PL182590B1 - Stempel ręczny - Google Patents

Stempel ręczny

Info

Publication number
PL182590B1
PL182590B1 PL97317809A PL31780997A PL182590B1 PL 182590 B1 PL182590 B1 PL 182590B1 PL 97317809 A PL97317809 A PL 97317809A PL 31780997 A PL31780997 A PL 31780997A PL 182590 B1 PL182590 B1 PL 182590B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
tab
actuating bow
bow
tongue
Prior art date
Application number
PL97317809A
Other languages
English (en)
Other versions
PL317809A1 (en
Inventor
Karl Skopek
Original Assignee
Colop Stempelerzeugung Skopek
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Colop Stempelerzeugung Skopek filed Critical Colop Stempelerzeugung Skopek
Publication of PL317809A1 publication Critical patent/PL317809A1/xx
Publication of PL182590B1 publication Critical patent/PL182590B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B41PRINTING; LINING MACHINES; TYPEWRITERS; STAMPS
    • B41KSTAMPS; STAMPING OR NUMBERING APPARATUS OR DEVICES
    • B41K1/00Portable hand-operated devices without means for supporting or locating the articles to be stamped, i.e. hand stamps; Inking devices or other accessories therefor
    • B41K1/36Details
    • B41K1/38Inking devices; Stamping surfaces
    • B41K1/40Inking devices operated by stamping movement

Landscapes

  • Toys (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Supports Or Holders For Household Use (AREA)

