PL198527B1 - Urządzenie do mieszania płynnych lub zawiesinowych mediów, a w szczególności mediów o dużej lepkości - Google Patents

Urządzenie do mieszania płynnych lub zawiesinowych mediów, a w szczególności mediów o dużej lepkości

Info

Publication number
PL198527B1
PL198527B1 PL360080A PL36008001A PL198527B1 PL 198527 B1 PL198527 B1 PL 198527B1 PL 360080 A PL360080 A PL 360080A PL 36008001 A PL36008001 A PL 36008001A PL 198527 B1 PL198527 B1 PL 198527B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
mixing
medium
helix
rotation
mixing element
Prior art date
Application number
PL360080A
Other languages
English (en)
Other versions
PL360080A1 (pl
Inventor
Hans Weber
Original Assignee
Inotec Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inotec Gmbh filed Critical Inotec Gmbh
Publication of PL360080A1 publication Critical patent/PL360080A1/pl
Publication of PL198527B1 publication Critical patent/PL198527B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F27/00Mixers with rotary stirring devices in fixed receptacles; Kneaders
    • B01F27/80Mixers with rotary stirring devices in fixed receptacles; Kneaders with stirrers rotating about a substantially vertical axis
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F27/00Mixers with rotary stirring devices in fixed receptacles; Kneaders
    • B01F27/05Stirrers
    • B01F27/11Stirrers characterised by the configuration of the stirrers
    • B01F27/118Stirrers in the form of brushes, sieves, grids, chains or springs
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F27/00Mixers with rotary stirring devices in fixed receptacles; Kneaders
    • B01F27/05Stirrers
    • B01F27/11Stirrers characterised by the configuration of the stirrers
    • B01F27/15Stirrers with tubes for guiding the material

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Mixers Of The Rotary Stirring Type (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Dairy Products (AREA)

