PL172956B1 - Sposób przydzielania kanalów w srodowisku kanalów o zwielokrotnionej szybkosci transmisji w dalekosieznym systemie wielokrotnym lacznoscina czestotliwosciach radiowych PL - Google Patents
Sposób przydzielania kanalów w srodowisku kanalów o zwielokrotnionej szybkosci transmisji w dalekosieznym systemie wielokrotnym lacznoscina czestotliwosciach radiowych PLInfo
- Publication number
- PL172956B1 PL172956B1 PL93303408A PL30340893A PL172956B1 PL 172956 B1 PL172956 B1 PL 172956B1 PL 93303408 A PL93303408 A PL 93303408A PL 30340893 A PL30340893 A PL 30340893A PL 172956 B1 PL172956 B1 PL 172956B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- channel
- channels
- parameters
- communication device
- base station
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04W—WIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
- H04W72/00—Local resource management
- H04W72/50—Allocation or scheduling criteria for wireless resources
- H04W72/51—Allocation or scheduling criteria for wireless resources based on terminal or device properties
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04W—WIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
- H04W28/00—Network traffic management; Network resource management
- H04W28/16—Central resource management; Negotiation of resources or communication parameters, e.g. negotiating bandwidth or QoS [Quality of Service]
- H04W28/18—Negotiating wireless communication parameters
- H04W28/22—Negotiating communication rate
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04W—WIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
- H04W48/00—Access restriction; Network selection; Access point selection
- H04W48/08—Access restriction or access information delivery, e.g. discovery data delivery
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04W—WIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
- H04W48/00—Access restriction; Network selection; Access point selection
- H04W48/08—Access restriction or access information delivery, e.g. discovery data delivery
- H04W48/12—Access restriction or access information delivery, e.g. discovery data delivery using downlink control channel
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04W—WIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
- H04W84/00—Network topologies
- H04W84/02—Hierarchically pre-organised networks, e.g. paging networks, cellular networks, WLAN [Wireless Local Area Network] or WLL [Wireless Local Loop]
- H04W84/04—Large scale networks; Deep hierarchical networks
- H04W84/08—Trunked mobile radio systems
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
- Signal Processing (AREA)
- Mobile Radio Communication Systems (AREA)
Abstract
1. Sposób przydzielania kanalów w srodo- wisku kanalów o zw ielokrotnionej szybkosci transm isji w dalekosieznym system ie w ielo- krotnym lacznosci na czestotliw osciach ra- d iow ych, z n a m ie n n y ty m , z e ze s ta c ji bazowej w kanalach nieaktyw nych nadaje sie dane identyfikujace param etry tych kanalów , nastepnie dane te analizuje sie w urzadzeniu telekom unikacyjnym z uw zglednieniem pa- ram etrów kanalow ych tego urzadzenia, po czym , bazujac przynajm niej czesciow o na w ynikach tej analizy, przydziela sie kanal nieaktyw ny odpow iadajacy pod w zgledem p a ra m e tr ó w kanalowi urzadzenia te - lekom unikacyjnego. PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest sposób przydzielania kanałów w środowisku kanałów o zwielokrotnionej szybkości transmisji w dalekosiężnym systemie wielokrotnym łączności na częstotliwościach radiowych.
Komórkowe systemy są zazwyczaj złożone z wielu stacji bazowych rozmieszczonych na ustalonym obszarze geograficznym, z których każda ma przyporządkowaną jej strefę zasięgu usług. Objęte działaniem stacji bazowych strefy zasięgu są rozmieszczone tak, aby zapewnić zasadniczo ciągłość usług, poruszającym się w danym obszarze geograficznym, urządzeniom telekomunikacyjnym.
W opisie patentowym USA 4 365 347 ujawniony został system wybierania kanału w systemie łączności ruchomej, w którym każdy kanałjest kolejno monitorowany w celu określenia przyporządkowanego mu poziomu sygnału odbiorczego. W systemie kanał wybierany jest z dostępnych kanałów na podstawie największego poziomu odbiorczego.
