PL174189B1 - Układ przewietrzania przedziału załogi pojazdu bojowego - Google Patents

Układ przewietrzania przedziału załogi pojazdu bojowego

Info

Publication number
PL174189B1
PL174189B1 PL94304230A PL30423094A PL174189B1 PL 174189 B1 PL174189 B1 PL 174189B1 PL 94304230 A PL94304230 A PL 94304230A PL 30423094 A PL30423094 A PL 30423094A PL 174189 B1 PL174189 B1 PL 174189B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
compartment
fan
engine
crew compartment
crew
Prior art date
Application number
PL94304230A
Other languages
English (en)
Other versions
PL304230A1 (en
Inventor
Gerhard Skoff
Original Assignee
Steyr Daimler Puch Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Steyr Daimler Puch Ag filed Critical Steyr Daimler Puch Ag
Publication of PL304230A1 publication Critical patent/PL304230A1/xx
Publication of PL174189B1 publication Critical patent/PL174189B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60HARRANGEMENTS OF HEATING, COOLING, VENTILATING OR OTHER AIR-TREATING DEVICES SPECIALLY ADAPTED FOR PASSENGER OR GOODS SPACES OF VEHICLES
    • B60H1/00Heating, cooling or ventilating [HVAC] devices
    • B60H1/00357Air-conditioning arrangements specially adapted for particular vehicles
    • B60H1/00414Air-conditioning arrangements specially adapted for particular vehicles for military, emergency, safety or security vehicles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60HARRANGEMENTS OF HEATING, COOLING, VENTILATING OR OTHER AIR-TREATING DEVICES SPECIALLY ADAPTED FOR PASSENGER OR GOODS SPACES OF VEHICLES
    • B60H1/00Heating, cooling or ventilating [HVAC] devices
    • B60H1/24Devices purely for ventilating or where the heating or cooling is irrelevant
    • B60H1/247Disposition of several air-diffusers in a vehicle for ventilation-air circulation in a vehicle cabin
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F41WEAPONS
    • F41HARMOUR; ARMOURED TURRETS; ARMOURED OR ARMED VEHICLES; MEANS OF ATTACK OR DEFENCE, e.g. CAMOUFLAGE, IN GENERAL
    • F41H7/00Armoured or armed vehicles
    • F41H7/02Land vehicles with enclosing armour, e.g. tanks
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F41WEAPONS
    • F41HARMOUR; ARMOURED TURRETS; ARMOURED OR ARMED VEHICLES; MEANS OF ATTACK OR DEFENCE, e.g. CAMOUFLAGE, IN GENERAL
    • F41H7/00Armoured or armed vehicles
    • F41H7/02Land vehicles with enclosing armour, e.g. tanks
    • F41H7/03Air-pressurised compartments for crew; Means for preventing admission of noxious substances, e.g. combustion gas from gun barrels, in crew compartments; Sealing arrangements
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S454/00Ventilation
    • Y10S454/906Noise inhibiting means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Air-Conditioning For Vehicles (AREA)
  • Cooling, Air Intake And Gas Exhaust, And Fuel Tank Arrangements In Propulsion Units (AREA)

