PL174762B1 - Element drenujący do stosowania w prasach w celu wydzielania cieczy z substancji stałych - Google Patents

Element drenujący do stosowania w prasach w celu wydzielania cieczy z substancji stałych

Info

Publication number
PL174762B1
PL174762B1 PL94310381A PL31038194A PL174762B1 PL 174762 B1 PL174762 B1 PL 174762B1 PL 94310381 A PL94310381 A PL 94310381A PL 31038194 A PL31038194 A PL 31038194A PL 174762 B1 PL174762 B1 PL 174762B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
core
press
connector
drainage element
filter sleeve
Prior art date
Application number
PL94310381A
Other languages
English (en)
Other versions
PL310381A1 (en
Inventor
Dieter Pinnow
Original Assignee
Bucher Guyer Ag Masch
Bucherguyer Ag Maschinenfabrik
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bucher Guyer Ag Masch, Bucherguyer Ag Maschinenfabrik filed Critical Bucher Guyer Ag Masch
Publication of PL310381A1 publication Critical patent/PL310381A1/xx
Publication of PL174762B1 publication Critical patent/PL174762B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B30PRESSES
    • B30BPRESSES IN GENERAL
    • B30B9/00Presses specially adapted for particular purposes
    • B30B9/02Presses specially adapted for particular purposes for squeezing-out liquid from liquid-containing material, e.g. juice from fruits, oil from oil-containing material
    • B30B9/26Permeable casings or strainers
    • B30B9/262Permeable casings or strainers means disposed in the casing facilitating the squeezing-out of liquid

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Filtration Of Liquid (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Investigation Of Foundation Soil And Reinforcement Of Foundation Soil By Compacting Or Drainage (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Vaporization, Distillation, Condensation, Sublimation, And Cold Traps (AREA)
  • Sink And Installation For Waste Water (AREA)
  • Treatment Of Sludge (AREA)

