PL194226B1 - Wyrób tytoniowy zawierający filtr - Google Patents

Wyrób tytoniowy zawierający filtr

Info

Publication number
PL194226B1
PL194226B1 PL01366174A PL36617401A PL194226B1 PL 194226 B1 PL194226 B1 PL 194226B1 PL 01366174 A PL01366174 A PL 01366174A PL 36617401 A PL36617401 A PL 36617401A PL 194226 B1 PL194226 B1 PL 194226B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
filter
tobacco
product according
inner tube
hollow
Prior art date
Application number
PL01366174A
Other languages
English (en)
Other versions
PL366174A1 (pl
Inventor
Paul-Georg Henning
Inga Gurke
Solvey Knorr
Original Assignee
Reemtsma H F & Ph
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Reemtsma H F & Ph filed Critical Reemtsma H F & Ph
Publication of PL366174A1 publication Critical patent/PL366174A1/pl
Publication of PL194226B1 publication Critical patent/PL194226B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24DCIGARS; CIGARETTES; TOBACCO SMOKE FILTERS; MOUTHPIECES FOR CIGARS OR CIGARETTES; MANUFACTURE OF TOBACCO SMOKE FILTERS OR MOUTHPIECES
    • A24D3/00Tobacco smoke filters, e.g. filter-tips, filtering inserts; Filters specially adapted for simulated smoking devices; Mouthpieces for cigars or cigarettes
    • A24D3/06Use of materials for tobacco smoke filters
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24DCIGARS; CIGARETTES; TOBACCO SMOKE FILTERS; MOUTHPIECES FOR CIGARS OR CIGARETTES; MANUFACTURE OF TOBACCO SMOKE FILTERS OR MOUTHPIECES
    • A24D3/00Tobacco smoke filters, e.g. filter-tips, filtering inserts; Filters specially adapted for simulated smoking devices; Mouthpieces for cigars or cigarettes
    • A24D3/04Tobacco smoke filters characterised by their shape or structure

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Cigarettes, Filters, And Manufacturing Of Filters (AREA)

