PL175435B1 - Opaska zaciskowa - Google Patents

Opaska zaciskowa

Info

Publication number
PL175435B1
PL175435B1 PL94306203A PL30620394A PL175435B1 PL 175435 B1 PL175435 B1 PL 175435B1 PL 94306203 A PL94306203 A PL 94306203A PL 30620394 A PL30620394 A PL 30620394A PL 175435 B1 PL175435 B1 PL 175435B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tourniquet
tab
clamp
strap
clamping
Prior art date
Application number
PL94306203A
Other languages
English (en)
Other versions
PL306203A1 (en
Inventor
Hans Oetiker
Original Assignee
Oetiker Hans Maschinen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Oetiker Hans Maschinen filed Critical Oetiker Hans Maschinen
Publication of PL306203A1 publication Critical patent/PL306203A1/xx
Publication of PL175435B1 publication Critical patent/PL175435B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L33/00Arrangements for connecting hoses to rigid members; Rigid hose connectors, i.e. single members engaging both hoses
    • F16L33/02Hose-clips
    • F16L33/035Hose-clips fixed by means of teeth or hooks
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T24/00Buckles, buttons, clasps, etc.
    • Y10T24/14Bale and package ties, hose clamps
    • Y10T24/1457Metal bands
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T24/00Buckles, buttons, clasps, etc.
    • Y10T24/14Bale and package ties, hose clamps
    • Y10T24/1457Metal bands
    • Y10T24/1482Ratchet and tool tightened band clamp

Landscapes

  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Joints That Cut Off Fluids, And Hose Joints (AREA)
  • Infusion, Injection, And Reservoir Apparatuses (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Adhesives Or Adhesive Processes (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Gripping Jigs, Holding Jigs, And Positioning Jigs (AREA)
  • Wire Bonding (AREA)
  • Eye Examination Apparatus (AREA)

