PL184345B1 - Regał wspornikowy - Google Patents

Regał wspornikowy

Info

Publication number
PL184345B1
PL184345B1 PL97332234A PL33223497A PL184345B1 PL 184345 B1 PL184345 B1 PL 184345B1 PL 97332234 A PL97332234 A PL 97332234A PL 33223497 A PL33223497 A PL 33223497A PL 184345 B1 PL184345 B1 PL 184345B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bolt
hooks
stands
cutout
cantilever
Prior art date
Application number
PL97332234A
Other languages
English (en)
Other versions
PL332234A1 (en
Inventor
Christian Mingers
Original Assignee
Ohra Regalanlagen Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ohra Regalanlagen Gmbh filed Critical Ohra Regalanlagen Gmbh
Publication of PL332234A1 publication Critical patent/PL332234A1/xx
Publication of PL184345B1 publication Critical patent/PL184345B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47BTABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
    • A47B57/00Cabinets, racks or shelf units, characterised by features for adjusting shelves or partitions
    • A47B57/30Cabinets, racks or shelf units, characterised by features for adjusting shelves or partitions with means for adjusting the height of detachable shelf supports
    • A47B57/48Cabinets, racks or shelf units, characterised by features for adjusting shelves or partitions with means for adjusting the height of detachable shelf supports consisting of tongues, pins or similar projecting means coacting with openings
    • A47B57/482Tongues

Landscapes

  • Inorganic Insulating Materials (AREA)
  • Assembled Shelves (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
  • Furniture Connections (AREA)
  • Mechanical Coupling Of Light Guides (AREA)
  • Display Racks (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Supports For Pipes And Cables (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Supports For Plants (AREA)
  • Nonmetallic Welding Materials (AREA)
  • Air Bags (AREA)
  • Pressure Sensors (AREA)
  • Supporting Of Heads In Record-Carrier Devices (AREA)
  • Switches With Compound Operations (AREA)

