PL200865B1 - Urządzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym - Google Patents

Urządzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym

Info

Publication number
PL200865B1
PL200865B1 PL351970A PL35197002A PL200865B1 PL 200865 B1 PL200865 B1 PL 200865B1 PL 351970 A PL351970 A PL 351970A PL 35197002 A PL35197002 A PL 35197002A PL 200865 B1 PL200865 B1 PL 200865B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
spacer
extinguishing
gas
quencher
flame
Prior art date
Application number
PL351970A
Other languages
English (en)
Other versions
PL351970A1 (en
Inventor
Christoph Leinemann
Original Assignee
Leinemann Gmbh U Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Leinemann Gmbh U Co filed Critical Leinemann Gmbh U Co
Publication of PL351970A1 publication Critical patent/PL351970A1/xx
Publication of PL200865B1 publication Critical patent/PL200865B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C4/00Flame traps allowing passage of gas but not of flame or explosion wave
    • A62C4/02Flame traps allowing passage of gas but not of flame or explosion wave in gas-pipes

Landscapes

  • Public Health (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Gas Burners (AREA)
  • Thermistors And Varistors (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)
  • Filtering Materials (AREA)
  • Emergency Protection Circuit Devices (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Feeding, Discharge, Calcimining, Fusing, And Gas-Generation Devices (AREA)
  • Fluidized-Bed Combustion And Resonant Combustion (AREA)
  • Developing Agents For Electrophotography (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Combustion Of Fluid Fuel (AREA)
  • Woven Fabrics (AREA)
  • Control Of Combustion (AREA)

