PL197933B1 - Urządzenie do dozowania roztworu mydła - Google Patents

Urządzenie do dozowania roztworu mydła

Info

Publication number
PL197933B1
PL197933B1 PL356839A PL35683901A PL197933B1 PL 197933 B1 PL197933 B1 PL 197933B1 PL 356839 A PL356839 A PL 356839A PL 35683901 A PL35683901 A PL 35683901A PL 197933 B1 PL197933 B1 PL 197933B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
neck
intermediate tank
dispenser
reservoir
tank
Prior art date
Application number
PL356839A
Other languages
English (en)
Other versions
PL356839A1 (pl
Inventor
Hans-Jorg Studer
Markus Ehrensperger
Original Assignee
Hts Int Trading Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hts Int Trading Ag filed Critical Hts Int Trading Ag
Publication of PL356839A1 publication Critical patent/PL356839A1/pl
Publication of PL197933B1 publication Critical patent/PL197933B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47KSANITARY EQUIPMENT NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; TOILET ACCESSORIES
    • A47K5/00Holders or dispensers for soap, toothpaste, or the like
    • A47K5/06Dispensers for soap
    • A47K5/12Dispensers for soap for liquid or pasty soap
    • A47K5/1202Dispensers for soap for liquid or pasty soap dispensing dosed volume
    • A47K5/1208Dispensers for soap for liquid or pasty soap dispensing dosed volume by means of a flexible dispensing chamber
    • A47K5/1209Dispensers for soap for liquid or pasty soap dispensing dosed volume by means of a flexible dispensing chamber with chamber in the form of a cylindrical tube
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47KSANITARY EQUIPMENT NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; TOILET ACCESSORIES
    • A47K5/00Holders or dispensers for soap, toothpaste, or the like
    • A47K5/06Dispensers for soap
    • A47K5/12Dispensers for soap for liquid or pasty soap

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Containers And Packaging Bodies Having A Special Means To Remove Contents (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)
  • Feeding, Discharge, Calcimining, Fusing, And Gas-Generation Devices (AREA)
  • Photographic Processing Devices Using Wet Methods (AREA)
  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)
  • Filling Of Jars Or Cans And Processes For Cleaning And Sealing Jars (AREA)