Abstract

1 . Stempel reczny z obudowa oraz z obejmujacym obudowe i przesuwnym przeciw sile sprezyny kablakiem urucha- miajacym z czcionkami literowymi, który zawiera ramiona, prowadzone na sciankach bocznych obudowy, a takze z co najmniej jednym elementem ustalajacym, sadzonym ruchomo w kierunku poziomym w jednym z ramion kablaka uruchamiajacego, który to element wspólpracuje z co najmniej jedna wneka ustalajaca wykonana w sasiedniej sciance bocznej obudowy, dla unierucho- mienia kablaka uruchamiajacego na obu- dowie w zadanych polozeniach na drodze jego przesuwu, znamienny tym, ze wneka ustala- jaca (8) w obudowie (2) ma na swym gór- nym obrzezu podciecie (15) oraz ze ele- ment ustalajacy ma postac sprezynujacego jezyczka (7), którego swobodny koniec (9) jest wciskany we wneke ustalajaca (8) i zahaczany za podciecie (15). FIG.1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest stempel ręczny.
Zzazz jest stempel ręczny z obudową oraz z o0ż)mu)ąeym obudowę i przesuwnym przeciw sSIz sprężyny kabłąkiem uruchamiającym z czcionkami literowymi, który zawiera ramiona, prowadzone na ściankach bocznych obudowy, a także z co najmniej jednym elementem ustalającym, osadzonym ruchomo w kierunku poziomym w jednym z ramion kabłąka uruchamiającego, który to element współpracuje z co najmniej jedną wnęką ustalający wykonaną w aąsiżdnie) ściance bocznej obudowy, dla bnSżruehomiezia kabłąka uruyhamiającżuo za obudowie w zadanych położeniach na drodze jego przesuwu.
182 590
Z opisu AT 384.999 B oraz AT 390.230. S znany jest stempel ręczny, który zawiera urządzenie do samoczynnego doprowadzania tuszu do zespołu czcionek literowych, a także mechanizm nawrotny dla tego ostatniego. Aby przy użyciu stempla ręcznego przestawić zespół czcionek literowych do położenia stemplowania, obraca się go o 180° za pomocą mechanizmu nawrotnego i przesuwa, jako rękojeść służy do tego celu kabłąk uruchamiający, który jest połączony w tym samym stemplu ręcznym z wydrążonym uchwytem, w którego wnętrzu umieszczona jest połączona z obudową stempla rurka, ze wstawieniem pomiędzy nie sprężyny. Aby unieruchomić stempel w różnych położeniach, tj. ustalać kabłąk uruchamiający względem obudowy, na uchwycie osadzona jest przesuwna do wewnątrz zasuwka, która może wchodzić w jeden z szeregu karbów ustalających na wewnętrznej rurce. W ten sposób w danym pośrednim położeniu unieruchomienia można np. uzupełnić tusz w stemplu lub przeprowadzić zmianę przestawionych czcionek literowych, wykonanych np. w postaci pasków. Aby przy tym zablokować lub odblokować kabłąk uruchamiający, należy w każdym razie trzymać stempel jedną ręką, a drugą ręką przesuwać zasuwkę.
Ponadto w obrocie handlowym dostępny jest stempel ręczny, który stanowi dalsze rozwinięcie omówionego powyżej stempla w tym sensie, że górna część poprzeczna kabłąka uruchamiającego sama tworzy rękojeść uchwytową. Stosownie do tego wprawdzie element ustalający, przeznaczony do blokowania różnych położeń stempla, jest również wykonany jako przesuwna poziomo zasuwka, jednak tu zasuwka ta jest umieszczona na jednym z ramion kabłąka uruchamiającego. Wymienioną zasuwkę można w szczególności wciskać prostopadle do sąsiedniej ścianki bocznej obudowy w jedną z szeregu wnęk ustalających w ściance bocznej obudowy, przy czym dolne obrzeze wnęk ustalających jest wykonane jako biegnąca pochyło na zewnątrz powierzchnia cofająca, aby zasuwkę poprowadzić na zewnątrz, gdy kabłąk uruchamiający jest przemieszczany przy obudowie dalej w dół. W celu odblokowania kabłąka uruchamiającego, naciska się go zatem po prostu w dół, tak, iż zasuwka przesuwa się wzdłuż pochyłej powierzchni wnęki ustalającej ku zewnętrznej stronie. Dzięki czemu kabłąk uruchamiający jest znowu swobodnie przesuwny.
Z opisanymi stemplami ręcznymi wiąże się jednak między innymi ta wada, ze wskutek działania sprężyny pomiędzy kabłąkiem uruchamiającym i obudową za pośrednictwem jednostronnie umieszczonej zasuwki powstaje siła boczna, która podczas odblokowywania zasuwki może przyczynić się do skośnego ustawiania się ramion kabłąka uruchamiającego przy ściankach bocznych obudowy. Jednakże przede wszystkim niekorzystne jest to, ze zasuwka, wykonana jako suwak, stanowi oddzielny element konstrukcyjny, który należy oddzielnie wytworzyć i dla którego należy przewidzieć oddzielną podporę w kabłąku uruchamiającym.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie stempla ręcznego wymienionego na wstępie rodzaju, którego urządzenie ustalające jest proste w aspekcie konstrukcji i wytwarzania, który jest łatwo uruchamiany jedną ręką i w którym nie występuje skośnie ustawienie się ramion kabłąka uruchamiającego przy ściankach bocznych obudowy.
