PL170273B1 - Wylacznik samoczynny PL PL - Google Patents

Wylacznik samoczynny PL PL

Info

Publication number
PL170273B1
PL170273B1 PL93299448A PL29944893A PL170273B1 PL 170273 B1 PL170273 B1 PL 170273B1 PL 93299448 A PL93299448 A PL 93299448A PL 29944893 A PL29944893 A PL 29944893A PL 170273 B1 PL170273 B1 PL 170273B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pawl
support
circuit breaker
latch
bridge
Prior art date
Application number
PL93299448A
Other languages
English (en)
Other versions
PL299448A1 (en
Inventor
Adolf Tetik
Original Assignee
Felten & Guilleaume Ag Oester
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Felten & Guilleaume Ag Oester filed Critical Felten & Guilleaume Ag Oester
Publication of PL299448A1 publication Critical patent/PL299448A1/xx
Publication of PL170273B1 publication Critical patent/PL170273B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H71/00Details of the protective switches or relays covered by groups H01H73/00 - H01H83/00
    • H01H71/10Operating or release mechanisms
    • H01H71/50Manual reset mechanisms which may be also used for manual release
    • H01H71/52Manual reset mechanisms which may be also used for manual release actuated by lever
    • H01H71/526Manual reset mechanisms which may be also used for manual release actuated by lever the lever forming a toggle linkage with a second lever, the free end of which is directly and releasably engageable with a contact structure
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H71/00Details of the protective switches or relays covered by groups H01H73/00 - H01H83/00
    • H01H71/04Means for indicating condition of the switching device

Landscapes

  • Breakers (AREA)
  • Percussive Tools And Related Accessories (AREA)
  • Mechanisms For Operating Contacts (AREA)
  • Confectionery (AREA)
  • Control Of Eletrric Generators (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
  • Valve Device For Special Equipments (AREA)
  • High-Pressure Fuel Injection Pump Control (AREA)
  • Control Of Throttle Valves Provided In The Intake System Or In The Exhaust System (AREA)
  • Rotary Switch, Piano Key Switch, And Lever Switch (AREA)
  • Electronic Switches (AREA)
  • Oscillators With Electromechanical Resonators (AREA)
  • Control Of Vending Devices And Auxiliary Devices For Vending Devices (AREA)
  • Massaging Devices (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Fluid-Driven Valves (AREA)
  • Tumbler Switches (AREA)

