PL203720B1 - Odpływ - Google Patents
OdpływInfo
- Publication number
- PL203720B1 PL203720B1 PL375509A PL37550903A PL203720B1 PL 203720 B1 PL203720 B1 PL 203720B1 PL 375509 A PL375509 A PL 375509A PL 37550903 A PL37550903 A PL 37550903A PL 203720 B1 PL203720 B1 PL 203720B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- drain
- pipe
- drain according
- inlet
- sleeve
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E03—WATER SUPPLY; SEWERAGE
- E03C—DOMESTIC PLUMBING INSTALLATIONS FOR FRESH WATER OR WASTE WATER; SINKS
- E03C1/00—Domestic plumbing installations for fresh water or waste water; Sinks
- E03C1/12—Plumbing installations for waste water; Basins or fountains connected thereto; Sinks
- E03C1/28—Odour seals
- E03C1/29—Odour seals having housing containing dividing wall, e.g. tubular
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Environmental & Geological Engineering (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Hydrology & Water Resources (AREA)
- Public Health (AREA)
- Water Supply & Treatment (AREA)
- Sink And Installation For Waste Water (AREA)
- Bathtubs, Showers, And Their Attachments (AREA)
- Jet Pumps And Other Pumps (AREA)
Description
Wynalazek dotyczy odpływu. W szczególności, lecz nie wyłącznie, wynalazek dotyczy regulowanego odpływu prysznicowego, stosowanego w brodzikach prysznicowych lub w innych urządzeniach, gdy wskazany jest dostęp służący do czyszczenia odpływu od góry.
Prysznice są często instalowane w taki sposób, że odpływ połączony jest z rurą odpływową znajdującą się w brodziku. Typowy odpływ ma korpus znajdujący się pod rurą odpływową i przymocowany jest do brodzika za pomocą gwintowanego kołnierza, który sięga poza rurę i łączy się z odpowiadającym mu gwintem w korpusie odpływu. Ewentualnie, kołnierz może być przymocowany do korpusu odpływu oddzielnymi śrubami. Odpływ zaopatrzony jest w syfon wodny, który zapobiega przedostawaniu się zapachów z rury kanalizacyjnej do kabiny prysznicowej. Odpływy prysznicowe mogą mieć tendencję do zapychania się resztkami szamponu i włosów, które do nich spływają. W konwencjonalnych odpływach dostęp możliwy jest tylko od dołu odpływu, co wraz z faktem, że większość brodzików jest niewielkiej wysokości sprawia, że użytkownikowi jest bardzo trudno, a czasem nie udaje się dostać do odpływu, aby go oczyścić.
Z tego powodu opracowano zmodyfikowany rodzaj odpływu prysznicowego, w którym syfon stanowi rura, która schodzi do korpusu odpływu od wlotu przykrytego zdejmowalnym sitkiem, i którą można wyjąć z korpusu przez wlot. Rura tworzy syfon na dolnym końcu, ale można ją jednak w razie potrzeby wyjąć z otworu wlotowego i dostać się do wnętrza odpływu w celu czyszczenia i konserwacji. Rura blokowana jest we właściwym położeniu połączeniem bagnetowym poprzez sprzęgnięcie szeregu występów, które wystają z odpowiednio ukształtowanej tulei blokującej. Górny koniec rury włożony jest do tulei, która jest integralną częścią korpusu i wystaje do korpusu współosiowo względem wlotu.
Jednakże, ten zmodyfikowany odpływ prysznicowy ma wady. Mechanizm blokujący może być trudny do odblokowania i zablokowania dla osób o ograniczonej zręczności. Ponadto, w miarę użytkowania odpływu i gromadzenia się w nim osadów mechanizm blokujący staje się jeszcze trudniejszy do obsługi. Tuleja blokująca również wystaje przez wylot odpływu, który znajduje się na boku jego korpusu, tak że nie jest możliwe dostanie się do wylotu w celu jego oczyszczenia.
