaci zespołu obrotowego. Boki długie 11 oraz bok wlotowy 12 rozciągają się do dołu do powierzchni taśmy zamkniętej 15, podczas gdy bok wylotowy 13 kończy się powyżej powierzchni tej taśmy, tworząc szczelinę pomiędzy powierzchnią taśmy a bokiem wylotowym 13.
Figura 2 przedstawia przekrój przez zagrodę dla inwentarza żywego 10 pokazaną na fig. 1. Tutaj, bok wylotowy 13 wyposażony jest w dolną belkę poprzeczną 21, na której zamontowany jest ze4
PL 204 474 B1 spół czujnikowy 20. Odległość pomiędzy zespołem czujnikowym a górną powierzchnią części górnej 15' taśmy zamkniętej 15 może być regulowana albo przez zmianę pozycji pionowej belki poprzecznej, albo przez zmianę pozycji pionowej zespołu czujnikowego 20 za pomocą urządzenia regulacyjnego 22 wskazanego na fig. 2 podwójną strzałką. Tutaj, odległość pomiędzy krawędzią dolną zespołu czujnikowego 20 a górną powierzchnią części górnej 15' taśmy zamkniętej 15 musi być dostatecznie duża w celu umożliwienia przejścia całości odchodów poniżej krawędzi dolnej zespołu czujnikowego 20.
Zespół czujnikowy 20 został tak zaprojektowany, aby móc obracać się, od położenia nieruchomego, dokoła osi poziomej X od położenia pionowego aż do 30° w kierunku ruchu taśmy zamkniętej 15. Kiedy zespół czujnikowy 20 poddany zostaje działaniu siły mechanicznej, zasilanie silnika M przewidzianego do napędzania bębna 17 oraz tym samym taśmy zamkniętej 15 zostaje odcięte. Odcięcie zasilania może zostać dokonane za pomocą mikroprzełącznika, chociaż na rysunku przedstawione zostało bardziej wyszukane rozwiązanie. Po zadziałaniu, zespół czujnikowy 20 wysyła sygnał do komputera D, w którym sygnał ten przetwarzany jest i porównywany z sygnałem minimalnym dla odpowiadającego minimalnego zadziałania zespołu czujnikowego. Jeżeli minimalne zadziałanie zostaje przekroczone, do silnika wysyłany jest sygnał odcięcia, który zatrzymuje ten silnik, powodując również zatrzymanie części górnej taśmy.
Komputer D jest także przewidziany do napędzania bębna 17 i odpowiednio do regulowania jego prędkości w układzie regulacji ze sprzężeniem zwrotnym, co na rysunku zaznaczone zostało strzałkami. Komputer D steruje także 24-godzinnymi cyklami pracy taśmy za pomocą programu, w którym DZIEŃ lub NOC ustawione zostały, na przykład, na DZIEŃ: 06.00-18.00 i NOC: 18.00-06.00 z okresami ruchu trwającymi, na przykład, 3 minuty, podczas których cała podłoga (taśma) rozwija drogę co 50 minut. Prędkość i stosownie do tego czas trwania okresu ruchu mogą więc być nastawiane. Ponadto można wybrać różne sekwencje zatrzymania według fig. 3, ponieważ ścieżka ruchu podzielona jest na cykle składające się z okresów ruchu m oraz okresów przestoju sn.
Figura 3 przedstawia cykl z dwoma okresami ruchu r1 i r2 jako częścią cyklu 24-godzinnego. Linia kreskowo-punktowa i1 przedstawia punkt w czasie w okresie ruchu r1, w którym zadziałanie zespołu obrotowego przekracza zadziałanie minimalne, po którym ruch taśmy ulega całkowitemu zatrzymaniu. Kreskowo-punktowa linia i2 przedstawia punkt w czasie w okresie ruchu r1, w którym zadziałanie zespołu obrotowego znajduje się poniżej zadziałania minimalnego, po którym ponownie rozpoczyna się ruch taśmy. Czas trwania przestoju oznaczony jest jako Ą, w rezultacie czego A = i2 - i!