Abstract

1. Urz adzenie do dozowania roztworu myd la z odwróconego zbiornika zasilaj acego do wn e- trza zbiornika po sredniego w dozowniku, w którym wylot zbiornika zasilajacego przypo- minaj acy szyjk e butelki ma przebijan a przegro- d e, za s zbiornik po sredni zawiera lacznik wraz z tulej a przebijaj ac a, znamienne tym, ze z szyjki (3) wystaje nie mniej ni z jeden element klinowy (4, 5), umieszczany w laczniku (8) i dopasowany do powierzchni cylindrycznej (10), a ponadto poni zej tulei przebijaj acej (9) jest umieszczone gniazdo zaworu (51), na które naciska spr ezynuj acy korek (50), który naci- skany przez szyjk e (3) umo zliwia przep lyw roztworu, przy czym zako nczenie tulei przebija- j acej (9) podparte jest ni zej ni z górna kraw ed z lacznika. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do dozowania roztworu mydła z odwróconego zbiornika zasilającego do wnętrza zbiornika pośredniego w dozowniku.
Dozowniki mydła i pieniących środków czyszczących znane ze stanu techniki (między innymi: EP 0019582) wyposażone są w zbiorniki zasilające, wypełnione roztworem mydła (emulsją, środkiem dyspersyjnym), które umieszczane są górą do dołu w zbiorniku pośrednim, co pozwala na zachowanie zasadniczo stałego poziomu cieczy, podobnie jak to ma miejsce w przypadku poidła dla ptaków, oraz na zasilanie urządzenia dozującego.
Stwierdzono, że w trakcie wykorzystywania dozownika tego rodzaju zbiornik pośredni ulega zanieczyszczeniu substancjami z zewnątrz, zaś po pewnym czasie w dozowniku znajduje się znaczna ilość bakterii, w wyniku czego dozownik tego rodzaju, stworzony z myślą o myciu rąk, w istocie zanieczyszcza je.
Z powyższym problemem wiąże się poważne ryzyko rozprzestrzeniania chorób zakaźnych, zwłaszcza w zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i/lub dystrybucją produktów spożywczych oraz w placówkach zdrowotnych (m.in. szpitalach).
Stwierdzono również, że znane dozowniki - często wykorzystywane w słabo podświetlonych toaletach - wykazują niezadowalający znacznik poziomu napełnienia, w wyniku czego w dozownikach tego rodzaju często brak roztworu mydła, co oczywiście również niekorzystnie wpływa na poziom higieny.
Ponadto opróżniony zbiornik pośredni staje się siedliskiem bakterii, które pozostają, czy mnożą się w jego wnętrzu nawet po zamocowaniu kolejnego zbiornika zasilającego z nowym zapasem mydła.
Na rynku dostępne są przy tym mydła różnej jakości, które mogą być wykorzystywane jedynie w połączeniu z określonymi dozownikami w zależności od przeznaczenia kosmetyku. I tak, przykładowo, roztwory mydła wykorzystywane w miejscach wymagających znacznej dbałości o higienę zawierają dodatki antybakteryjne. Inne roztwory mydła zawierać mogą z kolei substancje aktywne odbudowujące ochronną warstwę tłuszczu i/lub środki zapachowe. Z kolei dozowniki pieniących środków czyszczących wymagają zastosowania roztworów o odmiennych własnościach fizycznych, w szczególności roztworów o znacznej lepkości, jeśli porównać je, przykładowo, z roztworami wykorzystywanymi w dozownikach mydła.
Dozowniki wykorzystywano dotąd często w połączeniu z nieodpowiednimi roztworami mydła lub też nieodpowiednimi zbiornikami z zapasem, które przeznaczone były dla dozowników innego typu i/lub do innych zastosowań.
Celem niniejszego wynalazku jest wyeliminowanie niekorzystnych stron znanych rozwiązań oraz ryzyka, o którym była tu mowa, a tym samym poprawienie higieny korzystania z dozownika oraz wyeliminowanie pomyłki przy wyborze zbiornika zasilającego.
Celem wynalazku jest również wprowadzenie lepszego systemu oznakowania, informującego w porę o konieczności dokonania wymiany zbiornika zasilającego. Konieczne jest zapewnienie dostatecznej rezerwy roztworu mydła, by ustrzec się przerwy w działaniu urządzenia.
Kolejnym celem wynalazku jest przedstawienie urządzenia, które nie dopuszcza do zanieczyszczenia jego elementów przed ich pierwszym użyciem, przykładowo w trakcie przesyłki lub transportu.
Cele wynalazku zrealizowano poprzez zastosowanie omówionego poniżej urządzenia gotowego do działania.
Urządzenie do dozowania roztworu mydła z odwróconego zbiornika zasilającego do wnętrza zbiornika pośredniego w dozowniku, w którym wylot zbiornika zasilającego przypominający szyjkę butelki ma przebijaną przegrodę, zaś zbiornik pośredni zawiera łącznik wraz z tuleją przebijającą, według wynalazku, charakteryzuje się tym, że z szyjki wystaje nie mniej niż jeden element klinowy, umieszczany w łączniku i dopasowany do powierzchni cylindrycznej, a ponadto poniżej tulei przebijającej jest umieszczone gniazdo zaworu, na które naciska sprężynujący korek, który naciskany przez szyjkę umożliwia przepływ roztworu, przy czym zakończenie tulei przebijającej podparte jest niżej niż górna krawędź łącznika. Szyjka wyposażona jest w element wciskany, wyposażony w nie mniej niż dwa elementy klinowe. Korzystnie, elementy klinowe są wykonane w formie pierścieniowych segmentów.
Korzystnie, powierzchnia cylindryczna obejmuje podwyższoną krawędź a także obejmuje żebra i wgłębienia.
Korzystnie, na szyjce, równolegle do niej jest umieszczony występ, biegnący wzdłuż obwodu tulei przebijającej poprzez pokrywę zbiornika pośredniego, który naciska na wycięcie w korku i utrzymuje korek w położeniu przelotowym.
PL 197 933 B1