Abstract

1. R egal w spornikow y na dlugie produkty, takie ja k deski, rury, ksztaltow niki i tym podobne, ze stojakam i i w ychodzacym i od nich w spornikam i, przy czym stojaki sa uksztaltow ane jak o stojaki teow nikow e, a w ich stopkach sa w yciete otw ory rozm ieszczone nad soba param i, w odstepie od siebie i na tej sam ej w ysokosci, a na koncu kazdego w spornika znaj- duje sie, jak o elem ent przytrzym ujacy, lubek z dw om a w ystajacym i hakam i, do rozlacznego zaw ieszenia w otw orach stojaków , przy czym haki sa czesciow o przetkane poziom o przez otw ory, znam ienny tym , ze kazdy hak (5), w prze- tkanej przez otwór (3) czesci (6) m a wyciecie (8), w którym jest poziom o uchw ycony rygiel (20), i ze ry- giel (20) m a postac haka ryglujacego (21), który, podobnie jak klucz, m a trzpien (22) o przekroju okraglym, wyposazony na jednym koncu w nosek tyglow y (23) a na drugim koncu w uchw yt (24) usy- tuow any pod katem prostym do trzpienia (22). FIG 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest regał wspornikowy na długie produkty, jak deski, rury, kształtowniki i tym podobne, ze stojakami i wychodzącymi od nich wspornikami, przy czym stojaki są ukształtowane jako stojaki teownikowe, a w ich stopkach są wycięte otwory rozmieszczone nad sobąparami, w odstępie od siebie i na tej samej wysokości, a na końcu każdego wspornika znajduje się jako element przytrzymujący łubek z dwoma wystającymi hakami, do rozłącznego zawieszenia w tych otworach, przy czym haki są częściowo przetkane poziomo przez otwory.
Znany jest tego rodzaju regał wspornikowy z europejskiego opisu patentowego EP 0 061 514, w którym zaczepianie lub też odczepianie może odbywać się tylko pod określonym kątem. Dlatego, w określonych warunkach, to znaczy przy stosunkowo długich wspornikach i/lub ich małym odstępie pionowym, trzeba uprzednio usunąć przedmioty obciążające wsporniki, co jest stosunkowo praco- i czasochłonne.
Niemiecki opis zgłoszeniowy DE 35 15 260 Al ukazuje regał wspornikowy, w którym wysięgniki (wsporniki) są wstawiane poziomo i są ustalone elementami zabezpieczającymi. Stojakami w tym wykonaniu są rury o przekroju czworokątnym, z których każda jest przecięta przebiegającym pionowo szeregiem otworów poziomych.
Wysięgniki sądwuramienne i są ukształtowane z ceowników blaszanych, które są również przecięte na wylot otworami mocującymi i mająponiżej nich podporę, która w kierunku wzdłużnym wysięgnika ma, odpowiadający odległości między szeregiem otworów i przylgąstojakową, odstęp od obustronnych otworów mocujących. Wykonanie i rozmieszczenie otworów w granicach tolerancji wymaga wysokiej dokładności, z czym wiążą się znaczne koszty.
184 345
Ponadto z niemieckiego opisu zgłoszeniowego DE 38 32 537 Al znany jest tego rodzaju regał wspornikowy, w którym wsporniki sąrównież zawieszane poziomo, przy czym umieszczone na wspornikach haki są przetykane przez otwory stojaków teownikowych i są ryglowane elementami zabezpieczającymi. Celem ustalenia, zaczepia się na przetkniętej części haka elementy zabezpieczające ukształtowane jako płytki ryglujące z otworem.
Wreszcie z opisu patentu europej skiego EP0519316B1 znany jest, podobny do przedmiotu zgłoszenia, regał wspornikowy, którego ukształtowanie polega na tym, że każdy hak ma częściowo w dół pogrubioną szyjkę, której spód stanowi przylgę w części krawędzi dolnej wycięcia. Takie wykonanie wymaga nadzwyczajnej precyzji. Przy tym, wznosząca się część klina w kierunku poziomym musi posiadać długość, która odpowiada w przybliżeniu połowie grubości kołnierza i jest mniejsza o tolerancję pasowania, między 0,1 i 0,5 mm, od odległości strony wewnętrznej haka od strony wewnętrznej kołnierza, przy czym przylga szyjki ma długość poziomą odpowiadającą w przybliżeniu połowie grubości kołnierza, i wreszcie wysokość haka jest mniejsza o tolerancję pasowania, korzystnie 0,1 do 0,5 mm, od odstępu między dolną i górną krawędzią wycięć kołnierza.
