PL194556B1 - Zestaw budowlany zabawkowy - Google Patents

Zestaw budowlany zabawkowy

Info

Publication number
PL194556B1
PL194556B1 PL354002A PL35400200A PL194556B1 PL 194556 B1 PL194556 B1 PL 194556B1 PL 354002 A PL354002 A PL 354002A PL 35400200 A PL35400200 A PL 35400200A PL 194556 B1 PL194556 B1 PL 194556B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
toy building
toy
sheet
elements
building
Prior art date
Application number
PL354002A
Other languages
English (en)
Other versions
PL354002A1 (pl
Inventor
Dorthe Kjaerulff Andersen
Original Assignee
Lego As
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lego As filed Critical Lego As
Publication of PL354002A1 publication Critical patent/PL354002A1/pl
Publication of PL194556B1 publication Critical patent/PL194556B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/42Toy models or toy scenery not otherwise covered
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts

Landscapes

  • Toys (AREA)
  • Details Of Aerials (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)

Abstract

1. Zestaw budowlany zabawkowy zawiera- jacy zespól zabawkowych elementów budowla- nych zaopatrzonych w komplementarne srodki laczace, w którym co najmniej jeden z zabaw- kowych elementów budowlanych ma przynajm- niej jeden rowek umieszczony w zewnetrznie zwróconej powierzchni zabawkowego elementu budowlanego, przy czym w rowku jest umiesz- czana i ciernie mocowana krawedz zabawko- wego budowlanego elementu arkuszowego, znamienny tym, ze zabawkowy budowlany element arkuszowy (5, 5a) jest plaski o równej grubosci, która lekko przekracza najmniejsza szerokosc rowka (4, 9) w drugim zabawkowym elemencie budowlanym (3, 8) i który jest wyko- nany z samowzmacniajacego, miekkiego, ela- stycznie gietkiego, statecznego pod wzgledem ksztaltu materialu. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest zestaw budowlany zabawkowy.
Znanych jest wiele rodzajów zestawów budowlanych, które posiadają wiele różnych zabawkowych elementów budowlanych, przez co możliwe jest wznoszenie różnych struktur poprzez połączenie między sobą różnych zabawkowych elementów budowlanych. Większość takich zabawkowych zestawów zawiera elementy budowlane wykonane ze względnie twardego materiału plastikowego. Typowo, elementy budowlane są wyposażone w środki łączące, np. słupki na ich górnej powierzchni i środki łączące na ich spodniej powierzchni, które są komplementarne względem środków łączących umieszczonych na górnej powierzchni.
Istnieją plastikowe zabawkowe zestawy budowlane, w których pewne elementy mają „organiczne” kształty, to znaczy ich kształty różnią się od kształtu pudełka. Takie elementy są również wykonane z twardego materiału plastikowego, a zatem nie posiadają żadnej elastyczności.
Znane są zabawkowe zestawy budowlane, które zawierają elementy metalowe w formie prętów i arkuszy zaopatrzonych w otwory i które mogą być montowane przy pomocy śrub i nakrętek. W takim zabawkowym zestawie budowlanym znajdują się również cienkie arkusze plastikowe, które są zaopatrzone w otwory i które mogą być połączone z elementami metalowymi poprzez skręcenie. W zależności od montowania arkuszy plastikowych, mogą one przyjmować kształty organiczne, aby dopuścić struktury o różnych wyglądach. W takim zestawie budowlanym arkusze plastikowe są montowane przy pomocy śrub i nakrętek, co czyni montaż bardzo uciążliwym.
Znany jest system budowlany z DE 196 42 507 C1, który zawiera elementy budowlane zaopatrzone w rowki i inne elementy budowlane w formie elementów montażowych, które mogą być zamontowane i zamocowane w rowkach. Są one wykonane ze sztywnego materiału i mają pofałdowane krawędzie, które nadają im mocujący uelastyczniający efekt, kiedy wspomniane krawędzie są zamontowane w rowkach. Elementy te są wykonane ze sztywnego materiału i nie są w stanie przyjmować organicznych kształtów.
Celem wynalazku jest opracowanie zabawkowego zestawu budowlanego zawierającego elementy arkuszowe, którym można nadawać różne organiczne kształty i które mogą być zamontowane bezpośrednio na zabawkowych elementach budowlanych bez użycia innych środków montażowych.
Zestaw budowlany zabawkowy zawierający zespół zabawkowych elementów budowlanych zaopatrzonych w komplementarne środki łączące, w którym co najmniej jeden z zabawkowych elementów budowlanych ma przynajmniej jeden rowek umieszczony w zewnętrznie zwróconej powierzchni zabawkowego elementu budowlanego, przy czym w rowku jest umieszczana i ciernie mocowana krawędź zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zabawkowy budowlany element arkuszowy jest płaski o równej grubości, która lekko przekracza najmniejszą szerokość rowka w drugim zabawkowym elemencie budowlanym i który jest wykonany z samowzmacniającego, miękkiego, elastycznie giętkiego, statecznego pod względem kształtu materiału.