Abstract

1. Urz adzenie do mieszania p lynnych lub zawiesinowych mediów, a w szczególno sci mediów o du zej lepko sci maj ace zbiornik z Pio- nowym, obrotowym mieszad lem zaopatrzonym w co najmniej dwa promieniowe elementy mie- szaj ace maj ace kszta lt rury z otwartymi ko nca- mi, które co najmniej na cz esci swej d lugo sci maja kszta lt sto zka skierowanego ko ncem o wi ekszej srednicy w kierunku obrotów mie- szad la, przy czym srodkowa o s elementu mie- szaj acego jest nachylona pod k atem w stosun- ku do p laszczyzny obrotu, a elementy miesza- j ace maj a kszta lt srubowych spirali, znamienne tym, ze ramiona (4) wraz z odchodz acymi od nich spiralami (6) s a uformowane integralnie z jednego kawa lka materia lu jako monolityczna cz esc mieszad la. PL PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy urządzenia do mieszania płynnych lub zawiesinowych mediów, a zwłaszcza mediów lepkich. Urządzenie można stosować do mieszania płynów o małej i dużej lepkości. Urządzenie w szczególności nadaje się do mieszania płynów o bardzo wysokiej lepkości i ponadto może być stosowane do mieszania zawiesin ciał stałych.
Tego typu urządzenie jest znane z DE 39 01 894 C2. Ma ono zbiornik mieszczący medium o dużej gęstości z pionowym, z obrotowym wałem ułożyskowanym promieniowo na jego dolnym końcu, powyżej którego są zamocowane elementy mieszadła. Wokół mieszadła jest umieszczona rura, która jest zamocowana w pewnej odległości od dna mieszalnika. Rura ma częściowo stożkowy kształt zwężający się ku górze i rozszerzający się w kierunku dna mieszalnika. Środkowe osie elementów mieszających są pochylone w stosunku do płaszczyzny obrotu. Podczas obrotu wału elementy mieszające powodują przepływ medium. Pochylenie elementów mieszających powoduje cyrkulacyjny przepływ medium w mieszalniku.
W przypadku jednak mediów o dużej lepkości istnieje niebezpieczeństwo zakorkowania stożkowej rury mieszadła i zatrzymania przepływu medium przez elementy mieszające, a tym samym zatrzymania cyrkulacji medium w mieszalniku. Tego typu zjawisko zatrzymuje proces mieszania medium.
W patencie SU 1681930 opisano mieszalnik z pionowym wałem na końcu, którego w pewnej odległości od dna jest zamocowane mieszadło. Ma ono cztery ramiona wyprofilowane w kształcie połączonych wierzchołkami liter S, a na końcu ramion są umieszczone rury w kształcie leja skierowanego szerszym końcem w kierunku środka mieszadła. Mieszadło podczas obrotu powoduje ruch poziomy medium wokół mieszalnika i dodatkowo cyrkulacyjny ruch pionowy pomiędzy lejem i dnem mieszalnika oraz pomiędzy lejem i górną częścią mieszanego medium. W alternatywnym rozwiązaniu leje są rozszerzone z dwóch przeciwległych stron.
Patent rumuński RU 2001765 opisuje mieszadło, na którego obwodowym okręgu są rozstawione w różnych konfiguracjach stożkowe spirale. Spirale te są rozstawione na przykład dookoła obwodu, jedna za drugą, schodkowo jedna za drugą, promieniowo, szerszym końcem na zewnątrz oraz w jednym lub w dwóch pionowych rzędach.
Mając na uwadze powyższe, zadaniem wynalazku jest ulepszenie elementu mieszającego tak, aby media o wysokiej lepkości nie zakorkowywały mieszadła i mogły być dobrze wymieszane.
Urządzenie do mieszania płynnych lub zawiesinowych mediów według wynalazku, a w szczególności mediów o dużej lepkości mające zbiornik z pionowym, obrotowym mieszadłem zaopatrzonym w co najmniej dwa promieniowe elementy mieszające mające kształt rury z otwartymi końcami, które co najmniej na części swej długości mają kształt stożka skierowanego końcem o większej średnicy w kierunku obrotów mieszadła, przy czym środkowa oś elementu mieszającego jest nachylona pod kątem w stosunku do płaszczyzny obrotu, a elementy mieszające mają kształt śrubowych spirali, charakteryzuje się tym, że ramiona mieszadła wraz z odchodzącymi od nich spiralami są uformowane integralnie z jednego kawałka materiału jako monolityczna część mieszadła. Grubość drutu spirali korzystnie jest w przybliżeniu równa szerokości otworu pomiędzy dwoma zwojami spirali, a kąt nachylenia środkowej osi elementu mieszającego korzystnie wynosi 10 do 20°. Stosunek średnicy wlotu do wylotu elementu mieszającego korzystnie wynosi pomiędzy 1,5 i 3,0.
Element mieszający korzystnie jest umieszczony w trzeciej, dolnej części pojemnika.
W porównaniu do znanych w technice mieszalników, urządzenie według wynalazku ma szerszy zakres zastosowania do mieszania różnych mediów. W urządzeniu według wynalazku na przykład można mieszać media o bardzo wysokiej lepkości bez ryzyka zakorkowania masy w mieszalniku. Dzięki temu urządzenie według wynalazku jest w szczególności stosowane do mieszania bardzo lepkich mediów. Można w nim również dobrze wymieszać zawiesiny zawierające dużą ilość substancji stałych, a także media pastowate przy zachowaniu parametrów mieszania przyjaznych dla znajdującego się medium. Dobre wymieszanie medium uzyskuje się przy małym zużyciu energii i w bardzo krótkim czasie, utrzymując warunki przyjazne dla mieszaniny, nawet przy stosowaniu pojemników o różnym geometrycznym kształcie. Elementy mieszadła mają minimalny moment startowy, niską prędkość obrotową i powodują doskonałe wymieszanie nawet przy laminarnym przepływie medium w mieszalniku. Te efekty mieszania