PL193284B1 - Urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy - Google Patents

Urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy

Info

Publication number
PL193284B1
PL193284B1 PL339204A PL33920400A PL193284B1 PL 193284 B1 PL193284 B1 PL 193284B1 PL 339204 A PL339204 A PL 339204A PL 33920400 A PL33920400 A PL 33920400A PL 193284 B1 PL193284 B1 PL 193284B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
actuating lever
wall
handle
pressed
fire extinguisher
Prior art date
Application number
PL339204A
Other languages
English (en)
Other versions
PL339204A1 (en
Inventor
Manfred Schulte-Frankenfeld
Original Assignee
Gloria Werke Schulte H Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gloria Werke Schulte H Kg filed Critical Gloria Werke Schulte H Kg
Publication of PL339204A1 publication Critical patent/PL339204A1/xx
Publication of PL193284B1 publication Critical patent/PL193284B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C13/00Portable extinguishers which are permanently pressurised or pressurised immediately before use
    • A62C13/76Details or accessories

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)
  • Fire Alarms (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do obslugi przenosnej gasnicy, na której glowicy umieszczony jest uchwyt, odstajacy w polozeniu uzytkowym w przyblizeniu poziomo, oraz dzwignia uruchamiajaca, osadzona na jego wewnetrznym koncu lub w jego sasiedztwie, przy czym dzwignia uruchamiajaca w swym polozeniu wyjsciowym jest ustawiona pod katem ostrym do uchwytu i w celu otwarcia zaworu, uwalniajacego znajdujacy sie pod cisnieniem srodek gasniczy, jest naciskana w kierunku tego uchwytu, znamienne tym, ze w poblizu punktu (4) przegubowego zamo- cowania na dzwigni uruchamiajacej (2) umieszczona jest wyskakujaca plytka sygnalizacyjna (7), dociska- na za pomoca wspartego na stale na gasnicy, w odstepie od punktu (4) przegubowego zamocowa- nia dzwigni, elementu naprowadzajacego (8), wypy- chajacego plytke sygnalizacyjna (7) z jej zamocowa- nia przy nacisnieciu dzwigni uruchamiajacej (2). PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy.
Przenośne gaśnice, zaopatrzone w takie urządzenia do obsługi, stanowią gaśnice o prostszej i tańszej konstrukcji, głównie gaśnice o stałym ciśnieniu. W gaśnicach tego typu nie stosowano dotychczas jednorazowego wskaźnika użycia, chociaż w innych, zwłaszcza droższych gaśnicach wykorzystywano do tego celu wyskakujące płytki sygnalizacyjne. Jest to rozwiązanie znane z tak zwanych gaśnic ładowanych, zaopatrzonych w uderzaną jednokrotnie celem otwarcia umieszczonego wewnątrz pojemnika ze środkiem gaśniczym głowicę udarową, przy której uruchamianiu wyrzucana jest płytka sygnalizacyjna.
Celem wynalazku jest zaopatrzenie przenośnej gaśnicy z urządzeniem do jej obsługi w tego typu przyrząd, który za pomocą wyskakującej płytki sygnalizacyjnej wskazuje na użycie gaśnicy.
Urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy, na której głowicy umieszczony jest uchwyt, odstający w położeniu użytkowym w przybliżeniu poziomo, oraz dźwignia uruchamiająca, osadzona na jego wewnętrznym końcu lub w jego sąsiedztwie, przy czym dźwignia uruchamiająca w swym położeniu wyjściowym jest ustawiona pod kątem ostrym do uchwytu i w celu otwarcia zaworu, uwalniającego znajdujący się pod ciśnieniem środek gaśniczy, jest naciskana w kierunku tego uchwytu, według wynalazku charakteryzuje się tym, że w pobliżu punktu przegubowego zamocowania na dźwigni uruchamiającej umieszczona jest wyskakująca płytka sygnalizacyjna, dociskana za pomocą wspartego na stałe na gaśnicy, w odstępie od punktu przegubowego zamocowania dźwigni, elementu naprowadzającego, wypychającego płytkę sygnalizacyjną z jej zamocowania przy naciśnięciu dźwigni uruchamiającej.
Korzystnie dźwignia uruchamiająca ma, co najmniej w obszarze powyżej punktu swego przegubowego zamocowania, nasadzoną osłonę z usytuowanym w płaszczyźnie promieniowej względem osi obrotu okienkiem, w którym umieszczona jest płytka sygnalizacyjna.
