PL190546B1 - Stelaż szafy przyłączeniowej - Google Patents

Stelaż szafy przyłączeniowej

Info

Publication number
PL190546B1
PL190546B1 PL98328452A PL32845298A PL190546B1 PL 190546 B1 PL190546 B1 PL 190546B1 PL 98328452 A PL98328452 A PL 98328452A PL 32845298 A PL32845298 A PL 32845298A PL 190546 B1 PL190546 B1 PL 190546B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
mounting
rails
yoke
frame according
fastening
Prior art date
Application number
PL98328452A
Other languages
English (en)
Other versions
PL328452A1 (en
Inventor
Gerhard Hoffmann
Original Assignee
Luetze Friedrich Elektro
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Luetze Friedrich Elektro filed Critical Luetze Friedrich Elektro
Publication of PL328452A1 publication Critical patent/PL328452A1/xx
Publication of PL190546B1 publication Critical patent/PL190546B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02BBOARDS, SUBSTATIONS OR SWITCHING ARRANGEMENTS FOR THE SUPPLY OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02B1/00Frameworks, boards, panels, desks, casings; Details of substations or switching arrangements
    • H02B1/20Bus-bar or other wiring layouts, e.g. in cubicles, in switchyards
    • H02B1/202Cable lay-outs
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02BBOARDS, SUBSTATIONS OR SWITCHING ARRANGEMENTS FOR THE SUPPLY OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02B1/00Frameworks, boards, panels, desks, casings; Details of substations or switching arrangements
    • H02B1/26Casings; Parts thereof or accessories therefor
    • H02B1/30Cabinet-type casings; Parts thereof or accessories therefor
    • H02B1/32Mounting of devices therein
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S248/00Supports
    • Y10S248/906Electrical outlet box support

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Insertion, Bundling And Securing Of Wires For Electric Apparatuses (AREA)