Korzystnie, zabawkowy budowlany element arkuszowy składa się z piankowego materiału plastikowego.
Korzystnie, zabawkowy budowlany element arkuszowy ma organicznie ukształtowany zewnętrzny kontur.
Korzystnie, zabawkowy element budowlany posiadający rowek jest ukształtowany jako zwieńczony ku górze cylinder zaopatrzony w pionowe rowki w diametralnych płaszczyznach.
Korzystnie, rowki mają zmniejszającą się szerokość od góry zabawkowego elementu budowlanego i ku dołowi.
Korzystnie, środki łączące zabawkowego elementu budowlanego zawierają cylindryczne słupki łączące i środki łączące, które są ze sobą komplementarne.
Tą drogą uzyskuje się zabawkowy zestaw budowlany, za pomocą którego możliwe jest skonstruowanie struktur organicznych, w których zabawkowe budowlane elementy arkuszowe mogą przybierać nieograniczoną ilość kształtów organicznych w zależności od sposobu, którym są one zamontowane w zabawkowym elemencie budowlanym posiadającym rowek lub pomiędzy zespołem takich zabawkowych elementów budowlanych.
Grubość zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego lekko przekraczająca szerokość rowka i wykonana z miękkiego materiału krawędź zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego może być wciśnięta do rowka i ciernie zamocowana w nim, odkąd materiał naciska na wnętrze rowka.
PL 194 556 B1
Jeśli zabawkowy budowlany element arkuszowy jest umieszczony pomiędzy dwoma zabawkowymi elementami budowlanymi zaopatrzonymi w rowki, może przyjąć jakikolwiek kształt organiczny pomiędzy tymi zabawkowymi elementami budowlanymi. Kiedy zabawkowe budowlane elementy arkuszowe są ponownie usuwane z innych zabawkowych elementów, przyjmie swoje oryginalne płaskie ukształtowanie ponieważ jest wykonany z elastycznie dającego się deformować i statecznego w formie materiału.
Korzystnie zabawkowy budowlany element arkuszowy jest wykonany z piankowego materiału plastikowego, na przykład polistyrenu, który nadaje względnie wysoki moment inercji zabawkowemu elementowi budowlanemu względem jego wagi. To oznacza, że względnie wysoki stopień sztywności zostanie nadany zabawkowemu elementowi arkuszowemu, podczas gdy jednocześnie utrzymana jest jego miękkość.
W celu uczynienia zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego bardziej interesującym, może on mieć organicznie ukształtowany zewnętrzny kontur. Jednocześnie zabawkowy budowlany element posiadający rowek może być ukształtowany jako zwieńczony ku górze kopułą cylinder zaopatrzony w dwa prostopadłe rowki w dwóch diametralnych płaszczyznach. Jeśli zabawkowy budowlany element arkuszowy z organicznie ukształtowanym konturem zewnętrznym jest umieszczony w takim zabawkowym elemencie budowlanym posiadającym rowki, możliwe jest imitowanie na przykład drzew i krzaków.
Korzystnie rowki mają zmniejszającą się szerokość od zewnętrznej krawędzi zabawkowego elementu budowlanego, do wnętrza którego pozwala zabawkowemu budowlanemu elementowi arkuszowemu zaklinować się bezpiecznie w rowku.
Według szczególnie korzystnego przykładu wykonania środki łączące zabawkowych elementów budowlanych zawierają cylindryczne słupki łączące i środki łączące, które są komplementarne ze sobą.
Możliwość nadawania różnych organicznych kształtów i możliwość montowania elementów arkuszowych bezpośrednio na zabawkowych elementach budowlanych bez użycia innych środków montażowych uzyskano dzięki zestawowi budowlanemu zabawkowemu opisanemu powyżej mającemu płaski element arkuszowy o grubości nieco przekraczającej szerokość rowka w drugim elemencie budowlanym i który jest wykonany z materiału samowzmacniającego, miękkiego, elastycznie giętkiego oraz statecznego pod względem kształtu.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia konstrukcję krajobrazową, w której został użyty zabawkowy zestaw budowlany według niniejszego wynalazku, fig. 2 przedstawia korzystny przykład wykonania wynalazku zabawkowego elementu budowlanego zaopatrzony w rowki do umieszczania zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego i fig. 3 przedstawia zabawkowy element budowlany zaopatrzony w rowek do przyjmowania zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego.
Figura 1 przedstawia krajobraz, który został skonstruowany przy pomocy zabawkowych elementów w zabawkowym zestawie budowlanym według wynalazku. Zabawkowy zestaw budowlany zawiera płytkę budowlaną 1 zaopatrzoną w słupki łączące 2. Korzystnie cała płytka budowlana 1 jest zaopatrzona w słupki łączące, 2, ale ze względu na przejrzystość tylko niektóre z nich są pokazane. Ponadto, zabawkowy zestaw budowlany zawiera zabawkowe elementy budowlane 3, które są zaopatrzone w rowki 4 do umieszczania krawędzi zabawkowych budowlanych elementów arkuszowych 5, 5a. Na ich spodniej powierzchni, zabawkowe elementy budowlane 3 są zaopatrzone w środki łączące, które są komplementarne ze słupkami łączącymi 2 na płytce budowlanej 1.
