PL179152B1 - Urzadzenie sterujace otwieraniem i zamykaniem szczek blokujacych pokrywy zbiornika cisnieniowego, zwlaszcza parnika samoczynnego PL PL - Google Patents

Urzadzenie sterujace otwieraniem i zamykaniem szczek blokujacych pokrywy zbiornika cisnieniowego, zwlaszcza parnika samoczynnego PL PL

Info

Publication number
PL179152B1
PL179152B1 PL95313286A PL31328695A PL179152B1 PL 179152 B1 PL179152 B1 PL 179152B1 PL 95313286 A PL95313286 A PL 95313286A PL 31328695 A PL31328695 A PL 31328695A PL 179152 B1 PL179152 B1 PL 179152B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
control element
jaws
control
driving arms
cover
Prior art date
Application number
PL95313286A
Other languages
English (en)
Other versions
PL313286A1 (en
Inventor
Eric Chameroy
Michel Cartigny
Original Assignee
Seb Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9465260&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL179152(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Seb Sa filed Critical Seb Sa
Publication of PL313286A1 publication Critical patent/PL313286A1/xx
Publication of PL179152B1 publication Critical patent/PL179152B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47JKITCHEN EQUIPMENT; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; APPARATUS FOR MAKING BEVERAGES
    • A47J27/00Cooking-vessels
    • A47J27/08Pressure-cookers; Lids or locking devices specially adapted therefor
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47JKITCHEN EQUIPMENT; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; APPARATUS FOR MAKING BEVERAGES
    • A47J27/00Cooking-vessels
    • A47J27/08Pressure-cookers; Lids or locking devices specially adapted therefor
    • A47J27/0804Locking devices
    • A47J27/0813Locking devices using a clamping ring or clamping segments

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Cookers (AREA)
  • Pressure Vessels And Lids Thereof (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
  • Regulating Braking Force (AREA)
  • Control Of Fluid Pressure (AREA)
  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)
  • Manipulator (AREA)
  • Automobile Manufacture Line, Endless Track Vehicle, Trailer (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Food Preservation Except Freezing, Refrigeration, And Drying (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie sterujace otwieraniem i zamykaniem szczek blokujacych pokrywy zbiornika cisnieniowego, zwlaszcza parnika samoczynnego, w którym szczeki sa umoco- wane ruchomo w kierunku promieniowym na pokrywie za pomoca ramion napedzajacych umocowanych ruchomo w kierunku promie- niowym oraz zawierajace element sterujacy umocowany ruchomo pomiedzy polozeniem otwarcia i zamkniecia szczek blokujacych, zna- mienne tym, ze element sterujacy (56) jest za- mocowany na pokryw ie (1) ruchom o w kierunku prom ieniow ym . P L 1 7 9 1 5 2 B 1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie sterujące otwieraniem i zamykaniem szczęk blokujących pokrywy zbiornika ciśnieniowego, zwłaszcza parnika samoczynnego.
Ze zgłoszenia patentowego WO-92/03080 znany jest zbiornik do parowania pod ciśnieniem, wykorzystujący urządzenie do blokowania i odblokowywania, zawierające szczęki, osadzone w pokrywie z możliwością mchu promieniowego. Szczęki w liczbie dwóch są przeciwległe diametralnie względem osi podłużnej zbiornika i są w stanie zaciskać w swym położeniu zamknięcia krawędź obwodową kadzi, w celu hermetycznego zamykania zbiornika. Odwrotnie, szczęki mogą zajmować położenie odblokowania, umożliwiające otwarcie zbiornika. Sterowanie przemieszczaniem szczek jest zapewnione za pomocą elementu sterującego, a mianowicie przycisku, osadzonego z możliwością ruchu osiowego na pokrywie w położeniu środkowym. Element sterującyjest zaopatrzony w powierzchnie robocze, uformowane specjalnie tak, aby oddziaływać podczas przemieszczania przycisku sterującego na powierzchnie pochyłe, związane ze szczękami, w celu ich promieniowego przemieszczania. Taki układ sterowania przekształca zatem w sposób tradycyjny ruch osiowy w ruch promieniowy przemieszczania szczęk pomiędzy położeniem zamknięcia i otwarcia.
Takie urządzenie nie wymaga w szczególności dokładnego ustawiania wzajemnego pokrywy i kadzi, np. przez znakowanie. W tym rozwiązaniu zastosowano wiele elementów, ruchomych względem siebie, zwłaszcza promieniowo, w celu zapewnienia sterowania odłączaniem szczęk. Kombinacja wielu ruchów, takich jak przesunięcia i obrócenia, powoduje znaczne niebezpieczeństwo zatarcia oraz wysokie koszty wytwarzania i małą niezawodność działania.
Należy również zauważyć, że mechaniczne rozwiązanie sterowania, a także wzajemne przemieszczanie elementów wymagają ze strony użytkownika stosunkowo dużego wysiłku sterowania.
Ponadto, okazuje się, że urządzenie według dotychczasowego rozwiązania, opisane w tym zgłoszeniu, wykorzystuje urządzenie do sterowania przemieszczaniem szczęk, którego bezpieczeństwo użytkowania, a także ergonomia nie sąoptymalne. Istotnie, zastosowanie przycisku do sterowania otwieraniem i zamykaniem szczęk, który jest umieszczony w położeniu środkowym na pokrywie i którego przemieszczanie osiowe przez wciskanie steruje jednocześnie zamykaniem i otwieraniem szczęk, stanowi utrudnienie w aspekcie ergonomicznym, mogące powodować zagrożenie pod względem bezpieczeństwa. Wydaje się bowiem, że zastosowanie tego samego kierunku sterowania, w celu uzyskania obu przeciwstawnych działań otwierania i zamykania szczęk, nie pozwala użytkownikowi na zapamiętanie - w sposób naturalny i instynktowny zróżnicowanego skojarzenia pomiędzy działaniem ręcznym (wciskanie) a wynikiem technicznym (zamknięcie-otwarcie). W danym przypadku ten sam gest odpowiada różnemu wynikowi. Przycisk sterujący, który zapewnia również funkcję elementu do chwytania całego zbiornika, może spowodować przemieszczenie zbiornika pod ciśnieniem za pośrednictwem tego elementu oraz może nawet, przez niedopatrzenie, wskutek wymienionej poprzednio trudności zapamiętania, spowodować manipulowanie elementem co wiąże się z niebezpieczeństwem otwarcia.