Abstract

1. Opaska zaciskowa zawierajaca pasek zaciskowy o stalej grubosci i znajdujace sie w tym pasku elementy zaciskowe do zaciska- nia paska zaciskowego wokól mocowanego w ten sposób przedmiotu, znamienna tym, ze zawiera elementy przytrzymujace pasek zaciskowy (1 1 ), w polozeniu przerywanego zaciskania wzdluz wewnetrznej obwodowej powierzchni tego paska zaciskowego (1 1 ), przy czym elementami tymi sa jezyczek (30) umieszczony na jednym koncu paska zaci- skowego (1 1 ), otwór (2 1 )w poblizu drugiego konca paska zaciskowego (1 1 ), komplemen- tarne zabki (33,20',33',20'a) lezace wzdluz podluznych krawedzi powierzchniowych je- zyczka (30) i wzdluz podluznych powierzch- ni wewnetrznych otworu (2 1 ), przy czym na jezyczku (30) znajduje sie kanal (36) sprezy- stego sprzegania zabków (33,33') z zabkami (20', 20'a) w otworze (21) zapewniajac prze- rywany zacisk wzdluz wewnetrznej obwodo- wej powierzchni paska zaciskowego (1 1 ). PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest opaska zaciskowa.
Zębate mechanizmy blokujące są powszechnie stosowane w wielu urządzeniach do uszczelniania łączonych obiektów. Na przykład, na rynku dostępne są łączniki z tworzywa sztucznego do mocowania przewodów i wiązek przewodów. Na jednym ich końcu znajdują się pionowe ząbki sterczące na zewnątrz, tj. prostopadle do płaszczyzny opaski, a na drugim końcu ucho z zaczepem, przystosowane do sprzęgania się z pionowymi ząbkami.
Zębate mechanizmy blokujące są również stosowane w opaskach zaciskowych do przewodów. Na przykład, w opisie patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 2,374,541 ujawniono promieniowe, biegnące na zewnątrz ząbki zapadkowe współpracujące ze sprężystym języczkiem. Inną opaskę zaciskową z ustawionymi na zewnątrz ząbkami ujawniono w opisie patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki Nr 3,925,851. W tym przypadku wolne końce opaski zaciskowej są łączone za pomocą mechanizmu składającego się z zewnętrznych i wewnętrznych ząbków usytuowanych na końcach opaski i sprzęgających się ze sobą. Jednakże w związku z tym, że połączenie tego typu można rozłączyć tylko w wyniku bocznego, poprzecznego ugięcia opaski zaciskowej, można je wykonywać z tworzywa sztucznego, ponieważ materiał tego typu łatwiej ugina się poprzecznie.
Oprócz pionowych zębatych mechanizmów blokujących, tj. mechanizmów z zębami biegnącymi na zewnątrz i bardziej lub mniej prostopadle do płaszczyzny opaski zaciskowej, znane są również mechanizmy zębate ukształtowane w zasadzie w płaszczyźnie samej opaski zaciskowej. W opisie patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki Nr 2,405,912 ujawniono wewnętrzne ząbki zapadkowe usytuowane po obu stronach szczeliny biegnącej podłużnie w jednym końcu paska i kołek w kształcie litery T w drugim końcu paska. Kołek ten można
175 435 przekładać przez powiększony otwór i sprzęgać ze znajdującymi się naprzeciwko siebie ząbkami zapadkowymi.
Wadą dotychczasowych rozwiązań, oprócz skomplikowanej budowy pociągającej za sobą wysokie koszty produkcji, jest niemożliwość uzyskania opaski zaciskowej bez stopni, uskoków lub nieciągłości na wewnętrznej powierzchni, a tym samym zapewnienie mocowanemu obiektowi pełnej szczelności dla cieczy na obwodzie 360°.
W patentach Stanów Zjednoczonych Ameryki o nr 4,299,012 i 4,315,348 ujawniono tak zwane bezstopniowe opaski zaciskowe, tj. opaski zaciskowe bez uskoków, stopni lub innych nieciągłości na wewnętrznych powierzchniach zaciskowych, zapewniające szczelność dzięki odkształcaniu się tworzywa sztucznego tak zwanych uszek Oetikera. Opaski te, w których szczelina pod uszkiem Oetikera jest wypełniona na całej szerokości paska, zyskały powszechne powodzenie. Niestety, opaski zaciskowe ujawnione w tych dwóch patentach Stanów Zjednoczonych Ameryki nie są elementami wielokrotnego użytku, tj. po odkształceniu uszka z tworzywa sztucznego opaskę można rozmontować tylko po jego zniszczeniu.
Tak zwane opaski zaciskowe bezstopniowe i bezuszkowe ujawniono w patentach Stanów Zjednoczonych. Ameryki nr 4,492,004 i 4,987,651. Co prawda są to opaski zaciskowe wielokrotnego użytku, ale przeznaczone wyłącznie do łączenia przedmiotów o jednej wielkości przewodów i nadal o stosunkowo złożonej konstrukcji.
Celem wynalazku jest opaska zaciskowa o prostej konstrukcji, tania w produkcji i umożliwiająca zaciskanie łączonych obiektów bez stosowania stopni, uskoków lub nieciągłości na całym obwodzie wewnętrznych powierzchni zaciskowych.
Opaska zaciskowa zawierająca pasek zaciskowy o stałej grubości i znajdujące się w tym pasku elementy zaciskowe do zaciskania paska zaciskowego wokół mocowanego w ten sposób przedmiotu według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera elementy przytrzymujące pasek zaciskowy w położeniu przerywanego zaciskania wzdłuż wewnętrznej obwodowej powierzchni tego paska zaciskowego, przy czym elementami tymi sąjęzyczek umieszczony najednym końcu paska zaciskowego, otwór w pobliżu drugiego końca paska zaciskowego, komplementarne ząbki leżące wzdłuż podłużnych krawędzi powierzchniowych języczka i wzdłuż podłużnych powierzchni wewnętrznych otworu, przy czym na języczku znajduje się kanał sprężystego sprzęgania ząbków z ząbkami w otworze zapewniając przerywany zacisk wzdłuż wewnętrznej obwodowej powierzchni paska zaciskowego.
Korzystnie kanał jest umieszczony w środkowej części języczka i ma maksymalną szerokość na swobodnym końcu języczka, ijest zbieżny w kierunku przeciwległym do tego swobodnego końca, zakończony okrągłym otworem, przy czym po obu stronach kanału są usytuowane części boczne języczka, a ponadto na pasku zaciskowym w pobliżu języczka jest umieszczony występ, przy czym zespół zaciskowy składa się z· jednej strony z odkształconego na zimno występu, tworzącego kanał, którego powierzchnie boczne są integralnymi elementami paska zaciskowego, a z drugiej strony z wygiętej części umieszczonej na zakończeniu paska zaciskowego.