uzyskuje się dzięki dwukierunkowemu przepływowi komponentów, to jest po pierwsze: różnicy przepływu pomiędzy środkowym wejściem strumienia i zewnętrznym strumieniem oraz wyjściem strumienia ze stożkowego elementu mieszającego; i po drugie: promieniowemu przepływowi medium w kierunku do góry przez otwory stożkowego elementu mieszającego. W wyPL 198 527 B1 niku ustawienia elementów mieszających pod kątem, główny strumień jest przepychany od środka do góry i stycznie do ścian pojemnika. W tym samym czasie nachylone pod kątem stożkowe elementy mieszające przepychają promieniowy strumień pod kątem w prawo w stosunku do osi obiegających elementów. Jak opisano powyżej, parametry mieszania w urządzeniu według wynalazku różnią się od przedstawionych w technice mieszalników, a w szczególności według wynalazku stosuje się znacznie mniejszą szybkość obrotową i odpowiednio mniejszą moc silnika oraz uzyskuje się większą efektywność mieszania. Dzięki utworzeniu turbulentnego przepływu medium w różnych kierunkach, zapobiega się rotacyjnemu przepychaniu medium, a ponadto siła mieszadła jest wykorzystywana wyłącznie do generowania zawirowań płynu. Nie zużywa się energii na pokonanie sił zakłócających przepływ płynu.
Ukształtowanie spirali mieszającej według wynalazku jest korzystne, ponieważ symetria jej otworów powoduje jednakowy, radialny przepływ w poprzek szerokości powierzchni mieszalnika.
Dzięki temu, że pomiędzy zwojami spirali są rozmieszczone otwory w obwodowym obszarze powierzchni, uzyskuje się większe radialne mieszanie medium. Otwory mogą być w szczególności obwodowo oddalone od siebie.
Obwodowy kształt stożkowych elementów mieszających jest utworzony przez spirale z drutu. Dzięki temu element mieszający ma otwartą strukturę i na przykład podziarno, które korkuje spiralny element może być z niego usunięte promieniowo na zewnątrz przez otwory pomiędzy zwojami sprali.
Dodatkową korzyścią rozwiązania według wynalazku jest możliwość produkowania elementu mieszającego w bardzo prosty sposób. Dzięki odpowiedniemu dobraniu grubości drutu spirali do szerokości szczelin pomiędzy jej zwojami, uzyskuje się optymalny stosunek pomiędzy osiowym i promieniowym przepływem medium.
Człon mieszadła mający ramię z elementem mieszającym może być produkowany w jednym kawałku w technicznie prosty sposób, na przykład z jednego kawałka drutu, przy czym grubość ramienia jest taka sama jak grubość spirali.
Nachylenie pod kątem elementu mieszającego w stosunku płaszczyzny obrotu powoduje optymalny mieszający przepływ medium.
Przykład wykonania urządzenia według wynalazku jest pokazany na rysunku, na którym fig 1 przedstawia schemat mieszalnika i kierunki przepływu medium, fig. 2 - widok z góry mieszadła z fig. 1, fig. 3 - przekrój wzdłużny elementu mieszającego do laminarnego mieszania medium przy małym początkowym przepływie turbulentnym, fig. 4 - widok od dołu elementu mieszającego z fig. 3.
Urządzenie do mieszania ma cylindryczny zbiornik 1 w którym jest zamocowany wał 2. Wał 2 ma na swym górnym końcu złącze 3 łączące wał 2 z niepokazanym silnikiem. W pokazanym na rysunku wykonaniu wał 2 jest umieszczony pionowo, jakkolwiek jest również korzystne pochylenie wału 2 pod kątem. Wał 2 ma na swym dolnym końcu cztery ramiona 4 rozmieszczone promieniowo w odstępach od siebie dookoła jego osi. Na przednich końcach ramion 4 są uformowane elementy mieszające 5, które mają kształt spirali 6 wykonanej z drutu. Spirale 6 wykonane z drutu tworzą obwodową powierzchnię ściętego stożka. Pomiędzy zwojami spirali 6 utworzone są otwory 7. Obydwa końce stożkowej spirali 6 są otwarte. Jak pokazano na fig. 3 środkowa oś M spirali 6 jest nachylona pod kątem α w stosunku do obrotowej płaszczyzny elementu mieszającego 5. Ramie 4 i spirala 6 elementu mieszającego 5 są wykonane z jednego kawałka materiału. Ponadto elementy mieszające 5 są zamocowane do wału 2 w jednakowej odległości od siebie tak, że cztery ramiona z elementami mieszającymi są takie same.
Podczas pracy mieszalnika obrotowy wał 2 wraz z elementami mieszającymi 5 umieszczonymi na końcach ramion 4 obraca się dookoła napędzany silnikiem elektrycznym. Elementy mieszające 5 mają szersze końce skierowane w kierunku obrotów wału 2.
Podczas obrotu wału 2 elementy mieszające 5 powodują zmianę przepływu medium w kierunkach pokazanych na fig. 3 i 4. Środkowy strumień Vi przepływa w sposób laminarny przez stożek spirali 6 elementu mieszającego 5. Inna część strumienia V3 jest odchylana na zewnątrz przez czołową powierzchnię spirali 6. Część strumienia V5 na zewnętrznej powierzchni spirali 6 opływa spiralę 6. Działanie mieszające powodują głównie dwa strumienie utworzone podczas przepływu medium. Przede wszystkim różnica przepływu jest utworzona pomiędzy strumieniami V1, V3, V5 i wyjściem strumienia V2. Ponadto jest drugi promieniowy strumień V4 powodujący odchylenie jego przepływu przez skierowane do góry ciśnienie występujące w otworach 7 zwojów spirali 6.
Jak pokazano na fig. 1 pochylenie elementów mieszających 5 powoduje ciągły kołowy strumień Z skierowany do góry w pobliżu ścian pojemnika 1 i osiowo do dołu w pobliżu wału 2, gdzie przechodzi przez otwory ramion 4. Intensywność przepływu tego strumienia zależy od wielkości kąta nachylenia α.