Abstract

1. Element drenujacy do stosowania w prasach w celu wydzielania cieczy z substancji stalych, zwla- szcza w prasach owocowych, zawierajacy elastyczny rdzen (4 , 83) w ksztalcie preta ze sciezkami odplywo- wymi (36, 76) do odprowadzania wycisnietej cieczy z komory prasowania (2) oraz otaczajaca rdzen drenu (4, 83), przepuszczalna dla cieczy tuleje filtracyjna (29), przy czym przynajmniej jeden koniec elementu drenu- jacego jest zamocowany na plycie do zbierania soku, plycie dociskowej (1) Iub na plaszczu dociskowym prasy, znamienny tym, ze przepuszczalna dla cieczy tuleja filtracyjna (29) jest mocowana na rdzeniu (4 , 83) w pewnej odleglosci od punktu jego zamocowania na plycie do zbierania soku, plycie dociskowej (1) lub plaszczu dociskowym prasy, ze lacznik (25, 45, 64) rdzenia (4 , 83), zawierajacy czesc do mocowania tulei filtracyjnej, czesc do mocowania na plycie do zbiera- nia soku, plycie dociskowej (1) Iub na plaszczu dociskowym prasy oraz znajdujaca sie miedzy tymi czesciami czesc dystansowa posiada przynajmniej je - den umieszczony wewnatrz kanal do splywania soku (37, 51, 76) i ze wytrzymalosc na zginanie tego lacz- nika (25, 45, 64) jest tak dobrana, ze zginanie rdzenia wystepuje tylko w obszarze lacznika (25, 4 5 , 64) rdze- nia (4, 83) miedzy jego mocowaniem na plycie do zbierania soku, plycie dociskowej (1) lub plaszczu dociskowym prasy oraz mocowaniem tulei filtracyj- nej (29). FIG.2 P L 174762 B 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest element drenujący do stosowania w prasach w celu wydzielania cieczy z substancji stałych, zwłaszcza w prasach owocowych, zawierający elastyczny rdzeń w kształcie pręta ze ścieżkami odpływowymi do odprowadzania wyciśniętej cieczy z komory prasowania oraz otaczającą rdzeń drenu, przepuszczalną dla cieczy tuleję filtracyjną, przy czym przynajmniej jeden koniec elementu drenującego jest zamocowany na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej lub na płaszczu dociskowym prasy.
Figura 1 pokazuje znany sposób mocowania elementu drenującego w prasie owocowej w przekroju wzdłużnym. W ograniczonej przez płytę dociskową 1 komorze prasowania 2 nie przedstawionej bliżej znanej prasy owocowej umieszczona jest duża ilość elementów drenujących 3.
Element drenujący 3 składa się w zasadzie z elastycznego rdzenia 4, przez którego leżące na zewnątrz rowki 5 w trakcie procesu prasowania odprowadza się ciecz z komory prasowania 2, co pokazuje przekrój A-A, oraz rozpiętego na nim pończochowego filtru 6 do oddzielania substancji ciekłych od stałych. Na każdym z końców elementu drenującego 3 rdzeń 4 i filtr 6 są zamocowane w uchwycie rdzenia 7. Filtr 6 jest przy tym przeprowadzony przez elastyczny kołnierz 8 i zamocowany przy pomocy pierścienia o przekroju kołowym 9. Tarcza 10 służy do wsparcia kołnierza 8 na trzpieniu poprzecznym 11, który jest wsuwany z boku w otwory rdzenia 4 i uchwytu rdzenia 7, zapewniając w ten sposób osiowe i promieniowe ustalenie wzajemnego położenia obu części 4 i 7.
Uchwyt rdzenia 7 jest przy pomocy tulei dystansowej 12 i pierścienia zabezpieczającego 13 połączony z płytą dociskową 1. Nosek 14 pierścienia zabezpieczającego 13, który poprzez szczelinę 15 w tulei dystansowej 12 wchodzi w rowek 16 uchwytu rdzenia 7, tworzy w połączeniu z leżącym za płytą dociskową 1 kołnierzem 17 tulei dystansowej 12 zabezpieczenie przed przesuwem osiowym.
Jak pokazuje fig. 1, rdzeń 4 jest w trakcie procesu prasowania silnie zginany przed miejscem zamocowania w płycie dociskowej 1. Niekorzystne w tym znanym sposobie mocowania filtru i rdzenia jest przede wszystkim to, że w następstwie działania obciążeń mechanicznych filtr ulega uszkodzeniu w strefach najbardziej narażonych 18 i 19. W strefie 18 następuje to na skutek zakleszczenia filtru między rdzeniem 4 i kołnierzem 8, natomiast w strefie 19 na skutek ścierania filtru 6 w wyniku przeciągania go przez kołnierz 8.
174 762
Silne zgięcie rdzenia 4 powoduje znaczne skrócenie okresu jego użytkowania i częściowo zakłóca odpływ cieczy przez rowki 5 rdzenia 4. Istotny problem stanowi tutaj odkształcenie rowków 5, znajdujących się na obwodzie rdzenia 4, w następstwie działania naprężeń ściskających, które na fig. 1 symbolizuje znak 6. Wynikające stąd zmniejszenie przekroju rowków 5 powoduje zakłócenia w odpływie cieczy i zwiększa możliwość ich zatkania odkładającymi się substancjami stałymi.
