PL194107B1 - Urządzenie do piłowania - Google Patents

Urządzenie do piłowania

Info

Publication number
PL194107B1
PL194107B1 PL341553A PL34155300A PL194107B1 PL 194107 B1 PL194107 B1 PL 194107B1 PL 341553 A PL341553 A PL 341553A PL 34155300 A PL34155300 A PL 34155300A PL 194107 B1 PL194107 B1 PL 194107B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
saw
guard
saw guard
plunge
countersink
Prior art date
Application number
PL341553A
Other languages
English (en)
Other versions
PL341553A1 (en
Inventor
Markus Gmeiner
Original Assignee
Hilti Ag
Hilti Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hilti Ag, Hilti Aktiengesellschaft filed Critical Hilti Ag
Publication of PL341553A1 publication Critical patent/PL341553A1/xx
Publication of PL194107B1 publication Critical patent/PL194107B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B27WORKING OR PRESERVING WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES IN GENERAL
    • B27BSAWS FOR WOOD OR SIMILAR MATERIAL; COMPONENTS OR ACCESSORIES THEREFOR
    • B27B9/00Portable power-driven circular saws for manual operation
    • B27B9/02Arrangements for adjusting the cutting depth or the amount of tilting
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B27WORKING OR PRESERVING WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES IN GENERAL
    • B27GACCESSORY MACHINES OR APPARATUS FOR WORKING WOOD OR SIMILAR MATERIALS; TOOLS FOR WORKING WOOD OR SIMILAR MATERIALS; SAFETY DEVICES FOR WOOD WORKING MACHINES OR TOOLS
    • B27G19/00Safety guards or devices specially adapted for wood saws; Auxiliary devices facilitating proper operation of wood saws
    • B27G19/02Safety guards or devices specially adapted for wood saws; Auxiliary devices facilitating proper operation of wood saws for circular saws

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Forests & Forestry (AREA)
  • Processing Of Stones Or Stones Resemblance Materials (AREA)
  • Sawing (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do pilowania wyposazone w kor- pus i polaczona z korpusem glowice pily, która sluzy do zamocowania pily i jest przesuwana wzgledem kierunku zaglebiania przebiegajacego w plaszczyz- nie pily, oraz w urzadzenie do mocowania oslony pily polaczone z glowica pily, które wystaje z glowicy pily przeciwnie do kierunku zaglebiania i w oslone pily przynajmniej czesciowo przykrywajaca pile, która jest przesuwana wzgledem kierunku zaglebiania, wzdluz urzadzenia do mocowania oslony pily, przy czym odstep miedzy swobodnym obszarem konco- wym skierowanym w kierunku zaglebiania i ogra- nicznikiem ruchu oslony pily skierowanym w kierun- ku zaglebiania odpowiada najwyzej odstepowi mie- dzy powierzchnia wspóldzialajaca urzadzenia do mocowania oslony pily skierowana przeciwnie do kierunku zaglebiania i swobodnym obszarem konco- wym oslony pily skierowanym w kierunku zaglebiania, znamienne tym, ze sa przewidziane srodki, które przy wzrastajacym posuwie sily wskazuja glebokosc zagle- bienia pily (15) w podlozu (14). PL PL PL