Wychodząc od tego stanu techniki u podstaw wynalazku leży zadanie znacznego usprawnienia regału wspornikowego określonego na wstępie rodzaju oraz takiego ukształtowania prostymi środkami, aby przy maksymalnej nośności zapewnić zarówno bezproblemowe wytwarzanie jak i łatwy montaż oraz przestawianie celem równomiernego wzajemnego ustawienia wsporników w jednej płaszczyźnie, przy czym nie jest tu wymagana dokładna tolerancja współpracujących ze sobą elementów stojaków i wsporników.
Zadanie to rozwiązane zostało zgodnie z wynalazkiem przez to, że każdy hak, w przetkanej przez otwór części ma wycięcie, w którym jest poziomo uchwycony rygiel, i że rygiel ma postać haka ryglującego, który, podobnie jak klucz do zamykania, ma trzpień o przekroju okrągłym, wyposażony na jednym końcu w nosek ryglowy a na drugim końcu w uchwyt usytuowany pod kątem prostym do trzpienia.
Wycięcia maj ąpostać dziurek do klucza, o kształcie kompatybilnym do nosków ryglowych lub korzystnie, mają postać otworów o kształcie odmiennym od kołowego, korzystnie, eliptycznym, eliptoidalnym albo owalnym lub podobnym do otworu wydłużonego.
Zgodnie z wynalazkiem uchwyt rygla ma na końcu zgrubienie, przy czym rygiel jest, korzystnie, odkuwkaze stali ulepszonej.
Umieszczony na końcu każdego wspornika łubek, korzystnie jednoczęściowy, ma w przekroju poprzecznym kształt ceowy z mostkiem poprzecznym i bocznymi skrzydełkami zakończonymi wystającymi hakami.
Korzystnie, w mostku poprzecznym łubka, na końcu przeciwległym względem haków, znajduje się wycięcie dla elementu regulacyjnego.
Szczególną korzyść z wynalazku uzyskuje się dzięki temu, że rygiel przenosi główne obciążenie lub siłę reakcji w pobliżu mostka stojaka, a więc w strefie najwyższej wytrzymałości, co daje maksymalną nośność regału. Ukształtowanie według wynalazku, dzięki poszerzeniu tolerancji pasowania sprzyja obniżeniu kosztów wytwarzaniajak też znacznie ułatwia zaczepianie i odczepianie wsporników podczas ich montażu. Ryglami do przenoszenia siły są ukształtowane ergonomicznie i łatwe do wyprodukowania haki ryglujące. Dzięki ich wykorzystaniu można skrócić do minimum czas nadzwyczaj prostego montażu oraz zapewnić wysoką stabilność położenia wsporników na stojakach.
W korzystnym ukształtowaniu wynalazku przewidziano, że wycięcia w hakach mają postać dziurki do klucza do przetykania nosków ryglowych o odpowiednich kształtach, dla uzyskania współpracy z samozakleszczeniem.
Wycięcie dla elementu regulacyjnego może na przykład mieścić standardową śrubę regulacyjną, wkręcaną i nastawianą za pomoc ąnakrętki regulacyjnej na wewnętrznej i zewnętrznej stronie mostka poprzecznego łubka. Celem usprawnienia regulacji kątowej można przewidzieć także dwie umieszczone obok siebie śruby regulacyjne w dolnej części łubka.
184 345
Łubki są korzystnie kształtkami ze staliwa. Są one przykładowo częściami produkowanymi seryjnie w dużej ilości, o zgodnych wymiarach, które można wytwarzać stosunkowo małym kosztem, korzystnie, w automatycznych urządzeniach odlewniczych. Alternatywnie mogą to być odkuwki albo przedmioty wytłaczane.
Wynalazek w przykładach wykonania został przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 ukazuje w perspektywie regal wspornikowy, fig. 2 przedstawia widziany z boku stojak z zaczepionym wspornikiem, fig. 3 - widziany z boku wspornik według fig. 2 z wykonanym nieco inaczej łubkiem, fig. 4a, 4b, 4c - łubek widziany z góry, z boku i z dołu, fig. 5a, 5b - rygiel pokazany z boku i w przekroju, fig. 6 - inne wykonanie rygla albo haka ryglującego, widziane z boku.
Przedstawiony na fig. 1 regał wspornikowy według wynalazku ma kilka teownikowych stojaków 1, przynajmniej po dwa stojaki na regał. Ilość stojaków jest dowolna. Stojaki 1 można umieszczać w jednakowych albo różnych odstępach. W pokazanym na rysunku przykładzie wykonania stojaki teownikowe 1 mająpostać stojaków dwuteownikowych. Stopki 2 stojaków 1 mają pary otworów 3. Otwory 3 jednej pary znaj dują się na tej samej wysokości i są umieszczone w stopkach 2, w odstępie od siebie, i jeden nad drugim. Takie pary otworów 3 mogą znajdować się w jednej stopce 2 albo w obu stopkach dwuteowego stojaka 1. W dolnym końcu stojaków 1 są umieszczone podpory nóżkowe 14. Między stojakami 1 mogą być umieszczone znane rozporki 15 i przekątne tężniki 16 ze śrubami naprężającymi 17.