Płytka budowlana 1 i zabawkowe elementy budowlane 3 są korzystnie wykonane ze względnie twardego materiału plastikowego, jak ogólnie wiadomo w przypadku zabawkowych elementów budowlanych. W korzystnym przykładzie wykonania, zabawkowe budowlane elementy arkuszowe 5, 5a są wykonane z piankowego materiału plastikowego, na przykład polistyrenu, w celu otrzymania arkusza, który jest miękki i giętki. Ze względu na strukturę komórkową arkusz ma względnie wysoki moment inercji w porównaniu do swojej wagi i zatem przedstawia się jako względnie sztywny, kiedy ma podtrzymywać tylko swoją własną wagę. Jednakże, materiał jest tak giętki, że zabawkowe budowlane elementy arkuszowe 5, 5a mogą łatwo być deformowane elastycznie do pożądanej formy, jak to jest w przypadku na przykład z zabawkowym budowlanym elementem arkuszowym 5a pokazanym na fig. 1.
Podczas konstrukcji krajobrazu pokazanego na fig. 1, zabawkowe elementy budowlane 3 są umieszczone na budowlanej płytce 1 w pożądanych miejscach. Wtedy zabawkowe budowlane elementy arkuszowe 5, 5 a są zamontowane w rowkach 4 w zabawkowych budowlanych elementach 3, gdzie są one zamocowane ciernie. W przedstawionym przykładzie wykonania, zabawkowe budowlane
PL 194 556 B1 elementy arkuszowe 5 imitują drzewa lub krzaki, podczas gdy zabawkowy budowlany element 5a imituje żywopłot. W przedstawionym przykładzie wykonania zabawkowe budowlane elementy arkuszowe 5, 5a są zielone lub dowolnie ze wzorami wymalowanymi na nich (nie pokazane).
Figura 2 przedstawia zabawkowy element budowlany 3 w powiększonej skali. Zabawkowy element budowlany 3 jest ukształtowany jako ku górze zwieńczony kopułą cylinder, jest zaopatrzony w dwa pionowe rowki 4, które są umieszczone prostopadle do siebie w każdej ich diametralnej płaszczyźnie. Na jego spodniej powierzchni (nie pokazana) zabawkowy element budowlany 3 jest zaopatrzony w środki łączące, które są komplementarne z łączącymi słupkami 2 na płytce budowlanej 1 przedstawionej na fig. 1.
Rowki 4 rozciągają się od góry zabawkowego elementu budowlanego 3 i prawie do spodu 6; jednakże, spód 6 jest dostatecznie wysoki, aby pozwolić na obecność komplementarnych środków łączących. Niektóre z tych środków łączących są utworzone przez wycięcia 7, które są ukształtowane do mocowania ciernego w poprzek słupków łączących 2 na budowlanej płytce 1.
Rowki 4 są lekko stożkowe, ich szerokość jest najszersza u góry zabawkowego elementu budowlanego 3 i stopniowo zmniejsza się ku dołowi. U góry zabawkowego elementu budowlanego 3, szerokość rowków 4 przekracza grubość zabawkowych budowlanych elementów arkuszowych 5, 5a co pozwala na łatwe umieszczenie ich krawędzi w rowkach 4. Przy spodzie 6 zabawkowego budowlanego elementu 3, szerokość rowków 4 jest węższa niż grubość zabawkowych budowlanych elementów arkuszowych 5, 5a, co pozwala na przymocowanie ich poprzez tarcie. Zabawkowe budowlane elementy arkuszowe 5, 5a wykonane z miękkiego materiału pozwalają im przystosować się łatwo do wąskich rowków 4.
Montowanie zabawkowych budowlanych elementów arkuszowych 5, 5a może być dokonane poprzez umieszczenie ich krawędzi w rowku 4 elementu budowlanego 3, który jest umieszczony w diametralnej płaszczyźnie, jak pokazano w związku z zabawkowymi budowlanymi elementami arkuszowymi 5 na fig. 1. Alternatywnie, zabawkowe budowlane elementy arkuszowe 5, 5a mogą być zamontowane, jak pokazano na fig. 1 w związku z zabawkowym budowlanym elementem arkuszowym 5a, który wygina się z powodu wciśnięcia w obydwa prostopadłe do siebie rowki 4 zabawkowego elementu budowlanego 3.
Figura 3 przedstawia alternatywny przykład wykonania zabawkowego elementu budowlanego 8 zaopatrzonego w rowek 9 do przyjmowania krawędzi zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego 5, 5a. Zabawkowy element budowlany 3 pokazany na fig. 3 odpowiada powszechnie znanym zabawkowym budowlanym elementom o kształcie pudełka ze słupkami łączącymi 2 na górnej powierzchni i środkami łączącymi na spodzie (nie pokazane), które są komplementarne ze sobą. Dodatkowo, zabawkowy element budowlany 8 jest zaopatrzony w rowek 9 do umieszczania krawędzi zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego 5, 5a.
Korzystnie, rowek 9 może również być lekko w kształcie klina, jak rowki 4 w zabawkowym elemencie budowlanym 3, aby ułatwiać montowanie zabawkowych budowlanych elementów arkuszowych 5, 5a i aby poprawić zamocowanie poprzez tarcie.
W przedstawionych przykładach, zabawkowe budowlane elementy arkuszowe 5 są pokazane z organicznie ukształtowanymi zewnętrznymi konturami. Jednakże, mogą również być ukształtowane z regularnie ukształtowanymi konturami, na przykład w formie prostokątów, wielokątów, kół, itp., bez odchodzenia w ten sposób od idei wynalazku.