Celem wynalazku jest zatem wyeliminowanie różnych wymienionych powyżej niedogodności oraz opracowanie urządzenia do sterowania otwieraniem i zamykaniem szczęk, w którym manipulacja sterująca różnicuje operacje zamykania i otwierania oraz którego bezpieczeństwo obsługi jest zwiększone, zwłaszcza podczas przenoszenia zbiornika.
Innym celem wynalazku jest zwiększenie różnic pomiędzy czynnościami niezbędnymi do sterowania przemieszczaniem szczęk blokujących, a także poprawienie ergonomii urządzenia sterującego.
Urządzenie sterujące otwieraniem i zamykaniem szczęk blokujących pokrywy zbiornika ciśnieniowego, zwłaszcza parnika samoczynnego, w którym szczęki są umocowane ruchomo w kierunku promieniowym na pokrywie za pomocą ramion napędzających umocowanych ruchomo w kierunku promieniowym oraz zawierające element sterujący umocowany ruchomo pomiędzy położeniem otwarcia i zamknięcia szczęk blokujących według wynalazku, charakteryzuje się tym, że element sterujący jest zamocowany na pokrywie ruchomo w kierunku promieniowym.
Korzystnie, element sterujący zawiera obszar uruchamiający, na którym jest połączony z ramionami napędzającymi pierwszym i drugim.
Korzystnie, ramiona napędzające pierwsze i drugie są połączone w obszarze uruchamiającym z elementem sterującym poprzez występ i występ homologowy.
Korzystnie, element sterujący zawiera blokadę ramion napędzających pierwszego i drugiego w położeniu otwarcia.
179 152
Korzystnie, blokadę stanowią wybrania pierwsze i drugie, w których sąumieszczone występy i występ homologowy połączone sztywno z ramionami napędzającymi pierwszym i drugim.
Korzystnie, wybrania pierwsze i drugie są usytuowane w obszarze uruchamiającym.
Korzystnie, obszar uruchamiający ma kształt trójkąta.
Korzystnie, element sterujący stanowi popychacz.
Korzystnie, element sterujący przemieszczający ramiona napędzające pierwsze i drugie w kierunku promieniowym zewnętrznym jest połączony kinematycznie z przyciskiem sterującym przemieszczającym ramiona napędzające pierwsze i drugie w kierunku promieniowym wewnętrznym, który jest umocowany ruchomo na pokrywie w kierunku osiowym.
Korzystnie, przycisk sterujący zawiera sworzeń uruchamiający łączony z elementem sterującym poprzez przycisk sterujący.
Korzystnie, sworzeń uruchamiający zawiera pochyłą powierzchnię roboczą łączoną z komplementarną powierzchnią roboczą usytuowaną na elemencie sterującym.
Korzystnie, element sterujący i przycisk sterujący są osadzone na pokrywie stanowiąc uchwyt.
Zaletą rozwiązania według wynalazku jest jego prosta konstrukcja oraz prosta i łatwa do zapamiętania obsługa.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia górną część zbiornika do parowania, zaopatrzonego w urządzenie sterujące według wynalazku, w przekroju poprzecznym według ogólnego widoku, fig. 2 - zbiornik do parowania, zaopatrzony w urządzenie sterujące według wynalazku, w którym szczęki znajdują się w położeniu blokowania, w widoku z góry, fig. 3 - urządzenie sterujące według wynalazku, w którym szczęki znajdują się w położeniu odblokowania, w widoku z góry, identycznym jak na fig. 2, a fig. 4 - szczegół urządzenia sterującego według wynalazku w przekroju częściowym.
Urządzenie do blokowania i odblokowywania według wynalazku jest przeznaczone do uzyskiwania zamknięcia przez blokowanie pokrywy 1 na kadzi 2 tak, aby utworzyć zbiornik do parowania, korzystnie pod ciśnieniem, taki jak parnik samoczynny. Zbiornik jest utworzony np. przez kadź 2 o kształcie w przybliżeniu walcowym, o osi obrotowej x-x', na której pokrywa 1 jest przeznaczona do osadzania w sposób szczelny, np. za pośrednictwem uszczelki wargowej 3.
Kadź 2 jest wykonana w sposób tradycyjny z materiału metalowego, np. ze stali nierdzewnej oraz jest zaopatrzona w przewodzące ciepło dno, połączone trwale ze ściankami kadzi 2, np. przez dotłaczanie na gorąco. Kadź 2 zawiera również elementy uchwytowe, np. rękojeści 5, zamocowane na ściankach kadzi 2 za pośrednictwem złączek 6 i śrub 7.
Pokrywa 1 zawiera profilowaną tarczę zamykającą 8, zaopatrzoną na swym obwodzie w obszar w postaci rowka 9 służącego jako gniazdo do umieszczenia uszczelki wargowej 3 i zapewniającego wraz z tą ostatnią szczelność zamknięcia pokrywy 1.
Tarcza zamykająca 8 jest zaopatrzona w co najmniej jeden otwór, umożliwiający przepuszczenie i montaż zaworu blokującego 10, osadzonego z możliwością swobodnego przesuwu osiowego w otworze od dolnego położenia oporowego (takiego jak uwidocznione np. na fig. 1) do górnego położenia oporowego.
Zawór blokujący 10 może być utworzony, np. jak to jest znane w dotychczasowych rozwiązaniach, przez sworzeń bezpieczeństwa, którego głównym zadaniem jest dostarczanie informacji wizualnej o ciśnieniu, panującym w zbiorniku ciśnienia. Paroszczelność pomiędzy zaworem blokującym 10 a otworem jest zwiększona korzystnie przez wstawienie uszczelki 11, która jest utrzymywana w swym położeniu przez oparcie jej na kryzie 12, tworzącej dolną zewnętrzną część promieniową zaworu blokującego 10.