Z opisu patentowego USA 4 863 322 jest znany system cyfrowej transmisji radiowej z wykorzystaniem sieci komórkowej. System ten wykorzystuje zwielokrotnienie z podziałem czasu pomiędzy stacjami ruchomymi a siecią urządzeń stacjonarnych. Długość szczeliny czasowej ramek zwielokrotnienia z podziałem czasu jest zmienna. Pozwala to na zmniejszanie lub zwiększanie długości szczelin czasowych w zależności od poziomów aktualnego wykorzystywania, tak że przepustowość kanałów, jest wykorzystana.
172 956
W opisie patentowym USA nr 5 070 536 jest ujawniony sposób ruchomej transmisji danych na częstotliwości radiowej. Ten sposób łączności radiowej wykorzystuje sygnał testowy nadawany przez stację bazową w odpowiednim punkcie protokołu łączności. Sygnał testowy jest odbierany i oceniany pod kątem możliwości realizacji transmisji z możliwie maksymalną szybkością transmisji, przy której może być utrzymana niezawodna łączność. Szybkość transmisji danych utworzonego połączenia może być selektywnie w trakcie transmisji dynamicznie wybierana z dwu lub więcej wartości, w odpowiedzi na zmieniające się warunki pracy, dla zapewnienia niezawodnej łączności. Szybkość transmisji jest więc regulowana po dokonaniu wyboru kanału łączności.
Tego typu usługi łączności są zazwyczaj realizowane w kanale częstotliwości radiowej tymczasowo przydzielonym przez stację bazową określonemu urządzeniu telekomunikacyjnemu dla wymiany sygnałów łączności pomiędzy stacją bazową a tym urządzeniem. Taki kanał częstotliwości radiowej jest zwykle jednym z wielu kanałów, którymi dysponuje stacja bazowa.
Przydzielanie kanału częstotliwości radiowej w systemie komórkowym odbywa się na podstawie odebrania sygnału żądania dostępu wysłanego przez urządzenie telekomunikacyjne lub na potwierdzeniu przywołania wysłanego przez to urządzenie.
Żądania dostępu i odpowiedzi na przywołanie w systemie łączności są wysyłane na częstotliwościach wewnątrzpasmowych kanału sterowania, charakterystycznych dla poszczególnych stacji bazowych. Przywołania są zazwyczaj wysyłane na częstotliwości pozapasmowej kanału sterowania.
Po odebraniu przez stację bazową żądania dostępu lub potwierdzenia odpowiedzi na przywołanie stacja bazowa i urządzenie telekomunikacyjne realizują proces zestawiania kanału albo w kanale sterowania, albo w pomocniczym kanale sterowania wyznaczonym przez stację bazową.
Podczas zestawienia kanału stacja bazowa określa wymagane przez urządzenie telekomunikacyjne parametry kanału. Urządzenie telekomunikacyjne może zażądać kanału o pełnej szybkości transmisji, połówkowej lub o ćwiartkowej szybkości transmisji. Po zestawieniu kanału stacja bazowa przydziela urządzeniu telekomunikacyjnemu kanał użytkowy o parametrach wymaganych przez nie. Urządzenie telekomunikacyjne przełącza się na ten kanał użytkowy i rozpoczyna wymianę sygnałów telekomunikacyjnych w przydzielonym kanale.
Znane są również sieci łączności osobistej PCN. Są to urządzenia łączności komórkowej niewielkiego zasięgu przeznaczone do używania w halach handlowych, na stadionach sportowych lub w innych obszarach o ograniczonym zasięgu. Stacje bazowe PCN są raczej stacjami niewielkiej mocy, które zapewniają łączność pomiędzy sobą lub też jej nie zapewniają. Usługi oferowane przez sieć PCN można określić jako podstawowe z możliwością nawiązywania i odbierania rozmów wewnątrz określonych obszarów.
Chociaż systemy komórkowe i sterowania systemów działają zadawalająco w środowiskach łączności komórkowej, algorytm sterowania stosowany pomiędzy bazą a urządzeniem telekomunikacyjnym nie bardzo nadaje się do sieci PCN. Sieć ta jest przewidziana dla ruchu pieszego i nie wymaga tak skomplikowanego sterowaniajakie jest niezbędne w przypadku ruchu pojazdów. Istnieje więc zapotrzebowanie na sposób przydzielania kanałów w sieciach PCN, który byłby prosty w stosowaniu w środowiskach tych sieci i zgodny z poziomami usług sieci PCN.
