PL199257B1 - Połączenie między końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej i złączką rurową - Google Patents
Połączenie między końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej i złączką rurowąInfo
- Publication number
- PL199257B1 PL199257B1 PL355307A PL35530702A PL199257B1 PL 199257 B1 PL199257 B1 PL 199257B1 PL 355307 A PL355307 A PL 355307A PL 35530702 A PL35530702 A PL 35530702A PL 199257 B1 PL199257 B1 PL 199257B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- metal tube
- helix
- thread
- sleeve
- corrugated
- Prior art date
Links
Classifications
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F16—ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
- F16L—PIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
- F16L25/00—Constructive types of pipe joints not provided for in groups F16L13/00 - F16L23/00 ; Details of pipe joints not otherwise provided for, e.g. electrically conducting or insulating means
- F16L25/0036—Joints for corrugated pipes
Landscapes
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Rigid Pipes And Flexible Pipes (AREA)
- Joints That Cut Off Fluids, And Hose Joints (AREA)
- Gasket Seals (AREA)
- Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
- Non-Disconnectible Joints And Screw-Threaded Joints (AREA)
- Joints With Pressure Members (AREA)
- Package Frames And Binding Bands (AREA)
- Clamps And Clips (AREA)
- Protection Of Pipes Against Damage, Friction, And Corrosion (AREA)
- Details Of Indoor Wiring (AREA)
- Joints Allowing Movement (AREA)
Abstract
Przedmiotem wynalazku jest polaczenie mi edzy ko n- cem pofalowanej wed lug linii srubowej rurki metalowej i z laczk a rurow a, znamienne tym, ze na koniec pofalowa- nej wed lug linii srubowej rurki metalowej (1) jest nakr econy pier scie n naciskowy (2) z gwintem dopasowanym do pofa- lowania w kszta lcie linii srubowej, przy czym pier scie n naciskowy (2) ma tulejow a nasadk e (2b), która ma wi eksz a srednic e wewn etrzn a ni z gwint, a ponadto tulejowa nasad- ka (2b) pier scienia naciskowego (2) ma gwint wewn etrz- ny (2c), przy czym z laczka (4) z gwintem zewn etrznym (4a) znajduj acym si e na jej powierzchni zewn etrznej jest wkr e- cona w gwint wewn etrzny (2c) tulejowej nasadki (2b), która to z laczka ma wchodz acy w koniec pofalowanej wed lug linii srubowej rurki metalowej (1) rurkowy wypust (4b), którego srednica zewn etrzna jest równa lub nieznacznie mniejsza ni z wewn etrzna srednica pofalowanej wed lug linii srubowej rurki metalowej (1), za s mi edzy pier scieniem nacisko- wym (2), tulejow a nasadk a (2b), powierzchni a czo low a z laczki (4) i ko ncem pofalowanej wed lug linii srubowej rurki metalowej (1) znajduje si e wn eka (5), w której jest umiesz- czony pier scie n uszczelniaj acy (3), który to pier scie n uszczelniaj acy (3) jest sciskany za pomoc a wkr ecania z laczki i b edacego jego rezultatem zmniejszenia wn eki (5) i wype lnia ca lkowicie zmniejszon a wn ek e (5). PL PL PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest połączenie między końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej i złączką rurową.
Istnieją różnorodne rozwiązania w zakresie stworzenia połączenia rurek metalowych ze sobą lub też połączenia między rurką metalową i złączką rurową. Tak więc wymienione części konstrukcyjne zwykle lutuje się albo spawa ze sobą lub też łączy się śrubami.
Występują problemy z wykonaniem połączenia między cienkościennymi rurkami metalowymi lub z kołnierzem, ponieważ trudno jest zrealizować połączenie śrubowe lub spawane ze względu na małą grubość ścianki, a lutowanie jest celowe tylko w przypadku niektórych metali.
Jeszcze trudniejsze jest połączenie pofalowanej według linii śrubowej, cienkościennej rurki metalowej z kołnierzem.
