PL179396B1 - S posób i urzadzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnetrznym PL PL - Google Patents

S posób i urzadzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnetrznym PL PL

Info

Publication number
PL179396B1
PL179396B1 PL96322112A PL32211296A PL179396B1 PL 179396 B1 PL179396 B1 PL 179396B1 PL 96322112 A PL96322112 A PL 96322112A PL 32211296 A PL32211296 A PL 32211296A PL 179396 B1 PL179396 B1 PL 179396B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
combustion chamber
gas
compressed air
pressure
engine
Prior art date
Application number
PL96322112A
Other languages
English (en)
Other versions
PL322112A1 (en
Inventor
Guy Negre
Cyril Negre
Original Assignee
Guy Negre
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9476942&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL179396(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Guy Negre filed Critical Guy Negre
Publication of PL322112A1 publication Critical patent/PL322112A1/xx
Publication of PL179396B1 publication Critical patent/PL179396B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F01MACHINES OR ENGINES IN GENERAL; ENGINE PLANTS IN GENERAL; STEAM ENGINES
    • F01BMACHINES OR ENGINES, IN GENERAL OR OF POSITIVE-DISPLACEMENT TYPE, e.g. STEAM ENGINES
    • F01B17/00Reciprocating-piston machines or engines characterised by use of uniflow principle
    • F01B17/02Engines
    • F01B17/025Engines using liquid air
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02BINTERNAL-COMBUSTION PISTON ENGINES; COMBUSTION ENGINES IN GENERAL
    • F02B75/00Other engines
    • F02B75/10Engines with means for rendering exhaust gases innocuous

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Combustion Methods Of Internal-Combustion Engines (AREA)
  • Compressors, Vaccum Pumps And Other Relevant Systems (AREA)
  • Output Control And Ontrol Of Special Type Engine (AREA)
  • Fuel-Injection Apparatus (AREA)
  • Exhaust Gas After Treatment (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)