Sposób przydzielania kanałów w środowisku kanałów o zwielokrotnionej szybkości transmisji w dalekosiężnym systemie wielokrotnym łączności na częstotliwościach radiowych, zgodnie z wynalazkiem polega na tym, że ze stacji bazowej w kanałach nieaktywnych nadaje się dane identyfikujące parametry tych kanałów, następnie dane te analizuje się w urządzeniu telekomunikacyjnym z uwzględnieniem parametrów kanałowych tego urządzenia, po czym, bazując przynajmniej częściowo na wynikach tej analizy, przydziela się kanał nieaktywny odpowiadający pod względem parametrów kanałowi urządzenia telekomunikacyjnego.
Analizowanym parametrem kanału nieaktywnego jest kod jego maksymalnej szybkości transmisji.
W trakcie analizy kanałów nieaktywnych odbiera się parametry tych kanałów a następnie dekoduje się je w urządzeniu telekomunikacyjnym.
172 956
Po analizie parametrów kanałów nieaktywnych wstępnie dopasowuje się parametry jednego z tych kanałów do parametrów roboczych urządzenia telekomunikacyjnego, wybiera się
Len kaiiai i pizydziela się go temu uiządzeniu.
Po wstępnym dopasowaniu parametrów kanałów, w przypadku niewystarczającego dopasowania do parametrów roboczych urządzenia, analizuje się kanał o większej szybkości transmisji.
Po przydzieleniu nieaktywnego kanału nadaje się z urządzenia telekomunikacyjnego do stacji bazowej żądanie dostępu do tego kanału.
Rozwiązano więc problem przydzielania kanału w sieciach łączności osobistej PCN, polegający na przesyłaniu przez stacje bazowe parametrów kanałów w kanałach nieaktywnych. Urządzenia telekomunikacyjne ruchome szukające dostępu do systemu przepatrują, pod kątem odpowiadających im parametrów, kanały nieaktywne. Po zidentyfikowaniu odpowiedniego kanału urządzenie telekomunikacyjne zajmuje ten kanał na swój własny użytek.
Stacje bazowe takiego systemu nadają zmienne, takie jak przepustowość kanału, o maksymalnych wartościach. Nadawanie wartości maksymalnych korzystnie zapewnia to, że możliwość kanału będą wykorzystywane maksymalnie. Urządzenia telekomunikacyjne nie wymagające kanału o dużej przepustowości w przypadku spotkania takiego kanału kontynuują poszukiwanie aż do znalezienia kanału o mniejszej przepustowości, dzięki czemu następuje dopasowanie potrzeb lub wymagań urządzenia telekomunikacyjnego do możliwości dostępu do sieci. Takie przeszukiwanie i identyfikacja zmniejszają wymagania co do sterowania stacji bazowych i pozwalają na uniknięcie fragmentacji kanałów o dużych przepustowościach.
Urządzenie telekomunikacyjne takiego systemu otrzymuje usługi na różnych poziomach. Poziomy te dotyczą jakości usług lub skuteczności przetwarzania głosu. Urządzenia telekomunikacyjne o niższych poziomach skuteczności lub wymagające wyższej jakości usługi mogą uzyskiwać dostęp do systemu na wyższym poziomie usługi w kanale o większej przepustowości. Urządzenia telekomunikacyjne, które przetwarzają bardziej skutecznie informacje zawarte w mowie, lub które nie wymagają tak wysokiego poziomu jakości usług mogą żądać dostępu do systemu o niższym poziomie usług.
Wyższy poziom usługi wymaga kanału łączności o pełnej szybkości transmisji. Niższy poziom usługi może dotyczyć kanałów zapewniających połowę, ćwierć lub nawet jedną ósmą pełnej szybkości transmisji. Operacje pomiędzy stacjami bazowymi mogą odbywać się na każdym poziomie usług.
Podczas szukania dostępu urządzenie telekomunikacyjne poddaje analizie te parametry kanału, przy których może ono działać najsprawniej zgodnie z założonym poziomem usługi. Urządzenie telekomunikacyjne identyfikuje taki kanał przez próbę dopasowania swych własnych parametrów pracy do parametrów nadawczych nieaktywnych kanałów stacji bazowych. Jeżeli po zakończeniu pierwszego szukania nie zostanie osiągnięte dopasowanie, wówczas urządzenie telekomunikacyjne wybiera następny kanał o większej przepustowości i nadaje żądanie dostępu. Stacja bazowa po odebraniu takiego żądania może albo zgodzić się na nie, albo wysłać identyfikator bardziej odpowiedniego kanału, albo też wysłać odpowiedź zajętości systemu.