Dodatkowo, w trakcie użytkowania położenie rury w korpusie jest stałe i określone przez położenie tulei blokującej. Oznacza to, że może być trudno stosować odpływ z różnymi brodzikami, których grubości mogą się wahać od kilku milimetrów do dziesiątek milimetrów. W przypadku grubszych brodzików, wlot korpusu odpływu będzie się znajdował w pewnej odległości poniżej podłogi brodzika, więc dostęp do wyjmowanej rury stanie się jeszcze trudniejszy.
W dokumencie DE 29711690 opisano odpływ, w którym rura odprowadzająca 11 może być tylko przymocowana na zewnątrz rury odpływu 17, ponieważ rura 11 jest połączona ze ścianką obudowy, a nie z jej podstawą. Rura 11 utrzymywana jest we właściwym położeniu dzięki okrągłej uszczelce 14, która jest koniecznym elementem odpływu.
Do celów niniejszego wynalazku należy uniknięcie lub zmniejszenie niedogodności opisanych znanych odpływów prysznicowych.
Odpływ według wynalazku zawiera korpus, który ma wlot i wylot, rurę wystającą od wlotu do korpusu, która jest wyjmowalna z korpusu przez wlot, oraz człon tulejowy umieszczony wewnątrz korpusu, który współpracuje z dolnym końcem rury, przy czym kombinacja rury z członem tulejowym tworzy po zainstalowaniu syfon wodny wewnątrz korpusu.
Odpływ według wynalazku charakteryzuje się tym, że człon tulejowy jest przymocowany do podstawy korpusu.
Odpływ jest korzystnie odpływem prysznicowym.
W związku z tym, że kombinacja rury z tuleją tworzy po zainstalowaniu syfon wodny, możliwe jest przesuwanie rury w górę lub w dół względem tulei bez utraty tak powstałego syfonu. Tak więc osiowe położenie rury nie musi być stałe względem korpusu i odpływ może być stosowany z brodzikami o różnych grubościach. Ponadto, zastosowanie tulei, która jest przymocowana do korpusu i służy do pozycjonowania rury w korpusie pozwala na zastosowanie rury bez oddzielnego pierścienia mocującego, dzięki czemu unika się zarówno powstawania blokady spowodowanej pierścieniem mocującym w znanych odpływach, jak również ułatwia użytkownikom o ograniczonej zręczności, a właściwie wszystkim użytkownikom, wyjęcie rury z odpływu.
Korzystnie, rura jest ruchoma w kierunku pionowym w korpusie. Pomimo, że rura ta może się w zasadzie swobodnie ruszać, lepiej jest jeżeli są jednak jakiegoś rodzaju środki blokujące, które ograniczają swobodę ruchu rury. Rura może być na przykład gwintowana i umieszczona w odpowiednio
PL 203 720 B1 gwintowanej części korpusu; ewentualnie rura może być zaopatrzona w urządzenie zapadkowe, które ograniczy jej swobodę ruchu. W korzystnym przykładzie wykonania wynalazku rura jest umieszczona z możliwością przesuwu wewnątrz kołnierza mocującego korpus odpływu, który to kołnierz jest na zewnątrz gwintowany lub profilowany w jakiś inny sposób i sprzęga się dzięki temu z odpowiednio gwintowanym profilem, który znajduje się na korpusie odpływu. W innych przykładach realizacji, kołnierz może być mocowany do korpusu odpływu za pomocą odpowiednich łączników itp. Zastosowanie takiego kołnierza pozwala na stosunkowo łatwe poruszanie rurą wzdłuż osi, a w razie potrzeby można rurę wyjąć z kołnierza.
Korzystnie, odpływ zawiera w swojej górnej części kryzę łączoną z brodzikiem prysznica, lub podobnym urządzeniem. Kryza ta może zachodzić na część brodzika lub materiału pokrycia podłogi, tak że sprzęga brodzik z odpływem. Może on się znajdować na korpusie odpływu lub na rurze, ewentualnie jeżeli jest kołnierz, to na kołnierzu.