W stemplu ręcznym podanego na wstępie rodzaju, zgodnie z wynalazkiem, wnęka ustalająca w obudowie ma na swym górnym obrzezu podcięcie oraz element ustalający ma postać sprężynującego języczka, którego swobodny koniec jest wciskany do wnęki ustalającej i zahaczany za podcięcie.
W tym rozwiązaniu wyeliminowany jest w korzystny sposób oddzielny, osadzony przesuwnie element unieruchamiający do blokowania lub odblokowania kabłąka uruchamiającego. Sprężynujący języczek jest połączony na stałe z ramieniem kabłąka uruchamiającego, tak, iż uzyskuje się znaczne uproszczenie wytwarzania. Dzięki podcięciu wnęki ustalającej, zapewnione jest przy tym niezawodne zahamowanie języczka bez względu na jego sprężystość.
Korzystnie, języczek jest usytuowany w otworze przelotowym ramienia kabłąka uruchamiającego, dzięki czemu można go zabezpieczyć przed ewentualnym uszkodzeniem i umieścić wewnątrz obrysu ramienia kabłąka uruchamiającego bez zakłócenia recepcji wizualnej.
Korzystnie, języczek w otworze przelotowym stanowi jedną całość z ramieniem kabłąka uruchamiającego. Dzięki temu umożliwiono w szczególnie prosty sposób jednoczęściowe wytwarzanie elementu ustalającego na kabłąku uruchamiającym.
182 590
Aby zapobiec szczególnie skutecznie skośnemu ustawieniu się ramion kabłąka uruchamiającego przy ściankach bocznych obudowy, zgodnie z wynalazkiem, języczek jest umieszczony w obu ramionach kabłąka uruchamiającego. Dzięki zastosowaniu sprężynujących języczków jako elementów ustalających, obustronne blokowanie lub unieruchamianie można przy tym uzyskiwać bezproblemowo jedną ręką.
Języczek w swym położeniu spoczynkowym znajduje się wewnątrz przestrzeni ograniczającej, wyznaczonej przez grubość ścianki ramienia kabłąka uruchamiającego, aż swobodny koniec języczka nie zacznie współpracować z podcięciem wnęki ustalającej.
Aby ułatwić zahaczenie swobodnego końca języczka za podcięcie wnęki ustalającej, korzystnie, swobodny koniec języczka jest zaostrzony. Dzięki temu uzyskuje się ponadto dokładne osadzenie swobodnego końca języczka wewnątrz podcięcia.
W celu prostego uruchamiania języczka podczas blokowania, języczek ma służącą jako rękojeść, w sąsiedztwie swobodnego, zaostrzonego końca pogrubioną część a po przeciwnej stronie część przyłączeniową, mającą mniejszą grubość. Dzięki stosunkowo cienkiej części przyłączeniowej, za pomocą której wykonane jest połączenie z ramieniem kabłąka uruchamiającego, zapewnione jest jednocześnie w prosty sposób sprężynowanie języczka.
W związku z tym, w aspekcie prostego manipulowania lub uruchamiania, jest korzystne, jeśli zewnętrzna powierzchnia języczka, poczynając od zaostrzonego końca, ma postać wypukłego przycisku guzikowego.
Skierowana ku ściance bocznej obudowy wewnętrzna powierzchnia języczka biegnie pochyło na zewnątrz ku górze pod kątem ostrym, korzystnie od 1 do 5°, zwłaszcza w przybliżeniu 3°, względem płaszczyzny wewnętrznej powierzchni ramienia kabłąka uruchamiającego. Dzięki temu dodatkowo zapewniono, że swobodny koniec języczka w jego położeniu spoczynkowym nie może niechcący zacząć współpracować z podcięciem wnęki ustalającej. Prócz tego w ten sposób zostaje wydłużona droga sprężynowania, a tym samym korzystnie zwiększona siła sprężynowania lub cofanie języczka, tak, iż języczek ze zwiększoną niezawodnością sprężynuje wstecz do swego położenia spoczynkowego podczas zwalniania z podcięcia.
Otwór przelotowy i języczek mają w widoku ogólny kształt prostokątny. Dzięki temu jest możliwe zwarte wykonanie języczka, które pomimo to może dawać dostatecznie dużą powierzchnię nacisku przy wciskaniu.
Korzystnie, grubość części przyłączeniowej języczka jest w przybliżeniu równa połowie grubości pogrubionej części.
Wynalazek w przykładzie wykonania został bliżej objaśniony na podstawie rysunku, na którym fig. 1 przedstawia stempel ręczny w widoku z przodu, przy czym obudowa stempla jest uwidoczniona grubymi liniami, a kabłąk uruchamiający - cienkimi liniami, fig. 2 - stempel ręczny według fig. 1 w widoku z boku, fig. 3 - stempel ręczny w widoku z przodu, przy czym kabłąk uruchamiający z obudową jest unieruchomiony w dolnym położeniu, fig. 4 powiększony szczegół urządzenia ustalającego w przekroju poprzecznym, a fig. 5 - zmodyfikowane urządzenie ustalające w ujęciu według fig. 4.