Pokrywa 1 zawiera także co najmniej dwie szczęki pierwszą 15a, druga 15b, osadzone na tarczy zamykającej 8 z możliwością ruchu promieniowego od położenia blokowania pokrywy 1 na kadzi 2 (fig. 1 i 2) do położenia odblokowania (fig. 3). Szczęki pierwsza 15a i druga 15b mają w sposób tradycyjny postać odcinków ceowników, dopasowanych do kształtu zbiornika, a w przypadku, uwidocznionym na figurach - postać łuków okręgów o określonej długości. Każda szczęka pierwsza 15a i druga 15b zawiera obrzeże dolne 16 i obrzeże górne 17, umożliwiające za179 152 ciśnięcie odpowiednio obrzeża obwodowego 2a kadzi 2 i górnego ograniczenia rowka 9. Każda szczęka pierwsza 15a i druga 15bjest osadzona ruchomo na pokrywie za pośrednictwem elementów napędzających, zawierających skojarzone ramiona napędzające pierwsze 20a i drugie 20b, przeciwległe diametralnie i połączone trwale jednym końcem 21 z obrzeżem górnym 17 np. przez spawanie. W zalecanej postaci wykonania wynalazku, uwidocznionej na fig. 1-4, każde ramię napędzające pierwsze 20a i drugie 20b ma postać kształtownika metalowego, np. prostoliniowego, o profilu, przystosowanym do profilu tarczy zamykającej 8 oraz o przekroju poprzecznym w kształcie litery U, którego środnik jest zwrócony na zewnątrz zbiornika i którego pasy boczne 22 są skierowane również ku zewnętrznej stronie zbiornika.
Według preferowanej postaci wykonania wynalazku ramiona napędzające pierwsze 20a i drugie 20b mają dostateczną długość tak, aby mogły nachodzić na siebie, przynajmniej częściowo, podczas ich przemieszczania promieniowego. Według tej postaci wykonania ramiona napędzające pierwsze 20a i drugie 20b są samoczynnie prowadzone promieniowo jedno w drugim, przy czym pierwsze ramię napędzające 20a tworzy ramię wewnętrzne, a drugie ramię napędzające 20b - ramię zewnętrzne. Ramię wewnętrzne przemieszcza się w ramieniu zewnętrznym. Prowadzenie względem siebie ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b uzyskuje się przez współpracę i tarcie pasów bocznych 22 każdego z ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b. Takie rozwiązanie umożliwia zmniejszenie niebezpieczeństwa możliwego odkształcenia, podczas promieniowego przesuwu, każdego z ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b oraz uzyskanie dokładnego przemieszczania liniowego każdej szczęki pierwszej 15a i drugiej 15b.
Według tej zalecanej postaci wykonania wynalazku każde ramię napędzające pierwsze 20a i drugie 20b jest zaopatrzone w szczelinę blokuj acąpierwszą25a i drugą25b, wykonaną w środniku każdego ramienia napędzającego pierwszego 20a i drugiego 20b. Położenie każdej szczeliny pierwszej 25a i drugiej 25b jest determinowane przez długość każdego ramienia napędzającego pierwszego 20a i drugiego 20b tak, aby szczeliny pierwsza 25a i druga 25b znajdowały się w położeniu wyrównania liniowego wówczas, gdy szczęki pierwsza 15a i druga 15b sąw położeniu blokowania. Jednocześnie położenie szczelin pierwszej 25a i drugiej 25b, a także położenie otworu, a zatem zaworu blokującego 10, jest tak dobrane, aby wówczas, gdy szczęki pierwsza 15a i druga 15b znajdują się w położeniu blokowania, szczeliny pierwsza 25a i druga 25b oraz otwór były wyrównane liniowo. Układ taki umożliwia zaworowi blokującemu 10 zajmowanie określonego położenia, odpowiadającego ciśnieniu, panującemu w zbiorniku, a w szczególności zajęcie jego górnego położenia, w którym zawór blokujący 10 zamyka każdą ze szczelin pierwszą 25a i drugą25b, w celu blokowania szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b w ich położeniu blokującym. Położenie takie uzyskuje się tylko wówczas, gdy szczęki pierwsza 15a i druga 15b zajmują dokładnie swe położenie blokowania, które jedynie pozwala na jednoczesne wejście zaworu blokującego 10 w szczeliny pierwszą25a i drugą25b. W przypadku, gdy podczas próby zamknięcia nie jest uzyskane wyrównanie liniowe szczelin pierwszej 25a i drugiej 25b, zawór blokujący 10 me może podnieść się, co powoduje upływ pary poza zbiornik, umiemożliwiając wszelki wzrost ciśnienia.
Ruch liniowy i promieniowy ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b jest zapewniony korzystnie za pomocą dodatkowych elementów prowadzących, połączonych trwale z pokrywą 1.
Według preferowanej postaci wykonania wynalazku elementy prowadzące są utworzone przez element nośny 30, który obejmuje ramiona napędzające pierwsze 20a i drugie 20b na większej części ich długości.
Według zalecanego przykładu wykonania wynalazku element nośny 30 jest utworzony przez płytę o przekroju poprzecznym w kształcie litery U, obejmującą i przykrywającą ramiona napędzające pierwsze 20a i drugie 20b, przy czym powierzchnia wewnętrzna środnika litery U jest zwrócona ku tarczy zamykającej 8. Element nośny 30 jest korzystnie połączony trwale z tarczą zamykającą 8 za pośrednictwem dwóch punktów zakotwienia 31, 32, położonych z obu stron osi podłużnej elementu nośnego 30. Punkty zakotwienia 31,32 mogąbyć utworzone przez
179 152 elementy mocujące, takie jak śruby lub służyć także jako gniazdo do przepuszczenia środków do regulacji ciśnienia.
Możliwe jest również osadzenie elementu nośnego 30 w sposób odwrócony, przy czym powierzchnia wewnętrzna tego elementu nośnego 30 w postaci płytyjest zwrócona ku stronie zewnętrznej zbiornika, a ramiona pierwsze 20a i drugie 20b przemieszczają się jedno w drugim, a także w elemencie nośnym 30. W tym położeniu element nośny 30 obejmuje i podtrzymuje ramiona pierwsze 20a i drugie 20b.