Abstract

1. Urz adzenie do gaszenia p lomienia w przewodzie gazowym, wyposa zone w przy- najmniej dwa zestawy gasz ace, usytuowane kolejno w kierunku przep lywu gazu palnego, zaopatrzone w wygaszacze ze szczelinami, powoduj acymi gaszenie p lomienia trafiaj acego na powierzchni e wygaszacza oraz w przynajm- niej jeden element dystansowy, umieszczony mi edzy wygaszaczami, zapewniaj acy utworze- nie wolnej przestrzeni mi edzy s asiednimi wyga- szaczami, znamienne tym, ze element dystan- sowy (5) jest przynajmniej punktowo przymo- cowany do odpowiedniego wygaszacza (2). PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym, wyposażone w przynajmniej dwa zestawy gaszące, usytuowane kolejno, w kierunku przepływu gazu palnego, zaopatrzone w wygaszacze ze szczelinami, powodującymi gaszenie płomienia trafiającego na powierzchnię wygaszacza oraz w przynajmniej jeden element dystansowy, umieszczony miedzy wygaszaczami, zapewniający utworzenie wolnej przestrzeni między sąsiednimi wygaszaczami.
Celem uniemożliwienia rozprzestrzeniania się skutków wybuchu, detonacji i pożaru są stosowane przewody gazowe zabezpieczone przed przepływem fali ognia wzdłuż przewodu. W tego rodzaju przewodach są umieszczone wygaszacze, zatrzymujące ogień i gaszące go. Znanych jest wiele rodzajów wygaszaczy, które ogólnie dzielą się na statyczne suche, statyczne mokre i dynamiczne.
Stosowane obecnie przewody zabezpieczone przed przepływem fali ognia są zwykle wyposażone w statyczne suche wygaszacze wykorzystujące zjawisko polegające na tym, że płomienie w wąskich szczelinach, przy zachowaniu określonych warunków granicznych, tracą zdolność do utleniania paliwa i gasną. Powodem jest bezpośrednia styczność płomienia z chłodzącymi gaz ściankami wygaszacza podczas przepływania płomienia przez wąskie szczeliny wygaszacza.
Tego rodzaju wygaszacze mają postać siatek o małych oczkach, zabezpieczeń płytkowych, spieków metalowych, warstw kulek oraz tak zwanych wygaszaczy paskowych. Ważne jest, by zapewniające gaszenie płomienia szczeliny były powtarzalne wymiarowo w bardzo wąskich granicach tolerancji. Z tego powodu obecnie są stosowane przede wszystkim wygaszacze paskowe, wykonane z nawinię tych warstwami pł askich i falistych pasków. Pasek falisty jest zaopatrzony w rowki poprzeczne, względnie lewo- albo prawoskośne, definiujące swą głębokością szerokość szczelin. Szerokość szczeliny, zależnie od składu gazowej mieszaniny palnej, względnie wybuchowej, wynosi w tym przypadku 0,2 mm do maksymalnie 1,5 mm.
Zależnie od rodzaju przewodu zabezpieczonego przed przepływem fali ognia (zabezpieczonego przed skutkami wybuchu, detonacji, względnie pożaru) stosowane są dwa albo trzy wygaszacze, względnie więcej jeszcze wygaszaczy, zaopatrzonych ewentualnie w obudowy, zapewniające ich wytrzymałość jako kompletnych zestawów gaszących.
Z europejskiego opisu patentowego nr EP 0 375 455 znane jest tego typu urzą dzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym. Jest ono wyposażone w cztery, usytuowane kolejno, w kierunku przepływu gazu palnego wygaszacze. Między poszczególnymi wygaszaczami są usytuowane wąskie wolne przestrzenie, stanowiące obszary rozprężania się gazu wypływającego ze szczelin i powodujące powstawanie turbulencji strumienia gazu. Wolne przestrzenie są utworzone za pomocą elementów dystansowych, umieszczonych między wygaszaczami.
W znanych wielopoziomowych urządzeniach do gaszenia pł omienia w przewodzie gazowym, elementy dystansowe są umieszczone luźno między wygaszaczami. Elementy dystansowe mają przykładowo postać zamkniętych pierścieni z drutu, o kształcie trójkątnym, wielobocznym, względnie zapętlonym.
Zastosowane w urządzeniach do gaszenia płomienia w przewodach gazowych o dużej średnicy znane wygaszacze zwykle nie są dostatecznie wytrzymałe. Podczas demontażu i czyszczenia wygaszacze mogą zostać łatwo uszkodzone, a nawet zniszczone. W warunkach dużych obciążeń dynamicznych, zwłaszcza podczas powstawania detonacji niestabilnych, wygaszacze wyposażone w znane elementy dystansowe zostają odkształcone, powodując zmniejszenie wolnej przestrzeni usytuowanej między nimi.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji takiego urządzenia do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym, które wyeliminuje niedogodności znanych dotychczas urządzeń.