Abstract

1. Wyrób tytoniowy zawieraj acy filtr, sk lada- j acy si e z owini etego pasma tytoniowego i przy- legaj acego do niego uk ladu filtracyjnego, po la- czonego jest z pasmem tytoniowym za po sred- nictwem papieru owijaj acego, znamienny tym, ze uk lad filtracyjny dla poprawienia w la sciwo sci organoleptycznych zaopatrzony jest dodatkowo w filtr pusty (3), który wspó losiowo do laczony jest od strony ust do cz esci (2) filtru tytoniowego, przy czym filtr sk lada si e z tytoni aromatycz- nych bez stosowana tytoniu srednio zy lkowego, regenerowanego lub ekspandowanego, wyka- zuje opór ci agu wynosz acy od 20 do 50 mm s lupa wody na cm ca lkowitej d lugo sci filtru, oraz ma g esto sc upakowania wynosz ac a od 350 do 450 mg/cm 3 . PL PL PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest wyrób tytoniowy zawierający filtr.
Filtry dymu tytoniowego składające się całkowicie z tytoniu są znane od dawna. Mają dobre właściwości filtracyjne i są szczególnie atrakcyjne dla wielu palaczy, z powodu biologicznej rozkładalności biologicznej, naturalnego pochodzenia, aspektów ekologicznych. Przy korzystaniu z tytoni wysoce aromatycznych, prowadzi to do poprawy właściwości smakowych dymu tytoniowego.
W tych znanych filtrach tytoniowych tytoń wchodzi w bezpoś redni kontakt z wargami i językiem konsumenta, co prowadzi do adhezji tytoniu i podrażnień sensorycznych. Percepcja optyczna filtru tytoniowego również często prowadzi do jego odrzucenia.
W dokumencie EP 0 232 166 A2 opisano proces produkcji papierosa z filtrem, zaopatrzonego filtr tytoniowy, przy czym skierowany w stronę ust koniec filtru jest związany pewnym środkiem spajającym, dla zapobieżenia wykruszaniu się tytoniu.
W dokumencie DE 37 15 257 opisano papieros w cał o ś ci tytoniowy z wentylowanym filtrem o duż ej procentowej zawartoś ci tytoniu ekspandowanego, maj ą cym zwię kszone upakowanie.
Te procesy i procedury są jednakowoż pracochłonne i nieekonomiczne, i nie zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi konsumenta z tytoniem. Palacz jest stale w kontakcie z powierzchnią tytoniu. Ponadto zakłócenie w percepcji optycznej i dotykowej przekroju powoduje tytoniowy wygląd końca filtru od strony ust, jak również nierówność i mała spoistość filtru tytoniowego.
W dokumencie DE 44 03 018 A ujawniono filtr dla papierosów, fajek i tym podobnych, przy czym między materiałem filtru a ujściem filtru znajduje się substancja zapachowa w postaci tytoniu o intensywnych właściwościach smakowych.
W dokumencie EP 0 539 191 A ujawniono papieros z filtrem, który między innymi zawiera filtr pusty, przy czym otwór filtru pustego zamknięty jest zatyczką lub włóknistym odcinkiem filtru.
W dokumencie FR 2 260 302 A opisano końcówkę papierosa, w którą w charakterze materiału filtrowego może być wkładane pasmo tytoniu.
Celem wynalazku jest opracowanie papierosa z filtrem, w którym element filtrowy za pośrednictwem papieru do owijania połączony jest bezpośrednio z pasmem tytoniowym, z ulepszonym pod względem organoleptycznym, i przy tym zapewniającym nienaganne doznania z palenia i przy tym poprawić jego właściwości filtrujące w porównaniu ze stosowaniem zwykłych materiałów filtrowych.
Wyrób tytoniowy zawierający filtr, składający się z owiniętego pasma tytoniowego i przylegającego do niego układu filtracyjnego, połączonego jest z pasmem tytoniowym za pośrednictwem papieru owijającego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że układ filtracyjny dla poprawienia właściwości organoleptycznych zaopatrzony jest dodatkowo w filtr pusty, który współosiowo dołączony jest od strony ust do części filtru tytoniowego, przy czym filtr składa się z tytoni aromatycznych bez stosowana tytoniu średnio żyłkowego, regenerowanego lub ekspandowanego, wykazuje opór ciągu wynoszący od 20 do 50 mm słupa wody na cm całkowitej długości filtru, oraz ma gęstość upakowania wynoszącą od 350 do 450 mg/cm3.
Korzystnie, mieszanka tytoniowa zawiera od 5 do 50% krojonych żyłek średnich.
Korzystnie, wyrób zaopatrzony jest w obwodowe rozmieszczoną strefę wentylacji filtru, przy czym stopień wentylacji wynosi od 10% do 90%.
Korzystnie, strefa wentylacji jest rozmieszczona przy końcu filtru znajdującym się po stronie pasma.
Korzystnie, owinięcie pasma tytoniowego składa się z przynajmniej jednej warstwy regenerowanego tytoniu i/lub naturalnego liścia tytoniowego.
Korzystnie, filtr pusty składa się z materiału stałego, jak karton lub polimer, octanu celulozy lub celulozy.