Korzystnie ząbki języczka są umieszczone poprzecznie do podłużnego kierunku paska zaciskowego, w jego płaszczyźnie, natomiast ząbki otworu są umieszczone poprzecznie do kierunku podłużnego paska zaciskowego, w jego płaszczyźnie.
Korzystnie każdy ząbek języczka posiada pierwszą skośną część boczną pochyloną w kierunku swobodnego końca języczka, oraz drugą część boczną, usytuowaną poprzecznie do kierunku podłużnego języczka.
Korzystnie druga część boczna ząbka jest umieszczona pod katem 90° do kierunku podłużnego języczka. ·
Korzystnie druga część boczna ząbka jest umieszczona pod kątem różniącym się od kąta prostego nie więcej niż o około 10°, do kierunku podłużnego języczka.
Korzystnie średnica okrągłego otworu jest większa od minimalnego wymiaru kanału, w kierunku poprzecznym paska zaciskowego.
Korzystnie w wygiętej części jest umieszczona poprzeczna powierzchnia końcowa otworu.
Korzystnie głębokość usytuowania poprzecznej powierzchni końcowej otworu w wygiętej części odpowiada grubości paska zaciskowego.
175 435
Korzystnie opaska zaciskowa zawiera osłonkę pokrywającą od zewnątrz otwór zakończenia paska zaciskowego.
Korzystnie osłonka stanowi odgiętą część paska zaciskowego odciętą w miejscu znajdującym się pomiędzy przeciwległymi do siebie, sprzęgającymi się ząbkami.
Korzystnie osłonka stanowi co najmniej część paska zaciskowego wykrojoną z obszaru drugiego otworu i odgiętą pod kątem 180° i przykrywającą otwór.
Korzystnie osłonka stanowi prostokątną klapkę, a jej szerokość jest mniejsza od minimalnej odległości pomiędzy odpowiednimi, leżącymi naprzeciwko siebie ząbkami.
Korzystnie opaska zaciskowa zawiera ponadto element nadający paskowi zaciskowemu sprężystą rozciągliwość w jego kierunku podłużnym.
Korzystnie elementem tym są wystające na zewnątrz fałdy znaj duj ące się w obszarze paska zaciskowego pomiędzy występem a wygiętą częścią.
Korzystnie w centralnej części paska zaciskowego znajduje się wycięcie, natomiast fałdy leżą po przeciwległych jego stronach i są przesunięte względem siebie w kierunku podłużnym paska zaciskowego.
Korzystnie każda z fałd jest ustawiona na odcinku kątowym od 55° do 85°.
Korzystnie każda z fałd jest ustawiona na odcinku kątowym 70°.
Korzystnie maksymalne przemieszczenie na zewnątrz odpowiedniej fałdy jest równe co najmniej około dwu i pół krotnej grubości paska zaciskowego, korzystnie, jest równe co najmniej trzykrotnej grubości paska zaciskowego.
Korzystnie maksymalne przemieszczenie na zewnątrz odpowiedniej fałdy jest równe co najmniej trzykrotnej grubości paska zaciskowego.
Korzystnie na części końcowej paska zaciskowego, w jego wygiętej części, znajduje się wycięcie usytuowane od strony swobodnego końca części końcowej.
Korzystnie wycięcie znajduje się w środku części końcowej i stanowi szczelinę usytuowaną w kierunku podłużnym paska zaciskowego.
Opaska zaciskowa zapewnia silny i trwały zacisk, a jednocześnie nadaje się do wielokrotnego użytku, to znaczy można ją wielokrotnie otwierać w celu rozłączenia łączonych przedmiotów i ponownie używać. Opaskę zaciskową można w prosty sposób zaciskać i luzować za pomocą powszechnie dostępnych na rynku narzędzi. Opaskę zaciskową można łatwo wytwarzać z metalu, z jakiego jest wykonany pasek zaciskowy, na przykład ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej lub stali sprężynowej, i który gwarantuje bezpieczną blokadę założonej i zaciśniętej opaski.
Przedmiot wynalazku przedstawiono w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia opaskę zaciskową według wynalazku w rzucie głównym poziomym; fig. 2 opaskę zaciskową z fig. 1 w rzucie bocznym; fig. 3 - zakończenie opaski zaciskowej z fig. 1 w rzucie głównym poziomym, w powiększeniu; fig. 4 - języczek opaski zaciskowej z fig. 1, w rzucie głównym poziomym, w powiększeniu; fig. 5 - opaska zaciskową z fig. 1 do 4, umieszczoną wokół mocowanego przedmiotu, ale w stanie nie zaciśniętym, w rzucie osiowym; fig. 6 zakończenie opaski zaciskowej z fig. 1 do 4, w częściowym rzucie perspektywicznym; fig. 7 zmodyfikowaną opaskę zaciskową według wynalazku, zaopatrzoną w osłonkę przysłaniającą z zewnątrz zakończenie paska, w rzucie głównym poziomym, podobnym do rzutu z fig. 1; fig. 8 - opaskęzaaiikową zfig. 7 w rzucie bocznym; fig. 9 - zaicończenie opaslk zaciikowej z fig. 7 i 8, w częściowym rzucie głównym poziomym , w powiększeniu - podobnym do na fig. 3; fig. 10 - języczek opaski zaciskowej z fig. 7 i 8, w częściowym rzucie głównym poziomym, w powiększeniu; fig. 11 - opaskę zaciskową z fig. 7 do 10, umieszczoną wokół mocowanego przedmiotu, ale nie zaciśniętą, w rzucie osiowym; fig. 12 - kolejny, zmodyfikowany przykład wykonania opaski zaciskowej według wynalazku, zaopatrzonej w osłonkę, wyginaną o 180° po wykrojeniu matrycowym z opaski zaciskowej, w rzucie głównym poziomym; fig. 13 - opaskę zaciskową z fig. 12 w rzucie bocznym; fig. , 14 - zakończenie opaski zaciskowej z fig. 12, w częściowym rzucie głównym poziomym, w powiększeniu; fig. 15 - języczek opaski zaciskowej z fig. 12, w częściowym rzucie głównym poziomym, w powiększeniu; fig. 16 - opaskę zaciskową z fig. 12 do 15, umieszczoną wokół mocowanego obiektu, ale nie zaciśniętą, w rzucie osiowym bocznym; fig. 17 - opaskę zaciskową według wynalazku, podobna do opaski z fig. 7 do 10, ale
175 435 z fałdami nadającymi metalowej opasce zaciskowej pewną elastyczną rozciągliwość, w rzucie głównym poziomym; fig. 18 - opaska z fig. 17 w rzucie bocznym; fig. 19 - zakończenie opaski zaciskowej z fig. 17, w częściowym rzucie głównym poziomym, w powiększeniu; fig. 20 - języczek opaski zca^i;sl^co^tcj z fig. 17, w rzucie głównym poziomym, w powiększeniu; oraz fig. 21 - opaska zaciskowa z fig. 17 umieszczona wokół mocowanego przedmiotu, ale nie zaciśnięta, w rzucie osiowym.