Ponadto korzystnie, pokrywa wyposażona jest w szczeliny wzdłuż krawędzi w górnej części zbiornika pośredniego, które to szczeliny są wykonane w formie labiryntowych wlotów powietrza do wnętrza komory powietrznej w zbiorniku pośrednim.
Korzystnie, w występie w zbiorniku pośrednim jest umieszczony znacznik poziomu roztworu wyposażony w pływak. We wnętrzu zbiornika pośredniego za występem jest umieszczony pionowy pasek prowadzący, po którym przesuwa się pływak. Poza tym pływak ma boczne rowki, przez które biegną paski prowadzące.
Przedstawione urządzenie zapobiega wykorzystaniu nieodpowiednich zbiorników zasilających. Zbiorniki tego rodzaju nie mogą nawet zostać otwarte w dozowniku ze względu na to, że tuleja przebijająca nie sięga przegrody w niedopasowanym zbiorniku.
Sprężyście podparty korek uniemożliwia przenikanie zanieczyszczeń do wnętrza zbiornika pośredniego, po pierwsze, przed umieszczeniem w dozowniku zbiornika zasilającego z nowym zasobem, po drugie, w trakcie wymiany lub usuwania zbiornika zasilającego, jako że korek zamyka wówczas niezwłocznie wlot zbiornika pośredniego.
Co więcej, w zbiorniku pośrednim uzyskano stosunkowo dużą powierzchnię cieczy, w wyniku czego wystarczy wykonać bardzo wąski labiryntowy otwór na krawędzi, łączący wnętrze z otaczającą atmosferą, by uzyskać efekt „poidła dla ptaków”.
Rodzaj połączenia klinowego, jest rozwiązaniem ekonomicznym ze względu na możliwość jego zastosowania w standardowej butelce z zapasem roztworu mydła, przy uwzględnieniu różnych wariantów połączenia tego rodzaju, co zapobiega wystąpieniu pomyłki.
Zaprojektowanie elementów połączenia klinowego w postaci segmentów pierścieniowych jest korzystne z uwagi na zastosowaną technologię produkcji.
Powierzchnia cylindryczna pozwala na oszczędność miejsca i wymaga niewielkiej ilości materiału. Innymi słowy pokrywka, na której umieszczono segment pierścieniowy, może się cechować bardzo cienkimi ściankami. Co więcej, podwyższona krawędź ułatwia wsunięcie klinowej szyjki butelki. Zastosowanie żeber i wgłębień znacznie zwiększa liczbę możliwych kombinacji.
Postać elementów klinowych, zapewnia określone położenie oraz kąt otwarcia korka, przez co znajduje zastosowanie zwłaszcza w przypadku roztworów mydła cechujących się znaczną lepkością.
Labiryntowy wlot powietrza zapobiega przedostawaniu się do wnętrza bakterii, zapewniając zarazem wlot powietrza w ilości odpowiadającej ilości usuwanej cieczy.
Znacznik poziomu wypełnienia zbiornika jest bardzo dobrze widoczny, umożliwiając zarazem jego dogodne umieszczenie na obudowie dozownika.
W prosty, a zarazem pewny sposób z pomocą pionowego paska prowadzącego być może kierowany pływak. Z kolei boczne paski prowadzące zapobiegają przechylaniu się pływaka.
Przedmiot wynalazku przedstawiono w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w uproszczony sposób dozownik wyposażony w zbiornik pośredni na roztwór mydła, zaopatrzony w łącznik, oraz dołączany zbiornik zasilający, fig. 2 przedstawia w częściowym przekroju kompletny dozownik, jaki zaprezentowano na fig. 1, gotowy do działania, fig. 3a przedstawia widok z góry wciskanego elementu szyjki zbiornika zasilającego, jaki zaprezentowano na fig. 1, fig. 3b przedstawia przekrój pionowy wciskanego elementu, jaki zaprezentowano na fig. 3a, fig. 4a przedstawia widok z góry elementu zamykającego w dozowniku, jaki zaprezentowano na fig. 1 i fig. 2, fig. 4b przedstawia widok z boku elementu zamykającego, jaki zaprezentowano na fig. 4a, fig. 5 przedstawia pływak znacznika poziomu napełnienia w dozowniku, jaki zaprezentowano na fig. 1 i 2, fig. 6 przedstawia w powiększeniu przekrój zbiornika pośredniego, jaki zaprezentowano na fig. 1, z chwilą przystąpienia do mocowania zbiornika zasilającego, fig. 7 przedstawia widok analogiczny do zaprezentowanego na fig. 6 w trakcie mocowania zbiornika zasilającego.
Na fig. 1 symbolem 1 oznaczono dozownik mydła, wyposażony w zbiornik zasilający 2, znany ze stanu techniki, a w którym przechowywany jest roztwór mydła. W górnej części tylnej ścianki zbiornika 2 znajduje się wgłębienie 2', w którym umieszczany jest system blokowania dozownika. Na szyjce 3 zbiornika zasilającego 2 umieszczono natomiast elementy klinowe 4 i 5.
Poniżej zbiornika zasilającego 2, w pewnej odległości od niego dla uzyskania pełnej przejrzystości, przedstawiono zbiornik pośredni 6 na roztwór mydła, wykorzystywany w znany sposób jako zbiornik na roztwór mydła, pozwalający na wymianę zbiornika 2 bez konieczności przerywania działania urządzenia. Zbiornik pośredni 6 cechuje się budową modułową. Wyposażony jest w pokrywę 7 wraz z łącznikiem 8, który pozostaje zamknięty przy użyciu sprężynującego korka 50 w trakcie, gdy w urządzeniu nie jest zamocowany zbiornik zasilający 2.
PL 197 933 B1
Zastosowanie niewłaściwego zbiornika zasilającego 2, tj. zawierającego przykładowo roztwór mydła, który winien być dozowany przy użyciu dozownika pieniących środków czyszczących, uniemożliwia krawędź klinowa 10. Krawędź 10 dopasowano na zasadzie negatywu do elementów klinowych 4, 5, pozostawiając odpowiedni luz między nimi i umożliwiając wsunięcie do łącznika 8 odpowiedniego zbiornika zasilającego 2, a następnie jego zablokowanie. Niemożliwe jest przy tym wykorzystanie niedopasowanego zbiornika 2.