Na fig. 1-3 cyfra 1 oznacza ogólnie stempel ręczny z obudową 2 i kabłąkiem uruchamiającym 3, który obejmuje obudowę 2 i którego dwa ramiona 4 są osadzone przesuwnie na obu ściankach bocznych 5 obudowy ramowej 2 przeciw sile sprężyny 6; sprężyna 6 opiera się przy tym z jednej strony o obudowę 2, z drugiej zaś strony o kabłąk uruchamiający 3. Za pomocą kabłąka uruchamiającego 3 podczas użytkowania stempla 1 zespół czcionek literowych zostaje przeprowadzony w znany sposób z górnego położenia spoczynkowego do dolnego położenia roboczego, a jednocześnie obrócony o 180°. Ze względu na większą przejrzystość rysunku opuszczone są części, tworzące mechanizm nawrotny tego stempla ręcznego 1, a także kółka czcionkowe, paski czcionkowe, płytka odbijająca, poduszeczka do samonasycania tuszem, które są znane jako takie i nie wymagają dalszego objaśniania. Dla bliższego wyjaśnienia można tu wskazać np. na powołany na wstępie opis AT 384.999 B.
Aby ustalić kabłąk uruchamiający 3 w różnych położeniach wysokościowych jego drogi przesuwu przy obudowie 2, w celu nastawienia kółek czcionkowych, dopełnienia poduszeczki tuszem albo w położeniu spoczynkowym lub roboczym, w ramionach 4 kabłąka uruchamiającego 3 umieszczone są elementy ustalające w postaci sprężynujących języczków 7. Jak to
182 590 będzie jeszcze bliżej objaśnione, te języczki 7 są wciskane każdorazowo we wnęki ustalające 8 w odpowiedniej ściance bocznej 5 obudowy 2, a ich wykonanie jest widoczne najlepiej w powiększonym ujęciu według fig. 4, która uwidacznia języczek 7 w położeniu spoczynkowym. Swobodny koniec 9 języczka 7 jest zaostrzony ku górze i przechodzi w dół w sposób ciągły w służącą jako rękojeść, pogrubioną część 10, która ma postać wypukłego przycisku guzikowego 11. Następna za pogrubioną częścią 10, dolna część przyłączeniowa 12 jest w przybliżeniu w połowie tak gruba jak pogrubiona część 10, aby umożliwić sprężynujące zginanie języczka 7.
Języczek 7 jest umieszczony w otworze przelotowym 13 w ramieniu 4 i swym dolnym końcem jest uformowany jako jedna całość z ramieniem 4. Kabłąk uruchamiający 3, a z nim również języczek 7 wytwarza się z tworzywa sztucznego, zwłaszcza z ABS, przez odlewanie ciśnieniowe lub metodą prasowania wtryskowego. Istnieje jednak z pewnością również możliwość wykonywania języczka 7 jako metalowej sprężyny piórkowej z przyciskiem guzikowym, którą mocuje się w odpowiedni sposób w otworze przelotowym 13 w ramieniu 4, na przykład wstawia się w szczelinę, przykleja itp.
Jak to jest uwidocznione na fig. 2, otwór przelotowy 13 i znajdujący się w nim nieco mniejszy od niego języczek 7 mają kształt prostokątny. Liczbą 14 oznaczony jest na fig. 2 otwór w ściance bocznej 5 obudowy 2, który służy jako układ sterowania jarzmowego dla nie objaśnionego tu bliżej mechanizmu nawrotnego stempla ręcznego 1.
Według fig. 4, wymieniona wnęka ustalająca 8 w ściance bocznej 5 obudowy 2 (na fig 4 uwidoczniona linią kreskowo-kropkową) przebiega pochyło do wewnątrz ku górze i jest zaopatrzona w podcięcie 15, którego kształt jest dopasowany do wierzchołka 9 języczka 7.
W przedstawionym przykładzie wykonania, trzy wnęki ustalające są umieszczone każdorazowo w różnych położeniach wysokościowych pośrodku ścianek bocznych 5 naprzeciwko języczków 7 (fig. 1-3). Jak to przy tym jest widoczne zwłaszcza z fig. 2, wnęki ustalające 8 mogą być również nieciągłe, tj. składać się każdorazowo z dwóch części wnękowych z obu stron środkowej szczeliny podłużnej 16 w każdej ściance bocznej 5 obudowy. Szczeliny podłużne 16 służą przy tym w tradycyjny sposób do prowadzenia osi czcionek literowych.
Z przedstawionego na fig. 4 położenia spoczynkowego języczka 7 jest ponadto widoczne, ze ten ostatni znajduje się wewnątrz przestrzeni ograniczającej, wyznaczonej przez grubość ścianki ramienia 4, oraz że powierzchnia wewnętrzna języczka 7, skierowana ku sąsiadującej z nią ściance bocznej 5 obudowy 2, przebiega pod kątem ostrym a, korzystnie od 1 do 5°, zwłaszcza około 3°, względem płaszczyzny wewnętrznej boku ramienia 4 pochyło na zewnątrz ku górze.
Na fig. 5 uwidoczniona jest odmiana urządzenia ustalającego, w której swobodny koniec 9 języczka 7 ma kształt haczykowaty, a sam języczek 7, zamiast na swym dolnym końcu, jak to jest uwidocznione na fig. 4, jest wykonany na swym górnym końcu jako jedna całość z ramieniem 4 kabłąka uruchamiającego 3. W sąsiedztwie haczykowatego końca 7 pogrubiony obszar materiału tworzy znowu przycisk guzikowy 11.