Korzystnie, filtr pusty zawiera współosiową rurkę wewnętrzną.
Korzystnie, rurka wewnętrzna ma przekrój okrągły, prostokątny lub wielokątny.
Korzystnie, rurka wewnętrzna za pośrednictwem poprzeczek jest połączona z filtrem pustym.
Korzystnie, rurka wewnętrzna wypełniona jest materiałem beztytoniowym.
Korzystnie, filtr pusty złożony jest z filtru współosiowego zaopatrzonego w płaszcz z beztytoniowego materiału filtrowego i rdzeń z tytoniu filtrowego, przy czym rdzeń tytoniowy nie sięga do końca filtru znajdującego się po stronie ust.
Korzystnie, między pasmem tytoniowym a odcinkiem filtrowym umieszczony jest filtr wstępny.
Korzystnie, filtr wstępny składa się z celulozy, octanu celulozy, papieru zawierającego węgiel aktywny, celulozy zawierającej węgiel aktywny, lub poliolefin, jak na przykład polietylen i polipropylen.
PL 194 226 B1
Korzystnie, filtr wstępny zawiera substancje zapachowe lub dodatki uszlachetniające.
W rozwiązaniu według wynalazku unika się wystąpienia zakłóceń wrażeń odbieranych przez wargi i język, jak w przypadku zwykłych filtrów tytoniowych; poza tym konstrukcja filtru powinna odpowiadać, w zakresie jej możliwości fizycznych (gęstości ubicia tytoniu i oporu ciągu) powinna odpowiadać zwykłym papierosom z filtrem.
Ważną zaletą wynalazku jest zapobieżenie nieprzyjemnym wrażeniom językowym, wargowym i dotykowym przez zastosowanie po stronie części ustnikowej filtru pustego, który poza tym dzięki gładkości powierzchni wykazuje przyjemne właściwości dotykowe i optyczne. Inna zaleta wynalazku polega na tym, że przez zastosowanie tytoni aromatycznych w filtrze tytoniowym osiąga się wyraźne polepszenie smaku. Równocześnie ten sposób postępowania umożliwia wyraźne zredukowanie materiałowych kosztów inwestycyjnych, ponieważ w paśmie stosuje się tytonie mniej aromatyczne, a zatem tańsze. W związku z tym istotą wynalazku jest ukształtowanie układu filtracyjnego zawierającego kolejno filtr tytoniowy, i za nim filtr pusty.
Dodatkowo według niniejszego wynalazku wykorzystywane są szczególne właściwości przepływu filtru.
Inna zaleta polega na tym, że w wyniku zwiększenia odległości między powierzchnią tytoniu a koń cem filtru po stronie ust, poprawia się wyglą d zewnę trzny wyrobu. Poza tym, w wyniku zastosowania pustego odcinka filtru tytoniowego oszczędza się na kosztach materiałowych wysokoaromatycznych tytoni filtrowych.
Jako aromatyczne filtrowe materiały tytoniowe stosuje się tytonie z liści dobrej jakości, na przykład z małą zawartością tytoni ekspandowanych, tytoni żyłkowych lub foliowych, bądź tytoni uprzednio poddanych wzbogacaniu aromatu. Część tytoniu aromatycznego w elemencie filtru tytoniowego wyraźnie redukuje ujemne wrażenie smakowe w porównaniu z jednoczęściowymi sztucznymi elementami filtrującymi. Dla wzbogacenia aromatu materiału tytoniowego filtru, można zastosować procesy termiczne, same w sobie znane.
Materiał owijający pasmo może składać się w jednej wersji z przynajmniej jednej warstwy owijającej tytoniu regenerowanego lub naturalnego liścia tytoniowego, przy czym liść pokrywowy jest zamocowany przez nawijanie spiralne.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wyrób tytoniowy z filtrem tytoniowym i ustnik z filtrem pustym, fig. 2 - wyrób tytoniowy według fig. 1 ze strefą wentylacyjną, fig. 3 - wyrób tytoniowy według fig. 1 lub 2 ze strefą wentylacyjną, fig. 4 - wyrób tytoniowy z filtrem tytoniowym w rdzeniu filtru, fig. 5 - różne układy geometryczne filtru pustego.
Figura 1 przedstawia pierwszą wersję z pasmem tytoniowym 1 i sekcją 3 filtru tytoniowego, która może mieć jeden z przedstawionych na fig. 5 kształtów przekroju. Przepływ dymu tytoniowego jest kierowany przez filtr pusty zgodnie z efektem Coanda tak, że przepływ odbywa się wzdłuż powierzchni stałej. Efekt wirowy powierzchni granicznej powoduje, poza wysoką jakością aromatu strumienia dymu, dodatkowo zwiększone osadzanie się kondensatu na powierzchni filtru pustego bez jego oddziaływania na dodatkowe zwiększenia oporu ciągu.
Dla zmniejszenia ilości kondensatu i nikotyny, filtr tytoniowy, jak to pokazano na fig. 2, może być wentylowany. Środki wentylacyjne, na przykład rząd 7 perforacji rozmieszcza się przed końcem filtru, od strony pasma tytoniu. Zarówno dym głównego strumienia, jak i dostarczane powietrze wentylujące przepływają wtedy przez tytoń o wzbogaconym aromacie na najdłuższym możliwym odcinku, co prowadzi do maksymalnego wzbogacenia aromatem podawanego do konsumenta strumienia dymu.