Jak widać na fig. 2 i 3, zaczepiane w otworach 3 wsporniki 4 mająna mocowanych końcach łubki 7 z hakami 5, które są częściowo przetykane parami poziomo przez parę otworów 3, przy czym w przetykanej części 6 każdego haka 5 znajduje się wycięcie 8 w którym poziomo jest uchwycony rygiel 20. Jak widać na fig. 2, przetkany przez wycięcie 8 rygiel 20 jest ukształtowanym optymalnie do przenoszenia siły hakiem ryglującym 21 o mocnej i prostej budowie i jest on wykonany korzystnie jako odkuwka ze stali ulepszonej.
Rygiel 20 posiada, jak pokazują szczegółowo fig. 5a i 5b, okrągły trzpień 22 z noskiem ryglowym 23 na jednym końcu i prostopadłym do niego uchwytem 24 na drugim końcu. Uchwyt 24 na fig. 2 jest skierowany w tę samą stronę co nosek 23. Hak ryglujący 21 ze skierowanym w górę uchwytem 24 i noskiem ryglowym 23 wprowadza się przy tym, tak jak klucz do zamka w dziurkę do klucza, w ukształtowane tak, aby powodowało samozakleszczanie, na przykład owalne wycięcie 8, i następnie przekręca się za uchwyt 24 w kierunku strzałki 19 w dół o 180 stopni, przy czym nosek 23 przekręca się w dolne położenie narysowane linią kreskową i chwyta za wycięcie 8 tak, że rygiel 20, w narysowanym linią kreskową położeniu, jest zablokowany z boku. Jest to jedyna operacja potrzebna do zamocowania wspornika 4 za pomocąłubka 7 i haków 5 na stopce 2 teownika lub dwuteownika.
Na figurze 4a do 4c widać, że łubek 7, w korzystnie jednoczęściowym ukształtowaniu, ma przekrój ceowy z mostkiem poprzecznym 10 i bocznymi skrzydełkami 9, na których jednym końcu umieszczone są wystające haki 5. W hakach 5 są wycięcia 8 do przetykania rygla 20. Wycięcie 8 dla uzyskania samozakleszczania rygla 20 ma odbiegający od koła kształt eliptyczny, eliptoidalny albo owalny lub w postaci otworu wydłużonego. Ponadto, w mostku poprzecznym 10 łubka 7, na przeciwległym do haków 5 końcu, znajduje się wycięcie 11 na element regulacyjny. Ponadto z fig. 2 widać, że elementem regulacyjnym może być dowolna śruba, która wspiera się na stronie wewnętrznej stopki 2 dając większy lub mniejszy odstęp, zależnie od stanu wkręcenia, i dzięki temu umożliwia prostą i efektywną korekcję położenia poziomego każdego wspornika 4.
Ukształtowanie rygla 20 lub też haka ryglującego 21 na fig. 5a i 5b w postaci klucza należy traktować tylko jako przykład, przy czym współpracujące wycięcie 8 w łubku 7 ma postać otworu w kształcie dziurki do klucza, do wkładania noska ryglowego o odpowiednim kształcie, jak to ukazują przykładowo fig. 2,3 i 4b. Kształt noska ryglowego i odpowiadające temu ukształtowanie wycięcia 8 w hakach 5 łubka 7 pozostawia się do wyboru specjaliście.
Z figury 5b widać, że ryglowanie po wetknięciu trzpienia 22 z noskiem ryglowym 23 przez wycięcie 8 następuje po prostu przez obrócenie uchwytu 24 w kierunku strzałki 19. Przy tym na fig. 5a i 5b widać wyraźnie proste ukształtowanie rygla 20.
184 345
Według fig. 6, rygiel 20 jest ukształtowany na uchwycie 24 z końcowym zgrubieniem 25, żeby wyeliminować ewentualne pomyłki przy wkładaniu w wycięcie 8. Zwiększa to bezpieczeństwo montażu wspornika 4.
Ukazane przykładowo przykłady wykonania współpracujących ze sobą elementów: łubka 7, haków 5, rygla 20 nie są oczywiście jedynymi obowiązującymi. Specjalista kierując się swoją wiedzą fachową może też proponować inne ukształtowania regału wspornikowego, o ile odpowiadają one idei wynalazku i przynoszą rozwiązanie postawionego na wstępie zadania. Na przykład, rygiel 20 można ukształtować z tak wydłużonym trzpieniem 22, że przy wsuwaniu przechodzi on przez parę haków łubka 7. Umożliwia to ewentualnie dalsze uproszczenie urządzenia. Również zamiast zgrubienia 25 można przewidzieć nosek albo inne rozwiązanie konstrukcyjne. Ukształtowanie konstrukcyjne przystosowane do specjalnego wykorzystania urządzenia pozostawia się do uznania specjalisty.
FIG. 2 /
184 345
184 345
FIG .9
Λ'
/ X5
4a
sT
,x s_L· 9 -5
7
FIG
FIG
184 345
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (6)