Figury 3b-3e opisują co dzieje się z bieżącym okresem ruchu r1 w odniesieniu do następnego kolejnego okresu ruchu r2.
Figura 3b pokazuje, że gdy ustaje zadziałanie zespołu obrotowego, przerywany okres ruchu taśmy zamkniętej kontynuowany jest od punktu, w którym został on przerwany w tym samym czasie, gdy czas trwania następnego okresu ruchu r2 nie poddawany jest żadnemu oddziaływaniu. W ten sposób okres przestoju pomiędzy okresem ruchu r1 a r2 zostaje skrócony i odpowiada czasowi trwania przestoju A.
Figura 3c pokazuje, że kiedy ustaje zadziałanie zespołu obrotowego, to przerywany okres ruchu r1 taśmy nie jest kontynuowany. Pozostała część okresu ruchu przekształcona zostaje na okres przestoju. W ten sposób, żadna podłoga nie jest „wymieniana” aż do następnego okresu ruchu r2.
Figura 3d pokazuje, że kiedy ustaje zadziałanie zespołu obrotowego, to przerywany okres ruchu r1 taśmy rozpoczyna się ponownie od początku, po którym następny okres ruchu r2 ulega chronologicznemu posuwowi naprzód w stopniu odpowiadającym czasowi trwania przestoju A. Zatem, okres przestoju pomiędzy okresem ruchu r1 a r2 ma ten sam czas trwania jak przedtem, ale cały cykl posuwa się naprzód. Tutaj, programowanie może automatycznie zmniejszyć przemieszczenie w następnym cyklu, zanim cykle powrócą ponownie do fazy po 3-4 cyklach. Alternatywą wobec tego byłoby zapobieżenie chronologicznemu posunięciu się naprzód następnego okresu ruchu r2.
Figura 3 ilustruje te same cykle jak te pokazane na fig. 3b-3d, z tą różnicą, że wprowadzony zostaje dodatkowy okres przestoju w chwili ustania zadziałania zespołu obrotowego.
W zależności od punktu, w którym okresy ruchu i1 i i2 występują w cyklu, komputer może zostać zaprogramowany do wybrania jednego z opisanych cyklów przestoju. Jeśli, na przykład, cały okresu ruchu występuje podczas przestoju, to wybrany może zostać albo 3c albo 3d. Jeśli podczas okresu przestoju wystąpi jedynie okres ruchu i2, to może zostać wybrana jedna z alternatyw 3b-3d. Jeżeli jednak w tym samym okresie przestoju wystąpi zarówno okres ruchu i1 i i2, to brak jest w ogóle jakiegokolwiek oddziaływania na cykl. Jeśli okresy ruchu i1 oraz i2 występują w dwóch różnych okrePL 204 474 B1 sach ruchu, to w celu uzyskania całkowitej wymiany podłogi może zostać wybrany 3d. Okres przestoju według 3e może naturalnie być dodany do tych wybranych cyklów przestoju.
W połączeniu z tymi cyklami przestoju, w przypadku bardziej złożonych przestojów, mogą być generowane sygnały optyczne i akustyczne.
Cykle przestoju są w zasadzie przewidziane dla innych rodzajów zespołów czujnikowych w rozwiązaniach, takich jak kurtyna z wiązek ultradźwiękowych, czy laserowych.