Abstract

1. Wylacznik samoczynny z przyporzadkowa- nym stalemu stykowi mostkiem wylaczajacym, który znajduje sie pod dzialaniem sprezyny ciagnacej go do jego polozenia otwarcia, z ulozyskowana odchylnie w stosunku do mostka wylaczajacego podpórka zapadki, z odchylna w stosunku do mostka wylaczajacego zapad- ka, przy czym podpórka zapadki jest odchylna za pomoca sprezyny skretowej w jej zaryglowane zapad- ka polozenie czynne, i z jarzmem, które sprzega za- padke z guzikiem uruchamiajacym, znamienny tym, ze na mostku wylaczajacym (5) jest ulozyskowana na- kladka nosna (4), przy czym podpórka (6) zapadki oraz zapadka (3) sa ulozyskowane na nakladce nosnej (4). Fig. 4 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wyłącznik samoczynny z przyporządkowanym stałemu stykowi mostkiem wyłączającym, który znajduje się pod działaniem sprężyny ciągnącej go do jego położenia otwarcia, z ułożyskowaną odchylnie w stosunku do mostka wyłączającego zanazUk z nd^hyd^ą V' ctr^cnnUu do mr^ctVn ii/yzłjłPTęnarACTn 7anaHlkQ nr7V rwm £jU^/UU1V1, Z_i Tl μίνμνοιινν ιιιμμνικκχ » » j — wwikfcj, maj) XI* podpórka zapadki jest odchylna za pomocą sprężyny skrętowej w jej zaryglowane zapadką położenie czynne, i z jarzmem, które sprzęga zapadkę z guzikiem uruchamiającym.
Takie wyłączniki samoczynne są znane np. z opisu patentu europejskiego nr EP-O 143 982 B1, w którym opisano wyłącznik samoczynny, z mostkiem wyłączającym ułożyskowanym odchylnie wokół osi odchyleń połączonej trwale z obudową. Mostek wyłączający niesie podpórkę zapadki, która posiada trzy ramiona. Na jedno ramię podpórki zapadki działa w znanym wyłączniku samoczynnym wyzwalacz bimetalowy, a na drugie ramię popychacz kotwicowego wyzwalacza udarowego. Trzecie ramię podpórki zapadki współpracuje z zapadką, która jest ułożyskowana odchylnie na mostku wyłączającym. W znanym wyłączniku samoczynnym do zapadki jest przymocowane przegubowo jarzmo, które swoim drugim końcem łączy się z guzikiem uruchamiającym, ułożyskowanym obrotowo w obudowie. Mostek wyłączający jest pociągany przez sprężynę ciągnącą do jego położenia otwarcia. Także guzik uruchamiający znajduje się pod działaniem sprężyny, która dąży do tego, aby guzik uruchamiający przenieść w położenie, które odpowiada stanowi otwarcia wyłącznika samoczynnego (położeniu wyłączenia).
Wadliwym rozwiązaniem w tej znanej konstrukcji jest to, że zarówno podpórka zapadki jak i zapadka są ułożyskowane odchylnie bezpośrednio na mostku wyłączającym, co stanowi konstrukcję wpływającą niekorzystnie na działanie wyzwalające wyłącznik samoczynny.
Celem wynalazku jest zaproponowanie wyłącznika samoczynnego wymienionego na wstępie rodzaju, ulepszonego pod względem działania wyzwalającego w stosunku do znanej postaci wykonania.
Według wynalazku osiąga się to dzięki temu, że podpórka zapadki i zapadka są ułożyskowane odchylnie na nakładce nośnej połączonej z mostkiem wyłączającym i odchylnej w stosunku do niego.
Dzięki konstrukcji według wynalazku następuje odciążenie mostka wyłączającego, gdyż nie dźwiga on już bezpośrednio zarówno podpórki zapadki jak i zapadki.
Korzystnie nakładka nośna jest ułożyskowana odchylnie wokół osi, która znajduje się w odstępie od osi odchyleń mostka wyłączającego, zaś podpórka zapadki i zapadka są ułożyskowane odchylnie wokół różnych osi, zaś osie te, wokół których są odchylne nakładka nośna, podpórka zapadki i zapadka, są wzajemnie równoległe.
Korzystnie nakładka nośnajest ułożyskowana odchylnie na mostku wyłączającym między przyporządkowanym stałemu stykowi końcem mostka wyłączającego, a otworem łożyskowym mostka wyłączającego, w którym jest uchwycona oś odchyleń.
Korzystnie otwór łożyskowy, w którym jest uchwycona oś odchyleń, jest wykonany w kształcie szczeliny.
Korzystnie podpórka zapadki posiada otwór łożyskowy, w którym jest uchwycona oś odchyleń mostka wyłączającego.
Korzystnie zapadka jest wykonana w kształcie litery U, zaś zapadka jest ułożyskowana odchylnie na nakładce nośnej przez otwory przewidziane w jej ramionach.
Korzystnie zapadka posiada na swoim średniku skierowany w stronę podpórki zapadki wypust, który w stanie zaryglowania zapadki przez podpórkę zapadki przylega do stopnia podpórki zapadki.
