PL182470B1 - Sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu leku - Google Patents

Sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu leku

Info

Publication number
PL182470B1
PL182470B1 PL95323146A PL32314695A PL182470B1 PL 182470 B1 PL182470 B1 PL 182470B1 PL 95323146 A PL95323146 A PL 95323146A PL 32314695 A PL32314695 A PL 32314695A PL 182470 B1 PL182470 B1 PL 182470B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
amount
substance
curing
polymeric
drug
Prior art date
Application number
PL95323146A
Other languages
English (en)
Other versions
PL323146A1 (en
Inventor
Werner Shunk
Gerhard Merkmann
Konrad Giessmann
Hans-Josef Ludwig
Wilfried Mertens
Original Assignee
Veritas Gummiwerke Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Veritas Gummiwerke Ag filed Critical Veritas Gummiwerke Ag
Publication of PL323146A1 publication Critical patent/PL323146A1/xx
Publication of PL182470B1 publication Critical patent/PL182470B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61LMETHODS OR APPARATUS FOR STERILISING MATERIALS OR OBJECTS IN GENERAL; DISINFECTION, STERILISATION OR DEODORISATION OF AIR; CHEMICAL ASPECTS OF BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES; MATERIALS FOR BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES
    • A61L2/00Methods or apparatus for disinfecting or sterilising materials or objects other than foodstuffs or contact lenses; Accessories therefor
    • A61L2/02Methods or apparatus for disinfecting or sterilising materials or objects other than foodstuffs or contact lenses; Accessories therefor using physical phenomena
    • A61L2/08Radiation
    • A61L2/087Particle radiation, e.g. electron-beam, alpha or beta radiation

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Apparatus For Disinfection Or Sterilisation (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Treatments Of Macromolecular Shaped Articles (AREA)
  • Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)

Abstract

1. Sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych majacych dzialanie depotu leku, znamienny tym, ze skladniki takie jak substancja aktywna biologicznie w posta- ci heparyny, nosnik, ewentualne aktywatory utwardzania w postaci akrylanów, wypelniacze, miesza sie z substancja polimerowa w postaci kauczuku, ksztaltuje mieszanine w zadana for- me, wprowadza sie powstala forme do zabezpieczajacego opakowania, oraz jednoetapowo utwardza sie i sterylizuje uformowany produkt umieszczony w opakowaniu zabezpieczajacym poprzez dzialanie promieniowaniem elektronowym. PL

