PL195830B1 - Obudowa rezonatora mikrofalowego z materiału metalowego - Google Patents

Obudowa rezonatora mikrofalowego z materiału metalowego

Info

Publication number
PL195830B1
PL195830B1 PL336740A PL33674099A PL195830B1 PL 195830 B1 PL195830 B1 PL 195830B1 PL 336740 A PL336740 A PL 336740A PL 33674099 A PL33674099 A PL 33674099A PL 195830 B1 PL195830 B1 PL 195830B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
resonator
housing according
resonator housing
strand
Prior art date
Application number
PL336740A
Other languages
English (en)
Other versions
PL336740A1 (en
Inventor
Dierk Schröder
Norbert Hohenstein
Peter Schreiber
Andreas Noack
Jörg Tobias
Original Assignee
Hauni Maschinenbau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschinenbau Ag filed Critical Hauni Maschinenbau Ag
Publication of PL336740A1 publication Critical patent/PL336740A1/xx
Publication of PL195830B1 publication Critical patent/PL195830B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N22/00Investigating or analysing materials by the use of microwaves or radio waves, i.e. electromagnetic waves with a wavelength of one millimetre or more
    • G01N22/04Investigating moisture content
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N22/00Investigating or analysing materials by the use of microwaves or radio waves, i.e. electromagnetic waves with a wavelength of one millimetre or more

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Control Of Motors That Do Not Use Commutators (AREA)
  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Non-Reversible Transmitting Devices (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Measurement Of Resistance Or Impedance (AREA)

