PL195229B1 - Plastikowa skrzynka wytłaczana - Google Patents

Plastikowa skrzynka wytłaczana

Info

Publication number
PL195229B1
PL195229B1 PL333526A PL33352699A PL195229B1 PL 195229 B1 PL195229 B1 PL 195229B1 PL 333526 A PL333526 A PL 333526A PL 33352699 A PL33352699 A PL 33352699A PL 195229 B1 PL195229 B1 PL 195229B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sides
edge
transverse
slot
pin
Prior art date
Application number
PL333526A
Other languages
English (en)
Other versions
PL333526A1 (en
Inventor
Sergio Tontarelli
Original Assignee
Sergio Tontarelli
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sergio Tontarelli filed Critical Sergio Tontarelli
Publication of PL333526A1 publication Critical patent/PL333526A1/xx
Publication of PL195229B1 publication Critical patent/PL195229B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D11/00Containers having bodies formed by interconnecting or uniting two or more rigid, or substantially rigid, components made wholly or mainly of plastics material
    • B65D11/18Containers having bodies formed by interconnecting or uniting two or more rigid, or substantially rigid, components made wholly or mainly of plastics material collapsible, i.e. with walls hinged together or detachably connected
    • B65D11/1833Containers having bodies formed by interconnecting or uniting two or more rigid, or substantially rigid, components made wholly or mainly of plastics material collapsible, i.e. with walls hinged together or detachably connected whereby all side walls are hingedly connected to the base panel

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Rigid Containers With Two Or More Constituent Elements (AREA)
  • Drawers Of Furniture (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)