Description

POLSKA
(12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 194107 (13) B1 (21) Numer zgłoszenia: 341553 (51) Int.Cl.
B28D 1/10 (2006.01)
B27G 23/00 (2006.01)
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (22) Data zgłoszenia: 19.07.2000 (54)
Urządzenie do piłowania
(30) Pierwszeństwo: 20.07.1999,DE,19933145.6 (73) Uprawniony z patentu: HILTI AKTIENGESELLSCHAFT,Schaan,LI
(43) Zgłoszenie ogłoszono: 29.01.2001 BUP 03/01 (72) Twórca(y) wynalazku: Markus Gmeiner,Feldkirch,AT
(45) O udzieleniu patentu ogłoszono: 30.04.2007 WUP 04/07 (74) Pełnomocnik: Misztak Irena, PATPOL Sp. z o.o.
(57) 1. Urządzenie do piłowania wyposażone w korpus i połączoną z korpusem głowicę piły, która służy do zamocowania piły i jest przesuwana względem kierunku zagłębiania przebiegającego w płaszczyźnie piły, oraz w urządzenie do mocowania osłony piły połączone z głowicą piły, które wystaje z głowicy piły przeciwnie do kierunku zagłębiania i w osłonę piły przynajmniej częściowo przykrywającą piłę, która jest przesuwana względem kierunku zagłębiania, wzdłuż urządzenia do mocowania osłony piły, przy czym odstęp między swobodnym obszarem końcowym skierowanym w kierunku zagłębiania i ogranicznikiem ruchu osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania odpowiada najwyżej odstępowi między powierzchnią współdziałającą urządzenia do mocowania osłony piły skierowaną przeciwnie do kierunku zagłębiania i swobodnym obszarem końcowym osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania, znamienne tym, że są przewidziane środki, które przy wzrastającym posuwie siły wskazują głębokość zagłębienia piły (15) w podłożu (14).
PL 194 107 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do piłowania przeznaczone do piłowania materiałów o dużej twardości.
Do piłowania twardych materiałów, takich jak na przykład betonu stosowane jest urządzenie, które posiada korpus, ramię wychylne, głowicę piły, piłę, urządzenie do mocowania osłony piłyi osłonę piły. Na korpusie znajdują się cztery rolki, za pomocą których korpus jest połączony z szyną prowadzącą i daje się wzdłuż niej przesuwać. Szyna prowadząca jest zamocowana na podłożu przeznaczonym do obróbki pod przekładką, na przykład za pomocą wsporników. Rolki współdziałają z odpowiednim profilem szyny prowadzącej jak złącze kształtowe.
Ramię wychylne jest umieszczone z boku przy korpusie i jest wychylane wokół osi, która przebiega równolegle do płaszczyzny, w której znajdują się rolki. Swobodny obszar końcowy ramienia wychylnego jest połączony z głowicą piły, na której jest zamocowana piła. Za pomocą ramienia wychylnego piła jest przestawiana w pozycję roboczą w kierunku zagłębiania, to znaczy zasadniczo prostopadle od pozycji wyjściowej do tej płaszczyzny, w której są umieszczone rolki.
Z głowicą piły jest połączone urządzenie do mocowania osłony piły, które sięga od głowicy piły w kierunku przeciwnym do kierunku zagłębiania. To urządzenie do mocowania osłony piły służy do zamocowania i prowadzenia osłony piły, która przynajmniej częściowo przykrywa piłę. Za pomocą współdziałających jak połączenie kształtowe elementów konstrukcyjnych korpusu, ramienia wychylnego i urządzenia do mocowania osłony piły jest zapewnione, że urządzenie do mocowania osłony piły, niezależnie od ustawienia ramienia wychylnego zawsze przebiega równolegle do kierunku zagłębiania.
Osłona piły osadzona na urządzeniu do mocowania osłony piły na swobodnym końcu skierowanym w kierunku zagłębiania jest wykonana jako otwarta i posiada dwa wybrania, które również są wykonane w kierunku zagłębiania jako otwarte i sięgają częściowo ponad równolegle do kierunku zagłębiania mierzoną całkowitą wysokość osłony piły. Obydwa wybrania mają przebiegające równolegle do kierunku zagłębiania różne długości, przy czym obszar końcowy każdego wybrania skierowany w kierunku zagłębiania tworzy ogranicznik ruchu, na którym dochodzi do zetknięcia swobodnego końca urządzenia do mocowania osłony piły skierowanego przeciwnie do kierunku zagłębiania, gdy piła lub ramię wychylne znajduje się w pozycji wyjściowej.
Przy procesie piłowania najpierw piła jest przesuwana z pozycji wyjściowej w pozycję roboczą. Przy tym piła zagłębia się w podłoże. W związku z tym za pomocą urządzenia posuwowego następuje przesunięcie całego urządzenia do piłowania wzdłuż szyny prowadzącej w kierunku piłowania przebiegającego prostopadle do kierunku zagłębiania. Przy tym piła wytwarza nacięcie w podłożu. Odstęp między swobodnym końcem osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania i ogranicznikiem ruchu osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania, odpowiada najwyżej odstępowi między powierzchnią współpracującą urządzenia do mocowania osłony piły skierowaną przeciwnie do kierunku zagłębiania i swobodnym obszarem końcowym osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania. Zależnie od średnicy piły, osłona piły dochodzi do powierzchni podłoża zasadniczo jednocześnie z rozpoczęciem lub krótko po rozpoczęciu procesu zagłębiania piły w podłoże i następuje przesunięcie urządzenia do mocowania osłony piły względem osłony piły w kierunku zagłębiania.