Description

Przedmiotem niniejszego wynalazku jest sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu leku do stosowania w dziedzinie medycyny.
Znane jest już wytwarzanie produktów z substancji polimerycznych do zastosowań medycznych przy użyciu konwencjonalnych sposobów utwardzania, a konkretnie utwardzania gorącym powietrzem, parą wodną, sposobami UHF lub sposobami LCM (sposoby utwardzania w cieczy). Produkty polimeryczne mające działanie depotu leku nie mogą być wytwarzane przy pomocy tych sposobów ze względu na wielkie obciążenie cieplne.
Ponadto, opis patentowy nr DE 3741342 ujawnia sposób wytwarzania substancji leczniczej o wysokiej antytrombogeniczności, która to substancja jest między innymi przystosowana do kateterów i innych instrumentów medycznych stykających się z tkankami i płynącą krwią. Opisana substancja może być wytwarzana przez polimeryzację pochodnej metakrylamidu z trzeciorzędowągrupąaminowąlub hydrofilowego monomeru z cechąprzyspieszania kopolimeryzacji na podłożu poliolefmowym o wysokiej masie cząsteczkowej albo poliuretanowym. Aktywne miejsca wytwarza się na podłożu przy pomocy promieniowania jonizującego. Aktywne podłoże zanurza się następnie w roztworze monomeru. Działanie przeciwzakrzepowe substancji jest spowodowane szczepionym monomerem.
Jak wynika z powyższego, według dotychczasowego stanu techniki substancja z działaniem przeciwzakrzepowym może być przymocowana do podłoża tylko powierzchniowo. W wyniku tego nie jest możliwe zapewnienie długotrwałego i ciągłego uwalniania biologicznie aktywnej substancji kontrolowanego spadkiem stężenia. Ponadto publikacja ta nie wskazuje na jakąkolwiek biologiczną aktywność końcowych produktów.
Ponadto, opis patentowy nr DD 275697 ujawnia sposób wytwarzania tubek do medycznych zastosowań, które zawierająbiologicznie aktywne substancje polimeryczne. Do utwardzania stosuje się promieniowanie β, a jako aktywatory utwardzania tlenki metali, takie jak ZnO lub TiO2. Chociaż ten sposób pozwala uniknąć wysokich temperatur, jakie występują przy konwencjonalnych sposobach, ma on inne wady. Na przykład, do utwardzania konieczne są względnie wysokie dawki promieniowania, które z kolei wytwarza znacznąilość ciepła. Aby uniknąć ciepła reakcji, rurki muszą być więc być wyciągane na stalowych trzpieniach przed utwardzaniem i, po konfekcjonowaniu i zapakowaniu, muszą być poddawane oddzielnemu procesowi wyjaławiania, który z jednej strony podwyższa koszty produkcji, a z drugiej zagraża ciągłości biologicznej aktywności po procesie produkcyjnym, ponieważ wiadomo, że silne ogrzewanie i/lub dawki promieniowania osłabiająbiologicznąaktywność związków organicznych. Ponadto tlenki metali ZnO i TiO2, które stosuje się jako aktywatory, muszą być sklasyfikowane jako toksyczne, a więc szkodliwe dla organizmu.
Z polskiego opisu patentowego nr 151581 znany jest sposób wytwarzania opatrunków hydrożelowych nie zawierających substancji biologicznie czynnych. Z opisu patentowego RP nr 128392 znany jest sposób wytwarzania opatrunków zawierających środki lecznicze, w którym substancję biologicznie czynnądodaje się do mieszanki polimerowej już napromieniowanej, a otrzymany produkt suszy i ewentualnie poddaje sterylizacji.
Przedmiotem niniejszego wynalazku jest wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu leku, przezwyciężający wady sposobów dotychczasowych i przystosowany do prowadzenia z niskimi kosztami.
Przedmiot wynalazku osiąga się dzięki wytwarzaniu substancji polimerycznych mających działanie depotu leku, w którym to sposobie:
- miesza się substraty,
- kształtuje mieszaninę w konkretnej formie,
- wprowadza się powstałą formę do zabezpieczającego opakowania,
- utwardza się i sterylizuje formę wprowadzoną do zabezpieczającego opakowania.