Cel ten zrealizowano według wynalazku przez opracowanie konstrukcji urządzenia, w którym element dystansowy jest przynajmniej punktowo przymocowany do odpowiedniego wygaszacza.
Przymocowanie elementu dystansowego do wygaszacza znacznie powiększa wytrzymałość zestawu gaszącego, dzięki czemu mogą być stosowane wygaszacze o dużej średnicy, przykładowo nawet do 1600 mm, bez obawy o ich mechaniczne uszkodzenie podczas montażu, demontażu, transportu i czyszczenia.
Korzystnym rozwiązaniem wynalazku jest, że kształt elementu dystansowego zapewnia utworzenie rozmieszczonych na powierzchni wygaszacza punktów przylegania elementu dystansowego, uniemożliwiając zaginanie się wygaszacza w warunkach poddania go obciążeniu, wynikającemu z ciśnienia gazu.
PL 200 865 B1
Punkty przylegania elementu dystansowego do wygaszacza są korzystnie rozmieszczone równomiernie na jego powierzchni.
W korzystnym rozwiązaniu konstrukcyjnym według wynalazku element dystansowy ma postać kratki.
Element dystansowy ma wówczas korzystnie postać kratki z drutu, względnie plecionki z drutu.
Element dystansowy jest korzystnie wykonany z prętów o przekroju okrągłym.
W korzystnym rozwiązaniu konstrukcyjnym według wynalazku element dystansowy jest przyspawany punktowo do odpowiedniego wygaszacza. Taki sposób mocowania nie zmniejsza powierzchni przepływu przez przewód czynnika eksploatacyjnego gazowego, ani ciekłego.
Zestaw gaszący, składający się z wygaszacza i elementu dystansowego, stanowiący wyodrębnioną część urządzenia do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym jest zaopatrzony w element dystansowy, korzystnie przymocowany trwale do wygaszacza.
Urządzenie według wynalazku do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym jest uwidocznione w przykładzie rozwiązania konstrukcyjnego na załączonym rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie wyposażone w trzy, usytuowane w kierunku przepływu gazu palnego zestawy gaszące, wyposażone w wygaszacze i przyspawane do nich punktowo elementy dystansowe, w przekroju średnicowym, fig. 2 - wygaszacz z przyspawanym do niego punktowo elementem dystansowym, w przekroju ś rednicowym, fig. 3 - wygaszacz wedł ug fig. 2, w widoku z góry, fig. 4 - element dystansowy w postaci kratki z drutu, w widoku z góry, fig. 5 - element dystansowy według fig. 4, w przekroju średnicowym, fig. 6 - wygaszacz z przyspawanym do niego punktowo elementem dystansowym w postaci kratki z drutu, w przekroju średnicowym, fig. 7 - wygaszacz według fig. 6, w widoku z góry, fig. 8 - fragment wygaszacza taś mowego, w widoku z góry, fig. 9 - znane urzą dzenie do gaszenia pł omienia w przewodzie gazowym, wyposaż one w trzy, umieszczone w kierunku przepł ywu gazu palnego zestawy gaszące, wyposażone w wygaszacze i elementy dystansowe, nierównomiernie rozmieszczone na zewnętrznym i wewnętrznym obwodzie wygaszaczy, w przekroju średnicowym, fig. 10 - element dystansowy o kształcie trójkątnym, w widoku z góry i w przekroju A-A, fig.11 - element dystansowy o kształ cie potrójnej pę tli, w widoku z góry i w przekroju B-B, a fig. 12 - znane urzą dzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym, wyposażone w trzy umieszczone w kierunku przepływu gazu palnego zestawy gaszące, wyposażone w wygaszacze, po odkształceniu wygaszaczy w wyniku działania ciśnienia gazu, w przekroju średnicowym.
Figura 1 przedstawia urządzenie 1 do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym, wyposażone w trzy, umieszczone w kierunku przepływu gazu palnego zestawy gaszące, zaopatrzone w wygaszacze 2a, 2b, 2c, osadzone w otaczającej je obudowie 3. Obudowa 3 jest dwuczęściowa i umożliwia łatwe umieszczenie w niej wygaszaczy 2a, 2b, 2c oraz późniejsze łatwe czyszczenie ich i wymianę. Części obudowy 3 są do siebie przymocowane za pomocą połączenia śrubowego 4.