Claims (5)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do mieszania płynnych lub zawiesinowych mediów, a w szczególności mediów o dużej lepkości mające zbiornik z pionowym, obrotowym mieszadłem zaopatrzonym w co najmniej dwa promieniowe elementy mieszające mające kształt rury z otwartymi końcami, które co najmniej na części swej długości mają kształt stożka skierowanego końcem o większej średnicy w kierunku obrotów mieszadła, przy czym środkowa oś elementu mieszającego jest nachylona pod kątem w stosunku do płaszczyzny obrotu, a elementy mieszające mają kształt śrubowych spirali, znamienne tym, że ramiona (4) wraz z odchodzącymi od nich spiralami (6) są uformowane integralnie z jednego kawałka materiału jako monolityczna część mieszadła.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że grubość drutu spirali (6) jest w przybliżeniu równa odległości pomiędzy dwoma zwojami spirali (6).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że kąt (α) nachylenia środkowej osi (M) elementu mieszającego (5) wynosi 10 do 20°.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że stosunek średnic na wejściu i na wyjściu elementu mieszającego wynosi pomiędzy 1,5 i 3,0.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że element mieszający (5) jest umieszczony w dolnej trzeciej części zbiornika (1).
PL360080A 2000-11-23 2001-11-15 Urządzenie do mieszania płynnych lub zawiesinowych mediów, a w szczególności mediów o dużej lepkości PL198527B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE20019941U DE20019941U1 (de) 2000-11-23 2000-11-23 Vorrichtung zum Rühren eines strömungsfähigen oder rieselfähigen Mediums, insbesondere eines hochviskosen Mediums
PCT/DE2001/004304 WO2002041982A1 (de) 2000-11-23 2001-11-15 Vorrichtung zum rühren eines strömungsfähigen oder rieselfähigen mediums, insbesondere eines hochviskosen mediums