Tak więc przedmiotem niniejszego wynalazku jest sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu, polegający na tym, że składniki takie jak substancja aktywna biologicznie w postaci heparyny, nośnik, ewentualne aktywatory utwardzania w postaci akrylanów, wypełniacze, miesza się z substancjąpolimerowąw postaci
182 470 kauczuku, kształtuje mieszaninę w żądaną formę, wprowadza się powstałą formę do zabezpieczającego opakowania, oraz jednoetapowe utwardza się i sterylizuje uformowany produkt umieszczony w opakowaniu zabezpieczającym poprzez działanie promieniowaniem elektronowym.
Możliwe jest w sposobie według wynalazku połączenie etapów utwardzania i wyjaławiania, dzięki czemu proces można prowadzić w znacznie łatwiejszy i szybszy sposób. Ponadto odkryto, że dodatkowo ciepło lub dawkę promieniowania stosowaną zwykle podczas wyjaławiania można pominąć dzięki połączeniu etapów utwardzania i wyjaławiania, W ten sposób zapewnia się zachowanie w pełni biologicznej aktywności produktów i nie zagraża jej, zwłaszcza podczas procesu produkcyjnego. Ponadto, sposób według wynalazku może być realizowany po niewielkich kosztach.
Stwierdzono, że korzystnie jest prowadzić utwardzanie i wyjaławianie pod działaniem promieniowania elektronowego, z dawkami promieniowania 10 do 120 KGy, korzystnie 20 do 66 KGy.
Promieniowanie β daje zarówno utwardzanie substancji, jak i wyjaławianie. W skazane dawki promieniowania okazały się szczególnie korzystnymi wartościami, przy których można zapobiec powstawaniu dużych ilości ciepła i nie wpływa się niekorzystnie na właściwości produktów.
W zależności od odpowiednich potrzeb, polimeryczna substancja może dodatkowo zawierać substancje, które działająjako aktywatory i środki utwardzające służące do obniżania dawki promieniowania. Jako substancje aktywujące i utwardzające stosuje się akrylany, korzystne jest zwłaszcza stosowanie trimetakrylanu trimetylolopropanu.
Dodanie takich substancji, które jednocześnie służąjako aktywatory i środki utwardzające w procesie utwardzanie promieniowaniem, prowadzi do uzyskania utwardzania równomiernego i o wysokiej wydajności w całej objętości substancji polimerycznej o działaniu depotu leku i jednocześnie zapewnia działanie utwardzające przy małych dawkach promieniowania.
Metakrylany i ich pochodne okazały się być zwłaszcza odpowiednie do utwardzania podstawowego polimeru dla biologicznie aktywnych substancji, ponieważ nie wpływają one na biologicznie aktywną substancję zawartą w podstawowym polimerze z punktu widzenia jej aktywności, ani nie związują aktywnej substancji na lub w podstawowym polimerze, co osłabiałoby jej ruchliwość uwalniania do przepływającego otoczenia.
Ponadto biologicznie aktywną substancję można zmieszać z substancjąpolimeryczną. W takim przypadku biologicznie aktywna substancja może już być związana z nieorganicznym lub organicznym nośnikiem przed zmieszaniem z substancjąpolimeryczną, na przykład sitami molekularnymi i/lub uwarstwionymi krzemianami.
Przy wprowadzaniu biologicznej substancji do substancji polimerycznej możliwe jest osiągnięcie jej trwałej inkluzji. Podłoże korzystnie służy jako depot, pozwalający na ciągłe uwalnianie substancji do otaczającego ciekłego środowiska w konkretnym przypadku, w zależności od przeważającego gradientu stężenia.
W celu dalszego zmniejszenia szkodliwych ilości ciepła wydzielających się podczas utwardzania, uformowaną substancję polimerycznąkorzystnie wprowadza się do przewodzącej ciepło formy po wprowadzeniu do ochronnego opakowania i przed utwardzaniem i wyjaławianiem. Wynikowe niewielkie ciepło reakcji usuwa się przez tę przewodzącą ciepło formę, zapobiegając akumulacji ciepła.