Znane jest ze szwajcarskiego dokumentu patentowego nr CH-PS 589 249 walcowanie końca pofalowanej rurki metalowej na wewnętrznej powierzchni kołnierza, przy czym wygładza się pofalowaną powłokę. Pod dużym naciskiem występującym podczas walcowania powstaje szczelne złącze wtłaczane między wcześniej pofalowaną rurką metalową i kołnierzem metalowym. Ten sposób połączenia wymaga zastosowania kosztownej aparatury w miejscu montażu i jest wykorzystywany do grubościennych kształtek.
Inny sposób połączenia pofalowanych rurek metalowych przedstawiono w niemieckim opisie patentowym nr DE-PS 33 02 450. Na koniec pofalowanej rurki nakręca się tulejkę oporową, a króciec rurkowy wkręca się w koniec pofalowanej rurki. Uszczelnienie uzyskuje się przez to, że średnica wewnętrzna tej tulejki oporowej zwiększa się ku końcowi i/lub zmniejsza się ku końcowi zewnętrzna średnica króćca rurkowego. Podczas wkręcania tego króćca w koniec rurki falistej dopasowany narzędziem formującym do konturu wewnętrznego tulejki zewnętrznej następuje uszczelnienie rurki falistej między króćcem rurkowym i tulejką oporową.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE-OS 40 27 818 znane jest złącze do falowanych według linii śrubowej rurek metalowych, które posiada nakręconą na koniec takiej rurki tulejkę zewnętrzną z zachodzącą na koniec rurki nasadką z rurki gładkiej. Nasadka ta ma gwint wewnętrzny, w który wkręca się złączkę rurkową, która wchodzi odsą dzonym końcem w rurkę falistą . Podczas wkręcania złączki następuje spęczenie sfalowanej rurki na końcu. Uszczelnienie wykonuje się za pomocą włożonej w ostatnie zwoje linii śrubowej grafitowej uszczelki sznurowej, która odkształca się podczas spęczania sfalowanej powierzchni i dociska do wewnętrznej ścianki tulejki zewnętrznej oraz do wprowadzonego w koniec rurki falistej, odsądzonego końca króćca rurkowego.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE-A-3 341 297 znany jest pakiet uszczelniają cy do uszczelnienia rurek pofalowanych, który składa się z dwóch umieszczonych na rurce pofalowanej, przemieszczających się względem siebie i wchodzących w siebie tulejek, między którymi tworzy się opasująca rurkę falowaną wnęka pierścieniowa mieszcząca masę uszczelniającą. Przewidziano tulejkę z rurki pofalowanej zakładaną od wewnątrz na strefę uszczelnienia. Jako masę uszczelniającą proponuje się grafit.
Celem wynalazku jest dostarczenie połączenia pofalowanych według linii śrubowej rurek metalowych ze złączką, które składa się z prostych elementów konstrukcyjnych i może być montowane bez specjalnych narzędzi. W szczególności chodzi o uniknięcie potrzeby stosowania przyrządów spawalniczych lub lutowniczych.
Połączenie między końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej i złączką rurową, według wynalazku charakteryzuje się tym, że na koniec pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej jest nakręcony pierścień naciskowy z gwintem dopasowanym do pofalowania w kształcie linii śrubowej, przy czym pierścień naciskowy ma tulejową nasadkę, która ma większą średnicę wewnętrzną niż gwint, a ponadto tulejowa nasadka pierścienia naciskowego ma gwint wewnętrzny, przy czym złączka z gwintem zewnętrznym znajdującym się na jej powierzchni zewnętrznej jest wkręcona w gwint wewnętrzny tulejowej nasadki, która to złączka ma wchodzący w koniec pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej rurkowy wypust, którego średnica zewnętrzna jest równa lub nieznacznie mniejsza niż wewnętrzna średnica pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej, zaś między pierścieniem naciskowym, tulejową nasadką, powierzchnią czołową złączki i końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej znajduje się wnęka, w której jest umieszczony pierścień uszczelniający, który to pierścień uszczelniający jest ściskany za pomocą wkręcania złączki i będącego jego rezultatem zmniejszenia wnęki i wypełnia całkowicie zmniejszoną wnękę.
PL 199 257 B1
Korzystnie, pierścień uszczelniający jest wykonany z grafitu.
Korzystnie, pierścień uszczelniający jest wykonany z grafitu o gęstości wyjściowej od 1,0 do 1,5 g/cm3.
Korzystnie, pierścień uszczelniający kończy się wraz z zakończeniem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej.