Ze względu na osłonę piły przylegającą do powierzchni podłoża, widoczność piły, a zatem miejsca obróbki jest bardzo utrudniona. Toteż bardzo trudno jest użytkownikowi ustalić jaka jest głębokość zagłębienia piły w podłożu. Głębokość zagłębienia wytworzonej szczeliny można zmierzyć, na przykład za pomocą metrówki dopiero po odpowiednim przesunięciu urządzenia do piłowania wzdłuż szyny prowadzącej.
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do piłowania wyposażone w korpus i połączoną z korpusem głowicę piły, która służy do zamocowania piły i jest przesuwana względem kierunku zagłębiania przebiegającego w płaszczyźnie piły. Urządzenie do mocowania osłony piły połączone jest z głowicą piły, i wystaje z głowicy piły przeciwnie do kierunku zagłębiania. Ponadto urządzenie posiada osłonę piły przynajmniej częściowo przykrywającą piłę, która jest przesuwana względem kierunku zagłębiania, wzdłuż urządzenia do mocowania osłony piły, przy czym odstęp między swobodnym obszarem końcowym skierowanym w kierunku zagłębiania i ogranicznikiem ruchu osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania odpowiada najwyżej odstępowi między powierzchnią współdziałającą urządzenia do mocowania osłony piły skierowaną przeciwnie do kierunku zagłębiania i swobodnym obszarem końcowym osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania.
PL 194 107 B1
Istota wynalazku polega na tym, że są przewidziane środki, które przy wzrastającym posuwie piły wskazują głębokość zagłębienia piły w podłożu.
Korzystnie, środki znakowania są umieszczone na urządzeniu do mocowania osłony piły i na osłonie piły.
Znakowanie na osłonie piły stanowi przynajmniej jedna podziałka, usytuowana równolegle do kierunku zagłębiania i znakowanie na urządzeniu do mocowania osłony piły stanowi jego powierzchnia współpracująca.
Wartość zerowa podziałki znajduje się w tej samej płaszczyźnie co ogranicznik ruchu.
Na osłonie piły są umieszczone dwie podziałki, przy czym wartość zerowa drugiej podziałki wyprzedza pierwszą podziałkę w kierunku zagłębiania o wartość, która odpowiada odstępowi między swobodnym obszarem końcowym skierowanym w kierunku zagłębiania i ogranicznikiem ruchu osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania zmniejszonemu o odstęp między powierzchnią współdziałającą urządzenia do mocowania osłony piły skierowaną przeciwnie do kierunku zagłębiania i środkiem głowicy piły i zmniejszonemu o promień piły.
Powierzchnia współdziałająca jest utworzona przez swobodny koniec urządzenia do mocowania osłony piły skierowany przeciwnie do kierunku zagłębiania.
Dzięki wykorzystaniu środków według wynalazku, służących do wskazywania głębokości zagłębienia piły w podłożu, użytkownik może bez dodatkowych przyrządów pomiarowych, z jednej strony ustalić jak głęboko w podłożu znajduje się piła, z drugiej zaś strony może zagłębić piłę w podłożu dokładnie na założoną głębokość.
Według wynalazku, znaki są wykonane, na przykład jako wzniesienia, zagłębienia lub zabarwione odcinki, które są umieszczone jeden za drugim w kierunku zagłębienia.
Głębokość zagłębienia jest jednakowa z ową wartością na podziałce, która leży w tej samej płaszczyźnie jak powierzchnia współpracująca urządzenia do mocowania osłony piły. Podziałka jest podzielona na większą liczbę odcinków, na przykład o długości 1cm i wszystkie odcinki są zaopatrzone w liczby, których wartość wzrasta w kierunku zagłębienia.
Przy osadzeniu osłony piły na urządzeniu do mocowania osłony piły, ogranicznik ruchu osłony piły styka się z powierzchnią współpracującą urządzenia do mocowania osłony piły.
Średnica piły, która jest stosowana w urządzeniu do piłowania zależy od wymaganej głębokości zagłębienia piły w podłożu. W celu zapewnienia korzystnego manipulowania całym urządzeniem do piłowania, do małych głębokości zagłębienia są używane piły o małej średnicy i do dużych głębokości zagłębienia są używane piły o dużej średnicy. Ażeby użytkownikowi zawsze była wskazywana głębokość zagłębienia, nie tylko przy użyciu dużej piły, lecz także w przypadku małej piły, najczęściej na osłonie piły są umieszczone dwie podziałki, przy czym wartość zerowa drugiej podziałki wyprzedza pierwszą podziałkę w kierunku zagłębiania o wartość, która odpowiada różnicy promieni obydwu pił. Przykładowo, dodatkowa wskazówka na obydwu podziałkach, która dotyczy promienia piły, daje użytkownikowi informację, której podziałki ma on użyć dla której średnicy piły.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do piłowania w pozycji wyjściowej i fig. 2 - urządzenie do piłowania według fig. 1 w pozycji roboczej.