Zgodnie z wynalazkiem substancję mająca działanie aktywujące i utwardzające dodaje się w ilości od 0 do 20% wagowych, korzystnie w ilości od 0 do 5% wagowych. Jako substancję biologicznie aktywną stosuje się heparyny lub heparonoidy o wysokiej lub niskiej masie cząsteczkowej. Substancję polimerowąw postaci kauczuku stosuje się w ilości od 20 do 80% wagowych, kredę lub inne przydatne naturalne lub syntetyczne wypełniacze w ilości od 0 do 80% wagowych, aktywatory utwardzania w ilości od 0 do 5% wagowych i addukt układu nośnik/lek w ilości od 1 do 50% wagowych. Można również dodatkowo stosować przydatne barwniki, jak też dodatki standardowe przy przetwarzaniu polimerów.
182 470
Niżej przedstawiony składy substratów okazały się szczególnie odpowiednie dla wytworzenia substancji polimerycznych według wynalazku:
naturalny kauczuk, kreda, aktywator utwardzania, addukt sita molekularne oraz lek, lub kauczuk krzemowy, kreda, addukt sita molekularne oraz lek.
W ramach tych kompozycji możliwe jest pozbycie się tlenków metali ZNO i TiO2, klasyfikowanych jako toksyczne, uniknięcie ubocznych reakcji dodatków z biologicznie aktywnymi substancjami podczas napromieniowania i wykluczenie toksycznego działania innych dodatków podczas stosowania. Ponadto konieczną trwałość i przetwarzalność można uzyskać bez środków upłynniających lub stabilizujących, takichjak kwas stearynowy i faktysa, dzięki dobraniu polimerów i ich wstępnemu przetwarzaniu i dzięki zwiększonej dawce toksycznie nieszkodliwej kredy jako wypełniacza.
Mieszanina wykazuje odpowiednią trwałość, można więc zrezygnować ze stalowego trzpienia, ogólnie dotychczas stosowanego, jako urządzenia podtrzymującego.
Poniżej opisano wynalazek w odniesieniu do korzystnych odmian:
Wytworzono dwie korzystne substancje polimeryczne o działaniu depotu leku zgodnie ze sposobem według wynalazku. Nie wyklucza się w ten sposób innych kompozycji.
Użyto następującego składu substratów:
Ilość (% wagowych) naturalny kauczuk37,17 kreda46,47 aktywator utwardzania1 >1,49 addukt sita molekulame/lek14,87 i
kauczuk krzemowy52,6 kreda31,6 addukt sita molekulame/lek2)15,8 11 Trimetakrylan trimetylolopropanu 2) Sita molekularne 13X/polisiarczan pentosanu
Po wymieszaniu substratów w konwencjonalny sposób uformowano mieszaninę przez wtryskiwanie w żądany kształt, np. rurki.
Po zakończeniu procesu formowania mieszaniny uformowaną substancję polimeryczną zatopiono w ochronnym opakowaniu z folii poliamidowej. Możliwy jest tak wczesny proces pakowania, ponieważ użyta mieszanina jest dostatecznie trwała, zachowując swój kształt. Produkt można sprzedawać w takim opakowaniu po wykończeniu i można go przechowywać przez użyciem. Następnie opakowany produkt wprowadzono do metalowej formy, na przykład z aluminium lub miedzi. Taka metalowa forma ułatwia usuwanie ciepła podczas dalszych etapów procesu.
Substancję polimeryczną zatopioną w folii poliamidowej naświetlono promieniowaniem β. Substancja polimeryczną była jednocześnie utwardzana i sterylizowana dzięki temu promieniowaniu elektronowemu. Substancja była więc gotowa w jednym etapie procesu, i można było pominąć dodatkowy etap wyjaławiania konieczny w sposobach dotychczasowych.
Zastosowana dawka promieniowania w przykładach wynosiła 33 KGy i 66 KGy, odpowiednio, przy czasie napromieniowania 20 s.
Następnie udowodniono biologiczną aktywność w następujący sposób:
Określoną ilość substancji polimerycznej z działaniem depotu leku inkubowano w 4 ml ludzkiego osocza z cytrynianem w temperaturze 37°C. Określono czas trombinowy w odpowiedzi na czas inkubacji.
182 470
Wyniki pokazano w poniższej tabeli:
Czas trombinowy po wprowadzeniu substancji polimerycznej o działaniu leczniczym do ludzkiego osocza z cytrynianem
Czas inkubacji (min) Przedłużenie czasu trombinowego
s %
0 28 187
30 34 227
60 38 253
120 40 267
180 41 273
240 44 293
300 49 327
Wartości te porównano z bezpośrednim wstrzykiwaniem heparyny; czas trombinowy heparyny wynosił 100% przy 15 s.
Odkryto, że substancja polimeryczna z działaniem leczniczym według niniejszego wynalazku pozwalała na znaczące przedłużenie czasu trombinowego w porównaniu z konwencjonalnym sposobem wstrzykiwania.

