PL177142B1 - Zestaw obudowy, zwłaszcza zestaw obudowy tarczowej z ciągiem stropnic - Google Patents

Zestaw obudowy, zwłaszcza zestaw obudowy tarczowej z ciągiem stropnic

Info

Publication number
PL177142B1
PL177142B1 PL95311156A PL31115695A PL177142B1 PL 177142 B1 PL177142 B1 PL 177142B1 PL 95311156 A PL95311156 A PL 95311156A PL 31115695 A PL31115695 A PL 31115695A PL 177142 B1 PL177142 B1 PL 177142B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
canopy
leading
parallel
canopies
articulated
Prior art date
Application number
PL95311156A
Other languages
English (en)
Other versions
PL311156A1 (en
Inventor
Hans Meya
Original Assignee
Dbt Deutsche Bergbautechnik Gmbh
Dbt Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dbt Deutsche Bergbautechnik Gmbh, Dbt Gmbh filed Critical Dbt Deutsche Bergbautechnik Gmbh
Publication of PL311156A1 publication Critical patent/PL311156A1/xx
Publication of PL177142B1 publication Critical patent/PL177142B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21DSHAFTS; TUNNELS; GALLERIES; LARGE UNDERGROUND CHAMBERS
    • E21D23/00Mine roof supports for step- by- step movement, e.g. in combination with provisions for shifting of conveyors, mining machines, or guides therefor
    • E21D23/04Structural features of the supporting construction, e.g. linking members between adjacent frames or sets of props; Means for counteracting lateral sliding on inclined floor
    • E21D23/06Special mine caps or special tops of pit-props for permitting step-by-step movement
    • E21D23/066Pivoted cantilever extensions therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Details Of Indoor Wiring (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)