Korzystnie, w dolnej części korpusu znajduje się tuleja; najwygodniej jest, gdy znajduje się ona wewnątrz jego najniższej części. Korzystnie, tuleja znajduje się w odstępie od dolnej powierzchni korpusu, aby woda mogła wypływać z tulei. Odstęp tulei od dolnej powierzchni korpusu można uzyskać za pomocą nóżek, kołków, dystansowników itp.
Korzystnie, tuleja obejmuje koniec rury. Taki układ skutecznie wydłuża rurę, co zapewnia stosunkowo prosty środek, dzięki któremu położenie dolnego końca rury można zmieniać bez przerwania syfonu wodnego. Ewentualnie, tuleja może wchodzić w koniec rury.
Odpływ może być zaprojektowany jako stale otwarty, do stosowania na przykład z prysznicami; może on też być przeznaczony do stosowania z takim urządzeniem zamykającym, jak korek. Można przewidzieć korek integralny. Gdy odpływ jest stale otwarty, może on zawierać ponadto przykrywkę ograniczającą dostęp do wnętrza odpływu. Przykrywka może mieć kształt tarczy lub członu kopułowego.
Korzystnie, rura zawiera część przystosowaną do chwytania przez użytkownika w celu wyjęcia jej z korpusu odpływu.
Według drugiego aspektu wynalazku, przewidziano odpływ zawierający korpus, który ma wlot i wylot, rurę wystając ą od wlotu do korpusu, która jest wyjmowana z korpusu przez wlot, przy czym odpływ charakteryzuje się tym, że rura zawiera osiowo regulowaną część umożliwiającą regulację długości rury, zaś regulowana osiowo część jest przymocowana do podstawy korpusu.
W ten sposób rzeczywista długość rury może być regulowana, co umożliwia powstanie syfonu wodnego na dolnym końcu rury, której górny koniec znajduje się na dowolnej wysokości.
Korzystnie, rura zawiera część o mniejszej średnicy umieszczoną w części o większej średnicy. W ten sposób rura staje się rurą „teleskopową” co umożliwia regulację jej długości. Część rury może być swobodnie ruchoma pod wpływem grawitacji, tak że jej długość dostosowuje się automatycznie. W innych przykładach realizacji rura może być rozciągliwa wzdłuż osi, na przykład może mieć przynajmniej część ścianki harmonijkowej.
Rura może być umieszczona w kołnierzu mocującym korpusu, przy czym kołnierz ten jest pionowo ruchomy we wlocie korpusu odpływu. Korzystnie, kołnierz jest gwintowany i sprzęga się z odpowiednim gwintem znajdującym się na wlocie. W ten sposób, dzięki temu, że kołnierz jest ruchomy pionowo, długość rury można odpowiednio regulować. Rura może być przymocowana w kołnierzu, lub może być z niego wyjmowana.
Korzystnie, rura zawiera jeden lub więcej dystansowników na swoim dolnym końcu, które stykają się z dolną powierzchnią korpusu odpływu. Zapewnia to powstanie otworu na dolnym końcu rury, który umożliwia odpływ z niego wody.
Wynalazek zostanie obecnie opisany w nieograniczającym jego zakresu przykładzie realizacji przedstawionym na rysunku, na którym:
Figura 1 przedstawia przekrój poprzeczny odpływu prysznicowego według przykładu realizacji wynalazku;
Figura 2 przedstawia wariant odpływu prysznicowego według innego przykładu realizacji wynalazku;
Figura 3 przedstawia kolejny przykład realizacji wynalazku.