Abstract

1. Obudowa rezonatora mikrofalowego z materialu metalowego, przez która przepro- wadzane jest pasmo wyrobu przemyslu tyto- niowego i do której doprowadzane sa mikrofale w celu ustalenia masy i/lub wilgotnosci materia- lu pasma, znamienna tym, ze obudowa (4) sklada sie, co najmniej czesciowo, z materialu o niskim wspólczynniku rozszerzalnosci ciepl- nej oraz posiada uklad regulacji temperatury, utrzymujacy przynajmniej w przyblizeniu stala temperature robocza. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest obudowa rezonatora mikrofalowego z materiału metalowego, przez którą przeprowadzane jest pasmo wyrobu przemysłu tytoniowego, do której doprowadzane są mikrofale w celu ustalenia masy i/lub wilgotności materiału pasma.
Pod pojęciem pasma wyrobu przemysłu tytoniowego należy rozumieć osłonięte lub nieosłonięte pasmo materiału nadającego się do palenia, takiego jak tytoń cięty, tytoń cygaretkowy, tytoń cygarowy lub inny materiał nadający się do palenia. Pod pojęciem tym można także rozumieć pasmo materiału filtra, takiego jak octan celulozy lub papier.
Jak wiadomo, na przykład z dokumentu patentowego nr EP 0791 823 A2, w celu oznaczenia masy i/lub wilgotności pasma tytoniowego, zwłaszcza pasma papierosowego składającego się z tytoniu ciętego osłoniętego bibułką papierosową, prowadzi się pasmo przez komorę pomiarową z metalu (zwaną dalej obudową rezonatora), w której działają na nie mikrofale. Ze zmian wielkości charakterystycznych mikrofal w przenikanej przez pasmo obudowie rezonatora mikrofalowego, na przykład w pustej obudowie rezonatora można za pomocą specjalnych układów obliczających wnioskować o masie i/lub wilgotności każdej jednostki długości pasma.
Celem wynalazku jest ulepszenie obudowy rezonatora mikrofalowego znanego ze stanu techniki w celu zwiększenia jego dokładności i czułości pomiarowej.
Obudowa rezonatora mikrofalowego z materiału metalowego, przez którą przeprowadzane jest pasmo wyrobu przemysłu tytoniowego i do której doprowadzane są mikrofale w celu ustalenia masy i/lub wilgotności materiału pasma, charakteryzuje się według wynalazku tym, że składa się co najmniej częściowo z materiału o niskim współczynniku rozszerzalności cieplnej oraz posiada układ regulacji temperatury, utrzymujący przynajmniej w przybliżeniu stałą temperaturę roboczą zespołu obudowy.
Korzystnie, obudowa składa się co najmniej częściowo ze stopu, który zawiera około 64% żelaza i około 36% niklu.
Korzystnie, przestrzeń wewnętrzna obudowy rezonatora ma postać symetrycznej bryły wydrążonej, zwłaszcza cylindra pustego, który może być zamykany za pomocą elementu zamykającego usuwalnego w czasie pracy. Kształt przestrzeni wewnętrznej może odbiegać od dokładnego kształtu cylindra pustego. Korzystny jest jednak wtedy także kształt co najmniej w przybliżeniu symetryczny, na przykład kształt wielokątny.