Abstract

Plastikowa skrzynka wytlaczana o skladajacych sie bo- kach, typu wyposazonego w poprzeczne boki z poziomym sworzniem o powiekszonej glówce na kazdej krawedzi bocz- nej, zdolnym do wpasowania - z mozliwoscia slizgania sie - do rowkowanej prowadnicy o krzywoliniowym profilu i wznosza- cym sie kierunku, umieszczonej w uzytecznym polozeniu na wewnetrznej stronie odpowiedniego sasiedniego podluznego boku, znamienna tym, ze kazdy podluzny bok (3) zawiera na kazdej krawedzi bocznej i prawie na calej wysokosci maly brzeg (5) umieszczony pod katem 90°, wyposazony w szczeli- ne (5a) o pionowej osi na górnej czesci i w walcowaty zab (5b) na górnej krawedzi, zas kazdy poprzeczny bok (1) zawiera na kazdej bocznej krawedzi ponad sworzniem (2) wystajacy element „T”-ksztaltny z zewnetrznym skrzydlem (6a) umiesz- czonym krawedziowo, ze srodkowym grzebieniem (6b) na jego górnej krawedzi; przy czym gdy wszystkie boki skrzynki sa umieszczone w polozeniu pionowym, to zewnetrzne skrzydlo (6a) kazdego wystajacego elementu „T"-ksztaltnego (6) umieszczonego na poprzecznych bokach (1) zdolne jest do dokladnego wpasowania w szczeline (5a) umieszczona na kazdym brzegu (5), i jednoczesnie srodkowy grzebien (6b) pionowego skrzydla (6a) jest zdolny do sprezystego zachodzenia na zab (5b) umieszczony na górnej krawe- dzi brzegu (5). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem niniejszego wynalazku jest plastikowa skrzynka wytłaczana, typu wyposażonego w składające się boki i szczególnie skuteczny zespół do mocnego blokowania boków w roboczym położeniu pionowym.
Plastikowe skrzynki wytłaczane o czterech bokach zawieszonych zawiasowo na krawędziach poziomego dna znane są od długiego czasu. Możliwość składania czterech boków na dnie skrzynki pozwala zmniejszyć objętość skrzynek w czasie pakowania, przechowywania i transportu.
Skrzynki te są zwykle wyposażone w odpowiedni zespół dla zapewnienia wzajemnego mocnego umocowania czterech boków, po tym jak boki umieści się w roboczym położeniu pionowym.
Wersja tego typu skrzynek zawiera poprzeczne boki wyposażone na każdej krawędzi bocznej w jeden bądź wiele sworzni o powiększonej główce, dających się zamocować i mogących się ślizgać w zaczepnych prowadnicach ślizgowych, umieszczonych przy końcach wewnętrznej powierzchni podłużnych boków. Każda prowadnica ma wstępujący krzywoliniowy profil, ponieważ jej początek jest umieszczony na niższej wysokości i w bardziej wewnętrznym położeniu względem jej końca, który praktycznie nachodzi na boczną krawędź jej boku podłużnego.
W rzeczywistości, sworznie poprzecznych boków trzeba włożyć w początek prowadnic umieszczonych na podłużnych bokach, gdy są one już w położeniu pionowym, zaś boki poprzeczne są wciąż pochylone w kierunku poziomego dna skrzynki. Gdy poprzeczne boki obrócą się na zewnątrz, ich sworznie zaczynają ślizgać się w prowadnicach ślizgowych. Wreszcie, gdy poprzeczne boki osiągną robocze położenie pionowe, ich sworznie mocno blokują się przy końcu prowadnic, zapewniając w ten sposób wzajemne blokowanie w miejscu czterech boków skrzynki.
W szczególności, początek każdej prowadnicy umieszczony na wewnętrznej powierzchni podłużnych boków zawiera duży otwór, na którym zamocowana jest powiększona główka sworznia sąsiedniego boku poprzecznego.
Poniżej otworu, prowadnica cechuje się zmniejszonym przekrojem poprzecznym wzdłuż jej kierunku krzywoliniowego, w którym ślizga się trzon sworznia, bez możliwości wyciągnięcia powiększonej główki sworznia.
W pobliżu końca prowadnicy, umieszczone są dwa przeciwległe widelce (jeden na każdej krawędzi prowadnicy). Gdy zostaną połączone razem, widelce te mają strukturę i pełnią funkcję szczęki, która zaciska trzon sworznia sąsiedniego boku poprzecznego, gdy dwa kolejne boki (to jest podłużny bok z prowadnicą i poprzeczny bok ze sworzniem) osiągną położenie pionowe.
W szczególności, trzon sworznia jest zahaczony na szczęce prowadnicy ślizgowej dzięki wymuszonemu wprowadzeniu przez użytkownika w celu spowodowania sprężystego otwarcia się szczęki w celu umożliwienia sworzniowi penetracji wewnątrz niej i zostania zablokowanym, gdy szczęka powróci do swego naturalnego położenia, po ustaniu deformacji wymuszonej na szczęce.
Po weryfikacji praktycznej, skrzynki o składających się bokach wyposażone w podobną strukturę wykazały pewien stopień strukturalnej niestabilności, gdy umieszczone są w położeniu roboczym i obciążone dość znacznymi wagami.