Abstract

1. Uklad przewietrzania przedzialu zalogi po- jazdu bojowego wyposazonego w oddzielny przedzial silnikowy, w którym znajduje sie silnik oraz chlodnica z wentylatorem ssacym, który to uklad jest zaopatrzo- ny w wentylator i w zespól filtrów oczyszczajacych oraz w kanal rozdzielczy, doprowadzajacy powietrza do otworów wlotowych w przedziale zalogi, zna- mienny tym, ze miedzy przedzialem (2) zalogi i przedzialem silnikowym (5) znajduje sie przelotowy otwór (20), zaopatrzony w klape (22), zamykana samo- czynnie nadcisnieniem w przedziale silnikowym (5) Iub po zatrzymaniu silnika (8). FIG. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest układ przewietrzania przedziału załogi w pojeździe bojowym, wyposażonym w oddzielny przedział silnikowy, w którym znajduje się silnik oraz chłodnica z wentylatorem ssącym. Układ ten jest zaopatrzony w wentylator i w zespół filtrów oczyszczających oraz w kanał rozdzielczy, doprowadzający powietrze do otworów wlotowych w przedziale załogi.
Przewietrzanie przedziału załogi pojazdów bojowych jest utrudnione z wielu względów. Powietrze doprowadzane z zewnątrz za pomocą wentylatora musi być mechanicznie i chemicznie (gdyż może zawierać gazy bojowe) oczyszczone, co powoduje znaczne spadki ciśnienia, musi być odpowiednio rozprowadzone, za pomocą kanałów przewietrzających, wewnątrz przedziału załogi, gdyż znajdująca się w ciasnej przestrzeni załoga ma duże zapotrzebowanie powietrza, a ponadto w przypadku wozów bojowych piechoty zmotoryzowanej, z przedziału załogi odbywa się strzelanie, co dodatkowo zwiększa zapotrzebowanie powietrza. Powietrza doprowadzone do przedziału załogi musi być z niego również odprowadzone i to zarówno przy otwartym, jak i przy zamkniętym przedziale bojowym. W przypadku wozów zaopatrzonych w uszczelnienie przedziału załogi, zabezpieczające przed bronią ABC, odprowadzanie powietrza jest szczególnie trudne.
Żaden ze znanych układów przewietrzania nie spełnia wszystkich podanych wyżej warunków i wymagań. Znane układy przewietrzania z wentylatorem ssawnym, dla uzyskania dostatecznego dopływu powietrza, wymagają bardzo dużej mocy wentylatorów, a ponadto nie są w stanie wytworzyć strumienia powietrza kierowanego do poszczególnych członków załogi. Ponadto zasysanie powietrza do wnętrza przedziału załogi możliwe jest wyłącznie w warunkach całkowitego uszczelnienia przedziału. W znanych układach przewietrzania z wentylatorem tłoczącym, niezbędnejest stosowanie wentylatorów promieniowych o dużej mocy, który zajmują znaczną część ciasnej przestrzeni wewnętrznej przedziału. Ponadto potrzebne są zamykane otwory wylotowe. Układy wyposażone zarówno w wentylator tłoczący, jak i ssawny, mimo że spełniają podstawowe warunki przewietrzania, wymagają jednak stosowania skomplikowanych układów sterowania, zajmują zbyt dużą część dysponowanej przestrzeni i są bardzo kosztowne.
Z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych AP nr US 2853153 znany jest pojazd bojowy, którego silnik, umieszczony w oddzielnym przedziale, pobiera potrzebne do spalania powietrze przez filtr, z przedziału bojowego albo z przedziału silnikowego. Powoduje to jednak przy tym zasysanie do przedziału bojowego nieoczyszczonego powietrza z otoczenia, wymagając otwarcia luku, a ponadto układ ten nie pozwala na żądane rozprowadzenie powietrza. Filtr tego układu