Zbiornik pośredni 6 również wyposażono na pokrywie 7 w elementy zaciskowe i blokujące 11, wykorzystywane do unieruchamiania zbiornika w obudowie dozownika, co przedstawiono na rysunku w uproszczony sposób. Obracaniu się zbiornika pośredniego 6 przeciwdziała z kolei boczna prowadnica 12 w postaci wgłębienia. Poniżej zbiornika 6 umieszczono podporę 13 pompy wyposażoną w jednolity element sprężynujący 15, w którym wyróżnić można element końcowy wykorzystywany do unieruchomienia zbiornika w obudowie dozownika. W podporze 13 umieszczono pompę 18, której wylot 17 wykonano w formie gumowego zakończenia umożliwiającego dozowanie mydła w płynie porcjami. Wystający element pionowy 19, w którym umieszczono znacznik poziomu roztworu mydła, widoczny jest z przodu zbiornika pośredniego 6.
Na przekroju na fig. 2 przedstawiono urządzenie zaprezentowane na fig. 1, zamocowane w dozowniku mydła 1 umieszczanym na ścianie W. Dozownik mydła 1 przymocowano do ściany W od strony tylnej ścianki 30 w znany sposób. W dolnej części tylnej ścianki 30 umieszczono przegub 31 (przegub taśmowy) kołpaka 20, zaprezentowanego na rysunku w sposób częściowy. W górnej części ścianki tylnej 30 umieszczono krzywkę blokującą 33, za pomocą której zamykany jest kołpak 20. Poniżej krzywki 33 umieszczono żebra podporowe 32, wykorzystywane do ustawiania w pionie zbiornika zasilającego 2. Otwarta przegroda 52 sterczy w górę wewnątrz szyjki 3 zbiornika 2, będąc zablokowana w tym położeniu, co pozwala na przepływ roztworu mydła przez tuleję przebijającą 9.
Na rysunku widać, że element wystający z szyjki 3 zbiornika utrzymuje półkolisty korek 50 w otwartym położeniu. W rezultacie mydło przepływać może między korkiem 50 a gniazdem zaworu 51, dzięki czemu poziom cieczy zaznaczony na prawo od szyjki 3 zbiornika utrzymuje się na stałym poziomie, zaś powyżej poziomu znajduje się komora powietrzna, która uzupełniana jest powietrzem przez bardzo niewielką szczelinę krawędziową między pokrywą 7 a zbiornikiem 6.
We wnętrzu zbiornika pośredniego 6 widać również pasek prowadzący 47, po którym przesuwa się w górę pływak 22 wyposażony w krótki górny znacznik 22'. Przedstawione na rysunku położenie odpowiada stanowi, gdy zbiornik pośredni jest niemal pusty, co pozostaje w sprzeczności z zaznaczonym poziomem roztworu mydła.
Zgodnie z tym, co zaprezentowano na fig. 2, do wnętrza podstawy zbiornika pośredniego 6 wprowadzana jest pompa 18, zamykana przy użyciu zaworu klapowego 44, będącego zaworem jednokierunkowym.
Z kołpaka 20 wystaje dźwignia 24, wyposażona w pierścień 23, oraz wylot mydła 17.
Na fig. 3a i 3b, prezentujących szyjkę 3 zbiornika, pokazano, że szyjka ta stanowi element dopasowany do wylotu zbiornika 2, będąc z nim połączona w sposób wymuszony i gwarantujący szczelność (czego nie uwzględnia rysunek).
Widok z góry przedstawiony na fig. 3a prezentuje dwa elementy klinowe 4 i 5, w których wykonano rowki 4' i 5' , a ponadto występ 28. W środku znajduje się przegroda 52, przedstawiona na fig. 2, która tym razem znajduje się w położeniu zamkniętym.
Figura 3b prezentuje przekrój pionowy szyjki 3 zaprezentowanej na fig. 3a. Na rysunku zaznaczono cienką budowę ścianek oraz obniżenie 14, zamknięte przegrodą 52. Zaprezentowano również wysokość występu 28, krawędź centrującą 16, odpowiedzialną za ustalenie położenia wylotu zbiornika, oraz dolne wgłębienie 27.
Wgłębienie 27 dopasowano do wystającej części (nie uwzględnionej na rysunku) wylotu zbiornika 2 umożliwiającej wyposażenie standardowego zbiornika zasilającego, przy uwzględnieniu jego zawartości, w odpowiednie urządzenia wykorzystywane do oznakowania oraz łączenia klinowego zgodnie ze wskazaniami fig. 3a i 3b.
Na fig. 4a zaprezentowano w szczegółach budowę korka 50 wraz z elementem sprężynującym 48 oraz kołkami mocującymi 49. Na fig. 4a i 4b zaprezentowano wycięcie 53 w korku 52, do wnętrza którego wnika występ 28, który wykorzystywany jest zarazem do prowadzenia zbiornika 2 w trakcie jego umieszczania w łączniku 8 (patrz fig. 2).
Na fig. 5 zaprezentowano pływak 22, przy czym uwzględniono tu element prowadzący 26 wraz z wykonanymi w nim rowkami. Trzon 25 pływaka jest wydrążony w znany sposób.
PL 197 933 B1
Proces umieszczania zbiornika 2 ze świeżym zapasem mydła w łączniku 8 w pokrywie 7 zaprezentowano w powiększeniu na fig. 6.
Na fig. 7 zaprezentowano przebijanie przegrody 52 w szyjce 3, przy czym w zaprezentowanym położeniu korek 50 nadal przylega do gniazda zaworu 51.
Obniżenie szyjki 3 odpowiada pozycji gotowości do działania, co zostało opisane szczegółowo przy okazji omawiania fig. 2.
Niniejszy wynalazek pozwala na zachowanie czystości w trakcie wprowadzania roztworu mydła do wnętrza dozowników mydła i pieniących środków czyszczących, nie dopuszczając do obniżenia jakości roztworu oraz dozownika w zetknięciu z atmosferą i/lub innymi czynnikami.
Urządzenie wytwarzane być może przy zastosowaniu standardowej technologii obróbki plastiku. Może być stosowane w połączeniu z już istniejącymi konstrukcjami dozowników.
Wymiana zbiorników zasilających nie wymaga dodatkowych instrukcji. Dany zbiornik albo pasuje do wybranego dozownika, albo też dozownik wymaga zastosowania zbiornika innego typu.
Należy przyjąć, że zakres niniejszego wynalazku nie jest ograniczony przez powyższy opis. Możliwe jest przykładowo zintegrowanie odrębnych elementów, co jest szczególnie korzystne w przypadku komponentów produkowanych w znacznej ilości. Możliwe jest przykładowo zintegrowanie elementów połączenia klinowego i/lub ich uformowanie w procesie formowania wtryskowego na szyjce zbiornika zasilającego.