Elementy prowadzące mogąbyć utworzone przez pochyłości lub inne równoważne środki, połączone trwale z tarczą zamykającą 8 lub stanowiące jej integralną część.
We wszystkich tych przypadkach, a zwłaszcza w przypadku, gdy element nośny 30 ma profil w kształcie litery U, elementy prowadzące poza dodatkowym prowadzeniem w trakcie liniowego przemieszczania ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b również stanowią uzupełniające usztywnienie całego zespołu mechanicznego, zapewniającego promieniowe przemieszczanie szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b.
Droga przemieszczania ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b pomiędzy ich położeniami granicznymi, odpowiadającymi położeniu otwarcia i zamknięcia szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b, jest ograniczona za pośrednictwem szczeliny 40, wykonanej korzystnie w pierwszym ramieniu napędzającym 20a, w której może przemieszczać się występ 41, połączony trwale z drugim ramieniem napędzającym 20b. W ten sposób droga przemieszczania ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20bjest ograniczona przez oparcie się występu 41 o jeden lub drugi z obu końców szczeliny 40.
Według szczególnego rozwiązania według wynalazku element nośny 30 zawiera otwór, wyrównany liniowo ze szczelinami blokującymi pierwszą25a i drugą25b oraz z otworem środkowym, umożliwiający montaż w zawieszeniu zaworu blokującego 10 jego górną częścią o przekroju, zmniejszonym względem dolnej części zaworu blokującego 10. Układ taki pozwala na wzajemny przesuw ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b wówczas, gdy zawór blokujący 10 znajduje się w swym dolnym położeniu, co zapewnia jednocześnie swobodne przemieszczanie szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b.
Ramiona napędzające pierwsze 20a i drugie 20b są korzystnie cofane stale do położenia blokowania za pomocą sprężystego elementu cofającego, utworzonego np. przez sprężynę 45, wstawioną pomiędzy dwie podpórki, połączone trwale odpowiednio z każdym z ramion napędzających pierwszym 20a i drugim 20b.
Urządzenie do blokowania i odblokowywania według wynalazku zawiera również zespół 50 sterujący ruchem szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b, umożliwiający doprowadzanie każdej szczęki pierwszej 15a i drugiej 15b do jednego lub drugiego z ich położeń stałych blokowania lub odblokowania.
Według takiej zalecanej postaci wykonania wynalazku, jaka jest uwidoczniona na fig. 4, zespół sterujący 50 zawiera element do chwytania pokrywy 1 stanowiący element sterujący 56, osadzony ruchomo w kierunku w przybliżeniu promieniowym na pokrywie 1 i sprzęgnięty kinematyczne z przyciskiem sterującym 52, osadzonym na pokrywie 1 z możliwością ruchu w kierunku w przybliżeniu osiowym.
Zespół sterujący 50 zawiera gałkę 51, połączoną trwale z pokrywą 1 oraz przycisk sterujący 52, osadzony ruchomo w kierunku osiowym i sprężyście za pomocą sprężyny cofającej 52a w gałce 51. Sprężyna cofająca 52a utrzymuje przycisk sterujący 52 w górnym położeniu, uwidocznionym na fig. 4. Przycisk sterujący 52 zawiera w swej dolnej części sworzeń uruchamiający 53, zaopatrzony w pochyłą powierzchnię roboczą 54, przeznaczona do współpracy podczas wciskania przycisku sterującego 52 - z komplementarną powierzchnią roboczą 55, wykonaną na elemencie sterującym 56. Element sterujący 56 jest osadzony na pokrywie 1 ruchomo wzdłuż określonej drogi tak, aby być doprowadzanym, podczas swego ruchu pomiędzy dwoma punktami granicznymi, wyznaczającymi jego drogę, do współpracy z ramionami napędzającymi pierwszym 20a i drugim 20b tak, by sterować ich przemieszczaniem promieniowym.
179 152
Według preferowanej postaci wykonania wynalazku element sterujący 56 zapewnia przemieszczanie promieniowe ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b w sposób czynny w zewnętrznym kierunku promieniowym, tj. w kierunku, odpowiadającym stopniowemu rozsuwaniu szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b, by osiągnęły one swe skrajne położenie odblokowania. Według tej preferowanej postaci wykonania wynalazku element sterujący 56 jest sprzęgnięty kinematycznie z przyciskiem sterującym 52, którego przemieszczenie w podanym poprzednio kierunku w przybliżeniu osiowym steruje przemieszczeniem ramion napędzających pierwszym 20a i drugim 20b w wewnętrznym kierunku promieniowym, tj. w kierunku przemieszczania szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b do ich położenia blokowania. W tym celu element sterujący 56 stanowi popychacz, osadzony pod gałką 51. Popychacz ma obszar sterujący 57, dostępny ręcznie dla użytkownika, a także płaski trójkątny obszar uruchamiający 58. Popychacz współpracuje z zespołem uruchamiającym w obszarze uruchamiającym 58. Zespół uruchamiający jest połączony trwale z ramionami napędzającymi pierwszym 20a i drugim 20b.
Według zalecanej postaci wykonania wynalazku zespół uruchamiający jest utworzony przez występ 41 i przez homologowy występ 41b, połączony trwale z drugim ramieniem napędzającym 20b. Dwukierunkowe przemieszczanie obszaru uruchamiającego 58 popychacza w kierunku promieniowym pozwala w ten sposób przemieszczać również promieniowo występ 41 i homologowy występ 41b, lecz w kierunku, odchylonym o 90° względem kierunku przemieszczania elementu sterującego 56. Dzięki współpracy skosu obszaru uruchamiającego 58 elementu sterującego 56 z ramionami napędzającymi pierwszym 20a i drugim 20b zapewnione jest ich stopniowe rozsunięcie wówczas, gdy użytkownik wywiera nacisk na element sterujący 56 w obszarze sterującym 57. Gdy elementy prowadzące sąutworzone przez element nośny 30 w postaci płyty przykrywającej ramiona napędzające pierwsze 20a i drugie 20b, wówczas płyta zawiera dwa otwory pierwszy 40a i drugi 40b, wykonane w środniku płyty i przeznaczone do przepuszczenia odpowiednio występów 41 i homologicznego 41 b, w celu umożliwienia ich przemieszczenia promieniowego. Otwory pierwszy 40a i drugi 40b mająjako wtórne zadanie ograniczanie drogi indywidualnego przemieszczania każdego ramienia pierwszego 20a i drugiego 20b, służąc jako opora dla występów 41 i homologicznego 41b, a zatem eliminując wyjście szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b poza pokrywę 1.