Szczegółowy opis rysunku
Figura 1 przedstawia odpływ prysznicowy 10 zawierający korpus 12, który ma wlot 14 i wylot 16. Korpus ukształtowany jest z dwóch części formowanych wtryskowo z tworzywa sztucznego, przy czym dolna część 18 tworzy dolny koniec korpusu 12. Dolna część 18 korpusu ma trzy rozmieszczone
PL 203 720 B1 w odstępach człony 20 służące do wprowadzenia kołków, przy czym do każdego z nich wprowadza się kołek 22 znajdujący się od spodu tulejowego członu 24, który umieszczony jest wewnątrz 5 dolnej części korpusu 12. Tulejowy człon 24 rozciąga się w górę w korpusie 12 do poziomu nieco powyżej dolnej krawędzi wylotu 16.
Od wlotu 14 wystaje do korpusu 12 rura wlotowa 26, której dolny koniec wsunięty jest ciasno do tulejowego członu 24. W alternatywnych przykładach realizacji wynalazku, ciasne połączenie może nie być potrzebne, zaś syfon może być utrzymany po prostu za pomocą wody znajdującej się w odpływie. Górny koniec rury wlotowej 26 wsunięty jest ciasno do zewnętrznie gwintowanego górnego kołnierza 28, który jest sprzęgnięty z odpowiednio gwintowaną częścią wlotu 14. Uszczelka typu o-ring 29 włożona jest w pierścieniowy rowek w górnej części rury 26 i styka się z wewnętrzną powierzchnią kołnierza 28. Gwintowany kołnierz 28 zawiera górną kryzę 30, która współpracuje z odpowiednią kryzą 32 i uszczelką 33 umieszczoną na wlocie 14 tak, że jest zaciśnięta i sprzężona z krawędzią otworu 34 brodzika. Kryza 30 gwintowanego kołnierza 28 ma również szereg sześciu rozmieszczonych w odstępach podpórek 36, na których spoczywa metalowa kopułowa przykrywka 38. Przykrywka 38 jest przymocowana do podpórki, która jest integralną częścią rury 26.
W praktyce odpływ 10 można dopasować i czyścić w sposób następujący. Instalując odpływ 10, obraca się gwintowany kołnierz 28, aby skręcić go z odpływem 12 i utworzyć szczelne połączenie kryz 30, 32 i brodzika 34. Brodzik 34 zostaje w ten sposób umocowany między gwintowanym kołnierzem 28 i wlotem 14. W alternatywnych przykładach realizacji wynalazku brodzik może być przymocowany kryzami mocującymi 30, 32 za pomocą oddzielnych łączników, np. śrub. Odległość, na jaką gwintowany kołnierz 28 sięga w korpusie 12 odpływu zależy od kilku czynników, w tym od grubości brodzika 34 i uszczelki 33; odległość, na jaką rura 26 sięga w korpusie 12 odpływu zależy od nich odpowiednio, i to samo dotyczy odległości, na jaką dolny koniec rury 26 sięga w dolnej tulei 24. Dolna tuleja 24 i rura 26 są jednak tak zwymiarowane, biorąc pod uwagę typowe wymiary brodzików i uszczelek, że dolny koniec rury znajduje się zawsze wewnątrz tulei.
Gdy woda przepływa przez odpływ 10, spływa w dół do rury 26, przez dolną tuleję 24 i do dolnej części korpusu 12. Woda powyżej poziomu obrzeża wylotu 42 wypłynie z odpływu przez wylot 16; resztka wody pozostanie w odpływie tworząc syfon wodny między rurą 26 a tuleją 24 oraz wylotem 16, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się z powrotem przykrych zapachów.
W ten sposób odpływ 10 według wynalazku można łatwo dostosować do brodzików o różnych grubościach.
Gdy użytkownik zechce oczyścić odpływ 10, należy po prostu wyjąć rurę 26 z wlotu 14 chwytając za przykrywkę 38 i pociągając ją do siebie, aby dostać się do wnętrza odpływu 10. W opisanym przykładzie realizacji można w razie potrzeby wyjąc dolną tuleję 24 w ten sam sposób, ponieważ kołki 22 są tylko wsunięte. Użytkownik może więc właściwie bez przeszkód dostać się do odpływu 10, jak również do wylotu 16, ponieważ górny gwintowany kołnierz 28 nie przeszkadza w dostępie do wylotu, tak jak dzieje się to w znanych brodzikach.