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL360080A1 PL360080A1 (pl) 2004-09-06
PL198527B1 true PL198527B1 (pl) 2008-06-30

Family

ID=7949230

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL360080A PL198527B1 (pl) 2000-11-23 2001-11-15 Urządzenie do mieszania płynnych lub zawiesinowych mediów, a w szczególności mediów o dużej lepkości

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6921194B2 (pl)
EP (1) EP1335790B1 (pl)
JP (1) JP4078601B2 (pl)
KR (1) KR100527256B1 (pl)
CN (1) CN1230244C (pl)
AT (1) ATE271916T1 (pl)
CA (1) CA2422173C (pl)
DE (2) DE20019941U1 (pl)
DK (1) DK1335790T3 (pl)
ES (1) ES2225648T3 (pl)
PL (1) PL198527B1 (pl)
PT (1) PT1335790E (pl)
TR (1) TR200402537T4 (pl)
WO (1) WO2002041982A1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL424165A1 (pl) * 2018-01-03 2019-07-15 Metal Proces Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Mieszadło pionowe z dyszowymi wirującymi modułami mieszającymi

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20303151U1 (de) 2003-02-27 2003-04-30 INOTEC GmbH Transport- und Fördersysteme, 79761 Waldshut-Tiengen Vorrichtung zum Rühren eines viskosen, insbesondere eines hochviskosen Mediums
US8439554B2 (en) * 2006-07-13 2013-05-14 Randy Kaas Whisk attachment
DE102008005017B3 (de) * 2008-01-17 2009-03-12 INOTEC GmbH Transport- und Fördersysteme Rührorgan und Rührwerk zum Mischen und/oder Homogenisieren strömungsfähiger Medien
KR101063705B1 (ko) 2008-12-01 2011-09-07 현대자동차주식회사 도료 믹싱장치
DE102008063393B3 (de) * 2008-12-30 2010-06-02 Martin Hirzel Bördelrührer
DE102009021079B3 (de) * 2009-05-13 2010-11-25 Schottmüller, Horst, Dipl.-Ing. (FH) Hohlkörperrührer
KR101760958B1 (ko) 2009-05-20 2017-08-04 질레코 인코포레이티드 바이오매스의 가공처리방법
ITVI20100008A1 (it) * 2010-01-21 2011-07-22 Revelin Evaristo & Figli Snc Mescolatore perfezionato
DE102010049034B4 (de) * 2010-10-21 2012-11-22 VISCO JET Rührsysteme GmbH Rührorgan und Rührwerk zum Mischen und/oder Homogenisieren strömungsfähiger Medien
CN102091549B (zh) * 2010-12-24 2012-11-21 东莞徐记食品有限公司 一种混合搅拌机
DE102011015316B4 (de) 2011-03-28 2016-09-15 VISCO JET Rührsysteme GmbH Rührwerk zum Mischen und/oder Homogenisieren strömungsfähiger Medien
CN103170279A (zh) * 2013-03-27 2013-06-26 印峰 一种改进的搅拌机用搅拌叶片
FR3068618B1 (fr) 2017-07-10 2022-01-28 Fillon Technologies Dispositif d'agitation de fluide equipe d'un tel dispositif d'agitation
IT201800010095A1 (it) 2018-11-07 2020-05-07 Cosmec Costruzioni Mecc S R L Dispositivo di miscelazione di fluidi
IT201800010111A1 (it) 2018-11-07 2020-05-07 Cosmec Costruzioni Mecc S R L Apparecchiatura per la miscelazione di fluidi
US11000814B1 (en) * 2018-11-19 2021-05-11 Donald Wynn, Sr. Mixing apparatus with shafts of different lengths having circular members
KR102669761B1 (ko) * 2020-03-26 2024-05-28 후지필름 가부시키가이샤 감방사선성 수지 조성물의 제조 방법, 패턴 형성 방법