Abstract

1. Sposób ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu we- wnetrznym, znamienny tym, ze podczas pracy przy malej mocy, wylacza sie stero- wanie wtryskiwaczem (6) paliwa silniko- wego podczas napelniania komory (1) spalania i komore (1) spalania napelnia sie czystym powietrzem sprezonym o wyso- kiej temperaturze, a nastepnie, bezposred- nio po doprowadzeniu sprezonego powie- trza do komory (1) spalania wprowadza sie mala ilosc gazu dodatkowego, korzystnie powietrza pochodzacego ze zbiornika ze- wnetrznego, w którym gaz ten przecho- wuje sie pod bardzo wysokim cisnieniem w temperaturze otoczenia, przy czym gaz ten ogrzewa sie poprzez zetkniecie z masa goracego powietrza sprezonego zawartego w komorze (1) spalania, rozpreza sie ten gaz i zwieksza sie cisnienie panujace w komorze (1) spalania. PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnętrznym.
Wynalazek dotyczy w szczególności sposobu i urządzenia do ograniczania emisji substancji toksycznych w silnikach o cyklicznym spalaniu wewnętrznym, z niezależną komorą spalania i o stałej pojemności.
Znany jest, na przykład z francuskich zgłoszeń patentowych, numer 9501518 i 9502212, sposób ograniczania szkodliwej emisji w silniku o cyklicznym spalaniu wewnętrznym, oraz urządzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silnikach o cyklicznym spalaniu wewnętrznym z niezależną komorą spalania o stałej pojemności, w którym komora sprężania, komora spalania i komora rozprężania są utworzone przez trzy części oddzielne i całkowicie niezależne, co umożliwia przystosowanie każdego z trzech elementów do funkcji, która jest mu przeznaczona, bez powstawania wzajemnej interferencji.
Spalanie odbywa się w niezależnej izolowanej komorze o stałej pojemności, dzięki czemu znacząco ogranicza się emisję substancji toksycznych. Komora spalania jest zasilana z pojemnika buforowego sprężonego powietrza, utrzymywanego pod stałym w przybliżeniu ciśnieniem, poprzez przewód, którego otwieraniem i zamykaniem steruje przepustnica. Silnik zawiera wtryskiwacz elektromechaniczny paliwa, przeznaczony do uzyskiwania mieszanki powietrze-paliwo bezpośrednio przed jej wprowadzeniem do komory spalania, zaś cylinder rozprężania jest zaopatrzony w tłok główny, połączony za pomocą korbowodu wałem korbowym, oraz w tłok wtórny, osadzony przeciwległe, którego ruch jest sterowany w taki sposób, iż towarzyszy on tłokowi głównemu na części jego ruchu w dół, aby umożliwić uzyskanie zgodności pomiędzy ciśnieniem początkowym rozprężania od otwarcia przez przepustnicę kanału, który łączy komorę spalania z komorą rozprężania, w minimalnej objętości, a kątami obrócenia wału korbowego i nachylenia korbowodu, które pozwalają na uzyskanie optymalnej średniej siły stycznej rozprężania. Z opisu zgłoszenia patentowego nr 9502212 znany jest także układ do kontroli rozprężania, który pozwala na uzyskiwanie zgodności pomiędzy maksymalnym ciśnieniem rozprężania a kątem obrócenia wału korbowego, co umożliwia powstawanie dużej siły stycznej, zwiększającej dodatkowo ogólną wydajność tego typu silnika.
Jednakże podczas działania w strefie miejskiej, chociaż zmniejszone w bardzo dużym stopniu, pozostają nadal emisje substancji zanieczyszczających.
Sposób ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnętrznym, według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas pracy przy małej mocy, wyłącza się sterowanie wtryskiwaczem paliwa silnikowego podczas napełniania komory spalania i komorę spalania napełnia się czystym powietrzem sprężonym o wysokiej temperaturze, a następnie, bezpośrednio po doprowadzeniu sprężonego powietrza do komory spalania wprowadza się małą ilość gazu dodatkowego, korzystnie powietrza pochodzącego ze zbiornika zewnętrznego, w którym gaz ten przechowuje się pod bardzo wysokim ciśnieniem w temperaturze otoczenia, przy czym gaz ten ogrzewa się poprzez zetknięcie z masą gorącego powietrza sprężonego zawartego w komorze spalania, rozpręża się ten gaz i zwiększa się ciśnienie panujące w komorze spalania.
Szczególnie korzystny jest, jeśli napełnia się niezależną, izolowaną komorę spalania o stałej pojemności i komorę tę napełnia się w każdym cyklu czystym, sprężonym powietrzem o wysokiej temperaturze, pochodzącym ze sprężarki silnika, a następnie do komory spalania o stałej pojemności wprowadza się małą ilość gazu dodatkowego, korzystnie powietrza pochodzącego ze zbiornika zewnętrznego, w którym gaz ten przechowuje się pod bardzo wysokim ciśnieniem w temperaturze otoczenia, przy czym gaz ten rozpręża się do ciśnienia nieco większego od ciśnienia panującego w komorze spalania.