Korzystnie do odchylnego ułożyskowania zapadki na nakładce nośnej przewidziano pustą oś, np. nit rurkowy, który jest uchwycony w łukowym otworze ułożyskowanego odchylnie wskaźnika położenia styku.
Korzystnie wetknięty w pustą oś kołek jest przeprowadzony przez ściankę obudowy wyłącznika samoczynnego i sprzęgnięty z następnym mostkiem wyłączającym, . który jest ułożyskowany odchylnie w następnej przestrzeni wyłącznika samoczynnego.
Korzystnie sprężyna skrętowa jest wetknięta poprzez przeniknięty przez . oś odchyleń wypust, że jedno ramię sprężyny skrętowej jest zaczepione za hak na podpórce zapadki, a drugie
170 273 ramię sprężyny skrętowej za hak na nakładce nośnej, przy czym sprężyna obciąża podpórkę zapadki w kierunku ruchu jej odsadzenia w stronę wypustu na zapadce.
Korzystnie w otwory w ramionach zapadki jest wetknięty kołek, który przenika przez otwory w nakładce nośnej.
Korzystnie kołek jest przeprowadzony przez ściankę obudowy wyłącznika samoczynnego i sprzęgnięty z następnym mostkiem wyłączającym, który jest ułożyskowany odchylnie w następnej przestrzeni wyłącznika samoczynnego.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia instalacyjny wyłącznik zabezpieczający ze zdjętą powłoką górną, fig. 2 pierwszy przykład wykonania w położeniu WŁĄCZONY, fig. 3 - przykład wykonania z fig. 2 w położeniu WYŁĄCZONY, fig. 4 - drugi przykład wykonania w położeniu WŁĄCZONY, oraz fig. 5 - przykład wykonania z fig. 4 w położeniu WYŁĄCZONY.
Wszystkie części konstrukcyjne pokazane na fig. 1 instalacyjnego wyłącznika zabezpieczającego są umieszczone w obudowie, która składa się z powłoki dolnej 44 i nie pokazanej na rysunku powłoki górnej.
Pokazany na fig. 1 do 5 wyłącznik samoczynny, który na fig. 1 wchodzi w skład instalacyjnego wyłącznika zabezpieczającego, posiada ułożyskowany odchylnie w obudowie guzik uruchamiający 1, który za pośrednictwem jarzma 2 jest sprzęgnięty z zapadką 3 zamka, wyłączającego wyłącznik samoczynny.
Instalacyjny wyłącznik zabezpieczający jest wyposażony w wyzwalacz bimetalowy 27 i wyzwalacz elektromagnetyczny 17. Wyzwalacz bimetalowy 27 działa poprzez prowadzone przesuwnie w powłoce pośredniej jarzmo ciągnące 13, a wyzwalacz elektromagnetyczny 17 poprzez swoją kotwicę 17’ na podpórkę 6 zapadki wyłącznika samoczynnego.
W instalacyjnym wyłączniku zabezpieczającym jest umieszczona komora gasząca 18 łuku z blachami dejonizacyjnymi.
W instalacyjnym wyłączniku zabezpieczającym są przewidziane dostępne z zewnątrz zaciski do podłączania przewodów. Prąd jest przy tym doprowadzany tak, że kątownik zaciskowy prawego zacisku na fig. 1 jest połączony przewodząco elektrycznie z wyzwalaczem bimetalowym 27. Wyzwalacz bimetalowy 27 jest ze swojej strony połączony przewodząco elektrycznie poprzez linkę przewodową z ruchomym mostkiem wyłączającym 5 i przy zamkniętych stykach z wyzwalaczem elektromagnetycznym 17. Wyzwalacz elektromagnetyczny 17 jest połączony przewodząco elektrycznie z kątownikiem zaciskowym drugiego (na fig. 1 lewego) zacisku instalacyjnego wyłącznika zabezpieczającego. Pokazana także na fig. 1 linka przewodowa 25 jest stosowana tylko wówczas, gdy pokazany na fig. 1 instalacyjny wyłącznik zabezpieczający jest zespolony z prądowym wyłącznikiem zabezpieczającym.
Guzik uruchamiający 1 ułożyskowany odchylnie w obudowie jest obciążony przez sprężynę 1’ w pokazanej na fig. 1 i 3 odchylonej pozycji odpowiadającej położeniu WYŁĄCZONY.
Guzik uruchamiający 1 jest sprzęgnięty poprzez jarzmo 2 z zapadką 3 zamka wyłączającego instalacyjnego wyłącznika zabezpieczającego. Zapadka 3 jest ułożyskowana odchylnie na nakładce nośnej 4 przez kołek 7 lub przez służący jako łożysko nit rurkowy. Zapadka jest wykonana w kształcie litery U, przy czym w obydwóch ramionach zapadki 3 są przewidziane otwory do przyjęcia kołka 7 (lub nitu rurkowego). Na średniku zapadki 3 jest przewidziany wypust 9, który jak to dalej zostanie jeszcze opisane, może zazębiać się za odsądzenie 10 na podpórce 6 zapadki, w celu zaryglowania zapadki 3 z podpórką 6 zapadki.