Claims (10)

1. Urządzenie do dozowania roztworu mydła z odwróconego zbiornika zasiiającego do wnętrza zbiornika pośredniego w dozowniku, w którym wylot zbiornika zasilającego przypominający szyjkę butelki ma przebijaną przegrodę, zaś zbiornik pośredni zawiera łącznik wraz z tuleją przebijającą, znamienne tym, że z szyjki (3) wystaje nie mniej niż jeden element klinowy (4, 5), umieszczany w łączniku (8) i dopasowany do powierzchni cylindrycznej (10), a ponadto poniżej tulei przebijającej (9) jest umieszczone gniazdo zaworu (51), na które naciska sprężynujący korek (50), który naciskany przez szyjkę (3) umożliwia przepływ roztworu, przy czym zakończenie tulei przebijającej (9) podparte jest niżej niż górna krawędź łącznika.
2. U rządze nie według zastrz. 1, znamienne tym, że szyjka (3) wyposażona jest w element wciskany, wyposażony w nie mniej niż dwa elementy klinowe (4, 5).
3. U rządzenie według zas^z. 1 albo 2, znamienne tym, że ei^r^^rnty kllnowe (4, 5) są wykonane w formie pierścieniowych segmentów.
4. Uwedług zassc^. 1, znamienne tym, że cyllndryczna (10) obeemuje podwyższoną krawędź.
5. Urządzenie według zassc^. 4, znamienne tym, że cyllndryczna (10) obejmuue żebra i wgłębienia.
6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że na szyjce (3), równolegle do niej jest umieszczony występ (28), biegnący wzdłuż obwodu tulei przebijającej (9) poprzez pokrywę (7) zbiornika pośredniego (6), który naciska na wycięcie (53) w korku (50) i utrzymuje korek w położeniu przelotowym.
7. Urządzeniewedług zas^z. 1, znamienne tym, że pokrywa (7) wyposażona j ess w szczeHny wzdłuż krawędzi w górnej części zbiornika pośredniego (6), które to szczeliny są wykonane w formie labiryntowych wlotów powietrza do wnętrza komory powietrznej (L) w zbiorniku pośrednim.
8. Uirządzeniewedług zas^z. 1, znamienne tym, że w wyssępie (19) w zbiorniku pośrednim (6) jest umieszczony znacznik poziomu roztworu wyposażony w pływak (22).
9. Urządzenie według zas^z. 1, znamienne tym, że we wnętrzu zbiornika pośredniego (6) za występem (19) jest umieszczony pionowy pasek prowadzący (47), po którym przesuwa się pływak (22).
10. Urządzeniewedług zas^z. 8 albo 9, znamienne tym, że pływak (22) mabocznecowkl (26), przez które biegną paski prowadzące (47).
PL356839A 2000-01-19 2001-01-16 Urządzenie do dozowania roztworu mydła PL197933B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00810043A EP1118301A1 (de) 2000-01-19 2000-01-19 Vorrichtung zur Abgabe von Seifenlösung in einem Spender
PCT/CH2001/000029 WO2001052710A1 (de) 2000-01-19 2001-01-16 Vorrichtung zur abgabe von seifenlösung in einem spender