W rzeczywistości, udowodniono, iż naprężenie powodowane przez podobne zastosowanie robocze skrzynek wydaje się powodować nadmierne odkształcenie skrętne boków, które są wzajemnie zamocowane w położeniu pionowym, które mają tendencję do łatwego skręcania się.
Przyczyną słabej sztywności skrzynki w położeniu roboczym, jak odkryto, jest niezbyt mocne połączenie, oferowane przez wyżej wspomniany zespół mocujący, to jest sworznie umieszczone na poprzecznych bokach, które wpasowuje się w prowadnice umieszczone na bokach podłużnych.
Celem niniejszego wynalazku jest stworzenie skrzynki o składających się bokach, której boczne boki połączone są przy pomocy wyżej wspomnianego układu, ale zdolnego do zamocowania czterech boków skrzynki tak, by zapewnić skrzynkę w położeniu roboczym o skutecznej stabilności strukturalnej i sztywności, dzięki dodatkowemu zespołowi zahaczania męskiemu i żeńskiemu o całkowicie innowacyjnym typie.
Dla większej jasności, opis według wynalazku będzie kontynuowany w odniesieniu do załączonych rysunków, które w zamierzeniu mają cel ilustracyjny i to nie w sensie ograniczającym, na których: fig. 1 przedstawia aksonometryczny rzut dwóch sąsiednich boków skrzynki według wynalazku, przedstawionej w położeniu roboczym, ale jeszcze nie zamocowanych wzajemnie; fig. 2 - powiększony szczegół fig. 1, który ukazuje męski i żeński zespół zahaczający, zapewniony w celu uzyskania stabilnego wzajemnego mocowania sąsiednich boków skrzynki.
PL 195 229 B1
W odniesieniu do załączonych rysunków, skrzynka według niniejszego wynalazku zwykle zawiera poprzeczne boki (1), wyposażone w sworzeń (2) z osią poziomą i powiększoną główką na każdej krawędzi bocznej (1).
Każdy bok podłużny (3) zawiera dwie rowkowane prowadnice (4) o wznoszącym się krzywoliniowym profilu umieszczonym w położeniu użytecznym, przy czym każda z nich wyposażona jest w szczelinę (4a) i zwykłą szczękę (4b), zdolną do blokowania trzonka sworznia (2), umieszczonego w górnym końcu prowadnicy (4), w pobliżu bocznej krawędzi boku (3).
Szczególność skrzynki według wynalazku reprezentowana jest przez fakt, iż podłużne boki (3) zawierają na każdej bocznej krawędzi prawie na całej wysokości, mały brzeg (5) umieszczony pod kątem 90°, którego górna część jest wyposażona w szczelinę (5a) o osi pionowej. W szczególności, każdy brzeg (5) ma dokładnie tę samą wysokość, co poprzeczne boki (1).
Poprzeczne boki (1) zawierają wystający element „T-kształtny (6) z zewnętrznym skrzydłem (6a) umieszczonym krawędziowo na każdej bocznej krawędzi (1a) nieco ponad sworzniem (2).
Skrzydło (6a) o osi pionowej jest umieszczone na krawędzi poprzecznego boku (1) w tym samym położeniu co szczelina (5a) na brzegu końcowym (5) podłużnego boku (3).
Oznacza to, że gdy poprzeczny bok (1) jest w położeniu pionowym - przy końcu ruchu wstecznego względem sąsiedniego boku podłużnego, który jest już umieszczony w położeniu pionowym - pionowe skrzydło (6a) wystającego elementu „T-kształtnego (g) wchodzi w szczelinę (5a) brzegu (5) podłużnego boku (3).
W rzeczywistości, wzajemne dopasowanie wystającego elementu (6) ze szczeliną (5a) zachodzi równocześnie z dopasowaniem trzonu sworznia (2) poprzecznego boku (1) do końcowej szczęki (4b) prowadnicy (4) podłużnego boku (3).
Nie trzeba wspominać iż, niezależnie od schematycznej hipotezy przedstawionej na załączonych rysunkach, ruch wsteczny każdego boku poprzecznego (1) do góry do położenia pionowego zachodzi pomiędzy dwoma podłużnymi bokami (3), które są już w położeniu pionowym. Wynikiem tego jest równoczesne dopasowanie dwóch „T-kształtnych elementów wystających w dwie szczeliny (5a) brzegów (5) dwóch przeciwległych podłużnych boków (3), gdy bok poprzeczny (1) został całkowicie uniesiony.
Wreszcie, trzeba zauważyć, iż górna krawędź pionowego skrzydła (6a) zawiera środkowy grzebień (6b) zdolny do zachodzenia na walcowaty ząb (5b) umieszczony na górnej krawędzi brzegu (5), w celu zapobieżenia wyciągnięciu skrzydła (6a) z jego szczeliny (5a).
Innymi słowy, sprężyste zachodzenie pomiędzy grzebieniem (6a) a zębem (5b) powoduje wpasowanie się zachodzenia na walcowaty ząb (5b) umieszczony na górnej krawędzi brzegu (5), w celu zapobieżenia wyciągnięciu skrzydła (6a) z jego szczeliny (5a).
Innymi słowy, sprężyste zachodzenie pomiędzy grzebieniem (6a) a zębem (5b) powoduje wpasowanie się skrzydła (6a) w ząb (5b), gdy zostanie całkowicie wprowadzony, tak że skrzydło można wyciągnąć tylko przez silne pociągnięcie go.