Podpórka 6 zapadki jest ułożyskowana odchylnie na nakładce nośnej 4, przy czym zarówno nakładka nośna 4, jak i podpórka 6 zapadki są nasadzone na połączoną trwale z obudową oś odchyleń 11 i są odchylne wokół niej. Nakładka nośna 4 jest połączona odchylnie z mostkiem wyłączającym 5 np. poprzez nit rurkowy 12. Oś (nit rurkowy 12), wokół której nakładka nośna4 jest odchylna w stosunku do mostka wyłączającego 5, znajduje się między połączoną trwale z obudową osią odchyleń 11 dla podpórki 6 zapadki, mostka wyłączającego 5 i nakładki nośnej 4, a wolnym końcem mostka wyłączającego 5, który w położeniu WŁĄCZONY przylega do połączonego trwale z obudową styku części będącej bezpiecznikiem instalacyjnym.
170 273
Nakładka nośna 4 posiada kształt litery U i w obszarze swoich ramion jest ułożyskowana odchylnie na mostku wyłączającym 5 przez nit rurkowy 12. W otworach znajdujących sie w ramionach nakładki nośnej 4 jest uchwycony także kołek 7 (lub nit rurkowy), tak że
U A Y_/Xj j O±VV7 W j VUV11 jf X lii to Q _
X\Z 111¼ o noHocph 4 i zit nirbduk/ 10 7 <nva7i
XV 11U1V1U\XVV 11V J11VJ I X 111¼ 1 Ul IW TT J ł X* ZjW T T υΧΑ są umieszczone w dwóch otworach łożyskowych w nakładce nośnej 4, co zapewnia symetryczne obciążenie.
Poprzez wypust 14 otaczający otwór łożyskowy dla osi 11 w podpórce 6 zapadki jest wetknięta sprężyna skrętowa 16. Jeden koniec 16’ sprężyny skrętowej 16 jest zaczepiony za hak 4’ na nakładce nośnej 4, a drugi koniec 16” sprężyny skrętowej 16 za hak 6’ na podpórce 6 zapadki. Sprężyna skrętowa 16 obciąża podpórkę 6 zapadki tak, że jej koniec sąsiadujący z zapadką 3 i posiadający odsądzenie 10 jest poruszany w kierunku zapadki 3.
W mostku wyłączającym 5 jest przewidziany otwór łożyskowy (fig. 4 i 5) w kształcie otworu podłużnego 20, w którym jest uchwycona połączona trwale z obudową oś odchyleń 11, na którą także są nasadzone ich otworami łożyskowymi nakładka nośna 4 i podpórka 6 zapadki.
Leżącemu naprzeciwko zapadki 3 końcowi 22 (na fig. 2 u dołu) podpórki 6 zapadki jest przyporządkowana kotwica 17’ wyzwalacza elektromagnetycznego 17, a poprzez jarzmo ciągnące 13, które styka się z częścią kątową 21 podpórki 6 zapadki, wyzwalacz bimetalowy 27. Gdy podpórka 6 zapadki pod działaniem kotwicy 17’ wyzwalacza elektromagnetycznego 17 albo przesuniętego przez wyzwalacz bimetalowy 27 jarzma ciągnącego 13 zostanie odchylona przeciwko działaniu sprężyny skrętowej 16, a więc na fig. 2 w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara, wówczas wypust 9 zapadki 3 zostaje uwolniony z odsadzenia 10 na podpórce 6 zapadki i zapadka 3 odchyla się (na fig. 2) w kierunku ruchu wskazówek zegara, tak że układ obejmujący zapadkę 3 i jarzmo 2 przeskakuje w nowe położenie. Równocześnie sprężyna naciągowa 15, zaczepiona w otworze 19 w mostku wyłączającym 5, odciąga mostek wyłączający 5 od połączonego trwale z obudową styku, odchylając mostek 5 wokół połączonej trwale z obudową osi 11. W taki sposób wyłącznik przechodzi w końcu w pokazane na fig. 1 i 3 położenie WYŁĄCZONY.
Podczas odchylania mostka wyłączającego 5 do położenia WYŁĄCZONY pokazanego na fig. 3 zapadka 3 zostaje ponownie zaryglowana na podpórce 6 zapadki, gdyż z jednej strony podpórka 6 zapadki jest odchylana przez sprężynę skrętową 16 w kierunku zapadki 3, a z drugiej strony zapadka 3 jest tak długo odchylana przez jarzmo 2 pod działaniem guzika uruchamiającego 1, który jest obciążony w kierunku ruchu wskazówek zegara wbudowaną w nim sprężyną skrętową 1 ’ i c^c^p^ćiłii wypust 9 zarpadki 3 riie zostanie zaryglowany na odsądzeniu 10 na podpórce 6 zapadki. Przez ponowne odchylenie guzika uruchamiającego 1 w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu wskazówek zegara w pokazane na fig. 2 położenie WŁĄCZONY zostaje odchylony mostek wyłączający 5 i wyłącznik zostaje znowu włączony.