Miedzy każdymi dwoma sąsiednimi wygaszaczami 2a, 2b, 2c jest usytuowana wolna przestrzeń, utworzona za pomocą elementu dystansowego 5.
Gdy płomień dosięgnie kolistej zwykle powierzchni urządzenia, zostaje on oziębiony w szczelinach wygaszaczy 2a, 2b, 2c tak silnie, że gaśnie. W przestrzeniach pośrednich tworzy się turbulencja, pomagająca dodatkowo w gaszeniu płomienia.
Figura 2 przedstawia wygaszacz 2, na którego powierzchni jest umieszczony element dystansowy 5. Element dystansowy 5 jest przymocowany trwale do powierzchni wygaszacza 2, przykładowo za pomocą spawów punktowych 6. Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia stabilność wygaszacza oraz jego wytrzymałość mechaniczną, konieczną dla uniemożliwienia jego uszkodzenia podczas demontażu i czyszczenia, oraz dla uniemożliwienia jego odkształcenia podczas poddania go działaniu fali detonacyjnej.
Figura 3 przedstawia wygaszacz 2 według fig. 2, w widoku z góry. Element dystansowy 5 składa się z równoległych prętów umieszczonych w równomiernych odstępach na powierzchni wygaszacza 2. Tworzą one wspólnie powierzchnię oparcia dla kolejnego wygaszacza 2. Takie rozwiązanie konstrukcyjne uniemożliwia zaginanie wygaszacza 2 podczas poddawania go działaniu fali detonacyjnej.
Figura 4 przedstawia element dystansowy 5 w postaci kratki z drutu. W miejscach krzyżowania się drutów element dystansowy 5 jest przyspawany punktowo do wygaszacza 2 (fig. 5 i 6).
Figura 7 przedstawia wygaszacz 2 z elementem dystansowym 5 w postaci kratki z drutu, przyspawanej do wygaszacza 2, za pomocą spawów punktowych w co drugim punkcie krzyżowania się drutów.
PL 200 865 B1
Figura 8 przedstawia fragment taśmowego wygaszacza 2, w widoku z góry. Taśmowy wygaszacz 2 jest utworzony z płaskich taśm 7 i z nałożonych na nich falistych taśm 8. Płaskie taśmy 7 i faliste taśmy 8 mają zwykle szerokość około 10 mm.
Wysokość fali falistych taśm 8 określa szerokość SW szczelin. Szerokość SW szczelin zależy od rodzaju czynnika, do gaszenia którego przeznaczony jest wygaszacz 2 i wynosi od poniżej 0,2 mm do maksymalnie 1,5 mm.
Figura 9 przedstawia znane urządzenie 1 do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym, wyposażone w trzy, umieszczone w kierunku przepływu gazu palnego, wygaszacze 2a, 2b, 2c, osadzone w otaczającej je obudowie 3. W odróżnieniu od urządzenia 1 według wynalazku elementy dystansowe 5 są umieszczone luźno i w dowolnych miejscach między wygaszaczami 2a, 2b, 2c.
Figura 10 przedstawia znany element dystansowy 9 o kształcie trójkątnym, umieszczany luźno i w dowolnych miejscach między wygaszaczami 2a, 2b, 2c. Element dystansowy 9 jest wykonany z drutu o przekroju okrągłym.
Figura 11 przedstawia inny element dystansowy 10, o kształcie potrójnej pętli, w widoku z góry i w przekroju, również umieszczany luźno i w dowolnych miejscach między wygaszaczami 2a, 2b, 2c. Element dystansowy 10 jest również wykonany z drutu o przekroju okrągłym.
Figura 12 przedstawia znane urządzenie 1 do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym, po odkształceniu wygaszaczy w wyniku działania ciśnienia gazu, przykładowo wywołanego detonacją. Wygaszacze 2a i 2b zostały odkształcone, a wolne przestrzenie między wygaszaczami 2a, 2b, 2c zostały prawie całkowicie zlikwidowane. W tym przypadku może dojść do przemieszczenia się płomienia przez urządzenie. W odróżnieniu od rozwiązania konstrukcyjnego według wynalazku, z równomiernie rozmieszczonymi elementami dystansowymi 5, w przypadku rozwiązania konstrukcyjnego według fig. 12 może nastąpić odkształcenie wygaszaczy 2a i 2b, gdyż nie zabezpieczają w pełni przed tym rozmieszczone nierównomiernie elementy dystansowe 9, 10. W przypadku rozwiązania konstrukcyjnego elementu dystansowego 9 według fig. 10, punkty podparcia wygaszacza 2a znajdują się niekorzystnie tylko na jego zewnętrznym obwodzie.
Zastosowanie elementów dystansowych 5 według wynalazku, rozmieszczonych równomiernie na powierzchni wygaszaczy 2 polepsza stabilność wygaszaczy 2 oraz uniemożliwia likwidowanie wolnych przestrzeni miedzy nimi w warunkach poddania urządzenia ciśnieniu gazu.