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL356839A1 PL356839A1 (pl) 2004-07-12
PL197933B1 true PL197933B1 (pl) 2008-05-30

Family

ID=8174528

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL356839A PL197933B1 (pl) 2000-01-19 2001-01-16 Urządzenie do dozowania roztworu mydła

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6758372B2 (pl)
EP (2) EP1118301A1 (pl)
JP (1) JP2003520089A (pl)
AT (1) ATE313995T1 (pl)
AU (1) AU2001223391A1 (pl)
CA (1) CA2397073C (pl)
CZ (1) CZ296477B6 (pl)
DE (1) DE50108539D1 (pl)
DK (1) DK1248549T3 (pl)
ES (1) ES2254356T3 (pl)
HU (1) HU226323B1 (pl)
NO (1) NO325641B1 (pl)
PL (1) PL197933B1 (pl)
PT (1) PT1248549E (pl)
SK (1) SK285502B6 (pl)
WO (1) WO2001052710A1 (pl)

Families Citing this family (60)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6820821B2 (en) 2001-04-13 2004-11-23 S.C. Johnson & Son, Inc. Automated cleansing sprayer
FR2831855B1 (fr) * 2001-11-06 2004-04-02 Gemplus Card Int Agencement d'alimentation en fluide d'une machine comportant des moyens de detrompage
NL1019348C2 (nl) * 2001-11-12 2003-05-13 Bentfield Europ Bv Schuimdispenser, huis en voorraadhouder daarvoor.
NL1020641C2 (nl) * 2001-11-12 2003-05-15 Bentfield Europ Bv Dispenser voor afgifte van een vloeistof en huis voor een dergelijke dispenser.
US7837132B2 (en) 2002-05-28 2010-11-23 S.C. Johnson & Son, Inc. Automated cleansing sprayer
US7066356B2 (en) 2002-08-15 2006-06-27 Ecolab Inc. Foam soap dispenser for push operation
US6971549B2 (en) * 2003-04-18 2005-12-06 S.C. Johnson & Son, Inc. Bottle adapter for dispensing of cleanser from bottle used in an automated cleansing sprayer
US7021494B2 (en) 2003-04-18 2006-04-04 S. C. Johnson & Son, Inc. Automated cleansing sprayer having separate cleanser and air vent paths from bottle
US20050017022A1 (en) * 2003-07-24 2005-01-27 Aaron Faygenov Bottle cap puncturing device
US7503465B2 (en) * 2003-10-25 2009-03-17 Joseph S. Kanfer Universal adapter clip
DE102004038232B4 (de) * 2004-08-05 2010-03-25 Evonik Stockhausen Gmbh Spender, insbesondere Dosierspender
US7407117B2 (en) * 2004-10-28 2008-08-05 Meadwestvaco Calmar, Inc. Liquid sprayer assembly
US7621426B2 (en) * 2004-12-15 2009-11-24 Joseph Kanfer Electronically keyed dispensing systems and related methods utilizing near field frequency response
ES2261084B1 (es) * 2005-04-26 2007-12-01 Melcart Projects, Sl Procedimiento de extraccion a traves del agua de riego del contenido de envases flexibles cerrados, dispositivo para realizarlo, y envase utilizado.
JP4570154B2 (ja) * 2005-06-21 2010-10-27 有限会社恵信 液状物詰め替え用ディスペンサ及びディスペンサユニット
US9090450B2 (en) * 2005-12-22 2015-07-28 Diversey, Inc. Lock-out device and method
US20070246486A1 (en) * 2006-02-03 2007-10-25 Frank Calandrino Conversion Kit to Retrofit Kitchen Sink Soap Dispenser to a Liquid Soap Bottle
CA2578422A1 (en) * 2006-05-02 2007-11-02 Gotohti.Com Inc. Wall plate system with releasable lock
CA2545654A1 (en) 2006-05-02 2007-11-02 Gotohti.Com Inc. Wall plate system for dispensers
US20080054018A1 (en) * 2006-08-30 2008-03-06 Jeffrey James Stechschulte Liquid dispenser with associated refill unit
WO2008042427A2 (en) * 2006-10-03 2008-04-10 Rochester Midland Corporation Automatic dispenser
DE502007001725D1 (de) * 2007-01-23 2009-11-26 Hans Georg Hagleitner Aus einer flexiblen Materialbahn aus schweißbarem Kunststoff gebildeter Behälter
US20080237263A1 (en) * 2007-03-29 2008-10-02 Jonathan Green Liquid Dispenser with Reservoir and Pump Attaching Mechanism
US9730557B2 (en) 2007-05-16 2017-08-15 Ecolab Usa Inc. Keyed dispensing cartridge with valve insert
US8020733B2 (en) * 2007-05-16 2011-09-20 Ultraclenz, Llc Keyed dispensing cartridge system