Abstract

Stelaz szafy przylaczeniowej do mocowa- nia i okablowania duzej liczby jednostek elektrycz- nych, zawierajacy przynajmniej jedno jarzmo mon- tazowe, mieszczacym na swojej stronie montazowej jednostki elektryczne, przy czym jarzmo montazowe ma elementy mocujace jednostki elektrycznej i jest zamocowane na przynajmniej dwóch szynach no- snych umieszczonych prostopadle do niego, zna- mienny tym, ze jarzmo montazowe (12, 13, 14, 15) w postaci plaskownika ma na swojej tylnej stronie przeciwleglej do strony montazowej (29) monoli- tyczne, rozciagajace sie na calej dlugosci jarzma montazowego (12, 13, 14, 15) zebro mocujace (28) z rowkiem montazowym (30) otwartym w kierunku strony montazowej (29), przy czym szerokosc rowka montazowego (30), jest wieksza od lbów (33) srub montazowych (34) mocujacych jarzmo montazowe (12,13,14,15) do szyn nosnych (10,11) za posrednic- twem zebra mocujacego (28), przy czym co najmniej jedna z dwóch przeciwleglych krawedzi wzdluznych jarzma montazowego (12, 13, 14, 15) w postaci pla- skownika jest zaopatrzona w grzebien (39). PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest stelaż szafy przyłączeniowej służący do zamocowania i okablowania dużej liczby jednostek elektrycznych, zawierający przynajmniej jedno jarzmo montażowe mieszczące na swojej stronie montażowej jednostki elektryczne, przy czym jarzmo montażowe ma elementy mocujące jednostki elektrycznej zamocowane na co najmniej dwóch szynach nośnych umieszczonych prostopadle do niego.
Tego rodzaju urządzenia dla szaf przyłączeniowych są znane na przykład z katalogu „Systemy okablowania-LSC” firmy Friedrich Lutze GmbH & Co. Znane jarzma montażowe posiadają na ogół przekrój w kształcie litery U i są połączone z konstrukcją ramową od strony brzegowej za pomocą uchwytów montażowych. Z powodu ramion jarzm montażowych zagiętych w kształcie litery U przestrzeń położona za tymi jarzmami montażowymi jest trudno dostępna i nie może być wykorzystana jako przestrzeń dla okablowania. Wprawdzie przy zastosowaniu w dużych szafach przyłączeniowych prawie nie występują trudności z uzyskaniem odpowiedniej wymaganej głębokości montażowej, jednakże ze względu na coraz mniejsze jednostki elektryczne i postępującą integrację szafy przyłączeniowe stają się coraz mniejsze, tak że głębokość konstrukcji odgrywa coraz większą rolę. Znane są grzebienie dla okablowania na przykład z podanego na wstępie katalogu lub z opisu patentowego DE 43 23 370. Posiadają one dużą liczbę umieszczonych obok siebie zębów, pomiędzy które mogą być wetknięte kable i przewody i dzięki którym mogą być one ustalone.
Celem rozwiązania według wynalazku jest takie ulepszenie stelażu szafy przyłączeniowej aby dało się zrealizować znacznie mniejszą głębokość konstrukcji.
Stelaż szafy przyłączeniowej do mocowania i okablowania dużej liczby jednostek elektrycznych, zawierający przynajmniej jedno jarzmo montażowe, mieszczącym na swojej stronie montażowej jednostki elektryczne, przy czym jarzmo montażowe ma elementy mocujące jednostki elektrycznej i jest zamocowane na przynajmniej dwóch szynach nośnych umieszczonych prostopadle do niego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że jarzmo montażowe w postaci płaskownika ma na swojej tylnej stronie przeciwległej do strony montażowej monolityczne, rozciągające się na całej długości jarzma montażowego żebro mocujące z rowkiem montażowym otwartym w kierunku strony montażowej, przy czym szerokość rowka montażowego, jest większa od łbów śrub montażowych mocujących jarzmo montażowe do szyn nośnych za pośrednictwem żebra mocującego, przy czym co najmniej jedna z dwóch przeciwległych krawędzi wzdłużnych jarzma montażowego w postaci płaskownika jest zaopatrzona w grzebień.
Żebro mocujące usytuowane jest centralnie, przy czym żebro mocujące ma przekrój w kształcie litery U.
Grzebień jest osadzony na wcisk lub zatrzaskowe w jarzmach montażowych.
Obydwie listwy wzdłużne jarzma montażowego mają postać elementów łączących, wtykowych lub zatrzaskowych dla osadzenia grzebienia.