Claims (16)

1. Zagroda dla inwentarza żywego posiadająca końce w postaci boku wlotowego i boku wylotowego oraz boki długie, do stałego ograniczania swobody ruchu przetrzymywanych w niej zwierząt, która to zagroda posiada ponadto ruchomą taśmę zamkniętą stanowiącą całkowitą powierzchnię, na której stoją zwierzęta, przesuwną od boku wlotowego w kierunku boku wylotowego, na którym płyta boku wylotowego tworzy szczelinę pomiędzy częścią górną taśmy zamkniętej a dolną belką poprzeczną płyty tego boku wylotowego, znamienna tym, że posiada zespół czujnikowy (20) zamontowany na swoim boku wylotowym (13), przez który przechodzi taśma zamknięta (15), a który to zespół czujnikowy (20) połączony jest z komputerem (D), do którego, w przypadku zadziałania zespołu czujnikowego (20), kierowany jest od niego sygnał powodujący, w przypadku przekroczenia określonej wartości, odcięcie zasilania i przestój w ruchu taśmy zamkniętej (15).
2. Zagroda według zastrz. 1, znamienna tym, że zespół czujnikowy (20) wyposażony jest w urządzenie regulacyjne (22) do nastawiania pionowej odległości pomiędzy tym zespołem czujnikowym a górną powierzchnią części górnej (15') taśmy zamkniętej (15).
3. Zagroda według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że zespół czujnikowy (20) składa się ze styku dotykowego obracającego się dokoła osi leżącej w płaszczyźnie równoległej do taśmy zamkniętej (15).
4. Zagroda według zastrz. 3, znamienna tym, że oś, dokoła której obraca się styk dotykowy, położona jest powyżej górnej powierzchni części górnej (15') taśmy zamykającej (15) na najniżej położonej belce poprzecznej (21) płyty boku wylotowego (13).
5. Zagroda według zastrz. 3 albo 4, znamienna tym, że styk dotykowy zespołu czujnikowego (20) ustawiony jest do zadziałania przez głównie siłę poziomą w ruchu zatrzymującym taśmy zamkniętej (15).
6. Zagroda według zastrz. 5, znamienna tym, że droga przesuwu taśmy zamkniętej (15) między bokiem wlotowym (12) i bokiem wylotowym (13) podzielona jest na odcinki odpowiadające cyklom obejmującym okresy ruchu (m) i okresy przestoju (sn).
7. Sposób zatrzymywania ruchu taśmy zamkniętej stanowiącej podłogę zagrody dla inwentarza żywego, znamienny tym, że doprowadza się do zadziałania zespołu czujnikowego (20), kiedy zwierzę znajduje się w obszarze ograniczonym zagrody dla inwentarza żywego (10), a następnie kieruje się sygnał z zespołu czujnikowego (20) do komputera (D), w którym sygnał ten poddaje się przetwarzaniu i porównaniu z sygnałem minimalnym odpowiadającym minimalnemu zadziałaniu zespołu czujnikowego (20), przy czym w przypadku przekroczenia wartości odpowiadającej temu minimalnemu zadziałaniu, komputer powoduje odcięcie zasilania i przestój w ruchu taśmy zamkniętej (15).
8. Sposób według zastrz. 7, znamienny tym, że wznawia się po przestoju ruch taśmy zamkniętej (15), kiedy zwierzę ponownie znajduje się na zewnątrz obszaru ograniczonego, przy czym przestój ten kończy się natychmiast albo po dodaniu okresu przestoju (S) do punktu w czasie (i2) w celu jego przerwania.
9. Sposób według zastrz. 7 albo 8, znamienny tym, że ruch taśmy zamkniętej (15) prowadzi się w cyklach składających się z okresów ruchu (m) i z okresów przestoju (sn).
10. Sposób według zastrz. 9, znamienny tym, że bieżący okres ruchu (r1) taśmy zamkniętej (15) kontynuuje się od punktu, w którym ruch ten został przerwany po przestoju.
11. Sposób według zastrz. 9, znamienny tym, że pozostałą część bieżącego okresu ruchu (r1) przekształca się w czas przestoju (S), który trwa aż do następnego kolejnego okresu przestoju (s1).
12. Sposób według zastrz. 9, znamienny tym, że bieżący okres ruchu (r1) taśmy zamkniętej (15) rozpoczyna się ponownie natychmiast po przestoju.
13. Sposób według zastrz. 12, znamienny tym, że cykl posuwa się naprzód w czasie o wielkość odpowiadającą czasowi trwania stanu spoczynku (A).
PL 204 474 B1
14. Sposób według zastrz. 7, znamienny tym, że doprowadza się sygnał do komputera (D), który monitoruje i przetwarza sygnały z zespołu czujnikowego
15. Sposób według zastrz. 8, znamienny tym, że doprowadza się sygnał do komputera (D), który monitoruje i przetwarza sygnały z zespołu czujnikowego (20) oraz steruje czasem trwania dodanego czasu spoczynku (S) podczas przestoju.
16. Sposób według zastrz. 14 albo 15, znamienny tym, że za pomocą komputera (D) steruje się cyklami w programie 24-godzinnym obejmującym okresy ruchu (m) i okresy postoju (sn) o zmiennej długości.
PL360897A 2000-11-30 2001-11-26 Zagroda dla inwentarza żywego oraz sposób zatrzymywania ruchu taśmy zamkniętej stanowiącej podłogę zagrody dla inwentarza żywego PL204474B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE0004416A SE518326C2 (sv) 2000-11-30 2000-11-30 Anordning och förfarande vid djurbox med ändlöst band som golv
PCT/SE2001/002613 WO2002043472A1 (en) 2000-11-30 2001-11-26 Animal box with detecting means