W trójkątnym obszarze uruchamiającym 58 sąusytuowane korzystnie dwa wybrania pierwsze 60a i drugie 60b np. półkoliste, a w każdym razie o kształcie, komplementarnym względem kształtu występów 41 i homologicznego 41b tak, aby determinować stabilne i nieruchome położenie rozwarcia szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b, odpowiadające blokowaniu w danym położeniu wymienionych występów w odpowiednich wybraniach pierwszym 60a i drugim 60b.
Podczas wciskania przycisku sterującego 52 sworzeń uruchamiający 53, gdy szczęki pierwsza 15a i druga 15b znajdują się w położeniu odblokowania, zaczyna współpracować z komplementarną powierzchnią roboczą 55, w celu wysterowania cofnięcia elementu sterującego 56. Cofnięcie to odpowiada wyjściu występów 41 i homologicznego 41b poza wybrania pierwsze 60a i drugie 60b, przy czym sworzeń uruchamiający 53 stanowi w ten sposób element zwalniający, natomiast wybrania pierwsze 60a i drugie 60b stanowią blokadę.
Według preferowanej postaci wykonania wynalazku, przedstawionej na fig. 1-4, element sterujący 56 i przycisk sterujący 52 są osadzone na pokrywie 1 w położeniu środkowym, w celu tworzenia zespołu uchwytu pokrywy 1.
Jest jednak oczywiste możliwe oddzielenie zespołu pokrywy 1 od elementu sterującego 56 i od przycisku sterującego 52.
Jest również możliwe wykonanie urządzenia sterującego, zawierającego jeden tylko element sterujący 56, zdolny do sterowania w obu kierunkach przemieszczaniem promieniowym ramion napędzających pierwszym 20a i drugim 20b. Według tej postaci wykonania element steruj ący 5 6 zapewnia przemieszczanie ramion napędzaj ących pierwszego 20a i drugiego 20b w sposób czynny w zewnętrznym kierunku promieniowym i w wewnętrznym kierunku promieniowym. Element sterujący 56 jest wówczas utworzony przez prosty
179 152 przycisk, którego profil umożliwia użytkownikowi uzyskiwanie rozsuwania lub zsuwania szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b przez proste popychanie lub ciągnięcie.
Pokrywa 1 może zawierać płytę osłonową65, zakrywająca cały mechanizm. Płyta osłonowa 65 jest umieszczona pomiędzy elementem nośnym 30 a gałką 51.
Działanie urządzenie do blokowania i odblokowywania według wynalazku jest opisane poniżej.
Osadzenie pokrywy 1 na kadzi 2 wymaga rozwarcia szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b i promieniowego uruchomienia popychacza 56, co pozwala na przesuw trójkątnego obszaru uruchamiającego 58, którego boki zaczynają stopniowo stykać się z występami 41 i homologowym 41b (fig. 2). Stopniowe przemieszczanie elementu sterującego 56 umożliwia stopniowe rozsunięcie ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b, a jednocześnie szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b. Przesunięcie elementu sterującego 56 w kierunku promieniowym pozwala zatem na przesunięcie obu szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b w kierunku również promieniowym, lecz prostopadłym do kierunku przemieszczania elementu sterującego 56. Koniec przesunięcia jest określony przez ustawienie każdego występu 41 i homologowego 41b w wybraniach pierwszym 60a i drugim 60b (fig. 2). Poza tym przesunięciem, położenie graniczne szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b jest również determinowane przez oparcie się występu 41 o koniec szczeliny 40. W osiągniętym w ten sposób położeniu szczęki pierwsza 15a i druga 15b znajdująsię w stabilnym położeniu odblokowania, a zatem umożliwiają wycentrowanie pokrywy 1 na krawędzi kadzi 2.
Zamknięcie zbiornika, tj. osiągnięcie przez szczęki pierwszą 15a i drugą 15b ich położenia blokowania, uzyskuje się przez naciśnięcie dłoniąprzycisku sterującego 52, który w konsekwencji zostaje uruchomiony osiowo. Jego wciśnięcie w gałkę 51 powoduje współpracę powierzchni roboczej 54 z komplementarnąpowierzchniąroboczą55, wykonanana elemencie sterującym 56, który zaczyna stopniowo cofać się w zewnętrznym kierunku promieniowym. Podczas tego ruchu w odwrotnym kierunku występy 41 i homologowy 41 są najpierw uwalniane z wybrań pierwszego 60a i drugiego 60b, przy czym szczęki pierwsza 15a i druga 15b są następnie cofane stopniowo ku sobie do położenia blokowania (fig. 2 i 4). Cofnięcie do tego położenia blokowania uzyskuje się za pomocą działania cofającego sprężyny 45, umożliwiającego ustawienie każdej szczęki pierwszej 15a i drugiej 15b pomiędzy pokrywą 1 i pod obrzeżem obwodowym 2a kadzi 2.
Po takim zamknięciu zbiornika w sposób szczelny ciśnienie może odtąd wzrastać i powodować przejście zaworu blokującego 10 do jego górnego położenia poprzez szczeliny blokujące pierwszą25a i drugą25b, które w położeniu całkowitego zamknięcia szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b są współosiowe. Przejście zaworu blokującego 10 przez szczeliny blokujące pierwszą 25a i drugą 25b pozwala zablokować w danym położeniu każde z ramion napędzających pierwsze 20a i drugie 20b, a jednocześnie każdą odpowiednią szczękę pierwszą 15a i drugą 15b.