Urządzenie do piłowania przedstawione na fig. 1 i fig.2 posiada korpus 1, ramię wychylne 2, głowicę piły 3, piłę 15, urządzenie do mocowania osłony piły 4 i osłonę piły 5 zakrywającą piłę 15. Korpus 1 jest zaopatrzony w cztery rolki 17, za pomocą których korpus 1 jest zamocowany na szynie prowadzącej 12, wzdłuż której jest przesuwany. Szyna prowadząca 12, za pomocą wsporników 13, jest unieruchomiona pod przekładką na powierzchni podłoża 14 przeznaczonego do obróbki.
Nie przedstawiony bliżej korpus 1 zawiera nie przedstawiony silnik napędowy, który służy do napędu głowicy piły 3, na której jest zamocowana piła 15. Głowica piły 3 znajduje się na swobodnym obszarze końcowym ramienia wychylnego 2, które jest umieszczone z boku na korpusie 1 i jest wychylne wokół osi, która przebiega równolegle do płaszczyzny, w której są umieszczone rolki. Podczas przestawiania obrotowego ramienia wychylnego 2 następuje przesunięcie piły umieszczonej na głowicy piły w kierunku, który przebiega zasadniczo prostopadle do owej płaszczyzny, w której są umieszczone rolki.
Głowica piły 3jest połączona z urządzeniem do mocowania osłony piły 4, które skierowane jest od głowicy piły 3 przeciwnie do kierunku zagłębiania, to znaczy w kierunku odwróconym od podłoża 14. To urządzenie do mocowania osłony piły4 posiada dwie umieszczone w odstępie od siebie i przebiegające wzajemnie równolegle prowadnice 16, które służą do zamocowania i do prowadzenia osłony
PL 194 107 B1 piły 5. Za pomocą bliżej nie przedstawionych, współdziałających części konstrukcyjnych korpusu 1, ramienia wychylnego 2 i urządzenia do mocowania osłony piły 4 jest zapewnione, że prowadnice 16 urządzenia do mocowania osłony piły 4, niezależnie od ustawienia ramienia wychylnego 2 przebiegają zawsze prostopadle do owej płaszczyzny, w której są umieszczone rolki 17 korpusu 1.
Osłona piły 5 osadzona na urządzeniu do mocowania osłony piły 4 jest wykonana jako otwarta na swobodnym końcu skierowanym w kierunku zagłębiania i posiada dwa wybrania 10, 11, które również są wykonane jako otwarte w kierunku zagłębiania i zachodzą częściowo na równolegle do kierunku zagłębiania zmierzoną wysokość całkowitą osłony piły 5. Mierzona równolegle do wysokości całkowitej, długość wybrania 10 jest większa niż wybranie 11. Wybranie 11 posiada szerokość zmierzoną prostopadle do kierunku zagłębiania, która jest większa niż nie przedstawiony odcinek osi między ramieniem wychylnym 2 i urządzeniem do mocowania osłony piły 4. Szerokość wybrania 10 przewyższa szerokość wybrania 11. Na przebiegających równolegle do kierunku zagłębiania, zwróconych do siebie wewnętrznych konturach wybrania 10, osłona piły posiada rowki prowadzące 18, w które wsuwane są prowadnice 16 urządzenia do mocowania osłony piły 4. Obszary końcowe rowków prowadzących 18 skierowane w kierunku zagłębiania, tworzą dwa ograniczniki ruchu 6, które stykają się ze swobodnym końcem 7 urządzenia do mocowania osłony piły 4 skierowanym przeciwnie do kierunku zagłębiania, gdy urządzenie do piłowania znajduje się w pozycji wyjściowej.
Na zewnętrznej powierzchni osłony piły 5, w obszarze rowków prowadzących 18 są umieszczone dwie podziałki 8, 9 odnoszące się do różnych średnic piły D (na przykład 1400 mm i 1000 mm), które są zaopatrzone w liczby, których wartości wzrastają w kierunku zagłębiania. Na pierwszej podziałce 9 (średnica piły = 1000 mm) wartość „0” leży w tej samej płaszczyźnie co ograniczniki ruchu 6 osłony piły 5.
Wartość zerowa drugiej podziałki 8 (średnica piły = 1400 mm) wyprzedza pierwszą podziałkę 9 w kierunku zagłębiania o wartość, która odpowiada różnicy promieni obydwu pił 15. Wartość „500” podana na podziałce 9 odpowiada promieniowi piły o średnicy 1000 mm i wartość „700” na podziałce 8 odpowiada promieniowi piły o średnicy 1400 mm.
Podczas procesu piłowania następuje przestawianie obrotowe ramienia wychylnego 2 w kierunku zagłębiania. Piła 15 zagłębia się przy tym w podłoże 14. Odstęp L1 między swobodnym obszarem końcowym skierowanym w kierunku zagłębiania i ogranicznikiem ruchu 6 osłony piły 5 skierowanym w kierunku zagłębiania odpowiada najwyżej odstępowi L2 między powierzchnią współdziałającą urządzenia do mocowania osłony piły 4 skierowaną przeciwnie do kierunku zagłębiania i swobodnym obszarem końcowym osłony piły 5 skierowanym w kierunku zagłębiania. Dzięki temu jednocześnie z rozpoczęciem lub krótko po rozpoczęciu procesu zagłębiania piły 15 w podłoże 14, osłona piły 5 styka się z powierzchnią podłoża 14 i następuje przesunięcie urządzenia do mocowania osłony piły 4 względem osłony piły 5 w kierunku zagłębiania. Przy wykorzystaniu swobodnego końca 7 urządzenia do mocowania osłony piły 4 i podziałki 8, 9 ważnej dla użytej piły 15 można odczytać głębokość zagłębienia piły 15 w podłożu 14.