Przedmiot wynalazku w przykładzie realizacji jest pokazany na rysunku, przedstawiającym stację bazową systemu łączności, w którym jest realizowany sposób według wynalazku.
Stacja bazowa 10 zawiera sterownik zasobów 11 nad-odbiorniki 12, 13 i 14. Na rysunku zaznaczono również urządzenia telekomunikacyjne 16, 17 i 18.
Protokoły sygnalizacji w systemie mogą być oparte na jednym z wielu znanych rozwiązań (np. ogólnoświatowy system łączności ruchomej - GSM, co jest opisane w zaleceniach GSM Europejskiego Instytutu Normalizacji Telekomunikacji - ETSI). Kanał sterowania i kanały użytkowe mogą być uporządkowane w ramach ze zwielokrotnieniem z podziałem czasu - TDM (np. GSM) ze szczeliną 0 przeznaczoną dla radiowego kanału sterowania. W kanale wychodzącym (ze stacji bazowej do urządzenia telekomunikacyjnego) nadawane są (między innymi), identyfikator systemu, położenia kanałów użytkowych (szczeliny naprzemian z częstotliwościami) oraz opcje dostępu.
172 956
Urządzenie telekomunikacyjne 16, 17 lub 18 po uruchomieniu szuka kanału sterowania (szczeliny 0) najbliższej stacji bazowej i sprawdza komunikaty przywołania. Po wykryciu komunikatu przywołania albo po zażądaniu zrealizowania połączenia urządzanie telekomunikacyjne 16,17 lub 18 wykorzystuje informacje systemowe odebrane w szczelinie 0 do zidentyfikowania kanałów użytkowych i wyszukania wśród nich kanału o wymaganych przez to urządzenie parametrach (np. o wymaganej szybkości transmisji).
Po zlokalizowaniu takiego kanału (np. szczelina 2) urządzenia telekomunikacyjnego 16, 17 lub 18 może zażądać dostępu w następnej ramce lub kontynuować sprawdzanie kanałów w kolejnych ramkach zanim wyśle żądanie dostępu. Opóźnienie żądania dostępu w pewnych przykładach realizacji może zapewniać, że kanał jest rzeczywiście nieaktywny (wolny).
Po odebraniu trzech ramek, oznaczających że kanaljest nieaktywny, urządzenie telekomunikacyjne 16,17 lub 18 wysyła żądanie dostępu w zidentyfikowanym kanale o żądanej szybkości transmisji wraz z własnym identyfikatorem urządzenia telekomunikacyjnego 16, 17 lub 18. Stacja bazowa 10 po odebraniu takiego żądania i po sprawdzeniu, że urządzenie telekomunikacyjne 16, 17 lub 18 jest zarejestrowane w systemie o szybkości usług kanału żądanego sprawdza, czy kanał ten1 jest w stanic zapewnić wymaganą szybkość transmisji. Po określeniu tego stacja bazowa 10 przeprowadza dalsze sprawdzenie dotyczące identyfikacji rodzaju urządzenia telekomunikacyjnego 16, 17 lub 18 (z punktu widzenia systemu), to jest najbardziej skutecznej szybkości transmisji, przy której urządzenie telekomunikacyjne 16,17 lub 18 będzie w stanie działać. Jeżeli system jest bardzo obciążony, a urządzenie telekomunikacyjne 16, 17 lub 18 żąda kanału o pełnej szybkości transmisji, ale jest w stanie działać w kanale z połówkową szybkością transmisji, wówczas stacja bazowa 10 może określić, że najbardziej skuteczna szybkość transmisji jest w kanale o połówkowej szybkości transmisji.