W korzystnej odmianie wykonania, ścianki przestrzeni wewnętrznej obudowy rezonatora są, co najmniej częściowo pokryte materiałem odpornym na korozję lub składają się z takiego materiału. Jako uprzywilejowany stosuje się metal dobrze przewodzący elektryczność. Obydwa wymagania spełnia złoto, które można stosować co najmniej jako metal o dużej czystości lub w postaci odpowiedniego stopu. Czyste złoto nadaje się do powlekania przestrzeni wewnętrznej, gdyż już bardzo cienka warstwa wystarcza do spełnienia pożądanej funkcji odporności korozyjnej i przewodności elektrycznej. Według wynalazku korzystnie zaopatruje się także ścianki zewnętrznej obudowy rezonatora w materiał odporny na korozję, na przykład przez pozłocenie, aby zatrzymać korozję.
Korzystnie, obudowa jest wyposażona w zamkniętą rurę ochronną otaczającą pasmo, przy czym zwłaszcza rura ochronna składa się co najmniej częściowo z tworzywa sztucznego, zwłaszcza z grupy poliaryloeteroketonów (grupy PAEK), szczególnie zaś z grupy polieteroeteroketonów (PEEK).
Korzystnie, rura ochronna rezonatora według wynalazku jest rozszerzona w obszarze otworu wlotowego dla pasma.
Obudowa rezonatora może ciągnąć się w postaci odcinków rurowych poza przestrzenią wewnętrzną obudowy na zewnątrz w kierunku pasma w celu zapobiegania wydostawaniu się mikrofal. Obudowa rezonatora może ciągnąć się także wewnątrz przestrzeni wewnętrznej obudowy do wewnątrz w kierunku pasma.
Korzystnie, obudowa rezonatora według wynalazku nadaje się do stosowania w układzie pomiarowym z doprowadzaniem z generatora do obudowy rezonatora mikrofal o co najmniej dwóch różnych częstotliwościach i uchwyceniem w układzie rejestrującym przesunięcia częstotliwości rezonansowych przez porównanie, będącej pod wpływem pasma, krzywej rezonansu z, nie będącą pod wpływem pasma, krzywą rezonansu jak również tłumienia przez porównanie amplitud będącej i nie będącej pod wpływem pasma krzywych rezonansu.
Dalsza korzystna postać wynalazku polega na tym, że do rezonatora doprowadza się mikrofale o dwóch częstotliwościach, które obydwie są przyporządkowane opadającemu bokowi krzywej rezonansu.
PL 195 830B1
W obudowie rezonatora, według wynalazku, zaleca się stosowanie stopu, który składa się z około 64% żelaza i około 36% niklu. Zawartości składników stopu mogą jednak zmieniać się w stosunku do podanych wartości, dopóki tylko współczynnik rozszerzalności cieplnej jest wystarczająco niski, aby odkształcenia mechaniczne w przypadku wahań temperatury nie były tak duże, by w niedopuszczalnym stopniu fałszowały wynik pomiaru. Pod tym warunkiem można stosować także inne składniki stopu.
Do zalet wynalazku należy zwłaszcza to, że obudowa rezonatora z materiału o ekstremalnie niskim współczynniku rozszerzalności cieplnej zmienia bardzo mało swój kształt w przypadku zmiany temperatury. Do tego może się także przyczyniać regulacja temperatury. Następstwem tego jest bardzo dobra stałość właściwości rezonatora, co zwiększa dokładność i stałość rejestracji danych pomiarowych.
Zastosowanie materiału odpornego na korozję, takiego jak złoto, do powlekania powierzchni przestrzeni wewnętrznej obudowy rezonatora zapobiega korozji i powodowanym przez nią zmianom właściwości rezonatora. Dzięki dobremu przewodnictwu elektrycznemu tego materiału powlekającego zostają w dużym stopniu wyeliminowane ujemne wpływy wywierane przez tak zwane zjawisko naskórkowe.