Podczas zwalniań lub hamowań pojazdu, a także przy pracy z dużą mocą, uruchamia się dodatkową sprężarkę wysokociśnieniową, przy czym, przy pracy z dużą mocą steruje się wtryskiwaczem paliwa silnikowego.
Sposób można stosować do konwencjonalnych silników spalinowych i wówczas do komory spalania wprowadza się gorące powietrze sprężone bez paliwa, otrzymane po cyklu sprężania, a następnie do tej komory spalania wprowadza się małą ilość gazu dodatkowego, korzystnie powietrza, pochodzącego ze zbiornika zewnętrznego, w którym gaz ten jest przechowywany pod bardzo wysokim ciśnieniem w temperaturze otoczenia, ogrzewa się ten gaz w zetknięciu z masą gorącego powietrza, zawartą w komorze spalania, rozszerza się ten gaz i zwiększa się ciśnienie, panujące w komorze spalania.
Urządzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnętrznym, z niezależną komorą spalania o stałej pojemności, w którym komora spalania jest połączona, poprzez przewód wyposażony w przepustnicę, z pojemnikiem buforowym sprężonego powietrza, utrzymywanego pod stałym w przybliżeniu ciśnieniem, przy czym silnik zawiera wtryskiwacz elektromechaniczny paliwa, przeznaczony do uzyskiwania mieszanki powietrze-paliwo bezpośrednio przed jej wprowadzeniem do komory spalania, zaś cylinder rozprężania jest zaopatrzony w tłok główny, połączony za pomocą korbowodu z wałem korbowym, oraz w tłok wtórny, osadzony przeciwległe, według wynalazku charakteryzuje się tym, że do komory spalania przyłączony jest wtryskiwacz elektromechaniczny powietrza, który poprzez zawór redukcyjny jest połączony ze zbiornikiem sprężonego powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, przy czym zarówno wtryskiwacz paliwa jak i wtryskiwacz są połączone z układami sterującymi, wyłączającymi wtryskiwacz paliwa i uruchamiającymi wtrysldwacz powietrza przy malej mocy silnika.
Zbiornik do przechowywania dodatkowego powietrza sprężonego zawiera otwór do napełniania z zaworem zwrotnym.
Zbiornik zawiera pomocniczy otwór do napełniania, połączony ze sprężarką wysokociśnieniową, która jest korzystnie połączona ze sprzęgłem.
Sposób i urządzenie według wynalazku pozwalają na całkowite wyeliminowanie emisji gazów zanieczyszczających, zwłaszcza w ruchu miejskim, a jednocześnie silnik wymaga niewielkiej mocy.
Podczas działania przy małej mocy wtryskiwacz paliwa silnikowego nie jest już sterowany. W tym przypadku wprowadza się do komory spalania po doprowadzeniu do tej ostatniej sprężonego powietrza bez paliwa, pochodzącego ze sprężarki silnika, małą ilość dodatkowego powietrza, pochodzącego z zewnętrznego zbiornika, w którym przechowywane jest powietrze lub dowolny inny gaz pod bardzo wysokim ciśnieniem. Tę małą ilość sprężonego powietrza, o temperaturze otoczenia, ogrzewa się poprzez jej zetknięcie z masą gorącego powietrza, zawartą w komorze spalania, rozszerza się i zwiększa w wyraźny sposób ciśnienie, panujące w komorze spalania, aby pozwolić na dostarczenie podczas rozprężania pracy napędowej o mocy, dostatecznej do napędzania pojazdu w ruchu miejskim. Regulacja ilości wtryskiwanego powietrza dodatkowego będzie wpływać na dostarczaną moc.
Silnik jest wyposażony w sprężarkę wysokociśnieniową, która jest sprzęgana podczas zwalniań lub podczas działania przy dużej mocy, w celu umożliwienia ponownego naładowania sprężonym powietrzem o bardzo wysokim ciśnieniu zbiornika zewnętrznego, pozwalając w ten sposób na poprawę niezależności przy działaniu bez emisji szkodliwych substancji.
Silnik może zatem pracować przy małych mocach, w strefie miejskiej, bez emisji gazów zanieczyszczających oraz natychmiast - na żądanie - może wytwarzać moce, kompatybilne z normalnym użytkowaniem na drodze, gdy tylko będzie sterowany wtrysk paliwa i gdy przestanie być sterowany wtryskiwacz powietrza dodatkowego.
Przedmiot wynalazku uwidoczniono w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia w przekroju poprzecznym przykład wykonania wynalazku, zastosowany do silnika spalinowego z niezależną komorą spalania o stałej pojemności w górnym punkcie martwym tłoka głównego przy końcu wydechu, fig. 2 przedstawia ten sam silnik na początku rozprężania, fig. 3 przedstawia schemat instalacji urządzenia według wynalazku w pojeździć.