Po określeniu wartości najbardziej skutecznej szybkości transmisji, z punktu widzenia systemu, stacja bazowa 10 odpowiada komunikatem podającym proponowaną wartość szybkości transmisji skierowanym do żądającego urządzenia telekomunikacyjnego 16, 17 lub 18. Przy czym propozycja może dotyczyć pierwotnie żądanego kanału lub innego wyznaczonego przez stację bazową 10 dla urządzenia telekomunikacyjnego 16, 17 lub 18. Może ono zaakceptować, albo odrzucić taką wartość szybkości transmisji. Jeżeli urządzenie telekomunikacyjne 16, 17 lub 18 odrzuca proponowaną wartość szybkości transmisji, wówczas stacja bazowa 10 wysyła zwrotnie sygnał odrzucenia połączenia i połączenie zostaje przerwane.
Jeżeli urządzenie telekomunikacyjne 16, 17 lub 18 wyśle zwrotnie sygnał akceptacji proponowanej szybkości transmisji, wówczas stacja bazowa 10 zwrotnie zezwala na dostęp. Stacja bazowa 10 zezwala na dostęp przez wysłanie komunikatu akceptacji kanału do żądającego urządzenia telekomunikacyjnego 16, 17 lub 18.
Jeżeli po otrzymaniu żądania kanału stacja bazowa 10 nie rozpozna urządzenia telekomunikacyjnego 16,17 lub 18 lub urządzenie to nie jest upoważnione do usługi o szybkości transmisji żądanego kanału, wówczas stacja bazowa 10 nadaje do urządzenia telekomunikacyjnego 16, 17 lub 18 komunikat odrzucenia połączenia. Urządzenie telekomunikacyjne 16, 17 lub 18 musi wtedy ponownie szukać odpowiedniego kanału przed ponownym wysłaniem żądania dostępu.
Jeżeli po przeszukaniu wolnych kanałów urządzenie telekomunikacyjne 16,17 lub 18 nie znajdzie odpowiedniego kanału, wówczas wysyła żądanie dostępu na kanale o następnej wyższej szybkości transmisji. Stacja bazowa 10 po otrzymaniu takiego żądania może wyrazić akceptację dostępu na tym kanale lub wysłać identyfikator innego kanału o takiej samej lub mniejszej przepustowości. Podobnie jak przedtem urządzenie telekomunikacyjne 16, 17 lub 18 może albo zaakceptować tę propozycję, albo odrzucić. Jeżeli urządzenie telekomunikacyjne 16, 17 lub 18 zaakceptuje taki kanał, wówczas połączenie jest realizowane na zaakceptowanym kanale w konwencjonalny sposób.
172 956
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł
Claims (6)
- Zastrzeżenia patentowe1. Sposób przydzielania kanałów w środowisku kanałów o zwielokrotnionej szybkości transmisji w dalekosiężnym systemie wielokrotnym łączności na częstotliwościach radiowych, znamienny tym, że ze stacji bazowej w kanałach nieaktywnych nadaje się dane identyfikujące parametry tych kanałów, następnie dane te analizuje się w urządzeniu telekomunikacyjnym z uwzględnieniem parametrów kanałowych tego urządzenia, po czym, bazując przynajmniej częściowo na wynikach tej analizy przydziela się kanał nieaktywny odpowiadający pod względem parametrów kanałowi urządzenia telekomunikacyjnego.
- 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że analizowanym parametrem kanału nieaktywnego jest kod jego maksymalnej szybkości transmisji.
- 3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że w trakcie analizy kanałów nieaktywnych odbiera się parametry tych kanałów a następnie dekoduje się je w urządzeniu telekomunikacyjnym.
- 4. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że po analizie parametrów kanałów nieaktywnych wstępnie dopasowuje się parametry jednego z tych kanałów do parametrów roboczych urządzenia telekomunikacyjnego, wybiera się ten kanał i przydziela się go temu urządzeniu.
- 5. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że po tym wstępnym dopasowaniu parametrów kanałów, w przypadku niewystarczającego dopasowania do parametrów roboczych urządzenia, analizuje się kanał o większej szybkości transmisji.