Obudowa rezonatora jest, według wynalazku, szczególnie przydatna do doprowadzania mikrofal i do przekształcenia sygnałów mikrofalowych w sygnały pomiarowe.
Wynalazek zostanie bliżej objaśniony poniżej za pomocą przykładu wykonania, ukazanego na figurze rysunku.
Pokazane z częściowym wycięciem pasmo papierosowe 1 poruszane w kierunku strzałki 5, składające się z wypełniacza 2 w postaci krajanki tytoniowej i osłonki 3 z bibułki papierosowej, przechodzi przez obudowę 4 rezonatora, do której doprowadza się mikrofale w celu ustalenia masy i/lub wilgotności wypełniacza. Obudowa 4 rezonatora zawiera bryłę wydrążoną w postaci cylindra pustego6, którego przestrzeń wewnętrzna 7jest umieszczona symetrycznie w stosunku do pasma papierosowego 1. Do cylindra 6 jest przymocowana śrubami pokrywa 8 do zamykania. Zarówno cylinder pusty 6 jak i pokrywa 8 składają się z materiału o bardzo niskim współczynniku rozszerzalności cieplnej. Zastosowano do tego stop, który składa się co najmniej w przybliżeniu z 64% żelaza i 36% niklu. Dzięki dobrej stałości geometrii obudowy 4 rezonatora można także osiągnąć dobrą stałość wyników pomiarów. Przyczynia się do tego także regulacja temperatury obudowy rezonatora, którego temperaturę rejestruje czujnik 9 temperatury. Czujnik temperatury wysterowuje co najmniej jeden tranzystor grzejny 11, którego straty cieplne ogrzewają obudowę rezonatora powyżej temperatury otoczenia. Sterowanie za pomocą czujnika temperatury przebiega tak, że co najmniej w dużym stopniu jest utrzymywana stała temperatura obudowy 4.
Powierzchnia przestrzeni wewnętrznej 7 obudowy 6 rezonatora jest pokryta przez naparowanie cienką warstwą 12 złota, która w sposób niezawodny zapobiega występowaniu korozji wpływającej ujemnie na stałość wartości pomiarowych i równocześnie, ponieważ dobrze przewodzi elektryczność, zapobiega szkodliwemu zjawisku naskórkowemu. Obudowę 4 rezonatora pozłaca się także na zewnątrz, aby również wykluczyć korozję zewnętrzną.
Do mechanicznego odizolowania przestrzeni wewnętrznej 7 od pasma papierosowego 1 i od ewentualnie transportowanych przez nie cząstek zanieczyszczeń, które wpłynęłyby ujemnie na wyniki pomiarów, służy rura ochronna 13, która korzystnie składa się z substancji z grupy poliaryloeteroketonów (PAEK), np. z polieteroeteroketonu (PEEK). Na jednym z jej końców, końcu 13a, w którym pasmo 1 wychodzi do obudowy 6 rezonatora, rura ochronna 13 jest rozszerzona lejkowato.
Obudowa 4 rezonatora rozciąga się w postaci odcinków rurowych (6a, 8a) na zewnątrz przestrzeni wewnętrznej 7 po obydwóch stronach w kierunku pasma 1, aby przeciwdziałać wydostawaniu się mikrofal z komory rezonatora. Może ona także rozciągać się w postaci odcinków rurowych (6b, 8b) trochę do wewnątrz. Do doprowadzania mikrofal wytwarzanych przez generator służy antena 16 odizolowana od obudowy metalowej 6 za pomocą pierścienia izolacyjnego 14. Do wychwytywania mikrofal, które mają być doprowadzane do, nie przedstawionego na rysunku, układu obliczającego, służy antena 18 odizolowana za pomocą izolacji 17.