CA2688734C (en) * 2009-12-16 2017-06-20 Gotohti.Com Inc. Photochromic optically keyed dispenser
US8261950B2 (en) 2007-10-22 2012-09-11 Georgia-Pacific Consumer Products Lp Pumping dispenser
WO2009134931A2 (en) 2008-04-29 2009-11-05 Meritech, Inc. Complete hand care
FR2931052B1 (fr) * 2008-05-13 2012-08-03 Occitane L Distributeur de liquide a office de rechargement dissimule
DE102008002957A1 (de) * 2008-07-22 2010-01-28 Evonik Stockhausen Gmbh Spendersystem für die portionsweise Ausgabe pastöser, flüssiger, gasförmiger und/oder geschäumter Medien
CA2734689C (en) * 2008-08-29 2014-02-11 Pepsico, Inc. Post-mix beverage system
US9272827B2 (en) 2008-08-29 2016-03-01 Pepsico, Inc. Post-mix beverage system
US20100155420A1 (en) * 2008-12-19 2010-06-24 Resurgent Health & Medical,Llc Dispensing System for Cleaning Devices
WO2010080707A1 (en) * 2009-01-09 2010-07-15 Vitality Foodservice, Inc. Coupling for pump and container
AT508090B1 (de) * 2009-04-09 2011-05-15 Hagleitner Hans Georg Spender für fliessfähiges medium
US8308027B2 (en) 2009-12-01 2012-11-13 Regent Medical Center Automatic soap dispenser with top-side motor and methods
US8714413B2 (en) 2010-03-10 2014-05-06 Mary Elizabeth Coleman Fuqua Mouthwash dispenser
US20110220683A1 (en) * 2010-03-10 2011-09-15 Mary Elizabeth Coleman Fuqua Mouthwash Dispenser
JP5654257B2 (ja) * 2010-04-07 2015-01-14 株式会社ニイタカ 液体供給装置及び液体供給方法
US8651328B2 (en) 2011-07-14 2014-02-18 Georgia-Pacific Consumer Products Lp Pumping dispenser shield
EP2885169B1 (de) * 2012-08-20 2016-04-27 WashTec Holding GmbH Dosiervorrichtung und verfahren zur dosierung von zusatzmitteln in behandlungsflüssigkeiten einer fahrzeugbehandlungsanlage
GB2531176B (en) 2013-03-15 2017-10-18 Bissell Homecare Inc Fluid delivery system
AT515275B1 (de) * 2013-12-20 2018-06-15 Hans Georg Hagleitner Behälter
US20160167869A1 (en) * 2014-12-12 2016-06-16 Briggs & Stratton Corporation Lubricant dispensing cartridge
US9919323B2 (en) * 2015-02-02 2018-03-20 Gojo Industries, Inc. Fluid dispenser and first and second fluid containers for a fluid dispenser
ES2939370T3 (es) 2016-01-12 2023-04-21 Freezio Ag Sistema de dispensador con soporte para cartucho
US10464797B2 (en) 2016-01-15 2019-11-05 Pepsico, Inc. Post-mix beverage system
US10610045B2 (en) 2016-06-14 2020-04-07 Pepsico, Inc. Beverage system including a removable piercer
US10569286B2 (en) 2017-05-08 2020-02-25 Ecolab Usa Inc. Shaped cartridge dispensing systems
EP3648645B1 (en) 2017-07-07 2022-01-05 Gojo Industries, Inc. Refillable dispensers having reservoirs and refill containers configured for fluid and air transfer therebetween
WO2019089756A1 (en) * 2017-11-06 2019-05-09 Gojo Industries, Inc. Touch-free dispensers
HRP20220532T1 (hr) * 2017-11-27 2022-06-10 Freezio Ag Spremnik za patronu, sustav patrone, stroj za pripremu napitka i postupak proizvodnje napitka
US11751585B1 (en) 2022-05-13 2023-09-12 Sharkninja Operating Llc Flavored beverage carbonation system
US11647860B1 (en) 2022-05-13 2023-05-16 Sharkninja Operating Llc Flavored beverage carbonation system
US11634314B1 (en) 2022-11-17 2023-04-25 Sharkninja Operating Llc Dosing accuracy
US11738988B1 (en) 2022-11-17 2023-08-29 Sharkninja Operating Llc Ingredient container valve control
US11745996B1 (en) 2022-11-17 2023-09-05 Sharkninja Operating Llc Ingredient containers for use with beverage dispensers
US11925287B1 (en) 2023-03-22 2024-03-12 Sharkninja Operating Llc Additive container with inlet tube
US11871867B1 (en) 2023-03-22 2024-01-16 Sharkninja Operating Llc Additive container with bottom cover
US11931704B1 (en) 2023-06-16 2024-03-19 Sharkninja Operating Llc Carbonation chamber