Abstract

1. Zestaw obudowy, zwlaszcza zestaw obudowy tarczowej z ciagiem stropnic, które sa polaczone wzajemnie wychylnie w wyso- kosci przez trzpieniowe zlacza przegubowe, znamienny tym, ze stropnice (3, 4) na swojej stronie dolnej posiadaja elementy przylacze- niowe (14), zaopatrzone w szereg równo- leglych otworów (15), dla laczacego je elementu laczacego (13), który jest zaopa- trzony w szereg otworów (16), i wybiórczo jest laczony w sposób niewychylny przez szereg trzpieni (17) z obydwoma przy- porzadkowanymi elementami przylaczenio- wymi (14). F IG . 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zestaw obudowy, zwłaszcza zestaw obudowy tarczowej z ciągiem stropnic połączonych przez złącza.
Jest znane zaopatrzenie, używanych w górniczych pracach urabiających, tarcz obudowy lub tak zwanych hydraulicznych zestawów obudowy w stropnice wyprzedzające, ukształtowane jako stropnice wychylne, które są przyłączone wychylnie w wysokości do podpartej stojakami stropnicy głównej tarczy obudowy lub tp. przez przegub trzpieniowy tak, że one za pomocąjednego lub szeregu hydraulicznych siłowników, umieszczonych pomiędzy stropnicą główną i wyprzedzającą mogą być wychylane z położenia odchylonego do położenia wyprzedzającego i odwrotnie. Przy tym jest także znane takie ukształtowanie złącza przegubowego pomiędzy stropnicą główną i wyprzedzającą, przy zastosowaniu prowadnicy wodzikowej, służącej do przechwycenia sił siłownika, że stropnica wyprzedzająca jest wychylana ze swojego położenia wyprzedzającego na stropie poprzez swoje prostopadłe położenie odchylne aż do położenia, w którym leży ona w przybliżeniu równolegle poniżej stropnicy głównej (opis wzoru użytkowego DE nr 7 913 207).
W stanie techniki także już proponowano rozdzielenie przegubowe stropnicy wyprzedzającej hydraulicznego zestawu obudowy, przy czym pomiędzy przednią stropnicą wyprzedzającą, to znaczy stropnicą wyprzedzającą od strony ściany, a tylną stropnicą wyprzedzającą, połączoną przegubowo z podpartą stojakami stropnicą główną, jest umieszczony hydrauliczny siłownik, za pomocą którego stropnica wyprzedzająca od strony ściany może wychylać się
177 142 w płaszczyźnie prostopadłej wobec tylnej stropnicy wyprzedzającej (czasopismo “Gliickauf”, 1971, s. 848, rys. 9).
W znanych zestawach obudowy z przegubowym ciągiem stropnic, zwłaszcza zestawów obudowy tarczowej ze stropnicami wyprzedzającymi, ukształtowanymi jako stropnice wychylne, istnieje wielokrotnie potrzeba mechanicznego blokowania przegubów stropnicy, aby móc mechanicznie unieruchamiać hydraulicznie wychylaną stropnicę wyprzedzającą w położeniu wyprzedzającym lub w położeniu odchylonym, w którym ona ewentualnie służy jako przytrzymywacz przodka węglowego tak, że stropnica wyprzedzająca w tych położeniach wychylnych, względnie roboczych nie może być utrzymywana przez hydrauliczny siłownik lub siłowniki.
Zadaniem wynalazku jest dlatego takie wykonanie ciągu stropnic przegubowych, zwłaszcza układu stropnic wyprzedzających tarcz obudowy i innych hydraulicznych zestawów obudowy, żeby można było w razie potrzeby mechanicznie blokować przegub za pomocą porównywalnie prostego, mocnego i łatwego w obsłudze urządzenia blokującego.
Zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że stropnice na swojej stronie dolnej posiadają elementy przyłączeniowe, zaopatrzone w szereg równoległych otworów, dla łączącego je elementu łączącego, który jest zaopatrzony w szereg otworów i wybiórczo jest łączony w sposób niewychylny przez szereg trzpieni z obydwoma przyporządkowanymi elementami przyłączeniowymi.
Korzystnie obie stropnice są stropnicami wyprzedzającymi, które są wzajemnie połączone przez mechanicznie blokowalne złącze przegubowe, korzystnie parę takich złącz przegubowych w układzie równoległym, składających się z elementów przyłączeniowych i elementu łączącego, przy czym tylna stropnica wyprzedzająca na swoim końcu odwróconym od przedniej stropnicy wyprzedzającej jest przez złącze przegubowe połączona wychylnie w wysokości z podpartą stojakami stropnicą główną zestawu obudowy i, że z jednej strony pomiędzy obydwiema stropnicami wyprzedzającymi, a z drugiej strony pomiędzy stropnicą główną a tylną stropnicą wyprzedzającą jest umieszczony co najmniej jeden hydrauliczny siłownik.
W uprzywilejowanej postaci wykonania wynalazku wspomniane elementy przyłączeniowe są utworzone przez równoległe listwy zawiasowe, umieszczone w przybliżeniu prostopadle do płaszczyzny stropnicy, a element łączący składa się z listwy łączącej, umieszczonej korzystnie przesuwnie lub przestawnie pomiędzy listwami zawiasowymi.