Claims (14)

1. Urządzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym, wyposażone w przynajmniej dwa zestawy gaszące, usytuowane kolejno w kierunku przepływu gazu palnego, zaopatrzone w wygaszacze ze szczelinami, powodującymi gaszenie płomienia trafiającego na powierzchnię wygaszacza oraz w przynajmniej jeden element dystansowy, umieszczony między wygaszaczami, zapewniający utworzenie wolnej przestrzeni między sąsiednimi wygaszaczami, znamienne tym, że element dystansowy (5) jest przynajmniej punktowo przymocowany do odpowiedniego wygaszacza (2).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kształt elementu dystansowego (5) zapewnia utworzenie rozmieszczonych na powierzchni wygaszacza (2) punktów przylegania elementu dystansowego (5), uniemożliwiając zaginanie się wygaszacza (2) w warunkach poddania go obciążeniu, wynikającemu z ciśnienia gazu.
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że punkty przylegania elementu dystansowego (5) do wygaszacza (2) są rozmieszczone równomiernie na jego powierzchni.
4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że element dystansowy (5) ma postać kratki.
5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że element dystansowy (5) ma postać kratki z drutu, względnie plecionki z drutu.
6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że element dystansowy (5) jest wykonany z prętów o przekroju okrągłym.
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że element dystansowy (5) jest przyspawany punktowo do odpowiedniego wygaszacza (2).
8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że stanowiący jego część zestaw gaszący jest zaopatrzony w element dystansowy (5), przymocowany trwale do wygaszacza (2).
9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że kształt elementu dystansowego (5) zapewnia utworzenie rozmieszczonych na całej powierzchni wygaszacza (2) punktów przylegania elemenPL 200 865 B1 tów dystansowych (5), uniemożliwiając zaginanie się wygaszaczy (2) w warunkach poddania ich obciążeniu, wynikającemu z ciśnienia gazu.
10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że punkty przylegania elementów dystansowych (5) do wygaszaczy (2) są rozmieszczone równomiernie na ich powierzchni.
11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że element dystansowy (5) ma postać kratki.
12. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że element dystansowy (5) ma postać kratki z drutu, względnie plecionki z drutu.
13. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że element dystansowy (5) jest wykonany z prętów o przekroju okrągłym.
14. Urządzenie według zastrz. 13, znamienne tym, że element dystansowy (5) jest przyspawany punktowo do odpowiedniego wygaszacza (2).
PL351970A 2001-03-17 2002-01-31 Urządzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym PL200865B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10112957A DE10112957B4 (de) 2001-03-17 2001-03-17 Flammensperrenanordnung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL351970A1 PL351970A1 (en) 2002-09-23
PL200865B1 true PL200865B1 (pl) 2009-02-27

Family

ID=7677868

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL351970A PL200865B1 (pl) 2001-03-17 2002-01-31 Urządzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym

Country Status (13)

Country Link
US (1) US6978845B2 (pl)
EP (1) EP1240923B1 (pl)
AT (1) ATE347402T1 (pl)
BR (1) BR0200841B1 (pl)
CA (1) CA2372505C (pl)
CZ (1) CZ299455B6 (pl)
DE (2) DE10112957B4 (pl)
ES (1) ES2277965T3 (pl)
HU (1) HU224488B1 (pl)
NO (1) NO20021237L (pl)
PL (1) PL200865B1 (pl)
PT (1) PT1240923E (pl)
TW (1) TW500617B (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102006026510B3 (de) * 2006-06-06 2007-05-24 Leinemann Gmbh & Co. Kg Flammensperreinsatz und Verfahren zu seiner Herstellung
KR100767283B1 (ko) * 2006-10-04 2007-10-17 엠티에이치콘트롤밸브(주) 내연기관의 화염분출방지용 트랩장치
KR100881688B1 (ko) * 2007-07-18 2009-02-09 엠티에이치콘트롤밸브(주) 내연기관의 화염분출방지용 트랩장치
KR20090077128A (ko) * 2008-01-10 2009-07-15 엠티에이치콘트롤밸브(주) 내연기관의 화염분출방지용 트랩장치
KR100918021B1 (ko) 2008-09-19 2009-09-18 유니테크 주식회사 폭발 릴리이프 밸브
RU2483769C2 (ru) * 2009-05-27 2013-06-10 Олег Савельевич Кочетов Металлокерамический огнепреградитель
RU2484865C2 (ru) * 2009-05-27 2013-06-20 Олег Савельевич Кочетов Огнепреградитель кассетного типа
CN103362608B (zh) * 2013-08-06 2015-09-09 北京凯润机电设备制造有限责任公司 一种栅栏阻火器及其制造方法
DE102014116149A1 (de) 2014-11-06 2016-05-12 R. Stahl Schaltgeräte GmbH Flammenschutzfilter aus einer Anzahl von Schichtenfolgen sowie Anordnungen von Flammenschutzfiltern und deren Verwendung
US20180056100A1 (en) 2016-08-31 2018-03-01 Emerson Process Management Regulator Technologies Tulsa, Llc Method for Manufacturing a Flame Arrestor
US9987508B2 (en) 2016-08-31 2018-06-05 Emerson Process Management Regulator Technologies Tulsa, Llc Hybrid composite flame cell
DE102017112162A1 (de) * 2017-06-01 2018-12-06 R. Stahl Schaltgeräte GmbH Flammenschutzfilter
KR102221876B1 (ko) * 2018-10-02 2021-03-03 주식회사 탑세이프 화염 차단 장치
CN109432638A (zh) * 2018-11-02 2019-03-08 浙江工业大学之江学院 一种模块化内凹式防爆阀用阻燃片
US11833380B2 (en) * 2019-02-15 2023-12-05 Dwight Brooker Flame arrester/burner assembly with a multifarious element for preventing deflagrations and extended endurance burning time
CN113813531B (zh) * 2020-06-18 2023-08-01 中国石油化工股份有限公司 复合阻火结构的高承压阻火器