Korzystnie okienko jest na swej wewnętrznej stronie zamknięte ścianką osłony, w której to ściance znajduje się otwór, przez który wchodzi zaczepiający za ściankę element zatrzaskowy na wewnętrznej stronie płytki sygnalizacyjnej, nachodzącej przy naciśnięciu dźwigni uruchamiającej na wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający i wypychanej przezeń z otworu.
Korzystnie wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający jest zamocowany pomiędzy ścianką w obszarze okienka osłony i równoległą do niej, boczną ścianką dźwigni uruchamiającej.
Korzystnie wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający ma postać żebra, wygiętego w kształcie łuku koła o promieniu wychodzącym z osi obrotu dźwigni uruchamiającej.
Korzystnie na zwróconych ku sobie powierzchniach elementu zatrzaskowego na płytce sygnalizacyjnej i wspartego na stałe na gaśnicy elementu naprowadzającego usytuowane są skosy naprowadzające.
Korzystnie element naprowadzający jest wsparty na uchwycie.
Korzystnie wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający ma odsadzenie oporowe, na które przed osiągnięciem dociśniętego położenia końcowego nachodzi wychylany wraz z dźwignią uruchamiającą element oporowy, przy czym element naprowadzający ma zadane miejsce pękania, pękające przy dociśnięciu dźwigni uruchamiającej w położenie końcowe.
Korzystnie element oporowy ma postać żebra, ograniczającego otwór w ściance na wewnętrznej stronie okienka osłony, zaczepianego przez element zatrzaskowy na płytce sygnalizacyjnej i wystającego poza wewnętrzną powierzchnię ścianki.
Dla wynalazku istotne jest to, że naciśnięcie dźwigni uruchamiającej powoduje takie ustawienie płytki sygnalizacyjnej i wspartego na stałe na gaśnicy elementu naprowadzającego, że płytka sygnalizacyjna zostaje całkowicie usunięta ze swego zamocowania.
Aby płytkę sygnalizacyjną można było zamocować bez dokonywania zmian samej dźwigni uruchamiającej, dźwignia uruchamiająca ma, co najmniej w obszarze powyżej punktu swego przegubowego zamocowania, nasadzoną osłonę z usytuowanym w płaszczyźnie promieniowej względem osi obrotu okienkiem, w którym umieszczona jest płytka sygnalizacyjna. Korzystnie okienko jest na swej wewnętrznej stronie zamknięte ścianką osłony, w której to ściance znajduje się otwór, przez który wchodzi zaczepiający za ściankę element zatrzaskowy na wewnętrznej stronie płytki sygnalizacyjnej. Przy naciśnięciu dźwigni uruchamiającej element zatrzaskowy nachodzi na wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający, wskutek czego element naprowadzający wypycha element zatrzaskowy z otworu w ściance osłony, powodując wyskoczenie całej płytki sygnalizacyjnej.
PL 193 284 B1
Aby element naprowadzający był utrzymywany w pozycji, w której nie może się wychylić z obszaru naprowadzania elementu zatrzaskowego na płytce sygnalizacyjnej, jest on utrzymywany w obszarze okienka osłony i równoległej doń, kołnierzowej bocznej ścianki dźwigni uruchamiającej. Korzystnie wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający ma postać żebra, wygiętego w kształcie łuku koła, którego środek leży w osi obrotu dźwigni uruchamiającej. Aby zapewnić skutecznie wypychanie płytki sygnalizacyjnej z jej zamocowania, na zwróconych ku sobie powierzchniach elementu zatrzaskowego na płytce sygnalizacyjnej i wspartego na stałe na gaśnicy elementu naprowadzającego usytuowane są skosy naprowadzające.
W korzystnej postaci wykonania element naprowadzający jest wsparty na uchwycie urządzenia do obsługi gaśnicy. Aby również na podstawie wspartego na stałe na gaśnicy elementu naprowadzającego można było stwierdzić, czy nastąpiło użycie gaśnicy, wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający ma odsadzenie oporowe, na które przed osiągnięciem dociśniętego położenia końcowego nachodzi wychylany wraz z dźwignią uruchamiającą element oporowy. Powoduje to zgniatanie elementu naprowadzającego, wskutek czego przy odpowiednim jego wykonaniu, zwłaszcza z kruchego tworzywa sztucznego, następuje jego pęknięcie. W tym celu element naprowadzający ma zadane miejsce pękania, pękające przy dociśnięciu dźwigni uruchamiającej w położenie końcowe. W szczególnej postaci wykonania wynalazku element oporowy, nachodzący na wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający, stanowi żebro, ograniczające otwór w ściance na wewnętrznej stronie okienka osłony i zaczepiane przez element zatrzaskowy na płytce sygnalizacyjnej. Żebro to wystaje poza wewnętrzną powierzchnię ścianki osłony w obszarze okienka, ponieważ poza tym wewnętrzna powierzchnia ścianki osłony służy do podparcia elementu naprowadzającego poniżej jego odsadzenia oporowego.