Claims (15)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Obudowa rezonatora mikrofalowego z materiału metalowego, przez którą przeprowadzane jest pasmo wyrobu przemysłu tytoniowego i do której doprowadzane są mikrofale w celu ustalenia masy i/lub wilgotności materiału pasma, znamienna tym, że obudowa (4) składa się, co najmniej częściowo, z materiału o niskim współczynniku rozszerzalności cieplnej oraz posiada układ regulacji temperatury, utrzymujący przynajmniej w przybliżeniu stałą temperaturę roboczą.
  2. 2. Obudowa rezonatora według zastrz. 1 znamienna tym, że obudowa (4) składa się, co najmniej częściowo, ze stopu, który zawiera około 64% żelaza i około 36% niklu.
  3. 3. Obudowa rezonatora według zastrz. 1, znamienna tym, że układ do regulacji temperatury zawiera czujnik (9) temperatury obudowy (4), do sterowania tranzystorem (11), którego straty cieplne utrzymują co najmniej w przybliżeniu stałą temperaturę obudowy, zwłaszcza powyżej temperatury otoczenia.
  4. 4. Obudowa rezonatora według zastrz. 1, znamienna tym, że obudowa (4) ma przestrzeń wewnętrzną (7) w postaci symetrycznej bryły wydrążonej, zwłaszcza cylindra pustego (6), który jest korzystnie zamykany za pomocą elementu zamykającego (8) usuwalnego i ponownie umieszczanego w czasie pracy.
  5. 5. Obudowa rezonatora według zastrz. 4, znamienna tym, że ścianki (12) przestrzeni wewnętrznej (7) obudowy (4) są co najmniej częściowo powleczone metalem (12) odpornym na korozję lub składają się z takiego materiału.
  6. 6. Obudowa rezonatora według zastrz. 5, znamienna tym, że metal do powlekania ma dobrą przewodność elektryczną.
  7. 7. Obudowa rezonatora według zastrz. 5 albo 6, znamienna tym, że powierzchnia zewnętrzna obudowy (4) jest powleczona metalem odpornym na korozję.
  8. 8. Obudowa rezonatora według zastrz. 5 albo 6, znamienna tym, że metal powlekający składa się głównie ze złota lub co najmniej zawiera złoto.
  9. 9. Obudowa rezonatora według zastrz. 1, znamienna tym, że obudowa (4) jest wyposażona w zamkniętą rurę ochronną (13) otaczającą pasmo (1).
  10. 10. Obudowa rezonatora według zastrz. 9, znamienna tym, że rura ochronna (13) składa się co najmniej częściowo z tworzywa sztucznego z grupy poliaryloeteroketonów (PAEK), szczególnie zaś z grupy polieteroeteroketonów (PEEK).
  11. 11. Obudowa rezonatora według zastrz. 9 albo 10, znamienna tym, że rura ochronna (13) jest rozszerzona w obszarze wlotu (13a) pasma (1).
  12. 12. Obudowa rezonatora według zastrz. 4, znamienna tym, że obudowa (4) rozciąga się w postaci odcinków rurowych (6a, 8a) na zewnątrz przestrzeni wewnętrznej (7) obudowy (4) w kierunku pasma (1), dla przeciwdziałania wydostawaniu się mikrofal.
  13. 13. Obudowa rezonatora według zastrz. 4, znamienna tym, że obudowa (4) rozciąga się w postaci odcinków rurowych (6b, 8b) wewnątrz przestrzeni wewnętrznej (7) obudowy (4) w kierunku pasma (1).
  14. 14. Obudowa rezonatora według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera układ doprowadzający mikrofale o co najmniej dwóch różnych częstotliwościach z generatora do obudowy (4) oraz układ do rejestracji przesunięcia częstotliwości przez porównanie krzywej rezonansu będącej pod wpływem pasma z krzywą rezonansu nie będącą pod wpływem pasma jak również tłumienia przez porównanie amplitud krzywych rezonansu będących i nie będących pod wpływem pasma.
  15. 15. Obudowa rezonatora według zastrz. 14, znamienna tym, że do rezonatora doprowadzane są mikrofale o dwóch częstotliwościach, z których obydwie są przyporządkowane opadającemu bokowi krzywej rezonansu.
PL336740A 1998-11-26 1999-11-24 Obudowa rezonatora mikrofalowego z materiału metalowego PL195830B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19854550A DE19854550C5 (de) 1998-11-26 1998-11-26 Resonatorgehäuse für Mikrowellen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL336740A1 PL336740A1 (en) 2000-06-05
PL195830B1 true PL195830B1 (pl) 2007-10-31