1Ί4 189 jest wyposażony w osadnik zgrubny, z którego wyłapane cząstki zostają zassane, stale otwartym otworem, przez wentylator chłodzący silnika.
Celem wynalazku jest opracowanie takiego układu przewietrzania przedziału załogi w pojeździe bojowym, który przy stosunkowo prostej konstrukcji wyeliminuje wspomniane wyżej niedogodności, spełniając równocześnie wszystkie warunki i wymagania techniczne.
Cel ten zrealizowano w konstrukcji układu przewietrzania przedziału załogi w pojeździe bojowym wyposażonym w oddzielny przedział silnikowy, w którym znajduje się silnik oraz chłodnica z wentylatorem ssącym. Układ ten jest zaopatrzony w wentylator i w zespół filtrów oczyszczających oraz w kanał rozdzielczy, doprowadzający powietrze do otworów wlotowych w przedziale załogi. Układ ten charakteryzuje się tym, że między przedziałem załogi i przedziałem silnikowym znajduje się przelotowy otwór zaopatrzony w klapę, zamykaną samoczynnie nadciśnieniem w przedziałe silnikowym lub po zatrzymaniu silnika.
Wentylator układu przewietrzania stanowi wentylator osiowy.
W króćcu, połączonym z tym otworem przelotowym, znajduje się korzystnie tłumik hałasu.
Dzięki wynalazkowi wykorzystano istniejący wentylator chłodzenia silnika do odessania zużytego powietrza z przedziału załogi i odpowiedniego obniżenia w nim ciśnienia. Ponieważ wentylator ten jest z reguły sterowany termostatem temperatury, powoduje równocześnie intensywniejsze przewietrzenie przedziału załogi. Dzięki temu na wlocie wystarcza zainstalowanie wentylatora osiowego o małej wysokości tłoczenia, który po otwarciu pokrywy włazu może być nawet całkowicie wyłączony, gdyż do odessania gazów prochowych z przedziału załogi wystarczy działanie ssące podciśnienia w przedziale silnikowym. Umieszczona w otworze przelotowym klapa zamyka się samoczynnie przy wystąpieniu w przedziale silnikowym nadciśnienia lub po zatrzymaniu silnika, co zabezpiecza załogę zarówno przed skutkiem eksplozji w przedziale silnikowym, jak i przed przedostawaniem się gazów silnikowych w przypadku unieruchomienia silnika.
Zastosowany wentylator typu osiowego ma mniejsze wymiary i zajmuje znacznie mniejszą przestrzeń w porównaniu do stosowanych obecnie wentylatorów promieniowych.
Dzięki zastosowaniu w otworze przelotowym układu przewietrzającego według wynalazku tłumika hałasu, eliminuje się przedostawanie panującego w przedziale silnikowym huku do przedziału załogi.
Wynalazek jest przykładowo wyjaśniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pojazd bojowy z układem przewietrzania według wynalazku, w widoku z góry, a fig. 2 - przekrój płaszczyzną pionową wzdłuż linii łamanej Π-Π na fig. 1.
Przedstawiony na fig. 1 i 2 wóz bojowy jest wyposażony w opancerzony korpus 1, a w jego wnętrzu znajduje się przedział 2 załogi, przy czym w jego wysuniętej części przedniej znajduje się fotel 3 kierowcy i właz do przedziału 2, zamknięty od góry pokrywą 4.
Obok fotela kierowcy 3 znajduje się przedział silnikowy 5, całkowicie oddzielony od przedziału załogi 2, zaopatrzony w okratowany otwór wlotowy 6 doprowadzający i w okratowany otwór wylotowy 7 odprowadzający powietrze. We wnętrzu przedziału 5 znajduje się chłodzony wodą silnik 8 oraz połączona z nim chłodnica wodna z wentylatorem 10. Wentylator 10 chłodnicy ma wystarczająco dużą moc i ciąg, przy czym wskutek ssącego działania wentylatora 10 i dławiącego oddziaływania kraty w otworze wlotowym 6 - w przedziale silnikowym 5 powstaje podciśnienie. Analogiczny wentylator 10 jest stosowany w przypadku silnika chłodzonego powietrzem.