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia składające się z uchwytu i dźwigni uruchamiającej urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy, w widoku z boku, fig. 2 - osłonę, nasadzoną na dźwignię uruchamiającą urządzenia do obsługi przenośnej gaśnicy, w widoku perspektywicznym, fig. 3 - osłonę z fig. 3 w przekroju, fig. 4 - płytkę sygnalizacyjną, wkładaną z boku w osłonę ukazaną na poprzednich figurach, w widoku od wewnątrz, fig.5 - umieszczony pomiędzy dźwignią uruchamiającą i uchwytem element naprowadzający do wypychania wspomnianej wyżej płytki sygnalizacyjnej, w widoku perspektywicznym, zaś fig.6 - urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy z fig. 1w przekroju w obszarze płytki sygnalizacyjnej i wspartego na stałe na gaśnicy elementu naprowadzającego.
Na figurze 1 ukazany jest uchwyt 1, zamocowany na stałe na nie przedstawionej bliżej armaturze zaworowej przenośnej gaśnicy. W położeniu użytkowym uchwyt 1 jest poziomo lub na zewnątrz lekko nachylony ku dołowi, aby poprzez objęcie lub ujęcie uchwytu 1od dołu można było łatwo unieść w ręku całą gaśnicę. Na uchwycie 1 osadzona jest dźwignia uruchamiająca 2, którą należy nacisnąć wdół celem otwarcia armatury zaworowej. Dźwignia uruchamiająca 2 jest ustawiona względem uchwytu 1 pod kątem ostrym i można ją przechylić w kierunku uchwytu na tyle, że oba elementy, to jest dźwignię uruchamiającą 2 i uchwyt 1, można ująć jedną ręką. Uchwyt 1ma z boku podniesione, kołnierzowe ścianki boczne 17, wskutek czego jego przekrój ma kształt litery U. W obszarze miejsca zamocowania uchwytu ścianki boczne 17 rozszerzają się i są w tym miejscu objęte przez zagięte do dołu, boczne ścianki 24 dźwigni uruchamiającej 2, której przekrój ma również kształt litery U, z tym, że litera ta jest odwrócona. W obszarze zachodzących na siebie bocznych ścianek 17 uchwytu 1i bocznych ścianek 24 dźwigni uruchamiającej 2 znajduje się punkt 4 przegubowego zamocowania dźwigni uruchamiającej 2. W punkcie 4 przegubowego zamocowania przez boczne ścianki 17 uchwytu 1 i boczne ścianki 24 dźwigni uruchamiającej 2 przechodzi sworzeń łożyskowy, wokół którego osadzona jest uchylnie dźwignia uruchamiająca 2.Aby uniknąć niezamierzonego naciśnięcia dźwigni uruchamiającej 2, na uchwycie 1 osadzony jest ponadto stały kołek zabezpieczający 3, który przechodzi przez dźwignię uruchamiającą 2 i uchwyt 1 w punkcie 4 zamocowania przegubowego, podobnie jak trzpień łożyskowy. Dźwignia uruchamiająca 2 jest dociskana w kierunku otwarcia przez nie przedstawioną sprężynę.
Na dźwignię uruchamiającą 2 nasadzona jest osłona 5, pełniąca zarówno funkcję dekoracyjną, jak też mająca zadanie techniczne. Również ze względów estetycznych podobną osłonę można nasadzić na uchwyt 1. Osłona 5, obejmująca od góry dźwignię uruchamiającą 2 na całej jej górnej powierzchni, ma boczne okienko 6, w które wstawiona jest kształtowo płytka sygnalizacyjna 7, zatrzaskiwana w nim w opisany poniżej sposób. Ponadto na fig. 1 widoczny jest element naprowadzający 8, nasadzony z boku płytki sygnalizacyjnej 7 na boczną ściankę 17 uchwytu 1 i tam podparty. Ten ele4
PL 193 284 B1 ment naprowadzający 8 służy do tego, by przy dociśnięciu dźwigni uruchamiającej 2 do uchwytu 1 wypchnąć płytkę sygnalizacyjną 7z jej zamocowania, to jest z okienka 6.
Na figurze 2 ukazana jest cała, nasadzona na dźwignię uruchamiającą 2, osłona 5, zaopatrzona na tylnej względnie wewnętrznej ściance swego okienka 6 w zamkniętą ściankę 9. Wzdłuż łuku wycinka koła o promieniu wychodzącym z punktu 4 przegubowego zamocowania w ściance 9 umieszczony jest górny otwór 10 i dolny otwór 11, stanowiące wycięcia w ściance 9. Pomiędzy obydwoma otworami 10, 11 znajduje się oddzielające oba otwory od siebie żebro 12, które -jak widać na fig. 3 - wystaje z przedniej krawędzi ograniczającej ściankę 9 do wewnątrz. Żebro 12 leży zatem w obszarze wewnętrznego wybrania 25 ścianki 9 osłony 5, zaś wybranie 25 służy do obsadzenia i podparcia elementu naprowadzającego 8 od zewnątrz, natomiast od wewnątrz element naprowadzający 8, jak widać na fig. 6, przylega do sąsiedniej, bocznej ścianki 24 dźwigni uruchamiającej 2.