Podkładki dystansowe usytuowane pomiędzy żebrem mocującym i szynami nośnymi mają wybrania pod śruby montażowe.
190 546
Podkładki dystansowe mają przekrój prostokątny, korzystnie kwadratowy i są zamontowane nieobrotowo w odpowiadające ich kształtowi zagłębienia w postaci rowków na bokach żebra mocującego oraz na bokach szyn nośnych.
Zagłębienia w postaci rowka są ukształtowane pomiędzy dwoma wzniesieniami w postaci zgrubień, biegnących w kierunku wzdłużnym.
Szyny nośne posiadają przynajmniej jeden rowek montażowy, otwarty w kierunku do żebra mocującego, w którym są osadzone przesuwnie w kierunku wzdłużnym ruchome nakrętki, osadzone na śrubach montażowych.
Szyny nośne posiadają kolejny rowek montażowy, otwarty ku przeciwległej stronie, niż rowek montażowy przy czym w rowku montażowym są osadzone przesuwnie w kierunku wzdłużnym ruchome nakrętki, przy czym nakrętki są osadzone na śrubach montażowych, mocujących szyny nośne do ściany szafy lub do urządzeń mocujących.
Urządzenia mocujące tworzą listwy mocujące z otworami wzdłużnymi, które w połączeniu ze śrubami odległościowymi szafy przyłączeniowej stanowią zespół mocujący szyny nośnej.
W prowadnicach rowka montażowego usytuowanego w żebrze mocującym są osadzone przesuwnie w kierunku wzdłużnym ruchome nakrętki, przy czym pomiędzy powierzchnią nakrętki od strony łba opartej na prowadnicy a powierzchnią czołową łbów śrub montażowych są zachowane szczeliny.
Jarzmo montażowe jest zaopatrzone po stronie montażowej w dwie monolityczne z nim listwy, ukształtowane w postaci haka, stanowiące szyny kołpakowe lub szyny w kształcie litery C.
Obydwie listwy tworzące szyny kołpakowe są rozmieszczone symetrycznie po obydwu stronach rowka montażowego.
Kilka równoległych do siebie jarzm montażowych jest umieszczonych na co najmniej dwóch szynach nośnych.
Jarzma montażowe zamocowane na co najmniej dwóch szynach nośnych mają różne wymiary, przy czym co najmniej jedno jarzmo montażowe jest mocowane do szyn nośnych śrubami montażowymi.
Przedmiot wynalazku zostanie objaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w sposób perspektywiczny rozmieszczenie dwóch pionowych szyn nośnych, które są zaopatrzone w cztery jarzma montażowe w dwóch wariantach, fig. 2 - przekrój jarzma montażowego umieszczonego na szynie montażowej, a fig. 3 - przekrój szyny nośnej z dwoma rowkami montażowymi, otwartymi na przeciwległych stronach. W wariancie wykonania przedstawionym na fig. 1 i fig. 2, na przykład w niepokazanej szafie przyłączeniowej, są zamontowane pionowo dwie szyny nośne 10,11. Prostopadle do szyn nośnych 10, 11 są na nich ustalone cztery poziome jarzma montażowe 12, 13, 14, 15. W zależności od określonej długości jarzm montażowych 12, 13, 14, 15, jeżeli swobodna długość nośna jarzma montażowego 12, 13, 14,15 pomiędzy szynami nośnymi 10,11 jest za duża, mogą dojść jeszcze kolejne szyny nośne.
Według fig. 3 szyny nośne 10, 11 posiadają na przeciwległych stronach dwa otwarte rowki montażowe 16, 17. W tych rowkach montażowych 16, 17 są przewidziane przesuwne prowadnice 18, 19 dla ruchomych nakrętek 20, 21, które dają się przesuwać wzdłuż tych przesuwnych prowadnic 18, 19 w kierunku wzdłużnym, jednakże progi 22, 23 ograniczające otwory rowków montażowych 16, 17 zapobiegają przy tym wyciągnięciu nakrętek z rowków montażowych 16, 17.
Mniejszy rowek montażowy 16 służy do zamocowania szyn nośnych 10, 11 na listwach mocujących 24 lub także na innych urządzeniach mocujących i/lub na tylnej ścianie szafy przyłączeniowej. Te listwy mocujące 24 posiadają otwór wzdłużny 25, przez który śruba montażowa 34 wchodzi w rowek montażowy 16 i jest zamocowana ruchomą nakrętka 20. Na przeciwległym zakończeniu listwy mocujące 24 posiadają otwór mocujący 27, w który w celu zamocowania wchodzi na przykład zamocowana na szafie przyłączeniowej nieprzedstawiona śruba dystansowa. Takie śruby dystansowe w szafach przyłączeniowych są zazwyczaj umieszczone w czterech obszarach narożnych. Mogą one służyć w opisany sposób do zamocowania listew mocujących 24 przy użyciu nakrętek mocujących, przy czym szyny nośne 10, 11 w zależności od długości otworów wzdłużnych 25 pozwalają się przesuwać na boki i pozwalają się