Figura 3 przedstawia wyrób tytoniowy z wentylowaną sekcją 2 filtru i filtr pusty 3 dołączony po stronie ust, przy czym przed sekcją 2 filtru od strony pasma tytoniowego 1 jest przymocowany filtr wstępny 6 służący do filtracji wstępnej dymu tytoniowego i/lub do wentylacji. Zatem układ filtru tytoniowego według niniejszego wynalazku może być wykorzystywany w grupie lekkich i ultralekkich wyrobów tytoniowych. Filtr wstępny 6 może być wykonany na przykład z celulozy, octanu celulozy, papieru zawierającego węgiel aktywny, octanu celulozy zawierającego węgiel aktywny, poliolefin, na przykład polietylenu lub polipropylenu. Materiał filtru wstępnego może być mieszany z substancjami zapachowymi lub dodatkami funkcjonalnymi.
W innej wersji, nie przedstawionej, po stronie ust do odcinka filtru tytoniowego do łączony jest zamknięty filtrujący element przepływowy ze znanego materiału filtracyjnego (polietylenu, marszczonej celulozy, octanu celulozy). Zapachowa część tytoniu w elemencie filtru tytoniowego wyraźnie redukuje
PL 194 226 B1 negatywne oddziaływanie na smak w przeciwieństwie do zwykłych jednoczęściowych elementów filtrowych.
Figura 4 przedstawia artykuł tytoniowy z filtrem współosiowym, czyli rdzeniowym, z rdzeniem tytoniowym 8 i płaszczem 9 z innego materiału filtrowego, na przykład octanu celulozy. Można zauważyć, że płaszcz 9 rozciąga się od pasma tytoniowego 1 do końca papierosa od strony ust, podczas gdy owinięty płaszczem rdzeń tytoniowy 8 kończy się w pewnej odległości od końca filtru po stronie ust, tak że w tym obszarze ukształtowany jest filtr pusty 3.
Filtr pusty 3 stanowi albo pustą rurkę lub króciec według fig. 5a, albo rurkę, lub króciec ze współosiową rurką wewnętrzną według fig. 5b. Rurka ta według w odmianie wykonania według fig. 4 ma przekrój kołowy, podczas gdy przekrój w odmianie wykonania według fig. 5c ma kształt prostokątny, a według fig. 5d ma inny kształt geometryczny. Możliwe są również inne kształty przekroju w przypadku rurki wewnętrznej 4. Figury 5e i 5f przedstawiają dodatkowo poprzeczki 5, które podtrzymują rurkę wewnętrzną 4 w zewnętrznej części filtru pustego 3.
Należy podkreślić, że odmiana wykonania według fig. 5f od odmiany wykonania z fig. 5e różni się tym, że rura wewnętrzna 4 wypełniona jest na przykład octanem celulozy. Również i w tym przypadku włączony wcześniej filtr tytoniowy koryguje negatywne ogólne wrażenie zwykłego filtru składającego się w całości z materiału filtrowego, jak papier lub tworzywo sztuczne.
P r z y k ł a d 1:
Tytoń, który jest stosowany w filtrze, jest w ciągu pewnego czasu, od 1 minuty do 15 minut, poddawany działaniu temperatury między 60°C a 150°C, korzystnie 80°C, oraz działaniu dużej wilgotności względnej, i zostaje pokrojony, z szerokością krojenia od 0,3 mm do 0,6 mm.
Filtr tytoniowy zawiera po stronie ust sekcję filtru pustego, tak zwany filtr wnękowy, i jest połączony w konwencjonalnej maszynie do produkcji papierosów z pasmem tytoniowym za pomocą papieru owijającego. Papierosy mają atrakcyjny wygląd optyczny, i przy paleniu nie powodują występowania wpływów zakłócających na język czy wargi.
P r z y k ł a d 2:
200 kg tytoniu poddano preparacji skrzyniowej, pokrojono z szerokością krojenia od 0,3 mm do 0,6 mm i poddano przeróbce na części filtru. Znajdująca się od strony ust część filtru pustego składa się z polietylenu, przy czym rurka wewnętrzna za pośrednictwem trzech poprzeczek nośnych jest połączona ze ścianką zewnętrzną filtru pustego. Części filtru tytoniowego i filtru pustego są przetwarzane na filtry podwójne i za pomocą papieru owijającego są dołączane do pasma tytoniowego. Owinięte pasmo tytoniowe zawierało mieszankę tytoniową o dużej zawartości żyłek i tytoni tanich. Opór ciągu filtru według wynalazku wyniósł 82 mm słupa wody, zawierał się zatem w zakresie oporów ciągu filtrów wykonywanych z materiałów konwencjonalnych. Badanie organoleptyczne w grupie 12 ochotników do badań wykazały, że papieros według niniejszego wynalazku w przeciwieństwie do papierosa z jednoczęściowym filtrem tytoniowym bez ustnika pustego, wykazywał wyraźne lepsze wartości smakowe. Poza tym osoby biorące udział w badaniu były ankietowane w odniesieniu do ich wrażeń optycznych i dotykowych. Jednogł o ś nie wyraż ono opinię , ż e optyczne, dotykowe oraz ję zykowe bą d ź wargowe odczucia zakłócające były znacznie zredukowane w stosunku do papierosa porównawczego.