Claims (15)

1. Sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu leku, znamienny tym, że składniki takie jak substancja aktywna biologicznie w postaci heparyny, nośnik, ewentualne aktywatory utwardzania w postaci akrylanów, wypełniacze, miesza się z substancją polimerową w postaci kauczuku, kształtuje mieszaninę w żądaną formę, wprowadza się powstałą formę do zabezpieczającego opakowania, oraz jednoetapowo utwardza się i sterylizuje uformowany produkt umieszczony w opakowaniu zabezpieczającym poprzez działanie promieniowaniem elektronowym.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że utwardzanie i wyjaławianie prowadzi się przy dawkach promieniowania od 10 do 120 KGy.
3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że utwardzanie i wyjaławianie prowadzi się przy dawkach promieniowania od 20 do 66 KGy.
4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako substancję mającą działanie aktywujące i utwardzające stosuje się trimetakrylan trimetylolopropanu.
5. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że substancję mającą działanie aktywujące i utwardzające dodaje się w ilości od 0 do 20% wagowych.
6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że substancję mającą działanie aktywujące i utwardzające dodaje się w ilości od 0 do 5% wagowych.
7. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że biologicznie aktywną substancję wiąże się z nieorganicznym lub organicznym nośnikiem przed zmieszaniem z substancją polimeryczną.
8. Sposób według zastrz. 1 albo 7, znamienny tym, że jako nośnik stosuje się sita molekularne i/lub uwarstwione krzemiany.
9. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako biologicznie aktywną substancję stosuje się heparyny lub heparynoidy o wysokiej i/lub niskiej masie cząsteczkowej.
10. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że substancję polimeryczną wkłada się do przewodzącej ciepło formy po umieszczeniu w ochronnym opakowaniu i przed utwardzaniem i wyjaławianiem.
11. Sposób według zastrz. 10, znamienny tym, że jako przewodzącą ciepło formę stosuje się formę z metalu.
12. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się substancję polimerową w postaci kauczuku w ilości od 20 do 80% wagowych, kredę lub inne przydatne naturalne lub syntetyczne wypełniacze w ilości od 0 do 80% wagowych, aktywatory utwardzania w ilości od 0 do 5% wagowych i addukt układu nośnik/lek w ilości od 1 do 50% wagowych.
13. Sposób według zastrz. 12, znamienny tym, że stosuje się dodatkowo przydatne barwniki, jak też dodatki standardowe przy przetwarzaniu polimerów.
14. Sposób według zastrz. 12 albo 13, znamienny tym, że stosuje się następujący skład substratów: kauczuk naturalny w ilości 37,17%, kredę w ilości 46,47%, aktywatory utwardzania w ilości 1,49% i addukt sita molekulame/lek w ilości 14,87%.
15. Sposób według zastrz, 12 albo 13, znamienny tym, że stosuje się następujący skład substratów: guma krzemowa w ilości 52,6%, kreda w ilości 31,6% i addukt sita molekulame/lek w ilości 15,8%.
PL95323146A 1995-05-10 1995-07-25 Sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu leku PL182470B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19517167A DE19517167A1 (de) 1995-05-10 1995-05-10 Verfahren zur Herstellung von Erzeugnissen aus Polymerwerkstoffen mit medikamentöser Depotwirkung
PCT/EP1995/002943 WO1996035459A1 (de) 1995-05-10 1995-07-25 Verfahren zur herstellung von erzeugnissen aus polymerwerkstoffen mit medikamentöser depotwirkung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL323146A1 PL323146A1 (en) 1998-03-16
PL182470B1 true PL182470B1 (pl) 2002-01-31

Family

ID=7761571

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95323146A PL182470B1 (pl) 1995-05-10 1995-07-25 Sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu leku

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6012268A (pl)
EP (1) EP0824363B1 (pl)
AU (1) AU3165895A (pl)
CA (1) CA2219940C (pl)
CZ (1) CZ285624B6 (pl)
DE (3) DE19517167A1 (pl)
DK (1) DK0824363T3 (pl)
ES (1) ES2151606T3 (pl)
PL (1) PL182470B1 (pl)
PT (1) PT824363E (pl)
TR (1) TR199501610A2 (pl)
WO (1) WO1996035459A1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6569375B1 (en) * 2000-04-11 2003-05-27 Apex Medical Technologies, Inc. Vulcanization of dip-molded rubber articles with molten media baths
DE50202927D1 (de) * 2001-07-19 2005-06-02 Veritas Ag Verfahren zur herstellung von artikeln aus polymerstoffen mit medikamentöser depotwirkung
DE102007050582B4 (de) 2007-10-23 2018-09-06 Khs Corpoplast Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Sterilisieren sowie Vorrichtung zur Blasformung von Behältern