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL360897A1 PL360897A1 (pl) 2004-09-20
PL204474B1 true PL204474B1 (pl) 2010-01-29

Family

ID=20282042

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL360897A PL204474B1 (pl) 2000-11-30 2001-11-26 Zagroda dla inwentarza żywego oraz sposób zatrzymywania ruchu taśmy zamkniętej stanowiącej podłogę zagrody dla inwentarza żywego

Country Status (18)

Country Link
US (1) US6851390B2 (pl)
EP (1) EP1349449B1 (pl)
JP (1) JP2004514439A (pl)
CN (1) CN1288964C (pl)
AT (1) ATE324782T1 (pl)
AU (2) AU2002223168B2 (pl)
BR (1) BR0115594B1 (pl)
CA (1) CA2428917C (pl)
DE (1) DE60119381T2 (pl)
DK (1) DK1349449T3 (pl)
ES (1) ES2262707T3 (pl)
HU (1) HU228657B1 (pl)
NO (1) NO318496B1 (pl)
PL (1) PL204474B1 (pl)
PT (1) PT1349449E (pl)
RU (1) RU2304381C2 (pl)
SE (1) SE518326C2 (pl)
WO (1) WO2002043472A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2531021B1 (en) * 2010-02-05 2014-12-31 DeLaval Holding AB A safety device for a dung scraping device
SE536064C2 (sv) * 2011-09-29 2013-04-23 Tommy Lindvall Djurhållningsanläggning
RU2536455C1 (ru) * 2013-08-13 2014-12-27 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Кубанский государственный аграрный университет" Стационарный универсальный загон
PL3402322T3 (pl) * 2016-01-13 2022-01-31 Big Dutchman International Gmbh Obora, w szczególności do chowu trzody chlewnej
CN107667880A (zh) * 2017-11-23 2018-02-09 福清市冠盛蔬菜种植农民专业合作社 一种仔猪保育床喂食机构
AT521047B1 (de) * 2018-09-19 2019-10-15 Schauer Agrotronic Gmbh Verlagerungsanlage, insbesondere Entmistungsschieber, für einen Stall
BR102019021663A2 (pt) 2018-10-22 2020-06-23 Big Dutchman International Gmbh Dispositivo de separação para a formação de uma área de permanência para animais de criação, estábulo e processo para a separação de fezes e de urina em um estábulo
CN111586145B (zh) * 2020-04-30 2023-06-30 深圳市元征科技股份有限公司 一种车辆诊断方法、系统及电子设备和存储介质
CN112997886B (zh) * 2021-04-19 2022-08-16 安徽省田丰牧业科技有限公司 一种羊圈用粪便辅助清理装置及使用方法