Zadaniem wynalazku jest wyeliminowanie wspomnianych wad, zwłaszcza zaś intensywnego zużycia się filtru, przy pomocy urządzenia na wstępie określonego rodzaju.
Zadanie to zostało zgodnie z wynalazkiem rozwiązane przy pomocy układu mocowania filtru, w którym przepuszczalna dla cieczy tuleja filtracyjna jest mocowana na rdzeniu drenu w pewnej odległości od punktu jego zamocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej Iub płaszczu dociskowym prasy, łącznik rdzenia, zawierający część do mocowania tulei filtracyjnej, część do mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej lub na płaszczu dociskowym prasy oraz znajdującą się między tymi częściami część dystansową posiada przynajmniej jeden umieszczony wewnątrz kanał do spływania soku, i w którym wytrzymałość na zginanie tego łącznika jest tak dobrane, że zginanie rdzenia występuje tylko w obszarze łącznika rdzenia między punktem jego mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej lub płaszczu dociskowym prasy oraz miejscem mocowania tulei filtracyjnej.
Szczególnie korzystne okazało się przy tym rozwiązanie, w którym w strefie zginania elementu drenującego odpływ cieczy odbywa się nie poprzez kanały, leżące na zewnątrz rdzenia, lecz poprzez jeden lub kilka kanałów, poprowadzonych centrycznie. W ten sposób można zapobiec opisanym w odniesieniu do fig. 1 zmniejszeniom przekrojów rowków 5 rdzenia 4. Miejsce zagięcia elementu drenującego można przy tym ukształtować w taki sposób, że naprężenia zginające będą nieznaczne, a co za tym idzie, można będzie w istotnym stopniu wydłużyć czas życia rdzenia ewentualnie łącznika w porównaniu ze znanym rozwiązaniem.
Kolejna zaleta wynalazku polega na tym, że przestrzenne oddzielenie miejsca mocowania filtru i mocowania wolnych końców elementu drenującego w płytach dociskowych pozwala na zmniejszenie wymiarów poszczególnych elementów, przeznaczonych do wykonywania określonych funkcji. W efekcie uzyskuje się obniżenie kosztów, zwłaszcza w przypadku elementów do mocowania elementu drenującego w płytach dociskowych oraz w przypadku mocowania płyty dociskowej w prasie owocowej.
Korzyść uzyskana w wyniku wynalazku polega również na tym, że można zrezygnować z jeszcze jednego, podlegającego zużycia, elementu znanego rozwiązania, a mianowicie elastycznego kołnierza 8. Można w ten sposób wyeliminować uszkodzenia filtru, powodowane pęknięciami kołnierza.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia znane mocowanie elementu drenującego na płycie dociskowej prasy owocowej w przekroju, fig. 2 - mocowanie zgodnego z wynalazkiem elementu drenującego na płycie dociskowej prasy owocowej w przekroju, fig. 3 - mocowanie innego zgodnego z wynalazkiem elementu drenującego na płycie dociskowej prasy owocowej w przekroju, fig. 4 - mocowanie następnego zgodnego z wynalazkiem elementu drenującego na płycie dociskowej prasy owocowej w przekroju, fig. 5 - mocowanie następnego zgodnego z wynalazkiem elementu drenującego na płycie dociskowej prasy owocowej w przekroju.
Jak pokazuje fig. 2, w zamkniętej płytą dociskową 1 komorze prasowania 2 nie przedstawionej prasy owocowej umieszczona jest duża liczba elementów drenujących 3. Każdy element drenujący 3 zawiera elastyczny rdzeń 4, do którego wolnymi końcami 22 zgrzane są wykonane z tego samego materiału elastyczne łączniki 25, oraz tuleję zaciskową 26, pierścień o przekroju kołowym 27 i sprężynę zabezpieczającą 28 do unieruchomienia filtru 29 na łączniku 25. Połączenie wolnego końca łącznika 25 z płytą dociskową 1 następuje za pośrednictwem uchwytu 30 łącznika. Zabezpieczenie przed osiowym przesuwem wolnego końca łącznika 25 w uchwycie 30 uzyskuje się przy pomocy sprężyny zabezpieczającej 21, która jest wsuwana z boku przez szczelinę 22 do uchwytu łącznika 30 i wchodzi w rowek 23 na końcu łącznika 25. Do uszczelnienia połączenia między wolnym końcem łącznika 25 i uchwytem 30 stosuje się pierścień o przekroju kołowym 24.