190 546 także pozycjonować. W kierunku pionowym szyny nośne 10, 11 mogą być pozycjonowane dzięki przesuwaniu ruchomych nakrętek 20 w przesuwnych prowadnicach 18.
Oczywiście jest także możliwe ustalenie szyn nośnych 10, 11 bezpośrednio na tylnej ścianie szafy przyłączeniowej. Przy pominięciu mniejszych rowków montażowych 16 w tym przypadku mogą one być także prościej ukształtowane i na przykład posiadają tylko profil w kształcie litery U. W dnie szyn nośnych 10, 11 mogą być w celu ich zamocowania wywiercone otwory, które mogą służyć do bezpośredniego zamocowania na tylnej ścianie szafy przyłączeniowej. Ponieważ prowadnice przesuwne 19 są umieszczone w odstępie od tego dna, łby tak osadzonych śrub mocujących nie przeszkadzają w przesuwaniu ruchomych nakrętek 21 służących do zamocowania jarzm montażowych 12, 13, 14, 15.
Jarzma montażowe 12, 13, 14, 15 są na ogół wykonane w postaci płaskowników i na swojej tylnej stronie zwróconej do szyn nośnych 10, 11 posiadają ukształtowane jednoczęściowe z nimi żebro mocujące 28, które rozciągają się na całej długości jarzm montażowych 12, 13, 1-4, 15 i które posiada na ogół przekrój w kształcie litery U, tuk że na stronie montażowej 29 jarzm montażowych 12, 13, 14, 15 przeciwległej do tylnej strony jest wykonany rowek montażowy 30. Jak przedstawiono, żebra mocujące 28 mogą być umieszczone centralnie na jarzmach montażowych 12, 13, 14, 15, jednak zasadniczo jest także możliwe ich przesunięcie.
Podobnie jak rowki montażowe 16, 17 rowek montażowy 30 posiada prowadnicę przesuwną 31 dla ruchomych nakrętek 32, które są prowadzone w sposób odpowiadający ruchomym nakrętkom 20, 21. Pomiędzy prowadnicą przesuwną 31 lub nakrętkami ruchomymi 32 i dnem żebra mocującego 28 jest przewidziany tego rodzaju odstęp, że łby 33 śrub montażowych 34 służących do zamocowania jarzm montażowych 12, 13, 14, 15 na szynach nośnych 10, 11 są tak aby nie był utrudniony ruch ruchomych nakrętek 32. Te śruby montażowe 34 sięgają przez dno żeber mocujących 28 i przez podkładki dystansowe 35 aż do prowadnic przesuwnych 19 szyn nośnych 10, 11 i tam w stanie zmontowanym są ustalane na ruchomych nakrętkach 21.
Podkładki dystansowe 35 posiadają kwadratowy przekrój i tak wchodzą pomiędzy dwa boczne wzniesienia 36 w postaci zgrubień o kształcie zaokrąglonych listew na żebrze mocującym 28, że jest osiągane zabezpieczenie śruby montażowej 34 przed obracaniem wokół jej osi podłużnej. Na przeciwległym zakończeniu podkładki dystansowe 35 wchodzą odpowiednio pomiędzy dwa podobne wzniesienia 37 w postaci zgrubień na szynach nośnych 10, 11, tak że względem szyn nośnych 10, 11 jest także uzyskiwane zabezpieczenie przed obracaniem. Dzięki temu jarzma montażowe 12, 13, 14, 15 w ustalonym stanie są zamocowane na szynach nośnych 10, 11 dokładnie pod kątem prostym i nie mogą się względem nich obracać. To ułatwia dokładny montaż całego urządzenia.
Oczywiście odpowiednie wzniesienia lub zagłębienia w postaci zgrubień mogą być także przewidziane na podkładkach dystansowych 35, tak że następuje zabezpieczone trwale przed obracaniem uchwycenie żeber mocujących 28 lub szyn nośnych.
W celu ułatwienia montażu podkładki dystansowe 35, mogą być nacięte z boków, tak aby była możliwość nasunięcia ich bokami śruby montażowe 34. Długość podkładek dystansowych 35 zależy od wielkości pożądanej lub wymaganej przestrzeni dla okablowania, to znaczy przestrzeni pomiędzy jarzmami montażowymi 12, 13, 14, 15 i tylną ścianą szafy przyłączeniowej. Dzięki temu także podkładki dystansowe 35 mogą mieć przewidzianą różną długość, która jest stosowana w zależności od potrzeby. W najprostszym przypadku można całkowicie zrezygnować z podkładek dystansowych 35 lub są one ukształtowane jednoczęściowe z żebrem mocującym 28.