Na poszczególnych rysunkach podobne części oznaczono tymi samymi numerami identyfikacyjnymi. Należy zwrócić uwagę, że końcówki oczkowe z fig. 1 i 3, 7 i 9, 12 i 14 oraz 17 i 19 są pokazane na płaskich końcach odpowiednich pasków zaciskowych, tj. przed ich wygięciem w kształt haczyka, jak widać w rzutach bocznych.
Na fig. 1 do 6, pokazano opaskę zaciskową 10. W jej skład wchodzi pasek zaciskowy 11 wykonany z taśmy metalowej, na przykład ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej lub sprężynowej, w której centralnej części, w przykładzie wykonania z fig. 1 do 5, znajduje się podłużny otwór 12 (fig. 1) ułatwiający wyginanie opaski zaciskowej 10 wokół mocowanego przedmiotu. Końce 13 podłużnego otworu 12 są zaokrąglone. Na jednym końcu opaski 10 znajduje się języczek 30, a na drugim końcu zakończenie 20 ze szczelinowym otworem 21. Z powierzchni opaski 10 wystaje na zewnątrz odkształcony na zimno, wyciśnięty, to znaczy wykonany techniką głębokiego tłoczenia, występ 14. Ma on kształt kanału z podłużnie biegnącymi ściankami 15a i 15b, stanowiącymi integralne części paska zaciskowego 11 i nadającymi jemu wysoką wytrzymałość na podłużne siły wywierane na współdziałającą z narzędziem powierzchnię 16 występu 14 w celu zaciśnięcia opaski 10. W przykładzie wykonania z fig. 1 do 6, podłużne boki 15a i 15b występu 14 zbiegają się w kierunku języczka 30. Górna powierzchnia 17 występu 14 jest pochylona w tym samym kierunku. Pasek zaciskowy 11 zwęża się do szerokości języczka 30. W zagięciu 19 opaski 10 zbieżne odcinki 18 paska 11 przechodzą w języczek 30 pod stosunkowo małym promieniem, co zwiększa sprężystość języczka 30. Zakończenie 20, stanowi gniazdowy element profilowego mechanizmu blokującego. Otwór 21 ma na swym obwodzie ząbki 20' schodkowo asymetrycznie przesunięte względem siebie. Począwszy od końca paska zaciskowego 11, w jego kierunku podłużnym, na przeciwległych bokach otworu 21 znajdują się stosunkowo krótkie, prostoliniowe odcinki 22a i 22b, które w przykładzie wykonania pokazanym na fig. 1 do 6 są różnej długości ze względu na asymetryczne schodkowe przesunięcie ząbków 20' uformowanych w pozostałych odcinkach bocznych 23a i 23b opaski .10 . Każdy z ząbków 20' ma skośną powierzchnię boczną 24 i krótszą, poprzeczną powierzchnię boczną 25. Dalszymi częściami otworu 21 są prostoliniowe odcinki 26a i 26b, a całość jest zakończona poprzeczną ścianką 27. Część końcowa 28, pokazana na fig. 1 i 3 jako element płaski, w gotowej opasce zaciskowej 10 jest wygięta tworząc zaczep, co widać na fig. 2 i 6, w taki sposób, że poprzeczna powierzchnia końcowa 29 szczelinowego otworu 21 znajduje się w wygiętej części 28, jak widać na fig. 6. Głębokość otworu w wygiętej części 28, którego granice wyznacza powierzchnia końcowa 29, jest w przybliżeniu równa grubości paska zaciskowego 11.
Języczek 30, stanowiący wtykowy element profilowego mechanizmu blokującego według wynalazku, składa się z pierwszej, w zasadzie prostoliniowej od zewnątrz sekcji o zmniejszonej szerokości d (fig. 4) i dwóch części bocznych 30a i 30b, przechodzących w drugie sekcje 32, tworzących kilka ząbków blokujących 33, każdy ze skośną powierzchnią boczną 34 i poprzeczną, krótszą powierzchnią boczną 35. Powierzchnie boczne 34 są pochylone w taki sposób, że są zbieżne ku swobodnemu końcowi języczka 30. W związku z tym ząbki 33 języczka 30 są symetryczne i mają kształt dopełniający do wewnętrznych ząbków 20' w zakończeniu 20 paska
11. Ale w przykładzie wykonania z fig. 1-6, wewnętrzne ząbki 20' są rozmieszczone asymetrycznie i przesunięte względem siebie po obu stronach szczelinowego otworu 21 o połowę skoku, co umożliwia dokładniejszą regulację, ale zmniejsza możliwości zaciskowe opaski 10 ze względu na to, że połączenie blokujące w stanie zaciśniętym istnieje tylko na jednej stronie mechanizmu blokującego. Języczek 30 jest zakończony prostoliniową sekcją 38, lekko wygiętą do położenia 38' (fig. 2). W języczku 30 znajduje się podłużny kanał 36 mający kształt klina, zwężający się od maksymalnej szerokości na swobodnym końcu języczka 30 w kierunku występu 14 i zakończony małym okrągłym otworem 37, dzięki czemu obie części boczne 30a i 30b języczka 30 uzyskują pewną elastyczność, ułatwiającą ich sprzęganie się z mechanizmem
175 435 zębatym, a także rozłączanie opaski zaciskowej 10 wielokrotnego użytku według wynalazku. Poprzeczne powierzchnie końcowe 39 obu części bocznych 30a i 30b języczka 30 przechodzą w prostoliniową sekcję 38 za pośrednictwem zaokrąglonych, o stosunkowo małym promieniu, powierzchni przejściowych 39'.
Opaska zaciskowa według wynalazku jest zaopatrzona w zębaty mechanizm blokujący, w którym na końcach opaski 10 znajdują się komplementarne, sprzęgające się ze sobą ząbki 33 i 20' leżące poziomo, to znaczy w płaszczyźnie opaski zaciskowej 10. Dzięki takiemu rozwiązaniu zewnętrzne ząbki 33 języczka 30 i wewnętrzne ząbki 20' otworu 21 umieszczone na przeciwległych końcach opaski 10, są sprzęgane ze sobą podczas zaciskania opaski 10 za pomocą powszechnie dostępnych na rynku narzędzi, takich jak obcążki, działających na powierzchnię 16 występu 14 i na powierzchnię 28' wygiętej części 28 zakończenia 20 opaski 10 (fig. 5), w wyniku czego sprężysty języczek 30, przytrzymywany w dole przez powierzchnię końcową 29 szczelinowego otworu 21 jest wsuwany w kierunku podłużnym do szczelinowego otworu 21 do chwili, kiedy dojdzie do położenia zaciśniętego. Suwliwy ruch języczka 30 jest możliwy dzięki sprężystości dwóch jego części bocznych 30a i 30b, ponieważ ząbki 33 przechodzą po komplementarnych ząbkach 20', co wymaga zbliżania się do siebie od czasu do czasu obu części bocznych 30a i 30b. Sprężystość obu części bocznych 30a, 30b, istniejąca dzięki zwężaniu się kanału 36, jest dodatkowo intensyfikowana przez mały okrągły otworek 37 umieszczony na wewnętrznym końcu kanału 36. Końcowa powierzchnia zakończenia 20 opaski 10 widziana od czoła, jest pozornie otwarta, ale w rzeczywistości zamyka ją wysunięta na zewnątrz wygięta cześć 28. Połączenie kształtowe powstaje podczas skurczu opaski zaciskowej 10, z chwilą połączenia wtykowych ząbków 33 z odpowiednimi gniazdowymi ząbkami 20'.