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US119193A (en) * 1871-09-19 Improvement in churns
US195019A (en) * 1877-09-11 Improvement in dough-mixers
US122075A (en) * 1871-12-19 Improvement in churn-dashers
US64928A (en) * 1867-05-21 Pfers
DE604851C (de) 1934-10-30 Karl Wilh Danz Fa Vorrichtung zum Schlagen von Eiern und Sahne
US424108A (en) * 1890-03-25 Frank iiallam
US781917A (en) * 1904-03-30 1905-02-07 Harry Arthur Smith Egg-beater or cream-whipper.
US1223839A (en) * 1914-08-21 1917-04-24 William David Turner Egg-beater.
US1208862A (en) * 1916-08-21 1916-12-19 Velissar Velissarides Egg-beating implement.
US1779181A (en) 1929-07-08 1930-10-21 Mcdonald Hugh Robert Rotor siphon for aerating liquid, etc.
DE1138378B (de) 1956-12-19 1962-10-25 Teerverwertung Gmbh Ruehrvorrichtung fuer breifoermige Kristallgemische
CH675215A5 (pl) 1988-02-08 1990-09-14 Kurt Walter Wyss
SU1681930A1 (ru) * 1989-06-08 1991-10-07 Московский Институт Химического Машиностроения Устройство дл перемешивани
US5037210A (en) * 1989-06-21 1991-08-06 Turbomixer Corporation Multi-purpose mixing implement and method of mixing material
NL9100454A (nl) * 1991-03-14 1992-10-01 Tbma Europ Menginrichting.
RU2001765C1 (ru) * 1991-07-01 1993-10-30 Научно-технический кооператив "Млын" Рабочий орган смесител
US5908241A (en) * 1998-04-14 1999-06-01 Spyral Corporation Coil impeller mixing device

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL424165A1 (pl) * 2018-01-03 2019-07-15 Metal Proces Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Mieszadło pionowe z dyszowymi wirującymi modułami mieszającymi

Also Published As

Publication number Publication date
JP2004513776A (ja) 2004-05-13
DE20019941U1 (de) 2001-02-22
ATE271916T1 (de) 2004-08-15
TR200402537T4 (tr) 2004-12-21
WO2002041982A1 (de) 2002-05-30
KR20030059123A (ko) 2003-07-07
PL360080A1 (pl) 2004-09-06
EP1335790B1 (de) 2004-07-28
DE50103041D1 (de) 2004-09-02
US20040037163A1 (en) 2004-02-26
EP1335790A1 (de) 2003-08-20
KR100527256B1 (ko) 2005-11-09
ES2225648T3 (es) 2005-03-16
CN1230244C (zh) 2005-12-07
DK1335790T3 (da) 2004-12-06
CA2422173C (en) 2006-09-19
CA2422173A1 (en) 2003-03-12
PT1335790E (pt) 2004-10-29
CN1466484A (zh) 2004-01-07
US6921194B2 (en) 2005-07-26
JP4078601B2 (ja) 2008-04-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL198527B1 (pl) Urządzenie do mieszania płynnych lub zawiesinowych mediów, a w szczególności mediów o dużej lepkości
US5037209A (en) Apparatus for the mixing of fluids, in particular pasty media and a process for its operation
JP3677227B2 (ja) 攪拌翼および攪拌方法
US4092013A (en) Mixer with no moving parts
EP0947240B1 (en) Vertical agitating apparatus
EP0441505A1 (en) Agitators
US7934867B2 (en) Stirring apparatus
US3942770A (en) Device for stirring a liquid
JP6869414B1 (ja) 攪拌装置
CN109758942B (zh) 一种搅拌器
US5664883A (en) Mixer with alternating sized flow passages
KR20210143351A (ko) 관형 유체 혼합기 및 이의 제조방법
JP4386208B2 (ja) 管路混合器
JP4766905B2 (ja) パドル翼及び該パドル翼を備える攪拌装置
JP3768351B2 (ja) 竪型撹拌装置
RU2056921C1 (ru) Рабочий орган смесителя
JP7563753B2 (ja) 攪拌部品及びこれを備える攪拌翼
KR102394064B1 (ko) 내부 막힘이 없는 다중 유체 혼합용 혼합기
JP3820313B2 (ja) 竪型撹拌装置の撹拌翼構造
RU129424U1 (ru) Устройство для перемешивания
CN214320119U (zh) 增强固液悬浮效果的食品加工用搅拌器
SU1273150A1 (ru) Аппарат дл получени смесей
PL234662B1 (pl) Mieszadło pionowe z dyszowymi wirującymi modułami mieszającymi
RU182466U1 (ru) Устройство для смешивания жидких сред
CN213590210U (zh) 混合流双向搅拌器

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20091115