174 762
Silne zginanie elementu drenującego 3 w trakcie procesu prasowania następuje zgodnie z wynalazkiem w miękkiej, nie zawierającej filtru części łącznika 25 między sprężyną zabezpieczającą 28 do ustalania położenia filtru i miejscem mocowania łącznika 25 w uchwycie 30. Pończochowy filtr 29 nie jest przy tym narażany na uszkodzenie.
Wypływająca z komory prasowania 2 ciecz jest kierowana z leżących na zewnątrz rowków 36 rdzenia 4 do centralnego kanału odpływającego 37. Aby zapobiec zmniejszeniu przekroju odpływowego w wyniku zginania elementu drenującego 3 w miękkiej części 35 łącznika 25, kanał odpływowy jest wzmocniony trzema żebrami 18. Do wzmocnienia kanału odpływowego 37 można alternatywnie użyć (nie pokazanej) oddzielnej sprężyny śrubowej, wsuwanej w kanał odpływowy 37.
Ustalanie położenia filtru 29 na łączniku 25 następuje przy pomocy pierścienia o przekroju kołowym 27, który znajduje się w zukosowanym jednostronnie rowku 39 na łączniku 25, oraz tulei zaciskowej 26. Tuleja zaciskowa 26 jest nasuwana w kierunku rdzenia 4 na filtr 29 i zabezpieczana przed przesuwem osiowym przez kołnierz 20 na prawym końcu tulei zaciskowej 26 oraz wsuwaną z boku w rowek 31 łącznika 25 sprężynę zabezpieczającą 28. Jeżeli na filtr 29 zadziała naprężenie rozciągające w kierunku rdzenia 4, wówczas pierścień o przekroju kołowym 27 przesuwa się w wyniku siły tarcia na zukosowany rowek 39 i zwiększa w ten sposób działającą na filtr siłę zacisku między tuleją zaciskową 26 i pierścieniem o przekroju kołowym 27.
W przedstawionym na fig. 3 przykładzie wykonania elementom, opisanym poprzednio w odniesieniu do fig. 1, przypisane zostały te same odnośniki. Rdzeń 4 jest tutaj połączony rozłącznie z łącznikiem 42 przy pomocy trzpienia poprzecznego 43. Łącznik 42 składa się z uchwytu rdzenia 44, wykonanego przykładowo z tworzywa sztucznego, oraz jednoczęściowego uchwytu łącznika 45 z elastycznym obszarem zginania 46, które to części są połączone ze sobą na stałe przy pomocy zgrzewania lub klejenia. Połączenie wolnego końca uchwytu łącznika 45 z płytą dociskową 1 następuje przy pomocy tulei dystansowej 17 i pierścienia zabezpieczającego 13, jak opisano już w odniesieniu do fig. 1. Połączenie między wolnym końcem uchwytu łącznika 45 i tuleją dystansową 17 można przy tym uszczelnić przy pomocy znajdującego się na uchwycie łącznika 45 pierścienia samouszczelniającego 50.
Ustalenie położenia filtru 29 na uchwycie rdzenia 44 następuje przy pomocy pierścienia o przekroju kołowym 27, który znajduje się w zukosowanym jednostronnie rowku 39 uchwytu rdzenia 44, oraz tulei zaciskowej 54. Podczas montażu tuleja zaciskowa 54 jest nasuwana na filtr 29 i leżący pod nim pierścień o przekroju kołowym 27 w kierunku płyty dociskowej 1. Ustalenie położenia tulei zaciskowej 54 na uchwycie rdzenia 44 następuje przy pomocy zamknięcia zatrzaskowego. Po osiągnięciu końcowego położenia tulei zaciskowej 54 dwa znajdujące się na uchwycie rdzenia 44 haczyki sprężynowe 55, które podczas montażu są wciskane w ukośny rowek 56 tulei zaciskowej 54, wskakują w przewidziane pod nie wybrania 57 w tulei zaciskowej 54. Mocowanie tulei zaciskowej 54 na uchwycie rdzenia 44 można alternatywnie zrealizować przy pomocy nie przedstawionego zamknięcia bagnetowego lub skręcenia na śruby. W celu rozłączenia zatrzasku tuleję zaciskową 54 obraca się względem uchwytu rdzenia 44, przy czym haczyki sprężynowe 55 są wypychane przez zukosowanie 58 z wybrań 57. Następnie tuleję zaciskową 54 można wyciągnąć z uchwytu rdzenia 44.
Spływająca z komory prasowania 2 ciecz jest przez rowki 36 rdzenia 4 kierowana do uchwytu rdzenia 44 i wydostaje się przez centralny kanał odpływowy 51 uchwytu łącznika 45 poza komorę prasowania 2.
Przedstawiony na fig. 4 element drenujący 3 składa się z rdzenia 4, z którego wolnymi końcami 63 zgrzane są łączniki 64 z tego samego materiału, mocowania filtru 29 oraz uchwytu łącznika 67. Unieruchomienie filtru 29 w przewidzianym do tego celu wybraniu 68 łącznika 64 następuje przy pomocy dwóch lub więcej sprężyn zaciskowych 65 o przekroju w kształcie litery C, jak pokazuje przekrój A-A. Sprężyn zaciskowe 65 są montowane na filtrze 29 w obszarze wybrania 68, przy czym ich otwory na obwodzie filtru są przesunięte względem siebie. Łącznik 64 jest unieruchamiany w uchwycie łącznika 67 przy pomocy trzpienia poprzecznego 11.