Dzięki temu, że nakładka nośna 4 jest odchylna w stosunku do mostka wyłączającego 5, zarówno nakładka nośna 4 jak i podpórka 6 zapadki mogą być odchylane wokół wspólnej osi (jaką stanowi połączona trwale z obudową oś odchyleń 11). Po zakończeniu procesu zamykania, gdy przyporządkowany połączonemu trwale z obudową stykowi koniec mostka wyłączającego przylega do niego, mostek wyłączający 5 może się jeszcze dalej odchylać wokół punktu zetknięcia między jego końcem a stykiem, gdyż połączona trwale z obudową oś odchyleń 11 jest umieszczona w otworze podłużnym 20 mostka wyłączającego 5, a więc mostek wyłączający 5 może się poruszać względem osi odchyleń 11. W położeniu WŁĄCZONY oś odchyleń 11 nie przylega już do sąsiadującego z podpórką 6 zapadki końca otworu podłużnego 20 w mostku wyłączającym 5, lecz znajduje się w pewnej odległości od tego końca. Nie ulega przy tym zmianie wzajemne przyporządkowanie sobie części decydujących dla wyzwalania, a mianowicie zapadki 3 i podpórki 6 zapadki, gdyż te obydwie części nie są ułożyskowane bezpośrednio na mostku wyłączającym 6, lecz na nakładce nośnej 4, która nie porusza się względem zapadki 3 i względem podpórki 6 zapadki podczas wyżej wymienionego ruchu mostka wyłączającego 5 na zakończenie procesu zamykania. Nie zmienia się wtedy także położenie końca 22 i części kątowej 21 podpórki 6 zapadki, które są przyporządkowane kotwicy kotwicowego wyzwalacza udarowego i jarzmu ciągnącemu 13 wyzwalacza bimetalowego.
170 273
W przykładzie wykonania pokazanym na fig. 1, 4 i 5 jest dodatkowo przewidziany wskaźnik 8 położenia styków. Ten wskaźnik 8 jest ułożyskowany w obudowie odchylnie wokół osi 23 i posiada wygiętą część 24, która jest przyporządkowana otworowi w ściance obudowy oraz jest widoczna z zewnątrz przez ten otwór. W skaźnik 8 położenia styków posiada także ramię dźwigniowe 8’, w którym znajduje się wyjęcie 28 w kształcie szczeliny. Kołek 7, który ułożyskowuje odchylnie zapadkę 3 na nakładce nośnej 4, wchodzi w wyjęcie 28 w ramieniu dźwigniowym 8’ wskaźnika 8 położenia styków, tak że podczas otwierania i zamykania mostka wyłączającego 5 jest on zabierany i wskazuje położenia mostka wyłączającego 5, to znaczy położenie WŁĄCZONY i położenie WYŁĄCZONY.
Kołek 7, który łączy zapadkę 3 z nakładką nośną 4, może wystawać przez szczelinę w powłoce dolnej 44 z obudowy, w której jest umieszczony instalacyjny wyłącznik zabezpieczający, i sięgać na zewnątrz lub do wnętrza sąsiedniej części obudowy, w której znajduje się np. część na prąd uszkodzeniowy kombinowanego wyłącznika zabezpieczającego.
Ułożyskowanie zapadki 3 na nakładce nośnej 4 może być wykonane także na pustej osi (np. na nicie rurkowym), która tworzy odchylne połączenie między nakładką nośną 4 a zapadką 3. W postaci wykonania ze wskaźnikiem 8 położenia styków pusta oś wchodzi w szczelinowe wyjęcie 28 w dźwigni 26 wskaźnika 8 położenia styków, tak że podczas otwierania i zamykania wyłącznika samoczynnego jest on zabierany i wskazuje położenia mostka wyłączającego 5, to znaczy położenie WŁĄCZONY i położenie WYŁĄCZONY.
Kołek 7 - jeżeli jest on przewidziany - może być wetknięty poprzez pustą oś, która łączy zapadkę 3 z nakładką nośną 4.
Wyłącznik samoczynny według wynalazku może być także wyposażony w włączanie skokowe. W takim przypadku w guziku włączającym 1 jest przewidziany akumulator sprężynowy, tak że jarzmo 2 mimo ruchu odchylającego guzika włączającego 1 dopiero wtedy odchyla mostek wyłączający 5 w jego położenie WŁĄCZONY, gdy w wystarczającym stopniu wzrośnie napięcie sprężyny i zostanie przezwyciężony mechanizm zatrzymujący. Tym mechanizmem zatrzymującym może być prosty, sprężynujący język, umocowany w obudowie i zazębiający się z tą częścią guzika uruchamiającego 1, z którąjest sprzężonejarzmo 2. Mechanizm zatrzymujący zwalnia tę część dopiero wtedy, gdy akumulator sprężynowy w guziku uruchamiającym jest w wystarczającym stopniu naładowany dla włączania skokowego.
Reasumując można przedstawić wynalazek np. następująco:
Wyłącznik samoczynny posiada ruchomy mostek wyłączający 5, na którym jest umieszczona odchylna w stosunku do niego nakładka nośna 4. Nakładka nośna 4 dźwiga odchylnie podpórkę 6 zapadki i zapadkę 3, które są zaryglowywalne z sobą. Zapadka 3 jest sprzęgnięta poprzez jarzmo 2 z guzikiem uruchamiającym 1. Ułożyskowanie 7 zapadki 3 na nakładce nośnej 4 może być wykorzystane do uruchamiania wskaźnika 8 położenia styków i następnego mostka wyłączającego. Dzięki zastosowaniu nakładki nośnej 4 zostało ulepszone działanie wyzwalające wyłącznika samoczynnego, gdyż podpórka 6 i zapadka 3 nie są ułożyskowane bezpośrednio na mostku wyłączającym 5, tak że mostek wyłączający 5 jest odciążony.
170 273
Fig.3
170 273
Fig. 4
Fig. 5
170 273
ID
DJ
Fig.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz Cena 2,00 zł