Korzystnie listwa łącząca posiada szeregowo co najmniej pięć równoległych otworów, podczas gdy listwy zawiasowe mają co najmniej dwa równoległe otwory dla trzpieni.
Według wynalazku stropnice ciągu stropnic, mianowicie korzystnie stropnice wyprzedzające, ukształtowane jako stropnice wychylne, połączone przez jeden lub szereg wzajemnie równoległych elementów łączących, tworzączłony wychylno-blokujące, i które poprzez otwory, ukształtowane jako otwory poprzeczne mogą być połączone z przynależnymi elementami przyłączeniowymi na stronie dolnej stropnicy, albo za pomocąco najmniej dwóch trzpieni w sposób uniemożliwiający wychylanie lub za pomocą tylko pojedynczego trzpienia wzajemnie wychylnie. To umożliwia połączenie nieruchome elementów łączących za pomocą dwóch równoległych trzpieni z obydwoma elementami przyłączeniowymi stropnicy tak, że obie stropnice w swoim położeniu rozciągniętym, w którym one znajdują się we wspólnej płaszczyźnie mogą być mechanicznie blokowane. Jeżeli natomiast elementy łączące są połączone z elementem przyłączeniowym jednej stropnicy tylko przez jeden trzpień, przy czym one są połączone w sposób uniemożliwiający wychylanie przez dwa trzpienie z elementem przyłączeniowym drugiej stropnicy, to obie stropnice są wzajemnie wychylne wokół przegubu, utworzonego przez trzpień pojedynczy. Dla niewychylnego lub wychylnego połączenia trzpieniowego elementy łączące zawierają szereg równoległych otworów, podczas gdy elementy przyłączeniowe są zaopatrzone w co najmniej dwa otwory. Przez przestawianie elementów łączących ich otwory mogą być umieszczone w położeniu przykrywającym otwory elementów przyłączeniowych, aby można było wetknąć trzpienie, w celu utworzenia nieruchomego lub wychylnego przyłączenia elementów przyłączeniowych. Układ stropnic przegubowych według wynalazku z elementami łączącymi i przyłączeniowymi i przynależnymi trzpieniami odznacza się prostym i mocnym wykonaniem, a przez przemianę elementów łączących i wtykanie trzpieni jest łatwo obsługiwany.
ΠΊ 142
A więc obie stropnice wyprzedzające poprzez elementy łączące są wybiórczo wzajemnie połączone wychylnie lub niewychylnie w swoim wspólnym położeniu wychylnym, mianowicie w zależności od potrzeby albo w swoim położeniu odchylonym, w którym one ewentualnie pracują jako przytrzymywacz przodka węglowego lub w swoim całkowitym położeniu wychylonym, względnie wychylonym wstecznie, w którym one są umieszczone wzajemnie poniżej stropnicy głównej w położeniu rozciągniętym.
Dzięki rozdzieleniu stropnic wyprzedzających, przy zastosowaniu wodzików, służących do przechwycenia siłownika, stropnica wyprzedzająca jest tak połączona ze stropnicą główną, że ona za pomocą co najmniej jednego przyporządkowanego hydraulicznego siłownika jest wychylna ze swojego położenia wyprzedzającego na stropie poprzez swoje prostopadłe położenie odchylone aż do położenia, w którym razem z przednią stropnicą wyprzedzającą leży w przybliżeniu równolegle poniżej stropnicy głównej.
Reasumując za pomocą kombinacji elementów przyłączeniowych, elementów łączących i trzpieni zostało stworzone urządzenie blokujące, które jest korzystne w kosztach, jest mocne i bardzo łatwo obsługiwane.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku z boku ciąg stropnic przegubowych tarczy obudowy z przegubowo rozdzielonymi stropnicami wyprzedzającymi w różnych położeniach wychylnych, fig. 2 - widok z góry na stronę dolną stropnicy wyprzedzającej, znajdującej się w położeniu wyprzedzającym i przednim końcem stropnicy głównej, w kierunku strzałki II na fig. 1, fig. 3 - w schematycznym uproszczeniu i w częściowym przekroju przez oba sąsiadujące obszary końcowe stropnic wyprzedzających z mechanicznie blokowalnym połączeniu przegubowym tych obu stropnic wyprzedzających, fig. 4 - w widoku z fig. 2 - stropnice wyprzedzające z mechanicznie blokowanym łączeniem, a fig. 5 - częściowy widok z boku, odpowiadający fig. 4, przy czymjest pokazane prostopadłe położenie wychylne zaznaczone linią punktowo-kreskową i całkowite położenie wychylne przegubowo rozdzielonych stropnic wyprzedzających.