Claims (1)

  1. Zastrzeżenie patentowe
    Plastikowa skrzynka wytłaczana o składających się bokach, typu wyposażonego w poprzeczne boki z poziomym sworzniem o powiększonej główce na każdej krawędzi bocznej, zdolnym do wpasowania - z możliwością ślizgania się - do rowkowanej prowadnicy o krzywoliniowym profilu i wznoszącym się kierunku, umieszczonej w użytecznym położeniu na wewnętrznej stronie odpowiedniego sąsiedniego podłużnego boku, znamienna tym, że każdy podłużny bok (3) zawiera na każdej krawędzi bocznej i prawie na całej wysokości mały brzeg (5) umieszczony pod kątem 90°, wyposażony w szczelinę (5a) o pionowej osi na górnej części i w walcowaty ząb (5b) na górnej krawędzi, zaś każdy poprzeczny bok (1) zawiera na każdej bocznej krawędzi ponad sworzniem (2) wystający element „T”-kształtny z zewnętrznym skrzydłem (6a) umieszczonym krawędziowo, ze środkowym grzebieniem (6b) na jego górnej krawędzi; przy czym gdy wszystkie boki skrzynki są umieszczone w położeniu pionowym, to zewnętrzne skrzydło (6a) każdego wystającego elementu „T”-kształtnego (6) umieszczonego na poprzecznych bokach (1) zdolne jest do dokładnego wpasowania w szczelinę (5a) umieszczoną na każdym brzegu (5), i jednocześnie środkowy grzebień (6b) pionowego skrzydła (6a) jest zdolny do sprężystego zachodzenia na ząb (5b) umieszczony na górnej krawędzi brzegu (5).
PL333526A 1998-06-05 1999-06-02 Plastikowa skrzynka wytłaczana PL195229B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT1998AN000033U IT244855Y1 (it) 1998-06-05 1998-06-05 Cassetta stampata in plastica dotata di pareti abbattibili e dimezzi particolarmente affidabili per lo stabile bloccaggio delle

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL333526A1 PL333526A1 (en) 1999-12-06
PL195229B1 true PL195229B1 (pl) 2007-08-31

Family

ID=11334212

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL333526A PL195229B1 (pl) 1998-06-05 1999-06-02 Plastikowa skrzynka wytłaczana