Jak ukazano na fig. 4, z wewnętrznej powierzchni płytki sygnalizacyjnej 7 wystaje element zatrzaskowy 13 w postaci wystającego z boku żebra zatrzaskowego 14 i znajdującego się na nim skosu naprowadzającego 23. Płytka sygnalizacyjna 7, mająca taki sam kształt jak okienko 6 (fig. 2), jest włożona na tyle głęboko w okienko 6, że dochodzi zagiętym na wewnętrznej stronie kołnierzem 26 do tylnej ścianki 9 okienka 6. Element zatrzaskowy 13 na wewnętrznej stronie płytki sygnalizacyjnej 7 przechodzi przy tym przez otwór 10 w ściance 9, zaś żebro zatrzaskowe 14 elementu zatrzaskowego 13 zachodzi za leżące pomiędzy otworami 10 i 11 żebro 12, jak widać na fig. 6.
Na figurze 5 ukazany jest przykład wykonania elementu naprowadzającego 8 w postaci żebra, wygiętego w kształcie odcinka łuku koła, przy czym środek tego koła leży w punkcie 4 zamocowania przegubowego (fig. 1). Do wsparcia na bocznej ściance 17 uchwytu 1 element naprowadzający 8 ma widełkową nóżkę 15 ze szczeliną 16, którą jest nasadzany na boczną ściankę 17 uchwytu 1. Nad widełkową nóżką 15 element naprowadzający 8 ma zadane miejsce pękania 18, w którym przekrój żebrowego elementu naprowadzającego 8 jest osłabiony. Na górnym końcu element naprowadzający 8 ma ukształtowaną główkę 19 ze skosem naprowadzającym 21, która w położeniu montażowym przylega do dolnej krawędzi żebra 12, jak widać na fig. 6. Żebro 12 pełni funkcję ogranicznika dla elementu naprowadzającego 8, w którym to celu na elemencie naprowadzającym 8 znajduje się odsadzenie oporowe 22, stanowiące dolne ograniczenie przedniego wybrania 20. Odsadzenie oporowe 22 pokrywa się z elementem oporowym lub żebrem 12 w płaszczyźnie jego ruchu, aby przy naciśnięciu dźwigni uruchamiającej 2 zgniatać wraz z osłoną 5 element naprowadzający 8.
Działanie całego urządzenia widoczne jest najlepiej na fig. 6. Przy naciśnięciu dźwigni uruchamiającej 2 poprzez osłonę 5 element naprowadzający 8 pozostaje oczywiście wraz ze stałym uchwytem 1 nieruchomy, w związku z czym nasadzona na dźwignię uruchamiającą 2 osłona 5 przesuwa się swym wewnętrznym wybraniem 25 ścianki 9 dalej po elemencie naprowadzającym 8. Najpierw wepchnięta zostaje nieco do wewnątrz główka 19 elementu naprowadzającego 8, ponieważ element oporowy względnie żebro 12 wchodzi w położenie współpracy ze skosem naprowadzającym 21 (fig. 5) elementu naprowadzającego 8. Przy dalszym naciskaniu dźwigni uruchamiającej 2 wraz z osłoną 5 wspomniany skos naprowadzający 21 na główce 19 elementu naprowadzającego 8 i nachylony względem niego w przybliżeniu równolegle skos naprowadzający 23 na elemencie zatrzaskowym 13 płytki sygnalizacyjnej 7 dochodzą do siebie, wskutek czego element zatrzaskowy 13 zostaje przesunięty do góry i odchodzi od żebra 12. Przesunięcie po skosie naprowadzającym 21 na elemencie naprowadzającym 8 i skosie naprowadzającym 23 na elemencie zatrzaskowym 13 powoduje wypchnięcie płytki sygnalizacyjnej 7 na zewnątrz. Następnie działające jako element oporowy żebro 12 wchodzi na odsadzenie oporowe 22, wskutek czego zachodzi wspomniane wyżej zgniatanie elementu naprowadzającego 8, które z kolei sprawia, że przy naciskaniu dźwigni uruchamiającej 2 w położenie sąsiadujące z uchwytem 1 następuje pęknięcie zadanego miejsca pękania 18 elementu naprowadzającego 8. Na zewnętrznym końcu ścianki 9 okienka 6 (fig. 2) wyskakująca płytka sygnalizacyjna 7 odsłania powierzchnię sygnalizacyjną, która może być zaopatrzona w napis, informujący o dokonanym użyciu gaśnicy, oraz pokryta odpowiednią farbą sygnalizacyjną. Jeżeli płytka sygnalizacyjna 7 miałaby zostać odnaleziona i ponownie włożona w okienko 6 osłony 5, wówczas pęknięcie elementu naprowadzającego 8 wskazuje na to, że gaśnica była już użytkowana poprzez naciśnięcie dźwigni uruchamiającej 2.