Figury 1 i 2 przedstawiają urządzenie według wynalazku, zastosowane w silniku o cyklicznym spalaniu wewnętrznym, z niezależną komorą spalania o stałej pojemności, w którym komora 1 spalania jest zasilana z pojemnika buforowego 2 sprężonego powietrza, utrzymywanego pod stałym w przybliżeniu ciśnieniem, zasilanego samemu przez sprężarkę poprzez przewód 3. Przewód 4, którego otwieraniem i zamykaniem steruje przepustnica 5, łączy pojemnik buforowy 2 z niezależną komorą 1 spalania i zawiera wtryskiwacz 6 paliwa silnikowego, przeznaczony do uzyskiwania mieszanki powietrze-paliwo bezpośrednio przed jej wprowadzeniem do komory 1 spalania, gdzie następuje jej zapłon.
Cylinder rozprężania 7 jest wyposażony w tłok główny 8, połączony za pośrednictwem korbowodu 9 z wałem korbowym 10, oraz w przeciwległy tłok wtórny 11, którego ruch jest tu sterowany przez krzywkę 12, napędzaną przez wał korbowy 10, w taki sposób, iż towarzyszy on tłokowi głównemu 8 na części jego ruchu w dół, aby umożliwić uzyskanie zgodności pomiędzy ciśnieniem początku rozprężania - od otwarcia przez przepustnicę 15 kanału 14, który łączy komorę 1 spalania z komorą 16 rozprężania - w minimalnej objętości a kątami obrócenia wału korbowego i nachylenia korbowodu, które pozwalają otrzymać optymalną średnią siłę styczną podczas rozprężania.
Wtryskiwacz 22 dodatkowego sprężonego powietrza jest wstawiony do komory 1 spalania i jest zasilany poprzez zawór redukcyjny ze zbiornika 23 w postaci butli na sprężone powietrze lub dowolny inny kompatybilny gaz pod wysokim ciśnieniem.
Podczas działania przy małej mocy, gdy silnik jest w górnym punkcie martwym cylindra rozprężania (fig. 1), komora 1 spalania zostaje izolowana i mieści masę gorącego sprężonego powietrza, czystego, bez paliwa, przy czym wtryskiwacz 6 paliwa jest wyłączony. Wtryskiwacz 22 powietrza dodatkowego jest otwarty i wprowadza do komory małą ilość masy powietrza dodatkowego, pochodzącego z butli, czyli zbiornika 23 do jego przechowywania pod wysokim ciśnieniem, rozprężoną do ciśnienia, nieco większego od ciśnienia, panującego w komorze 1 spalania. Ta masa powietrza dodatkowego ogrzewa się w zetknięciu z powietrzem sprężonym, zawartym w komorze, rozszerza się i zwiększa ciśnienie początkowe. Po otwarciu kanału 14 (fig.2), powietrze rozprężając się w komorze 16 rozprężania wykonuje pracę. Dzięki dużej wydajności przedstawionego zespołu silnikowego ilość dodatkowego powietrza jest bardzo mała i rzutuje na dostarczaną moc.
Środki do wtryskiwania dodatkowego powietrza do komory spalania mogą być różne, przy czym zalecany jest wtryskiwacz elektromechaniczny, taki jak wtryskiwacz paliwa, który może być łatwiej sterowany, zwłaszcza na początku, przez zainstalowany układ elektroniczny.
Figura 3 przedstawia schemat instalacji urządzenia w pojeździe. Zbiornik 23A do przechowywania dodatkowego powietrza sprężonego pod wysokim ciśnieniem jest zaopatrzony w otwór 24 do napełniania z zaworem zwrotnym, a także w pomocniczy otwór 25 do napełnienia, zasilany przez zainstalowaną na pojeździe małą sprężarkę wysokociśnieniową 26, która jest uruchamiana przez sprzęgło 27 podczas zwalniań i hamowań, zapewniając w ten sposób doskonały hamulec silnikowy, a także podczas ruchu na drodze przy dużej mocy.
Konstrukcja zbiornika, wtryskiwacza powietrza, sprężarki wysokociśnieniowej, jej sprzęgania, zaworów do napełniania i innych zaworów zwrotnych może zmieniać się, nie zmieniając przy tym istoty wynalazku, który nie ogranicza się bynajmniej do opisanych
179 396 i przedstawionych na rysunku przykładów wykonania i jest podatny na liczne warianty wykonawcze, dostępne fachowcowi, w zależności od zamierzonych zastosowań, bez wykraczania poza jego istotę.
Ponadto, ilość wtryskiwanego powietrza dodatkowego, środki wtryskujące, sposób przechowywania sprężonego powietrza, użyty gaz, środki do napełniania zbiornika przechowującego za pomocą znajdującej się na pojeździe sprężarki, działającej podczas zwalniania i hamowania lub w ruchu na drodze i/lub za pomocą pompy w specjalnie wyposażonych stacjach obsługi, bądź też przez wymianę butli magazynującej, mogą zmieniać się, bez żadnego wpływu na istotę wynalazku.
Wynalazek stosuje się w szczególności do silników o cyklicznym spalaniu wewnętrznym, z niezależną komorą spalania o stałej pojemności, zwłaszcza w ruchu miejskim w pojeździe drogowym, a także w przypadku dowolnego innego zastosowania silnika. Znajduje on również zastosowanie w konwencjonalnych silnikach spalinowych.