Family

ID=7889081

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL336740A PL195830B1 (pl) 1998-11-26 1999-11-24 Obudowa rezonatora mikrofalowego z materiału metalowego

Country Status (7)

Country Link
US (2) US6417676B1 (pl)
EP (2) EP2078956B1 (pl)
JP (1) JP4588823B2 (pl)
CN (1) CN1153059C (pl)
DE (1) DE19854550C5 (pl)
IL (1) IL132957A (pl)
PL (1) PL195830B1 (pl)

Families Citing this family (30)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19854550C5 (de) * 1998-11-26 2011-03-17 Hauni Maschinenbau Ag Resonatorgehäuse für Mikrowellen
DE19925468A1 (de) 1999-06-03 2000-12-07 Hauni Maschinenbau Ag Streufeldsonde
DE10100664A1 (de) 2001-01-09 2002-07-11 Hauni Maschinenbau Ag Verfahren zum Prüfen eines Produktionsmaterials
DE10112499B4 (de) 2001-03-15 2010-08-19 Hauni Maschinenbau Ag Resonatoreinrichtung, insbesondere Mikrowellenresonatoreinrichtung
US7103440B2 (en) * 2001-12-11 2006-09-05 Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau Ag Use of microwaves for sensors in the spinning industry
DE10214955B9 (de) * 2002-04-04 2017-06-29 Rieter Ingolstadt Gmbh Spinnereivorbereitungsmaschine
US20060137145A1 (en) * 2002-10-16 2006-06-29 Otmar Kovacs Spinner preparation machine and cavity resonator
DE10306209A1 (de) * 2003-02-13 2004-08-26 Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau Ag Vorrichtung mit einem Mikrowellenresonator für eine oder an einer Spinnereivorbereitungsmaschine
DE10334144A1 (de) * 2003-07-01 2005-01-20 Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau Ag Microwellenresonator, Textilmaschinen mit einem derartigen Resonator sowie Raumeinheit für einen derartigen Resonator
DE102004017597B4 (de) * 2004-04-07 2006-06-22 Hauni Maschinenbau Ag Resonatorgehäuse für Mikrowellen
DE202006020481U1 (de) * 2006-05-09 2008-08-21 Ams Advanced Microwave Systems Gmbh Mikrowellenmessvorrichtung zur Bestimmung mindestens einer Messgröße an einem Produkt
ITBO20060585A1 (it) * 2006-08-03 2008-02-04 Gd Spa Dispositivo per la rilevazione di una caratteristica di un materiale fibroso.
ITBO20060586A1 (it) * 2006-08-03 2006-11-02 El En Spa Dispositivo per il taglio laser di un nastro continuo.
DE102009017962A1 (de) 2009-04-21 2010-11-04 Hauni Maschinenbau Ag Verfahren und Vorrichtung zur Überprüfung der Qualität von mit Kapseln versehenen Filterstäben
DE102009017963A1 (de) 2009-04-21 2010-10-28 Hauni Maschinenbau Ag Kapselüberwachung und Kapselpositionsregelung in Filtern der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102011006416B4 (de) 2011-03-30 2020-08-13 Hauni Maschinenbau Gmbh Verfahren und System zum Herstellen eines Filterstrangs
DE102011006414C5 (de) 2011-03-30 2021-02-18 Hauni Maschinenbau Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Ermittlung von Gewichtsanteilen in einem Filtermaterial
WO2013009859A1 (en) 2011-07-11 2013-01-17 Williams Dwight D Air accelerator dosing tube
DE102011083049A1 (de) * 2011-09-20 2013-03-21 Hauni Maschinenbau Ag Mikrowellenstrangmessvorrichtung
DE102011083051A1 (de) 2011-09-20 2013-03-21 Hauni Maschinenbau Ag Mikrowellenresonatorgehäuse
AU2013204785C1 (en) 2012-07-09 2019-09-05 Fin Control Systems Pty. Limited Fin Plug for Water Craft
AU2013204755A1 (en) 2012-11-14 2014-05-29 Fin Control Systems Pty. Limited A Fin Plug for a Water Craft
DE102013201512A1 (de) 2013-01-30 2014-08-14 Hauni Maschinenbau Ag Messvorrichtung, Maschine und Verfahren der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102013201511B3 (de) * 2013-01-30 2014-04-03 Hauni Maschinenbau Ag Anordnung und Verfahren zur Überprüfung von stabförmigen Produkten der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102013213936A1 (de) 2013-07-16 2015-01-22 Hauni Maschinenbau Ag Anordnung und Verfahren zur Überprüfung von stabförmigen Artikeln der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102013217485A1 (de) 2013-09-03 2015-03-05 Hauni Maschinenbau Ag Anordnung und Verfahren zur Überprüfung von stabförmigen Artikeln der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102014218814B4 (de) * 2014-09-18 2017-11-16 Hauni Maschinenbau Gmbh Mikrowellenstrangmessvorrichtung, Verfahren und Verwendung
DE102015119453B4 (de) 2015-11-11 2017-06-22 Hauni Maschinenbau Gmbh Vorrichtung und Verfahren zur Bestimmung des Anteils mindestens eines Zusatzstoffs in einem tabakhaltigen Stoff, und Maschine der Tabak verarbeitenden Industrie
DE102016114642A1 (de) 2016-08-08 2018-02-08 Hauni Maschinenbau Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Erkennen und/oder Prüfen eines in ein stab- oder strangförmiges Produkt der Tabak verarbeitenden Industrie eingelegten Objekts
IT202200010922A1 (it) * 2022-05-25 2023-11-25 Gd Spa Rilevatore elettromagnetico per la rilevazione di proprietà di prodotti dell’industria del tabacco