Zwłaszcza fig. 1 pokazuje stropnicę główną2, podpartą hydraulicznymi stojakami 1, znanego w swojej budowie zasadniczej zestawu obudowy tarczowej, z urządzeniem wyprzedzającym, umieszczonym na przednim od strony ściany końcu stropnicy głównej 2, które składa się z dwóch stropnic wyprzedzających 3 i 4, ukształtowanych jako stropnice wychylne. Tylna stropnica wyprzedzająca 3, umieszczona pomiędzy stropnicą wyprzedzającą 4 od strony ściany, a stropnicą główną 2 jest w znany sposób połączona wychylnie w wysokości przez przeguby trzpieniowe 5 z końcem stropnicy głównej 2 tak, że ona za pomocą dwóch równoległych, hydraulicznych siłowników 6 może wychylać się w płaszczyźnie prostopadłej. Siłowniki 6, umieszczone w zasadzić poniżej przedniego końca stropnicy głównej 2 są swoimi tłoczyskami przyłączone w przegubach 7 do stropnicy głównej 2 i w obszarze połączenia przegubowego 5 swoją częścią cylindra sąpołączone poprzez wodziki 51 i 54 ze stropnicąwyprzedzającą3. Zamiast tego wykonania przegub-wodzik mogą być przewidziane także inne połączenia przegubowe pomiędzy stropnicągłówną2 a stropnicąwyprzedzającą3. Istotne jest przede wszystkim to, że obie stropnice wyprzedzające 3 i 4 są za pomocą siłowników 6 wychylane z położenia wyprzedzającego na stropie, pokazanego na fig. 1 i 5 do położenia odchylonego, zaznaczonego linią punktowo-kreskową i strzałką X na fig. 5, w którym one swoimi siłownikami 6 leży płasko poniżej stropnicy głównej 2.
Obie stropnice wyprzedzające 3 i 4 są ze swojej strony wzajemnie wychylne tak, że np. przednia stropnica wyprzedzająca 4 może być wobec tylnej stropnicy wyprzedzającej 3, utrzymywanej w położeniu wyprzedzającym, wychylana do położenia prostopadłego 4' na fig. 1, w którym ona ewentualnie spełnia również funkcje podchwytywania przodka węglowego. Wychylanie stropnicy wyprzedzającej 4 wobec stropnicy wyprzedzającej 3 odbywa się za pomocą hydraulicznego siłownika 8, który jest umieszczony poniżej stropnic wyprzedzających 3 i 4 i jest sprzężony ze stropnicą wyprzedzającą 4 w przegubie 9 i ze stropnicą wyprzedzającą 3 w przegubie 10. Siłownik 8 leży w osi symetrii ciągu stropnic, podczas gdy oba równoległe siłowniki 8 są umieszczone z obu stron tej osi symetrii. Obie stropnice wyprzedzające 3 i 4 z obu stron swojego m 142 siłownika 8 są połączone przez mechaniczne blokowalne złącze przegubowe 12. Każde z tych obu złącz przegubowych 12, umieszczonych w układzie równoległym, posiada element łączący, w postaci mocnej listwy łączącej 13 i przyporządkowane elementy przyłączeniowe, łączące obie stropnice wyprzedzające 3 i 4, które są umieszczone na stałe na stronie dolnej stropnicy wyprzedzającej 3 i 4 i składają się z dwóch wzajemnie równoległych, umieszczonych w odstępie listew zawiasowych 14, które tworzą kieszeń wtykową dla listwy łączącej 13. Wykonanie takiego mechanicznie blokowalnego złącza przegubowego 12 jest pokazane w bardzo uproszczony sposób na fig. 3. Jest widoczne, że obie' listwy zawiasowe 14, tworzące wspomniane elementy przyłączeniowe, posiadają dwa otwory 15, przebiegające poprzecznie do osi stropnicy, umieszczone w kierunku wzdłużnym osi stropnicy z wzajemnym odstępem, podczas gdy przyporządkowana listwa łącząca 13 posiada pięć otworów 16, umieszczonych w odstępie od siebie. Na fig. 3 u góry listwa łącząca 13 jest pokazana w położeniu, w którym ona jest połączona z listwami zawiasowymi 14 stropnicy wyprzedzającej 3 tylko przez pojedynczy trzpień 16, który przechodzi przez otwór 15, znajdujący się na końcu, od strony ściany, listew zawiasowych 14 oraz leżący w jednej linii z nim otwór 16 na prawym końcu listwy łączącej 13. Połączenie listwy łączącej 13 z listwami zawiasowymi 14 tylnej stropnicy wyprzedzającej 3 przez trzpień pojedynczy 17 tworzy tutaj przegub trzpieniowy o osi przebiegającej poprzecznie do osi stropnicy. Listwa łącząca 13 obu złącz przegubowych 12 jest natomiast połączona z listwami zawiasowymi 14, umieszczonymi na stronie dolnej przedniej stropnicy wyprzedzającej 4, za pomocą dwóch trzpieni 17 tak, że listwy łączące 13 są połączone z tą stropnicą wyprzedzającą 4 bez możliwości wychylania. W tym położeniu przyłączeniowym listew łączących 13 przednia stropnica wyprzedzająca 4 za pomocą siłownika 8 może być wychylana wokół przegubu trzpieniowego, utworzonego przez pojedynczy trzpień 17 na stropnicy wyprzedzającej 3, z położenia wyprzedzającego na stropie według fig. 1 do położenia wychylnego 4' lub z tego położenia 4' do położenia wyprzedzającego, przy czym tylna stropnica wyprzedzająca 3 jest utrzymywana w położeniu wyprzedzającym przez siłowniki 6.
Aby złącza przegubowe 12 pomiędzy obydwoma stropnicami wyprzedzającymi 3 i 4 mechanicznie zaryglować, listwy łączące 13 umieszcza się w położeniu, pokazanym na dole fig. 3, w którym one z przynależnymi listwami zawiasowymi 14 obu stropnic wyprzedzających 3 i 4 są połączone przez dwa trzpienie 17 przetknięte przez odpowiednie otwory 15, 16 tak, że one są połączone w sposób uniemożliwiający wychylanie nie tylko ze stropnicą wyprzedzającą 3 ale także ze stropnicą wyprzedzającą 4. Dzięki temu obie stropnice wyprzedzające 3, 4 są w swoim wspólnym położeniu rozciągniętym mechanicznie niewychylne.