Jarzma montażowe 12, 13, 14, 15 są wykonane aż do ukształtowanych żeber mocujących 28 jako płaskowniki. Na obydwóch przeciwległych krawędziach końcowych są jednoczęściowe ukształtowane elementy łączące 38, wtykowe lub zatrzaskowe dla osadzenia grzebieni i ich okablowania. Grzebienie 39 dla okablowania są przycinane na dowolną długość zatem mogą mieć długość dopasowaną do jarzm montażowych 12, 13, 14, 15. Przez proste osadzenie grzebieni 39 dla okablowania na elementach łączących 38, wtykowych lub zatrzaskowych jarzm montażowych 12, 13, 14, 15 następuje zatrzaśnięcie, które może być także
190 546 znowu otwarte. Zęby grzebieni 39 dla okablowania rozprzestrzeniają się dzięki temu w tej samej płaszczyźnie co jarzma montażowe 12, 13, 14, 15 w postaci płytek.
Oczywiście nie w każdym przypadku jest konieczne osadzanie grzebieni 39 dla okablowania na obydwóch zakończeniach jarzm montażowych 12, 13, 14, 15 lecz następuje to tylko w przypadku potrzeby.
Jarzma montażowe 12, 13, 14, 15 służą do zamocowania jednostek elektrycznych, jakie na przykład są używane w szafach przyłączeniowych i są tam umieszczone w szeregach jako moduły łączeniowe i moduły sterujące. Takie moduły posiadają często znormalizowaną obudowę o różnych szerokościach i mogą być wykonane na przykład jako podzespoły przekaźnikowe, zasilacze sieciowe, podzespoły wskaźnikowe, podzespoły przeciwzakłóceniowe, podzespoły sterujące, podzespoły sprzęgające, podzespoły wyjście/wejście, podzespoły prostownikowe, podzespoły rozdzielcze i coś podobnego. Do zamocowania służy na przykład duża liczba ruchomych nakrętek 32, jednakże tego rodzaju jednostki elektryczne lub moduły są wykonane także często do osadzania na znormalizowanych szynach kołpakowych Iub szynach w kształcie litery C. Obydwa przedstawione w górnej części fig. 1 jarzma montażowe 12, 13 są zaopatrzone w takie szyny kołpakowe 40. Składają się one z dwóch listew o przekroju w postaci haka, przy czym zakończenia hakowe rozprzestrzeniają się po przeciwległych stronach. Te obydwie listwy są umieszczone po obydwóch stronach rowka montażowego 30.
Według fig. 1 szyny kołpakowe 40 są ukształtowane jednoczęściowe z jarzmami montażowymi 12, 13. Oczywiście jest także możliwe ustalanie na jarzmach montażowych 14, 15 prefabrykowanych szyn kołpakowych jako oddzielnych części konstrukcyjnych za pomocą ruchomych nakrętek 32 na jarzmach montażowych 14, 15, które nie posiadają ukształtowanych szyn kołpakowych 40.
Jarzma montażowe 12, 13, 14, 15 oraz szyny nośne 10, 11 są przycinane na dowolną długość i dzięki temu dają się łatwo dopasować do wymiarów na przykład szafy przyłączeniowej. W zależności od rodzaju zastosowanych jednostek elektrycznych mogą być najbardziej odpowiednie różne szerokości jarzma montażowe 12, 13, 14, 15. Z tego powodu mogą być stawiane do dyspozycji jarzma montażowe 12, 13, 14, 15 o różnych szerokościach, a wewnątrz szafy przyłączeniowej mogą być montowane także jarzma montażowe o różnej szerokości, w części z szynami kołpakowymi i w części bez nich, o ile okazuje się to stosowne.
Jako materiał na szyny nośne 10, 11 i jarzma montażowe 12, 13, 14, 15 nadaje się aluminium Iub stopy aluminium. Oczywiście są także możliwe wykonania z tworzywa sztucznego. Grzebienie 39 dla okablowania są przeważnie wykonane z tworzywa sztucznego.
190 546
10.11
190 546
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (16)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Stelaż szafy przyłączeniowej do mocowania i okablowania dużej liczby jednostek elektrycznych, zawierający przynajmniej jedno jarzmo montażowe, mieszczącym na swojej stronie montażowej jednostki elektryczne, przy czym jarzmo montażowe ma elementy mocujące jednostki elektrycznej i jest zamocowane na przynajmniej dwóch szynach nośnych umieszczonych prostopadle do niego, znamienny tym, że jarzmo montażowe (12, 13, 14,15) w postaci płaskownika ma na swojej tylnej stronie przeciwległej do strony montażowej (29) monolityczne, rozciągające się na całej długości jarzma montażowego (12, 13, 14, 15) żebro mocujące (28) z rowkiem montażowym (30) otwartym w kierunku strony montażowej (29), przy czym szerokość rowka montażowego (30), jest większa od łbów (33) śrub montażowych (34) mocujących jarzmo montażowe (12, 13, 14, 15) do szyn nośnych (10, 11) za pośrednictwem żebra mocującego (28), przy czym co najmniej jedna z dwóch przeciwległych krawędzi wzdłużnych jarzma montażowego (12, 13, 14, 15) w postaci płaskownika jest zaopatrzona w grzebień (39).