Claims (14)

1. Wyrób tytoniowy zawierają cy filtr, skł adający się z owinię tego pasma tytoniowego i przylegającego do niego układu filtracyjnego, połączonego jest z pasmem tytoniowym za pośrednictwem papieru owijającego, znamienny tym, że układ filtracyjny dla poprawienia właściwości organoleptycznych zaopatrzony jest dodatkowo w filtr pusty (3), który współosiowo dołączony jest od strony ust do części (2) filtru tytoniowego, przy czym filtr składa się z tytoni aromatycznych bez stosowana tytoniu średniożyłkowego, regenerowanego lub ekspandowanego, wykazuje opór ciągu wynoszący od 20 do 50 mm słupa wody na cm całkowitej długości filtru, oraz ma gęstość upakowania wynoszącą od 350 do 450 mg/cm3.
2. Wyrób według zastrz. 1, znamienny tym, ż e mieszanka tytoniowa zawiera od 5 do 50% krojonych żyłek średnich.
3. Wyrób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że zaopatrzony jest w obwodowo rozmieszczoną strefę (7) wentylacji filtru, przy czym stopień wentylacji wynosi od 10% do 90%.
PL 194 226 B1
4. Wyrób według zastrz. 3, znamienny tym, że strefa (7) wentylacji jest rozmieszczona przy końcu filtru znajdującym się po stronie pasma.
5. Wyrób wedł ug zastrz. 1, znamienny tym, ż e owinię cie pasma tytoniowego skł ada się z przynajmniej jednej warstwy regenerowanego tytoniu i/lub naturalnego liś cia tytoniowego.
6. Wyrób według zastrz. 1, znamienny tym, że filtr pusty (3) składa się z materiału stałego, jak karton lub polimer, octanu celulozy lub celulozy.
7. Wyrób według zastrz. 6, znamienny tym, ż e filtr pusty (3) zawiera współosiową rurkę wewnętrzną.
8. Wyrób wedł ug zastrz. 7, znamienny tym, ż e rurka wewnę trzna (4) ma przekrój okrąg ł y, prostokątny lub wielokątny.
9. Wyrób według zastrz. 7 albo 8, znamienny tym, ż e rurka wewnętrzna (4) za pośrednictwem poprzeczek (5) jest połączona z filtrem pustym (3).
10. Wyrób według zastrz. 7, znamienny tym, że rurka wewnętrzna (4) wypełniona jest materiałem beztytoniowym.
11. Wyrób według zastrz. 6, znamienny tym, że filtr pusty (3) złożony jest z filtru współosiowego zaopatrzonego w płaszcz (9) z beztytoniowego materiału filtrowego i rdzeń z tytoniu (2) filtrowego, przy czym rdzeń tytoniowy nie sięga do końca filtru znajdującego się po stronie ust.
12. Wyrób według zastrz. 1, znamienny tym, że między pasmem tytoniowym (1) a odcinkiem filtrowym (2) umieszczony jest filtr wstępny (6).
13. Wyrób według zastrz. 12, znamienny tym, że filtr wstępny (6) składa się z celulozy, octanu celulozy, papieru zawierającego węgiel aktywny, celulozy zawierającej węgiel aktywny, lub poliolefin, jak na przykład polietylen i polipropylen.
14. Wyrób według zastrz. 13, znamienny tym, że filtr wstępny zawiera substancje zapachowe lub dodatki uszlachetniające.
PL01366174A 2000-12-05 2001-11-09 Wyrób tytoniowy zawierający filtr PL194226B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10060234A DE10060234C2 (de) 2000-12-05 2000-12-05 Rauchprodukt mit Hohlmundstück-Tabakfilter
PCT/EP2001/013030 WO2002045531A1 (de) 2000-12-05 2001-11-09 Rauchprodukt mit hohlmundstück - tabakfilter