Z przedstawionego na fig. 1 najwyższego, nieustalonego położenia można przesunąć kabłąk uruchamiający 3 ręcznie przeciw sile sprężyny 6 w dół aż do żądanego położenia z języczkami 7 w jednej z trzech wnęk ustalających 8. Teraz wciska się do wewnątrz przyciski guzikowe 11 za pomocą kciuka oraz palca wskazującego lub serdecznego, tak, iż swobodny koniec 9 języczków 7 wchodzi do odpowiedniej wnęki ustalającej 8. Jeśli teraz zostaje nieco zmniejszony nacisk ręczny na kabłąk uruchamiający 3 przy jednoczesnym utrzymaniu nacisku na przyciski guzikowe 11, to kabłąk uruchamiający 3 zostaje przesunięty ku górze pod działaniem siły sprężyny 6 tak daleko, aż swobodne, zaostrzone końce 9 języczków 7 zahaczą się całkowicie w podcięciu 15 wnęk ustalających 8, tak, iż kabłąk uruchamiający 3 jest zablokowany (por. np. dolne położenie ustalone na fig. 3). Dotyczy to w ten sam sposób postaci wykonania według fig. 4 i 5. Różnica pomiędzy tymi postaciami wykonania polega jedynie na tym, że w postaci wykonania według fig. 4 języczek 7 w położeniu ustalenia jest obciążony przez sprężynę 6 w kierunku podłużnym na ściskanie, a w postaci wykonania na fig. 5 - jednak na rozciąganie.
182 590
Aby zwolnić ponownie blokadę, kabłąk uruchamiający 3 należy przycisnąć w dół względem obudowy jedynie w takim stopniu, aż swobodny, zaostrzony koniec 9 języczków 7, wskutek inherentnej siły sprężynowania tych języczków 7 oraz w danym przypadku prowadzenia ślizgowego wzdłuż pochyłej powierzchni wewnętrznej wnęk ustalających 8, zostanie cofnięty do położenia spoczynkowego ku zewnętrznej stronie, pod górnym, podciętym obrzeżem wnęk ustalających, tak, iż kabłąk uruchamiający 3 jest znowu swobodnie przesuwny.
182 590
182 590
FIG.1 FIG.2
«ο
oj t>- <0 03
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Stempel rczzny z obudową oraz z obejmującym obudowę i przesuwnym przeciw sile sprężyny kabłąkSem uruchamiającym z ezeSoZkamS literowymi, który zawiera ramiona, prowadzone na ściankach bocznych obudowy, a także z co najmniej jednym elementem ustalającym, osadzonym ruchomo w kierunku poziomym w jednym z ramion kabłąka uruchamiającego, który to element współpracuje z co najmniej jedną wnęką ustalający wykonaną w sąsiedniej ściance bocznej obudowy, dla uzSeruehomSzzSa kabłąka uruchamiającego na obudowie w zadanych położeniach na drodze jego przesuwu, znamienny tym, że wnęka ustalająca (8) w obudowie (2) ma na swym górnym obrzeżu podcięcie (15) oraz że element ustalający ma postać sprężynującego języczka (7), którego swobodny koniec (9) jest wciskany we wnękę ustalającą (8) i zahaczany za podcięcie (15).
  2. 2. Stempel wedłuę aatte . 1, znamienny tym, zejęzyzzek (7^& usytuowany w otworze przelotowym (13) ramienia (4) kabłąka uruchamiającego (3).
  3. 3. Stempel według zastrz. 2, znamienny tym, ze języczek (7) w otworze przelotowym (13) stanowi jedną całość z ramieniem (4) kabłąka uruchamiającego (3).
  4. 4. 8ιοιώζι 1 wedtug aasz-z. 1 , znamiznny tym , zejzzyczek (7) emierecoznytest w obu ramionach (4) kabłąka uruchamiającego (3).
  5. 5. Stempe 1 wedtuz αastrz. , , znamienny tym , żejęzyzeek (7) w wzem połżeni-ńę spoczynkowym znajduje się wewnątrz przestrzeni ograniczającej, wyznaczonej przez grubość ścianki ramienia (4) kabłąka uruchamiającego (3).
  6. 6. Stempel wdduug aattzz ., , znamienny tym, żz wwobodny konicz (9) jzzyzeka P) żett zaostrzony.
  7. 7. Stemżel wdduug aast^.. 3 , znamiznny tym, żejęzyężek (7) faz w sasledfWsie woobodzego, zaostrzonego końca (9) pogrubioną część (10), a po srzżyiwze) stronie część przyłączeniową (12), mającą mniejszą grubość.
  8. 8. Stempe 1 wddteg αattrz . 7 , znamienny tym, żz poczynyc^ od swobodno, , ζαο^ΐ'ζοnego końca (9), zewnętrzna powierzchnia języczka (7) ma postać wypukłego pręzcSseu guzikowego (11).
  9. 9. ϋ-αάΚιρ astsz:?;. ,, znamiezyy tym, ż.c ϋΌχζ'ηρίτζηα oΌwitę·ycZnia języęeka (T,), skierowana ku ściance bocznej (5) obudowy (2), biegnie pochyło na zewnątrz ku górze pod kątem ostrym (a), korzystnie od 1 do 5°, zwłaszcza w przybliżeniu 3°, względem płaszczyzny wewnętrznej sowierzchzi ramienia (4) kabłąka uruchamiającego.
  10. 10. 81οι'ώρο 1 teedtuę aŁisZ-z. 3, ζ^^ϊζο^ tym, żz owvór rrżeloOwzy (3^) j języężek P) mają w widoku ogólny kształt prostokątny.
  11. 11. 81οζρζι 1 aastzz. 1, znamienny tym, ee ruubość zzęćci ręzdłyężzmowej 11) ) języczka (7) jest w przybliżeniu równa połowie grubości pogrubionej części (10).
PL97317809A 1996-01-04 1997-01-02 Stempel ręczny PL182590B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0000496U AT1241U1 (de) 1996-01-04 1996-01-04 Handstempel