Urządzenie do blokowania i odblokowywania według wynalazku pozwala zatem uzyskiwać wzrost ciśnienia przy pełnym bezpieczeństwie, skoro przej ście zaworu blokującego 10 przez szczeliny blokujące pierwszą 25a i druga 25b może nastąpić tylko wówczas, gdy ramiona napędzające pierwsze 20a i drugie 20b, a zatem szczęki pierwsza 15a i druga 15b, znajdują się w położeniu dokładnego blokowania. Zawór blokujący 10 przeciwstawia się ponadto wszelkiemu przemieszczaniu promieniowemu szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b. Przemieszczanie promieniowe i liniowe ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b uzyskuje się zresztą bez obawy odkształcenia dzięki obecności ciągu elementów prowadniczych, utworzonych przez przesuw ramion wewnętrznych względem siebie oraz przez element nośny 30.
Jest także możliwe wykorzystanie ramion napędzających pierwszego 20a i drugiego 20b, które nie są osadzone względem siebie w położeniu zachodzenia na siebie, przy czym blokowanie uzyskuje się za pomocą zaworu blokującego 10, skojarzonego z każdym z ramion napędzających pierwszym 20a i drugim 20b.
Rozdzielenie manipulacji, niezbędnej do blokowania szczęk pierwszej 15a i drugiej 15b (popychanie osiowe lub ciągnięcie promieniowe) oraz manipulacji, niezbędnej do odblokowania (popychanie promieniowe), eliminuje, dzięki jego naturalnemu zapamiętywaniu, pomyłki manipulacyjne.
Wynalazek znajduje zastosowanie w parnikach samoczynnych.
179 152
179 152
FIG. 3
179 152
FIG. 4
179 152
LD u_
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 4,00 zł.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie sterujące otwieraniem i zamykaniem szczęk blokujących pokrywy zbiornika ciśnieniowego, zwłaszcza parnika samoczynnego, w którym szczęki są umocowane ruchomo w kierunku promieniowym na pokrywie za pomocąramion napędzających umocowanych ruchomo w kierunku promieniowym oraz zawierające element sterujący umocowany ruchomo pomiędzy położeniem otwarcia i zamknięcia szczęk blokujących, znamienne tym, że element sterujący (56) jest zamocowany na pokrywie (1) ruchomo w kierunku promieniowym.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element sterujący (56) zawiera obszar uruchamiający (58) na którym jest połączony z ramionami napędzającymi pierwszym (20a) i drugim (20b).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że ramiona napędzające pierwsze (20a) i drugie (20b) są połączone w obszarze uruchamiającym (58) z elementem sterującym (56) poprzez występ (41) i występ homologowy (41b).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że element sterujący (56) zawiera blokadę ramion napędzających pierwszego (20a) i drugiego (20b) w położeniu otwarcia.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że blokadę stanowią wybrania pierwsze (60a) i drugie (60b), w których sąumieszczone występy (41) i występ homologowy (41b) połączone sztywno z ramionami napędzającymi pierwszym (20a) i drugim (20b).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że wybrania pierwsze (60a) i drugie (60b) są usytuowane w obszarze uruchamiającym (58).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 2, albo 3, albo 6, znamienne tym, że obszar uruchamiający (58) ma kształt trójkąta.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element sterujący (56) stanowi popychacz.
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że element sterujący (56) przemieszczający ramiona napędzające pierwsze (20a) i drugie (20b) w kierunku promieniowym zewnętrznym jest połączony kinematycznie z przyciskiem sterującym (52) przemieszczającym ramiona napędzające pierwsze (20a) i drugie (20b) w kierunku promieniowym wewnętrznym, który jest umocowany ruchomo na pokrywie (1) w kierunku osiowym.
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że przycisk sterujący (52) zawiera sworzeń uruchamiający (53) łączony z elementem sterującym (56) poprzez przycisk sterujący (52).
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że sworzeń uruchamiający (53) zawiera pochyłą powierzchnię roboczą (54) łączoną z komplementarną powierzchnią roboczą (55) usytuowaną na elemencie sterującym (56).
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 9, albo 10, albo 11, znamienne tym, że element sterujący (56) i przycisk sterujący (52) są osadzone na pokrywie (1) stanowiąc uchwyt.
PL95313286A 1994-07-06 1995-07-05 Urzadzenie sterujace otwieraniem i zamykaniem szczek blokujacych pokrywy zbiornika cisnieniowego, zwlaszcza parnika samoczynnego PL PL PL179152B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9408585A FR2722078B1 (fr) 1994-07-06 1994-07-06 Dispositif de commande de l'ouverture et de la fermeture des machoires de verrouillage pour un recipient sous pression
PCT/FR1995/000897 WO1996001070A1 (fr) 1994-07-06 1995-07-05 Dispositif de commande de l'ouverture et de la fermeture des machoires de verrouillage pour un recipient sous pression

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL313286A1 PL313286A1 (en) 1996-06-24
PL179152B1 true PL179152B1 (pl) 2000-07-31

Family

ID=9465260

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95313286A PL179152B1 (pl) 1994-07-06 1995-07-05 Urzadzenie sterujace otwieraniem i zamykaniem szczek blokujacych pokrywy zbiornika cisnieniowego, zwlaszcza parnika samoczynnego PL PL

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5613424A (pl)
EP (1) EP0691097B1 (pl)
JP (1) JP3073668B2 (pl)
KR (1) KR100202162B1 (pl)
CN (1) CN1041274C (pl)
AT (1) ATE156678T1 (pl)
BR (1) BR9503074A (pl)
CA (1) CA2153194C (pl)
CZ (1) CZ290995B6 (pl)
DE (2) DE69500549T2 (pl)
ES (1) ES2107900T3 (pl)
FR (1) FR2722078B1 (pl)
GR (1) GR3025031T3 (pl)
HU (1) HU216887B (pl)
MA (1) MA23835A1 (pl)
PL (1) PL179152B1 (pl)
RO (1) RO116860B1 (pl)
RU (1) RU2126224C1 (pl)
TR (1) TR199500828A2 (pl)
WO (1) WO1996001070A1 (pl)

Families Citing this family (46)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI98810C (fi) * 1994-09-15 1997-08-25 Nerox Filter Oy Vedenpuhdistuslaite
KR0132659Y1 (ko) * 1995-11-29 1998-12-01 이원명 자동밀폐 기능을 갖는 냄비
KR0128775Y1 (ko) * 1995-12-07 1998-10-15 문무영 전기압력솥의 압력뚜껑 자동 개폐로크장치
US5839357A (en) * 1996-03-15 1998-11-24 Samsung Electronics Co., Ltd. Electric pressure cooker
FR2754696B1 (fr) * 1996-10-21 1999-08-06 Moulinex Sa Appareil de cuisson electrique comportant un dispositif de condensation des vapeurs de cuisson
PL339626A1 (en) 1997-10-03 2001-01-02 Seb Sa Electric household appliance for preparation of cooking products for serving, cooking, baking etc., such as a multipurpose kitchen machine, incorporating a device for simply locking and unlocking a component thereof requiring to be temporarily locked in position
FR2769200B1 (fr) * 1997-10-03 1999-11-19 Seb Sa Appareil electromenager de preparation culinaire, du genre robot menager, comportant un dispositif de verrouillage simplifie
US6123373A (en) * 1997-10-30 2000-09-26 Teac Corporation Lock device having an improved lock member
ES2171337B1 (es) * 1998-11-13 2003-06-16 Fagor S Coop Olla expres con bloqueo del cierre de la tapa.