  2. 2. Stelaż według zastrz. 1, znamienny tym, że żebro mocujące (28) usytuowane jest centralnie.
  3. 3. Stelaż według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że żebro mocujące (28) ma przekrój w kształcie litery U.
  4. 4. Stelaż według zastrz. 1, znamienny tym, że grzebień (39) jest osadzony na wcisk lub zatrzaskowe w jarzmach montażowych (12, 13,14,15).
  5. 5. Stelaż według zastrz.4, znamienny tym, że obydwie listwy wzdłużne jarzma montażowego (12,13,14, 15) mają postać elementów łączących (38) wtykowych lub zatrzaskowych dla osadzania grzebienia (39).
  6. 6. Stelaż według zastrz. 1 albo 2, albo 4, znamienny tym, że podkładki dystansowe (35) usytuowane pomiędzy żebrem mocującym (28) i szynami nośnymi (10, 11) mają wybrania pod śruby montażowe (34).
  7. 7. Stelaż według zastrz. 6, znamienny tym, że podkładki dystansowe (35) mają przekrój prostokątny, korzystnie kwadratowy i są zamontowane nieobrotowo w odpowiadające ich kształtowi zagłębienia w postaci rowków na bokach żebra mocującego (28) oraz na bokach szyn nośnych (10,11).
  8. 8. Stelaż według zastrz. 7, znamienny tym, że zagłębienia w postaci rowka są ukształtowane pomiędzy dwoma wzniesieniami (36, 37) w postaci zgrubień, biegnących w kierunku wzdłużnym.
  9. 9. Stelaż według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że szyny nośne (10, 11) posiadają przynajmniej jeden rowek montażowy (17), otwarty w kierunku do żebra mocującego (20), w którym są osadzone przesuwnie w kierunku wzdłużnym ruchome nakrętki (21), osadzone na śrubach montażowych (34).
  10. 10. Stelaż według zastrz. 9, znamienny tym, że szyny nośne (10, 11) posiadają kolejny rowek montażowy (16), otwarty ku przeciwległej stronie, niż rowek montażowy (17) przy czym w rowku montażowym (16) są osadzone przesuwnie w kierunku wzdłużnym ruchome nakrętki (20), przy czym nakrętki (20) są osadzone na śrubach montażowych (26), mocujących szyny nośne (10,11) do ściany szafy lub do urządzeń mocujących (24).
  11. 11. Stelaż według zastrz. 10, znamienny tym, że urządzenia mocujące (24) tworzą listwy mocujące z otworami wzdłużny mi (25), które w połączeniu ze śrubami odległościowymi szafy przyłączeniowej stanowią zespół mocujący szyny nośnej (10,11).
  12. 12. Stelaż według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że w prowadnicach (31) rowka montażowego (30) usytuowanego w żebrze mocującym (28) są osadzone przesuwnie w kierunku wzdłużnym ruchome nakrętki (32), przy czym pomiędzy powierzchnią nakrętki (32) od strony łba (33) opartej na prowadnicy a powierzchnią czołową łbów (33) śrub montażowych (34) są zachowane szczeliny.
    190 546
  13. 13. Stelaż według zastrz. 1 albo 4, albo 5, znamienny tym, że jarzmo montażowe (12, 13, 14, 15) jest zaopatrzone po stronie montażowej (29) w dwie monolityczne z nim listwy, ukształtowane w postaci haka, stanowiące szyny kołpakowe (40) lub szyny w kształcie litery C.
  14. 14. Stelaż według zastrz. 10, znamienny tym, że obydwie- listwy tworzące szyny kołpakowe (40) są rozmieszczone symetrycznie po obydwu stronach rowka montażowego (30).
  15. 15. Stelaż według zastrz. 1, znamienny tym, że kilka równoległych do siebie jarzm montażowych (12, 13, 14, 15) jest umieszczonych na co najmniej dwóch szynach nośnych (10,11).
  16. 16. Stelaż według zastrz. 15, znamienny tym, jarzma montażowe (12, 13, 14, 15) zamocowane na co najmniej dwóch szynach nośnych (10,11) mająróżne wymiary przy czym co najmniej jedno jarzmo montażowe (12, 13, 14, 15) jest mocowane do szyn nośnych (10, 11) śrubami montażowymi (34).
PL98328452A 1997-09-10 1998-09-09 Stelaż szafy przyłączeniowej PL190546B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29716229U DE29716229U1 (de) 1997-09-10 1997-09-10 Vorrichtung zur Befestigung und Verdrahtung einer Vielzahl von elektrischen Einheiten, insbesondere in einem Schaltschrank