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL366174A1 PL366174A1 (pl) 2005-01-24
PL194226B1 true PL194226B1 (pl) 2007-05-31

Family

ID=7665746

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL01366174A PL194226B1 (pl) 2000-12-05 2001-11-09 Wyrób tytoniowy zawierający filtr

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP1341424B1 (pl)
AT (1) ATE368395T1 (pl)
AU (1) AU2002223673A1 (pl)
CY (1) CY1106962T1 (pl)
DE (2) DE10060234C2 (pl)
EA (1) EA004483B1 (pl)
ES (1) ES2290202T3 (pl)
HU (1) HUP0302428A2 (pl)
PL (1) PL194226B1 (pl)
PT (1) PT1341424E (pl)
SK (1) SK286780B6 (pl)
TW (1) TWI230040B (pl)
UA (1) UA73825C2 (pl)
WO (1) WO2002045531A1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SI1958523T1 (sl) 2006-08-04 2012-06-29 Philip Morris Prod Večkomponentni filter za večkratno izboljšanje okusa
GB0713905D0 (en) 2007-07-17 2007-08-29 British American Tobacco Co Cellulose acetate thread in filter
BR112013016263A2 (pt) 2010-12-23 2018-06-26 Philip Morris Products Sa enchimento cortado de tabaco incluindo caules enrolados cortados
GB201110863D0 (en) 2011-06-27 2011-08-10 British American Tobacco Co Smoking article filter and insertable filter unit thereof
PL2583570T3 (pl) * 2011-10-21 2015-07-31 Philip Morris Products Sa Wyrób do palenia mający wnękę końca doustnego z oznaczeniami
ES2569038T3 (es) * 2012-09-28 2016-05-06 Reemtsma Cigarettenfabriken Gmbh Artículo de fumar
GB201219540D0 (en) 2012-10-31 2012-12-12 British American Tobacco Co A filter for a smoking article
GB201318055D0 (en) * 2013-10-11 2013-11-27 British American Tobacco Co Additive Releasing Materials
CN103584280B (zh) * 2013-10-24 2016-04-27 上海烟草集团有限责任公司 一种复合滤嘴
CN109105951A (zh) * 2018-08-08 2019-01-01 郭凌凌 一种可降低烟气温度的香烟及其制造方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH287649A (fr) * 1950-02-15 1952-12-15 Engel Walter Bouton métallique garni de tissu.
CH287549A (de) * 1950-11-03 1952-12-15 Andreae Rene Mit Filter verschenes Rauchzeug.
CH311186A (de) * 1952-07-02 1955-11-30 Ulrich Mueller Hans Filtermundstück an Zigaretten, Zigarren, Zigarillos oder dergleichen.
AT203925B (de) * 1956-02-23 1959-06-10 Hauni Werke Koerber & Co Kg Rezeßfiltermundstück für Zigaretten
FR1270093A (fr) * 1960-07-13 1961-08-25 Filtre, notamment pour cigarettes
FR2260302A1 (en) * 1974-02-08 1975-09-05 Terasaki Katsuhisa Combined cigarette filter and holder - has two portions separated for insertion of cigarette to act as filter
US4924887A (en) * 1986-02-03 1990-05-15 R. J. Reynolds Tobacco Company Tobacco rods and filters
US4726385A (en) * 1986-05-09 1988-02-23 The American Tobacco Company Method of fabricating an all-tobacco cigarette controlling tar delivery and an all-tobacco cigarette
US5115823A (en) * 1990-12-20 1992-05-26 Philip Morris Incorporated Flavor-enhancing smoking filter
GB9122447D0 (en) * 1991-10-23 1991-12-04 Rothmans Int Tobacco Lightweight cigarette filter and cigarettes incorporating such filters
DE4403018A1 (de) * 1994-02-01 1995-08-03 Hans Hoelzl Filter für Zigaretten, Pfeifen oder dergleichen