Figura 2 przedstawia następny przykład realizacji odpływu według wynalazku. Odpływ 110 działa w podobny sposób, jak odpływ z fig. 1, ma rurę 126, która jest ruchoma wewnątrz dolnej tulei 124 i regulowany gwintowany kołnierz 114 z kryzą, który można zastosować do mocowania brodzika do korpusu odpływu. Rura 126 zawiera ponadto poprzeczkę 144 przechodzącą przez jej środek na górnym końcu i konwencjonalne sitko 146 umieszczone nad poprzeczką 144. Dopasowanie kołnierza 114 i rury 126 wykonuje się w ten sam sposób, co w odpływie przedstawionym na fig. 1, przy czym poprzeczkę 144 można chwycić i pociągnąć do góry, aby wyjąć rurę z odpływu. Sitko 146 może być elementem oddzielnym od rury i oddzielnie wyjmowanym, lub może być jej integralną częścią, za którą się chwyta aby wyjąć rurę z odpływu.
Kolejny przykład realizacji odpływu przedstawiono na fig. 3. Taki odpływ 210 działa również podobnie do odpływów opisanych powyżej, zawierając ponadto wlot przelewowy 248, który może zostać podłączony do przewodu przelewowego w brodziku głębokim, wannie, umywalce itp. Poza wlotem przelewowym 248, odpływ 210 ma sitko 246 umieszczone wewnątrz rury 226, z „zatrzaskowym” korkiem 250 wkręconym w sitko 246. Korek 250 można otwierać i zamykać poprzez zwykłe wepchnięcie, które powoduje zmianę jego położenia z otwartego na zamknięte. Taki odpływ 210 można zastosować w wannach lub głębokich brodzikach wymagających otworów przelewowych.
Dla specjalisty jasne jest, że wyżej opisane sposoby realizacji wynalazku są jedynie przykładami i że możliwe jest wiele modyfikacji oraz ulepszeń, które mieszczą się w zakresie wynalazku. Dolną tuleję 24 można na przykład początkowo założyć na dolny koniec rury 26 i następnie zsunąć je ze
PL 203 720 B1 sobą do właściwego położenia po wsunięciu najpierw rury 26 do zainstalowanego już korpusu 12 odpływu. Ewentualnie, tuleję 24 można włożyć do rury 26. Według innego wariantu, dolny koniec tulei 24 może być na stałe założony na dolny koniec rury 26, a nie na podstawę korpusu odpływu, tak że rura i tuleja działają jak jeden zespół teleskopowy przy regulacji długości rury.
Claims (26)
1. Odpływ zawierający korpus, który ma wlot i wylot, rurę wystającą od wlotu do korpusu, która jest wyjmowalna z korpusu przez wlot, oraz człon tulejowy umieszczony wewnątrz korpusu, który współpracuje z dolnym końcem rury, przy czym kombinacja rury z członem tulejowym tworzy po zainstalowaniu syfon wodny wewnątrz korpusu, znamienny tym, że człon tulejowy (24) jest przymocowany do podstawy korpusu (12).
2. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że jest odpływem prysznicowym.
3. Odpływ według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że rura (26, 126) sięga poniżej wylotu korpusu (12).
4. Odpływ według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że rura (26, 126) jest ruchoma względem korpusu (12) wzdłuż swojej osi.
5. Odpływ według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że rura (26, 126) jest ruchoma przesuwnie względem korpusu (12).
6. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że rura (26, 126) jest umieszczona wewnątrz kołnierza (28) korpusu (12), który jest przystosowany do sprzęgania z korpusem odpływu (10).
7. Odpływ według zastrz. 6, znamienny tym, że kołnierz (28) jest zewnętrznie profilowany i sprzęga się ze współpracującym z nim profilem znajdującym się na korpusie (12) odpływu (10).
8. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że kołnierz (28) jest mocowany do korpusu (12) odpływu (10) łącznikami.
9. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że zawiera kryzę (32) w swojej górnej części, która sprzęgana jest z brodzikiem lub podobnym urządzeniem.
10. Odpływ według zastrz. 9, znamienny tym, że jest przystosowany do zachodzenia na część podłogi prysznica.
11. Odpływ według zastrz. 9 albo 10, znamienny tym, że kryza (32) znajduje się na korpusie (12) odpływu (10), na rurze (26, 126) lub na mocującym kołnierzu (28) korpusu odpływu, ewentualnie na kilku lub wszystkich z wymienionych elementów.
12. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że tulejowy człon (24) znajduje się w pobliżu dolnej części korpusu.
13. Odpływ według zastrz. 12, znamienny tym, że tulejowy człon (24) znajduje się w odstępie od dolnej powierzchni korpusu (12), co umożliwia odpływ wody z tulejowego członu (24).
14. Odpływ według zastrz. 13, znamienny tym, że odstęp tulejowego członu (24) od dolnej powierzchni korpusu (12) uzyskany jest za pomocą nóżek, kołków, dystansowników itp.
15. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że tulejowy człon (24) obejmuje koniec rury (26, 126).
16. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że tulejowy człon (24) jest włożony w koniec rury (26, 126).
17. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że tulejowy człon (24) jest przystosowany do mocowania na korpusie (12) odpływu (10).
18. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że tulejowy człon (24) jest założony na rurę (26, 126).
19. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że wlot (14) korpusu (12) odpływu (10) jest na stałe otwarty.
20. Odpływ według zastrz. 19, znamienny tym, że zawiera ponadto przykrywkę (38) ograniczającą dostęp do jego wnętrza.
21. Odpływ według zastrz. 20, znamienny tym, że przykrywka (38) jest członem tarczowym lub kopułowym.
22. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że jest przystosowany do użycia z mechanizmem zamykającym odpływ.
23. Odpływ według zastrz. 22, znamienny tym, że zawiera ponadto integralny korek (250).
PL 203 720 B1
24. Odpływ według zastrz. 1, znamienny tym, że rura (26, 126) zawiera część przystosowaną do chwytania przez użytkownika w celu wyjęcia jej z korpusu (12) odpływu (10).
25. Odpływ zawierający korpus, który ma wlot i wylot, rurę wystającą od wlotu do korpusu, która jest wyjmowalna z korpusu przez wlot, znamienny tym, że rura (26, 126) zawiera regulowaną osiowo część umożliwiającą dostosowanie jej długości, przy czym regulowana osiowo część jest przymocowana do podstawy korpusu (12).
26. Odpływ według zastrz. 24, znamienny tym, że rura zawiera część o mniejszej średnicy włożoną w część o większej
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
GBGB0226069.3A GB0226069D0 (en) | 2002-11-08 | 2002-11-08 | Shower trap |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL375509A1 PL375509A1 (pl) | 2005-11-28 |
PL203720B1 true PL203720B1 (pl) | 2009-11-30 |
Family
ID=9947448
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL375509A PL203720B1 (pl) | 2002-11-08 | 2003-11-10 | Odpływ |
Country Status (6)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP1558820B1 (pl) |
AU (1) | AU2003283557A1 (pl) |
GB (1) | GB0226069D0 (pl) |
PL (1) | PL203720B1 (pl) |