- 6. Sposób według zastiz. 1 albo 5, znamienny tym, że po przydzieleniu nieaktywnego kanału nadaje się z urządzenia telekomunikacyjnego do stacji bazowej żądanie dostępu do tego kanału.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US07/950,540 US5471645A (en) | 1992-09-25 | 1992-09-25 | Method of allocating channels in multi-rate channel environment |
PCT/US1993/007941 WO1994008431A1 (en) | 1992-09-25 | 1993-08-25 | Method of allocating channels in multirate channel environment |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL172956B1 true PL172956B1 (pl) | 1997-12-31 |
Family
ID=25490562
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL93303408A PL172956B1 (pl) | 1992-09-25 | 1993-08-25 | Sposób przydzielania kanalów w srodowisku kanalów o zwielokrotnionej szybkosci transmisji w dalekosieznym systemie wielokrotnym lacznoscina czestotliwosciach radiowych PL |
Country Status (11)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5471645A (pl) |
JP (1) | JP2940165B2 (pl) |
CN (1) | CN1044843C (pl) |
BR (1) | BR9305645A (pl) |
GB (1) | GB2275391B (pl) |
HK (1) | HK1000871A1 (pl) |
HU (1) | HU215860B (pl) |
MX (1) | MX9305890A (pl) |
PL (1) | PL172956B1 (pl) |
TW (1) | TW303553B (pl) |
WO (1) | WO1994008431A1 (pl) |
Families Citing this family (37)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE4329010A1 (de) * | 1993-08-28 | 1995-03-02 | Sel Alcatel Ag | Funksystem |
US5799018A (en) * | 1994-05-19 | 1998-08-25 | Nippon Telegraph And Telephone Corp. | Method and system for private communication with efficient use of bus type transmission path |
US6091954A (en) * | 1994-09-01 | 2000-07-18 | Telefonaktiebolaget Lm Ericsson | Channel assignment in enhanced fixed-plan mobile communications systems |
FI96558C (fi) * | 1994-09-27 | 1996-07-10 | Nokia Telecommunications Oy | Menetelmä datasiirtoa varten TDMA-matkaviestinjärjestelmässä sekä menetelmän toteuttava matkaviestinjärjestelmä |
FI99076C (fi) * | 1994-11-25 | 1997-09-25 | Nokia Mobile Phones Ltd | Menetelmä moniaikavälikanavan osoittamiseksi TDMA-radiojärjestelmässä |
JPH08163636A (ja) * | 1994-12-09 | 1996-06-21 | Sony Corp | デジタルコードレス電話装置 |
WO1996022003A1 (fr) * | 1995-01-10 | 1996-07-18 | Ntt Mobile Communications Network Inc. | Systeme de telecommunications mobiles |
GB2303997B (en) * | 1995-08-01 | 2000-03-08 | Marconi Gec Ltd | Selecting via which fixed station a transmission with a mobile air station is to be routed based on a score derived from received selected criteria |
GB9522581D0 (en) * | 1995-11-03 | 1996-01-03 | Philips Electronics Nv | Roaming in telecommunications systems |
US5983099A (en) * | 1996-06-11 | 1999-11-09 | Qualcomm Incorporated | Method/apparatus for an accelerated response to resource allocation requests in a CDMA push-to-talk system using a CDMA interconnect subsystem to route calls |
US5991634A (en) * | 1997-02-28 | 1999-11-23 | Lucent Technologies Inc. | "Plug and play" telephone system |
US5940763A (en) * | 1997-04-23 | 1999-08-17 | Ericsson, Inc. | Enhanced preemption within a mobile telecommunications network |
US6125106A (en) * | 1997-08-22 | 2000-09-26 | Telefonaktiebolaget L M Ericsson (Publ) | Method and apparatus for capacity driven intra-cell handover in a cellular telephone network |
US6400940B1 (en) | 1997-10-22 | 2002-06-04 | At&T Wireless Services, Inc. | Customized on line user guide |
US5995849A (en) * | 1997-11-26 | 1999-11-30 | Direct Wireless Communication Corp. | Direct wireless communication system and method of operation |
US6292664B1 (en) | 1998-02-06 | 2001-09-18 | Telefon Aktiebolaget Lm Ericsson (Publ) | Channel quality in wireless communications |
