PL201696B1 - Sprzęg kulowy dla przyczepy - Google Patents

Sprzęg kulowy dla przyczepy

Info

Publication number
PL201696B1
PL201696B1 PL338535A PL33853500A PL201696B1 PL 201696 B1 PL201696 B1 PL 201696B1 PL 338535 A PL338535 A PL 338535A PL 33853500 A PL33853500 A PL 33853500A PL 201696 B1 PL201696 B1 PL 201696B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
handle
ball
locking pawl
locking
opening
Prior art date
Application number
PL338535A
Other languages
English (en)
Other versions
PL338535A1 (en
Inventor
Karl-Josef Berndes
Original Assignee
Berndes Fa Albert
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Berndes Fa Albert filed Critical Berndes Fa Albert
Publication of PL338535A1 publication Critical patent/PL338535A1/xx
Publication of PL201696B1 publication Critical patent/PL201696B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60DVEHICLE CONNECTIONS
    • B60D1/00Traction couplings; Hitches; Draw-gear; Towing devices
    • B60D1/01Traction couplings or hitches characterised by their type
    • B60D1/06Ball-and-socket hitches, e.g. constructional details, auxiliary devices, their arrangement on the vehicle
    • B60D1/065Ball-and-socket hitches, e.g. constructional details, auxiliary devices, their arrangement on the vehicle characterised by the hitch mechanism
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60DVEHICLE CONNECTIONS
    • B60D1/00Traction couplings; Hitches; Draw-gear; Towing devices
    • B60D1/58Auxiliary devices
    • B60D1/60Covers, caps or guards, e.g. comprising anti-theft devices

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Pens And Brushes (AREA)
  • Quick-Acting Or Multi-Walled Pipe Joints (AREA)
  • Steering Devices For Bicycles And Motorcycles (AREA)
  • Pivots And Pivotal Connections (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Branch Pipes, Bends, And The Like (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Non-Disconnectible Joints And Screw-Threaded Joints (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest sprz eg kulowy dla przyczepy, z korpusem (1) sprz egu i uru- chamian a za pomoc a uchwytu ukszta ltowanego w postaci pustego elementu, panewk a kulist a (4), laczon a z zamocowan a na poje zdzie kul a, uruchamian a r ecznie cz escia zabezpieczaj ac a, za pomoc a której w zamkni etym po lo zeniu pa- newki kulistej (4) blokowane jest przechylanie uchwytu (2) poprzez unieruchomienie cz esci zabezpieczaj acej, oraz ustawionym w zamkni e- tym po lozeniu panewki kulistej poprzecznie do kierunku przechylania, przechodz acym co naj- mniej czesciowo przez uchwyt (2), trzpienio- wym urz adzeniem zamykaj acym (13). W sprz e- gu kulowym wed lug wynalazku urz adzenie za- mykajace (13) przylega do zwróconej ku pa- newce kulistej (4) powierzchni czo lowej lub lezacej naprzeciw niej wewn etrznej scianki uchwytu (2). Przedmiotem wynalazku jest tak ze sprz eg kulowy dla przyczepy wed lug drugiej odmiany. PL PL PL PL