Zastrzeżenia patentowe
1. Regał wspornikowy na długie produkty, takie jak deski, rury, kształtowniki i tym podobne, ze stojakami i wychodzącymi od nich wspornikami, przy czym stojaki są ukształtowane jako stojaki teownikowe, a w ich stopkach są wycięte otwory rozmieszczone nad sobą parami, w odstępie od siebie i na tej samej wysokości, a na końcu każdego wspornika znajduje się, jako element przytrzymujący, łubek z dwoma wystającymi hakami, do rozłącznego zawieszenia w otworach stojaków, przy czym haki są częściowo przetkane poziomo przez otwory, znamienny tym, że każdy hak (5), w przetkanej przez otwór (3) części (6) ma wycięcie (8), w którymjest poziomo uchwycony rygiel (20), i że rygiel (20) ma postać haka ryglującego (21), który, podobniejak klucz, ma trzpień (22) o przekroju okrągłym, wyposażony najednym końcu w nosek ryglowy (23) a na drugim końcu w uchwyt (24) usytuowany pod kątem prostym do trzpienia (22).
2. Regał według zastrz. 1, znamienny tym, że wycięcia (8), mająpostać dziurek do klucza, o kształcie kompatybilnym do nosków ryglowych (23).
3. Regał według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że wycięcia (8) mająpostać otworów o kształcie odmiennym od kołowego, korzystnie, eliptycznym, eliptoidalnym albo owalnym lub podobnym do otworu wydłużonego.
4. Regał według zastrz. 1, znamienny tym, że uchwyt (24) rygla (20) ma na końcu zgrubienie (25), przy czym rygiel (20) jest, korzystnie, odkuwkąze stali ulepszonej.
5. Regał według zastrz. 1 znamienny tym, że umieszczony na końcu każdego wspornika (4) łubek (7), korzystnie jednoczęściowy, ma w przekroju poprzecznym kształt ceowy z mostkiem poprzecznym (10) i bocznymi skrzydełkami (9), zakończonymi wystającymi hakami (5).
6. Regał według zastrz. 5, znamienny tym, że w mostku poprzecznym (10) łubka (7), na końcu przeciwległym względem haków (5), znajduje się wycięcie (11) dla elementu regulacyjnego.
PL97332234A 1996-09-17 1997-09-10 Regał wspornikowy PL184345B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29616189U DE29616189U1 (de) 1996-09-17 1996-09-17 Kragarmregal
PCT/EP1997/004943 WO1998011804A1 (de) 1996-09-17 1997-09-10 Kragarmregal