W typowym przykładzie wykonania opaski zaciskowej według wynalazku, który jednak nie ogranicza w żaden sposób wynalazku i którego wymiary, jak zorientują się wszyscy profesjonaliści, można zmieniać, szerokość b paska zaciskowego 11 wynosi około 10 mm, a grubość a około 1,2 mm. Minimalna szerokość c otworu 21 wynosi około 5,6 mm lub nieco więcej (+ 0,02 mm), natomiast szerokość d prostoliniowej części 31 języczka 30 około 5,4 mm. Maksymalna szerokość zewnętrznae ząbków 33 najęzyczku wynosi około 7 mm lub nieco mniej (- 0,02 mm), natomiast wymiar f prostoliniowych części końcowych 38 około 5,6 mm lub nieco mniej (- 0,02 mm). Kąt β klinowego kanału 36 (fig. 1) wynosi około 4°, natomiast maksymalna szerokość g około 2,1 mm. Skok h (długość) każdego ząbka 33 wynosi około 3,2 mm, natomiast skok i (długość) każdego ząbka 20' w otworze 21 wynosi również 3,2 mm, dzięki czemu ząbki 33, 20' są komplementarne do skoku h zewnętrznych ząbków 33 na języczku 30. Całkowita długość opaski zaciskowej 10 wynosi około 116 mm, natomiast długość 1 otworu 12 około 60 mm. Długość j otworu 21 wynosi około 20,5 mm, natomiast odległość m od końca końcówki oczkowej 20 do sąsiedniego końca 13 otworu 12 wynosi około 24,5 mm. Odległość k od powierzchni końcowej 16' progu 14 do powierzchni końcowej 39 wynosi około 24 mm, natomiast odległość n od środka małego otworka 37 do powierzchni końcowej 39 wynosi około 20 mm. Długość języczka 30 od początku części przejściowej 18 w punkcie o pełnej szerokości opaski wynosi około 20 mm. Odległość o od dolnej powierzchni paska zaciskowego 11 do końca wygiętej sekcji 28 wynosi około 3,2 mm, natomiast wymiar p części końcowej wynosi około 2 mm (fig. 3). Małe promienie w zaokrąglonych częściach przejściowych li), a także promień krzywizny wygiętej sekcji 28 wynoszą około 0,5 mm. Wysokość tunelowego progu może być równa wymiarowi o. Rozumie się samo przez się, że podane powyżej wymiary służą głównie do celów ilustracyjnych, w związku z czym można je zmieniać w zależności ód wielkości i zastosowań opaski zaciskowej. Istotnym czynnikiem w niniejszym wynalazku, którego celem jest uzyskanie opaski zaciskowej pozbawionej wszelkich uskoków, stopni lub nieciągłości na jej wewnętrznych powierzchniach zaciskowych, jest budowa komplementarnych ząbków znajdujących się na przeciwległych końcach opaski. Ząbki te biegną na zewnątrz i do wewnątrz od tych końców i płynnie sprzęgają się ze sobą.
Mechanizm blokujący opaski zaciskowej z fig. 1 - 6 można łatwo rozłączyć za pomocą tych samych obcążków. Należy je przyłożyć w pobliżu podstawy sprężystego języczka 30 i ściskać do chwili odłączenia się ząbków 33 od komplementarnych obszarów końcówki oczkowej 20, co spowoduje ponowne zluzowanie połączenia.
175 435
Drugi przykład wykonania przedstawiony na fig. 7 do 11 różni, się od swojego poprzednika z fig. 1 do 6 tym, że w pasku 11 znajdują się dwa, rozmieszczone w zasadzie symetrycznie podłużne otwory 12', zaś ząbki 33' na języczku 30 i ząbki 20'a w otworze 21 są rozmieszczone symetrycznie, a ponadto na zewnątrz otworu 21 znajduje się osłonka 40, zapobiegająca wypadaniu języczka 30 na zewnątrz. W przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 7 do 11, osłonka 40 jest prostokątna i, po wykrojeniu z paska zaciskowego w miejscu, w którym znajduje się otwór 21, odginana na zewnątrz w taki sposób, żeby powstała krótka, wystająca na zewnątrz sekcja 41, z którą jest połączona główna sekcja osłaniająca 42 (fig. 8 i 11). Ponadto, w odróżnieniu od przykładu wykonania z fig. 1 do 6, boczne części 25' i 35' ząbków 20'a i 33' nie biegną poprzecznie pod kątem prostym do kierunku podłużnego opaski zaciskowej jak na fig. 1 do 6, ale tworzą kąt a równy około 7° do poprzecznego kierunku prostopadłego do podłużnego kierunku paska zaciskowego 11. Skok ząbków, które w tym przykładzie wykonania są rozmieszczone symetrycznie po obu stronach części bocznych, 30a i 30b, języczka 30, jest mniejszy i wynosi, na przykład, około 2 mm. Pochylenie części bocznych 24' ząbków 20'a względem podłużnego kierunku opaski zaciskowej 10 może być nieco większe, na przykład około 21a. Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne powierzchnie ząbków 33' i 20'a są zaokrąglone małym promieniem wynoszącym około 0,15 mm. Odległość r od zewnętrznej powierzchni osłonki 40 do dolnej powierzchni paska zaciskowego 11 może wynosić, około 2,9 mm, natomiast długość osłonki 40 (przed odgięciem na zewnątrz) może wynosić około 17,5 mm, a szerokość około 4,5 mm. Pochylenie części bocznych 25' i 35' ząbków 20'a i 33', - tj. kąt α wpływa na trwałość zacisku łącznika z blokadą, która polepsza się w miarę wzrostu kąta α. Ale z kolei po wzroście tego kąta powyżej wartości 7° teoretycznie nie można już zluzować zacisku, co byłoby wskazane dla opasekjednorazowego użytku. Z drugiej strony, nawet po zwiększeniu kąta a powyżej wartości 7° istnieje możliwość rozłączenia opaski, za pomocą specjalnego narzędzia, które zamyka i przesuwa do przodu, w zasadzie równocześnie, części boczne 30a i 30b języczka 30.
Drugi przykład wykonania opaski zaciskowej 10 różni się również tym od pierwszego przykładu wykonania, że kąt jjestzwiększnyy do 5°, dłuo°śćkżżdeoopddłużneoo otworu 12' wynosi około 24 mm, ścianki boczne 15'a i 15'b występu 14' są prostoliniowe, a górna powierzchnia 17' występu 14' jest prosta. Co do reszty, to wszystko odnoszące się do przykładu wykonania z fig. 1 do 6 dotyczy również przykładu wykonania z fig. 7-11.