W ścianie korpusu 1 znajduje się osłonięty dodatkowym pancerzem tunel 12 (fig. 2), którym jest zasysane powietrze, przepływające następnie przez filtr zgrubny 13, wentylator 14 i filtr chemiczny 15 i doprowadzane do kanału 16 rozdzielczego powietrza. Z kanału 16 świeże powietrze wydmuchiwane jest przez dysze wylotowe 17 w żądanych miejscach przedziału załogi.
Między przedziałem 2 załogi i przedziałem silnikowym 5 znajduje się otwór przelotowy 20, połączony z króćcem 21, zaopatrzonym w klapę 22 i tłumik 23 hałasu.
174 189
Urządzenie działa w sposób następujący: Przy otwartej klapie 22 powietrze, w wyniku podciśnienia panującego w przedziale silnikowym, zassane jest do niego z przedziału 2 załogi. Jeżeli przy tym pokrywa 4 włazu jest otwarta, z przedziału 2 załogi odprowadzone zostają znajdujące się w nim gazy prochowe, nawet bez włączania wentylatora 14 świeżego powietrza. Natomiast przy zamkniętej pokrywie 4, w przedziale 2 załogi następuje również obniżenie ciśnienia, wspomagając działanie wentylatora 14, który kompensuje jedynie spadek ciśnienia na filtrach powietrznych 13,15, kanale rozdzielczym 16 oraz w dyszach wydmuchowych 17. Dzięki temu, że wentylator 14 może mieć niewielką wysokość tłoczenia, można zastosować wentylator 14 typu osiowego, który charakteryzuje się mniejszymi wymiarami (zwłaszcza w kierunku przepływu) i większą przepustowością powietrza oraz niewielką wysokością tłoczenia.
Połączony z otworem przelotowym 20, króciec rurowy 21 jest dodatkowo zaopatrzony w tłumik 23 hałasu, który izoluje przedział 2 przed hałasem powstającym w przedziale silnikowym
5. Umieszczona w tym króćcu 21 klapa 22 jest samoczynnie zamykana po zatrzymaniu silnika albo też przy wzroście ciśnienia powietrza w przedziale silnikowym. Klapa 22 może być również zaworem zwrotnym albo zaworem bezpieczeństwa, samoczynnie zamykanym przy wzroście ciśnienia w przedziale silnikowym 5.
174 189
V 15 4
23
FIG. 2
174 189 17Ι 12 16 5
FIG 1 οη 22 w > ι
21 23 g
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (3)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Układ przewietrzania przedziału załogi pojazdu bojowego wyposażonego w oddzielny przedział silnikowy, w którym znajduje się silnik oraz chłodnica z wentylatorem ssącym, który to układ jest zaopatrzony w wentylator i w zespół filtrów oczyszczających oraz w kanał rozdzielczy, doprowadzający powietrza do otworów wlotowych w przedziale załogi, znamienny tym, że między przedziałem (2) załogi i przedziałem silnikowym (5) znajduje się przelotowy otwór (20), zaopatrzony w klapę (22), zamykaną samoczynnie nadciśnieniem w przedziale silnikowym (5) lub po zatrzymaniu silnika (8).
  2. 2. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że wentylator (14) układu przewietrzania stanowi wentylator osiowy.
  3. 3. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że w króćcu (21), połączonym z otworem przelotowym (20), znajduje się tłumik (23) hałasu.
PL94304230A 1993-08-04 1994-07-11 Układ przewietrzania przedziału załogi pojazdu bojowego PL174189B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0155993A AT403210B (de) 1993-08-04 1993-08-04 Belüftungssystem für den mannschaftsraum eines kampffahrzeuges