179 396
A
F1Ł.3
179 396
FIG, 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnętrznym, znamienny tym, że podczas pracy przy małej mocy, wyłącza się sterowanie wtryskiwaczem (6) paliwa silnikowego podczas napełniania komory (1) spalania i komorę (1) spalania napełnia się czystym powietrzem sprężonym o wysokiej temperaturze, a następnie, bezpośrednio po doprowadzeniu sprężonego powietrza do komory (1) spalania wprowadza się małą ilość gazu dodatkowego, korzystnie powietrza pochodzącego ze zbiornika zewnętrznego, w którym gaz ten przechowuje się pod bardzo wysokim ciśnieniem w temperaturze otoczenia, przy czym gaz ten ogrzewa się poprzez zetknięcie z masą gorącego powietrza sprężonego zawartego w komorze (1) spalania, rozpręża się ten gaz i zwiększa się ciśnienie panujące w komorze (1) spalania.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że napełnia się niezależną, izolowaną komorę (1) spalania o stałej pojemności i komorę tę napełnia się w każdym cyklu czystym, sprężonym powietrzem o wysokiej temperaturze, pochodzącym ze sprężarki silnika, a następnie do komory (1) spalania o stałej pojemności wprowadza się małą ilość gazu dodatkowego, korzystnie powietrza pochodzącego ze zbiornika zewnętrznego, w którym gaz ten przechowuje się pod bardzo wysokim ciśnieniem w temperaturze otoczenia, przy czym gaz ten rozpręża się do ciśnienia nieco większego od ciśnienia panującego w komorze (1) spalania, a następnie gaz ten ogrzewa się poprzez zetknięcie z masą gorącego powietrza sprężonego zawartego w komorze (1) spalania, rozpręża się ten gaz i zwiększa się ciśnienie panujące w komorze (1) spalania.
  3. 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że podczas zwalniań lub hamowań pojazdu, a także przy pracy z dużą mocą, uruchamia się dodatkową sprężarkę wysokociśnieniową (26), przy czym, przy pracy z dużą mocą steruje się wtryskiwaczem (6) paliwa silnikowego.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że do komory (1) spalania wprowadza się gorące powietrze sprężone bez paliwa, otrzymane po cyklu sprężania, a następnie do tej komory (1) spalania wprowadza się małą ilość gazu dodatkowego, korzystnie powietrza, pochodzącego ze zbiornika zewnętrznego, w którym gaz ten jest przechowywany pod bardzo wysokim ciśnieniem w temperaturze otoczenia, ogrzewa się ten gaz w zetknięciu z masą gorącego powietrza, zawartą w komorze (1) spalania, rozszerza się ten gaz i zwiększa się ciśnienie, panujące w komorze (1) spalania.
  5. 5. Urządzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnętrznym, z niezależną komorą spalania o stałej pojemności, w którym komora spalania jest połączona, poprzez przewód wyposażony w przepustnicę, z pojemnikiem buforowym sprężonego powietrza, utrzymywanego pod stałym w przybliżeniu ciśnieniem, przy czym silnik zawiera wtryskiwacz elektromechaniczny paliwa, zaś cylinder rozprężania jest zaopatrzony w tłok główny, połączony za pomocą korbowodu z wałem korbowym, oraz w tłok wtórny, osadzony przeciwległe, znamienne tym, że do komory (1) spalania przyłączony jest wtryskiwacz (22) elektromechaniczny powietrza, który poprzez zawór redukcyjny jest połączony ze zbiornikiem (23, 23A) sprężonego powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, przy czym zarówno wtryskiwacz (6) paliwa jak i wtryskiwacz (22) są połączone z układami sterującymi, wyłączającymi wtryskiwacz (6) paliwa i uruchamiającymi wtryskiwacz (22) powietrza przy małej mocy silnika.
    179 396
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że zbiornik (23, 23A) do przechowywania dodatkowego powietrza sprężonego zawiera otwór (24) do napełniania z zaworem zwrotnym.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że zbiornik (23, 23A) zawiera pomocniczy otwór (25) do napełniania, połączony ze sprężarką wysokociśnieniową (26), która jest korzystnie połączona ze sprzęgłem (27).
    * * *
PL96322112A 1995-03-06 1996-03-04 S posób i urzadzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnetrznym PL PL PL179396B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9502838A FR2731472B1 (fr) 1995-03-06 1995-03-06 Procede et dispositifs de depollution de moteur a combustion interne cyclique a chambre de combustion independante
PCT/FR1996/000335 WO1996027737A1 (fr) 1995-03-06 1996-03-04 Procede et dispositifs de depollution de moteurs a combustion interne cyclique a chambre de combustion independante