Claims (9)

Zastrzeżenia patentowe
1. Urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy, na której głowicy umieszczony jest uchwyt, odstający w położeniu użytkowym w przybliżeniu poziomo, oraz dźwignia uruchamiająca, osadzona na jego wewnętrznym końcu lub w jego sąsiedztwie, przy czym dźwignia uruchamiająca w swym położeniu wyjściowym jest ustawiona pod kątem ostrym do uchwytu i w celu otwarcia zaworu, uwalniającego znajdujący się pod ciśnieniem środek gaśniczy, jest naciskana w kierunku tego uchwytu, znamienne tym, że w pobliżu punktu (4) przegubowego zamocowania na dźwigni uruchamiającej (2) umieszczona jest wyskakująca płytka sygnalizacyjna (7), dociskana za pomocą wspartego na stałe na gaśnicy, w odstępie od punktu (4) przegubowego zamocowania dźwigni, elementu naprowadzającego (8), wypychającego płytkę sygnalizacyjną (7) z jej zamocowania przy naciśnięciu dźwigni uruchamiającej (2).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że dźwignia uruchamiająca (2) ma, co najmniej w obszarze powyżej punktu (4) swego przegubowego zamocowania, nasadzoną osłonę (5) z usytuowanym w płaszczyźnie promieniowej względem osi obrotu okienkiem (6), w którym umieszczona jest płytka sygnalizacyjna (7).
3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że okienko (6) jest na swej wewnętrznej stronie zamknięte ścianką (9) osłony (5), w której to ściance (9) znajduje się otwór (10), przez który wchodzi zaczepiający za ściankę (9) element zatrzaskowy (13) na wewnętrznej stronie płytki sygnalizacyjnej (7), nachodzącej przy naciśnięciu dźwigni uruchamiającej (2) na wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający (8) i wypychanej przezeń z otworu (10).
4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający (8) jest zamocowany pomiędzy ścianką (9) w obszarze okienka (6) osłony (5) i równoległą do niej, boczną ścianką (17) dźwigni uruchamiającej (2).
5. Urządzenie według zastrz. 1 albo 4, znamienne tym, że wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający (8) ma postać żebra, wygiętego w kształcie łuku koła o promieniu wychodzącym z osi obrotu dźwigni uruchamiającej (2).
6. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że na zwróconych ku sobie powierzchniach elementu zatrzaskowego (13) na płytce sygnalizacyjnej (7) i wspartego na stałe na gaśnicy elementu naprowadzającego (8) usytuowane są skosy naprowadzające (21, 23).
7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element naprowadzający (8) jest wsparty na uchwycie (1).
8. Urządzenie według zastrz. 1 albo 4 albo 7, znamienne tym, że wsparty na stałe na gaśnicy element naprowadzający (8) ma odsadzenie oporowe (22), na które przed osiągnięciem dociśniętego położenia końcowego nachodzi wychylany wraz z dźwignią uruchamiającą (2) element oporowy (12), przy czym element naprowadzający (8) ma zadane miejsce pękania (18), pękające przy dociśnięciu dźwigni uruchamiającej (2) w położenie końcowe.
9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że element oporowy (12) ma postać żebra, ograniczającego otwór (10) w ściance (9) na wewnętrznej stronie okienka (6) osłony (5), zaczepianego przez element zatrzaskowy (13) na płytce sygnalizacyjnej (7) i wystającego poza wewnętrzną powierzchnię ścianki (9).
PL339204A 1999-03-27 2000-03-24 Urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy PL193284B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29905701U DE29905701U1 (de) 1999-03-27 1999-03-27 Bedienungsvorrichtung an einem tragbaren Feuerlöscher