Family Cites Families (39)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1791148C3 (de) * 1961-08-07 1973-10-18 Varian Associates, San Carlos, Calif. (V.St.A.) Temperaturstabilisierte Mikrowellenanordnung zur Frequenzstabilisierung. Ausscheidung aus: 1296217
US3529267A (en) * 1967-10-20 1970-09-15 Corning Glass Works Microwave cavity resonator using coated fused silica or glass ceramic
US4241515A (en) * 1971-01-27 1980-12-30 Hauni-Werke Korber & Co. Kg Method and apparatus for conditioning tobacco
JPS5718136B2 (pl) * 1973-11-27 1982-04-15
US4042879A (en) * 1975-11-03 1977-08-16 Rockwell International Corporation Microwave aerosol waterometer
JPS5296096A (en) * 1976-02-06 1977-08-12 Matsushita Electric Ind Co Ltd Water-content detecting apparatus
CH604163A5 (en) * 1976-08-04 1978-08-31 Gardiol Fred E Microwave moisture meter using resonant cavity
CA1152169A (en) * 1982-08-25 1983-08-16 Adrian V. Collins Temperature compensated resonant cavity
DE3341780A1 (de) * 1983-11-18 1985-05-30 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Anordnung zur stabilisierung der von einem frequenzgenerator, insbesondere einem quarzgenerator, abgegebenen frequenz
FR2556470B1 (fr) * 1983-12-07 1986-09-12 Bordeaux 1 Universite Procede et dispositif de mesure en continu du taux d'impregnation de fibres conductrices
JPS60135752A (ja) * 1983-12-23 1985-07-19 Yokogawa Hokushin Electric Corp マイクロ波水分計
DE3407819C1 (de) * 1984-03-02 1985-06-13 B.A.T. Cigaretten-Fabriken Gmbh, 2000 Hamburg Vorrichtung zur Messung der Feuchtigkeit von Rauchmaterialien
IT206683Z2 (it) * 1985-11-20 1987-10-01 Gte Telecom Spa Cavita' risonante a microonde con dielettrico metallizato.
DE3622956A1 (de) * 1986-07-09 1988-02-11 Kernforschungsz Karlsruhe Vorrichtung zum untersuchen von messgasen mittels mikrowellen
JPS63145951A (ja) * 1986-12-09 1988-06-18 Daipoole:Kk 糸状材料の物性量測定装置
FR2619217B1 (fr) * 1987-08-04 1989-11-10 Aerospatiale Dispositif de mesure en continu du taux d'impregnation par une substance de fibres conductrices ou non d'electricite.
FR2627645A1 (fr) * 1988-02-18 1989-08-25 Schlumberger Ind Sa Oscillateur, en particulier a ondes acoustiques de surface, asservi en frequence par commande de sa temperature
US4991915A (en) * 1988-08-04 1991-02-12 Imperial Chemical Industries PLC Manchester Polytechnic Microwave moisture sensing arrangement
US4904928A (en) * 1988-12-09 1990-02-27 E. I. Du Pont De Nemours And Company Measurement apparatus and method utilizing multiple resonant modes of microwave energy
US5041800A (en) * 1989-05-19 1991-08-20 Ppa Industries, Inc. Lower power oscillator with heated resonator (S), with dual mode or other temperature sensing, possibly with an insulative support structure disposed between the resonator (S) and a resonator enclosure
DE4004119A1 (de) * 1990-02-10 1991-08-14 Tews Elektronik Dipl Ing Manfr Verfahren zur messung der feuchte eines messgutes mit hilfe von mikrowellen und vorrichtung zur durchfuehrung des verfahrens
FR2661500B1 (fr) * 1990-04-25 1994-01-07 Aerospatiale Ste Nationale Indle Cavite hyperfrequence adaptee a la mesure des caracteristiques electromagnetiques d'un materiau filiforme en defilement.
DE4211362C2 (de) * 1992-04-04 1995-04-20 Berthold Lab Prof Dr Vorrichtung zur Bestimmung von Materialparametern durch Mikrowellenmessungen
JPH06283939A (ja) * 1993-03-24 1994-10-07 Nec Corp 増幅器
JPH0794633A (ja) * 1993-09-24 1995-04-07 Ngk Spark Plug Co Ltd 金属部材を接合したセラミック基板
US5925431A (en) * 1994-06-29 1999-07-20 Zweckform Etikettiertechnik Gmbh Label with integrated coding
IT1275684B1 (it) * 1994-12-06 1997-10-17 Electronics Systems S P A Sistema e relativa apparecchiatura per la taratura di un sensore per la misurazione dell'umidita' di materiali in fogli nastri, o film
US5736864A (en) * 1995-07-14 1998-04-07 Hauni Maschinenbau Ag Apparatus for ascertaining the complex dielectric constant of tobacco
US5838158A (en) * 1995-08-08 1998-11-17 Appleton Mills Measuring system for measuring the amount of dielectric in a web
EP0758085A3 (en) * 1995-08-08 1999-09-01 Appleton Mills Moisture detection apparatus and methods
US5602865A (en) * 1995-11-14 1997-02-11 Synrad, Inc. RF-excited gas laser system
US5698986A (en) * 1996-02-12 1997-12-16 Allen-Bradley Company, Inc. Cigarette density monitor
DE19734978B4 (de) 1997-02-12 2013-10-17 Hauni Maschinenbau Ag Verfahren und Anordnung zum Erfassen mindestens einer Eigenschaft eines Stoffes
DE19705260B4 (de) * 1996-02-20 2008-12-24 Hauni Maschinenbau Ag Anordnung zum Erfassen mindestens einer dielektrischen Eigenschaft eines Stoffes
JPH1079650A (ja) * 1996-09-04 1998-03-24 Fujitsu Ltd クロック発生回路
JPH10227748A (ja) * 1997-02-18 1998-08-25 Toshiba Corp 濃度計
AU5583199A (en) * 1998-08-31 2000-03-21 Malcam Ltd. Microwave resonator for continuous evaluation of fibrous materials
DE19854550C5 (de) * 1998-11-26 2011-03-17 Hauni Maschinenbau Ag Resonatorgehäuse für Mikrowellen
US6398118B1 (en) * 1999-01-29 2002-06-04 Howard B. Rosen Thermostat incorporating thin film carbon dioxide sensor and environmental control system