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL322112A1 PL322112A1 (en) 1998-01-05
PL179396B1 true PL179396B1 (pl) 2000-08-31

Family

ID=9476942

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96322112A PL179396B1 (pl) 1995-03-06 1996-03-04 S posób i urzadzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnetrznym PL PL

Country Status (18)

Country Link
US (1) US6094915A (pl)
EP (1) EP0815356B1 (pl)
JP (1) JPH11502003A (pl)
KR (1) KR19980702790A (pl)
CN (1) CN1073201C (pl)
AT (1) ATE181588T1 (pl)
AU (1) AU692073B2 (pl)
BR (1) BR9607658A (pl)
CA (1) CA2213993A1 (pl)
CZ (1) CZ281797A3 (pl)
DE (1) DE69603017T2 (pl)
DK (1) DK0815356T3 (pl)
ES (1) ES2135877T3 (pl)
FR (1) FR2731472B1 (pl)
GR (1) GR3031298T3 (pl)
PL (1) PL179396B1 (pl)
RU (1) RU2161711C2 (pl)
WO (1) WO1996027737A1 (pl)

Families Citing this family (38)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2753487B1 (fr) * 1996-09-19 1998-11-20 Guy Negre Installation de compresseurs d'alimentation en air comprime haute pression pour moteur depollue ou depolluant
FR2754309B1 (fr) * 1996-10-07 1998-11-20 Guy Negre Procede et dispositif de reacceleration pour vehicule equipe de compresseurs d'alimentation en air comprime haute pression pour moteur depollue ou depolluant
FR2765620B1 (fr) * 1997-07-02 1999-09-17 Guy Negre Procede de fonctionnement de chambre d'expansion de moteur depolluant et chambre d'expansion pour sa mise en oeuvre
FR2769949B1 (fr) 1997-10-17 1999-12-24 Guy Negre Procede de controle du mouvement de piston de machine, dispositif de mise en oeuvre et equilibrage du dispositif
FR2773849B1 (fr) 1998-01-22 2000-02-25 Guy Negre Procede et dispositif de rechauffage thermique additionnel pour vehicule equipe de moteur depollue a injection d'air comprime additionnel
FR2779480B1 (fr) * 1998-06-03 2000-11-17 Guy Negre Procede de fonctionnement et dispositif de moteur a injection d'air comprime additionnel fonctionnant en mono energie, ou en bi energie bi ou tri modes d'alimentation
AP2001002032A0 (en) 1998-07-09 2001-03-31 Guy Negre Method for operating pollution-free engine expansion chamber and expansion chamber therefor.
FR2797429B1 (fr) 1999-08-12 2001-11-02 Guy Negre Reseau de transport comportant une flotte de vehicules, bateau et station de rechargement en air comprime pour un tel reseau
FR2797474B1 (fr) 1999-08-12 2002-02-01 Guy Negre Station de rechargement en air comprime comportant une turbine entrainee par le debit d'un cours d'eau
AU4424801A (en) 2000-03-15 2001-09-24 Guy Negre Compressed air recharging station comprising a turbine driven by the flow of a water course
FR2810373B1 (fr) * 2000-06-16 2003-01-17 Bernard Golibrodski Moteur a combustion interne sans refroidissement exterieur
FR2831598A1 (fr) 2001-10-25 2003-05-02 Mdi Motor Dev Internat Groupe motocompresseur-motoalternateur a injection d'air comprime additionnel fonctionnant en mono et pluri energies
KR20030055550A (ko) * 2001-12-27 2003-07-04 현대자동차주식회사 차량의 과급 분사 제어장치 및 방법
FR2837530B1 (fr) 2002-03-21 2004-07-16 Mdi Motor Dev Internat Groupe de cogeneration individuel et reseau de proximite
FR2838769B1 (fr) 2002-04-22 2005-04-22 Mdi Motor Dev Internat Detendeur a debit variable et distribution par soupape a commande progressive pour moteur a injection d'air comprime fonctionnant en mono et pluri energie et autres moteurs ou compresseurs