Korzystnie, koniec pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej jest spęczony.
Korzystnie, złączka na zewnętrznej powierzchni między jej końcem od strony zakończenia pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej i gwintem zewnętrznym ma obwodowy rowek.
Korzystnie, kierunek gwintu wewnętrznego tulejowej nasadki i gwintu zewnętrznego złączki jest przeciwny do mającego kształt linii śrubowej pofalowania rurki metalowej.
Korzystnie, wnęka jest zmniejszona do mniej niż 30% względem stanu na początku nakręcania złączki.
Zasadnicza zaleta wynalazku polega na tym, że uszczelnienie znajduje się w stanie dociśnięcia i dzię ki temu sił y i momenty zginające są odprowadzane przez elementy złączne. Pozwala to zapewnić trwałość uszczelnienia także w razie dużych wahań temperatury.
Szczególną zaletę stanowi jeszcze to, że połączenie według wynalazku nadaje się zwłaszcza do przewodu rurowego składającego się z dwóch rur falistych. Taki przewód rurowy ma między rurami falistymi warstwę termoizolacyjną z piankowego tworzywa sztucznego i używany jest korzystnie w przewodach ciepłowniczych.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 do fig. 3 przedstawiają przebieg tworzenia połączenia według wynalazku, a fig. 4 przedstawia powiększony fragment gotowego połączenia w strefie uszczelnienia.
Na koniec pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej 1 nakręca się pierścień naciskowy 2 z gwintem grubozwojnym 2a dopasowanym do pofalowania w kszta ł cie linii ś rubowej. Pierś cień naciskowy 2 ma tulejową nasadkę 2b, która ma większą średnicę wewnętrzną niż rurka metalowa 1. Na jego wewnętrznej powierzchni znajduje się gwint wewnętrzny 2c. Pierścień naciskowy 2 jest nakręcony na koniec rurki metalowej 1 tak, że tulejowa nasadka 2b zachodzi na koniec rurki metalowej 1.
W szczelinę pierścieniową utworzoną między rurką metalową 1 i nasadk ą 2b wsuwa się pierścień uszczelniający 3, którego długość osiowa jest zwymiarowana tak, że jego jeden koniec kończy się równo z zakończeniem rurki metalowej 1. Jego przeciwległy koniec opiera się na wewnętrznym zboczu pierścienia naciskowego 2. Poprzez dokręcanie lub odkręcanie pierścienia 2 zapewnia się to, że pierścień naciskowy 2 kończy się wraz z zakończeniem rurki falistej. Pierścień naciskowy 2 jest korzystnie wykonany z grafitu o gęstości wyjściowej od 1,0 do 1,5 g/cm3.
Złączka 4 posiada na swojej zewnętrznej powierzchni gwint zewnętrzny 4a, którego skok odpowiada skokowi gwintu wewnętrznego 2c nasadki 2. Złączka 4 na końcu od strony rurki metalowej 1 ma rurkowy wypust 4b, którego średnica zewnętrzna jest w przybliżeniu równa wewnętrznej średnicy rurki metalowej 1.
Jak przedstawiono na fig. 2, złączka 4 jest łączona przez skręcenie z pierścieniem naciskowym 2 za pomocą gwintów 2c i 4a. Przy tym wypust 4b wchodzi w koniec rurki metalowej 1. W ten sposób powstaje mieszcząca pierścień uszczelniający 3 wnęka 5, która jest ograniczona przez koniec rurki metalowej 1, wewnętrzną powierzchnię czołową pierścienia naciskowego 2, nasadkę 2b oraz przebiegającą między rurkowym wypustem 4b i gwintem 4a prostopadle do osi wzdłużnej rurki 1 powierzchnię czołową złączki 4.
W wyniku dalszego wkrę cenia złączki 4 w nasadkę 2b zmniejsza się stopniowo obję tość wnęki 5 oraz ulega odkształceniu i ściśnięciu pierścień uszczelniający 3. Dla takiego ściskania ważne jest, żeby gwint łączący (gwint wewnętrzny 2c i gwint zewnętrzny 4a) przebiegał przeciwnie do skoku sfalowania rurki metalowej. Dzięki temu unika się przy skręcaniu obrotu pierścienia naciskowego 2 na rurce metalowej 1.