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL339204A1 PL339204A1 (en) 2000-10-09
PL193284B1 true PL193284B1 (pl) 2007-01-31

Family

ID=8071527

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL339204A PL193284B1 (pl) 1999-03-27 2000-03-24 Urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP1040851B1 (pl)
AT (1) ATE364428T1 (pl)
DE (2) DE29905701U1 (pl)
ES (1) ES2285976T3 (pl)
HU (1) HU222410B1 (pl)
PL (1) PL193284B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR3139473A1 (fr) * 2022-09-14 2024-03-15 Eurofeu Dispositif d’activation pour extincteur à pression permanente ou auxiliaire et extincteur associé

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2740979B1 (fr) * 1995-11-09 1998-01-09 Usines Desautel Sa Dispositif de manoeuvre d'un extincteur
FR2747929B1 (fr) * 1996-04-30 1998-08-14 Eurofeu Sa Poignee de tete d'extincteur et tete d'extincteur la comportant
EP0867204B1 (de) * 1997-03-26 2001-11-14 Gloria-Werke H. Schulte-Frankenfeld GmbH & Co. Vorrichtung zur Aktivierung eines Feuerlöschers
GB0303884D0 (en) * 2003-02-20 2003-03-26 Carr Roger Improved fire extinguisher

Also Published As

Publication number Publication date
ATE364428T1 (de) 2007-07-15
DE50014398D1 (de) 2007-07-26
HUP0001033A1 (hu) 2000-11-28
HU222410B1 (hu) 2003-06-28
EP1040851A2 (de) 2000-10-04
ES2285976T3 (es) 2007-12-01
DE29905701U1 (de) 1999-07-29
PL339204A1 (en) 2000-10-09
HU0001033D0 (en) 2000-05-28
EP1040851B1 (de) 2007-06-13
EP1040851A3 (de) 2002-06-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7370891B1 (en) Latching mechanism with trigger actuator
EP1219547A1 (en) Sprayhead
US6105808A (en) Opening and closing safety device for a pressure cooker
US7540393B2 (en) Litter bin with pivotal lid and automatic latching mechanism
US3252626A (en) Hand unit for spraying aerosols and similar spray agents
PL193284B1 (pl) Urządzenie do obsługi przenośnej gaśnicy
US5201465A (en) Mailbox signaling device
US3994440A (en) Door attached spray dispenser
US4073430A (en) Mailbox signal
EP2063051B1 (en) Case latch assembly
JPH11278563A (ja) エアゾール容器
KR100396584B1 (ko) 개구부의 덮개용 아암 스토퍼장치
JP4054747B2 (ja) スプリンクラーヘッド
JPS605345B2 (ja) 分与装置キヤツプ
KR101571088B1 (ko) 트레이의 록킹장치
JP2002045552A (ja) パチンコ遊技機
CN215650371U (zh) 一种弹跳式杯盖及具有该杯盖的水杯
CA2460519A1 (en) Actuator cap for radially locating a can in a holding device
CN215309948U (zh) 一种带防盗报警灭火器
JP4101928B2 (ja) ガードアーム装置のストライク
JP3625964B2 (ja) 車室内用電源の蓋装置
JPH0211089Y2 (pl)
JP4161095B2 (ja) 遊技機
JPH11299916A (ja) 加圧式消火器
JP4152550B2 (ja) 窓のガードアーム装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20090324