FR2786383B1 (fr) 1998-11-26 2001-01-26 Seb Sa Mecanisme de fixation d'un couvercle solidaire du moteur d'un robot menager sur un recipient de travail
ES1041853Y (es) * 1998-12-07 2000-01-01 Fagor S Coop Olla expres con seguridad contra el giro de la tapa.
EP1201166A4 (en) * 1999-07-21 2003-01-08 Ono Foods Ind Co Ltd HEATING AND STERILIZING DEVICE
DE10014766C2 (de) * 2000-03-27 2002-02-21 Ursula Niese Dampfdruck-Kochtopf
WO2001076428A2 (en) * 2000-04-07 2001-10-18 Jian, Wei, Wen Pressure cooker
TW429766U (en) * 2000-05-22 2001-04-11 Chen Jin Tsai Improved pressure pot
ATE347297T1 (de) * 2001-07-26 2006-12-15 Koninkl Philips Electronics Nv Vorrichtung zum frittieren von gargut
WO2003013323A1 (en) * 2001-08-09 2003-02-20 Jong Peter Park Device for coupling a lid to pot
DE20113356U1 (de) * 2001-08-10 2002-12-19 Synkrona Ag Stans Schließvorrichtung für einen Behälter
FR2833476B1 (fr) 2001-12-19 2004-02-20 Seb Sa Couvercle pour appareil de cuisson sous pression a machoires allegees et appareil de cuisson comportant un tel couvercle
DE20201624U1 (de) 2002-02-01 2003-06-18 Synkrona Ag Stans Schließvorrichtung für einen Behälter
FR2836807B1 (fr) * 2002-03-08 2004-07-16 Seb Sa Appareil de cuisson d'aliments sous pression a dispositif de commande de verouillage/deverouillage rotatif
US6513420B1 (en) * 2002-04-12 2003-02-04 Jong Peter Park Device for coupling a lid to pot
KR100487064B1 (ko) * 2002-11-13 2005-05-03 임필권 압력솥의 뚜껑개폐장치
FR2862854B1 (fr) * 2003-11-27 2006-09-15 Seb Sa Recipient de cuisson sous pression pourvu d'un couvercle rentrant a deformation controlee et couvercle correspondant
FR2863849B1 (fr) 2003-12-23 2006-11-10 Seb Sa Appareil domestique de cuisson d'aliments sous pression a dispositif de verrouillage ameliore
KR200353218Y1 (ko) * 2004-02-05 2004-06-22 이동우 압력용기 밀폐기구
KR20040065537A (ko) * 2004-06-28 2004-07-22 윤장식 인스탄트 김치제조기능을 갖는 압력밥솥
FR2874805B1 (fr) * 2004-09-09 2008-05-23 Seb Sa Appareil de cuisson sous pression a decompression optimisee
DE102004056463B3 (de) * 2004-11-23 2006-03-16 Gero Vertriebs Gmbh Kochgefäß
KR100907818B1 (ko) 2006-06-08 2009-07-16 주식회사 엘지화학 Tn-lcd 시야각 개선을 위한 일체형 o-필름, 이를포함하는 편광판 적층체 및 tn-lcd
FR2918862B1 (fr) * 2007-07-20 2009-10-09 Seb Sa Autocuiseur pourvu d'une fenetre d'information
US8230779B2 (en) * 2008-10-14 2012-07-31 Hamilton Beach Brands, Inc. Deep fryer for cooking foodstuff
FR2940600B1 (fr) 2008-12-30 2011-01-28 Seb Sa Appareil de cuisson d'aliments sous pression a machoires allegees et procede de fabrication
FR2940601B1 (fr) * 2008-12-30 2012-07-13 Seb Sa Appareil de cuisson sous pression a organe de commande du verrouillage/deverrouillage bi-fonctionnel
FR2993157B1 (fr) * 2012-07-16 2016-07-01 Seb Sa Appareil de cuisson d'aliments sous pression a dispositif de commande ameliore
JP6049131B2 (ja) * 2012-08-29 2016-12-21 勝文 青柳 圧力調理器
TWI549635B (zh) * 2013-02-22 2016-09-21 御鼎節能科技股份有限公司 鍋子
WO2015074112A1 (en) * 2013-11-21 2015-05-28 Meyer Intellectual Properties Limited Microwave pressure cooker
WO2016050438A1 (en) 2014-10-02 2016-04-07 Arcelik Anonim Sirketi A food preparation appliance
FR3036934B1 (fr) 2015-06-02 2017-07-14 Seb Sa Autocuiseur pourvu d'un organe de commande manuel du verrouillage
FR3036938B1 (fr) 2015-06-04 2017-07-14 Seb Sa Autocuiseur equipe d'un support et d'un couvercle mobile relativement audit support
FR3036939B1 (fr) 2015-06-04 2017-07-14 Seb Sa Autocuiseur pourvu d'une soupape demontable et d'un capteur de temperature
US20180002648A1 (en) * 2016-06-01 2018-01-04 Colorado Brewing Systems, LLC Electric Brewing System
RU2689215C2 (ru) * 2017-10-10 2019-05-24 Сергей Сергеевич Ершов Устройство для фиксирования крышки на посуде
CN112006547B (zh) * 2019-05-31 2022-04-22 佛山市顺德区美的电热电器制造有限公司 烹饪器具的上盖组件和烹饪器具
GB2606580A (en) * 2021-05-14 2022-11-16 Kenwood Ltd Food processor lid

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT8123053V0 (it) * 1981-09-28 1981-09-28 Ind Sambonet S R L Pentola a pressione per cottura in acqua o vapore.