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL332234A1 PL332234A1 (en) 1999-08-30
PL184345B1 true PL184345B1 (pl) 2002-10-31

Family

ID=8029340

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97332234A PL184345B1 (pl) 1996-09-17 1997-09-10 Regał wspornikowy

Country Status (14)

Country Link
US (1) US6129224A (pl)
EP (1) EP0926967B1 (pl)
JP (1) JP2001503001A (pl)
AT (1) ATE191835T1 (pl)
AU (1) AU4701897A (pl)
BR (1) BR9711487A (pl)
DE (2) DE29616189U1 (pl)
DK (1) DK0926967T3 (pl)
ES (1) ES2146987T3 (pl)
GR (1) GR3033458T3 (pl)
MY (1) MY121666A (pl)
PL (1) PL184345B1 (pl)
PT (1) PT926967E (pl)
WO (1) WO1998011804A1 (pl)

Families Citing this family (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE29622112U1 (de) * 1996-12-19 1997-03-06 Ohra Regalanlagen GmbH, 50169 Kerpen Kragarmregal
FR2793311B1 (fr) * 1999-05-05 2001-07-27 Snecma Dispositif de chargement de pieces a traiter thermiquement
DE29910201U1 (de) 1999-06-11 1999-08-05 BRASS Laden-Regalbau GmbH, 74235 Erlenbach Kragarmregalvorrichtung
DE29915443U1 (de) 1999-09-02 1999-11-25 Hoelscher Andreas Kragarmregal
ATE256058T1 (de) * 2000-04-12 2003-12-15 Cometal Engineering S P A Lagergestell für metallprofile
US6571963B2 (en) * 2000-10-19 2003-06-03 HUMPHREY John Switch heater cover support rack
US6390309B1 (en) * 2001-03-22 2002-05-21 Timothy R. Tucker Sporting equipment hammock
DE10115811A1 (de) * 2001-03-30 2002-10-17 Hoelzer Erwin Kragarmregal
US6776298B2 (en) * 2001-04-03 2004-08-17 Ridg-U-Rak, Inc. Front beam and tension rod arrangement for push back rack storage system
US6935523B2 (en) * 2002-01-18 2005-08-30 La Display Fixture, Inc. Modular display rack system
US6669037B1 (en) * 2002-01-18 2003-12-30 La Display Fixture, Inc. Modular display rack system
US8016137B2 (en) * 2009-02-24 2011-09-13 Illinois Tool Works Inc. Wall-mountable storage system
US8567734B2 (en) * 2009-09-14 2013-10-29 Underground Devices, Inc Cable support system
US20110168651A1 (en) * 2010-01-13 2011-07-14 Demco, Inc. Shelving System and Components Thereof
DE202010005700U1 (de) * 2010-06-23 2010-09-02 Irega Ag Steckregal zur Lagerung von Sätzen von Fahrzeugrädern
US8662507B2 (en) * 2012-06-29 2014-03-04 Bsh Home Appliances Corporation Self-elevating and self-lowering assembly cart for transporting a household appliance assembly component
US8960451B2 (en) * 2012-07-13 2015-02-24 International Business Machines Corporation Ruggedizing large server storage frame
US8517186B1 (en) 2012-07-23 2013-08-27 Underground Devices, Inc. ULT cable support system with saddles
US8550259B1 (en) 2012-07-23 2013-10-08 Underground Devices, Inc. ULT cable support system
US9119471B2 (en) 2013-03-14 2015-09-01 Spg International Llc Support bracket
EP3051977B1 (en) 2013-10-01 2018-11-07 SPG International LLC Shelving system
FR3050812B1 (fr) * 2016-04-28 2019-11-29 Arianegroup Sas Outillage de chargement a grande modularite
US10709237B2 (en) 2017-02-17 2020-07-14 Intermetro Industries Corporation Cantilever shelving system
US10021972B1 (en) 2017-02-17 2018-07-17 Intermetro Industries Corporation Cantilever shelving system
US10314395B2 (en) * 2017-02-21 2019-06-11 James E. McGhee, III Pallet spacer system and method of use
DE102017116527A1 (de) * 2017-07-21 2019-01-24 Binder Gmbh Verfahren zur passgenauen Positionierung eines Innenkessels im Außenkessel eines Klimaschranks und Klimaschrank
US10368639B1 (en) * 2018-07-09 2019-08-06 Shenter Enterprise Co., Ltd. Butt-joining and positioning structure of vertical bar with hook hole
CN109592276B (zh) * 2018-12-03 2020-10-27 连云港鑫正光电科技有限公司 一种取放方便调节简单的电子产品存放结构
USD918627S1 (en) * 2019-01-24 2021-05-11 Kayaksupco LLC Watercraft stand
USD923367S1 (en) * 2020-09-24 2021-06-29 Michael Hornbacher Freestanding ladder storage rack
USD998389S1 (en) * 2020-09-24 2023-09-12 Michael D. Hornbacher Freestanding ladder storage rack
JP1686066S (pl) * 2020-12-23 2021-05-24
CN113247501B (zh) * 2021-05-25 2022-11-22 一汽解放汽车有限公司 一种立体库
CN114772137B (zh) * 2022-06-22 2022-09-02 山东交通职业学院 一种仓库用智能物流存储设备