Claims (6)

1. Zestaw budowlany zabawkowy zawierający zespół zabawkowych elementów budowlanych zaopatrzonych w komplementarne środki łączące, w którym co najmniej jeden z zabawkowych elementów budowlanych ma przynajmniej jeden rowek umieszczony w zewnętrznie zwróconej powierzchni zabawkowego elementu budowlanego, przy czym w rowku jest umieszczana i ciernie mocowana krawędź zabawkowego budowlanego elementu arkuszowego, znamienny tym, że zabawkowy budowlany element arkuszowy (5, 5a) jest płaski o równej grubości, która lekko przekracza najmniejszą szerokość rowka (4, 9) w drugim zabawkowym elemencie budowlanym (3, 8) i który jest wykonany z samowzmacniającego, miękkiego, elastycznie giętkiego, statecznego pod względem kształtu materiału.
PL 194 556 B1
2. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że zabawkowy budowlany element arkuszowy (5, 5s) zOłbOn zię o pisyOwwsgw mstskisłs plsztiOwwsgw.
3. Zestaw według zastrz. 1 alba 2, znamienny tym, że zabawkowy budowlany element arkozowwy (5, 5n) mn orgsticonis sOzatbłtowbyy aswyętrayy Ooytsr.
4. Zeszab/ wwsOłg zos^z. 1,z namiennytym. że zabawkuwe alement budowlaby 13) zpoiabojący rowsO (4) jszt sOzatbłtowbyy jbOo awisńcaoyy Os góras cylinOsr abopbtraoyy w pionows rowOi (4) w Oibmstrblyych płbzacayaybch.
5. Zeszaw weSługzostrz.4. z namiennytym. że rkwki (4) mmią zrrleiejązającąsięszarkkuść oo góry obabwOowsgo slsmsyts UsOowIbysgo i Os dołowi.
6. Zeszai/ weSługzastrz.1 ,znnmiennntym. żeśrooOi łąccącc zabawkuwesgelementubugowlar ysgo (3, 5) abwisrsjc cyliyOrycays złspOi ł-ca-cs (2) i śroOOi ł-ca-cs, Otórs z- as zob- Oomplsmsytsms.
PL354002A 1999-09-06 2000-09-05 Zestaw budowlany zabawkowy PL194556B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DK199901249 DK175450B1 (da) 1999-09-06 1999-09-06 Legetöjsbyggesæt med et fleksibelt, pladeformet legetöjsbyggeelement
PCT/DK2000/000487 WO2001017633A1 (en) 1999-09-06 2000-09-05 A toy building set with flexible toy building sheet element