FR2531847A1 (fr) * 1982-08-20 1984-02-24 Seb Sa Dispositif de serrage d'un couvercle sur un recipient de cuisson sous pression
DE3232907A1 (de) * 1982-09-04 1984-03-08 Boehm, Hans-Georg, Dipl.-Phys. Dr.rer.nat, 6242 Kronberg Dampfdruckkochtopf
DE3327439A1 (de) * 1983-07-29 1985-02-07 Württembergische Metallwarenfabrik AG, 7340 Geislingen Deckel fuer einen dampfdruckkochtopf
EP0139772B1 (de) * 1983-08-25 1987-07-08 AMC International Alfa Metalcraft Corporation AG Dampfdruckkochtopf
KR0181712B1 (ko) * 1990-05-26 1999-03-20 호르스트 슐츠 조리용기
DE4026166A1 (de) * 1990-08-17 1992-02-20 Amc Int Alfa Metalcraft Corp Kochgefaess
DE4040489A1 (de) * 1990-12-18 1992-07-16 Silit Werke Deckel fuer kochtoepfe mit umgelegtem rand
DE4133524C2 (de) * 1991-10-10 1996-08-29 Fissler Gmbh Dampfdruckkochtopf
IT222094Z2 (it) * 1991-12-12 1994-12-30 Aeternum Srl Dispositivo di chiusura e sicurezza in una pentola a pressione
CH684927A5 (de) * 1992-12-04 1995-02-15 Amc Int Alfa Metalcraft Corp Kochgefäss.
FR2700825B1 (fr) * 1993-01-28 1995-04-14 Seb Sa Dispositif de commande automatique d'une soupape à limitation de flux.
FR2701370B1 (fr) * 1993-02-15 1995-04-21 Seb Sa Dispositif de verrouillage-déverrouillage à mâchoires d'un couvercle sur une cuve.

Also Published As

Publication number Publication date
JP3073668B2 (ja) 2000-08-07
ES2107900T3 (es) 1997-12-01
WO1996001070A1 (fr) 1996-01-18
TR199500828A2 (tr) 1996-06-21
JPH0898766A (ja) 1996-04-16
RU2126224C1 (ru) 1999-02-20
HU216887B (hu) 1999-10-28
CA2153194C (fr) 2002-05-07
CN1128848A (zh) 1996-08-14
US5613424A (en) 1997-03-25
RO116860B1 (ro) 2001-07-30
GR3025031T3 (en) 1998-01-30
CA2153194A1 (fr) 1996-01-07
KR100202162B1 (ko) 1999-06-15
DE69500549D1 (de) 1997-09-18
CZ100196A3 (en) 1997-02-12
DE69500549T2 (de) 1998-02-05
PL313286A1 (en) 1996-06-24
DE29510989U1 (de) 1995-09-21
FR2722078A1 (fr) 1996-01-12
FR2722078B1 (fr) 1996-08-30
CN1041274C (zh) 1998-12-23
CZ290995B6 (cs) 2002-11-13
KR960003661A (ko) 1996-02-23
BR9503074A (pt) 1996-06-11
HUT74533A (en) 1997-01-28
ATE156678T1 (de) 1997-08-15
MA23835A1 (fr) 1996-12-31
EP0691097A1 (fr) 1996-01-10
HU9600511D0 (en) 1996-04-29
EP0691097B1 (fr) 1997-08-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL179152B1 (pl) Urzadzenie sterujace otwieraniem i zamykaniem szczek blokujacych pokrywy zbiornika cisnieniowego, zwlaszcza parnika samoczynnego PL PL
US6425320B1 (en) Device for locking/unlocking a pressure cooker with lug-bayonet type closure
KR102581163B1 (ko) 로킹 제어용 수동 제어 부재를 구비한 압력 조리기
KR100245099B1 (ko) 압력 조리 용기 뚜껑의 록킹/언록킹하는 장치
US6523459B1 (en) Safety device for opening a pressure cooker with lug-bayonet type closure
US5370259A (en) Clamping locking-unlocking device for a vessel cover
RU2168926C2 (ru) Съемная ручка для емкостей (варианты)
KR20160142243A (ko) 제어 부재를 구비한 베이어닛 피팅 압력 조리기
EP0489012B1 (en) Pressure cooker interlock
AU759670B2 (en) Safety system to prevent the functioning of a blender or food processor if the top of its cup is not in place
KR101018018B1 (ko) 회전식 락킹/언락킹 제어 장치를 구비한 압력 조리 기구
DE69201000D1 (de) Verriegelungsvorrichtung für einen Behälter mit Deckel und Behälter mit einer solchen Vorrichtung.
RU96106902A (ru) Устройство управления открытием и закрытием запирающих зажимов сосуда под давлением
US6105808A (en) Opening and closing safety device for a pressure cooker
TW477683B (en) Lid for pressure cooking receptacle
US6666131B2 (en) Cooking appliance having a tank and a secure emptying device
CN109464004B (zh) 配备有至少两种倾倒流量的烧水壶
JP3904231B2 (ja) 容器の蓋
WO1987007824A1 (en) Vapour vent
KR100372571B1 (ko) 조리용기 파지를 위한 집게
CN116829033A (zh) 用于加热液体的设备
EP0940107B1 (en) Pressure-cooker with safety device for the cover
EP0720829B1 (de) Garvorrichtung sowie Deckel für Gargefäss
JPS60236621A (ja) 絶縁容器
NZ530649A (en) Slider with two pull tabs