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wyłącznik samoczynny z przyporządkowanym stałemu stykowi mostkiem wyłączającym, który znajduje się pod działaniem sprężyny ciągnącej go do jego położenia otwarcia, z ułożyskowaną odchylnie w stosunku do mostka wyłączającego podpórką zapadki, z odchylną w stosunku do mostka wyłączającego zapadką, przy czym podpórka zapadki jest odchylna za pomocą sprężyny skrętowej w jej zaryglowane zapadką położenie czynne, i z jarzmem, które sprzęga zapadkę z guzikiem uruchamiającym, znamienny tym, że na mostku wyłączającym (5) jest ułożyskowana nakładka nośna (4), przy czym podpórka (6) zapadki oraz zapadka (3) są ułożyskowane na nakładce nośnej (4).
  2. 2. Wyłącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że nakładka nośna (4) jest ułożyskowana odchylnie wokół osi (12), która znajduje się w odstępie od osi odchyleń (11) mostka wyłączającego (5), przy czym podpórka (6) zapadki i zapadka (3) są ułożyskowane odchylnie wokół różnych osi (11,7), zaś osie (12,11,7), wokół których są odchylne nakładka nośna (4), podpórka (6) zapadki i zapadka (3), są wzajemnie równoległe.
  3. 3. Wyłącznik według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że nakładka nośna (4) jest ułożyskowana odchylnie na mostku wyłączającym (5) między przyporządkowanym stałemu stykowi końcem mostka wyłączającego (5), a otworem łożyskowym (20) mostka wyłączającego (5) , w którym jest uchwycona oś odchyleń (11).
  4. 4. Wyłącznik według zastrz. 3, znamienny tym, że otwór łożyskowy (20), w którym jest uchwycona oś odchyleń (11), jest wykonany w kształcie szczeliny.
  5. 5. Wyłącznik według zastrz. 3, znamienny tym, że podpórka (6) zapadki posiada otwór łożyskowy, w którym jest uchwycona oś odchyleń (11) mostka wyłączającego (5).
  6. 6. Wyłącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że zapadka (3) jest wykonana w kształcie litery U, i jest ona ułożyskowana odchylnie na nakładce nośnej (4) przez otwory przewidziane w jej ramionach.
  7. 7. Wyłącznik według zastrz. 6, znamienny tym, że zapadka (3) posiada na swoim średniku skierowany w stronę podpórki (6) zapadki wypust (9), który w stanie zaryglowania zapadki (3) przez podpórkę (6) zapadki przylega do stopnia (10) podpórki (6) zapadki.
  8. 8. Wyłącznik według zastrz. 6 albo 7, znamienny tym, że do odchylnego ułożyskowania zapadki (3) na nakładce nośnej (4) przewidziano pustą oś, korzystnie nit rurkowy, który jest uchwycony w łukowym otworze (28) ułożyskowanego odchylnie wskaźnika (8) położenia styku.
  9. 9. Wyłącznik według zastrz. 8, znamienny tym, że wetknięty w pustą oś kołek (7) jest przeprowadzony przez ściankę obudowy wyłącznika samoczynnego i sprzęgnięty z następnym mostkiem wyłączającym, który jest ułożyskowany odchylnie w następnej przestrzeni wyłącznika samoczynnego.
  10. 10. Wyłącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że sprężyna skrętowa (16) jest wetknięta poprzez przeniknięty przez oś odchyleń (11) wypust (14), że jedno ramię (16”) sprężyny skrętowej (16) jest zaczepione za hak (6’) na podpórce (6) zapadki, a drugie ramię (16’) sprężyny skrętowej (16) za hak (4’) na nakładce nośnej (4), przy czym sprężyna (16) obciąża podpórkę (6) zapadki w kierunku ruchu jej odsadzenia (10) w stronę wypustu (9) na zapadce.
  11. 11. Wyłącznik według zastrz. 6 albo 7, znamienny tym, że w otwory w ramionach zapadki (3) jest wetknięty kołek (7), który przenika przez otwory w nakładce nośnej (4).
  12. 12. Wyłącznik według zastrz. 11, znamienny tym, że kołek (7) jest przeprowadzony przez ściankę obudowy wyłącznika samoczynnego i sprzęgnięty z następnym mostkiem wyłączającym, który jest ułożyskowany odchylnie w następnej przestrzeni wyłącznika samoczynnego.
    170 273
PL93299448A 1992-06-29 1993-06-23 Wylacznik samoczynny PL PL PL170273B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0131992A AT404648B (de) 1992-06-29 1992-06-29 Selbstschalter