Mocowanie elementu drenującego 3 w płycie dociskowej odbywa się za pośrednictwem uchwytu łącznika 67 przy pomocy tulei dystansowej 17 i pierścienia zabezpieczającego 13 analogicznie, jak to już opisano w odniesieniu do fig. 1.
174 762
W obszarze zginania 73 elementu drenującego 3, w przeciwieństwie do przykładów wykonania według fig. 2 i 3, wypływająca z komory prasowania 2 ciecz nie jest prowadzona przez centralny kanał odpływowy, lecz przez osłonięte zewnętrzną warstwą 75 rowki 76 łącznika 64. Aby ułatwić zginanie elementu drenującego 3 w obszarze zginania 73, w łączniku 64 wykonany jest otwór 77.
W przeciwieństwie do przykładów wykonania, opisanych w odniesieniu do fig. 2 - 4, w przedstawionym na fig. 5 elemencie drenującym 3 nie stosuje się w obszarze zginania 82 żadnego oddzielnego łącznika, lecz wszystkie wymagane funkcje realizuje się przy pomocy zmodyfikowanego rdzenia 83.
Element drenujący 3 składa się z rdzenia 83, pończochowego filtru 29, nie przedstawionego bliżej układu mocowania filtru 65 na rdzeniu 83, pierścienia o przekroju kołowym 86 oraz tarczy zabezpieczającej 87 do osiowego zamocowania rdzenia 83 w uchwycie rdzenia 88. Osiowe mocowanie rdzenia 83 w uchwycie rdzenia 88 osiągane jest przy użyciu takich samych środków, jakie zostały szczegółowo opisane w odniesieniu do fig. 2. Do uszczelnienia połączenia służy pierścień o przekroju kołowym 86, który znajduje się w rowku 89 rdzenia 83. Unieruchomienie 65 filtru 29 w przewidzianym do tego celu na rdzeniu 83 wybraniu 68 można zrealizować, przywiązując filtr 29 na stałe sznurem, elastyczną taśmą z samoprzylepną końcówką itp.
Mocowanie elementu drenującego 3 w płycie dociskowej 1 odbywa się za pośrednictwem uchytu rdzenia 88 przy pomocy tulei dystansowej 17 i pierścienia zabezpieczającego 13 analogicznie, jak to zostało już opisane w odniesieniu do fig. 1.
Wypływająca z komory prasowania 2 ciecz jest prowadzona przez rowki 36 rdzenia 83, a w obszarze zginania 82 elementu drenującego 3 przez centralny otwór 37 w rdzeniu 83. Przyjście cieczy do centralnego otworu 37 następuje przed miejscem zamocowania filtru 65 poprzez kilka rozmieszczonych promieniowo otworów 97.
174 762
FIG.3
174 762
AzA ŁH
FIG.4
174 762
174 762
16
Α-Α
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (14)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Element drenujący do stosowania w prasach w celu wydzielania cieczy z substancji stałych, zwłaszcza w prasach owocowych, zawierający elastyczny rdzeń (4,83) w kształcie pręta ze ścieżkami odpływowymi (36,76) do odprowadzania wyciśniętej cieczy z komory prasowania (2) oraz otaczającą rdzeń drenu (4,83), przepuszczalną dla cieczy tuleję filtracyjną (29), przy czym przynajmniej jeden koniec elementu drenującego jest zamocowany na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy, znamienny tym, że przepuszczalna dla cieczy tuleja filtracyjna (29) jest mocowana na rdzeniu (4,83) w pewnej odległości od punktu jego zamocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub płaszczu dociskowym prasy, że łącznik (25,45,64) rdzenia (4, 83), zawierający część do mocowania tulei filtracyjnej, część do mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy oraz znajdującą się między tymi częściami część dystansową posiada przynajmniej jeden umieszczony wewnątrz kanał do spływania soku (37, 51, 76) i że wytrzymałość na zginanie tego łącznika (25, 45, 64) jest tak dobrana, że zginanie rdzenia występuje tylko w obszarze łącznika (25, 45, 64) rdzenia (4, 83) między jego mocowaniem na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub płaszczu dociskowym prasy oraz mocowaniem tulei filtracyjnej (29).
  2. 2. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że tuleja filtracyjna (29) jest po uprzednim nasunięciu na rdzeń (4, 83) mocowana bezpośrednio lub pośrednio w pewnej odległości względem punktu mocowania elementu drenującego na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub płaszczu dociskowym prasy.