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL304230A1 PL304230A1 (en) 1995-02-06
PL174189B1 true PL174189B1 (pl) 1998-06-30

Family

ID=3516020

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94304230A PL174189B1 (pl) 1993-08-04 1994-07-11 Układ przewietrzania przedziału załogi pojazdu bojowego

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5472378A (pl)
EP (1) EP0637728B1 (pl)
AT (1) AT403210B (pl)
CA (1) CA2129372C (pl)
DE (1) DE59405346D1 (pl)
ES (1) ES2113017T3 (pl)
GR (1) GR3026630T3 (pl)
HR (1) HRP940427B1 (pl)
PL (1) PL174189B1 (pl)

Families Citing this family (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5733190A (en) * 1996-10-31 1998-03-31 Wahab; Riyad M. Desmoking vehicle interior by partitioning and ventilation
DE19720815A1 (de) * 1997-05-16 1998-11-19 Wegmann & Co Gmbh Kampfpanzerturm
US6142865A (en) * 1998-10-26 2000-11-07 Can-Am Marketing Corp. Long life vehicle ventilation system
US6296181B1 (en) 1999-03-22 2001-10-02 Can-Am Marketing Corporation, Inc. Interlocking door seam
DE10247261A1 (de) * 2002-10-09 2004-04-22 Daimlerchrysler Ag Panzerungselement
US6866576B2 (en) * 2003-06-16 2005-03-15 Trw Automotive U.S. Llc Apparatus for reducing noise entering a vehicle passenger compartment through a pressure relief valve
US20080029241A1 (en) * 2006-08-01 2008-02-07 Rayco Manufacturing, Inc. Off-road equipment with elevated cooling boxes
ATE513169T1 (de) * 2007-09-25 2011-07-15 Rheinmetall Landsysteme Gmbh System für die belüftung innerhalb eines geschützen untersuchungsfahrzeugs mit einer kontaminierte proben aufnehmenden räumlichkeit
WO2010123606A1 (en) * 2009-01-29 2010-10-28 Lockheed Martin Corporation Blast resistant vehicle hull
DE102009058567A1 (de) * 2009-12-17 2011-06-22 Krauss-Maffei Wegmann GmbH & Co. KG, 80997 Treibladungsmagazin sowie mit einem Treibladungsmagazin ausgestatteter Kampfraum
US8578834B2 (en) 2009-12-18 2013-11-12 Hardwire, Llc Vehicle with structural vent channels for blast energy and debris dissipation
US8584572B2 (en) * 2009-12-18 2013-11-19 Hardwire, Llc Vehicle with structural vent channels for blast energy and debris dissipation
DE102010062660A1 (de) * 2010-12-08 2012-06-14 Bombardier Transportation Gmbh Schienenfahrzeug mit einem Maschinenraum sowie mit mindestens einem Führerraum sowie Verfahren zur Erzeugung eines Überdrucks im Maschinenraum in Verbindungmit einer Klimatisierung mindestens eines Führerraumes
JP5791354B2 (ja) 2011-04-26 2015-10-07 三菱重工業株式会社 有人車両のキャビン構造及び特殊環境有人車両
JP5843470B2 (ja) * 2011-04-26 2016-01-13 三菱重工業株式会社 有人車両及び該車両のキャビン構造
RU2498198C1 (ru) * 2012-08-13 2013-11-10 Александр Валентинович Котровский Способ проверки подпора воздуха в обитаемых отделениях танка
RU2542678C1 (ru) * 2013-10-15 2015-02-20 Открытое акционерное общество "Конструкторское бюро приборостроения им. академика А.Г. Шипунова" Боевая машина
DE202015102347U1 (de) 2015-05-07 2016-08-19 Rheinmetall Landsysteme Gmbh Kühlsystem eines Gefechtsfahrzeugs sowie Druckkaskade zur Kühlung von mindestens einer Elektronikeinheit in einem Gefechtsfahrzeug mittels eines Kühlsystems
DE112017003799T5 (de) 2016-07-28 2019-04-25 Fnss Savunma Sisemleri Anonim Şi̇rketi̇ Kühleinheit, die von dem Motorraum eines Militärfahrzeugs unabhängig angeordnet ist
CN108859658A (zh) * 2018-06-18 2018-11-23 合肥同智机电控制技术有限公司 一体化军用车辆环境控制系统
RU2756984C1 (ru) * 2021-03-29 2021-10-08 Федеральное государственное бюджетное учреждение "21 Научно-исследовательский испытательный институт военной автомобильной техники" Министерства обороны Российской Федерации Способ вентиляции и отвода пороховых газов обитаемого отделения бронированного транспортного средства