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL299448A1 PL299448A1 (en) 1994-01-10
PL170273B1 true PL170273B1 (pl) 1996-11-29

Family

ID=3511315

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93299448A PL170273B1 (pl) 1992-06-29 1993-06-23 Wylacznik samoczynny PL PL

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0577586B1 (pl)
CN (1) CN1031966C (pl)
AT (2) AT404648B (pl)
AU (1) AU672203B2 (pl)
CZ (1) CZ283475B6 (pl)
DE (1) DE59306994D1 (pl)
DK (1) DK0577586T3 (pl)
ES (1) ES2107000T3 (pl)
GR (2) GR940300029T1 (pl)
HU (1) HU217733B (pl)
MY (1) MY114513A (pl)
PL (1) PL170273B1 (pl)
SK (1) SK282149B6 (pl)
TN (1) TNSN93069A1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19919417A1 (de) * 1999-04-28 2000-11-02 Siemens Ag Schutzschalteinrichtung
DE19919420A1 (de) * 1999-04-28 2000-11-02 Siemens Ag Schutzschalteinrichtung, beispielsweise Leitungsschutzschalter
ATE211581T1 (de) * 2000-04-11 2002-01-15 Felten & Guilleaume Kg Schaltmechanik für einen schutzschalter
CZ300092B6 (cs) * 2001-09-20 2009-01-28 Moeller Gebäudeautomation KG Spínací mechanika pro ochranný spínac
DE10205311B4 (de) * 2002-02-08 2006-06-29 Siemens Ag Schaltgerät
EP1615252B1 (de) * 2004-07-05 2008-09-03 ABB Schweiz AG Bewegliche Kontakteinheit für eine Kontaktanordnung eines Schutzschalters
CN103681136B (zh) * 2013-12-19 2016-10-05 厦门宏发开关设备有限公司 一种开关断路器结构
DE102014106015A1 (de) 2014-04-29 2015-10-29 Eaton Industries Austria Gmbh Schaltgerät
CN104299859B (zh) * 2014-09-29 2016-08-31 江苏普华力拓电器股份有限公司 一种带指示器的断路器
CN114783837A (zh) * 2022-03-28 2022-07-22 伊顿电气有限公司 微型断路器的操作系统和具有其的微型断路器