Description

(12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 201696 (13) B1 (21) Numer zgłoszenia: 338535 (51) Int.Cl.
B60D 1/06 (2006.01) (22) Data zgłoszenia: 21.02.2000 (54)
Sprzęg kulowy dla przyczepy
(30) Pierwszeństwo: 25.02.1999,EP,99103649.2 (73) Uprawniony z patentu: Firma Albert Berndes^bbecke,DE
(43) Zgłoszenie ogłoszono: 28.08.2000 BUP 18/00 (72) Twórca(y) wynalazku: Karl-Josef Berndes^bbecke,DE
(45) O udzieleniu patentu ogłoszono: 30.04.2009 WUP 04/09 (74) Pełnomocnik: Niewieczerzał Jan, POLSERVICE, Kancelaria Rzeczników Patentowych Sp. z o.o.
(57) Przedmiotem wynalazku jest sprzęg kulowy dla przyczepy, z korpusem (1) sprzęgu i uruchamianą za pomocą uchwytu ukształtowanego w postaci pustego elementu, panewk ą kulistą (4), łączoną z zamocowaną na pojeździe kulą, uruchamianą ręcznie częścią zabezpieczającą, za pomocą której w zamkniętym położeniu panewki kulistej (4) blokowane jest przechylanie uchwytu (2) poprzez unieruchomienie części zabezpieczającej, oraz ustawionym w zamkniętym położeniu panewki kulistej poprzecznie do kierunku przechylania, przechodzącym co najmniej częściowo przez uchwyt (2), trzpieniowym urządzeniem zamykającym (13). W sprzęgu kulowym według wynalazku urządzenie zamykające (13) przylega do zwróconej ku panewce kulistej (4) powierzchni czołowej lub leżącej naprzeciw niej wewnętrznej ścianki uchwytu (2). Przedmiotem wynalazku jest także sprzęg kulowy dla przyczepy według drugiej odmiany.
PL 201 696 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sprzęg kulowy dla przyczepy, z korpusem sprzęgu i uruchamianą za pomocą uchwytu ukształtowanego w postaci pustego elementu, panewką kulistą, łączoną z zamocowaną na pojeździe kulą, uruchamianą ręcznie częścią zabezpieczającą, za pomocą której w zamkniętym położeniu panewki blokowane jest przechylanie uchwytu poprzez unieruchomienie części zabezpieczającej, oraz ustawionym w zamkniętym położeniu panewki kulistej poprzecznie do kierunku przechylania, przechodzącym co najmniej częściowo przez uchwyt, trzpieniowym urządzeniem zamykającym.
W znanym sprzę gu kulowym część zabezpieczają ca skł ada się z zapadki blokują cej, osadzonej obrotowo w uchwycie i wspartej w zamkniętym położeniu panewki na górnej powierzchni korpusu sprzęgu.
Przy osadzonym urządzeniu zamykającym wchodzi ono w zapadkę blokującą, wskutek czego pomiędzy nią i uchwytem zachodzi blokowanie, uniemożliwiające uruchomienie zapadki blokującej. Uchwyt jest wówczas zablokowany i nie jest możliwe jego uruchomienie w celu otwarcia panewki.
Znane zapadki blokujące są przy tym tak usytuowane, że manipuluje się nimi od spodu uchwytu, co oznacza, że dociąganie zapadki do uchwytu powoduje jej zwolnienie z pozycji zatrzaskowej, przy czym ukształtowany nosek zapadki, który w położeniu zablokowanym wystaje z przedniego czołowego obszaru uchwytu i jest wsparty na korpusie sprzęgu, zostaje przechylony w kierunku uchwytu i w ten sposób przemieszczony z poł o ż enia zablokowanego.
Celem wynalazku jest takie udoskonalenie sprzęgu kulowego opisanego na wstępie rodzaju, aby poprawić jego obsługę, zwłaszcza przy uruchamianiu uchwytu, oraz w dużym stopniu uniemożliwić świadome zniszczenie urządzenia zamykającego.
Sprzęg kulowy dla przyczepy, z korpusem sprzęgu i uruchamianą za pomocą uchwytu ukształtowanego w postaci pustego elementu, panewką kulistą, łączoną z zamocowaną na pojeździe kulą, uruchamianą ręcznie częścią zabezpieczającą, za pomocą której w zamkniętym położeniu panewki kulistej blokowane jest przechylanie uchwytu poprzez unieruchomienie części zabezpieczającej, oraz ustawionym w zamkniętym położeniu panewki kulistej poprzecznie do kierunku przechylania, przechodzącym co najmniej częściowo przez uchwyt, trzpieniowym urządzeniem zamykającym według wynalazku charakteryzuje się tym, że urządzenie zamykające przylega do zwróconej ku panewce kulistej powierzchni czołowej lub leżącej naprzeciw niej wewnętrznej ścianki uchwytu.