RU (1) | RU2005117632A (pl) |
WO (1) | WO2004042155A1 (pl) |
Families Citing this family (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US8112827B2 (en) | 2005-08-02 | 2012-02-14 | Schluter Systems L.P. | Shower drain adapter |
US8060956B2 (en) | 2005-08-02 | 2011-11-22 | Schluter Systems, L.P. | Shower drain adapter |
US7992236B2 (en) | 2006-03-01 | 2011-08-09 | Schluter Systems, L.P. | Mock shower drain and associated methods |
US8925123B2 (en) | 2006-03-01 | 2015-01-06 | Schluter Systems, L.P. | Segmented drain systems |
DE102011051430B4 (de) * | 2011-06-29 | 2013-04-25 | Wedi Gmbh | Abwasserablauf mit Geruchsverschluss |
JP6402886B2 (ja) * | 2013-12-27 | 2018-10-10 | Toto株式会社 | 浴室洗い場の排水部構造 |
US11209108B2 (en) | 2018-09-10 | 2021-12-28 | Schluter Systems L.P. | Drain coupler with compressible seal |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CH165442A (de) * | 1932-07-11 | 1933-11-30 | W Goldenbohm | Siphon für Wasch-, Spül- und Ausgussbecken. |
CH193865A (de) | 1938-05-11 | 1937-11-15 | Ernst Fritz | Siphon mit Ölabschluss. |
GB2301847B (en) * | 1995-06-06 | 1999-01-27 | Mcalpine & Co Ltd | Liquid sealing trap |
DE29711690U1 (de) | 1997-07-03 | 1997-09-04 | Fa. Franz Viegener Ii, 57439 Attendorn | Ablaufventil |
DE20019994U1 (de) * | 2000-11-21 | 2001-02-15 | Scherer, Norbert, 66773 Schwalbach | Becken- und Wannenablauf |
-
2002
- 2002-11-08 GB GBGB0226069.3A patent/GB0226069D0/en not_active Ceased
-
2003
- 2003-11-10 PL PL375509A patent/PL203720B1/pl unknown
- 2003-11-10 WO PCT/GB2003/004890 patent/WO2004042155A1/en not_active Application Discontinuation
- 2003-11-10 AU AU2003283557A patent/AU2003283557A1/en not_active Abandoned
- 2003-11-10 EP EP03775533.7A patent/EP1558820B1/en not_active Expired - Lifetime
- 2003-11-10 RU RU2005117632/03A patent/RU2005117632A/ru unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
EP1558820A1 (en) | 2005-08-03 |
WO2004042155A1 (en) | 2004-05-21 |
GB0226069D0 (en) | 2002-12-18 |
AU2003283557A1 (en) | 2004-06-07 |
EP1558820B1 (en) | 2017-12-13 |
RU2005117632A (ru) | 2006-01-20 |
PL375509A1 (pl) | 2005-11-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
KR101042550B1 (ko) | 세면대용 배수장치 | |
US4949406A (en) | Sink trap filter assembly | |
US9593473B2 (en) | Plumbing fixture and system | |
CA2037236C (en) | Overflow and drain fittings for sanitary device | |
US1770639A (en) | Waste-control device for washbasins, sinks, or tubs | |
US11773574B2 (en) | Drain strainer | |
EP1989361A2 (en) | Drain assembly | |
US7320336B2 (en) | Plug incorporating pressure-sensitive valve | |
US20120102640A1 (en) | Bathroom Fittings | |
RU2314740C2 (ru) | Устройство для мытья, подставка для мытья (варианты) и умывальная раковина | |
JP2015507113A (ja) | 洗面器用ポップアップ装置の設置構造及び設置方法 | |
US5925242A (en) | Sand trap and flow controller mechanism for a bathtub | |
PL203720B1 (pl) | Odpływ | |
US5881398A (en) | Washbasin valve with integrated water trap | |
US3315279A (en) | Drain stopper with overflow | |
JP4709981B2 (ja) | 排水トラップ | |
US1835447A (en) | Demountable drain strainer | |
JP7319224B2 (ja) | 排水口栓及び排水口栓付き槽体 | |
EP2967261B1 (en) | A bath or basin waste | |
JP6454841B2 (ja) | 捕集部材を備えた排水口構造 | |
JP2021173087A5 (pl) | ||
WO2001068996A1 (en) | Liquid trap | |
JPH082210Y2 (ja) | 排水栓装置 | |
JP2006138065A (ja) | 排水装置 | |
US603727A (en) | Edward hammann |