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3907732A (en) * 1970-02-18 1975-09-23 Kansai Paint Co Ltd Paint compositions for indicating irradiation dose
SE389316B (sv) * 1974-03-11 1976-11-01 Ziristor Ab Anordning for sterilisering av en materialbana.
US4566927A (en) * 1978-10-10 1986-01-28 Wood James R Pattern bonding of webs by electron beam curing
US4652763A (en) * 1985-03-29 1987-03-24 Energy Sciences, Inc. Electron-beam irradiation sterilization process
US4897433A (en) * 1986-12-08 1990-01-30 Japan Atomic Energy Research Inst. Process for producing an anti-thrombogenic material by graft polymerization
PL151581B1 (en) * 1986-12-30 1990-09-28 Method of manufacturing of hydrogel dressing
DD275697A1 (de) * 1988-09-22 1990-01-31 Thueringen Gummiwerke Veb Verfahren zur vulkanisation von schlaeuchen aus hochmolekularen, biologisch wirksamen polymerwerkstoffen
US5225236A (en) * 1989-06-28 1993-07-06 Preston Keusch Composite protective drapes
JPH02174703A (ja) * 1989-11-10 1990-07-06 Earth Chem Corp Ltd 徐放性害虫用殺虫・忌避材
US5260848A (en) * 1990-07-27 1993-11-09 Electromer Corporation Foldback switching material and devices
US5681883A (en) * 1996-03-05 1997-10-28 Advanced Ceramics Corporation Enhanced boron nitride composition and polymer based high thermal conductivity molding compound
US5827293A (en) * 1996-05-13 1998-10-27 Elliott; James B. Subcutaneous insertion device

Also Published As

Publication number Publication date
TR199501610A2 (tr) 1996-11-21
PL323146A1 (en) 1998-03-16
CA2219940C (en) 2002-02-05
WO1996035459A1 (de) 1996-11-14
CZ285624B6 (cs) 1999-10-13
CA2219940A1 (en) 1996-11-14
DK0824363T3 (da) 2001-01-29
EP0824363A1 (de) 1998-02-25
EP0824363B1 (de) 2000-09-27
DE19517167A1 (de) 1996-11-14
PT824363E (pt) 2001-02-28
DE59508761D1 (de) 2000-11-02
CZ335397A3 (cs) 1998-03-18
AU3165895A (en) 1996-11-29
US6012268A (en) 2000-01-11
ES2151606T3 (es) 2001-01-01
DE19581645D2 (de) 1998-08-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE60109464T2 (de) Resorbierbare klebstoffzusammensetzungen
JP2654739B2 (ja) 表面架橋された吸水性樹脂の製造法
EP1230313A1 (en) Cyanoacrylate solutions containing preservatives
CZ239095A3 (en) Process for producing bone cements containing active substances
EP0545126B1 (de) Hydrophile quellfähige Pfropfpolymerisate
Abid et al. Formulation and characterization of antimicrobial quaternary ammonium dendrimer in poly (methyl methcarylate) bone cement
EP2307515B1 (en) Controlled exotherm of cyanoacrylate formulations
WO2001030407A1 (en) A process for manufacture of hydrogels for burn and injury treatment
JP3351523B2 (ja) デポ担体材料から薬学的および/または生物学的有用物質を徐放するための改良された徐放システム
US20080057096A1 (en) Biocompatible stent
PL182470B1 (pl) Sposób wytwarzania produktów z substancji polimerycznych mających działanie depotu leku
US8475825B2 (en) Cyanoacrylate initiator system
US11572456B2 (en) Polyvinyl alcohol composition, preparation method thereof, and polyvinyl alcohol medical catheter containing thereof
Vazquez et al. Characterization of new acrylic bone cements prepared with oleic acid derivatives
US4085180A (en) Method for rigid enclosures and molded items
JP2018109176A (ja) 連続ストランドの高吸水性ポリマーの重合
US3955566A (en) System and method for rigid enclosures
JP5148106B2 (ja) 光活性生体適合性コーティング組成物
DE2758216C3 (de) Verfahren zur Herstellung eines orthopädischen Verbandmaterials
JP2022544657A (ja) ヨウ素が注入された超高分子量ポリエチレン
EP3949005A1 (en) Injection molded medical devices made from a high molecular weight polyethylene
CN114516925B (zh) 一种基于含氮杂环酮类化合物的光聚合引发体系及其光聚合方法
US11981757B2 (en) Injection molded medical devices made from a high molecular weight polyethylene
JP2006043204A (ja) 創傷治癒促進材
JP2012521856A (ja) シアノアクリラート処方の発熱制御

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20130725