Przy skręcaniu złączki 4 z pierścieniem naciskowym 2 ulega ściśnięciu nie tylko pierścień uszczelniający 3, lecz następuje też spęczenie zwojów linii falistej między gwintem grubozwojnym 2a i koń cem rurki metalowej 1. Tak wię c na pierś cień uszczelniają cy 3 dział ają nie tylko si ł y osiowowzdłużne lecz także siły promieniowe. Niezbędny nacisk powierzchniowy powstaje przy całkowitej wielkości odkształcenia wynoszącej 50-70% długości wyjściowej.
Na zewnętrznej powierzchni złączki 4 między gwintem zewnętrznym 4a i powierzchnią czołową złączki 4 od strony końca rurki falistej znajduje się obwodowy rowek 4c zwany rowkiem oczyszczają4
PL 199 257 B1 cym. Rowek ten przejmuje grafit ściągany z gwintów łączących, to jest z gwintu wewnętrznego 2c i gwintu zewnętrznego 4a, co zapobiega zablokowaniu tych gwintów.
Rurkowy wypust 4b stanowi podparcie dla odkształconych zwojów pofalowania rurki metalowej 1.
Claims (8)
1. Połączenie między końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej i złączką rurową, znamienne tym, że na koniec pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej (1) jest nakręcony pierścień naciskowy (2) z gwintem dopasowanym do pofalowania w kształcie linii śrubowej, przy czym pierścień naciskowy (2) ma tulejową nasadkę (2b), która ma większą średnicę wewnętrzną niż gwint, a ponadto tulejowa nasadka (2b) pierścienia naciskowego (2) ma gwint wewnętrzny (2c), przy czym złączka (4) z gwintem zewnętrznym (4a) znajdującym się na jej powierzchni zewnętrznej jest wkręcona w gwint wewnętrzny (2c) tulejowej nasadki (2b), która to złączka ma wchodzący w koniec pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej (1) rurkowy wypust (4b), którego średnica zewnętrzna jest równa lub nieznacznie mniejsza niż wewnętrzna średnica pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej (1), zaś między pierścieniem naciskowym (2), tulejową nasadką (2b), powierzchnią czołową złączki (4) i końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej (1) znajduje się wnęka (5), w której jest umieszczony pierścień uszczelniający (3), który to pierścień uszczelniający (3) jest ściskany za pomocą wkręcania złączki i będącego jego rezultatem zmniejszenia wnęki (5) i wypełnia całkowicie zmniejszoną wnękę (5).
2. Połączenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pierścień uszczelniający (3) jest wykonany z grafitu.
3. Połączenie według zastrz. 2, znamienne tym, że pierścień uszczelniający (3) jest wykonany z grafitu o gę stoś ci wyjś ciowej od 1,0 do 1,5 g/cm3.
4. Połączenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pierścień uszczelniający (3) kończy się wraz z zakończeniem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej (1).
5. Połączenie według zastrz. 1, znamienne tym, że koniec pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej (1) jest spęczony.
6. Połączenie według zastrz. 1, znamienne tym, że złączka (4) na zewnętrznej powierzchni między jej końcem od strony zakończenia pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej (1) i gwintem zewnętrznym ma obwodowy rowek (4c).
7. Połączenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kierunek gwintu wewnętrznego (2c) tulejowej nasadki (2b) i gwintu zewnętrznego (4c) złączki (4) jest przeciwny do mającego kształt linii śrubowej pofalowania rurki metalowej (1).