Różnica pomiędzy trzecim przykładem wykonania przedstawionym na fig. 12 do 16 w porównaniu z poprzednimi przykładami wykonania polega na tym, że osłonka 140, jest formowana z części paska zaciskowego 11 znajdującej się w obszarze podłużnego otworu 12, a następnie wyginana w kierunku szczelinowego otworu 21 tworząc wygięcie 141 (fig. 13), •część główną 142 i pochyloną do wewnątrz część 143. Jak pokazano na fig. 16, pochylona do wewnątrz część 143 znika po wygięciu opaski zaciskowej 10 w okrąg. Co do reszty, opaska zaciskowa 10 według trzeciego przykładu wykonania jest podobna do opaski z fig. 1 do 6.
Różnica pomiędzy czwartym przykładem wykonania z fig. 17 do 21, a drugim przykładem wykonania z fig. 7 do 11 polega na tym, że opaska zaciskowa 20 jest dodatkowo wyposażona w pewne elementy kompensujące tolerancje wymiarowe oraz wahania temperatury lub ciśnienia pomimo tego, że stalowa opaska zaciskowa w zasadzie nie ma elastycznej rozciągliwości w kierunku podłużnym. W tym celu, pasek zaciskowy 11 posiada podłużne przecięcie 250 (fig. 17) biegnące pomiędzy dwoma podłużnymi otworami 22' oraz fałdy 251 i 252 umieszczone na przeciwległych bokach przecięcia 250, każda o stosunkowo dużym kącie δ wynoszącym około 60° do 85°, korzystnie 70°. Maksymalna odległość u odstawania zewnętrznej powierzchni- fałdy 251,252 od zewnętrznej powierzchni paska zaciskowego 11 jest równa około trzem grubościom paska zaciskowego 11, np. może wynosić około 3 mm. Promień krzywizny R1 każdej fałdy 251, 252 jest zbliżony do promienia R paska zaciskowego 11, to znaczy wynosi, korzystnie, co najmniej dwie trzecie promienia R. W przykładzie wykonania, pokazanym na fig. 17 do 21, promień R wynosi około 15 mm, a promień R1 około 11 mm, natomiast odległość u około 3,2 mm. Dzięki przesunięciu fałd 251 i 252 względem siebie, oraz umieszczeniu ich tylko na przeciwległych bokach przecięcia 250, na wewnętrznej powierzchni opaski zaciskowej 10 nie mą żadnych stopni, uskoków ani nieciągłości, co zapewnia szczelne dla płynów połączenie mocowanych obiektów na kącie 360°.
175 435
We wszystkich przykładach wykonania, opaska zaciskowa 10, po umieszczeniu wokół mocowanego przedmiotu, może być zaciśnięta za pomocą odpowiedniego narzędzia, na przykład obcążek lub każdego innego, nadającego się do tego celu. Równoczesne naciśnięcie na powierzchnię 28' wygiętej części 28 i powierzchnię 16 występu 14 powoduje skrócenie opaski 10 do chwilijej trwałego osadzenia na mocowanym przedmiocie. Równocześnie ząbki 33' na języczku 30 sprzęgają się z odpowiednimi ząbkami 20', 20'a na zakończeniu 20. Istnieje również możliwość rozłączenia, tj. ponownego otwarcia, opaski zaciskowej 10 za pomocą tego samego narzędzia. W tym celu, należy je przyłożyć do podstawy sprężystego języczka 30 w płaszczyźnie poprzecznej do płaszczyzny opaski zaciskowej 10 i ścisnąć obie boczne części 30a i 30b do chwili odłączenia się ich ząbków od ząbków na zakończeniu 20, czyli rozłączenia połączenia z blokadą. Można również zluzować opaskę za pomocą tego samego narzędzia w inny sposób. W tym celu należy przyłożyć obcążki do wygiętej pod kątem 90°, części 28 zakończenia 20 i przechylić ją ku osłonce 40. Ponadto opaski zaciskowe według wynalazku można również łatwo dostosować do montażu wstępnego. W tym celu należy wstępnie zazębić ze sobą ząbki w położeniach odpowiadających maksymalnej średnicy opaski zaciskowej.
Opaska zaciskowa według wynalazku, wykonana z odpowiedniego materiału, może być również używana w tych dziedzinach, w których obecnie stosuje się okrągłe pierścienie. Dzięki swojej konstrukcji, opaski zaciskowe według wynalazku nadają się również do zaciskania sposobem podobnym do obkurczania.
Zgłaszający przedstawił kilka przykładów wykonania opaski zaciskowej według wynalazku, ale rozumie się samo przez się, że nie wyczerpują one wszystkich możliwości i można je w różny sposób zmieniać i modyfikować. Układ ząbków w zakończeniu i języczku może być dowolny, to znaczy asymetryczny lub symetryczny, w zależności od potrzebnej wytrzymałości zacisku oraz dokładności regulacji w danym zastosowaniu. Ponadto można zmieniać liczbę ząbków, chociaż ze względu na możliwości regulacyjne, korzystnie, liczba ząbków w szczelinowym otworze 21 powinna być większa niż na języczku 30. Ponadto zamiast sprężystego języczka 30 można również stosować lity języczek. W takim przypadku sprężyste jest zakończenie 20. W tym celu, w środku jej wygiętej części 28 znajduje się leżące naprzeciwko siebie szczeliny 136, pokazane na fig. 3 i 9 liniami przerywanymi. W tym przypadku można zrezygnować z kanału 36 w języczku 30. Można również w taki sposób zaprojektować zakończenie 20 i języczek 30, że o ile jest to konieczne, to mają one pewną sprężystość dzięki wykonaniu ich z odpowiedniego materiału.
Opaskę zaciskową według wynalazku można wykonać ze stali nierdzewnej, utwardzalnej taśmy ze stali sprężynowej, blachy ocynkowanej, a także z tworzywa sztucznego, w zależności od materiału, z jakiego jest wykonany mocowany przedmiot, który może być, na przykład, z kauczuku, neoprenu, silikonu, materiału termoplastycznego (Hytrell) i innych tworzyw sztucznych.
W związku z powyższym wspomniane powyżej szczegóły nie ograniczają istoty wynalazku, natomiast wszystkie zmiany i modyfikacje tego typu mieszczą się w zakresie załączonych zastrzeżeń patentowych.
175 435
175 435
FIG.7
FIG.8
FIG .9
136 28
FIG.IO
FIG.H
175 435
FIG.I2
FIG .6
175 435
FIG.17
FIG.18
35^—14
FIG.2I •252
175 435 lFIG .1 FIG.2
28, 29
B~28 y
II
FIG.3 %
AJ /16
Q /'4
Ϊ©
10’
FIG.6
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 4,00 zł