  3. 3. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że leżący wewnątrz kanał do spływania soku (37) łącznika (83) jest połączony w celu odprowadzania wyciskanej cieczy ze ścieżkami odpływowymi rdzenia poprzez otwory (97).
  4. 4. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że łącznik (44, 45) rdzenia (4), zawierający część (44) do mocowania tulei filtracyjnej (29), część (45) do mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy oraz znajdującą się między tymi częściami część dystansową jest połączony w sposób rozłączny z rdzeniem (4).
  5. 5. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że łącznik (25, 64) rdzenia (4), zawierający część do mocowania tulei filtracyjnej (29), część do mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy oraz znajdującą się między tymi częściami część dystansową jest zgrzany z rdzeniem (4).
  6. 6. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że łącznik rdzenia (83), zawierający część do mocowania tulei filtracyjnej (29), część do mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy oraz znajdującą się między tymi częściami część dystansową jest wraz z rdzeniem (4) wykonany w postaci jednej części.
  7. 7. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że łącznik (64) rdzenia (4), zawierający część do mocowania tulei filtracyjnej (29), część do mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy oraz znajdującą się między tymi częściami część dystansową posiada w części centralny otwór osiowy (77), który jest zamknięty od zewnątrz i leży w obszarze strefy zginania (73).
  8. 8. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że łącznik (25) rdzenia (4), zawierający część do mocowania tulei filtracyjnej (29), część do mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy oraz znajdującą się między tymi częściami część dystansową posiada na końcu przynajmniej jeden rowek (23) do mocowania, w który to rowek wchodzi wsuwana z boku sprężyna zabezpieczająca (21).
    174 762
  9. 9. Element drenującywedlug zastrz. 1, znamienny tym, ze iącznik rdzenia (4) jest zamontowany między miejscem mocowania tulei filjracyjunj (29) i miejscem mocowania ua płycie Co zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy na jednej z tych części za pośrednictwem uchwytu łącznika (45), wykonanego z elastycznego materiału.
  10. 10. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że Co mocowania tulei filtracyjnej (29) na łączniku (25, 44) rdzenia (4), stosuje się kombinację pierścienia o przekroju kołowym (27) i tulei zaciskowej (26, 54).
  11. 11. Element drenujący według zastrz. 10, znamienny tym, że tuleja zaciskowa (54) jest połączona z łącznikiem (44) rdzenia (4) przy pomocy rozłącznego zamknięcia zatrzaskowego (55,56,57).
  12. 12. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że tuleja filtracyjna (29) jest zamocowana bezpośrednio na łączniku (64) rdzenia (4) przy pomocy jednej lub kilku sprężyn zaciskowych o przekroju w kształcie litery C (65).
  13. 13. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że tuleja filtracyjna (29) jest zamocowana bezpośrednio na łączniku rdzenia (83) przy pomocy taśm lub sznurów (65').
  14. 14. Element drenujący według zastrz. 1, znamienny tym, że zewnętrzna średnica łącznika (64), zawierającego część do mocowania tulei filtracyjnej (29), część do mocowania na płycie do zbierania soku, płycie dociskowej (1) lub na płaszczu dociskowym prasy oraz znajdującą się między tymi częściami część dystansową jest mniejsza lub równa rozciągniętej średnicy wewnętrznej tulei filtracyjnej (29).
PL94310381A 1993-12-23 1994-11-25 Element drenujący do stosowania w prasach w celu wydzielania cieczy z substancji stałych PL174762B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH03850/93A CH687686A5 (de) 1993-12-23 1993-12-23 Drainageelement fuer Pressen zum Ausscheiden von Fluessigkeiten aus festen Stoffen.
PCT/CH1994/000225 WO1995017299A1 (de) 1993-12-23 1994-11-25 Drainageelement für pressen zum ausscheiden von flüssigkeiten aus festen stoffen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL310381A1 PL310381A1 (en) 1995-12-11
PL174762B1 true PL174762B1 (pl) 1998-09-30