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3339399A1 (de) * 1983-10-29 1985-05-09 Sursum Elektrizitätsgesellschaft Leyhausen GmbH & Co, 8500 Nürnberg Selbstschalter mit lichtbogenblasfeld
FR2616583B1 (fr) * 1987-06-09 1995-01-06 Merlin Gerin Mecanisme de commande d'un disjoncteur electrique miniature
DE59006962D1 (de) * 1989-08-08 1994-10-06 Felten & Guilleaume Ag Oester Leitungsschutzschalter.

Also Published As

Publication number Publication date
GR940300029T1 (en) 1994-05-31
CN1031966C (zh) 1996-06-05
ATA131992A (de) 1998-05-15
AU672203B2 (en) 1996-09-26
ES2107000T3 (es) 1997-11-16
SK67493A3 (en) 1994-01-12
TNSN93069A1 (fr) 1994-03-17
HU9301861D0 (en) 1993-09-28
PL299448A1 (en) 1994-01-10
EP0577586A1 (de) 1994-01-05
GR3024584T3 (en) 1997-12-31
CN1081785A (zh) 1994-02-09
CZ283475B6 (cs) 1998-04-15
DK0577586T3 (da) 1997-10-06
CZ125793A3 (en) 1994-07-13
SK282149B6 (sk) 2001-11-06
AT404648B (de) 1999-01-25
DE59306994D1 (de) 1997-09-04
HUT67507A (en) 1995-04-28
HU217733B (hu) 2000-04-28
MY114513A (en) 2002-11-30
AU4157993A (en) 1994-01-06
ATE156304T1 (de) 1997-08-15
EP0577586B1 (de) 1997-07-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2382256C (en) Circuit breaker with easily installed removable trip unit
US5250918A (en) Automatic miniature circuit breaker with Z-axis assemblage current response mechanism
EP1126490B1 (en) Circuit breaker with latch and toggle mechanism operating in perpendicular planes
US5655648A (en) Modular accessory mechanical lock-out mechanism
PL170273B1 (pl) Wylacznik samoczynny PL PL
EP0292841B1 (en) Circuit breaker
US3973230A (en) Circuit breaker accessories incorporating improved auxiliary switch
US4987395A (en) Circuit breaker alarm-switch operating apparatus
JP3934696B2 (ja) 遮断器
US3786382A (en) Compact circuit breaker
US5828277A (en) Contactor/circuit-breaker type switch device
US4295025A (en) Circuit breaker with electromechanical trip means
IE902319A1 (en) A method of manufacturing a circuit breaker
US6137385A (en) Circuit breaker with side wall opening for a separate auxiliary device actuation lever
PL180036B1 (en) Line protecting cut-off
US5430422A (en) Circuit breaker with anti-shock-off blocking mechanism
US5151671A (en) Circuit breaker
PL198040B1 (pl) Urządzenie do blokowania połączenia ruchomego styku ze stykiem nieruchomym w strukturze stykowej przerywacza obwodu
SK278581B6 (en) Switch latch for foult-current protective switch
US4302740A (en) Circuit breaker mechanism
SI9400025A (en) Protective circuit breaker
US5122771A (en) Molded case circuit breaker combined accessory actuator-reset lever
US4901045A (en) Secondary circuit breaker for distribution transformers
HU216853B (hu) Biztonsági kapcsoló
JPH0125402Y2 (pl)