Also Published As

Publication number Publication date
HUP0302428A2 (hu) 2003-10-28
CY1106962T1 (el) 2012-09-26
SK8012003A3 (en) 2003-10-07
ATE368395T1 (de) 2007-08-15
EA200300641A1 (ru) 2003-10-30
TWI230040B (en) 2005-04-01
WO2002045531A1 (de) 2002-06-13
DE10060234A1 (de) 2002-06-13
DE10060234C2 (de) 2003-06-12
DE50112804D1 (de) 2007-09-13
PT1341424E (pt) 2007-11-06
ES2290202T3 (es) 2008-02-16
UA73825C2 (en) 2005-09-15
PL366174A1 (pl) 2005-01-24
AU2002223673A1 (en) 2002-06-18
EP1341424A1 (de) 2003-09-10
EA004483B1 (ru) 2004-04-29
SK286780B6 (sk) 2009-05-07
EP1341424B1 (de) 2007-08-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0295835B1 (en) Filter mouthpiece for smoking articles
US7243659B1 (en) Recess filter and smokeable article containing a recess filter
KR100737573B1 (ko) 통기성 흡연 물품
US20230346011A1 (en) Tobacco smoke filter
EP0290911A2 (en) Smoking article
KR101291472B1 (ko) 슬림형 담배
US4481960A (en) Cigarettes
WO2007096710A2 (en) Smoking article with bypass channel
AU2008224552A1 (en) Smoking articles with restrictor and aerosol former
EA001435B1 (ru) Сверхлегкая коаксиальная сигарета с многосекционным фильтром
NZ244347A (en) Filter tip cigarette giving reduced level of sidestream smoke
EP2858519B1 (en) Smoking article having high density tobacco
US5713377A (en) Tobacco cartridge
FI94385C (fi) Samankeskinen savusuodatin, jossa on erilliset rohdin- ja rainasuodatusmateriaalit
PL194226B1 (pl) Wyrób tytoniowy zawierający filtr
CZ299205B6 (cs) Kurácký výrobek
KR100301739B1 (ko) 통풍이되는필터달린권련
PL203971B1 (pl) Papieros ulegający biodegradacji o podwójnej gęstości i sposób wytwarzania papierosa ulegającego biodegradacji o podwójnej gęstości
RU2333712C2 (ru) Сигаретный фильтр
US20020056463A1 (en) Filter cigarette with a tobacco filter
RU2055496C1 (ru) Набор для самостоятельного изготовления сигарет с фильтром
KR100804877B1 (ko) 통기성 흡연 물품
US5996587A (en) Smoking articles
KR20240040240A (ko) 다공성 흡연물질 래퍼 및 이를 포함하는 흡연물품

Legal Events

Date Code Title Description
RECP Rectifications of patent specification