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL317809A1 PL317809A1 (en) 1997-07-07
PL182590B1 true PL182590B1 (pl) 2002-01-31

Family

ID=3479096

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97317809A PL182590B1 (pl) 1996-01-04 1997-01-02 Stempel ręczny

Country Status (7)

Country Link
US (1) US5727467A (pl)
EP (1) EP0782930B1 (pl)
AT (2) AT1241U1 (pl)
DE (1) DE59601553D1 (pl)
HU (1) HU216862B (pl)
PL (1) PL182590B1 (pl)
RU (1) RU2164208C2 (pl)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT2996U1 (de) * 1998-10-14 1999-08-25 Colop Stempelerzeugung Skopek Achssicherung für die schwenkachse eines handstempels sowie handstempel
AT409741B (de) * 2001-01-25 2002-10-25 Trodat Gmbh Selbstfärbestempel
US6829993B2 (en) * 2001-11-09 2004-12-14 Marc L. Aronson Lock for a hand stamping device
AU2003300457A1 (en) * 2003-01-02 2004-07-29 M And R Marking Systems, Inc. Hand stamp and locking storage cap
US6931990B2 (en) * 2003-09-26 2005-08-23 Sun Coast Merchandise Corp. Stamper
AT412772B (de) * 2003-10-17 2005-07-25 Colop Stempelerzeugung Skopek Selbstfärbe-handstempel
US7111554B2 (en) * 2005-01-07 2006-09-26 Commonwealth Notary Supplies, Inc. Lock assembly for a stamping device
JP5294157B2 (ja) * 2009-06-24 2013-09-18 シヤチハタ株式会社 反転式印判
US20140230671A1 (en) * 2013-02-15 2014-08-21 Shachihata Inc. Self-inking stamp
PL3388246T3 (pl) 2014-01-10 2019-11-29 Trotec Laser Gmbh Układ obróbkowy do wielu różnych obrabianych elementów
CN104760436B (zh) * 2015-04-03 2017-11-21 中冶南方工程技术有限公司 翻转机构以及自动盖章机
AT517321A1 (de) * 2015-06-10 2016-12-15 Trodat Gmbh Stempel
AT517322A1 (de) 2015-06-10 2016-12-15 Trodat Gmbh Stempel und Abdruckeinheit, insbesondere als Ersatzteil für einen Stempel
AT517328A1 (de) 2015-06-10 2016-12-15 Trodat Gmbh Stempel, ein Stempelkissen und eine Verschlusskappe
USD823378S1 (en) 2015-06-10 2018-07-17 Trodat Gmbh Hand stamp
AT517318A1 (de) 2015-06-10 2016-12-15 Trodat Gmbh Stempel und Abdruckeinheit
USD847899S1 (en) 2015-12-10 2019-05-07 Trodat Gmbh Hand stamp
AT518735A1 (de) 2016-06-09 2017-12-15 Trodat Gmbh Antriebseinheit, Bandeinheit, Brücke, Mitnehmer und Stempel hierfür
AT519177B1 (de) 2016-10-06 2019-04-15 Trotec Laser Gmbh Verfahren zum Gravieren, Markieren und/oder Beschriften eines Werkstückes mit
US10286701B2 (en) 2017-05-04 2019-05-14 Silicon Valley Micro E Corp. Hand stamp with use count and smart phone authorization
JP6924407B2 (ja) * 2017-06-28 2021-08-25 シヤチハタ株式会社 印判
JP6950300B2 (ja) * 2017-06-28 2021-10-13 シヤチハタ株式会社 印判
RU193918U1 (ru) * 2019-07-09 2019-11-21 Мария Александровна Шувалова Штамп для процессуальных документов с автоматической оснасткой и комплектом сменных клише с различной информацией