8. Połączenie według zastrz. 1, znamienne tym, że wnęka (5) jest zmniejszona do mniej niż 30% względem stanu na początku nakręcania złączki (4).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE20113861U DE20113861U1 (de) | 2001-08-22 | 2001-08-22 | Verbindung zwischen dem Ende eines schraubenlinienförmig gewellten Metallrohres mit einem Anschlußstück |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL355307A1 PL355307A1 (en) | 2003-02-24 |
PL199257B1 true PL199257B1 (pl) | 2008-08-29 |
Family
ID=7960781
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL355307A PL199257B1 (pl) | 2001-08-22 | 2002-08-01 | Połączenie między końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej i złączką rurową |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP1286097B1 (pl) |
JP (1) | JP4181819B2 (pl) |
AT (1) | ATE304677T1 (pl) |
CZ (1) | CZ300876B6 (pl) |
DE (2) | DE20113861U1 (pl) |
DK (1) | DK1286097T3 (pl) |
ES (1) | ES2249516T3 (pl) |
PL (1) | PL199257B1 (pl) |
PT (1) | PT1286097E (pl) |
Families Citing this family (13)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE20204656U1 (de) | 2002-03-22 | 2002-06-06 | Witzenmann GmbH, 75175 Pforzheim | Anschlussvorrichtung für einen ringgewellten Metallschlauch |
DE202004007321U1 (de) | 2004-05-07 | 2004-08-05 | Brugg Rohr Ag, Holding | Verbindung zwischen dem Ende eines gewellten Rohres und einem Anschlußstück |
DE202005008984U1 (de) | 2005-06-07 | 2006-10-12 | Mann + Hummel Gmbh | Rohrverbindung |
DE102005031871B3 (de) * | 2005-07-07 | 2006-11-23 | Schlemmer Gmbh | Anschluß-Vorrichtung für einen Wellschlauch |
GR20080100195A (el) * | 2008-03-24 | 2009-10-31 | Νικολαος Εφεντακης | Συνδεσμος ευκαμπτων πλαστικων σωληνων ενισχυμενων με σκληρο σπειροειδες πλαστικο |
DE102009016820B4 (de) * | 2009-04-09 | 2012-05-24 | Baumann Gmbh | Leitungssystem zum Transport einer Flüssigkeit |
DE102013204104A1 (de) * | 2013-03-11 | 2014-09-11 | Witzenmann Gmbh | Anschlussverbindung |
DE102014105555A1 (de) | 2014-04-17 | 2015-10-22 | Brugg Rohr Ag, Holding | Anschlussverbindung für Wellrohre |
DE102015106792A1 (de) | 2015-04-30 | 2016-11-03 | Witzenmann Gmbh | Anschlussvorrichtung für eine fluidführende Leitung |
DE102016113255A1 (de) * | 2016-07-19 | 2018-01-25 | Witzenmann Gmbh | Leitungsverbindungsanordnung |
CN107143707A (zh) * | 2017-06-30 | 2017-09-08 | 天津滨海设备配套技术有限公司 | 对接密封式高温管及对接式旋转接头 |
GB2575836A (en) | 2018-07-25 | 2020-01-29 | Lachlan Ivett Jonathon | Connector assembly |
WO2021102306A1 (en) | 2019-11-22 | 2021-05-27 | Trinity Bay Equipment Holdings, LLC | Swaged pipe fitting systems and methods |
Family Cites Families (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3008738A (en) | 1961-11-14 | Longfellow | ||
BE441410A (pl) * | 1940-05-17 | |||
US2848254A (en) * | 1950-05-01 | 1958-08-19 | Millar John Humphrey | End fittings for flexible metallic hose |
GB731813A (en) | 1951-02-13 | 1955-06-15 | Tuyaux Flexibles Rudolph | Improvements in and relating to couplings for flexible tubing |
DE1665625C3 (de) | 1966-04-29 | 1975-08-28 | Georg Dr.-Ing. 8000 Muenchen Spinner | Abfangung für HF-Koaxialwellmantelkabel |
DE7528733U (de) | 1975-09-11 | 1976-01-02 | Kabel- Und Metallwerke Gutehoffnungshuette Ag, 3000 Hannover | Flanschverbindung fuer gewellte metallrohre |
DE3302450A1 (de) | 1983-01-26 | 1984-07-26 | kabelmetal electro GmbH, 3000 Hannover | Verbindung zwischen dem ende eines schraubenlinienfoermig gewellten metallrohres und einem glattrohrstutzen |
DE3341297A1 (de) | 1983-11-15 | 1985-06-05 | Achim Dipl.-Ing. 3006 Burgwedel Daume | Verschraubungspackung |