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US543393A (en) * 1895-07-23 Stock-loader
US1247114A (en) * 1917-10-17 1917-11-20 Richard Brown Howard Cattle-car-loading device.
US2969768A (en) * 1958-11-17 1961-01-31 Frank L Grant Animal exerciser and trainer
DE1845649U (de) * 1961-10-07 1962-01-25 Josef Kuehlmann Automatisches legenest.
US3460515A (en) * 1965-06-25 1969-08-12 Hahn Enterprises Inc Milking system
DE1757360A1 (de) 1968-04-30 1971-04-08 Miele Ernst Otto Automatische Stallsaeuberungsvorrichtung
US4205628A (en) * 1978-10-24 1980-06-03 Null Robert L Animal conditioner
US4423864A (en) * 1981-10-13 1984-01-03 Wiik Sven E Angularly adjustable ski deck
US4753255A (en) * 1987-05-01 1988-06-28 Finishing Equipment, Inc. Closure apparatus for rotating open top container
USD347912S (en) * 1992-09-28 1994-06-14 Golden Rhonda L Dog treadmill
US5596949A (en) * 1994-09-27 1997-01-28 The Texas A&M University System Hemisphere-belt floor system
NL1001336C1 (nl) * 1995-02-24 1996-08-28 Maasland Nv Constructie met een inrichting voor het melken van dieren.
SE508770C2 (sv) 1996-12-20 1998-11-02 Tommy Lindvall Djurbox för djuruppfödning

Also Published As

Publication number Publication date
PT1349449E (pt) 2006-09-29
US6851390B2 (en) 2005-02-08
HUP0301861A2 (hu) 2003-09-29
CN1477924A (zh) 2004-02-25
EP1349449A1 (en) 2003-10-08
WO2002043472A1 (en) 2002-06-06
PL360897A1 (pl) 2004-09-20
DE60119381T2 (de) 2007-05-10
AU2316802A (en) 2002-06-11
JP2004514439A (ja) 2004-05-20
EP1349449B1 (en) 2006-05-03
NO20032431L (no) 2003-07-28
SE518326C2 (sv) 2002-09-24
CA2428917A1 (en) 2002-06-06
DE60119381D1 (de) 2006-06-08
ATE324782T1 (de) 2006-06-15
NO20032431D0 (no) 2003-05-28
CN1288964C (zh) 2006-12-13
SE0004416L (sv) 2002-05-31
RU2304381C2 (ru) 2007-08-20
AU2002223168B2 (en) 2005-11-24
NO318496B1 (no) 2005-03-29
HU228657B1 (hu) 2013-05-28
BR0115594A (pt) 2003-09-09
ES2262707T3 (es) 2006-12-01
HUP0301861A3 (en) 2004-04-28
CA2428917C (en) 2010-01-26
DK1349449T3 (da) 2006-08-21
US20040040517A1 (en) 2004-03-04
SE0004416D0 (sv) 2000-11-30
BR0115594B1 (pt) 2010-05-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL204474B1 (pl) Zagroda dla inwentarza żywego oraz sposób zatrzymywania ruchu taśmy zamkniętej stanowiącej podłogę zagrody dla inwentarza żywego
US4325475A (en) Method and apparatus for stacking
CA1064146A (en) Switch mechanism for door operator
US11193275B2 (en) Panel storage system and devices
CN103958811A (zh) 电动安全帘
KR20100121688A (ko) 가공 장치
AU2002223168A1 (en) Animal box with detecting means
US6119849A (en) Linear motion conveyor with gate mechanism and method
US4858747A (en) Drive motor controlling device for a material transporting conveyor
US20050028748A1 (en) Feces-conveying installation for breeding units and method for operating such an installation
CN217971318U (zh) 输送机构和传动带张紧装置
RU2003114298A (ru) Загон для животных со средством обнаружения
CN111168754B (zh) 一种书册切边机的废纸收集系统
US20170029220A1 (en) System and method for transporting sand
US3487771A (en) Baler
CA1283379C (en) Drive motor controlling device for a material transporting conveyor
US3913528A (en) Self-propelled feeder
CN218273634U (zh) 一种消防烟感巡检装置
JPS6030390B2 (ja) 皮革洗浄機
KR102182736B1 (ko) 현수형 가금시설 깔짚 자동살포장치
US20240188529A1 (en) Attachable system for automating animal shelters
RU2270559C2 (ru) Устройство для удаления жидкого и полужидкого навоза
CA1177271A (en) Skin washer
JPS5946588B2 (ja) 紙巻たばこの送給貯蔵装置
SU1389716A1 (ru) Устройство дл автоматической укладки листьев табака