Claims (6)

Zastrzeżenia patentowe
1. Urządzenie do piłowania wyposażone w korpus i połączoną z korpusem głowicę piły, która służy do zamocowania piły i jest przesuwana względem kierunku zagłębiania przebiegającego w płaszczyźnie piły, oraz w urządzenie do mocowania osłony piły połączone z głowicą piły, które wystaje z głowicy piły przeciwnie do kierunku zagłębiania i w osłonę piły przynajmniej częściowo przykrywającą piłę, która jest przesuwana względem kierunku zagłębiania, wzdłuż urządzenia do mocowania osłony piły, przy czym odstęp między swobodnym obszarem końcowym skierowanym w kierunku zagłębiania i ogranicznikiem ruchu osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania odpowiada najwyżej odstępowi między powierzchnią współdziałającą urządzenia do mocowania osłony piły skierowaną przeciwnie do kierunku zagłębiania i swobodnym obszarem końcowym osłony piły skierowanym w kierunku zagłębiania, znamienne tym, że są przewidziane środki, które przy wzrastającym posuwie siły wskazują głębokość zagłębienia piły (15) w podłożu (14).
2. Urządzenie do piłowania według zastrz. 1, znamienne tym, że środki znakowania są umieszczone na urządzeniu do mocowania osłony piły (4) i/lub na osłonie piły (5).
PL 194 107 B1
3. Urządzenie do piłowania według zastrz. 2, znamienne tym, że znakowanie na osłonie piły (5) stanowi przynajmniej jedna podziałka (8, 9) usytuowana równolegle do kierunku zagłębiania i znakowanie na urządzeniu do mocowania osłony piły (4) stanowi jego powierzchnia współpracująca.
4. Urządzenie do piłowania według zastrz. 3, znamienne tym, że wartość zerowa podziałki (8, 9) znajduje się w tej samej płaszczyźnie co ogranicznik ruchu (6).
5. Urządzenie do piłowania według zastrz. 3 albo 4, znamienne tym, że na osłonie piły (5) są umieszczone dwie po działki (8, 9), przy czym wartość zerowa drugiej podziałki (8) wyprzedza pierwszą podziałkę (9) w kierunku zagłębiania o wartość, która odpowiada odstępowi (L1) między swobodnym obszarem końcowym skierowanym w kierunku zagłębiania i ogranicznikiem ruchu (6) osłony piły (5) skierowanym w kierunku zagłębiania zmniejszonemu o odstęp (L2) między powierzchnią współdziałającą urządzenia do mocowania osłony piły (4) skierowaną przeciwnie do kierunku zagłębiania i środkiem głowicy piły (2) i zmniejszonemu o promień (L3) piły (15).
6. Urządzenie do piłowania według zastrz. 3, znamienne tym, że powierzchnia współdziałająca jest utworzona przez swobodny koniec (7) urządzenia do mocowania osłony piły (4) skierowany przeciwnie do kierunku zagłębiania.
PL341553A 1999-07-20 2000-07-19 Urządzenie do piłowania PL194107B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE1999133145 DE19933145A1 (de) 1999-07-20 1999-07-20 Sägevorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL341553A1 PL341553A1 (en) 2001-01-29
PL194107B1 true PL194107B1 (pl) 2007-04-30