Claims (22)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Opaska zaciskowa zawierająca pasek zaciskowy o stałej grubości i znajdujące się w tym pasku elementy zaciskowe do zaciskania paska zaciskowego wokół mocowanego w ten sposób przedmiotu, znamienna tym, że zawiera elementy przytrzymujące pasek zaciskowy (11), w położeniu przerywanego zaciskania wzdłuż wewnętrznej obwodowej powierzchni tego paska zaciskowego (11), przy czym elementami tymi są języczek (30) umieszczony na jednym końcu paska zaciskowego (11), otwór (21)w pobliżu drugiego końca paska zaciskowego (11), komplementarne ząbki (33,20',33',20'a) leżące wzdłuż podłużnych krawędzi powierzchniowych języczka (30) i wzdłuż podłużnych powierzchni wewnętrznych otworu (21), przy czym na języczku (30) znajduje się kanał (36) sprężystego sprzęgania ząbków (33, 33') z ząbkami (20', 20'a) w otworze (21) zapewniając przerywany zacisk wzdłuż wewnętrznej obwodowej powierzchni paska zaciskowego (11).
  2. 2. Opaska zaciskowa według zastrz. 1, znamienna tym, że kanał (36) jest umieszczony w środkowej części- języczka (30) i ma maksymalną szerokość na swobodnym końcu języczka (30), i jest -zbieżny w kierunku przeciwległym do tego swobodnego końca, zakończony okrągłym otworem (37), przy czym po obu stronach kanału (36) są usytuowane części boczne (30a,30b) języczka (30), a ponadto na pasku zaciskowym (11) w pobliżu języczka (30) jest umieszczony występ (14,14') przy czym zespół zaciskowy składa się z jednej strony z odkształconego na zimno występu (14,140, tworzącego kanał, którego powierzchnie boczne są integralnymi elementami paska zaciskowego (11), a z drugiej strony z wygiętej części (28) umieszczonej na zakończeniu (20) paska zaciskowego (11).
  3. 3. Opaska zaciskowa według zastrz. 1, znamienna tym, że ząbki (33, 33') języczka (30) są umieszczone poprzecznie do podłużnego kierunku paska zaciskowego (11),w jego płaszczyźnie, natomiast ząbki (20', 20'a) otworu (21) są umieszczone poprzecznie do kierunku podłużnego paska zaciskowego (11), w jego płaszczyźnie.
  4. 4. Opaska zaciskowa według zastrz. 3, znamienna tym, że każdy ząbek (33, 33') języczka (30) posiada pierwsza skośną część boczną (34, 34') pochyloną w kierunku swobodnego końca języczka (30), oraz drugą część boczną (35, 35'), usytuowaną poprzecznie do kierunku podłużnego języczka (30).
  5. 5. Opaska zaciskowa według zastrz. 4, znamienna tym, że druga część boczna (35,35') ząbka (33, 33') jest umieszczona pod kątem 90° do kierunku podłużnego języczka (30).
  6. 6. Opaska zaciskowa według zastrz. 4, znamienna tym, że druga część boczna (35, 35') ząbka (33,33') jest umieszczona pod kątem różniącym się od kąta prostego nie więcej niż o około 10°, do kierunku podłużnego języczka (30).
  7. 7. Opaska według zastrz. 2, znamienna tym, że średnica okrągłego otworu (37) jest większa od minimalnego wymiaru kanału (36), w kierunku poprzecznym paska zaciskowego (11).
  8. 8. Opaska zaciskowa według zastrz. 2, znamienna tym, że w wygiętej części (28) jest umieszczona poprzeczna powierzchnia końcowa (29) otworu (21).
  9. 9. Opaska zaciskowa według zastrz. 8, znamienna tym, że głębokość usytuowania poprzecznej powierzchni końcowej (29) otworu (21) w wygiętej części (28) odpowiada grubości paska zaciskowego (11).
  10. 10. Opaska zaciskowa według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera osłonkę (40,140) pokrywającą od zewnątrz otwór (21) zakończenia (20) paska zaciskowego (11).
  11. 11. Opaska zaciskowa według zastrz. 10, znamienna tym, że osłonka (40,140) stanowi odgiętą część paska zaciskowego (11) odciętą w miejscu znajdującym się pomiędzy przeciwległymi do siebie , sprzęgającymi się ząbkami (33, 20'; 33', 20'a).
  12. 12. Opaska zaciskowa według zastrz. 11, znamienna tym, że osłonka (140) stanowi co najmniej część paska zaciskowego (11) wykrojoną z obszaru drugiego otworu (12) i odgiętą pod kątem 180° i przykrywającą otwór (21).
    175 435
  13. 13. Opaska zaciskowa według zastrz. 11, znamienna tym, że osłonka (40,140) stanowi prostokątną klapkę, ajej szerokość jest mniejsza od minimalnej odległości pomiędzy odpowiednimi, leżącymi naprzeciwko siebie ząbkami (33',20'a).
  14. 14. Opaska zaciskowa według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera ponadto element nadający paskowi zaciskowemu (11) sprężystą rozciągliwość w jego kierunku podłużnym.
  15. 15. Opaska zaciskowa według zastrz. 14, znamienna tym, że elementem tym są wystające na zewnątrz fałdy (251, 252) znajdujące się w obszarze paska zaciskowego (11) pomiędzy występem (14) a wygiętą częścią (28).
  16. 16. Opaska zaciskowa według zastrz. 15, znamienna tym, że w centralnej części paska zaciskowego (11) znajduje się wycięcie (250), natomiast fałdy (251,252) leżą po przeciwległych jego stronach i są przesunięte względem siebie w kierunku podłużnym paska zaciskowego (11).
  17. 17. Opaska zaciskowa według zastrz. 16, znamienna tym, że każda z fałd (251,252) jest ustawiona na odcinku kątowym od 55° do 85°.
  18. 18. Opaska zaciskowa według zastrz. 16, znamienna tym, że każda z fałd (251,252) jest ustawiona na odcinku kątowym 70°.
  19. 19. Opaska zaciskowa według zastrz. 16, znamienna tym, że maksymalne przemieszczenie na zewnątrz odpowiedniej fałdy (251, 252) jest równe co najmniej około dwu i pół krotnej grubości paska zaciskowego (11), korzystnie, jest równe co najmniej trzykrotnej grubości paska zaciskowego (11).
  20. 20. Opaska zaciskowa według zastrz. 16, znamienna tym, że maksymalne przemieszczenie na zewnątrz odpowiedniej fałdy (251,252) jest równe co najmniej trzykrotnej grubości paska zaciskowego (11).
  21. 21. Opaska zaciskowa według zastrz. 1, znamienna tym, że na zakończeniu (20) paska zaciskowego (11) ,w jego wygiętej części (28), znajduje się wycięcie (136) usytuowane od strony swobodnego końca części końcowej (20).
  22. 22. Opaska zaciskowa według zastrz. 21, znamienna tym, że wycięcie (136) znajduje się w środku zakończenia (20) i stanowi szczelinę usytuowaną w kierunku podłużnym paska zaciskowego (11).
PL94306203A 1993-12-09 1994-12-09 Opaska zaciskowa PL175435B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/163,530 US5402554A (en) 1993-12-09 1993-12-09 Clamp structure with sawtooth-like locking arrangement