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL354002A1 PL354002A1 (pl) 2003-12-15
PL194556B1 true PL194556B1 (pl) 2007-06-29

Family

ID=8102698

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL354002A PL194556B1 (pl) 1999-09-06 2000-09-05 Zestaw budowlany zabawkowy

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6761609B1 (pl)
EP (1) EP1210156B1 (pl)
JP (1) JP2003508175A (pl)
KR (1) KR20020029400A (pl)
CN (1) CN1214841C (pl)
AT (1) ATE347422T1 (pl)
AU (1) AU6821100A (pl)
CA (1) CA2386521A1 (pl)
DE (1) DE60032244T2 (pl)
DK (2) DK175450B1 (pl)
ES (1) ES2275538T3 (pl)
HK (1) HK1048962B (pl)
PL (1) PL194556B1 (pl)
PT (1) PT1210156E (pl)
TW (1) TW457111B (pl)
WO (1) WO2001017633A1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL442794A1 (pl) * 2022-11-14 2024-05-20 Sun&More Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Klin połączenia rozłącznego typu poprzecznego z rozcięciem

Families Citing this family (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7140944B2 (en) * 2005-01-24 2006-11-28 Mattel, Inc. Connecting toy
DE102005005818A1 (de) * 2005-02-08 2006-08-17 Grochowski, Horst, Dr. Verfahren zum Reinigen von Abgasen eines Sinterprozesses von Erzen in der Metallerzeugung
US7389606B2 (en) * 2006-04-27 2008-06-24 Mcleod J Douglas Hunting decoy
US8742814B2 (en) 2009-07-15 2014-06-03 Yehuda Binder Sequentially operated modules
US8602833B2 (en) 2009-08-06 2013-12-10 May Patents Ltd. Puzzle with conductive path
US9597607B2 (en) 2011-08-26 2017-03-21 Littlebits Electronics Inc. Modular electronic building systems with magnetic interconnections and methods of using the same
US9019718B2 (en) 2011-08-26 2015-04-28 Littlebits Electronics Inc. Modular electronic building systems with magnetic interconnections and methods of using the same
US11330714B2 (en) 2011-08-26 2022-05-10 Sphero, Inc. Modular electronic building systems with magnetic interconnections and methods of using the same
US9919235B2 (en) * 2014-09-15 2018-03-20 The Upper Deck Company Card-like structure and connector toys for building
EP3206770B1 (de) * 2014-10-13 2019-03-20 Bionictoys GmbH Baustein zum aufbau elastischer elemente
TWM542507U (zh) * 2017-01-12 2017-06-01 Mentari Massen International Co Ltd 城堡積木
US20180318726A1 (en) * 2017-05-04 2018-11-08 Dustin A. Barwald Grippable Building Brick Assembly
USD851180S1 (en) * 2018-03-01 2019-06-11 Plus-Plus A/S Base plate
USD857111S1 (en) * 2018-03-01 2019-08-20 Plus-Plus A/S Base plate with brick
USD849851S1 (en) * 2018-03-27 2019-05-28 Plus-Plus A/S Base plate with giraffe
US11616844B2 (en) 2019-03-14 2023-03-28 Sphero, Inc. Modular electronic and digital building systems and methods of using the same
CN113274744B (zh) * 2021-07-02 2023-07-25 上海布鲁可积木科技有限公司 一种积木系统
JP1712515S (ja) * 2021-12-10 2022-04-13 組立て遊戯具
JP1712516S (ja) * 2021-12-10 2022-04-13 組立て遊戯具
US20230233953A1 (en) * 2022-01-25 2023-07-27 Laltitude Llc Coupling Toy, System, and Kit
US11944214B2 (en) * 2022-04-19 2024-04-02 Lee Allen Appleby Model display stand for simulating the action of burning rubber or blowing smoke