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL328452A1 PL328452A1 (en) 1999-03-15
PL190546B1 true PL190546B1 (pl) 2005-12-30

Family

ID=8045784

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98328452A PL190546B1 (pl) 1997-09-10 1998-09-09 Stelaż szafy przyłączeniowej

Country Status (8)

Country Link
US (1) US5950974A (pl)
EP (1) EP0902513A3 (pl)
JP (1) JP4216377B2 (pl)
BR (1) BR9803404A (pl)
CZ (1) CZ256798A3 (pl)
DE (1) DE29716229U1 (pl)
HU (1) HUP9801849A3 (pl)
PL (1) PL190546B1 (pl)

Families Citing this family (43)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19859716A1 (de) * 1998-12-23 2000-06-29 Moeller Gmbh Schaltschrank-Montagesystem
DE19859606A1 (de) * 1998-12-23 2000-07-06 Moeller Gmbh Schnell-Montage-Verdrahtungssystem
DE19961343A1 (de) * 1999-12-17 2001-06-21 Schenck Pegasus Gmbh Träger für elektrische und eletromechanische Baueinheiten
DE10007493C2 (de) * 2000-02-18 2002-07-18 Rittal Gmbh & Co Kg Gehäuse zur Aufnahme elektrischer und/oder elektronische Einbauten
DE20100668U1 (de) 2001-01-15 2001-03-15 Knürr-Mechanik für die Elektronik AG, 81829 München Geräteschrank
US20030155318A1 (en) * 2002-02-15 2003-08-21 Kenneth Jacobs Modular stanchion storage structure
US20040079851A1 (en) * 2002-10-23 2004-04-29 Philip Berardi Mount for stage apparatus
US7021814B2 (en) * 2002-10-23 2006-04-04 Philip Berardi Support extension for stage apparatus
US6781818B2 (en) * 2002-11-22 2004-08-24 Siemens Energy & Automation Bus brace comb assembly
DE20301265U1 (de) * 2003-01-28 2004-06-03 Weidmüller Interface Gmbh & Co. Tragschienenanordnung für Schaltschränke
US7445220B2 (en) * 2004-02-06 2008-11-04 Daimler Trucks North America Llc Vehicle axle apparatus
DE102004032864A1 (de) * 2004-07-06 2006-02-16 Hager Electro Gmbh Verteiler der Elektroinstallation
US7224577B2 (en) * 2004-10-19 2007-05-29 Siemens Energy & Automation, Inc. Mounting plate system
JP5042545B2 (ja) * 2006-07-05 2012-10-03 パナソニックヘルスケア株式会社 棚装置及びそれを備えたインキュベータ
DE102007034600B3 (de) * 2007-07-25 2009-02-26 Friedrich Lütze Gmbh & Co. Kg Montagesystem mit einer Vorrichtung zum Anordnen und Befestigen von elektrischen Einheiten, insbesodere in einem Schaltschrank
US8136680B2 (en) * 2007-10-24 2012-03-20 Tequipment, Inc. Whiteboard mounting system
US7900783B2 (en) * 2007-12-04 2011-03-08 Clairson, Inc. Standard and track shelving systems
US8646624B2 (en) 2007-12-04 2014-02-11 Clairson, Inc. Standard and track shelving systems
US8217266B2 (en) * 2008-02-12 2012-07-10 Panduit Corp. Rail wiring duct
AT507804B1 (de) * 2009-01-16 2013-05-15 Blum Gmbh Julius Tragekonstruktion für einen möbelkorpus
DE102009039951B3 (de) * 2009-08-27 2011-04-07 Friedrich Lütze Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zum Befestigen und elektrischen Verdrahten einer Vielzahl von elektrischen Einheiten, insbesondere in einem Schaltschrank
US20110049311A1 (en) 2009-08-27 2011-03-03 Friedrich Lutze Gmbh & Co. Kg Device for fastening and electrically wiring a plurality of electrical units, particularly in a switching cabinet
USD668945S1 (en) 2011-04-08 2012-10-16 Clairson, Inc. Track for a shelving system
US8434629B2 (en) 2011-04-08 2013-05-07 Clairson Inc. Adjustable shelving system with overlapping tracks
US8882053B2 (en) * 2011-10-19 2014-11-11 Agco Corporation Plumbing mount for agricultural sprayer
US9146001B2 (en) * 2012-02-01 2015-09-29 Peerless Industries, Inc. Endcap mounting system for mounting audio/visual devices or the like
DE102012014980A1 (de) 2012-07-25 2014-05-15 Friedrich Lütze GmbH Montagesystem für die Anordnung von beispielsweise elektrischen Einrichtungen insbesondere in Schaltschränken
DE102012014977A1 (de) * 2012-07-25 2014-05-15 Friedrich Lütze GmbH Montagesystem für die Anordnung von beispielsweise elektrischen Einrichtungen insbesondere in Schaltschränken
DE102012014979A1 (de) * 2012-07-25 2014-05-15 Friedrich Lütze GmbH Montagesystem für die Anordnung von beispielsweise elektrischen Einrichtungen insbesondere in Schaltschränken
US9351448B2 (en) * 2012-09-25 2016-05-31 Hortech, Inc. Wall planting system
DE102016103516B4 (de) 2016-02-29 2022-03-31 Philip Mangelberger Profilleiste
EP3454436B1 (en) * 2017-09-11 2024-07-17 ABB S.p.A. Compartment-partitioning and busbar-supporting device in a cabinet for a low voltage electrical switchboard
CN107360689B (zh) * 2017-09-12 2023-03-28 珠海格力电器股份有限公司 电控箱
US10914556B2 (en) * 2017-09-30 2021-02-09 Robert E. Stewart Mounting and fastening system clamp and clamp assembly
CN108023282B (zh) * 2017-11-13 2019-07-23 广东华德力电气有限公司 一种基于物联网技术的配电柜
CN109244993B (zh) * 2018-11-27 2024-02-06 深圳市衡轩塑胶制品有限公司 一种自卡塑胶阻燃配线槽
US10799041B1 (en) * 2019-03-26 2020-10-13 Tag Hardware Systems Ltd. Wall mounted organizer rack
US10722050B1 (en) * 2019-08-15 2020-07-28 Target Brands, Inc. Retail display unit with mounting bracket assembly
DE102020123020A1 (de) 2020-09-03 2022-03-03 Homag Gmbh Vorrichtung zur Befestigung und Verdrahtung von elektrischen Einheiten in einem Schaltschrank
CN112310837A (zh) * 2020-10-19 2021-02-02 江苏常明电力设备有限公司 一种户外用能拼接组装的高低压配电柜
CN112568659B (zh) * 2020-12-07 2021-08-20 北京三月雨文化传播有限责任公司 一种新媒体移动设备用艺术展览装置
DE102021108915A1 (de) 2021-04-09 2022-10-13 Weidmüller Interface GmbH & Co. KG Wiederverwendbarer Transportbehälter für eine oder mehrere Tragschienenanordnungen und Verfahren
DE102022002793A1 (de) * 2022-08-02 2024-02-08 Friedrich Lütze GmbH Lüftereinrichtung