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE187829C1 (pl) * 1963-01-01
DD82545A (pl) * 1900-01-01
US2790559A (en) * 1954-06-18 1957-04-30 Saginaw Ind Company Knock-down shelving
US3525442A (en) * 1968-03-27 1970-08-25 William H Novales Cantilever rack
JPS541824B1 (pl) * 1968-08-16 1979-01-30
US3602374A (en) * 1969-04-04 1971-08-31 Westeel Rosco Ltd Cantilever rack
DE2231013A1 (de) * 1972-06-24 1974-01-17 Ronniger Regale Inh Egon Ronni Einhaengetraeger fuer regale
DE2406049A1 (de) * 1974-02-08 1975-08-14 Juergens Walter Palettenregal
US4023684A (en) * 1975-09-08 1977-05-17 Rack Engineering Company Cantilever rack structure
US4065089A (en) * 1977-03-09 1977-12-27 Donald Frazier Cantilever rack construction
US4286719A (en) * 1979-11-27 1981-09-01 Palmer-Shile Company Cantilever storage rack
DE8108652U1 (de) * 1981-03-24 1981-08-20 Hoelscher, Ottokar, 5000 Köln Kragarm-regal, einhaengbare ausfuehrung
GB8628280D0 (en) * 1986-11-26 1986-12-31 Constantine P D Cantilever racking system
DE3832537A1 (de) * 1988-09-24 1990-03-29 Hoelscher Ottokar Kragarm-regal
DE3934851A1 (de) * 1989-09-12 1991-03-21 Sipag Storage Syst Ind Prod Anbauregal od. dgl. lagervorrichtung, insbesondere fuer langgut
US5092546A (en) * 1990-05-01 1992-03-03 Wolfbauer Douglas A Support system for electrical conduits and the like
DE29604799U1 (de) * 1996-03-15 1996-06-05 Fiedler, Harald, 63500 Seligenstadt Kragarmregal

Also Published As

Publication number Publication date
ES2146987T3 (es) 2000-08-16
MY121666A (en) 2006-02-28
PT926967E (pt) 2000-10-31
EP0926967A1 (de) 1999-07-07
DE29616189U1 (de) 1996-10-31
ATE191835T1 (de) 2000-05-15
JP2001503001A (ja) 2001-03-06
US6129224A (en) 2000-10-10
DK0926967T3 (da) 2000-09-04
BR9711487A (pt) 2000-01-18
GR3033458T3 (en) 2000-09-29
AU4701897A (en) 1998-04-14
PL332234A1 (en) 1999-08-30
WO1998011804A1 (de) 1998-03-26
DE59701483D1 (de) 2000-05-25
EP0926967B1 (de) 2000-04-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL184345B1 (pl) Regał wspornikowy
US11297942B2 (en) Shelving system
EP1326511B1 (en) Suspended storage structure
US5100086A (en) Cable tray support system
US6688568B1 (en) Fixing device comprising a rod hooked on a wall
US6012691A (en) Universal beam hanger
US8579084B2 (en) Founding system
CA2183198A1 (en) Shelf mounting system
US7360627B2 (en) Support bracket securable to an upwardly extending wall stud
US11717085B2 (en) Suspension system for storage components
CA1183104A (en) Shelving system
PL175159B1 (pl) Urządzenie do przyłączania elementów okładziny panelowej do pionowych szyn wsporczych
US4029025A (en) Shelving structure
GB2197183A (en) Racking system
CN215331653U (zh) 楼承板加固装置及建筑结构
CZ297567B6 (cs) Regál
SE505972C2 (sv) Lyftögla
EP1775398B1 (en) Connector for ceiling systems
EP0269425A1 (en) Cantilever racking system
CN111851863A (zh) 一种钢筋桁架固定机构及钢筋桁架装配组件
CN219678005U (zh) 一种电力桥架
US3191899A (en) Pipe hanger
CN219081076U (zh) 一种楼承板的临边防护网
EP0088107B1 (en) Beam, for instance for a storage rack
WO1996022042A1 (en) A plate-shaped bracket and a vertical support profile for the bracket