Figura 2 pokazuje położenie listew łączących 13 i ich trzpieni łączących wobec elementów przyłączeniowych, utworzonych przez listwy zawiasowe 14 w sposób, który został pokazany na fig. 3 u góry, i w którym listwy przyłączeniowe 13 są połączone z listwami zawiasowymi 14 tylnej stropnicy wyprzedzającej 13 tylko przez pojedynczy trzpień 17 i dlatego jest to połączenie przegubowe tak, że przednia stropnica wyprzedzająca 4 może być wychylana za pomocą siłownika 8 wobec tylnej stropnicy wyprzedzającej 3, jak to np. na fig. 1 jest zaznaczone przez 4'.
Figury 4 i 5 pokazują natomiast listwy łączące 13 w położeniu, jakie jest przekazane na fig. 3 u dołu, i w którym listwy przyłączeniowe 13 sąpołączone w sposób uniemożliwiający wychylanie nie tylko z listwami zawiasowymi 14 stropnicy wyprzedzającej 3, ale także z listwami zawiasowymi 14 stropnicy wyprzedzającej 4 za pomocą dwóch trzpieni 17 tak, że złącza przegubowe we wspólnym położeniu rozciągniętym stropnic wyprzedzających 3,4 sąblokowane. Stropnice wyprzedzające 3 i 4 wzajemnie zaryglowane przed wychyleniem mogą być dlatego za pomocą siłowników 6 całkowicie wychylane z zaznaczonego położenia wyprzedzającego w położeniu X i X' i odwrotnie. Jest widoczne, że w celu mechanicznego zablokowania złącz przegubowych 12 stropnic wyprzedzających 3 i 4 wystarczy jedynie przestawić listwy łączące 13 z położenia według fig. 2 do położenia według fig. 4 i odpowiednio wetknąć trzpienie 17. To przestawienie listew łączących 13 i wetknięcie trzpieni 17 można przeprowadzić prosto i szybko, a parami umieszczone listwy zawiasowe 14, tworzące elementy przyłączeniowe, tworzą prowadnice wtykowe i przesuwne dla listew łączących 13, wykonanych z listew płaskich.
177 142
Rozumie się, że ukształtowanie mechanicznie blokowalnych złącz przegubowych 12 może być wykonane inaczej niż w przedstawionym uprzywilejowanym przykładzie wykonania. Przykładowo elementy przyłączeniowe mogą być wykonane z profilowych listew U, umieszczonych na stałe na stronie dolnej stropnic wyprzedzających, których ramiona tworzą listwy zawiasowe, zaopatrzone w otwory 15. Zamiast płaskich listew łączących można stosować szyny profilowe np. w postaci litery U, które na swoich ramionach mająszereg otworów 16, przez które i przez wetknięte elementy przyłączeniowe stropnic wyprzedzających przechodzą trzpienie 17. Wynalazek może być także stosowany przy inaczej wykonanym przegubowym ciągu stropnic tarczowej obudowy lub i innych zestawach obudowy.
oeW Pin Ί
177 142
177 142
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zestaw obudowy, zwłaszcza zestaw obudowy tarczowej z ciągiem stropnic, które są połączone wzajemnie wychylnie w wysokości przez trzpieniowe złącza przegubowe, znamienny tym, że stropnice (3,4) na swojej stronie dolnej posiadają elementy przyłączeniowe (14), zaopatrzone w szereg równoległych otworów (15), dla łączącego je elementu łączącego (13), który jest zaopatrzony w szereg otworów (16), i wybiórczo jest łączony w sposób niewychylny przez szereg trzpieni (17) z obydwoma przyporządkowanymi elementami przyłączeniowymi (14).
  2. 2. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że stropnice (3, 4) są stropnicami wyprzedzającymi, które są wzajemnie połączone przez mechanicznie blokowalne złącze przegubowe (12), korzystnie parę takich złącz przegubowych (12), w układzie równoległym, składających się z elementów przyłączeniowych (13) i elementu łączącego (14), przy czym tylna stropnica wyprzedzająca (3) na swoim końcu odwróconym od przedniej stropnicy wyprzedzającej (4) jest przez złącze przegubowe (5) połączone wychylnie w wysokości z podpartą stojakami stropnicą główną (2) i, że z jednej strony pomiędzy obiema stropnicami wyprzedzającymi (3,4), a z drugiej strony pomiędzy stropnicą główną (2) a tylną stropnicą wyprzedzającą (3), jest umieszczony co najmniej jeden hydrauliczny siłownik (6, 8).
  3. 3. Zestaw według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że elementy przyłączeniowe są utworzone przez równoległe listwy zawiasowe (14), umieszczone w przybliżeniu prostopadle do płaszczyzny stropnicy (3, 4), a element łączący składa się z listwy łączącej (13), umieszczonej korzystnie przesuwnie lub przestawnie pomiędzy listwami zawiasowymi (14).
  4. 4. Zestaw według zastrz. 3, znamienny tym, że listwa łącząca (13) posiada szeregowo co najmniej pięć równoległych otworów (16), podczas gdy listwy zawiasowe (14)mająco najmniej dwa równoległe otwory (15) dla trzpieni (17).
    * * *
PL95311156A 1994-10-29 1995-10-27 Zestaw obudowy, zwłaszcza zestaw obudowy tarczowej z ciągiem stropnic PL177142B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9417402U DE9417402U1 (de) 1994-10-29 1994-10-29 Ausbaugestell, insbesondere Schildausbaugestell, mit einem Gelenkkappenzug