Family

ID=7914869

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL341553A PL194107B1 (pl) 1999-07-20 2000-07-19 Urządzenie do piłowania

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP1072355A3 (pl)
JP (1) JP2001062825A (pl)
CA (1) CA2313753A1 (pl)
DE (1) DE19933145A1 (pl)
PL (1) PL194107B1 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7210474B2 (en) 2005-03-23 2007-05-01 Saint-Gobain Abrasives Technology Company Saw blade with cutting depth gauge
DE102007059477B4 (de) * 2007-12-11 2016-11-24 Mafell Ag Bearbeitungsmaschine
CN102275183B (zh) * 2009-01-22 2015-02-04 苏州宝时得电动工具有限公司 便携式圆锯
DE102011116873B4 (de) 2011-10-25 2022-06-02 Festool Gmbh Hand-Werkzeugmaschine mit einer Anzeigeanordnung
EP3827952B1 (de) 2019-11-29 2022-08-17 EURODIMA GmbH & Co KG Wandsäge mit einer führung für eine kreissägeblattschutzvorrichtung

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1503974A1 (de) * 1966-02-05 1970-07-30 Metabowerke Kg Handkreissaege
IT218080Z2 (it) * 1988-10-25 1992-03-30 Bolzoni Emilio Carter di protezione per utensili a disco rotante
US5010651A (en) * 1990-07-10 1991-04-30 Skil Corporation Portable circular saw
DE19511725A1 (de) * 1995-03-30 1996-10-02 Hilti Ag Mauerschlitzgerät

Also Published As

Publication number Publication date
DE19933145A1 (de) 2001-01-25
PL341553A1 (en) 2001-01-29
JP2001062825A (ja) 2001-03-13
EP1072355A3 (de) 2004-02-04
EP1072355A2 (de) 2001-01-31
CA2313753A1 (en) 2001-01-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1707328B1 (en) Portable cutting tool
US5016509A (en) Combination handguide and measuring tool for use with table mounted wood working equipment
US7784385B2 (en) Splitter for circular table saw
US4216560A (en) Deburring apparatus
EP2359998A1 (en) A base for supporting tiles to be cut, a kit and a method for adapting a manual tile-cutting machine.
CN104368875B (zh) 用于机动锯的锯链的导轨和机动锯的导轨上的标记的使用
US20130068081A1 (en) Tool for re-cutting wiper blades
BR9610340A (pt) Processo e aparelho para retificar ferramentas de corte, e , processo para determinar a posição de pelo menos uma superfìcie de uma lâmina cortante do tipo de grudar
CA1264936A (en) Portable precision guide for powered hand tools
PL194107B1 (pl) Urządzenie do piłowania
US5762061A (en) Splitting apparatus
WO2020240889A1 (ja) 骨切除器具
PL197234B1 (pl) Przyrząd do cięcia wyrobów ceramicznych
US6073532A (en) Cove molding setup device and method
JP3159918U (ja) 石膏ボードの加工用工具
US3935757A (en) Chain saw tool
US4412463A (en) Chain saw sharpening guide
GB1565687A (en) Cutting machine
US4971123A (en) Angle stop
US20070204476A1 (en) Metal yardstick with slots
US20040042862A1 (en) Guide for rotary cutter
BR102014003652A2 (pt) dispositivo e método para usinar superfícies de execução em peças frontais de flats giratórios
CN219666034U (zh) 倒角治具及倒角装置
JP2022091656A (ja) 位置決め治具
JPH1170506A (ja) トリマのビットの位置決め機構及び位置決め方法