W uchwycie jest osadzona przechylnie zapadka blokująca, która ma otwór przełożeniowy, przy czym uchwyt w obszarze pokrywania się jest zaopatrzony z jednej strony w otwór wtykowy, a po stronie przeciwległej w wybranie, przy czym otwór wtykowy i otwór przełożeniowy mają kształt dziurki od klucza, dla przyjęcia urządzenia zamykającego mającego postać zamka wtykowego.
Znajdująca się w uchwycie szczelina, w której prowadzona jest zapadka blokująca, stanowi swym zakończeniem ogranicznik, do którego przylega zapadka blokująca w położeniu zablokowanym.
Na górnej stronie korpusu sprzęgu znajduje się otwór, w który wchodzi nosek zapadki blokującej przy podnoszeniu uchwytu.
Zapadka blokująca w położeniu wciśniętym przylega do wewnętrznej ścianki uchwytu.
Według innej odmiany wynalazku sprzęg kulowy dla przyczepy, z uruchamianą za pomocą uchwytu ukształtowanego w postaci pustego elementu, panewką kulistą, łączoną z zamocowaną na pojeździe kulą, oraz uruchamianą ręcznie, obciążoną sprężyną, częścią zabezpieczającą, za pomocą której w zamkniętym położeniu panewki kulistej blokowane jest przechylanie uchwytu według wynalazku charakteryzuje się tym, że ukształtowana w postaci zapadki blokującej część zabezpieczająca przechodzi przez uchwyt na jego odwrotnej do korpusu sprzęgu, górnej powierzchni i jest wciśnięta w przechylone poł oż enie odblokowują ce.
Zapadka blokująca ma otwór przełożeniowy i uchwyt w obszarze pokrywania się jest zaopatrzony z jednej strony w otwór wtykowy, a po stronie przeciwległej w wybranie, przy czym otwór wtykowy i otwór przełożeniowy mają kształt dziurki od klucza, dla przyjęcia urządzenia zamykającego mającego postać zamka wtykowego.
Sprzęg kulowy zawiera sprężynę, zamocowaną z jednej strony na zapadce blokującej, z drugiej zaś na uchwycie lub jego częściach.
Pozostałe korzystne cechy tej odmiany wynalazku zostały już wymienione przy jego pierwszej odmianie.
PL 201 696 B1
Konstrukcja sprzęgu kulowego według pierwszej postaci wynalazku skutecznie zapobiega uszkodzeniu urządzenia zamykającego w wyniku użycia siły zewnętrznej, na przykład uderzenia w nosek blokują cy urzą dzenia zamykają cego.
Trzpień urządzenia zamykającego jest przy tym wsparty na dłuższym obszarze wewnętrznej ścianki uchwytu, co pozwala bez problemu przejmować siły zginające, jakie występują przy użyciu siły.
Trzpień urządzenia zamykającego może być przy tym przeprowadzony zarówno przez boczne ścianki uchwytu, jak też przez samą zapadkę blokującą, w którym to celu zapadka blokująca jest zaopatrzona w odpowiedni otwór przełożeniowy, który w przypadku użycia znanego zamka wtykowego ma kształt dziurki od klucza.
Możliwe jest jednak również przeprowadzenie trzpienia urządzenia zamykającego wyłącznie przez boczne ścianki uchwytu, natomiast zapadka blokująca jest wsparta swą zewnętrzną krawędzią na trzpieniu tak, że następuje blokada jej ruchu przechylnego.
Takie usytuowanie zapadki blokującej, że stanowi ona wystający od góry z uchwytu element naciskowy, umożliwia znacznie prostszą i bardziej wygodną w porównaniu do stanu techniki obsługę zapadki blokującej oraz uchwytu przy jego podnoszeniu.
Do zwolnienia pozycji zablokowanej wystarcza jedynie naciśnięcie kciukiem zapadki blokującej, co pozwala na przechylenie uchwytu. Następnie można zwolnić element naciskowy. Ręka pozostaje wówczas swobodna i można ją w pełni wykorzystać do manipulacji uchwytem.