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1693958A (en) * 1926-09-02 1928-12-04 John S Patten Breather cover for tanks
DE661801C (de) * 1937-05-23 1938-06-27 I G Farbenindustrie Akt Ges Trockene Gasrueckschlagsicherung
FR1373802A (fr) * 1963-08-20 1964-10-02 Dispositif de protection à sec contre les retours de flamme
DE8606239U1 (de) * 1986-03-07 1986-04-30 Robert von Keitz KG, 6250 Limburg Zapfventil
CA1311409C (en) * 1988-12-23 1992-12-15 Nicholas Roussakis Flame arrester having detonation-attenuating means
US5402603A (en) * 1992-01-03 1995-04-04 Henley; Robert L. Flapper plate detonation flame arrester
US5203296A (en) * 1992-04-09 1993-04-20 Barbron Corporation Flame arrester having helical flame arresting member
WO1994000197A1 (en) * 1992-06-30 1994-01-06 Chem-Mech Engineering Laboratories Flame arrestor apparatus
FR2720284B1 (fr) * 1994-05-25 1996-06-28 Schlumberger Ind Sa Dispositif pare-flammes.
US5765332A (en) * 1995-02-21 1998-06-16 Minnesota Mining And Manufacturing Company Fire barrier protected dynamic joint

Also Published As

Publication number Publication date
DE10112957A1 (de) 2002-10-24
US20020129947A1 (en) 2002-09-19
HUP0200699A2 (en) 2002-09-28
NO20021237L (no) 2002-09-18
DE50208875D1 (de) 2007-01-18
CZ299455B6 (cs) 2008-07-30
EP1240923A1 (de) 2002-09-18
NO20021237D0 (no) 2002-03-13
CA2372505A1 (en) 2002-09-17
PL351970A1 (en) 2002-09-23
DE10112957B4 (de) 2005-12-22
CA2372505C (en) 2009-09-01
EP1240923B1 (de) 2006-12-06
CZ2002646A3 (cs) 2002-11-13
PT1240923E (pt) 2007-03-30
BR0200841A (pt) 2002-12-10
US6978845B2 (en) 2005-12-27
HU0200699D0 (en) 2002-04-29
ES2277965T3 (es) 2007-08-01
BR0200841B1 (pt) 2010-12-28
HU224488B1 (hu) 2005-09-28
TW500617B (en) 2002-09-01
ATE347402T1 (de) 2006-12-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL200865B1 (pl) Urządzenie do gaszenia płomienia w przewodzie gazowym
KR101052405B1 (ko) 화염 역류 방지기
US7390190B2 (en) Flame arrestor with reflection suppressor
EP1874411B1 (en) Detonation flame arrester
BRPI1001491A2 (pt) disposiÇço de bloqueio de chamas
US5336083A (en) Detonation arrestor with cooling section and quenching section
JP2007146827A (ja) 内燃機関の火炎噴出防止用トラップ装置
JP4542110B2 (ja) 内燃機関の火炎噴出防止用トラップ装置
KR101063759B1 (ko) 역화방지기용 소염소자
CN113813531B (zh) 复合阻火结构的高承压阻火器
RU2765772C1 (ru) Способ тушения пожаров в складах со стеллажным хранением
JP2023530022A (ja) フレームアレスタ
KR20190130439A (ko) 화염 차단장치
JPH05296438A (ja) 爆轟抑止器
CA2100716A1 (en) Detonation arrestor with cooling section and quenching section, and method of cooling and quenching a flame front travelling in a line carrying flammable gas
KR20230142019A (ko) 소염 구조체
DE102021115857A1 (de) Brennereinheit für Brandsimulationen und Verfahren zur Durchführung von Brandsimulationen
CA3104287A1 (en) Fire barrier apparatus
JPH0144966B2 (pl)

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140131