Also Published As

Publication number Publication date
IL132957A (en) 2003-05-29
EP2078956B1 (de) 2013-02-20
US6417676B1 (en) 2002-07-09
DE19854550A1 (de) 2000-05-31
US20020149378A1 (en) 2002-10-17
DE19854550C5 (de) 2011-03-17
JP2000171375A (ja) 2000-06-23
EP2078956A1 (de) 2009-07-15
IL132957A0 (en) 2001-03-19
PL336740A1 (en) 2000-06-05
JP4588823B2 (ja) 2010-12-01
DE19854550B4 (de) 2008-09-18
US7199592B2 (en) 2007-04-03
CN1153059C (zh) 2004-06-09
CN1263262A (zh) 2000-08-16
EP1004874A1 (de) 2000-05-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL195830B1 (pl) Obudowa rezonatora mikrofalowego z materiału metalowego
US20050225332A1 (en) Resonator housing for microwaves
FI75228B (fi) Anordning foer maetning fukthalten.
US5736864A (en) Apparatus for ascertaining the complex dielectric constant of tobacco
JP2007212476A (ja) マイクロ波測定装置および測定方法
KR20210041617A (ko) 물품 식별을 위한 수단을 포함한 에어로졸 발생 물품과 함께 사용하기 위한 에어로졸 발생 장치
KR20220031693A (ko) 주변 가열식 에어로졸 발생 장치에서의 온도 검출
US6225812B1 (en) Method and apparatus for measuring the density of a substance having free water compensation
Knöchel et al. Stray field ring resonators and a novel trough guide resonator for precise microwave moisture and density measurements
CN117529243A (zh) 用于确定在用于电子烟的烟草纸中的添加剂含量的方法
Raveendran et al. Metamaterial inspired RF planar sensor for dielectric characterization and identification of adulteration in vegetable oils
Allen et al. Effects of temperature and pressure change on positive corona and sparkover under direct voltage in short airgaps
FI69372C (fi) Maetmetod och apparat foer maetning av fasta kornaktiga aemnens massfloede och fuktighet eller naogon annan egenskap
Kim et al. New density-independent model for measurement of grain moisture content using microwave techniques
JP3284329B2 (ja) 湿度センサ
US11982180B2 (en) Arrangement, drill rig and method therein for detection of water in material flow
Sokoll et al. In-situ microwave measurement system for determining air moisture in industrial applications
DE29924620U1 (de) Resonatorgehäuse für Mikrowellen
Szilágyi et al. Study of partial discharge and breakdown phenomena at triple junctions under various conditions of pressure and temperature
FI65497C (fi) Maetapparatur foer bestaemning av taethet och fukthalt i korniga och fibroesa aemnen samt vaetskor
Wilson Corona in aircraft electric systems as a function of altitude
CN105445287B (zh) 微波条测量装置、方法和应用
Ciofi et al. Temperature controlled oven for low noise measurement systems [for electromigration characterization]
Bringhurst et al. FDTD simulations and analysis of thin sample dielectric properties measurements using coaxial probes
PL139075B1 (en) Isotopic radiation probe