Family

ID=4264823

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94310381A PL174762B1 (pl) 1993-12-23 1994-11-25 Element drenujący do stosowania w prasach w celu wydzielania cieczy z substancji stałych

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5582100A (pl)
EP (1) EP0686086B1 (pl)
AT (1) ATE170451T1 (pl)
AU (1) AU675743B2 (pl)
CA (1) CA2155730A1 (pl)
CH (1) CH687686A5 (pl)
CZ (1) CZ284364B6 (pl)
DE (1) DE59406837D1 (pl)
ES (1) ES2122505T3 (pl)
HU (1) HU213487B (pl)
NZ (1) NZ276054A (pl)
PL (1) PL174762B1 (pl)
WO (1) WO1995017299A1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH688710A5 (de) * 1995-01-16 1998-01-30 Bucher Guyer Ag Masch Filterhülle für ein Drainageelement für Pressen zum Ausscheiden von Flüssigkeiten aus festen Stoffen.

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH413599A (de) * 1962-09-21 1966-05-15 Bucher Guyer Ag Masch Presse für die Saftgewinnung aus Obst, Trauben und dergleichen Pressgut
FR1353177A (fr) * 1962-09-21 1964-05-29 Bucher Guyer Ag Masch Presse pour l'extraction de jus de fruits, de raisins ou analogues
DE2418341A1 (de) * 1974-04-16 1975-11-06 Bucher Guyer Ag Masch Drainagesystem fuer pressen fuer die saftgewinnung aus obst, trauben und dergleichen pressgut
DE3132466A1 (de) * 1981-08-17 1983-02-24 Bucher-Guyer AG Maschinenfabrik, 8166 Niederweningen, Zürich Befestigungsvorrichtung fuer ein drainageelement in einer presse
CH676692A5 (pl) * 1988-08-30 1991-02-28 Bucher Guyer Ag Masch
CH679565A5 (pl) * 1989-08-22 1992-03-13 Bucher Guyer Ag Masch
CH680382A5 (pl) * 1989-08-24 1992-08-14 Bucher Guyer Ag Masch
CH684068A5 (de) * 1991-10-02 1994-07-15 Bucher Guyer Ag Masch Drainageelement für Pressen.

Also Published As

Publication number Publication date
HU213487B (en) 1997-07-28
CH687686A5 (de) 1997-01-31
WO1995017299A1 (de) 1995-06-29
HU9502450D0 (en) 1995-11-28
EP0686086A1 (de) 1995-12-13
EP0686086B1 (de) 1998-09-02
CZ284364B6 (cs) 1998-11-11
CZ209795A3 (en) 1996-03-13
HUT72537A (en) 1996-05-28
PL310381A1 (en) 1995-12-11
DE59406837D1 (de) 1998-10-08
AU675743B2 (en) 1997-02-13
ES2122505T3 (es) 1998-12-16
ATE170451T1 (de) 1998-09-15
NZ276054A (en) 1996-12-20
AU8138094A (en) 1995-07-10
US5582100A (en) 1996-12-10
CA2155730A1 (en) 1995-06-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0922896B2 (de) Unlösbare Pressverbindungen zwischen einem Fitting und einem Metallrohrende
US5133431A (en) Brake lining wear indicating device
EP0068778B1 (en) Coupling for an ostomy bag
PL174762B1 (pl) Element drenujący do stosowania w prasach w celu wydzielania cieczy z substancji stałych
CZ20012706A3 (cs) Rychlospojka pro trubku a tuhý prvek
DE102009014648A1 (de) Mit einem Kennungsmittel versehene Schlauchleitung
US4152016A (en) Hose fixing device
US4447917A (en) Water pressure jet cleaner
CA1251028A (en) Device for joining two pipe ends
CN100529502C (zh) 封接两个端件的装置
EP1624226B1 (en) Articulation pin for pivotally connecting a pair of outer plates to a pair of inner plates of a chain, particularly a bicycle chain
CA2023175C (en) Drainage element for presses
EP1357324A3 (de) Kupplung für Füll- und Entlüftungsarbeiten an hydraulischen Systemen
US6059223A (en) Safety belt attachment arrangement
SK147497A3 (en) Joint between a pipe and a shaped element
GB2162273A (en) Device for fixing to a bulkhead the shielding conduit of a control cable
SK116996A3 (en) Filter shell for a drainage element for presses used to extract liquids from solids
CA2185648C (en) Filter envelope for a drainage element for presses used for separating fluids from solid materials
AU693194B2 (en) Filter wrapper for a draining element for presses to separate liquids from solids
US5685573A (en) Glad hand anti-rotation device
EP1143163A3 (de) Schwimmsattel-Scheibenbremse für ein Kraftfahrzeug
CA1047569A (en) Coupling assemblies
EP1026435A3 (en) Improvements in or relating to tube couplings
AU617524B2 (en) Fluid clamp-on outlet coupling
NL9100863A (nl) Bevestiging voor het bevestigen van een slang aan een aansluitdoorn.