FR2843577B1 (fr) 2002-08-13 2004-11-05 Mdi Motor Dev Internat Vehicule de transport urbain et suburbain propre et modulaire
FR2887591B1 (fr) * 2005-06-24 2007-09-21 Mdi Motor Dev Internat Sa Groupe moto-compresseur basses temperatures a combustion "froide" continue a pression constante et a chambre active
FR2904054B1 (fr) 2006-07-21 2013-04-19 Guy Joseph Jules Negre Moteur cryogenique a energie thermique ambiante et pression constante et ses cycles thermodynamiques
US8096103B1 (en) * 2006-08-03 2012-01-17 Radius X, LLC External combustion engine with a general wheel rotation power motor
FR2905404B1 (fr) * 2006-09-05 2012-11-23 Mdi Motor Dev Internat Sa Moteur a chambre active mono et/ou bi energie a air comprime et/ou energie additionnelle.
US7387093B2 (en) * 2006-10-02 2008-06-17 James Scott Hacsi Internal combustion engine with sidewall combustion chamber and method
FR2907091A1 (fr) 2006-10-16 2008-04-18 Mdi Motor Dev Internat Sa Procede de fabrication d'une coque structurelle d'une voiture economique
US7789181B1 (en) 2008-08-04 2010-09-07 Michael Moses Schechter Operating a plug-in air-hybrid vehicle
US8156919B2 (en) 2008-12-23 2012-04-17 Darrow David S Rotary vane engines with movable rotors, and engine systems comprising same
JP4927157B2 (ja) * 2009-12-08 2012-05-09 ▲ふく▼楊 久慶 ハイブリッドエンジン
CN103061817B (zh) * 2011-10-18 2014-12-03 周登荣 二冲程空气动力发动机总成
CN103061818B (zh) * 2011-10-18 2014-09-03 周登荣 具有补充压缩空气回路的压缩空气发动机总成
WO2013070242A1 (en) * 2011-11-11 2013-05-16 Watts Gene General wheel power rotation motor
WO2013075438A1 (zh) 2011-11-22 2013-05-30 北京祥天华创空气动力科技研究院有限公司 电磁助力空气动力发电机系统及电磁助力器
CN103147877A (zh) * 2012-01-28 2013-06-12 摩尔动力(北京)技术股份有限公司 余热利用内燃热气机
CN103321749A (zh) * 2012-03-20 2013-09-25 易元明 等温压缩式热力发动机
CN103452590B (zh) * 2012-06-05 2016-02-17 周登荣 一种空气动力发动机操作控制方法
CN103510987B (zh) * 2012-06-20 2016-03-30 周登荣 一种多缸空气动力发动机总成的停缸控制方法
CN103233824B (zh) * 2013-04-28 2015-08-26 李宜平 一种发动机控容恒压系统
US20150285135A1 (en) * 2014-04-04 2015-10-08 Nexovation, Inc. Combustion engine including an air injector, and power generating system including the combustion engine
CN105134369B (zh) * 2015-08-14 2017-08-22 太原理工大学 以压缩空气和汽油为动力源的混合动力发动机及使用方法
CN108730045B (zh) * 2018-03-29 2020-09-01 刘法锐 一种自适应阀控活塞发动机
US11572826B1 (en) * 2022-03-11 2023-02-07 Defang Yuan Engine and ignition assembly with two pistons

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US778289A (en) * 1900-08-21 1904-12-27 Henning Friedrich Wallmann Combined internal-combustion and air engine.
US1013528A (en) * 1909-10-15 1912-01-02 John K Broderick Combined internal-combustion and compressed-air engine.
US1849324A (en) * 1927-09-10 1932-03-15 Doherty Res Co Air storage for internal combustion engines
FR728686A (fr) * 1931-12-21 1932-07-09 Appareil pour la production de gaz sous pression en vue de l'actionnement de moteurs, de turbines et autres engins analogues
US4211083A (en) * 1971-09-22 1980-07-08 Takahiro Ueno Method for driving a vehicle driven by an internal combustion engine
IT974757B (it) * 1971-12-30 1974-07-10 Avermaete G Van Motore
FR2416344A1 (fr) * 1978-02-02 1979-08-31 Kovacs Andre Moteur a combustion interne a chambre de compression et de detente separees
US4433549A (en) * 1980-05-19 1984-02-28 Zappia Anthony T Air fuel engine
US4817388A (en) * 1986-03-03 1989-04-04 Bland Joseph B Engine with pressurized valved cell
US5638681A (en) * 1992-07-17 1997-06-17 Rapp; Manfred Max Piston internal-combustion engine