Podczas gdy w konstrukcji zapadki blokującej, której uruchomienie wymaga wciśnięcia od spodu w uchwyt, urządzenie zamykające jest umieszczone w obszarze ścianki wewnętrznej, przyporządkowanym rączce uchwytu, w ostatnim z wymienionych wariantów wykonania zapadki blokującej, w którym naciska się ją od góry w dół , urzą dzenie zamykają ce jest umieszczone w zwróconym ku panewce, czołowym obszarze uchwytu, przy czym według wynalazku trzpień urządzenia zamykającego przylega bez luzu lub prawie bez luzu do wewnętrznej ścianki.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 i fig. 2 przedstawiają sprzęg kulowy dla przyczepy w róż nych położeniach roboczych, w widoku z boku i przekroju, fig. 3 przedstawia sprzę g kulowy w poł o ż eniu otwieranym, w widoku z przodu i częściowym przekroju, a fig. 4 - sprzęg kulowy w położeniu zablokowanym, również w widoku z przodu i częściowym przekroju.
Na rysunku przedstawiony jest sprzęg kulowy, zawierający korpus 1, łączony z nie przedstawionym dyszlem przyczepy.
Na korpusie 1 sprzęgu zamocowany jest uchylnie i obciążony sprężyną uchwyt 2, za pomocą którego panewka kulista 4 jest przemieszczana z położenia zamkniętego w położenie otwarte.
Uchwyt 2 składa się z dwóch, połączonych ze sobą półskorup, ukształtowanych na końcu w postaci rączki 3.
W przednim, zwróconym ku panewce kulistej 4, czołowym obszarze bocznym uchwytu 2 na obrotowym trzpieniu 8 zamocowana jest uchylnie zapadka blokująca 5, zaopatrzona w nosek 6, który w ukazanym na fig. 1 położeniu zablokowanym przylega do górnej powierzchni korpusu 1 sprzęgu.
Zapadka blokująca 5 jest utrzymywana w tym położeniu przez sprężynę 9, która z jednej strony jest zamocowana na osi obrotu 16, stanowiącej element łożyskujący pomiędzy uchwytem 2 i korpusem 1, z drugiej zaś na czopie 10 zapadki blokującej 5. Sprężyna 9 może być również zamocowana, zamiast na osi obrotu 16, także w innych odpowiednich miejscach.
W celu ustawienia uchwytu 2 w ukazanym na fig. 1 położeniu zablokowanym urządzenie zamykające 13, złożone z trzpienia zamykającego 14 i uruchamiającego go klucza 15, zostaje wprowadzone z boku przez otwór wtykowy 11 i otwór przełożeniowy 7 zapadki blokującej 5 do znajdującego się naprzeciw otworu wtykowego 11, wybrania 12 uchwytu 2 i tam zablokowane. Urządzenie zamykające ma przy tym postać zamka wtykowego, umożliwiającego ustalenie zapadki blokującej 5 względem uchwytu 2.
Otwór wtykowy 11 oraz otwór przełożeniowy 7 mają kształt dziurek od klucza.
W położeniu odbezpieczonym, aby można było przechylić uchwyt 2 w celu otwarcia panewki, urządzenie zamykające 13 zostaje usunięte, zaś zapadka blokująca 5 może zostać przechylona od góry naciskiem kciuka na tyle daleko, że odchyla się od korpusu 1 sprzęgu. Pozycja ta jest wyraźnie widoczna na fig. 2.
Przy dalszym podciąganiu uchwytu 2 w górę nosek 6 zapadki wchodzi w otwór 18 w korpusie 1 sprzęgu.
PL 201 696 B1
Przy zwolnieniu nacisku na zapadkę blokującą 5 zostaje ona pod działaniem sprężyny 9 cofnięta w swoją pierwotną pozycję, przedstawioną na fig. 1.
Jak widać tu szczególnie wyraźnie, zarówno otwór wtykowy 11 uchwytu 2, jak też otwór przełożeniowy 7 zapadki blokującej 5 są tak usytuowane, że włożony trzpień zamykający 14 może przylegać bez luzu lub prawie bez luzu do zwróconej ku wewnętrznej ściance panewki kulistej 4 czołowej powierzchni uchwytu 2.
Przy użyciu siły, na przykład uderzeniu w wystającą z uchwytu 2 część zapadki blokującej 5 trzpień zamykający 14 jest wsparty o uchwyt 2 na całej szerokości jego czołowej i bocznej powierzchni, co uniemożliwia wygięcie trzpienia zamykającego 14.