DE4027818A1 (de) | 1990-09-01 | 1992-03-05 | Ke Rohrsysteme Umwelttech | Verfahren zum befestigen einer anschlussarmatur am ende eines schraubenlinienfoermig gewellten metallrohres |
DE4105662C2 (de) | 1991-02-22 | 1994-01-20 | Kirchner Fraenk Rohr | Anschlußarmatur für Wellrohre |
DE29518712U1 (de) | 1995-11-25 | 1996-01-25 | BRUGG Rohrsysteme GmbH, 31515 Wunstorf | Anordnung zum Verbinden des Endes eines schraubenlinienförmig gewellten Metallrohres mit einem Anschlußstück |
US5799989A (en) * | 1996-08-08 | 1998-09-01 | Omega-Flex, Inc. | Corrugated tubing fitting |
JP3947987B2 (ja) * | 1998-06-09 | 2007-07-25 | 東拓工業株式会社 | 壁体への螺旋管体連結用コネクタ |
DE19943473B4 (de) * | 1999-09-10 | 2005-11-10 | Atu Armaturen Gmbh | Dichtungsvorrichtung |
-
2001
- 2001-08-22 DE DE20113861U patent/DE20113861U1/de not_active Expired - Lifetime
-
2002
- 2002-07-23 EP EP02016463A patent/EP1286097B1/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-07-23 ES ES02016463T patent/ES2249516T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2002-07-23 DE DE50204236T patent/DE50204236D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-07-23 PT PT02016463T patent/PT1286097E/pt unknown
- 2002-07-23 DK DK02016463T patent/DK1286097T3/da active
- 2002-07-23 AT AT02016463T patent/ATE304677T1/de active
- 2002-08-01 PL PL355307A patent/PL199257B1/pl unknown
- 2002-08-19 CZ CZ20022820A patent/CZ300876B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2002-08-20 JP JP2002239284A patent/JP4181819B2/ja not_active Expired - Fee Related
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ300876B6 (cs) | 2009-09-02 |
ES2249516T3 (es) | 2006-04-01 |
EP1286097A2 (de) | 2003-02-26 |
PL355307A1 (en) | 2003-02-24 |
PT1286097E (pt) | 2005-11-30 |
EP1286097A3 (de) | 2003-10-08 |
DE20113861U1 (de) | 2002-01-24 |
ATE304677T1 (de) | 2005-09-15 |
JP2003161394A (ja) | 2003-06-06 |
DK1286097T3 (da) | 2005-12-27 |
JP4181819B2 (ja) | 2008-11-19 |
EP1286097B1 (de) | 2005-09-14 |
CZ20022820A3 (cs) | 2003-09-17 |
DE50204236D1 (de) | 2005-10-20 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL204566B1 (pl) | Sposób wytwarzania połączenia między końcem spiralnie falistej rury metalowej i elementem przyłączeniowym | |
US5738385A (en) | Device for joining the end of a helically corrugated metal tube to another body | |
PL199257B1 (pl) | Połączenie między końcem pofalowanej według linii śrubowej rurki metalowej i złączką rurową | |
US4529231A (en) | Flat-face tube connector | |
US6019399A (en) | Split-ring fluid coupling for corrugated tubing and method of assembly | |
JP4387946B2 (ja) | 外部環境に影響されない管状ねじ継手 | |
RU2477816C2 (ru) | Единое цельное радиально сминаемое обжимное кольцо и способ его изготовления | |
HU209196B (en) | Joint of tubes and pipe unions and method for forming the joint | |
US3689110A (en) | Fluid line coupling | |
US4483555A (en) | Pipe coupling | |
US2219053A (en) | Pipe joint | |
US20080309075A1 (en) | Connecting Device | |
EP2089651A1 (en) | Metallic connector, assembly and method of assembly | |
JPS5834283A (ja) | 管部材連結装置 | |
KR102383855B1 (ko) | 플렉시블 조인트 | |
US3729217A (en) | Connector and method | |
US3891251A (en) | Swaged-tube coupling | |
US2024507A (en) | Hose fitting | |
US4610466A (en) | Convertible flare/braze fitting | |
US3542406A (en) | Connector and method | |
US6435569B1 (en) | Pipe connection | |
US2959430A (en) | Pipe coupling with a pushed-wedge type metallic packing | |
US3562896A (en) | Method of attaching plastic pipe to metal fittings | |
US20060108798A1 (en) | End fitting for tubular member | |
US3455581A (en) | Means to connect threaded and non-threaded surfaces |