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL306203A1 PL306203A1 (en) 1995-06-12
PL175435B1 true PL175435B1 (pl) 1998-12-31

Family

ID=22590434

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94306203A PL175435B1 (pl) 1993-12-09 1994-12-09 Opaska zaciskowa

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5402554A (pl)
EP (1) EP0657675B1 (pl)
JP (1) JP3583177B2 (pl)
KR (1) KR100338310B1 (pl)
CN (1) CN1041011C (pl)
AT (1) ATE178983T1 (pl)
AU (1) AU678634B2 (pl)
BR (1) BR9404926A (pl)
CA (1) CA2118157C (pl)
CZ (1) CZ291444B6 (pl)
DE (1) DE69417852T2 (pl)
DK (1) DK0657675T3 (pl)
ES (1) ES2132302T3 (pl)
HU (1) HU217602B (pl)
PL (1) PL175435B1 (pl)
SK (1) SK283905B6 (pl)
ZA (1) ZA948340B (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5615456A (en) * 1994-08-19 1997-04-01 Hans Oetiker Ag Maschinen- Und Apparate-Fabrik Tolerance-compensating reusable clamp structure
AUPN258995A0 (en) * 1995-04-24 1995-05-18 Tridon Australia Pty Limited Hose clamp/clip
DE19539440C1 (de) * 1995-10-24 1997-04-03 Rasmussen Gmbh Federbandschelle
US6623521B2 (en) 1998-02-17 2003-09-23 Md3, Inc. Expandable stent with sliding and locking radial elements
US5926922A (en) * 1998-02-23 1999-07-27 Thermal Corporation Clamping strap
US6484375B1 (en) * 2001-06-14 2002-11-26 Ykk Corporation Of America Locking retainer device
US7763065B2 (en) * 2004-07-21 2010-07-27 Reva Medical, Inc. Balloon expandable crush-recoverable stent device
US8292944B2 (en) * 2004-12-17 2012-10-23 Reva Medical, Inc. Slide-and-lock stent
US7914574B2 (en) * 2005-08-02 2011-03-29 Reva Medical, Inc. Axially nested slide and lock expandable device
US9149378B2 (en) 2005-08-02 2015-10-06 Reva Medical, Inc. Axially nested slide and lock expandable device
US7704275B2 (en) 2007-01-26 2010-04-27 Reva Medical, Inc. Circumferentially nested expandable device
AU2007361843B2 (en) 2007-11-30 2013-07-04 Reva Medical, Inc. Axially-radially nested expandable device
WO2010042879A2 (en) 2008-10-10 2010-04-15 Reva Medical, Inc. Expandable slide and lock stent
CN102843997B (zh) 2010-04-10 2015-02-25 雷瓦医药公司 可膨胀滑动锁紧支架
WO2014159337A1 (en) 2013-03-14 2014-10-02 Reva Medical, Inc. Reduced - profile slide and lock stent
CN103758832B (zh) * 2014-02-25 2015-11-18 上海鑫昌日用品有限公司 管件多功能锁紧夹具
CN105570247A (zh) * 2016-02-03 2016-05-11 徐梁 一种可调节安装扣件
CN108210133B (zh) * 2016-12-16 2020-09-04 先健科技(深圳)有限公司 植入体
CN107981937A (zh) * 2017-12-25 2018-05-04 宁波和平鸽口腔医疗器材有限公司 气动涡轮机涡轮轴
CN112636517B (zh) * 2021-01-27 2023-05-05 南京兴航动力科技有限公司 一种航空风冷发电机用嵌入式锯齿状卡箍

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US973532A (en) * 1910-05-05 1910-10-25 H C Mccarty Hose-clamp.
US1804725A (en) * 1930-02-27 1931-05-12 Ward C Walker Hose clamp
US1786612A (en) * 1930-04-08 1930-12-30 Arthur P Heslop Garden-hose clamp
US2318816A (en) * 1942-06-27 1943-05-11 Tinnerman Products Inc Fastening device
GB1416877A (en) * 1972-11-28 1975-12-10 Carr Fastener Co Ltd Clip for securing compliant tubular members
US4492004A (en) * 1982-12-03 1985-01-08 Hans Oetiker Earless clamp structure
US4688337A (en) * 1985-12-20 1987-08-25 National Molding Corporation Buckle type fastener
FR2616879B1 (fr) * 1987-06-22 1989-11-17 Caillau Ets Collier de serrage metallique perfectionne
US4881760A (en) * 1988-11-07 1989-11-21 Stanley Aviation Corporation Conduit coupling device with redundancy features
US5138746A (en) * 1990-04-06 1992-08-18 Nkh Spring Co., Ltd. Clamp structure
US5230126A (en) * 1991-03-15 1993-07-27 Hans Oetiker Ag Maschinen- Und Apparate-Fabrik Stepless clamp

Also Published As

Publication number Publication date
DK0657675T3 (da) 1999-10-25
US5402554A (en) 1995-04-04
AU8033794A (en) 1995-06-15
JP3583177B2 (ja) 2004-10-27
EP0657675B1 (en) 1999-04-14
CZ291444B6 (cs) 2003-03-12
CA2118157A1 (en) 1995-06-10
CZ310494A3 (en) 1995-07-12
EP0657675A3 (en) 1996-07-24
KR950019276A (ko) 1995-07-22
ES2132302T3 (es) 1999-08-16
DE69417852D1 (de) 1999-05-20
EP0657675A2 (en) 1995-06-14
SK283905B6 (sk) 2004-04-06
AU678634B2 (en) 1997-06-05
HU217602B (hu) 2000-02-28
PL306203A1 (en) 1995-06-12
DE69417852T2 (de) 2000-01-05
CA2118157C (en) 2006-03-21
ATE178983T1 (de) 1999-04-15
BR9404926A (pt) 1995-08-08
SK149994A3 (en) 1995-09-13
CN1113552A (zh) 1995-12-20
CN1041011C (zh) 1998-12-02
HUT69587A (en) 1995-09-28
KR100338310B1 (ko) 2002-12-05
ZA948340B (en) 1995-06-22
JPH07198078A (ja) 1995-08-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL175435B1 (pl) Opaska zaciskowa
JP3863548B2 (ja) リベット連結装置
US4235404A (en) Cable strap
PL199505B1 (pl) Otwarty zacisk do węża
NL7904320A (nl) Slangklem.
US4712278A (en) Earless clamp structure
JPS6240563B2 (pl)
US5669113A (en) Hose clamp
PL202004B1 (pl) Opaska zaciskowa i przyrząd do obciskania tej opaski
JP3513238B2 (ja) 耳無しおよび段無しクランプ構造体
CZ94092A3 (en) Open clamp
PL174452B1 (pl) Klamra samozaciskowa
EP0399669A1 (en) Fastener with increased reach-back
US5533235A (en) Hose clamp device
SK102095A3 (en) Jack and method of fastening of its compensation
MXPA04011157A (es) Abrazadera abierta de manguera con oreja plasticamente deformable y metodo para elaborar la misma.
US5940939A (en) One-piece flat band clamp
US20080155794A1 (en) Size-conscious hose clamp
JP3491799B2 (ja) バンドクランプ
US4939822A (en) Fastening element
JPH1144390A (ja) 管継手
PL190212B1 (pl) Obejma zaciskowa
JP3682372B2 (ja) 管継手
JPH0356786A (ja) ベルトクランプ
JPH0590074U (ja) 結束具

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20111209