Również uderzenie w nosek 6 zapadki pozostaje bez wpływu na trzpień zamykający 14, ponieważ dolne ograniczenie szczeliny 19, w której prowadzona jest zapadka blokująca 5, stanowi ogranicznik 17, do którego nosek 6 zapadki przylega w położeniu zablokowanym.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sprzęg kulowy dla przyczepy, z korpusem sprzęgu i uruchamianą za pomocą uchwytu ukształtowanego w postaci pustego elementu, panewką kulistą, łączoną z zamocowaną na pojeździe kulą, uruchamianą ręcznie częścią zabezpieczającą, za pomocą której w zamkniętym położeniu panewki kulistej blokowane jest przechylanie uchwytu poprzez unieruchomienie części zabezpieczającej, oraz ustawionym w zamkniętym położeniu panewki kulistej poprzecznie do kierunku przechylania, przechodzącym co najmniej częściowo przez uchwyt, trzpieniowym urządzeniem zamykającym, znamienny tym, że urządzenie zamykające (13) przylega do zwróconej ku panewce kulistej (4) powierzchni czołowej lub leżącej naprzeciw niej wewnętrznej ścianki uchwytu (2).
  2. 2. Sprzęg kulowy według zastrz. 1, znamienny tym, że w uchwycie (2) jest osadzona przechylnie zapadka blokująca (5), która ma otwór przełożeniowy (7), przy czym uchwyt (2) w obszarze pokrywania się jest zaopatrzony z jednej strony w otwór wtykowy (11), a po stronie przeciwległej w wybranie (12), przy czym otwór wtykowy (11) i otwór przełożeniowy (7) mają kształt dziurki od klucza, dla przyjęcia urządzenia zamykającego (13) mającego postać zamka wtykowego.
  3. 3. Sprzęg kulowy według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że znajdująca się w uchwycie (2) szczelina (19), w której prowadzona jest zapadka blokująca (5), stanowi swym zakończeniem ogranicznik (17), do którego przylega zapadka blokująca (5) w położeniu zablokowanym.
  4. 4. Sprzęg kulowy według zastrz. 1, znamienny tym, że na górnej stronie korpusu (1) sprzęgu znajduje się otwór (18), w który wchodzi nosek (6) zapadki blokującej (5) przy podnoszeniu uchwytu (2).
  5. 5. Sprzęg kulowy według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że zapadka blokująca (5) w położeniu wciśniętym przylega do wewnętrznej ścianki uchwytu (2).
  6. 6. Sprzęg kulowy dla przyczepy, z uruchamianą za pomocą uchwytu ukształtowanego w postaci pustego elementu, panewką kulistą, łączoną z zamocowaną na pojeździe kulą, oraz uruchamianą ręcznie, obciążoną sprężyną, częścią zabezpieczającą, za pomocą której w zamkniętym położeniu panewki kulistej blokowane jest przechylanie uchwytu, znamienny tym, że ukształtowana w postaci zapadki blokującej (5) część zabezpieczająca przechodzi przez uchwyt (2) na jego odwrotnej do korpusu (1) sprzęgu, górnej powierzchni i jest wciśnięta w przechylone położenie odblokowujące.
  7. 7. Sprzęg kulowy według zastrz. 6, znamienny tym, że zapadka blokująca (5) ma otwór przełożeniowy (7) i uchwyt (2) w obszarze pokrywania się jest zaopatrzony z jednej strony w otwór wtykowy (11), a po stronie przeciwległej w wybranie (12), przy czym otwór wtykowy (11) i otwór przełożeniowy (7) mają kształt dziurki od klucza, dla przyjęcia urządzenia zamykającego (13) mającego postać zamka wtykowego.
  8. 8. Sprzęg kulowy według zastrz. 6, znamienny tym, że znajdująca się w uchwycie (2) szczelina (19), w której prowadzona jest zapadka blokująca (5), stanowi swym zakończeniem ogranicznik (17), do którego przylega zapadka blokująca (5) w położeniu zablokowanym.
  9. 9. Sprzęg kulowy według zastrz. 6, znamienny tym, że na górnej powierzchni korpusu (1) sprzęgu znajduje się otwór (18), w który wchodzi nosek (6) zapadki blokującej (5) przy podnoszeniu uchwytu (2).
  10. 10. Sprzęg kulowy według zastrz. 6, znamienny tym, że zawiera sprężynę (9), zamocowaną z jednej strony na zapadce blokującej (5), z drugiej zaś na uchwycie (2) lub jego częściach.
    PL 201 696 B1
  11. 11. Sprzęg kulowy według zastrz. 6, znamienny tym, że zapadka blokująca (5) w położeniu wciśniętym przylega do wewnętrznej ścianki uchwytu (2).
PL338535A 1999-02-25 2000-02-21 Sprzęg kulowy dla przyczepy PL201696B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP99103649A EP1031443B1 (de) 1999-02-25 1999-02-25 Kugelkopfkupplung für einen Anhänger