US6788691B1 (en) * | 1998-08-27 | 2004-09-07 | Nortel Networks Limited | AAL2 negotiation procedure |
US6295453B1 (en) * | 1998-10-07 | 2001-09-25 | Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) | Multi-full rate channel assignment for a cellular telephone system |
US6512928B1 (en) * | 1999-03-09 | 2003-01-28 | Trimble Navigation Limited | Slow hopping data transmitter |
JP2000350242A (ja) * | 1999-06-08 | 2000-12-15 | Fujitsu Ltd | チャネル捕捉システム及びチャネル捕捉方法 |
US6594467B2 (en) * | 2000-01-26 | 2003-07-15 | Vyyo Ltd. | Unidirectional communication scheme for remote maintenance and control in a broadband wireless access system |
WO2001056194A1 (en) | 2000-01-26 | 2001-08-02 | Vyyo, Ltd. | Space diversity method and system for broadband wireless access |
US6941119B2 (en) * | 2000-01-26 | 2005-09-06 | Vyyo Ltd. | Redundancy scheme for the radio frequency front end of a broadband wireless hub |
AU2001237984A1 (en) * | 2000-01-26 | 2001-08-07 | Vyyo, Ltd. | Programmable phy for broadband wireless access systems |
US7027776B2 (en) * | 2000-01-26 | 2006-04-11 | Vyyo, Inc. | Transverter control mechanism for a wireless modem in a broadband access system |
AU2001231176A1 (en) * | 2000-01-26 | 2001-08-07 | Vyyo, Ltd. | Offset carrier frequency correction in a two-way broadband wireless access system |
US7149188B2 (en) * | 2000-01-26 | 2006-12-12 | Vyyo, Inc. | Distributed processing for optimal QOS in a broadband access system |
AU2001231175A1 (en) * | 2000-01-26 | 2001-08-07 | Vyyo, Ltd. | Quality of service scheduling scheme for a broadband wireless access system |
US6876834B2 (en) * | 2000-01-26 | 2005-04-05 | Vyyo, Ltd. | Power inserter configuration for wireless modems |
US6377814B1 (en) * | 2000-02-07 | 2002-04-23 | Qualcomm Incorporated | Method and apparatus for supervising transmit power in a high data rate system |
US6987754B2 (en) | 2000-03-07 | 2006-01-17 | Menashe Shahar | Adaptive downstream modulation scheme for broadband wireless access systems |
AU4744301A (en) * | 2000-03-14 | 2001-09-24 | Vyyo Ltd | Low-complexity beam forming and antenna diversity receiver |
WO2002052875A2 (en) * | 2000-12-27 | 2002-07-04 | Ensemble Communications, Inc. | Adaptive call admission control for use in a wireless communication system |
GB2398705B (en) * | 2003-02-21 | 2005-08-10 | Toshiba Res Europ Ltd | Automatic wireless connection selection |
US7580389B2 (en) * | 2004-05-28 | 2009-08-25 | Trimble Navigation Limited | Medium hopping data transmitter |
JP3958326B2 (ja) * | 2005-03-17 | 2007-08-15 | 株式会社東芝 | 通信システム及び移動通信端末装置 |
US9504017B2 (en) | 2013-09-27 | 2016-11-22 | Motorola Solutions, Inc. | Method and apparatus to increase service capacity in radio communication systems using idle working channels as flexible control channels |
Family Cites Families (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPS5287904A (en) * | 1976-01-19 | 1977-07-22 | Nippon Telegr & Teleph Corp <Ntt> | Moving communication circuit assignment system |
JPS56109023A (en) * | 1980-01-31 | 1981-08-29 | Nec Corp | Channel selection system |
JPS6091736A (ja) * | 1983-10-26 | 1985-05-23 | Yuniden Kk | 受信局における選択呼出信号受信検出回路 |
DE3527329A1 (de) * | 1985-07-31 | 1987-02-05 | Philips Patentverwaltung | Digitales funkuebertragungssystem mit variabler zeitschlitzdauer der zeitschlitze im zeitmultiplexrahmen |
GB8618424D0 (en) * | 1986-07-29 | 1986-09-03 | Leslie I M | Data rate channel for digital network |
US5070536A (en) * | 1988-08-04 | 1991-12-03 | Norand Corporation | Mobile radio data communication system and method |
US5093926A (en) * | 1989-09-29 | 1992-03-03 | Motorola, Inc. | Trunked communication system scanning method and apparatus |