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3686805A (en) * 1970-03-20 1972-08-29 Ital Bed Cost Letti Affini Assemblies for mounting panels on walls
US3793564A (en) * 1973-02-14 1974-02-19 Westinghouse Electric Corp Metal enclosed switchgear with s-shaped vertically disposed conductors
US4212445A (en) * 1978-06-15 1980-07-15 Hagen Magnus F Adjustable mounting, and securing and fastening assembly with channel bar
DE3200259A1 (de) * 1982-01-07 1983-08-04 Langwieder, Heinz, Dipl.-Ing. (FH), 8156 Otterfing Geraetetraeger fuer verdrahtungssystem des elektrischen steuerungsbaues
DE3370907D1 (en) * 1982-12-27 1987-05-14 Legrand Sa Fixing base for attaching a cable-channel to a profile, especially for electrical conductors
US4678151A (en) * 1984-06-29 1987-07-07 Ready Metal Manufacturing Company Merchandise hanger for slotted wall display panel
DE4015970A1 (de) * 1990-05-18 1991-11-21 Horcher Gmbh & Co Kg Deckenhalter fuer eine fuehrungsschiene von insbesondere litfteinrichtungen

Also Published As

Publication number Publication date
DE29716229U1 (de) 1997-10-23
HUP9801849A3 (en) 2001-01-29
HUP9801849A2 (hu) 1999-04-28
PL328452A1 (en) 1999-03-15
CZ256798A3 (cs) 1999-07-14
JP4216377B2 (ja) 2009-01-28
HU9801849D0 (en) 1998-10-28
EP0902513A3 (de) 2000-05-24
JPH11150814A (ja) 1999-06-02
BR9803404A (pt) 1999-11-09
US5950974A (en) 1999-09-14
EP0902513A2 (de) 1999-03-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL190546B1 (pl) Stelaż szafy przyłączeniowej
US6070957A (en) Device for fastening a support rail on frame legs and mounting panels of a switchgear cabinet
US5441337A (en) Component cabinet
KR100540202B1 (ko) 모듈 조립형 저압 배전반
US5905631A (en) Low-voltage switchgear assembly for the output or distribution of electrical energy
HU222209B1 (hu) Kapcsolószekrény
JP2010512725A (ja) エンクロージャ装置
US3346776A (en) Bus bar supporting and insulating assembly having back-to-back bus bar receiving channels
US5295041A (en) Modular construction distribution switchboard system cubicles with draw-out and fixed apparatus mounting flexibility
KR100540204B1 (ko) 모듈 조립형 저압 동력반(엠씨씨반)
US8210362B2 (en) Control box arrangement
US20100116945A1 (en) Apparatus for arranging and fastening electrical units in particular in a switchgear cabinet, and a fitting system with such an apparatus
DE19911196C2 (de) Schaltschrank-Elektrifizierungseinrichtung
US5519175A (en) Electrical distribution equipment
KR200395590Y1 (ko) 저압 배전반용 부스바접속부재
US6435364B1 (en) Wall-mounted installation housing
CA2289051A1 (en) Draw-out heater service module and switchgear incorporating same
HU216927B (hu) Kisfeszültségű kapcsolóberendezés villamos energia átadására vagy elosztására
US9532477B2 (en) Data rack support and wire management system and methods for using the same
CA2216638A1 (en) Low-voltage switch system for supplying or distributing electric power
PL199106B1 (pl) Układ celkowych szyn zbiorczych dla rozdzielnicy szafowej
CN220652609U (zh) 用于开关柜的连接装置及开关柜
EP1640731A2 (en) Support housing for meters in a meter cabinet
CN113078562B (zh) 一种缆线穿线布线结构及具有其的配电柜
DE102005056722B4 (de) Elektronikschrank

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060909