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US973556A (en) * 1910-03-14 1910-10-25 Alfred J Peterson Self-inking hand-stamp.
US1219383A (en) * 1915-11-20 1917-03-13 Charles S Ellis Hand-stamp.
US1345255A (en) * 1919-12-09 1920-06-29 Rushworth George Arthu William Self-inking printing-stamp
US2312727A (en) * 1940-12-06 1943-03-02 Kent Hardware Mfg Corp Stamping device
US2829594A (en) * 1953-07-17 1958-04-08 Goc Stanley Tumble type selective hand stamp
DE1113221B (de) * 1959-06-23 1961-08-31 Fritz Schoettgen Selbsteinfaerbender Stempel
AT384999B (de) * 1986-02-24 1988-02-10 Skopek Karl Handstempel mit selbstfaerbeeinrichtung
AT390230B (de) * 1988-09-14 1990-04-10 Skopek Karl Selbstfaerbestempel

Also Published As

Publication number Publication date
ATE178275T1 (de) 1999-04-15
HU216862B (hu) 1999-09-28
EP0782930A2 (de) 1997-07-09
AT1241U1 (de) 1997-01-27
DE59601553D1 (de) 1999-05-06
HU9700011D0 (en) 1997-02-28
RU2164208C2 (ru) 2001-03-20
EP0782930A3 (de) 1997-07-30
EP0782930B1 (de) 1999-03-31
US5727467A (en) 1998-03-17
PL317809A1 (en) 1997-07-07
HUP9700011A1 (en) 1997-09-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL182590B1 (pl) Stempel ręczny
KR100852411B1 (ko) 차일드 시트
US4922614A (en) Cutter
KR100661693B1 (ko) 좌석 벨트 버클
US5979026A (en) Buckle dual release
WO2010069105A1 (en) Lock-on switch system for hand drill and hand drill having the same
EP0016169A1 (en) BUCKLE FOR VEHICLE SEAT BELT.
HU227524B1 (en) Push-key with lock-in and touch function
WO1993022948A1 (en) Key and holder combination
EP0319161B1 (en) Connector for wiper blades
EP1860968B1 (en) Cufflink
US3527072A (en) Combination key holder and ejector
JP3776269B2 (ja) ドリンク容器の拘束具
US20110025116A1 (en) Head-rest guiding sleeve with security unlocking
US4848111A (en) Locking device for cases, such as briefcases and the like
JPH0241635B2 (pl)
US2680369A (en) Key holder for key cases
JP2514850Y2 (ja) 消しゴムホルダー
JPS5832525Y2 (ja) 戸締り錠
CN115341814B (zh) 磁性扣合装置
US3616666A (en) Rocker type latch construction
GB2405445A (en) Locking mechanism having a locking arm key release mechanism which can be activated by a magnet
JP4105288B2 (ja) カード式錠
KR940004470Y1 (ko) 가방용 카드 자물쇠
JPH0218608Y2 (pl)