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1660269A (en) * 1925-10-12 1928-02-21 Harry A Knox Ventilating system for vehicles of the type known as tanks
CH284249A (de) * 1950-07-01 1952-07-15 Schweizerische Lokomotiv Ventilations- und Filtrieranlage eines Schienentriebfahrzeuges mit Brennkraftmaschine und elektrischer Kraftübertragung.
US2853153A (en) * 1956-12-31 1958-09-23 American Air Filter Co Military vehicle air filter
GB897236A (en) * 1958-12-18 1962-05-23 Fiat Spa Device for ventilating the passengers' compartment on motor vehicles
US3286617A (en) * 1964-10-21 1966-11-22 Chrysler Corp Vehicle body interior ventilation arrangement
UST986006I4 (en) * 1978-12-26 1979-09-04 Caterpillar Tractor Co. Air circulation system/cab
DE3510706A1 (de) * 1985-03-23 1986-09-25 M A N Nutzfahrzeuge GmbH, 8000 München Omnibus mit einer luftumwaelzungseinrichtung
DE3714223C1 (de) * 1987-04-29 1988-12-22 Fraunhofer Ges Forschung Anordnung zur Luftfuehrung in Fahrzeugraeumen
DE4136207C1 (en) * 1991-07-06 1992-12-17 Dr.Ing.H.C. F. Porsche Ag, 7000 Stuttgart, De Vehicle ventilation and air conditioning equipment - supplies air via driver's cabin via filtering unit followed by heat exchanger of cooling and heating installation

Also Published As

Publication number Publication date
DE59405346D1 (de) 1998-04-09
US5472378A (en) 1995-12-05
HRP940427A2 (en) 1996-10-31
AT403210B (de) 1997-12-29
GR3026630T3 (en) 1998-07-31
ATA155993A (de) 1997-04-15
CA2129372C (en) 2004-04-20
EP0637728A1 (de) 1995-02-08
ES2113017T3 (es) 1998-04-16
HRP940427B1 (en) 1999-04-30
CA2129372A1 (en) 1995-02-05
PL304230A1 (en) 1995-02-06
EP0637728B1 (de) 1998-03-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL174189B1 (pl) Układ przewietrzania przedziału załogi pojazdu bojowego
US4454926A (en) Air intake on a tractor engine hood
US7338357B2 (en) Filter purge control for HVAC fixed air circulation system
CA2350978C (en) An aircraft air conditioning system and method
SI9400309A (en) Ventilation system for resident part of armoured car
US20080014856A1 (en) Filter purge control for hvac variable air circulation system
US8021217B2 (en) Self contained heating/cooling roof top unit with built in independent pressure relief
CA2051341A1 (en) Outside air circulation system for walk-in coolers
JPH03122481A (ja) 輸送機関用冷凍ユニット
CA1081777A (en) Mobile current consumer device
RU2007102216A (ru) Судно временного убежища и способ эксплуатации машинного отделения на таком судне
WO2009087683A2 (en) Fresh air duct for vehicle air conditioning system
JP4388646B2 (ja) 換気装置の運転方法及び換気装置
JP3102697U (ja) 船舶用空気調和装置の設置構造
JPH0920240A (ja) 圧力防護された換気システム
AU2017286092B2 (en) Vehicle having an engine-cooling system
CN208567049U (zh) 厨卫用空调的壳体
JPH0645198Y2 (ja) 戦闘車両における乗員室の換気及び機器冷却装置
RU9603U1 (ru) Система вентиляции бронированного транспортного средства
KR20220096829A (ko) 유해물질 차단 장치
KR20100104601A (ko) 선박의 공기조화시스템 및 방법
CN115672414A (zh) 一种无菌隔离器的无菌控制方法及无菌隔离器
RU2023605C1 (ru) Транспортное средство для перевозки птиц
KR20230119367A (ko) 공동주택의 실외기 흡배기시스템
KR20240001388A (ko) 엔진룸 환기장치

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110711