US5134709A (en) * | 1990-12-14 | 1992-07-28 | At&T Bell Laboratories | Process and apparatus for flexible channel assignment in cellular radiotelephone systems |
-
1992
- 1992-09-25 US US07/950,540 patent/US5471645A/en not_active Expired - Lifetime
-
1993
- 1993-08-25 PL PL93303408A patent/PL172956B1/pl unknown
- 1993-08-25 BR BR9305645A patent/BR9305645A/pt not_active IP Right Cessation
- 1993-08-25 WO PCT/US1993/007941 patent/WO1994008431A1/en active Application Filing
- 1993-08-25 JP JP6509041A patent/JP2940165B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1993-08-25 HU HU9401389A patent/HU215860B/hu not_active IP Right Cessation
- 1993-08-25 GB GB9407056A patent/GB2275391B/en not_active Expired - Lifetime
- 1993-08-27 TW TW082106969A patent/TW303553B/zh active
- 1993-09-24 MX MX9305890A patent/MX9305890A/es not_active IP Right Cessation
- 1993-09-24 CN CN93117395A patent/CN1044843C/zh not_active Expired - Lifetime
-
1997
- 1997-12-16 HK HK97102444A patent/HK1000871A1/xx not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
HU9401389D0 (en) | 1994-08-29 |
GB9407056D0 (en) | 1994-06-29 |
HU215860B (hu) | 1999-03-29 |
GB2275391A (en) | 1994-08-24 |
BR9305645A (pt) | 1996-01-09 |
MX9305890A (es) | 1994-03-31 |
CN1044843C (zh) | 1999-08-25 |
WO1994008431A1 (en) | 1994-04-14 |
HUT67619A (en) | 1995-04-28 |
JP2940165B2 (ja) | 1999-08-25 |
CN1086366A (zh) | 1994-05-04 |
GB2275391B (en) | 1996-03-27 |
JPH07501435A (ja) | 1995-02-09 |
US5471645A (en) | 1995-11-28 |
HK1000871A1 (en) | 1998-05-01 |
TW303553B (pl) | 1997-04-21 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL172956B1 (pl) | Sposób przydzielania kanalów w srodowisku kanalów o zwielokrotnionej szybkosci transmisji w dalekosieznym systemie wielokrotnym lacznoscina czestotliwosciach radiowych PL | |
US6501947B1 (en) | Efficient resource management for packet data services | |
EP1142417B1 (en) | Retrieving cell information in an overlaid circuit switched and packet switched wireless telecommunication network | |
AU751159B2 (en) | Enhanced preemption within a mobile telecommunications network | |
EP1406419B1 (en) | Resource allocating method, base station, mobile station, and radio packet communication system therefor | |
US6714784B1 (en) | Method and arrangement for providing fast cell change in a packet-switched cellular radio system | |
EP0923845B1 (en) | Inter-exchange signalling for in-call service change requests | |
JP2930926B2 (ja) | 無線通信システムにおける呼設定方法 | |
KR20000049246A (ko) | 이중모드 대칭/비대칭 통신제어 시스템 | |
GB2343089A (en) | Allocation of radio resources | |
EP1686819A1 (en) | A mobile communication system | |
US6452940B1 (en) | Mobile station migration from D-AMPS packet system to edge/GPRS packet system in an integrated wireless network | |
KR20130096713A (ko) | 셀룰러 이동 전기통신 네트워크 및 관련된 전기통신 네트워크에서의 양방향 통신 방법 | |
EP1070397B1 (en) | Method to reallocate the traffic load ina cellular mobile telephone system | |
KR20090122369A (ko) | 무선 통신 시스템에서 시 분할 듀플렉스 및 주파수 분할 듀플렉스 사이의 자원 배당을 통합하는 방법 및 시스템 | |
EP0711088A2 (en) | Device for increasing the communication speed in a digital mobile telephone system | |
JP3397557B2 (ja) | 無線チャンネル割当方法 | |
EP1187507B1 (en) | System and method for slot allocation with reduced need for measurement | |
EP1120986B1 (en) | Method and system for allocating radio channels in a radiocommunication system | |
JP2002354533A (ja) | 基地局装置、無線ネットワーク制御装置、および呼設定制御方法 | |
JP2000324553A (ja) | 通信用チャネル制御方法 | |
JP3497695B2 (ja) | 無線通信システム及び符号チャネル処理装置 | |
KR20020051698A (ko) | 무선 자원 할당 방법 | |
GB2385240A (en) | Selecting transmission method based on message density | |
AU5363599A (en) | Method of packet mode communication in a cell with distributed antennas |