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE116812C (pl) *
US3250438A (en) * 1964-06-12 1966-05-10 G H Packwood Mfg Company Fluent material dispenser with bottletype material container
US3912125A (en) * 1974-08-12 1975-10-14 Calgon Corp Dispenser for fluent materials and container
IT1090978B (it) * 1977-11-25 1985-06-26 Steiner Co Int Sa Distributore per sapone liquido e recipiente per il medesimo
CH636761A5 (de) 1979-05-10 1983-06-30 Europtool Trust Einrichtung zur dosierung und bildung von seifenschaum.
US4391309A (en) * 1981-04-16 1983-07-05 Steiner Corporation Soap dispensing system
US4429812A (en) * 1981-04-16 1984-02-07 Steiner Corporation Soap dispensing system
EP0116812B1 (de) * 1982-12-24 1986-05-28 Cws Ag Seifenspender mit einer Anzeigevorrichtung für den Füllzustand einer Seifenlösung
US5102010A (en) * 1988-02-16 1992-04-07 Now Technologies, Inc. Container and dispensing system for liquid chemicals
US4901890A (en) * 1988-06-24 1990-02-20 Mivelaz Michael B Watering system automatic additive dispenser kit
US5100030A (en) * 1990-05-24 1992-03-31 Inopak Ltd. Fixtures for fluid dispensing bags
US5732853A (en) * 1992-11-03 1998-03-31 Bentfield Europe B.V. Dosing unit comprising a dispensing device and a container bag unit
DE9407178U1 (de) * 1994-05-02 1994-07-07 Reidel, Hermann, 63791 Karlstein Vorrichtung zur Erzeugung und Abgabe von Schaum

Also Published As

Publication number Publication date
ATE313995T1 (de) 2006-01-15
CA2397073C (en) 2009-03-31
NO325641B1 (no) 2008-06-30
US20030071058A1 (en) 2003-04-17
NO20023447D0 (no) 2002-07-18
JP2003520089A (ja) 2003-07-02
US6758372B2 (en) 2004-07-06
WO2001052710A1 (de) 2001-07-26
PL356839A1 (pl) 2004-07-12
SK10582002A3 (sk) 2002-12-03
CA2397073A1 (en) 2001-07-26
DE50108539D1 (de) 2006-02-02
EP1248549B1 (de) 2005-12-28
PT1248549E (pt) 2006-05-31
NO20023447L (no) 2002-07-18
CZ20022464A3 (cs) 2002-10-16
DK1248549T3 (da) 2006-04-10
EP1248549A1 (de) 2002-10-16
HUP0204033A2 (en) 2003-03-28
EP1118301A1 (de) 2001-07-25
CZ296477B6 (cs) 2006-03-15
HU226323B1 (en) 2008-08-28
AU2001223391A1 (en) 2001-07-31
ES2254356T3 (es) 2006-06-16
SK285502B6 (sk) 2007-03-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL197933B1 (pl) Urządzenie do dozowania roztworu mydła
US5031798A (en) Spraying device
US4886192A (en) Liquid soap dispenser
US20100252573A1 (en) Perfume bottle
CN108135406B (zh) 分配器
US11116363B2 (en) Dispensing system
JPS60202200A (ja) 洗剤分配装置
US8631519B1 (en) Toilet cleanser and deodorizer dispenser
JPH0833317B2 (ja) 用量投与システム及び方法
US6360918B1 (en) Bottle
US9327955B2 (en) Funnel for facilitating emptying of a liquid-filled container
CA1303566C (en) Liquid soap dispenser
JP4916774B2 (ja) キャップ付き容器
JP3744547B2 (ja) 液体石鹸などのための用量吐出ディスペンサ
US2091518A (en) Dispenser for liquids
US4421249A (en) Apparatus for dispensing fluids
JP4669431B2 (ja) キャップ付き容器
GB2369609A (en) A Dispensing Container with a Secondary Chamber for Addition of Concentrate
JP7346796B2 (ja) 計量カップとコックとの組み合わせ
KR19990021956A (ko) 유체용 디스펜서
CN217078099U (zh) 一种洗涤剂容纳装置、洗涤剂投放结构及衣物处理设备
JP2004124433A (ja) トイレ用薬剤供給容器
JP2013177171A (ja) 注出キャップ
GB2292374A (en) Valved liquid dispenser
JP2017132535A (ja) 吐出容器