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL311156A1 PL311156A1 (en) 1996-05-13
PL177142B1 true PL177142B1 (pl) 1999-09-30

Family

ID=6915482

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95311156A PL177142B1 (pl) 1994-10-29 1995-10-27 Zestaw obudowy, zwłaszcza zestaw obudowy tarczowej z ciągiem stropnic

Country Status (3)

Country Link
CZ (1) CZ290437B6 (pl)
DE (1) DE9417402U1 (pl)
PL (1) PL177142B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
DE9417402U1 (de) 1994-12-22
CZ290437B6 (cs) 2002-07-17
PL311156A1 (en) 1996-05-13
CZ281795A3 (en) 1996-07-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1086495A (en) Hinged snowplow
ES2278560T3 (es) Riel guia.
US6139212A (en) Coupler for excavating machines and the like having fixed and moveable jaws
PL106205B1 (pl) Urzadzenie do sterowania poziomu maszyny urabiajacej zwlaszcza struga
EP0433356B1 (en) Folding transportable bridge
PL177142B1 (pl) Zestaw obudowy, zwłaszcza zestaw obudowy tarczowej z ciągiem stropnic
DE3919433C2 (de) Rinnenschußverbindung für Kettenkratzförderer mit seitlich an den Rinnenschüssen angebauter Hobelführung
PL166065B1 (pl) Prowadnica strugowa PL PL PL
CZ2010271A3 (cs) Pripojovací zarízení pro pripojení nástavného dílu, zejména vodicího dílu pluhu, žlabový díl s uvolnitelným nástavným dílem a nástavný díl nebo žlabový díl
CS270441B2 (en) Ploughing device with slide plough
CS268835B2 (en) Coal plough's chain guide
PL117943B1 (en) Travel area protection shield of automatically adjustable height,being mounted on a walking roof supportvlivaemojj vysotojj,pomehhennoe na shagajuhhejj krepi
EP0332646A1 (en) Ladder
JP2767442B2 (ja) 取りこわしバケット附属品
PL181288B1 (pl) Obudowa ściany podsadzkowej i sposób obudowy ściany podsadzkowej
SU1247472A2 (ru) Бульдозерное оборудование
NL1020076C2 (nl) Warenhuis met koppeling tussen twee dekroeden.
NL1016855C2 (nl) Transportinrichting.
CS272786B2 (en) Cutting machine with cutting jib
SU1065618A1 (ru) Секци механизированной крепи
RU96120952A (ru) Складное тентовое укрытие "жук 3472-29-10-44"
CS264788B1 (cs) Mechanizovaná výztuž pro strmé sloje
PL189149B1 (pl) Belka układu przesuwnego obudowy górniczej
PL156278B1 (pl) Ścianowy kombajn ramionowy
PL178124B1 (pl) Osłona czoła ociosu wyrobiska górniczego

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20141027