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL338535A1 PL338535A1 (en) 2000-08-28
PL201696B1 true PL201696B1 (pl) 2009-04-30

Family

ID=8237634

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL338535A PL201696B1 (pl) 1999-02-25 2000-02-21 Sprzęg kulowy dla przyczepy

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP1031443B1 (pl)
AT (1) ATE228069T1 (pl)
DE (1) DE59903462D1 (pl)
HU (1) HU225096B1 (pl)
PL (1) PL201696B1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104527349B (zh) * 2014-12-26 2017-07-18 宁波天胜传动件有限公司 一种牵引器
IT202100002771A1 (it) * 2021-02-09 2021-05-09 Aurilis Group Italia S R L Sistema di chiusura sulla sfera di un gancio traino per autoveicoli

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2982567A (en) * 1957-05-15 1961-05-02 Fulton Co Trailer coupling
US2971777A (en) * 1960-02-19 1961-02-14 Fulton Co Trailer coupling
FR1465799A (fr) * 1965-12-30 1967-01-13 Le Rapide S A Dispositif de verrouillage d'un système d'accouplement à rotule
DE1980036U (de) * 1967-10-03 1968-02-29 Kober Kg A Gehaeuse fuer eine kugelkupplung.
DE1986357U (de) * 1968-01-19 1968-05-30 Walter Winterhoff Fa Anhaengerkupplung fuer kraftfahrzeuge.
GB2006143B (en) * 1977-09-01 1982-02-17 Carruthers J A Trailer couplings
FR2420441A1 (fr) * 1978-03-23 1979-10-19 Goett & Cie Ets Dispositif d'attelage a rotule a verrouillage automatique pour remorque
GB2098557A (en) * 1981-02-13 1982-11-24 B & B Trailers Ltd Ball and socket coupling device

Also Published As

Publication number Publication date
PL338535A1 (en) 2000-08-28
DE59903462D1 (de) 2003-01-02
HU0000551D0 (en) 2000-04-28
HU225096B1 (en) 2006-06-28
EP1031443A1 (de) 2000-08-30
HUP0000551A2 (en) 2001-03-28
HUP0000551A3 (en) 2003-05-28
EP1031443B1 (de) 2002-11-20
ATE228069T1 (de) 2002-12-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2308597C (en) Hitch pin with locking lever
EP1528197B1 (de) Schloss mit lösbarer Verrastung
US5050684A (en) Coupling hook
DE10118330C2 (de) Schutzhülle für ein Vorhängeschloss
US6393874B1 (en) Lock construction
US7204526B2 (en) Hood latch assembly for a vehicle
EP1762404A2 (en) Implement quick coupler latch mechanism
US5752398A (en) Trailer hitch lock
EP2306418B1 (de) Stromtankstelle
US6467793B2 (en) Gooseneck coupler
PL194879B1 (pl) Sprzężenie siodłowe do montowania na pojeździe holującym
US5937679A (en) Trailer hitch lock
US4817979A (en) Trailer coupler
CZ279625B6 (cs) Spojovací hák pro spodní vodítka tříbodového nosného ústrojí traktoru
US6050588A (en) Fifth wheel ball hitch latching assembly
PL201696B1 (pl) Sprzęg kulowy dla przyczepy
CA1282087C (en) Drawbar coupler
CA2489068C (en) Hitch pin
EP3696062A1 (en) Locking and fastening device for a motorcycle case
US10434832B2 (en) Security device for trailer hitch
EP0523332B1 (en) Automatic locking and release mechanism for three-point hitches
US6422322B1 (en) Connector assembly for three-point hitch
US20150203265A1 (en) Rotary cable latch
US4244611A (en) Bias over-center latch with positive locking feature
US11020863B1 (en) Locking device for a folding knife