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB593321A (en) * 1945-06-14 1947-10-14 Horace Hems Improvements in toy buildings
US1273605A (en) * 1917-09-29 1918-07-23 Matthew S Goldman Advertising and educational toy.
US2031848A (en) 1933-10-28 1936-02-25 Ogden Ronald Constructional toy
US2023300A (en) * 1934-11-19 1935-12-03 Ai Root Co Toy design or figure forming set
GB633055A (en) * 1945-06-25 1949-12-12 Harry Fisher Page Improvements in toy building blocks
US2522149A (en) * 1945-07-21 1950-09-12 Tunstall Wilfred House planning means
US2883764A (en) * 1955-12-12 1959-04-28 Douglas W Stephens Means for designing and laying out plans for buildings
US3078616A (en) * 1959-02-20 1963-02-26 Britains Ltd Constructional toy
GB1240878A (en) 1968-07-30 1971-07-28 Trendon Ltd Improvements in or relating to toys and playthings
US3594940A (en) * 1968-08-19 1971-07-27 Yonezawa Toys Co Assembly toy set
US4148152A (en) 1976-02-19 1979-04-10 Marvin Glass & Associates Construction toy with reversible track having sound producing means
WO1986001738A1 (en) * 1984-09-20 1986-03-27 Cha Yung Shin A fabricated toy block
US5562519A (en) * 1994-08-10 1996-10-08 Loewenton; Edward Panel, dowel and block construction kit
US5833512A (en) * 1996-02-14 1998-11-10 Nicola; Stephen Douglas Slotted and grooved construction toy
DE19642507C1 (de) 1996-10-15 1998-04-09 Rudi Staeblein Bauelement für ein Steckbausteinsystem

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL442794A1 (pl) * 2022-11-14 2024-05-20 Sun&More Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Klin połączenia rozłącznego typu poprzecznego z rozcięciem
WO2024105441A1 (en) * 2022-11-14 2024-05-23 Sun&More Sp. Z O.O. The wedge with a slot for transverse separable joint

Also Published As

Publication number Publication date
PL354002A1 (pl) 2003-12-15
ATE347422T1 (de) 2006-12-15
DE60032244T2 (de) 2007-03-15
AU6821100A (en) 2001-04-10
JP2003508175A (ja) 2003-03-04
DK199901249A (da) 2001-03-07
DK1210156T3 (da) 2007-04-02
DE60032244D1 (de) 2007-01-18
HK1048962A1 (en) 2003-04-25
CA2386521A1 (en) 2001-03-15
ES2275538T3 (es) 2007-06-16
CN1214841C (zh) 2005-08-17
CN1372483A (zh) 2002-10-02
EP1210156A1 (en) 2002-06-05
HK1048962B (zh) 2005-12-09
EP1210156B1 (en) 2006-12-06
US6761609B1 (en) 2004-07-13
DK175450B1 (da) 2004-11-01
TW457111B (en) 2001-10-01
WO2001017633A1 (en) 2001-03-15
KR20020029400A (ko) 2002-04-18
PT1210156E (pt) 2007-03-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL194556B1 (pl) Zestaw budowlany zabawkowy
US6634920B1 (en) Thermoformed toy building plate
US9267244B2 (en) Synthetic grass tile system and method
CA2542703A1 (en) Seating structure having flexible support surface
KR200494762Y1 (ko) 캣타워
US7178804B1 (en) Collapsible chess game pieces
US5827105A (en) Unit toy system
US4271645A (en) Building construction
US20020016126A1 (en) Diagonal toy pieces and their connection
EP1690577A3 (en) Construction toy set having low insertion force connecting bodies
WO2004067128A2 (en) A toy building set with plate-shaped toy building elements and coupling elements
KR20170038502A (ko) 칼라 강판용 구조물 연결 장치
US20060270308A1 (en) Erector set for artistic structural designs
KR930004598A (ko) 설치 자유 바닥재
US20080171487A1 (en) Mosaic art kit
CA2271322A1 (en) Retaining wall block kits
CZ2000974A3 (cs) Stavebnicová deska
KR20170126151A (ko) 다수 플레이트 결합 구조의 조립 형상물
ES289732U (es) Recubrimiento superficial para pistas de tenis y similares al aire libre
CA2059106A1 (en) Toy building blocks
EP1693537A2 (en) Artificial hedge
KR970068829A (ko) 인공어초 제작방법(조립식 인공어초)
JP2006022559A (ja) 合成樹脂枠、床材支持フレーム及び床材
WO2000077313A3 (en) Expansion joint cover with modular center plate
JP2005009260A (ja) 簡易組立式家屋等に用いられる屋根の構造

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080905