Also Published As

Publication number Publication date
CN1073201C (zh) 2001-10-17
RU2161711C2 (ru) 2001-01-10
AU692073B2 (en) 1998-05-28
PL322112A1 (en) 1998-01-05
AU4947796A (en) 1996-09-23
DK0815356T3 (da) 2000-01-31
BR9607658A (pt) 1999-11-30
EP0815356B1 (fr) 1999-06-23
CZ281797A3 (cs) 1998-04-15
CN1177996A (zh) 1998-04-01
CA2213993A1 (fr) 1996-09-12
DE69603017T2 (de) 2000-03-02
DE69603017D1 (de) 1999-07-29
ES2135877T3 (es) 1999-11-01
GR3031298T3 (en) 1999-12-31
JPH11502003A (ja) 1999-02-16
FR2731472A1 (fr) 1996-09-13
WO1996027737A1 (fr) 1996-09-12
KR19980702790A (ko) 1998-08-05
MX9706803A (es) 1998-08-30
EP0815356A1 (fr) 1998-01-07
ATE181588T1 (de) 1999-07-15
US6094915A (en) 2000-08-01
FR2731472B1 (fr) 1997-08-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL179396B1 (pl) S posób i urzadzenie do ograniczania emisji substancji toksycznych w silniku o spalaniu wewnetrznym PL PL
US6311486B1 (en) Method for operating a pollution-reducing engine
JP5001421B2 (ja) 圧縮空気および/または追加のエネルギおよびその熱力学的サイクルを伴う能動モノ−エネルギおよび/またはバイ−エネルギチャンバを有するエンジン
RU2424436C2 (ru) Воздушный гибридный двигатель с расщепленным циклом (варианты)
KR100751607B1 (ko) 내적 배기 가스 재순환 시스템 및 방법
KR100394890B1 (ko) 추가 압축 공기를 이용하는 공해 방지 엔진을 구비한 차량의 대기 열에너지 회복 방법 및 장치
KR101395871B1 (ko) 액티브 팽창 챔버를 구비한 개선된 압축 공기 또는 가스 및/또는 추가의 에너지 엔진
RU97116521A (ru) Способ и устройство устранения загрязнения окружающей среды двигателем циклического внутреннего сгорания с независимой камерой сгорания
US4240381A (en) Internal combustion engine system
EP0371759A2 (en) Intensifier-injector for gaseous fuel for positive displacement engines
GB2402169A (en) An engine with several operating modes including operation by compressed air
OA11110A (fr) Procédé et dispositif de réaccélération d'un véhicule équipé de compresseurs d'air à haute pression
CZ92099A3 (cs) Motor se sníženým množstvím znečišťujících látek
US7021272B2 (en) Computer controlled multi-stroke cycle power generating assembly and method of operation
US6311651B1 (en) Computer controlled six stroke internal combustion engine and its method of operation
FI70070C (fi) Pao gnisttaendning baserad foerbraenningsmotor
GB2403772A (en) Regenerative air hybrid engine comprising an internal combustion engine connected to a compressed air storage tank via shut-off valves
US6390785B1 (en) High efficiency booster for automotive and other applications
JP2001520716A (ja) フローティング・ピストン及びピストン−バルブ・エンジン
WO2004080744A1 (en) Regenerative air hybrid engine
JPS63167070A (ja) 過給式4−工程往復ピストン燃焼機関の作動方法及びその実施に用いる過給式4−工程往複ピストン燃焼機関
WO2008055329A1 (en) Internal-combustion engine and the vehicle containing such engine
CN111065804B (zh) 内燃发动机装置
RU2189460C2 (ru) Компрессионный моторный замедлитель
MXPA97006803A (en) Method and devices for the control of lacontamination in combustion engines internaciclica with chamber of combustion independie