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0962396B1 (pl)
AR (1) AR018457A4 (pl)
AT (1) ATE260815T1 (pl)
BR (1) BR7901234U (pl)
CZ (1) CZ291862B6 (pl)
DE (1) DE69915168T2 (pl)
DK (1) DK0962396T3 (pl)
ES (1) ES2217725T3 (pl)
IT (1) IT244855Y1 (pl)
PL (1) PL195229B1 (pl)
PT (1) PT962396E (pl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6409041B1 (en) 2000-09-21 2002-06-25 Rehrig Pacific Company Container
US7104414B2 (en) 2002-01-12 2006-09-12 Rehrig Pacific Company Collapsible container
US6863180B2 (en) 2002-02-15 2005-03-08 Rehrig Pacific Company Collapsible container
US7059489B2 (en) 2002-10-11 2006-06-13 Rehrig Pacific Company Portable storage device
US7017766B2 (en) 2003-03-10 2006-03-28 Rehrig Pacific Company Collapsible container with side wall latching capability
US7195127B2 (en) 2003-05-13 2007-03-27 Rehrig Pacific Company Collapsible container
DE102005015824A1 (de) * 2005-04-06 2006-10-12 Schoeller Arca Systems Services Gmbh Vorrichtung zum Befördern von Lasten und Verfahren zur Herstellung einer solchen Vorrichtung
US7357269B2 (en) 2005-11-01 2008-04-15 Rehrig Pacific Company Container
US7717283B2 (en) 2007-11-06 2010-05-18 Rehrig Pacific Company Collapsible container
MX2009013122A (es) 2008-12-02 2010-06-25 Rehrig Pacific Co Contenedor plegable.
CA2709622A1 (en) * 2009-07-12 2011-01-12 Rehrig Pacific Company Collapsible container
MX2011005654A (es) 2010-05-27 2011-11-28 Rehring Pacific Company Contenedor plegable de altura dual.
US9487326B2 (en) * 2013-11-26 2016-11-08 Orbis Corporation Bulk bin with panel to panel interlock features
MX2016017149A (es) 2014-06-20 2017-05-12 Orbis Corp Trampa de varilla articulada para un cubo plegable.
JP6266470B2 (ja) * 2014-08-20 2018-01-24 三甲株式会社 折畳み容器
US10703531B2 (en) 2016-03-11 2020-07-07 Rehrig Pacific Company Collapsible crate with wood appearance
US11597557B2 (en) 2018-10-04 2023-03-07 Rehrig Pacific Company Reconfigurable beverage crate

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0690003A1 (en) * 1993-11-29 1996-01-03 Otto Industries, Inc. Collapsible container
IT242479Y1 (it) * 1996-01-18 2001-06-14 Tontarelli Sergio Cassetta stampata in materiali plastici dotata di sponde ribaltabiliverso l'interno
WO1997049613A1 (de) * 1996-06-24 1997-12-31 Schoeller International Engineering S.A. Scharnier und verriegelung zu den seitenwänden eines kastenförmigen klappbehälters

Also Published As

Publication number Publication date
ATE260815T1 (de) 2004-03-15
PL333526A1 (en) 1999-12-06
EP0962396B1 (en) 2004-03-03
CZ291862B6 (cs) 2003-06-18
IT244855Y1 (it) 2002-03-14
ES2217725T3 (es) 2004-11-01
AR018457A4 (es) 2001-11-14
DE69915168T2 (de) 2005-02-17
ITAN980033U1 (it) 1999-12-05
BR7901234U (pt) 2000-03-14
DK0962396T3 (da) 2004-07-12
CZ9901914A3 (en) 2001-05-16
PT962396E (pt) 2004-07-30
DE69915168D1 (de) 2004-04-08
EP0962396A1 (en) 1999-12-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL195229B1 (pl) Plastikowa skrzynka wytłaczana
US3870185A (en) Collapsible container
US4624381A (en) Collapsible container or carrying case
US5829617A (en) Collapsible plastic container
CA2149719C (en) Corner brace for a tote box construction
US6073790A (en) Folding container with releasably locking side walls
CA2279856C (en) Container, in particular for transporting fruits and vegetables
CA2365158C (en) Folding container
US6286701B1 (en) Container, in particular for transporting fruits and vegetables
US20180279576A1 (en) Collapsible pet crate
KR900009982Y1 (ko) 버클 조립체
JPH08510981A (ja) 折畳式コンテーナ
CA2273556A1 (en) Foldable container
WO1997048613A1 (en) Hinged lid container with latches for open and closed positions
EP1428764B1 (de) Stapelbehälter
RU2009089C1 (ru) Пластмассовый ящик для бутылок
GB2087715A (en) Plastics components for making a drawer
US20090166599A1 (en) Fence
US5025934A (en) Standing container
US20240067394A1 (en) Foldable container
US11180282B2 (en) Container made of plastic
PT2548809E (pt) Recipiente dobrável
KR20120001358U (ko) 종이팩용 봉입부 잠금장치
US6324726B1 (en) Guide runner for door drive mechanism
KR102408058B1 (ko) 일면이 개폐 가능한 접이식 상자

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20130602